Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Sose volt még UPS-em, de most kaptam 3 darab APC Back-UPS 350-est. Sajnos semmi kábelem nincs hozzá, ezért csak addig jutottam, hogy áram alá helyeztem őket és ebben a helyzetben az "On battery" led ég folyamatosan. Ez a normális viselkedés? Vagy ez valami gondot jelent? Próbáltam UTP kábellel összekötni a laptopommal és az APC honlapjáról letöltött szoftvert is megpróbáltam feltelepíteni, de valami hiba miatt sosem sikerült, így nem tudok semmit kideríteni az UPS-ekről.

Nagyon új még nekem ez a terület így bármilyen segítséget örömmel fogadok. Elsősorban szeretném valahogy letesztelni őket, hogy egyáltalán használhatóak-e avagy sem és erre kellene valami módszer vagy trükk vagy bármi, amivel kicsit többet megtudhatok az állapotukról. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#8802) frpeter válasza Den Hadnagy (#8752) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Mindegyiknek van némi alapzaja, valamelyiknek halkabb, valamelyiknek hangosabb.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#8803) DJ. Ru$y válasza The DJ (#8801) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

UTP kábel? :DDD Van egy speckó adat kábel RJ45 - USB kábel, amit minden ilyen eszközhöz adnak. Azzal lehet bármit is kezdeni. UTP kábel hálózatra való, ha meg a hálózati szűrőjére dugod, az csak szűri és átengedi a forgalmat magán, ott soha nem lesz "vezérlő" jel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8804) The DJ válasza DJ. Ru$y (#8803) üzenetére


The DJ
addikt

Na látod, ebből is látszik, hogy mennyire nem értek én ehhez :D

Ez már egy használható tipp, mindjárt vadászok valahol ilyen kábelt és hátha jutok valamire.

Köszönöm :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#8805) DJ. Ru$y válasza The DJ (#8804) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha sikerül, akkor a gyári APC program felismeri és írja az adatokat, aksi csere valószínűleg szükséges lesz mindegyiken :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8806) Thome


Thome
addikt

Sziasztok!

Ez a szünetmentes táp (KLIKK) passzolna ehhez a meglevő FSP tápegységhez? (KLIKK)

Esetleg kisebb teljesítményű elég lenne? Valami 1000VA-s tápegység? Nincs nagy igény, maximum 1-2 másodperces, nagyon ritkán 10-20mp-s pillanatnyi áramkimaradást kell átvészelnie.

- CPU: Intel Core i5-4460
- GPU: Nvidia Geforce 970
- Alaplap: MSI B85M-E45
- Memória: 2x Crucial 8GB DDR3 1600MHz Ballistix Sport
- SSD: 1x 240 GB Kinston
- HDD: 1x 1 TB WD
- Tápegység: FSP Hyper 700

[ Szerkesztve ]

(#8807) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

APC Back UPS CS BK350EI szünetmentesekből vásárolnánk be ~20 db-ot.
Különféle eszközök alá megy. Jellemzően 5 éves gépek, de lesz majd köztük új PC is.
Előfordulhat aktív/passzív táp vs. ups probléma?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8808) frpeter válasza Proci85 (#8807) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Szia!
Igen, előfordulhat.
Amit pl tudnék javasolni, vegyetek párat, nézzétek meg minden géppel, és amivel nem jó, oda szinuszos.

[ Szerkesztve ]

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#8809) opeter70


opeter70
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy a Powercom BNT-1500AP típusú szünetmentes szinuszos-e?
A leírásában ez áll:

AC Output Voltage: Simulated sine wave at 100V or 110V/115V/120V +/- 5% for 120V model or 220V/230V/240V +/- 5% for 230V model

Sajnos laikusként ebből nem tudom kihámozni, hogy ezt köthetem-e olyan eszközök elé, amelyek szinuszos szünetmentest igényelnek.

Köszönöm!

(#8810) frpeter válasza opeter70 (#8809) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Nem szinuszos.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#8811) opeter70 válasza frpeter (#8810) üzenetére


opeter70
senior tag

Köszönöm!

Még egy kérdésem lenne:
Ha egy LCD (LED) tv-t szeretnék rákötni, ahhoz szükséges szinuszos szünetmentes?

(#8812) labbi


labbi
tag

sziasztok
http://hardverapro.hu/apro/elado_chieftec_620w_tap
nekem ez a táp van a gépemben
tudnátok valami szünetmentest ajánlani ami jó lenne ezzel a táppal a gépemnek?
halottam valami olyasmit hogy aktív pfc-s a tápom ezért valódi szinuszos szünetmentest szoktak hozzá ajánlani de nem vagyok túl jártas ebben a témában.
valaki tudna nekem segíteni?

(#8813) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Hátha tud nekem segíteni valaki a következő problémámban. Van egy APC Back UPS BE700 GR típusú szünetmentesem. Nem egészen egy éve vettem bele új aksit.
Az utóbbi napokban azt csinálja, hogy kapcsolgat mint ha mindig elmenne az áram vagy kimaradna pillanatokra. Olyan 2-3 mp-re átkapcsol és ezt megteszi 1x valamikor meg 5x -10x egymás után és egész nap igen gyakran. De nem megy el semmi ami rá van kötve, és a másik szünetmentesem sem jelez, hogy ingadozás lenne. Tudja esetleg valaki mitől lehet ez? Tönkrement benne valami?

Köszönöm előre is.

(#8814) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv!
Szünetmentest szeretnék venni, de fogalmam sincs, melyik lenne az ideális. Ja de, ne kerüljön a fizum felébe... :D :N
FSP Nano 600-at néztem és nagyobb tesóját a Nano 800-at.
Ez elvileg elég lehet a konfigomhoz egy gyönge áramszünet esetén, amíg leállítom a gépet? Vagy esetleg más ajánlott alternatíva?
Előre is kösz a választ!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#8815) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tényleg senki??? :F
Ennyire fogós kérdést tettem volna fel? :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#8816) *Ropi* válasza flymi (#8815) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hiányzó paraméter:

Nem írtad meg, hogy mennyi a fizud fele. ;] :P ;) :DDD

Meg, hogy mennyi tartásidőt akarsz (a gép kikapcsolása pánikszerűen lehet 30 másodperc is, vagy komótos játékmentéssel mondjuk 5 perc)... ;)

Akkor lehetnek jók, ha a tápod nem térdel le a kváziszinuszuktól: kérdés, hogy bírja-e.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8817) flymi válasza *Ropi* (#8816) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:D Jogos.

Cirka 50 ropogós Mátyás. De még 25-öt is sokallanék egy szünetmentesért.
Szóval rizikós? Főleg ha tápot cserélnék...
Nagyjából 4-5 perc legyen az idő, amit minimum bír.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#8818) *Ropi* válasza flymi (#8817) üzenetére


*Ropi*
félisten

APC SU700INET-et keress használtan (lehetőleg új akkukkal)! Valódi szinuszos, 15-30k közt mozog az ára.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8819) frpeter válasza *Ropi* (#8818) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Inkább rossz akkuval keress!
Aki új akkuval árulja (legalábbis amiket eddig én megvettem) egyik sem volt új, de még elmegy akku sem.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#8820) flymi válasza *Ropi* (#8818) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Vannak ajánlott márkák? (APC, FSP, MUSTEK, POWERCOM) Jó helyen keresgélek?
Én ezeket néztem.
Melyik lenne a legjobb választás a konfigomhoz+monitor és melyik a router-modem kombóhoz?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#8821) Benőke válasza flymi (#8820) üzenetére


Benőke
őstag

EATON is

(#8822) *Ropi* válasza frpeter (#8819) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én mind a 4 db-omat úgy adtam el, hogy előtte mno fórumtárstól vettem bele új akkukat. ;)

(#8820) flymi: "Vannak ajánlott márkák?"

APC-t és FSP-t is vehetsz (pl. EP850 vagy EP1000). Utóbbiak ugyan nem szinuszosak, de a mai modern FSP PC tápokkal együttműködnek.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8823) frpeter válasza *Ropi* (#8822) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Tisztelet a kivételnek :)

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#8824) Benőke válasza *Ropi* (#8822) üzenetére


Benőke
őstag

APC sem mind szinuszos.

A delta belsős tápokkal csak szinuszos szünetmentes működik együtt..

(#8825) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mennyit ehet nagyjából a konfigom IDLE és terhelve? Jelenleg gariban az alaplap, nem tudok mérni. És különben is csak egy gagyi SilverCrest-em van...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#8826) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

frpeter és a többiek!

A TV-mnek lehet bármi baja, attól, hogy egy APC Back-UPS BR 900GI -n keresztül kapja az áramot? (sima PC csatlakozós nem a dugvillás) Egy átalakítóval van bekötve a TV, ami pedig egy LG LCD TV, kössem inkább ki, bár így biztonságosabbnak érzem, vagy nem lesz baja? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8827) Benőke válasza flymi (#8825) üzenetére


Benőke
őstag

szerintem 50-60W környékén, de konnektorban mérve.

persze idle.

terhelve ugye nem tudjuk csak saccolni, az elméleti maxot tudjuk.
proc elvileg 88
a vga pedig 230
konnektor felől 450-500W is lehet.

Azért szerintem ez ritkán lesz ennyi, a valóságban azért 400W alatt marad szerintem sőt,
a legtöbb esetben valahol 300-350W lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8828) flymi válasza Benőke (#8827) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nagyjából lehet ennyi. Vagy picit több. Terhelési érték lenne a mérvadó a szünetmentesnél.
Ennek 480W-at el kell vinnie, ahogy néztem a honlapjukon közel teljes terhelésnél is nagyjából 2 perc áthidalási idő van. Ez a "lépésenkénti közelítés egy szinuszhullámhoz" viszont még mindig nem egy Back-UPS PRO. :N De azért félnem nem kell tőle azt hiszem, jobb mint a szimulált szinuszos.
Elvileg akkor tehát jó választás lehet?

Ja és kösz a választ! :) :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#8829) Benőke válasza flymi (#8828) üzenetére


Benőke
őstag

A tápod jóféle. 100% -os biztonsággal nem mondanám, hogy menni fog, de igen valószínű.

Viszont 480W -os a tápod 550W Oké hogy nincs kihajtva a tápod, de ez határ terhelés a szünetmentesnek ha meghajtod. Ha pedig többlet terhelésre lesz szükséged, akkor kevés lesz... Persze normál állapotban biztosan elég lesz. Azért Inkább az 1100 -as vedd meg. Már csak azért is mert ha a géped mondjuk 500W -ot eszik, a konnektor felől azért ez 550-600W között lesz.

"lépésenkénti közelítés egy szinuszhullámhoz": annyit tesz hogy nem szinuszos. Szerintem ami nem szinuszos, az szimulált...
Ami igényli a tiszta szinusz hullámot az nem fog működni. pl a Delta belsős tápok igénylik...

Ha drágának találod az APC -t akkor nézd meg pl az FSP EP1000 -et. Ezt ajánlották nekem is.
Esetleg az Eaton 5E 1100.

(#8830) flymi válasza Benőke (#8829) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tehát ha mondjuk lecserélem az FSP 550-et Seasonic 660-asra, attól még elvileg az 1100VA-nak vinnie kell.
Jellemzően melyek a delta belsős tápok?
Most néztem, a PRO szériás is akkor "csak" szimulált szinuszos, nem mind. Hát nem lesz egy olcsó mulatság, akárhonnan is nézem... Gép+monitor+hangfal+1 lámpát talán elviszi akkor.
Ja és kösz megint az okosítást. Minden nap tanul valamit az ember! :K

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#8831) Benőke válasza flymi (#8830) üzenetére


Benőke
őstag

Nem a táptól függ, de ha a táp többet bír és ezért mondjuk jobb VGA -t veszel vagy bármit ami többet kér, akkor probléma lehet. A 660W -os táp ha max terhelésen mondjuk 90% hatékonysággal működik, akkor a konnektorból ~726W -ot vesz fel. Szóval ehhez már az 1100VA -s szünetmentes is kevés lesz. Ehhez mérten kell méretezni a szünetmentesedet. A tápra és a szünetmentesre is igaz, hogy tartós terhelésen 80% körül legyen a max.

A delta belsős tápk olcsó vagy középkategóriás tápok. A Chieftech sok ilyet adott ki, bár egy ideje ők sem gyártanak már ilyet. Ha jól tudom, de a Tápos topic elején megtalálsz minden infót. FSP/Seasonic nem gyártott delta belsővel tápot.

A monitor nem lesz egy nagy kaland. A lámpa sem ha nem több 40W -nál. Ha mondjuk ledes vagy fénycsöves, akkor még kevesebb. Hangfal nem gáz csak az erőlködő ami meghajtja :)

Ha fejleszteni szeretnéd és nőne a felvett teljesítmény, akkor át kéne gondolni, ha csak alkatrészt cserélgetsz akármiért de a felvett teljesítmény nem növekszik, akkor elég lesz jó időre az 1100VA -s. Ráadásul a jelenlegi tápod max terhelésen is alatta maradna a 660W elméleti maximum teljesítménynek.

A 480W -os is elvinné, de max terhelésen (Értsd a proc és a VGA ) már önmagában ~320W + sallangok. Alaplap, ssd, hdd, ram + ~50W + Monitor ~20-25W Ez így már ~400W. 90% hatékonyság mellett ez már 440W. Most elég lenne de később nem biztos. Ezért javasoltam egy erősebbet, ott nem baj a + fogyasztó pl lámpa...

Szerintem felesleges a tápcsere és az 1500VA -s szünetmentes is.

Döntés a tiéd.

(#8832) *Ropi* válasza Benőke (#8824) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, de legalább általában stabilabban működnek mint a "noname"-k. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8833) flymi válasza Benőke (#8831) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm a korrekt és részletes választ! :R

Egyenlőre nem tervezek nagyobb VGA-t és másik procit sem. Ezzel a konfiggal szeretnék kihúzni 2-3 évet. Legfeljebb a VGA-t cserélném(de ez is még 2 év garis) , ha lenne alkalmi vétel 780-780Ti-ból, ami lássuk be nem lenne túl nagy előrelépés. :( 690 is ütős, de valószínűsítem, hogy sokkal több, vagy inkább rengeteg áramot kér. :D

Ez a táp is kiszolgálja ezt a konfigot, de ha az embert elkapja a fejlesztési láz... Hát igen. Egyenlőre marad a jelenlegi felállás, de a nem túl távoli jövőben azért jobbítanék rajta. Nem várnék vele 5 és fél évet, mint tettem azt a 775-tel. :DDD :N

Végeredményben is megfogadom a tanácsod és marad a táp és az 1100-as "kisebb" szünetmentes. Már csak a zseton hiányzik rá. :DDD

Még egyszer kösz és szép napot a topiclakóknak! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#8834) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Sziasztok
FSP EP850 ... ha hálózatra van dugva csak visít. Gondolom beadta a kulcsot az akksi. 2010 november óta van használatban. Esetleg tudja valaki, hogy ezt kalibrálni kell, vagy csak keressek egy ugyanilyen paraméterekkel rendelkező akkumulátort és kicseréljem?

(#8835) *Ropi* válasza Tamoo (#8834) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az FSP-ket gyárilag nagyon gyenge akkukkal szerelik: csoda, hogy eddig bírták. Cserélni kell az akkukat és utána kalibrálni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8836) Tamoo válasza *Ropi* (#8835) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nagyobb a baj mint gondoltam. Ha jól sejtem inkább nézzek másik szünetmentes után.

[ Szerkesztve ]

(#8837) Doky586 válasza Tamoo (#8836) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"egy ugyanilyen paraméterekkel rendelkező akkumulátort"

Én inkább egy új aksira gondolnék mint egy ugyanígy tönkrenent használt aksira.
Ha nem marta szét az elektronikát.

(#8838) *Ropi* válasza Tamoo (#8836) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkucsere és megy tovább vígan (azért nézd meg sasszemmel, hogy az akkukból kiáramló savas gőzök nem marták-e meg az elektronikát! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8839) labbi


labbi
tag

nekem is adna tanácsot valaki?

(#8840) frpeter válasza labbi (#8812) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Ha kihasználod a tápod és szinuszos gépet igényel, akkor ez ajánlott: APC SUA1000I
Ha nem használod kis és nem igényel szinusz, akkor akár ez is jó lehet: APC BE700G-GR

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#8841) Tidus


Tidus
addikt

Sziasztok.
Van egy APC Smart-UPS sc 420-as szünetmentesem.
Használtan került hozzám, adat kábel nem volt hozzá, amúgy semmi hibát nem észleltem. Beszereztem egy RS232-es kábelt. A géphez pedig egy hátoldali RS232-őt, az alaplapon van csatlakozás hozzá. De ha összekötöm a géppel azonnal lekapcsol a táp és a gép is. Próbálkoztam az USB-s fajtával is, ezzel már akkor kikapcsol a szünetmentes ha csak abba csatlakoztatom. Az USB-t nem is kell(tudom) a gépbe. Tehát tovább nem is jutok. A tápnak lehet hibája?

[ Szerkesztve ]

(#8842) *Ropi* válasza Tidus (#8841) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tippre valamelyik készülék (valószínűleg az UPS) galvanikus leválasztása sérült és mivel potenciálkülönbség van a földjeik között (földelt készülékek fém háza ~80V-on van az abszolút földhöz képest), a védelem miatt kapcsol le a gép mert érzékeli. A helyedben nem használnám azt az UPS-t.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8843) Tidus válasza *Ropi* (#8842) üzenetére


Tidus
addikt

Köszi a lehangoló választ.
Akkor szerinted, mint szakértő. Kukába as UPS-al.

(#8844) *Ropi* válasza Tidus (#8843) üzenetére


*Ropi*
félisten

Meg lehet oldani a galvanikus leválasztást, a kérdés csak az, hogy érdemes-e (az ára miatt). Egyszerűbb venni egy újabb és jobb konstrukciójú UPS-t, amivel nincsen ilyen probléma.

Most jutott el az agyamig (korábban mobilról olvastam): "Próbálkoztam az USB-s fajtával is, ezzel már akkor kikapcsol a szünetmentes ha csak abba csatlakoztatom. Az USB-t nem is kell(tudom) a gépbe. "

Akkor viszont egyértelműen a UPS a hibás, de nem feltétlenül galvanikus leválasztási problémával. Mindenesetre mire megjavíttatnád ott lennél árban, mint, ha vennél egy újabb és jobb modellt. Ami amúgy is ajánlott, mert ennek a terhelhetősége 260W, ami nagyon kevés egy mai átlagos konfigurációhoz is. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8845) Benőke válasza *Ropi* (#8844) üzenetére


Benőke
őstag

260W VGA -val együtt necces, vagy ha nem eszik sokat elég lehet. Enyém pl VGA nélkül 74W max monitorostól.

(#8846) *Ropi* válasza Benőke (#8845) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem lehetetlen, de inkább minimál konfigokkal meg ULV-s / alulfeszelt CPU-val lehet ilyet elérni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8847) Tidus válasza *Ropi* (#8844) üzenetére


Tidus
addikt

Külső tápos HTPC alaplap megy róla max 25Watt fogyasztású APU-val, 2x2 WD RED-el, + monitor.
Szóval bőven elég neki. De hát most csere lesz, a TV-t is rá akarom csatlakoztatni.

(#8848) OddMan


OddMan
őstag

Az alábbi szünetmentesek közül melyiket vegyem szerintetek? :U
A specifikációkat már átnéztem, mindegyik tudja azt, amire nekem szükségem lesz. Jó lenne ezek közül a legmegbízhatóbbat, legstrapabíróbbat kiválasztani. A másik fontos szempont számomra, hogy normál üzemmódban csöndesen működjön. Az oké, ha akkumulátoros üzemmódban búg egy kicsit, de normál üzemmódban ne legyen különösebben hangja. Nem szeretnék egy zúgó ventilátort hallgatni egész nap.

- APC Back-UPS Pro 1500VA (BR1500GI)
- Eaton Ellipse PRO 1600 IEC (ELP1600IEC)
- PowerWalker VI 1500RT/LE

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#8849) Benőke válasza *Ropi* (#8846) üzenetére


Benőke
őstag

Ez nem igaz. pl aki nem játszik, az egyből el is érte... Egy mai modern gép nem eszik vga nélkül olyan nagyon sokat... Persze lehet futtani más erőforrás igényes alkalmazásokat és lehet munkaállomás is és egyéb okosság, de átlag masináról, átlag felhasználásról volt szó :)
Se nem alulfeszeltem, se nem minimal, se nem semmi. Ebben a 74W -ban a monitor és a Tápegység vesztesége is benne van... A szünetmentesé még nincs :)
Nyilván feljebb bírnám tolni a fogyasztást, ha kihasználnám mint a 65W -ot a processzorból és minden maxon pörögne meg lenne a 100W, sőt több is ha a maxra húznám a monitoron a fényerőt is, de 74nél többet nem mértem normál használat mellett... Ezt Win desktop login alatt produkálja :)

(#8850) *Ropi* válasza Tidus (#8847) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez teljesítményben gyakorlatilag egy középkategóriás laptop. :)

Milyen TV, mekkora teljesítményfelvétellel?

(#8848) OddMan: "...mindegyik tudja azt, amire nekem szükségem lesz."

De mi az? ;)

(#8849) Benőke: A helyedben nem jelenteném ki ilyen kategorikusan, mint írtam: az alkatrészek összeválogatásának az eredménye. Próbálnád meg mondjuk az én CCFL világítású Dell 2709 monitorommal, ami egymaga, kalibráltan eszik 75W-ot...És nem játszom rajta, hanem dolgozom: képeket utómunkázok. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.