Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29251) justflash válasza 1stVikman (#29250) üzenetére


justflash
tag

Koreai, Hankook, Kumho-val egy minőség. Csak olcsóbb.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#29252) quint válasza 1stVikman (#29250) üzenetére


quint
aktív tag

Azokat a cikkeket a gumigyártók szponzorálják. A méretből ítélve nem 2 tonnás gépről beszélünk, amit 200 fölött szoktál tolni :) Szóval ha nem sérült, a naptól nincs tele hajszálrepedéssel az oldala, akkor egy idényt még lazán elfut. Jövő ilyenkor a 4 mm-re is ezt fogom mondani :DDD

(#29253) 1stVikman válasza quint (#29252) üzenetére


1stVikman
senior tag

Holnap ha lesz időm előszedem és lövök róla képet. :DD Ha meg nem sikerül, akkor szombatra csúszik. Fabia I-et repítenek, sebesség meg max.130-140 pályán, de általában 90-100 leggyakrabban. :)

Justflash, köszi az infót, nem lehet rossz az sem.

[ Szerkesztve ]

(#29254) honda23 válasza 1stVikman (#29236) üzenetére


honda23
aktív tag

Toyo, yokohama, michelin, continental.

Az első négy bóvli kategória. Hankook még vállalható.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#29255) quint válasza 1stVikman (#29253) üzenetére


quint
aktív tag

Nem akarok beszólni, de Fabia I-gyel a 140 komoly száguldás. Az összes eddigi javaslatot felejtsd el: Pirelli Zero való nektek :D

(#29256) justflash válasza quint (#29252) üzenetére


justflash
tag

Az a baj hogy nem csak a hajszálrepedés meg a profil számít az idős gumiknál, óregszik és felkeményedik az anyag is.

Finon tud lenni mikor nyáron a reggeli párától vagy egy zápor után betaknyosodik a por az úton, a gumid meg olyan mintha műanyagból lenne, szépen lehet korcsolyázni olyankor.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#29257) szebe válasza honda23 (#29254) üzenetére


szebe
őstag

A bóvli kategória azért erős, hankukin kívül valamelyik nagyobb gyár "fiókcsapatai".

Nekünk is Barum van a Fabia I alatt, 80ló/130Nm-re bőven elég. Csak arra kell figyelni, amit justflash írt, hogy ne öregedjen el a cucc, mert akkor takony időben tud meglepetést okozni.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#29258) honda23 válasza szebe (#29257) üzenetére


honda23
aktív tag

Mivel van tapasztalatom a Barum nevű csoda Continental termékkel, így ez a gumi a bóvli kategória címet viseli nem csak nálam, sok más autósnál is. A másik három gumi pedig a vicc kategória.
Hankook pedig túl puha keverék.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#29259) siti válasza honda23 (#29258) üzenetére


siti
senior tag

Barum volt feleségem corsáján. Sose csúszott meg. 54 LE. Persze pirelli zero racing turbo design by F1 biztos jobb lett volna, de minek? Aki meg 160le alá teszi a legolcsóbb gumit, az meg is érdemli, de az meg nem a gumi hibája. Szerintem.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#29260) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Én Michelin CrossClimate XL -ra váltottam. Ez az első nyári gumi amit télen is lehet használni, tehát nem négyévszakos! De az ADAC tesztek alapján a veri a Matador téli gumimat is :O

Rajtam többet nem nyerészkednek a gumisok. Vettem egy bonuszbrigádos kupont, mely szerint 6.400 Ft helyett 2.790 Ft a gumicsere, súlyokkal, szelepcserékkel együtt többet fizettem mint az eredeti ár :((

(#29261) makro


makro
aktív tag

Vezetésnél úgy is javarészt a sofőrön múlik minden. Ettől függetlenül és sem javaslom a legolcsóbbakat, de a prémium kategóriát sem érzem feltétlen szükségesnek normál használat mellett.
Igaz nekem is valami nagyon olcsó van fent jelenleg, mert még 1-2 szezont el tudom hajtani 90 pacival. Nagyrészt úgy is csak a városban mászkálok vele, arra meg tökéletes.

Gumi elöregedése ellen teszkóban/lidliben/ósánban lehet venni gumiápolós spray-t, 2-3 havonta egyszer körbefújom mosás után és nem repedeznek :)

(#29262) justflash válasza makro (#29261) üzenetére


justflash
tag

Futófelületet is lekened? ;]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#29263) quint válasza justflash (#29256) üzenetére


quint
aktív tag

A baj az, kérem szépen, hogy szerinted a gumik oldalára a hajszálrepedéseket a nyuszi hozza :DDD

(#29264) justflash válasza quint (#29263) üzenetére


justflash
tag

Gumiápolós kezeléssel (ahogy makro is írta) minimalizálni lehet. Illetve a drágább márkáknál nem is jellemző annyira.

Csak éppen ettől még öregszik az egész, mezei user meg örül hogy milyen jó a gumiápoló, nem repedezett ki a 8 éves gumi. Azt meg nem tudja hogy fel van keményedve és nem tapad.

De egyébként persze, jó a 10 éves LingLong is, végülis csak az életed meg esetleg másoké múlik rajta. Gumin meg féken sosem spórolunk, ha csere akkor csere,
és nem a leggagyibbra hanem egy középkategóriásra, ez (nálam) alapszabály.

Lehet hogy nem múlik rajta semmi mert mázlid van, de ha éppen egy jobb gumi segítene hogy ne állj fejre akkor hiányozni fog, ennyi.

:U

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#29265) quint válasza justflash (#29264) üzenetére


quint
aktív tag

Nem érted, de nyomod... Kósa helyére pályázol? :DDD Akkor picit részletesebben, hogy az okok-okozatok helyre kerüljenek:

1. Az öregedés következtében valóban felkeményedik a gumi, csak ezt otthon nehéz mérni. Viszont ennek következtében kevésbé bírja a "hajtogatást", ezért az oldalfalon egyre több hajszálrepedés lesz. Ez viszont látszik. Eddig megvan? Szólj, ha nincs, akkor lassabban mondom! :)

2. Az öregedést több dolog befolyásolja. Normál (hétköznapi szüttyögő) használat mellett:
- az anyag összetétele (általában a márkás gumik tényleg jobb anyagból készülnek, lassabban öregednek);
- napsugárzás (nagyon gonosz cucc);
- egyéb behatások (víz, sólé, stb.).
Az utóbbi kettő hatását csökkentik valamennyire a gumiápolók.
Mi lesz a következmény? - Kevésbé öregszik a gumi.
Mi következik abból, hogy kevésbé öregszik? - Kevésbé keményedik fel.
Miből látom, hogy kevésbé keményedett fel? - Alig vannak hajszálrepedések az oldalfalon.
Mi a bánatos francért magyarázok ilyen alapvető dolgokat? - Mer' hüjjje vagyok :DDD

(#29266) makro válasza justflash (#29262) üzenetére


makro
aktív tag

Ha már a kocsin vannak, akkor nem.

A téli/nyári váltásakor a pihenésre ítélt szett megkapja a megérdemelt mosást és a gumiápolót. Ilyenkor a futófelület is kap habot.

(#29267) gyenge47 válasza quint (#29265) üzenetére


gyenge47
tag

A gumi futófelületét aztán ápolózhatod, simogathatod, de mivel kopóréteg nem sokat oszt-szoroz. Tessék tudomásul venni, hogy ha öreg a gumi, akkor öreg. Pont. Kenegetheted a trágyát is májkrémmel, attól még trágya marad.

Az hogy az oldalán lévő hajszál repedések terjedését valamilyen szinten lassítja az egy dolog. De ha már be van repedezve egy gumi akkor hiába. Attól még, hogy nem futotta le az 50-100.000 kmt, attól még elöregedhet. Mint a csajoknál :DD

(#29268) deicide válasza siti (#29259) üzenetére


deicide
veterán

Ez pont így van. Van az a teljesítmény, ahol már nem lehet vicces gumit alárakni. De azért a Pilot Supersportot én sem tettem a gép alá, amivel gyárilag adták, Vredestein Ultrac lett. Különbséget egyelőre nem érzek, 250-et ez is bírja, tapad kanyarban is. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#29269) quint válasza gyenge47 (#29267) üzenetére


quint
aktív tag

Tessék elolvasni az egész szálat, akkor majd látni fogod, hogy nem reklámoztam a gumiápolókat. Sosem használtam, bár volt olyan, hogy a kozmetikából úgy kaptam vissza, hogy nagyon feketén ragyogtak a gumik. Pont az volt a kezdő hozzászólásomban, hogy ha tele van hajszálrepedésekkel az oldala, akkor egyértelmű csere, ha nincs, akkor a 6 éves kora miatt nem feltétlenül kell. Ennyi, nem több...

(#29270) justflash válasza quint (#29265) üzenetére


justflash
tag

1.) A gumiápoló nem mélyen beszívódó motyó, nem is szívódhat be, mert egyéb hasonló anyagon is átszívódnának a gumin, roncsolva a szerkezetét. Annyit tesz hogy a felső réteget puhítja fel, illetve valamilyen szinten, főleg rendszeresen használat mellett védi is az egyéb behatásoktól, azaz kevésbé repedezik.

2.) A gumik oldalfala más szerkezetű és anyagú is mint a futófelület. Főleg a napsugárzás hatására
öregednek, ami ugye a futófelületet direktben nem éri.

A felső réteg károsodik, azért reped mert rideg lesz, csökken a rugalmassága az alatta lévő, jobb állapotú réteghez képest

Ha lekened ápolóval az megvédi, puhítja-> nem reped, nem is látod hogy öreg.

Na ennyit a repedések ellenőrzéséről az öregedés megállapításához.Nem mindig működik, azaz nem megbízható. Tudok mutatni 5 éves olcsó gumit ami nem repedt mert kenve volt ápolóval, de vizes úton jó mintázattal is csúszik, faterom pont most cserélte le, még megvan mind a 4. Ha gondolod még tesztelheted is, ha hozol 4 felnit.

A degradáló megjegyzéseidet pedig kérlek tartsd meg annak aki vevő rá, ha nem tudsz normálisan,
érvelve álláspontot kifejteni akkor inkább ne tedd. Én nem álltam beléd, most sem teszem, pedig egy 2 betűs kifejezés jutott eszembe először..

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#29271) Rellind válasza siti (#29259) üzenetére


Rellind
senior tag

Barum Bravuris 3HM van nekem rajta 215/45 R17 méretben . (120Le) Nem csúsztam meg vele egyszer sem. (Itt jön a kopogás rész :DDD ) Igaz, nem is "barumkodok" az autóval, ha esik. :D Pireli P Zero-t is használtam, határozottan jobb,de jobban is kopik :U

(#29272) Zedtaylor


Zedtaylor
csendes tag

Sziasztok!
2db fekete SATA DVD írót keresek SOS.
Ha van valakinek legyen szíves írjon privátban!
Köszönet!

Üdvözlettel: Z

(#29273) remusz13 válasza gabyka (#200) üzenetére


remusz13
tag

Sziasztok!

Még mindig eladó Nvidia 650Ti Boost videókártyám, ha érdekel írj privátot!

(#29274) D.Orion válasza 1stVikman (#29236) üzenetére


D.Orion
veterán

Laufenn, Hankook B márka.

Egyébként ph! gumis topik.

(#29275) mdk01 válasza Poiro7 (#29260) üzenetére


mdk01
addikt

Ilyen mintájú téligumi volt a kocsin, mikor vettem, és majdnem sikerült berakni a kocsit a fák közé, dinnyés és fehérvár között, mikor a kijárt aszfaltba megült vízre felfutott.
A vízelvezető barázda sztem nagyon kellene rá. Teszteld majd le ebből a szempontból nehogy meglepődj egyszer.

(#29276) honda23 válasza mdk01 (#29275) üzenetére


honda23
aktív tag

Pedig nekem michelin alpin 5-öm van v mintával, mint téli. Az eddigi legjobb téli gumim. A conti ts ehhez képest nem tetszett.
A nyárim is v mintás toyo. Egyik sem futott még fel a vízen.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#29277) Viszlát


Viszlát
addikt

Sziasztok!

Gáz- és fűtés szerelőt keresek Veszprém/Fejér megyéből (a munka Várpalotán lenne). Családi ház fűtésrendszerének teljes cseréjéről lenne szó, ha esetleg tudtok megbízható, jó szakembert, örömmel vennék nevet, telefonszámot. Újsághirdetés alapján csuda tudja kire bízzon egy ekkora melót...

Köszi előre is.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29278) makro


makro
aktív tag

Spáros matrica érdekel valakit? ( én úgy is csak kidobnám )

(#29279) LamerGyuri válasza makro (#29278) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Igen.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#29280) mdk01 válasza honda23 (#29276) üzenetére


mdk01
addikt

Akkor nem tudom. Biztos soktényezős dolog ez az egész, meg ez a gumigyártás sem egyszerű dolog.
Most gondolkodtam, hogy a profil mélység is biztos számít, hogy mennyi víz fér el benne, de ez nekem is megvolt bőven.
Na mindegy, olcsó gumit ne vegyen senki min. a középkategória.

(#29281) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

Sziasztok

Keresnék, PCie videókártyát 20e forint körül, mai napi átvéttel. Privibe jöhetnek ajánlatok, telszámmal, árral, képpel.

Köszönöm

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#29282) #57527808 válasza a1rl1ne (#29281) üzenetére


#57527808
törölt tag

garanciálisat nem nagyon kapni ebben az ársávban.
gtx 650ti boost 2gb 18000 apró
gtx 660 2gb 22000 jófosás

ezek a kártyák amúgy ténylegesen 1,5 giga ramot érnek el gyorsan, a maradék ramhoz lassan férnek hozzá (mint a gtx 970 3,5gb feletti részhez). ezeknél szerintem sokkal jobb a papíron is 1,5 gigás gtx 660/760 oem keverék kártya, ha 20 körül/alatt kifogsz egyet.
_______________________

a többieknek is:
10000 forintért eladó lesz pár darab intel 320 series 160gb-os ssd. elvileg jövő héten lesz aktuális.

[ Szerkesztve ]

(#29283) a1rl1ne válasza #57527808 (#29282) üzenetére


a1rl1ne
tag

Köszi, ezeket néztem, a jofogásos fent van haprón is, de jegelve.
Úgy néz ki, sikerült találni egy garis gtx660oc-t, meglátom mi sül ki belőle :)

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#29284) mdk01 válasza #57527808 (#29282) üzenetére


mdk01
addikt

SSD-k milyen állapotúak?

(#29285) Tom5 válasza mdk01 (#29284) üzenetére


Tom5
addikt

Ez engem is érdekelne! :R

(#29286) justflash válasza Tom5 (#29285) üzenetére


justflash
tag

Én is vettem egyet tőle anno, most van benne kb 9TB írás, 99%-os.

Intelek jól bírják, annyi hogy SATA2.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#29287) fant0mi válasza justflash (#29286) üzenetére


fant0mi
addikt

Jol hangzik!

(#29288) juliabrilke válasza a1rl1ne (#29281) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kérdezz rá bim-re, neki volt egy HP GTX660 eladó kártyája.

(#29289) Poiro7 válasza mdk01 (#29275) üzenetére


Poiro7
aktív tag

"...V alakú mintázat biztosítja, hogy könnyebben kivezetik maguk alól a vizet is.
Ezért szinte minden téli gumi már ilyen mintázattal rendelkezik, így biztosítva a jobb teljesítményt a latyakos utakon is."

(#29290) #57527808 válasza mdk01 (#29284) üzenetére


#57527808
törölt tag

mindegyik 100/99 az írásmennyiség miatt, ami 7-9 tb körül van. majd ha megjöttek az utódok (jövőhét közepe), írok pontos adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#29291) Andris837


Andris837
senior tag

Szemüveget szeretnék csináltatni. Melyik optika az ajánlott Fehérváron? (A szomszédok jól látnak :B )

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#29292) fant0mi válasza Andris837 (#29291) üzenetére


fant0mi
addikt

En a Pannon Optikaba jartam, de legutobb a Vision Expresszben voltam, ott volt jo akcio.

(#29293) Komi28 válasza Andris837 (#29291) üzenetére


Komi28
senior tag

Vision az jó a Plázában.

(#29294) sandor906


sandor906
tag

Eladó-cserélhető 3 db Gardena S50 esőztető-fej. A blokkot elhagytam, nem veszik vissza az OBI-ban.

Természetesen nem 8100Ft a 3db.........( én annyit fizettem értük :W )

GhostDragon#24437

(#29295) Rambovits


Rambovits
senior tag

Emag garanciával kapcsolatban vannak tapasztalatok? Jól értem, hogy csak kitöltöm a garanciás űrlapot, és a futár jön a cuccért?

Húgomnak megdöglött a power bankja amit fekete pénteken vettem (szerintem a micro usb csatlakozó adta fel a harcot, nem lehet tölteni).

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#29296) juliabrilke válasza Rambovits (#29295) üzenetére


juliabrilke
addikt

Jön majd valamikor érte, utána meg várakozás, mert ügyfélszolgálatot sose éred el.

(#29297) tick válasza Andris837 (#29291) üzenetére


tick
aktív tag

András optikát bátran ajánlom, elképesztően rendesek és precízek.

Everything that has a beginning... has an end

(#29298) justflash


justflash
tag

VOK-ban van rendes konditerem is?

Kiírva nincs, szomszéd járókerettel gyúr, bemenni meg lusta vagyok. ;]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#29299) makro válasza justflash (#29298) üzenetére


makro
aktív tag

De még gépelni is lusta vagy... ;]

http://www.vok.hu/index.php/sportolasi-lehetsegek

(#29300) Compaku


Compaku
tag

Sziasztok,
Akár mai atvetellel keresek 500w+ jominosegu tapegyseget. 6pin vga alap legyen rajta. Koszonom. Privibe johet telszam is.

PÜ-re illik válaszolni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.