Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27101) tzimash


tzimash
őstag

Székesfehérváron szélvédőcsere ügyben melyik cég az ajánlott?

(#27102) siti válasza tzimash (#27101) üzenetére


siti
senior tag

nekem a gondolánál cserélték, merthogy a pilkington-hoz nem tudtam kivinni, amúgy ők intézték volna. Gondola is jó volt, ugyanúgy elintézték biztosításra (pedig nem szerződött partnerek) kicserélték kb 3 éve és még nem ázik, nem reped. nem gyári szélvédő, kicsit talán keskenyebb a sötétítő csík felül..

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#27103) makro


makro
aktív tag

Nem a díjbevétel, hanem a forgalomszabályozás a fontos...

Pár hónapja költöztem el a belvárosból, fájdalmasan érintett volna a dolog ha még ott laknék :W

[ Szerkesztve ]

(#27104) Rambovits válasza makro (#27103) üzenetére


Rambovits
senior tag

Most komolyan 3100 Ft-ért állhatok meg a ház előtt? Pofám leszakad :(((

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#27105) tzimash válasza siti (#27102) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi, közben filóztam rajta, lehet megnézetem előbb, hátha polírral + nano bevonattal lehet rajta javítani.

(#27106) hcl válasza makro (#27103) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Éves szinten nem olyan sok... (Pécs drágább.) De a duma kamu :D Meg ettől nm lesz kisebb a dugó a Rákóczin, ahol egyszerűen nincs elég sáv, de sok embernek van dolga arrafelé.

Illetve hát, én is fizetőövezetben lakok, aztán mégsincs hely soha :D Akkor hogy van ez? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27107) Laca73 válasza Rambovits (#27104) üzenetére


Laca73
újonc

Nem gondolom hogy havi 260 Ft annyira megterhelő lenne... Ha én megállok Fehérváron óránként 380-ért

[ Szerkesztve ]

(#27108) juliabrilke válasza makro (#27103) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én örülök neki.
Ide áll állandóan hozzánk minden dolgozni járó, nem tudok leparkolni napközben és este 5 után is vadászni kell 1-1 parkolót. Nálunk a helyek 70%-át foglalják el kb., ez fog megváltozni majd novembertől.

3100Ft évente nekem simán megér. Egyébként legtöbb sok helyen pont a lakóközösség kérte, nálunk pl. a közös képviselő akciózott egyet, hogy legyenek parkoló órák.

[ Szerkesztve ]

(#27109) sheep


sheep
addikt

Egyre nagyobb gond ez a parkolás Fehérváron is.
Lehet hogy rosszul gondolom de talán úgy jobban meg lehetne megszüntetni a dugót hogy ingyenessé tennék a parkolást mindenhol. Legfeljebb a frekventált helyeken (belváros, buszpályaudvar környéke) kellene fizetni.
A cikkhez hozzászólva, eddig volt 2 parkoló egymás mellett, egyik fizetős (József A. út) a másik nem, ezért mindenki átállt napközben az ingyenes Gáz utcára. Persze hogy a lakók háborognak mert nincs hely. A másik meg félig üres volt egész nap. Ha mindkét hely ingyenes lett volna talán jobban eloszlott volna a parkolás és nem lett volna ilyen probléma. Persze ezt sosem fogják kipróbálni, nem fogják ingyenessé tenni.
Vagy amin még gondolkodom, hogy az adott lakók kérjenek a rendszámhoz parkolóhelyet amit a városgazdálkodás felfest az adott helyen, és ezért fizessék kis azt a 3000ft-ot mert csak ők állhatnak oda. A többi meg legyen ingyenes. Lehet hogy ezzel le is fednék az összes helyet, de akkor elhinném hogy a forgalomszabályzás az ok és nem a bevétel.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#27110) MunezXBK válasza sheep (#27109) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt ez működik, mondjuk rendszám nélkül. Privatparkplatz a neve.

Múltkor sikerült egy ilyenben megállnom, 255€-m bánta. :W

(#27111) f27


f27
aktív tag

[link]

Valakinek egy valodi mozi projektor? :)

(#27112) Jarod1


Jarod1
addikt

Winyók eladók , ha valkit érdekel dobjon privit

WD vinyó 160GB -WDC-WD1600AAJS 100% SATA
Maxtor 200 GB - 6L200P0 98% IDE
Hitachi 160 GB - 100 % SATA3

(#27113) deicide válasza juliabrilke (#27108) üzenetére


deicide
veterán

Már sokszor meg akartam kérdezni, mert sokan írnak így mostanában, de csak most jutottam el idáig.

"3100Ft évente nekem simán megér."

Ezt úgy írják, hogy 3100Ft-ot, de sokan elhagyják és így írják, mint te ezt, miért?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27114) eami válasza deicide (#27113) üzenetére


eami
addikt

mert gyorsabb. a Ft-ot-nak (<-ennek így meg még annyira sem) nincs sok értelme. akkor már kiírja az ember hogy forintot. sokkal gyorsabb még az is :D

(#27115) deicide válasza eami (#27114) üzenetére


deicide
veterán

Gyorsabb, az igaz, de hová sietünk? Ez nem forma1, hanem egy fórum. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27116) juliabrilke válasza deicide (#27113) üzenetére


juliabrilke
addikt

3100Ft, évente nekem simán megér ennyit.

Így akartam írni, ez is helyes nyelvtanilag.

(#27117) juliabrilke válasza sheep (#27109) üzenetére


juliabrilke
addikt

Gyakorlatban ez úgy fog működni november 1-től, hogy akik ingyen akarnak parkolni munkába menet, azok átszoknak a közeli lakótelepre. Ahol persze ugyanúgy háborgás lesz belőle, mert fele annyi szabad hely lesz az ott lakóknak.

Privát parkoló jó ötlet lehetne, de pár szoliszökevény, meg amúgy is fűre parkoló marha ugyanúgy nem tartaná be a szabályokat. :(

(#27118) justflash


justflash
tag

Úgy látom nem próbáltatok még BP-n parkolni a frekventáltabb helyeken, ahhoz képest az hogy itt gurulsz 100 métert hogy legyen helyed lófütyi.

Volt hogy 20 percig kavarogtam fent mert nem hogy ingyenes de fizetős hely sem volt. :DDD

Szvsz az lenne a megoldás amúgy hogy zónákra osztva privát hely az adott zónában lakóknak, viszont 7:30-17:00 között minden üres hely ingyenes.

Úgyis office time alatt van a legnagyobb csúcs, 17:00 után viszont mikor mindenki menne haza akár felnyomni 6-700/ órára, hogy a lakóknak legyen helye.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#27119) makro válasza justflash (#27118) üzenetére


makro
aktív tag

Úgy sem lesz mindenkinek megfelelő álláspont ezzel kapcsolatban. Nem vitát akartam elindítani itt, csak felhívni a figyelmet, nehogy valaki beleszaladjon egy mikuláscsomagba így a karácsonyi szezon előtt. :)

A számokat elnézve, egyre több gépjármű van használatban Magyarországon, a parkolóhelyek száma viszont nem változik ilyen ütemben.

(#27120) Rambovits válasza Laca73 (#27107) üzenetére


Rambovits
senior tag

Nem a 260 ft-ról van szó, hanem az elvről. Simán beszednek annyi pénzt, hogy a lakossági bérletek ingyen legyenek (mert ugye az egész nem a pénzről szól).
Ez számomra megint egy adó, amit fizetnem kell, és eddig nem kellett.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#27121) tick válasza makro (#27119) üzenetére


tick
aktív tag

Sziget utcába most csináltak néhány parkolót. Cserébe egy újabb szakasz lett egyirányú, plusz a következő adaggal az is fizetős lesz.

Everything that has a beginning... has an end

(#27122) szebe válasza Rambovits (#27120) üzenetére


szebe
őstag

Jaj, már megint az elv.

Hasonló, mint a megyematrica (nem, én sem értek egyet azzal, hogy a déli elkerülő így fizetős). Havi szintre lebontva párszáz forint, ami az autó fenntartása mellett elenyésző tétel. De az elv miatt csakazértse. :U

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#27123) hcl válasza juliabrilke (#27117) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak kicsit többet kell majd sètálni reggel
Hely meg ugyanúgy nem lesz.

@rambovits : Az elvek nem szoktak számítani :(

@szebe : Nem szívesen fizetek azért, ami adóból épült.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27124) pető bá' válasza juliabrilke (#27116) üzenetére


pető bá'
őstag

III. zónában az évi 12500 is simán megér ennyit egy bizonyos utcára, ha innentől valóban lesz parkolóhely..

+ a témához:
A Gyümölcs utca is most került be, de itt egy kicsit érdekesebb a "lakossági bérlet", mert van az utcában két kollégium. 100+ lakó, de a lakók lakcímkártyáján ugyanaz a (tartózkodási) cím szerepel (nincs emelet/ajtó), erre pedig mint tudjuk max 2 bérletet adnak ki. Mindenki más veheti a 12500-ast.

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#27125) makro válasza pető bá' (#27124) üzenetére


makro
aktív tag

A szabad parkolóhelyet senki sem garantálja....

(#27126) pető bá' válasza makro (#27125) üzenetére


pető bá'
őstag

Nyilvánvaló.. csak elvileg az a cél, hogy a helyben lakóknak jobb legyen, mert túl nagy a parkolóhelyek kihasználtsága. Viszont belegondolva, itt az autók nagy része napi szinten ugyanaz, mindenki munka miatt áll meg itt (rendőrség, hivatal, biztosító, egyetem, stb).
Ha nekem megért évi 12500-at, akkor másnak is megér. Innentől pedig semmivel nem vagyunk előrébb, csak még fizetünk is a városnak.

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#27127) Jarod1


Jarod1
addikt

bár nekem nincs kocsim, de kivülállóként látom hogy szinte sehol nem elég a parkolóhely. se belvárosban se a lakótelepknél..

(#27128) eami


eami
addikt

szerintem egy halom mélygarázs kellene mindenfele. elég kiábrándító itthon ez az autóbazár feeling :|

(#27129) pető bá' válasza eami (#27128) üzenetére


pető bá'
őstag

meg még néhány 2 sávos utat "egysávosítani".

"... and I hope you have a great day!"

(#27130) juliabrilke válasza pető bá' (#27129) üzenetére


juliabrilke
addikt

Meg kirakni ajándékba egy 30km/h táblát, közepén egy teljesen jelentéktelen, apró körforgalommal.
Bár az ilyen úgyse történhet meg itt Fehérváron. :DDD

(#27131) hcl válasza pető bá' (#27129) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ahol aztán lehet parkolódíjat szedni a szélén kialakított parkolókból :D

Nekem az is fura, hogy itt csak akkor kapcsol a közvillany is, amikor már nem látni semmit.

Mutogatni való hater díszpinty

(#27132) sheep válasza hcl (#27131) üzenetére


sheep
addikt

Ó, itt legalább van közvillany.
Zircen régebben megfigyeltem hogy soxor egész nap égnek, esténként meg tök sötét van végig az utcánkban :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#27133) justflash válasza juliabrilke (#27130) üzenetére


justflash
tag

Mármint úgy érted 1 körforgalom 200 méterenként? :DDD

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#27134) pető bá' válasza hcl (#27131) üzenetére


pető bá'
őstag

Ha parkolót csinálnának.. De nem, a busz nem tud megállni, a járda meg 5 méter széles. Viszont állítólag ez így most szép.

"... and I hope you have a great day!"

(#27135) justflash válasza pető bá' (#27134) üzenetére


justflash
tag

Rákóczi a Skála mellett, EU-s lóvéból felújítva, ott a szélén a fizetős parkolósáv. :)

Ennél csak a Királysor-Géza utca "körforgalom" jobb, ami azért süllyesztett hogy átférjen rajta a busz. Funkciója meg nulla. :DDD

[ Szerkesztve ]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#27136) bim


bim
veterán

Parkoláshoz csak annyit hogy a GOKI.-nál Pesten naponta(!) fizettünk 1200ft felett. És az ott kórház.... Szorozd fel 30-al amennyit ott voltunk. No comment...

(#27137) hcl válasza pető bá' (#27134) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szépnek szép, csak...

@sheep : :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#27138) Laca73 válasza Rambovits (#27120) üzenetére


Laca73
újonc

Értem én de ilyen világot élünk.Csakazt szerettem volna mondani hogy lehet örülni kellene hogy "csak" ennyi.
Ha 10000 Ft-ot kérnének azt is kénytelen volnál megvenni ha szeretnél parkolni valahol. A Garázs árakról inkább ne beszéljünk... :R

(#27139) eszlenyek


eszlenyek
tag

Sziasztok,

Légpárnás fóliát merre tudnék venni a városban?

(#27140) szebe válasza pető bá' (#27129) üzenetére


szebe
őstag

A Várkörúton kívül szvsz jók az egysávosítások (Berényi, Királysor, Mártírok).

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#27141) makro válasza justflash (#27135) üzenetére


makro
aktív tag

A Királysor-Géza utcai "körforgalom" egy vicc. Vannak akik egyáltalán nem tudják használni illetve akik továbbra is megszokásból vezetnek azon a részem. Széna tér felől kanyarodtam Géza utcára, amikor bent a körforgóban majdnem oldalba löktek... de láttam az ürgén anyázik meg mutogat erőteljesen, mert nem indexeltem balra....
Táblát nem nézik, a körforgót meg nem látják.

(#27142) PhilBrick válasza szebe (#27140) üzenetére


PhilBrick
őstag

A Berényi?! :Y
Egy röhejesen szar szlalompálya értelmetlen szűkítőkkel. Rögtön az elején kifelé: a két sávból egy lesz a zebra miatt, de nincs középen járdasziget a gyalokosoknak, aztán rögtön utána a párméteres balrakanyarodó.

(#27143) D.Orion válasza szebe (#27140) üzenetére


D.Orion
veterán

A Berényin forgalomlassítás volt a cél, mert túl gyorsan mentek az autók. Másra tényleg nem jó. A Mártírok este igen poénos lehet egy idegennek, mivel a vasúttól a prohaszkáig egy vonalat sem lehet látni éjszaka. :D

(#27144) Rambovits válasza Laca73 (#27138) üzenetére


Rambovits
senior tag

Akkor vissza is értünk az elvhez.. Teljesen mindegy, hogy 3100, vagy 10000... ez akkor is többletköltség.
Ha tényleg a forgalomszabályozás a célja, akkor legyen ingyen az a rohadt kártya.
Vagy esetleg elég lenne bemenni a városgondnoksághoz, és beregisztrálni a kocsid rendszámát a lakcímkártyádhoz... a matricát sem kell kiállítaniuk, ha már a leolvasó rendszer úgyis elektronikus...

Lehetne ezt okosan is csinálni, érzem mögötte a jó szándékot, csak a megvalósítás nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#27145) PhilBrick válasza Rambovits (#27144) üzenetére


PhilBrick
őstag

Én simán elhiszem, hogy a jelenlegi bürokrácia mellett az évi 3100 ft csak az adminisztrációs költségeket fedezi... :U

(#27146) eami válasza D.Orion (#27143) üzenetére


eami
addikt

a nem látható vonalak mellett (van jó pár) a másik "vicces" amikor esőben a régi már (elvileg) felmart felfestések tűnnek elő. pl szekfű felől bíróság mellett lámpánál már jó ideje nem lehet balra kanyarodni, bezzeg esőben simán lehet látni a balra nyilakat is.

(#27147) Slapy válasza eszlenyek (#27139) üzenetére


Slapy
aktív tag

Buborékosra gondolsz? Mert ha igen akkor én kb fél éve a praktikerben vettem, hogy most is van-e azt nem tudom

(#27148) eszlenyek válasza Slapy (#27147) üzenetére


eszlenyek
tag

Köszi, de az eléggé kiesik nekem, esetleg az Obiban is lehet?

(#27149) justflash válasza eszlenyek (#27148) üzenetére


justflash
tag

Webshopjukban nézz rá. ;)

[ Szerkesztve ]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#27150) Fecogame


Fecogame
veterán

Francia ágy eladó olcsón :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.