Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26251) justflash válasza cellpeti (#26248) üzenetére


justflash
tag

Vegyél légpuskát. ;)

Alternatív megoldás a paintball, vagy ha elmész rendőrnek, vagy szíriába lázadónak.

Sehol nincs olyan hogy csak úgy bemész fegyvertartási saját fegyver és tagsági nélkül aztán a kezedbe adnak egy kölcsön fegyvert és lősz párat. :U

Persze ha a fentiek megvannak akkor félreértettem és ha jól tévedek maroshegyen van egy lőtér.

[ Szerkesztve ]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#26252) hcl válasza Fred23 (#26250) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Whoa, és ez hatig nyitva Az ablakon van "Táska" felirat is... :) Köszi!

Mutogatni való hater díszpinty

(#26253) szebe válasza cellpeti (#26248) üzenetére


szebe
őstag

Mondanék utcaneveket, de nincs kedvem kitiltatni magam innen ;] :DDD

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#26254) justflash válasza szebe (#26253) üzenetére


justflash
tag

Oda minimum napalm, akkor nem termelődnek újra. ;]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#26255) Poiro7 válasza cellpeti (#26248) üzenetére


Poiro7
aktív tag

ITT

(#26256) Delerium válasza cellpeti (#26248) üzenetére


Delerium
senior tag

Élménylövészet amit keresel.
[link]

[ Szerkesztve ]

"I fight for the Users"

(#26257) gravi_t válasza cannibal (#26245) üzenetére


gravi_t
újonc

Itt vannak pl. ők.

(#26258) cannibal válasza gravi_t (#26257) üzenetére


cannibal
senior tag

Köszi!

(#26259) cellpeti válasza Delerium (#26256) üzenetére


cellpeti
veterán

köszi :R :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#26260) Soybex


Soybex
őstag

Sziasztok!

Fehérváron van samsung márkabolt ahol garanciáztatni lehet a telefont? Nem akarom beadni a T-hez mert ott egyszerre adják fel őket ami min 1 hónap..

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#26261) gabyka válasza Soybex (#26260) üzenetére


gabyka
aktív tag

(#26262) justflash válasza gabyka (#26261) üzenetére


justflash
tag

Nem csak a vásárlás helyén lehet?

[ Szerkesztve ]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#26263) gabyka válasza justflash (#26262) üzenetére


gabyka
aktív tag

Nem :) de érdemes megnézni a garipapirt...

(#26264) Soybex válasza gabyka (#26261) üzenetére


Soybex
őstag

:R Egyszer már volt szervízben , majd megnézem azért a garilapot, csak két hétig még nem jutok haza.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#26265) cellpeti


cellpeti
veterán

nyomja valaki itt PS3mal a BF Hardline-t?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#26266) Poiro7 válasza Soybex (#26260) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Ha regisztráltad a terméket a gyártó honlapján, akkor ott kérhetsz futárt, és általában 1-2napon belül vissza is küldik. Nekem eddig 3x vitték el, akkumulátor probléma miatt de mindig kicserélték ingyen és bérmentve a plexit és a keretet is (S3 mini) :C

[ Szerkesztve ]

(#26267) hcl válasza hcl (#26252) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elvittem a táskát, korrektnek tűnik :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26268) Soybex válasza Poiro7 (#26266) üzenetére


Soybex
őstag

Akkor az lesz . Beégett a note 4-em kijelzője , kék-fehér képeknél lehet látni a chrome csíkokat :(((

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#26269) Poiro7


Poiro7
aktív tag


ASUS Black GTX 970 DC2OC 4GB - AQUA gari 2018.06 eladó.

(#26270) szijartg


szijartg
senior tag

Fehérvári felnőtt helyi busz bérlet eladó(augusztus)
6000huf.
Aki előbb jön érte azé, nem rakom félre senkinek!

[ Szerkesztve ]

(#26271) don_peter válasza bim (#26158) üzenetére


don_peter
senior tag

Az a baj, hogy ha leadom az áramat már visszajelzést sem kapok. Pesten a fehérvári 7-8évvel ezelőtti árat adtam le és buktam a munkát. Szóval nem csak a munkaerő hiány és a kóklerekben van a hiba... sajnos. :F

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#26272) bim válasza don_peter (#26271) üzenetére


bim
veterán

Pont ez a baj! Keményen kell kérni az árat! Pesten és általában mindenhol az a divat hogy a legalacsonyabb és legmagasabb ár automatikusan kiesik. Gondolom te vagy a legalacsonyabb. 6 rugó körüli négyzetméterár nyugodtan mehet....

[ Szerkesztve ]

(#26273) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Keresnék 13-14mm átmérőjű spirálrugót, ha van valakinek. Inkább gyengét, mint erőset, hossza mindegy. Sörért, csokiért :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26274) don_peter válasza bim (#26272) üzenetére


don_peter
senior tag

Fenéket, most beszéltem egy generál kivitelezővel, "4-4.5e-t adtam le, és kiestem a játékból" kérdezte, hogy mennyiért vállalnék folyamatosan tetőket neki, mondom attól függ milyet, erre rámutatott egy éppen akkor készült kontyos tetőre, semmi extra nem volt benne, mondom ha folyamatos, akkor 2.5e-ért bevállalom, erre azt mondja, hogy az sok, itt Pesten és környékén 2 - 2.2e-ért dolgoznak az ácsok.
Leeset az álam, utána néztem és tényleg, durva ami itt megy.

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#26275) siti válasza don_peter (#26274) üzenetére


siti
senior tag

nekem 1200Ft cserép le, 1700Ft cserép fel árat adtak tavaly * 220nm és azt mondtam, hogy ez így sok. pláne hogy fólia, lécezés minden jó, csak éppen bontott vegyes cserép van a házon. kocka ház, sátor tető.
miért sok 600e Ft?
- mert havi 50e-t mindenki félre tud tenni (neeem, nem fezen, nyaralás, kocsi, ruha, sörike, óvoda, elromlott a mosógép, hanem csak a tetőre) és akkor is ez egy év spórolás.
- 4 fős csapat, egy hét munka, fejenként 150eFt (zsebbe)? Elismerem a szakmunkát, pláne ha olyan az eredmény is, de akkor mire panaszkodunk, hogy drága a lángos a tónál?

és ezt képesek voltak megfejelni, hogy majd jövünk, majd jövünk, majd inkább már ne gyertek. tető nem ázik végül is.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#26276) don_peter válasza siti (#26275) üzenetére


don_peter
senior tag

Most komolyan kezdjem elmesélni mi marad meg és mekkora költség, felelőség egyáltalán neki állni egy tetőnek? Elsírnád magad, ha te is ezt csinálnád, és még ráadásul nehéz fizikai munka.
Arról nem is beszélve, hogy mennyit adózunk egy-egy ilyen munka után, vállalkozás fenntartása...stb.
Aztán persze megy a sípolás mikor a kis szarrágó tróger összetákolja a tetőt feléért vagy 10eFt-al kevesebbért mint egy rendes szakember és aztán se garancia se normálisan elvégzett munka, beázol és még meg is sérülsz a felelőtlen rögzítések miatt, rosszabb esetben a tudatlanság miatt még le is kell bontanod az egészet.
Csak 1-et árulok el, egy normális sthil fűrész 150-200eFt és ez csak 1 szerszám a sok közül ami kötelező.

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#26277) siti válasza don_peter (#26276) üzenetére


siti
senior tag

Ha lenyugodtál majd olvasd el újra és ezekre válaszolj: te is simán félre tudsz tenni havi 50e-t mint mindenki? A lényeget próbáld megfogni a kérdésben, kulcs szavak lehetnek: a havi 50e, mindenki, stb. Ennek a problémának köze sincs ácsmunkához, tetőhöz, cseréphez. (És igen, csináltunk már tetőt, tudom hogy milyen munka, a laptopom meg fél millió volt, amit a cég elém tolt, én választottam, mert könnyebb mint egy köteg cserép és drágább mint a láncfűrész.) peace.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#26278) juliabrilke válasza siti (#26275) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nincs sör? :Y

Mondjuk ez egy jó kérdés, hogy ki mennyi tud félretenni havonta.

(#26279) pd válasza siti (#26275) üzenetére


pd
tag

Nagyon-nagyon el vannak szállva az árak minden szakmunkánál. Aláírom, ha valaki egyéni vállalkozóként, kis bt-ben, kft-ben dolgozik, ott vannak a vállalkozás költségei is, nem csak a saját fizetésének a költségei.
DE. Számoljon már utána mindenki! Ha azt mondom, hogy valaki 336.000 Ft-ot keres (nettó, vagyis annyit kap készhez), akkor az igencsak átlag felett és jól keresőnek számít, szerintem ebben nincs vita. Ez 21 napos munkahónappal számolva kerek 2.000 Ft-os óradíjnak felel meg.
Ha most erre ráveszek minden járulékot (munkavállalói és adói), akkor ahhoz, hogy valaki saját magának ezt megtermelje, kb. 4.000-ot kell érte elkérnie.
Kérem, jelentkezzenek sorba azok, akinek nem többért dolgozik az autószerelő, kőműves, klímaszerelő, burkoló, kertész stb.

Azt most hagyjuk, hogy eszközbekerülési költség is van, műhelyt, telephelyet fenn kell tartani, vállalkozóként az évek alatt nagyon sok költséget le lehet írni, amit magánemberként lehetetlen. Másrészt meg senki nem tart fegyvert senki fejéhez. Ha tényleg annyira nem éri meg, nem kell azt csinálni.

Azt persze sokan szeretik elfelejteni, hogy aki nem szakmunkát végez, legalább 3 évet pluszban még tanulással tölt (és általában jóval többet még munka mellett is), ami kiesik mint jövedelemszerző idő.

Visszatérve a példára: a 150e / hét 3.750 Ft-os óradíjnak felel meg, és mivel zsebbe megy, garantálom, hogy nem fizetnek be utána minden adót. Mi lenne, ha még számlát is kérne róla az ember?

(#26280) Motion_Blur válasza pd (#26279) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én a klímaszerelést nem értem. Vagyis értem, csak felháborító...

Elkérnek 50+E Ft-ot (Pesten 100-at) egy kényelmesen 3 órás melóért, 3 ember abból 2 culáger. A szakinak egy ilyen melóból szerintem tisztán megvan 70-80%.

nekem 56K-ért rakták fel úgy hogy volt Whirlpoolos kontakt. de végig ment a szitkozódás hogy mennyire kevés ez a pénz. hozzáteszem hogy a falat lehet újrafesteni olyan munkát végeztek...

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26281) sedo válasza Motion_Blur (#26280) üzenetére


sedo
tag

Hát, a klímaszerelésnél a nettó 40 ezer forint körüli ár az szinte egyezményes, mindenféle ismerős nélkül is, Budapesten. Éppen most az elmúlt 3 hónapban szereltettünk 3 helyre 3 különböző klímát 3 különböző szerelővel, egyik sem volt ismerős, és mindegyik 40 nettóért dolgozott. Mindig ketten jöttek, két társaság kimondottan nagyon szép munkát végzett (a harmadik sem volt vészes), csak abban volt eltérés, hogy az egyiknél csak 2 méterig volt az alapárban a bekötés, a másik kettőnél meg 4-ig.

Nem vagyok a marketingesük, én is meglepődtem, hogy mennyire simán ment a dolog, igaz szerintem ez a 40 nettó sem kevés pénz, de ez van.

Ui.: Miközben leírtam rájöttem, h whirlpool klíma, akkor az lehet hogy valami boltos dolog, és külön kellett hozzá vadászni a szerelőt. Amiket én írtam, ott mindig az adott helyről vettük a berendezést is, mondjuk azon kb semmi hasznuk nincs.

(#26282) PhilBrick válasza pd (#26279) üzenetére


PhilBrick
őstag

"Azt most hagyjuk, hogy eszközbekerülési költség is van, műhelyt, telephelyet fenn kell tartani, vállalkozóként az évek alatt nagyon sok költséget le lehet írni, amit magánemberként lehetetlen."

Azért ez tényleg nagyon lol tőled. :C :P

(#26283) bim válasza siti (#26275) üzenetére


bim
veterán

3 rugó korrekt ár. Ha sokallod akkor összeáll a család és megüti okosba. Fogadtok egy szakit akit kiszolgáltok és ő irányít. Ezek az emberek általában az alja a szakmának vagy nincs is papírja csak dolgozott ácsok mellett.

don_peter: 2,5-ért nem lehet dolgozni. 4-4,5 már korrekt. Ha nem lesz ember aki annyiért megcsinálja neki majd kénytelen többet fizetni érte. :U

ui: Azt hagyjuk mi pénzt költök gépekre mert a Hiltinél szép summákat lehet otthagyni...

[ Szerkesztve ]

(#26284) pd válasza PhilBrick (#26282) üzenetére


pd
tag

Örülök, hogy szórakoztató, és sikerült megragadni a lényeget.
Anélkül, hogy a túlságosan beleásnánk magunk a különböző "adóoptimalizálási" technikákba, arra utaltam, hogy egy nagyon jól menő vállalkozás is igencsak könnyen meg tudja oldani, hogy csak a jövedelemminimum után fizessen SZJA-t (ha nem EVA-s), illetve társasági adót, ha nem egyéni vállalkozó.
Nyilvánvalóan minden kezdő vállalkozásnak vannak magasabb induló költségei, de a 10 éve működő vállalkozásokat sem látom olcsóbban dolgozni, kedvezőbb ajánlatokkal bombázni a népeket.

Emellett továbbra is fenntartom, hogy a mostani adózási morál az egyik fő oka annak, hogy egyszerűen nem jut ez az ország egyről a kettőre. Az adónemfizetés, feketézés, számla és nyugta nélküli munkavégzés pedig jellemzően a KKV-k hobbija.
Nemég csacsogtunk erről.

(#26285) don_peter válasza bim (#26283) üzenetére


don_peter
senior tag

Sajnos, van aki megcsinálja, és most tök mindegy, hogy ki..
Ha elveszik a munkámat akkor kénytelen vagyok rugalmasan az árral követni az igényeket.

siti: nincs kedvem ezen rugózni, de ha ennyire benne vagy a témába vagy bárki akkor tudni kellene hogy van egy szakmunkáknál kiállított hatósági árszint, ha az alatt dolgozol, akkor a NAV néni jön és ráver a körmödre és kiszámolja neked az általa beállított rezsidíjat és aszerint kell adózzál.
Nem annyira egyszerű ez mint gondolnád.

A klíma kérdés más dolog, ott garanciához kötött a beszerelés, ez nagy árrést hagy a szerelőnek.
Olyan mint a tervező vagy statikus, olyan árat ad amilyet akar, mert csak neki van aláírási joga...

Egy napi munka kiszámolására nagyon sok dolgot kell figyelembe venned:
pl:
1. üzemanyag, hogy kimész a munka telephelyére
2. az általad vitt munkás bére (szakmunkás, segéd)
3. szerszámkopás
4, szakmunka amit a vállalkozónak fizetsz aki a kivitelezésér felel
5. adók
Ezen összegek összességében már azért nem kevesek.
Vegyünk egy példát is:
Elmész 3 segéddel dolgozni, segédek fejenként keresnek 6eFt-ot, mert mondjuk nem tudnak semmit csak feladni ezt-azt, ez összesen 18eFt.
A munka végzésed helye 100km-re van tőled, ez egy átlagos fogyasztású autóval számolva (7l/100km) oda vissza kb. 5eFt.
Eddig tartunk 18+5 = 23eFt-nál és még te nem kerestél semmit és a szerszámaid és autód kopását nem is számoltad.
Mondjuk te kedves ember vagy és te nem kérsz pénzt és a szerszámaidat és autódat is leszarod, csak az üzemanyagod és az emberek legyen fizetve, hogy legalább ezt ne neked kellejen fizetni..
Elvállalsz egy 220m2-est tetőt, ennek a munkának kb. 18-20nap a kivitelezése.
Ha esik 2 napot az eső mondjuk pont 20nap alatt végeztek, akkor az pontosan 460eFt lesz, úgy, hogy te egy vasat nem kerestél és még 20napot távol is voltál..

A segédek ára mivel aktívan ma is dolgozom 5500-6500Ft közt ingázik..
Ügye már is másként látszik a dolog..

Ha a fényképészeket baszogatod azért, hogy egy lagzit miért 500eFt-ért örökít meg úgy, hogy emellett még a napi ellátásáról is gondoskodnod kell és cserébe max 150-300képet kapsz, akkor megértelek, de egy nehéz fizikai munkánál sajnálni azt ami valójába nem is vándorol a vállalkozó zsebévbe.. Nonszensz..

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#26286) bim válasza don_peter (#26285) üzenetére


bim
veterán

Ha nem tudom megfizettetni a munkámat akkor eladok mindent és kihúzok külföldre. Szerencsére egyelőre ez a veszély nem fenyeget. Ha drágábban dolgozok nem kell sírnom ha egy hétig épp nem tudok beleállni a következő melóba. :U

(#26287) gravi_t válasza bim (#26286) üzenetére


gravi_t
újonc

A tiéd már egész hosszú lista lett, de rengeteg dolog van még, amit bele kell tenni az árba, itt van néhány még pluszban:
könyvelő, ügyvéd, pályamatrica / útdíj, parkolás, még számtalan autóhoz kapcsolódó költség (biztosítás, "súlyadó", szerelő ...), ha több autó van, akkor többször mindez, székhely fenntartása (bérlet, rezsi stb.), telephely(ek)nél ugyanez (ha vannak), ha olyan, akkor szerszámok és eszközök évenkénti bemérettetése, szakmai jogosítványok rendszeres megújítása (pl. eonnál regisztrált szerelő), kamarai díj, iparűzési adó, munkaruha, munkavédelem, reklámköltség, szoftverek ára / bérleti díja, web hosting, weblap tervezése / fenntartása, emailszolgáltatás, domainnév. Bizonyos cégméret felett kell már saját vagy bérelt IT-eszközparkkezelés, bérszámfejtés stb. Plusz mindaz a munkaidő, amit nem munkával töklt, hanem mindezek menedzselésével.

Na hirtelen ennyi.

Persze, "de a b_zi válalkozó mindent leírhat!" -- Hát persze, ha van miből. Ahhoz, hogy leírhasson, bevétel is kell. Ja, és a "leírás" nem azt jelenti, hogy a vállalkozó a nettót fizeti a kasszánál, vagy hogy pénzt kap visszaa navtól. Ugyanúgy bruttót fizet és ugyanúgy nem kap vissza a navtól, mint mindenki más. Viszont a kifizetett áfával csökkentheti a kifizetendő áfák egy részét, meg év végén csökkentheti az adóalapját.

És ezek csak a költségek, a vállalkozó a saját megélhetésére még nem is költött.

Bátran javaslom mindenkinek, hogy indítson vállalkozást, alapítson céget, és versenyképes áraival, kiváló szolgáltatásaival szorítsa ki a kóklereket a piacról!

(#26288) sedo válasza gravi_t (#26287) üzenetére


sedo
tag

Na azért mondjuk azt a vállalkozót, akinek erre mindre szüksége van, valamint a bevételeiből nem csak tudja hanem meg is éri fedeznie mindezek költségeit, azt azért ne kezdjük már el sajnálni :)

Egy nem vállalkozónak is van éppen elég költsége, ezek jelentős részét pontosan ugyan úgy fizetik ők is, mi is, mint a vállalkozók. Bele lehetne menni részleteiben, hogy az autót ugyan úgy megveheti a vállalkozása nevére, mi mindent elszámolhat úgy, hogy közben azt saját célra használja, miközben a nem vállalkozó alapból bukja a fizetése ~egyharmadát és aztán pont ugyan úgy veheti a pályamatricát, fizetheti az autó költségeit, és még csak nem is tudja a vállalkozására írni.

Szóval azért nem kell túldimenzionálni ezt a dolgot. Én is írhatnék olyan felületes megállapításokat, hogy érdekes módon azt látom, hogy a környezetemben ezek a mindenféle vállalkozók nyomatják a nagy autóikkal a nagy házaikban, biztos az elcsalt adóból, de az pont annyira szélsőséges lenne, mint olyanokat felsorakoztatni költségként hogy pályamatrica meg parkolás, stb :)

[ Szerkesztve ]

(#26289) D.Orion


D.Orion
veterán

Én inkább hozzá se szólok, mert ismerem mindkét végét A-tól Z-ig, vállalkozóként és megrendelőkén(ügyfél). :) Van aki kb. jól látja és van aki a fellegekben jár

(#26290) hcl válasza pd (#26284) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha meg befizeted, abból vagy valami haszontalan cucc lesz, vagy valakinek a zsebébe megy.
Semmi bajom nem lenne a magas adókkal, ha lenne látszatja. 50% közeli elvonásnál mini Svájcnak kéne itt lennie.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26291) siti válasza don_peter (#26285) üzenetére


siti
senior tag

Továbbra is kiváncsian várom a válaszod féretett pénz problémájára. ;) továbbra se az a gond hogy költségek, meg nav néni, hanem hogy ha te többet kérsz a munkádért, én is többet fogok kérni, és eljutunk majd oda, hogy 200 ft a zsemle, mert a pék is új tetőt szeretne. Továbbra sem a dagasztógépen, láncfűrészen és munka körülményeken "rugózom".

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#26292) pd válasza hcl (#26290) üzenetére


pd
tag

Azért nincs látszatja, mert csak az emberek töredéke fizeti be / tudják tőle elharácsolni.

A többi mondanivaló úgy általában a témához van, nem csak neked szól. :)

Én azt a hozzáállást nem tudom megérteni, hogy ha magasak a költségek, akkor jön az okos megoldás, hogy kijátsszuk a rendszert, mert a "gonosz állam" elveszi. És ennek tapsikol a társadalom többsége. "Főnök úr, nem lehetne megoldani okosban, számla nélkül?" "Dehogynem! :C "
Ha szabályosan nem megy, akkor ne tartsuk be a szabályokat, mert ja, miért is ne, úgy tényleg kényelmesebb. A gond az, ha mindenki elkezd így hozzáállni: nehogymár nekem megmondják, hogy mennyivel mehetek az utakon, szerintem az hülyeség. Én ezért a sz@r BKK-ért (szabadon behelyettesíthető tömegközlekedés) nehogymár fizessek, múltkor is volt egy hajléktalan és büdi volt. Nehogymár nekem megmondják, hogy nem vehetem el a szomszéd tévéjét, pedig nekem az jobban tetszik. Na nehogymár, kikötötték az áramot, mert nem fizettem érte? Meg még mit nem, majd én jól feldobok az oszlopra egy huzalt. És nem, az adócsalás nem más. Ugyanúgy bűncselekmény.

És közben mindenki panaszkodik, hogy nincs látszatja a befizetett pénznek. Persze, hogy nincs, mert mindenki ott csal, ahol tud, és ehhez meg is kapja az asszisztálást. Az ostor pedig azokon csattan, akiktől el lehet venni, nekik pedig egyre nehezebb.
A NAV harsog, amikor elkapja az útszéli dinnyeárust, és megbírságolja. Közben mindenki háborog, hogy nemár, miért őt veszik elő, amikor sokan milliárdokkal tartoznak? És igazuk van - abban, hogy a milliárdos tartozót is el kéne kapni. De ugye ott van, hogy jaj szegény árus, nem ártott ő senkinek. Na persze, váltsa ki az őstermelőit, elég magas bevételig egy fityinget nem kellene adózni, afölött is lehet átalányt. De még arra sem képes.

Elhiszem, hogy nehéz vállalkozni, sok a buktató meg a fizetnivaló. És ki kötelezi arra az embereket, hogy vállalkozzanak? Ha annyira nem éri meg, hogy a minimálbért sem lehet kigazdálkodni, akkor el lehet menni operátornak vagy az autógyárakba. Attól hangos az ország, hogy munkaerőhiány van sok területen. Ja, hogy ott be kell tartani a játékszabályokat, meg mások mondják meg, mit kell csinálni? Hát ez van, de akkor meg nem kell sírni.

[ Szerkesztve ]

(#26293) gravi_t válasza sedo (#26288) üzenetére


gravi_t
újonc

"az autót ugyan úgy megveheti a vállalkozása nevére, mi mindent elszámolhat úgy, hogy közben azt saját célra használja,"

Látom, még mindig nem érted. Hogy megvegye a vállalkozása nevére, meg hogy elszámolja, ahhoz elő kell teremtenie a pénzt valahonnan (itt jössz te a képbe, mint ügyfél). A vállalkozó nem kap fizetést a multitól (vagy bárhonnan), amiből mindezeket meg tudná tenni.

Valamint ha te "nemvállalkozó" vagy, akkor esélyes, hogy egy cégnél dolgozol, aki viszont vállalkozó. Ha a cég nem tudna "nyerészkedni" azon, hogy ezt-azt leírhat, akkor neked annyival kevesebbet tudna fizetni.

"miközben a nem vállalkozó alapból bukja a fizetése ~egyharmadát"

Hát igen, szerencsére a vállalkozó nem bukik semmit. Nyilván ha neked nem érné meg valahol dolgozni, akkor nem dolgoznál ott. Ahogy ha valamilyen üzlet nem éri meg, a vállalkozó nem csinálja azt. (Ez alól kivétel minden, ahol állami pénz van a dologban, pl. dinnyézés.)

"a vállalkozót, akinek erre mindre szüksége van, valamint a bevételeiből nem csak tudja hanem meg is éri fedeznie mindezek költségeit"

A felsoroltak közül melyik költség az, amelyikre "nincs szükség"?
Valamint ez nem "megérés" kérdése. Attól, hogy nem "éri meg" áfát fizetni, még kell áfát fizetni.

(#26294) Dare2Live válasza gravi_t (#26293) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Hogy megvegye a vállalkozása nevére, meg hogy elszámolja, ahhoz elő kell teremtenie a pénzt valahonnan..."

sztem nem az volt a kérdés, hogy elő kell e, mert persze elő, hanem, hogy mivel minimálbér és mindent ügyeskedve elszámolnak a végén alig fizetnek adót.

"miközben a nem vállalkozó alapból bukja a fizetése ~egyharmadát"

dehogyis egyharmadát, sokkal, sokkal többet.

Ha multinál vagy és pl 250.000Ft a bruttod akkor a cégnek összesen kerülsz 321.250Ftba.
De te hazaviszel 163.750Ftt, ennyi a nettod. 157.500Ft az álamé. Valójában nem a harmadát bukod hanem a felét. Első körben mert ezután jön a minden terméken ott lévő ÁFA (27%), jövedéki adó, vagyonszerzési illeték... és a végén ott vagy, hogy a multi kifizet 321.000Ftt mindent levonva te meg elkölthetsz kb 110.000Ft.
A többi az államé.
És részemről még ez is elfogadható lenne de akkor legyen szociális biztonság, minőségi egészségügy és oktatás. De nincs.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26295) bim


bim
veterán

Szerintem túltoltuk ezt a témát már. A megrendelőt nem érdekli nekem milyen költségeim vannak, én meg adok egy olyan árat ami fedezi a költségeimet és még jól is élek belőle. Ha ezt a megrendelő soknak találja akkor keres mást.
Az egy magyar betegség hogy mindenki kiszámolja ezzel adott esetben én mennyit keresek egy hét alatt. Ha neki ez nem tetszik nem engem fogad fel. Szerencsére még nem abban a világban élünk hogy a megrendelő szabja meg mennyit van kedve fizetni a munkámért mert ő mondjuk egy szar fizetést kap. Nyilván alkudni lehet, sőt ez hozzá tartozik a játékhoz.
Másik oldala a dolognak hogy mi mindig elmondjuk adott összegbe mi tartozik bele és az milyen anyagból milyen módszerrel lesz elkészítve. Nincs rejtett költség. A konkrét esetnél maradva a megrendelő szeretné a cserepet lecserélni egy újra. Kimegyünk, megnézzük, ha kell feltárjuk a rejtett javítani valókat és utána adunk árajánlatot. Olyan nincs hogy észlelek egy problémát és ő nem javíttatja meg mert erre most épp nincs pénze. Akkor elköszönünk és majd jön a kókler aki azzal fog védekezni a hiba eszkalálódása után hogy ön mondta hogy hagyjuk.
Órákat tudnék mesélni mennyit javítottunk már szar munkát. Volt olyan hogy adtunk árat és sokalták, majd más olcsón megcsinálta. Pénz a zsebben majd pár hét után nagy eső és ömlik befelé a víz a veluxnál. Vállalkozó kinyomja a telefont mert ezzel nincs ideje és kedve foglalkozni. Munkáról se papír semmi. Nő sírva hív hogy ömlik befelé a víz és holnap utaznának külföldre nyaralni de így hogy menjen el? Azonnal menjek. Saját munkámra 10 év múlva is vissza megyek javítani de azért álljon meg a menet... (szerencsére nem nagyon kell javítanunk)

[ Szerkesztve ]

(#26296) justflash válasza bim (#26295) üzenetére


justflash
tag

Lényegében mindegy is ki mennyiért dolgozik, hiszen:

-a megrendelő ki fogja fizetni

-mínuszosan senki sem fog huzamos ideig dolgozni mert becsődöl

Aki fillérb@szó az úgyis megszívja a kóklerek látszatmunkáival, aztán rájön hogy az olcsóbb drágább tud lenni.

Aki pedig vállalkozóként itthon nem tudja kitermelni a megfelelő hasznot úgyis kimegy külföldre.

Az adó téma meg ilyen sztem a rendszerváltás óta, fölösleges ragozni, együtt kell vele élni.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#26297) szebe


szebe
őstag

[link]
"...a bontással együtt három nap alatt szeretnének végezni a 2.6 km hosszú szakasz építésével."

Lesz az 3 hét is ;] :(

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#26298) justflash válasza szebe (#26297) üzenetére


justflash
tag

Technológia miatt minimum 5 nap, egyébként ha megfelelő szervezéssel megfelelő géppark vonul fel akkor megoldható annyi idő alatt.

Kivéve a buszmegállókat.

Egyébként meg szeretnének. ;]

[ Szerkesztve ]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#26299) sedo válasza gravi_t (#26293) üzenetére


sedo
tag

Nyilván elő kell teremtenie a pénzt, hogy leírhasson bármit = dolgozik. Én is elő teremtem rá a pénzt = dolgozok. A különbség, hogy ezt követően én továbbra sem tudom leírni semmimet semmiből.

Egyébként amit írtam, az egyáltalán nem erre volt kiélezve, csak te úgy látszik ezt valamiért személyes harcodnak éled meg, hogy bizonyítsd, hogy milyen rossz is neked vállalkozóként. Miközben éppen te írtad, hogy ha nem érné meg, nem csinálnád. :)

Viszont akkor leírom máshogy:
Ez két különböző élet, van aki ezt választja, valaki azt. Van, aki nem akar magának főnököt, a maga ura, nyilván más nehézségekkel és problémákkal találkozik. Van aki meg inkább beül egy kkv-hoz, multihoz, aztán ott találkozik a más fajta nehézségekkel. Mindkét csoporton belül van, akinek jobban megy, van akinek rosszabbul. Nem feltétlenül azon múlik, hogy melyik irányt választja.

Abban meg bízom, hogy azokat a csúsztatásokat, amiket írsz (pl. "Attól, hogy nem "éri meg" áfát fizetni, még kell áfát fizetni.") te is felismered és csak a vita hevében teszed, így azokra nem is érdemes reagálni :)

(#26300) deicide válasza szebe (#26297) üzenetére


deicide
veterán

Háát, ha azt vesszük, hogy amikor Tajvanon voltam és éjszaka kinézve a szálloda ablakán azt láttam, hogy a kb 500m hosszú utcát törik fel és mire felkeltem reggel, már újra volt aszfaltozva, semmi sem lehetetlen. Csak sok csíkszemű kell hozzá. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.