Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24201) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Egy kis segitseget kernek, hatha aktualis lesz valakinek vagy ismerosenek.

2017. marciusaig van husegem a diginel, tv-telefon-100/50-es nettel, havi kb 4850ft. Nincs tartozasunk.
A lenyeg, hogy koltozes miatt nevatirassal atadnam a csomagot aprilistol most aprilistol,
hogy ne kelljen a hatralevo idot kifizetnem.

Kerem, ha tudtok valakit akinek szuksege lenne ra, keressetek meg a reszletek miatt.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#24202) Ryder1 válasza JohnnyX (#24201) üzenetére


Ryder1
senior tag

Ha elintézed nekem, hogy bekössék a Kassai utcában, akkor jöhet. :D Komolyan, Öreghegyen nem értem, miért nincs Digi... Pár hónapja olvastam, hogy idén év végére ígérték, hogy lefedik az egész várost. Kíváncsi leszek.

(#24203) rita7107 válasza madarasz92 (#24199) üzenetére


rita7107
aktív tag

UFÓ autósiskola.
8000 Székesfehérvár, Sütő utca 16.
www.ufoautosiskola.hu

(#24204) szebe válasza Ryder1 (#24202) üzenetére


szebe
őstag

Mert nem éri meg nekik. Panel/társasházba egyszer bekötik, egyből ottvan "sok" előfizető.

(#24199) madarasz92

Én egyikről sem hallottam rosszat (oktatókra, autókra gondolok). Azt mondjuk nem tudom, hogy melyik mennyire telített, illetve az árakkal sem vagyok tisztában.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#24205) Ryder1 válasza szebe (#24204) üzenetére


Ryder1
senior tag

Hát pedig aztán egész Öreghegyen nem lenne olcsóbb szolgáltató náluk. Na mindegy, remélem tartják az ígéretüket és év végére ide is elérnek. :D

(#24206) MunezXBK válasza Ryder1 (#24202) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A kereskedésbe úgy sem kötik be, hogy bekábelezzük ameddig kell, mert nem éri meg nekik.

Mindkét szomszédban van, azt hozzátenném.

(#24207) Napfénysüti válasza szebe (#24204) üzenetére

Pálos autósiskolát nagyon nem dícsérik. :N

Én a Fehérvár autósiskolánál tanultam anno, ők elég normálisak voltak.

Més que un club!

(#24208) sedo válasza Ryder1 (#24205) üzenetére


sedo
tag

Nyugi, van remény digire ott is :) Budapesten tavaly nyáron egy csomó külvárosi, családi házas kerületet pár hónap alatt körbehúztak optikával.

(#24209) Ryder1 válasza sedo (#24208) üzenetére


Ryder1
senior tag

Ajánlom is nekik. Pár hónapja olvastam az újságban, hogy év végére mindenhol jelen lesznek. Csak azt remélem, hogy nem csúsznak vele éveket. :D

(#24210) Komi28 válasza JohnnyX (#24201) üzenetére


Komi28
senior tag

Egyébként valahol megtalálható, hogy a Diginél hol van optikai hálózat?

(#24211) deicide válasza juliabrilke (#24197) üzenetére


deicide
veterán

Szombat 7 óra körül mostanában mindig egy full zöldhullámmal jutok el a Budai-Nagyszombati első lámpától a piac-térig. Ehhez mondjuk 120-130 körül kell haladni az Intersparig, de leszarom. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24212) MunezXBK válasza deicide (#24211) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Újabban ott szoktak mérni, ahol az első zöldet elkapod.

(#24213) Zin


Zin
senior tag

also motormosast hol csinalnak?egesz alvazat nem kell, csak elol...!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#24214) deicide válasza MunezXBK (#24212) üzenetére


deicide
veterán

Na, akkor örülni fognak, ha elzúgok előttük és nem mutat semmit a műszerük.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24215) rita7107 válasza deicide (#24214) üzenetére


rita7107
aktív tag

Azért ne legyél ennyire biztos a dolgodban!
Van náluk fejlesztés, még pedig nem is rossz irányba.
Nem adok 1-2 évet és drasztikusan visszafog esni a városon belüli gyorshajtás!
Nagyon sok településen történt fejlesztés, olyan is amire sokan nem gondolnak.

(#24216) MunezXBK válasza rita7107 (#24215) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Semmi gond, ugyanúgy fejlődnek a blokkolók is.

(#24217) juliabrilke válasza deicide (#24211) üzenetére


juliabrilke
addikt

Akkor még a mazsolák az ágyban vannak, nem mennek 30km/h-val és nyomkodják a hülye gombokat a gyalogos átkelőhelynél.
Nem, csak úgy ér, ha betartod a sebesség határokat. :DDD

(#24218) Napfénysüti válasza deicide (#24211) üzenetére

Azért városon belül ezt inkább ne.

Més que un club!

(#24219) szebe válasza MunezXBK (#24212) üzenetére


szebe
őstag

Múltkor jöttem haza, és a Kelemen-Palotai sarkán álltak a háromlábúval, a Contact melletti placcon :Y

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#24220) MunezXBK válasza szebe (#24219) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Balatoni útról ha jössz be, Széchenyi kereszteződés utáni kis közben is mértek a napokban. Nem tudom mi a neve. :D

(#24221) Komi28 válasza szebe (#24219) üzenetére


Komi28
senior tag

Vidi pályánál ahol lelehet menni a csarnokhoz azon az uton állt a rendőrautó itt az utcában, a háromlábú alacsonyan az út szélén hosszú kábellel kivezetve. :K

[ Szerkesztve ]

(#24222) szebe válasza Komi28 (#24221) üzenetére


szebe
őstag

Budai úti református templomnál is szoktak bujkálni mostanság, háromlábú meg kint a járdán.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#24223) Varoz válasza juliabrilke (#24195) üzenetére


Varoz
őstag

Van zöldhullám pedig. Igaz, hogy minimum 70-es tempó kell hozzá, de van. ;] :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#24224) deicide válasza rita7107 (#24215) üzenetére


deicide
veterán

Amíg nem jön az első csekk, addig nem aggódom. Elviszem frissíteni a szoftvert időről-időre és egyelőre minden rendben.

Napfénysüti: nem tudok mit tenni ellene, szeretem. Tudom, a többi közlekedő nem biztos, hogy szereti, ha szlalomozok közöttük, meg 100 felett zúgok el mellettük, de ez van. Múltkor annyira felbasztak, pedig nagyon türelmes szoktam lenni, Budain befelé két sáv és ment a két idióta egymás mellett 45-el. Fél percig bírtam, aztán a nem létező harmadik sávban otthagytam őket.
Viszont minden más szabályt betartok, már a sárgánál megállok, zebránál akkor is megállok, mikor szemből csak jönnek-jönnek, stb. Nem fáj megállni, mert utána 6mp-el már megint 100-al haladok. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24225) rita7107 válasza deicide (#24224) üzenetére


rita7107
aktív tag

A magyar gk. vezetők legnagyobb problémája, hogy nem tudnak vezetni. Ott is 30-al mennek ahol 70-es tábla van. Ott is a belső sávban mennek ahol a külsőben is tudnának menni. Nem ismerik a táblákat, nem ismerik a közlekedés alapvető szabályait. (tisztelet a kivételnek)
Mentem "csíkos" kocsival városon kívül. Semmi nem akadályozta volna hogy mennyen 90-el (szabályok szerint), nem mert menni csak 70-el mert mi is annyival mentünk. :Y Majd jött az első benzinkút ahova beálltunk (csak úgy 1 percre), mire kijöttünk kb.150-el végigsöpörhetett mindenütt. A következő településig nem értük be.
Széchenyi - Horváth kereszteződés, este 10 után villog a sárga lámpa. Mind a 4 irányból megállnak mert nem tudják ki menjen elő. Pedig van stop tábla.:W bb. Minden este öröm nézni a buta embereket. :D

(#24226) fant0mi válasza rita7107 (#24225) üzenetére


fant0mi
addikt

En is rengetegszer talalkozok olyannal aki 70-nel kozlekedik. Lakott teruleten kivul es belul egyarant! Ket falu kozott nem birom megelozni, de nem veszi a lapot, a faluban meg ugye lemaradok. Falu vege utan hamar utolerem.
A masik kedvencem, amikor valaki rendort lat, es 40-nel gyorsabban nem mer menni. Arrrghhh. :)

(#24227) fant0mi


fant0mi
addikt

Ja, a masik.
Mori ut befele, a birosagnal. Megvaltozott par honapja a kozlekedesi rend, a Mori utrol egyenesen a Varkorutra mar csak a kulso savbol lehet menni. De nekem, szabalyosan haladokent mindig neznem kell, hogy mellolem a belsobol nem-e veletlen szinten egyenesen megy-e a delikvens. Hetente 3-4 nap jarok arra reggel es este is, es sajnos azt kell mondjam, hogy minden heten latok majdnem-balesetet. Mult heten egy kiscsavo majdnem ramhuzta a kocsijat, nekem kellett megallnom, ha nem akartam ra, vagy a parkolo kocsikra felkenodni.
Ott lehetne osztogatni a csekkeket. (Egyszer lattam csak kint rendoroket, erre utaztak, volt is fogas.)

[ Szerkesztve ]

(#24228) sheep válasza fant0mi (#24227) üzenetére


sheep
addikt

Hülyeség ez az új sávkiosztás. Eddig is kritikus volt a forgalom arra de csak rosszabb lett.
Pl. a Várkörúton is, miért kellett egy méter magas barikádot emelni középen? Csak idő kérdése hogy elüssenek ott egy gyalogost. A bíróságnál egy-egy sávon lehet egyenesen menni és kanyarodni is.
Én úgy érzem nem lett jobb a helyzet.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#24229) MunezXBK válasza sheep (#24228) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Már ütöttek el gyalogost, akkor bszkodták ki a 30-as táblákat.

(#24230) Napfénysüti válasza sheep (#24228) üzenetére

Na az a középső elválasztó fal még tényleg csúcs a várkörúton. Fehérváron olyanok tervezik az utakat akik nem közlekednek autóval és gyalogosan? :F

Més que un club!

(#24231) szebe válasza sheep (#24228) üzenetére


szebe
őstag

A sávkiosztás teljesen rendben van, az más kérdés, hogy az emberek megszokásból vezetnek, és képtelenek a legkisebb változáshoz is alkalmazkodni.

A Berényire is úgy kanyarodnak a belsőből, hogy nem figyelik, jön-e mellettük a külsőben valaki, és simán rádhúzzák, mert fordul is le egyből jobbra az Ősz utca felé.

Ez az elválasztó meg tényleg vicc, nem értem miért nem lehetett volna a Rákóczi útihoz hasonlót csinálni.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#24232) mdk01 válasza szebe (#24231) üzenetére


mdk01
addikt

Mert állítólag pályázati pénz volt beadott dokumentációkkal és ugyanezt több városban is megcsinálták.
Igazán szép akkor lett volna valóban ha a Rákóczi utat másolják le keskenyebb kivitelben.
Na mindegy ingyen volt....olyan is.

(#24233) Motion_Blur válasza Napfénysüti (#24230) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az is anyag, abból is lehet visszaosztani.... :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#24234) rita7107 válasza mdk01 (#24232) üzenetére


rita7107
aktív tag

A Várkőrút kialakulásával várjunk egy kicsit. Kell 2-3 év mire valóban megvalósul az amit terveztek. Egy hiányosságot tapasztaltam, ez pedig az esti világítás a gyalogosok szempontjából. Szerintem kevés a fény, de ezt talán még lehet javítani.

(#24235) justflash válasza deicide (#24224) üzenetére


justflash
tag

Akkor lesz gáz ha a traffira integrálva lesz egy nehézgéppuska is. ;]

Egyébként szvsz aki panaszkodik a fehérvári közlekedési állapotok miatt menjen fel egyszer Pestre, utána többet meg sem fog szólalni. Az elqrt zöldhullámon kívül egész élhető, a közelekedési morál meg adott.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#24236) hzsolee


hzsolee
őstag

Ha már autós dolgok, ez a traffipax már él? Egy rahedli kamera van az út felett, csak működik valamelyik. Kapot már valaki csekket?

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#24237) justflash válasza hzsolee (#24236) üzenetére


justflash
tag

Él bizony.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#24238) hzsolee válasza justflash (#24237) üzenetére


hzsolee
őstag

Akkor nem értem, már meg kellett volna kapnom a levelet :) Már szerintem két hete is volt az akció.
szerk: Most nézem 90 nap az értesítés max ideje

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#24239) MunezXBK válasza justflash (#24235) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pesten 1.000x jobban szeretek közlekedni. Napi 2x megyek.

(#24240) fant0mi válasza hzsolee (#24236) üzenetére


fant0mi
addikt

Elvileg a probauzem folyik, csekket meg nem kapsz.

(#24241) #92888064


#92888064
törölt tag

xeon e5420 eladó! 5000,-
775 átalakító matrica van rajta, e5450-re cseréltem, ezért kerül eladásra.
4x2500mhz, 12mb cache, stb, stb. (q9550 felépítés kisebb órajelen, 80w)
alulfeszelve 3000 mhz-en használtam, gyári rézmagos hűtés bőven sok hozzá, igény esetén toronyhűtést (ekl cold tower ventivel vagy anélkül) tudok hozzá adni.
______________

asztali 2x4 gb ddr3 1333mhz-es rampárt cserélnék lp (alacsony) memóriára. mugen 4 miatt nem férnek el, és ha egymás mellé rakom, akkor nem megy a dual channel rendesen.
esetleg ráfizetéssel cserélném a 2x4 + 2x2 giga ramom 2x8 gigára. a 2x2 gb az alacsony kialakítású, ezek elférnek a hűtés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#24242) Napfénysüti válasza rita7107 (#24234) üzenetére

A várkörút szerintem úgy rossz ahogy van, nem értem mit változna ez még pozitív irányba.

Més que un club!

(#24243) Komi28 válasza rita7107 (#24234) üzenetére


Komi28
senior tag

Nem akartak nagy forgalmat a Várkörútra állítólag, akkor meg miért nem zárták le teljesen az autók elől?
Kíváncsi leszek ha kizöldell középen a bokros rész akkor vágni fogják rendszeresen? Így is elég nehéz átlátni a falon. :(

(#24244) Varoz válasza deicide (#24224) üzenetére


Varoz
őstag

Szintén zenész. :)
Hasonlóan közlekedek én is. A sebességhatárt kivéve mindent betartok. De azt nem. Egyszerűen nem tudok olyan lassan tötymörögni. :DDD
Ezek a sebességhatárok szerintem még a lovaskocsis időkből maradtak fenn. ;]

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#24245) Napfénysüti válasza Varoz (#24244) üzenetére

Időben kell elindulni és akkor nem kell száguldozni. :K

Més que un club!

(#24246) SpaceKombajn válasza MunezXBK (#24239) üzenetére


SpaceKombajn
tag

+1, van tempója a közlekedésnek, (majdnem)mindenki felveszi a forgalom ritmusát, olyan zölhullámok vannak, hogy fél Pesten át lehet menni, szóval lehet haladni. Egyedül csúcsidőben nem jó, mert akkor óriási dugók vannak.

spacetime

(#24247) Varoz válasza Napfénysüti (#24245) üzenetére


Varoz
őstag

Semmi köze nincs a dologban a késésnek. De írtam is.
Ha várost nézni akarok akkor gyalog megyek vagy bicóval. Kocsival azért megyek, hogy gyors legyek. :))

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#24248) Napfénysüti válasza Varoz (#24247) üzenetére

De azt meg nem városon belül kell gyakorolni hogy gyorsan menj. Vannak pályanapok a Hungaroringen meg a Slovakiaringen is azok erre tökéletesek.

Més que un club!

(#24249) Varoz válasza Napfénysüti (#24248) üzenetére


Varoz
őstag

Persze, mint ahogy a városnéző programok is vannak. :DDD
Jajj, ne legyél már ennyire álszent! Nyilván nem 200-al tépek át a városon, csúcsforgalomban. De azzal, hogy átlépem a sebességhatárokat, ésszerű keretek között, nem ártok senkinek. :)
Az amúgy sem életszerű, hogy a hungaroringre járjak mindennap, gyakorlatilag mindig csak ott kéne közlekedjek. :DDD
Másrészt egy alkalmat se feltétlenül tudtam volna megfizetni.

Németeknek legalább van annyi eszük, hogy az autópálya korlátlan. :)

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#24250) Napfénysüti válasza Varoz (#24249) üzenetére

Azért a németeknél se mindenhol korlátlan az autópálya.
Lakott területen kívül felőlem menjen valamivel gyorsabban aki akar (bár ott se tartom jó ötletnek) de városon belül azért csak ne száguldozzanak már mert elég egy pillanatnyi kihagyás és komoly baj lehet belőle.
Anno ahol laktunk a lépcsőházunk előtt is egy ilyen magát Schumachernek képzelő ütött el egy gyereket (nem 50-nel) aki bele is halt... :(

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.