Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23451) pd válasza Varoz (#23448) üzenetére


pd
tag

Hát nagyon nagy jóindulattal lehet azt körforgalomnak nevezni. Valakinek nagyon elgurult a gyógyszer egyébként itt a városban. Amióta minden nyamvadt kereszteződésben körforgalom van, csúcsidőszakban beáll az egész Várkörút/Rákóczi és a csatlakozó utak. Nagyon nem gondolták ezt át.
A gyalogosok miatt akkora kocsisorok vannak, hogy őrület. És persze a gyalog közlekedők hamar megszokták a jó világot, újabbra már körülnézni is luxus az 50%-nak, mert "elsőbbsége van". Lesz majd még itt óbégatás, amikor egy-kettőt kivasalnak, ahogy jön a rossz idő, csúszós utak, egyre hosszabb sötét időszak stb. :(

[ Szerkesztve ]

(#23452) Varoz válasza szebe (#23449) üzenetére


Varoz
őstag

Érdekes. Én naponta közlekedtem a Gézán és simán használható volt, bármerre is fordultam ki róla. :D Ezért is lepődtem meg. Totál felesleges és mint írod is, van ahol lenne helye.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23453) Intruder A 6 válasza Fecogame (#23450) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Köszi :R

(#23454) Varoz válasza pd (#23451) üzenetére


Varoz
őstag

Őszintén? Kretének. Nem tudok jobb szót rájuk. :W

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23455) pd válasza Varoz (#23454) üzenetére


pd
tag

Komolyan mondom, várom, hogy mikor raknak fekvőrendőröket a Várkörútra. De olyan jófajtákat, amin 5-tel is leér még a csuklós busz alja is.

(#23456) szebe válasza Varoz (#23452) üzenetére


szebe
őstag

Mártírok felújítása óta sok jót nem tudok elmondani a közlekedésiekről...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#23457) tick


tick
aktív tag

én örülök a körforgalmaknak :B az emberek jó része képtelen normálisan indulni lámpánál... egy helyben állnak amíg az előttük lévő autó nem haladt két métert... a lámpák összehangoltságáról nem is beszélve
inkább araszolok gyök kettővel alapjáraton/üresben okosan mint hogy 3 percenként haladjak 10 métert

[ Szerkesztve ]

Everything that has a beginning... has an end

(#23458) PhilBrick válasza tick (#23457) üzenetére


PhilBrick
őstag

Akkor tegyünk körforgalmat a Budai-Várkörút sarokra is? :D

(#23459) sch_a válasza tick (#23457) üzenetére


sch_a
addikt

De láttad milyen körforgalmat csinálták a Gézához? ;] Ott nem volt lámpa. Annyi történt, hogy leraktak egy kör alakú izét az út közepére, a Géza utca felől meg leszedték a stop táblát. A király soron jövők meg ugyanúgy nyíl egyenesen átrongyolnak ott.

[ Szerkesztve ]

(#23460) juliabrilke válasza tick (#23457) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az autósok nagy része még a táblákat se ismeri. Ha a lámpák nem működnek vagy mondjuk rendőrök irányítanak egyszerűen nem tudják, hogy kinek van elsőbbsége vagy mit kell csinálni.

(#23461) gyenge47 válasza pd (#23451) üzenetére


gyenge47
tag

"egyre hosszabb sötét időszak"

Még 4 napig lehet hosszabb sötét időszak, mert 21-én van a napforduló :)

(#23462) sch_a


sch_a
addikt

Egyébként ez nem a Budai út-Piac tér kereszteződés? Oda is raktak szuper traffit? Csak mert annak a bemutatóvideójából van a kép:

(#23463) pd válasza sch_a (#23459) üzenetére


pd
tag

Erős a gyanúm, hogy azért maradt a közepe lapos, mert másképp ott busz nem fordulna be a Géza utcára, az tuti biztos.
És ugye itt akkor eljutottunk a kérdéshez, hogy ha a balra kanyarodókat akarták segíteni, akkor tettek volna egy balra kanyarodó sávot a Géza végére (hogy ne akadályozzák a jobbra kanyarodókat), meg festettek volna egy gyorsítósávot a Királysorra és kész. Huszadannyi költség, kétszer olyan jó megoldás. Csak gondolkodni luxus.

#23461 gyenge47: Jó ez igaz, de az ünnepek miatt tuti nagyobb lesz a forgalom, és garantáltan idegesebb, kapkodóbb mindenki. Ma is ebben a félig esős időben sötédesékor azért kihívás volt észrevenni egy-két helyen a gyalogosokat.

#23462 sch_a: De, az. :K

[ Szerkesztve ]

(#23464) Varoz válasza tick (#23457) üzenetére


Varoz
őstag

Aki nem tud elindulni a lámpánál, az az a típus aki a Pestről indulókat is megvárja, mire behajt a körforgalomba. Innentől majdnem rosszabb a körforgó. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23465) pd válasza Varoz (#23464) üzenetére


pd
tag

Arról nem is beszélve, hogy az indexet meg meg kéne már tanulni használni, mert ha nem indexel kifele menet, akkor ugyanúgy növeli a sort, csak a behajtani szándékozóknál.

(#23466) Varoz válasza pd (#23463) üzenetére


Varoz
őstag

Így, hogy körforgó lesz, nem lehet majd balra, driftelve fordulni. ;]
Hopssz, lehet láttak minket párszor és ez volt a cél? :U :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23467) pd válasza Varoz (#23466) üzenetére


pd
tag

Kicsit arrébb a Fejérvíz előtti ív továbbra is ideális rá. Külön bónusz a zebra, esős időben frankón csúszik a felfestés. :D

(#23468) tick válasza sch_a (#23459) üzenetére


tick
aktív tag

Nem jártam arra még, de csodájára fogok járni :D
Én alapból mindenhova körforgót tennék (normálisat, nem csak felfestettet) ahol csak két sáv van lekanyarodók nélkül. A Budai / palotai egy jó kérdés, de simán játszana egy nagy, külön sávval annak aki az elsőn ki akar hajtani. (vagy egy három sávosat lámpákkal a közepén mint Győrben :DD)
A baj az egésszel hogy egy körforgó lassabb, de egyenletesebb. Így ha előtte egy lámpás kereszteződés van az csúnya eredményeket tud szülni.
Vagy mindenhova vagy sehova. És mivel az utóbbihoz tervezés és finomhangolás szükséges... ami lássuk be ekkora autó mennyiség mellett már nem megy nekik. Maradt a könnyebb út. De ez csak az én véleményem :)

Everything that has a beginning... has an end

(#23469) Varoz válasza pd (#23467) üzenetére


Varoz
őstag

Azért az rendkívül kockázatos. :D
Itt meg csak körbenézel, sehunsenki, bedriftelsz és megvolt az élményfaktor. :DD :C

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23470) szebe válasza pd (#23463) üzenetére


szebe
őstag

Ha a Gézáról balra kanyarodtál a Királysorra (Kórház/Budai felé), akkor tulajdonképpen csak a balról jövőre kellett figyelned. Jobbról a balra-kanyarodó sáv volt a belső, az egyenes a külső, te pedig a belsőbe kanyarodtál, ami totál üres kellett hogy legyen (már ha az esetleges balra-kanyarodót elengedted)
Jobbra meg így is megoldották már páran a buszmegállón keresztül...

Sosem láttam a Gézán 4-5 kocsinál többet várakozni, nem értem minek kellett az oda...

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#23471) pd válasza szebe (#23470) üzenetére


pd
tag

Így van, mindössze annyi kellett volna, hogy egy rövid szakaszon záróvonalat festenek a Királysoron a Budai felé haladva a Géza út után, így tuti szabad maradt volna a sáv a balra kanyarodóknak. Totál érthetetlen nekem is ez a megoldás, nem ez volt a dugók gócpontja a városban, az tuti.

(#23472) Varoz válasza szebe (#23470) üzenetére


Varoz
őstag

Magyarul, ketté fejeltek egy tökéletesen működő kereszteződést, egy körforgalommal. :C

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23473) Rellind


Rellind
senior tag

Jó reggelt.
Nem tudtok valami akciós parfüm lelőhelyet a városban? :U

(#23474) szijartg válasza sch_a (#23462) üzenetére


szijartg
senior tag

De! De, ez csak a balra bekanyarodókat nézi! Akik átmennek a záró vonalon! Meg akik nem állnak meg ott a stop táblánál! Sokan voltak/vannak! De lehet, hogy még a sárgán/pirosan áthaladókat is!
50k-ra megbüntették a szomszédom is itt! Fejér megyei baszás küldi ki a csekket, nem a rendőrség!

(#23475) Motion_Blur válasza Rellind (#23473) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Müller.
Vagy plázában a táskás more :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23476) #49155328 válasza szijartg (#23474) üzenetére


#49155328
törölt tag

Küldhetik, itt nincs objektív felelősség. ;)

(#23477) Rambovits válasza szebe (#23470) üzenetére


Rambovits
senior tag

Igaz amit mondasz, viszont a parkoló autóktól és a fáktól alig lehetett látni valamit balra. Nagyon ki kellett menni, hogy belásd, ami persze nem probléma. Csak innentől az utánad következőknek is végig kell játszani ezt a procedúrát, ami összességében rohadtul lelassítja a haladást.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#23478) szebe válasza Rambovits (#23477) üzenetére


szebe
őstag

Nem veletlenul volt STOP tablas keresztezodes.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#23479) D.Orion válasza mdk01 (#23445) üzenetére


D.Orion
veterán

6-7 eve jartam ott, akkor jo aron volt az akku es korrektul fel voltak szerelve

(#23480) Komi28 válasza sch_a (#23462) üzenetére


Komi28
senior tag

Hol található ez a videó? Ezek szerint már vannak itt fehérváron is szupertrafik? Ott ahol mutatja zölden rendszeres a forgalom rajta, hogy elférjenek és haladjanak is az autók. lesz ott kaszálás ha figyelni fogják.

Más kérdés mindenkitől: vettünk a gyereknek kínából színváltós ledszalagot, távirányítóval. Távba betettem elemet, összedugtam a dobozkát és a szalagot, bedugtam áram alá aztán semmi nem világít :(
Valamilyen módon kilehetne próbálni melyik része nem működik?

Kösz

(#23481) MunezXBK válasza Komi28 (#23480) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jól dugtad össze?

(#23482) Komi28 válasza MunezXBK (#23481) üzenetére


Komi28
senior tag

Igen, van mindegyiken kis nyíl, hogy hova kell dugni. A szalag mindkét végén próbáltam.
Egyébként a szalag szabad végére nem kell valami lezáró vagy valami az szabad marad esetleges bővítésre?

(#23483) sch_a válasza Komi28 (#23480) üzenetére


sch_a
addikt

Itt: [link]

(#23484) chatran


chatran
őstag

Ha már annyi szó esett a körforgóról. Itt a hivatalos cikk róla, szép képekkel illusztrálva. Jól látható, hogy a balra kanyarodó busz teljesen "megeszi" a pöttyöt középen.

(#23485) pd válasza chatran (#23484) üzenetére


pd
tag

És még büszkék is rá...
29 362 400 Ft. Atyavilág. :(

"nem tartozott a legbiztonságosabbak közé a városban" - Emlékszik valaki, hogy bármikor is baleset történt abban a kereszteződésben az elmúlt mondjuk 20 évben?

[ Szerkesztve ]

(#23486) Varoz válasza chatran (#23484) üzenetére


Varoz
őstag

Elmeosztályon a helyük!

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23487) gyenge47 válasza pd (#23485) üzenetére


gyenge47
tag

Mondjuk ott tényleg szar volt kikanyarodni, de ebben a megoldásban ugyanolyan szar :D

(#23488) eddie1978


eddie1978
aktív tag

(#23489) Zin válasza pd (#23485) üzenetére


Zin
senior tag

van itt péz....értelmetlen dolgokra plane!!!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#23490) juliabrilke válasza chatran (#23484) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hány marha megy át az ilyeneken vagy kerüli meg bal oldalról?
Nem egy ilyet láttam, csak fogtam a fejem. :W

[ Szerkesztve ]

(#23491) Varoz válasza juliabrilke (#23490) üzenetére


Varoz
őstag

Nem ők a fő marhák, hanem aki kitalál egy ilyen körforgalmat, amiben körbe se tudsz menni, mert el se férsz. Az emberi kreténség határtalan. :DDD
Sopronban láttam ilyen förmedvényt, de látom Fehérvár vezetése vagy járt ott vagy tanácsot kért tőlük. Egyre gyanúsabb. A lakás árak is kezdenek Sopronosodni. :DD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23492) Komi28 válasza sch_a (#23483) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi

(#23493) chatran válasza Varoz (#23491) üzenetére


chatran
őstag

Van már video is, az elvtelen cserpa főszereplésével. :)

(#23494) juliabrilke válasza Varoz (#23491) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kresz tankönyvekben szerintem nem is tanítják, hogy mi ez a valami.
Körforgalom? Úthiba? Vagy csak valamit otthagytak? :))

(#23495) bim válasza eddie1978 (#23488) üzenetére


bim
veterán

Ez beégett itt a retinámba kora reggel. :Y

(#23497) A@ron válasza chatran (#23493) üzenetére


A@ron
tag

JESUS, engem ettől a kancsi múmiától jobban kiráz a hideg...

(#23498) mdk01 válasza D.Orion (#23479) üzenetére


mdk01
addikt

Nem tudod hány szám?
Esetleg valami cégtáblát keressek?
Nagyjából mondták csak meg, hogy merre van, és elég hosszú a nagyszombati.
Köszi

(#23499) #49155328 válasza mdk01 (#23498) üzenetére


#49155328
törölt tag

(#23500) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Urak.

Nem szeretne valaki lapost PC-re boltolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.