Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#395) net84 válasza ML320 (#391) üzenetére


net84
őstag

miért? jó, hogy hétig van nyitva a ''kecó'', mert így van időm olvasni a fórumot fél hattól hétig :DDD és még egy keveset fizetnek is érte, hát akkor a legjobb.

Egyébként a csókának előlapra ezekkel a kütyükkel sem tudtuk volna összehozni, meg kérdés, hogy kinél lenne ilyen Mo-n?

Sztori:
kis-srác bejön, kolléga összeállít neki egy konfigot, sulinetbe is egyeztetnek. Érdeklődnek hitelről, hét végén telefonál, hogy megrendelné a sulinetes gépet, de csak jövő hét végén jönnének be. Mondom neki, hogy semmi gáz, ugyis arra várható, hogy megjön. Ekkor benyögi, hogy 0% önerővel szeretnék hitelre. Hoppá! Akkor nem rendelem addig meg, csak ha megvan a hitelelbírálás. kedden bejött a srác, hogy akkor mi van a rendeléssel. Közöltem vele, hogy 0%-ra nem engedi a bank. (szülei külföldön dolgoznak, a nővére nevén menne a hitel és a visszaigénylés is, neki viszont kb. 1hónapos munkaviszonya van a jelenlegi munkahelyén, a bank pedig minimum 3-at, de inkább 6-ot kér). Benyögte, hogy igazából a jövő hó végén kifizetnék az egészet egybe, de neki most kell a gép, mert nem vár addig. Ezután bejöttek csütörtökön, hogy akkor csináljuk meg a hitelelbírálást és rendeljük meg neki a konfigot. Eltartott egy darabig, mire meggyőztük, hogy nincs értelme, mert 0% önerő és 1 hónapos munkaviszony édes kevés és a bank is pofon fog minket röhögni (na jó! kicsit szebben fogalmazva).
Nemnagyon tudott beletörődni a srác, de hála istennek a család többi tagja egy kicsit értelmesebb (talán) mint ő...ű

Másik:
- szeretnénk egy cd írót, újraírót és egy dvd írót, újraíró!
- milyen típust? LG, Pio, NEC...
- melyik mennyibe kerül?
(felsorolom őket, cd íróból nem volt választás, volt LG, dvd íróból az LG volt a legolcsóbb, ki is választották)
- be is szerelik a gépbe mindkettőt?
- természetesen, de egy gépbe megy a cd író és a dvd író is?
- igen, mert a ''jóska'' aztat mondta, hogy így a jobb, mert a dvd íróval nem lehet rendesen cd-t írni
- dehogynem, ugyanazt tudja, sőt még többet is mint egy cd író
- de biztos, hogy nem lesz baja a gépnek, ha a cd-t is a dvd író írja meg?
- nem!
még egy kicsit tanakodtak, majd köszönéssel távoztak

biztos én voltam a hülye, mert nem adtam el nekik egyszerre mind a kettőt, de én csak rendes akartam lenni, ha nincs szükség mindkettőre, minek vettessem meg velük feleslegesen?
Tudom! Azért, mert a jóska aszonta, hogy úgy a jobb :DDD

Ami tud dühíteni:
- Olcsóbb nincs?
- Orvoskedvezmény nincs?
- Vásároltam maguknál, nem kapok kedvezményt? - De b*zd meg! majd, ha csinálsz akkora forgalmat, mint a viszonteladóink.
- Tanároknak nincs valami kedvezmény?
- számla nélkül olcsóbb?
- ha csak blokkot kérek, és nem kérek számlát, akkor olcsóbb? - persze! szerinted ha beblokkolom, akkor nem kell befizetnem utánna az áfát és minden egyebet???

:W :W :W

Kérdezném, hogy a tecsóba és társaiba is felteszik ezeket a kérdéseket (tegnap is vettem egy kiló kenyeret, ma is viszek egyet, kapok valami kedvezményt belőle? :DDD )? Mert ha elmennék ezekhez az ''orvosokhoz'' és megkérdezném, hogy informatikus kedvezmény van-e, kikérnék maguknak, de közben ők elvárnák, hogy úton, útfélen kedvezményt kapjanak... (Tisztelet a kivételnek!)

sorry, kicsit hosszú lett, de egész nap nem tudtam írni...

[Szerkesztve]

Read only...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.