Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) mm89 válasza sityupityu (#9450) üzenetére


mm89
őstag

Én AMD videó editorral kezdtem, teljesen jó.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#9452) sogeri


sogeri
csendes tag

Sziasztok!
Én az electropoint-nál tervezem venni a kamerát, szerintetek melyek azok a legfontosabb kiegészítők amik mindenképpen kellenek?
Amiket én venni fogok hozzá: Fejheveder,pótakku,töltő "bölcső" (rímel :DD ) "szelfibot",állványmenet-tok"menet" adapter, 16gb-os cl10 memóriakártya (kingston)
Ajánlott-e hozzá a kormányrögzítő, vagy nagyon rázkódik a kép? (biciklire)

Ti mire használjátok a kamerát? :D

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv: Gergő

(#9453) maj-viktor válasza sogeri (#9452) üzenetére


maj-viktor
őstag

- memóriakártya mindenképp (16GB minimum, de inkább 32GB szerintem)
- ezeken felül a felhasználás célja mérvadó... így én az alábbi 3-ast tudom ajánlani:
monopod - hám - fejpánt

https://www.facebook.com/SJ4000HUN/photos/a.1453654131550438.1073741831.1448352298747288/1534383726810811

Ezeken felül 1000x "marhaságot tudsz venni" (nekem is van hozzá sok minden... árulok is, ha valakinek sürgősen kell, stb.)

Tudsz még mondjuk hordozó táskát venni vagy lencsevédő kupakokat...

Autós tapadókorongos tartó lehet még jó esetleg...

Én már ott tartok, hogy mindent szart megvettem hozzá! és többe vannak a plusz tartozékok, mint 1db kamera! :DDD
(mondjuk én nem vagyok mérvadó, mert nekem ~5-8féle sportkamerám van... SJCAM-ok (4000-5000-WiFi-PLUS, stb.), SONY, Xiaomi, stb.)

A biciklis rögzítőre ne költs.. az gyárilag van a dobozba ilyen "csőre felfogató"... bár biciklin ez úgyis rázkódik... de bárhol máshol, mert átveszi a rezgést...

Most például egy olyan tartóval szemezek, ami olyan, mint egy boxer... de a kamerát tudod ráfogatni... hasznosnak tűnik... csak kicsit drágálom érte a 10+$-t... hisz csak műanyag... (de már megszoktam, hogy az ilyen egyedibb cumók, amik nem tömegtermékek - tömgyártásúak... drágábbak!)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9454) sogeri válasza maj-viktor (#9453) üzenetére


sogeri
csendes tag

Köszönöm! :)
Mivel nincs autóm, a tapadókorong felesleges.

(#9455) maj-viktor válasza sogeri (#9454) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nemcsak autóba hasznos... bármilyen lapos felületen... pl. fal - csempe... én múltkor a konyha csempéjére raktam... de fürdőszoba csempén is megáll, ha nem érdes a felület... bárhol! Más motoros sisakon hasznosította... (mondjuk ezen akkoris csodálkoztam... arra ottvannak a 3M-es tapadócuccok)

Egyszóval hasznos tud lenni ez is... vagy egy kis tripod is akár! (pl. gorillapod vagy annak másolatai)

Azért nehéz így tanácsot adni.. tudni kell a felhasználás célját... aki síelni használja... az nem vesz pl. lebegő markolatot... szemben azzal, aki medencében akarja használni, stb.
Ahogy egy ejtőernyős sem, stb.
Azért ki milyen "sport-ra" használja...

Ahogy látom a legelterjedtebb itt a motoros felhasználók! Nem a tipikus "extrém sportolók"... sí - szörf - ejtőernyő

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9456) sogeri válasza maj-viktor (#9455) üzenetére


sogeri
csendes tag

Értem, akkor lehet, hogy beszerzek egyet.
Az electropointnál még működik a facebook.com/SJ4000HUN kuponkód?

(#9457) maj-viktor válasza sogeri (#9456) üzenetére


maj-viktor
őstag

Elvileg igen... de pont pár napja konzultáltam és talán át lesz variálva... talán %-os kuponra... nem tudom... ha kapok infót - jelzem!

Esetleg Gery-nél tudsz %-os kuponozni... nála is van... bár legutóbb amikor írta, azt írta kifogyott és csak pár hét múlva lesz készlete... igazából őket kell kérdezi... ők árulják.... mármint az electropoint-tól, illetve a Gery-től, hogy van-e készlet... él-e még az akció (én nem kaptam infót, hogy már nem élne, nem tudják biztosítani, így feltélezem igen)

én nem árulom a kamot, így nem tudom! Ők "forgalmazzák"... ők tudnak ilyenről tájékozatatni... van-e belőle, kupon kérdés... ha vásárlás előtt rákérdezel, biztos nem lesz váratlan nekik...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9458) maj-viktor


maj-viktor
őstag

SJCAM SJ4000 tartozékok még mindig:

az ott középen azaz izé cuccos a csőre felfogató (gyárilag kapsz hozzá a dobozban)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9459) sogeri válasza maj-viktor (#9458) üzenetére


sogeri
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséged! :)

(#9460) sityupityu válasza maj-viktor (#9458) üzenetére


sityupityu
veterán

Én amikor az electropointnál vettem a kamerát akkor olyan akció volt, hogy 40 ezer, és járt hozzá fejpánt és autós szett is(tartó plusz töltő).
Motorra, biciklire szintén náluk én ezt vettem:


Ez klasszisokkal jobb mint ami a csomagban van.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9461) sityupityu


sityupityu
veterán

(#9450) számú felvétellel kapcsolatos kérdésemre tudnátok reagálni? Tapasztaltatok ti is hasonlót?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9462) sogeri


sogeri
csendes tag

http://www.ebay.com/itm/Original-SJCAM-SJ4000-HD-1080P-Cam-Sports-Action-Waterproof-Camera-2x-Batteries-/281306722522?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item417f2ff0da
Ez vajon tényleg eredeti ennyiért? Lehet megrendelem. Ha meg hamisítvány akkor meg azt mondom, hogy nem érkezett meg, a pénzt meg visszakapom..

http://www.ebay.com/itm/SJCAM-SJ4000-Wifi1080P-Digital-Sports-Waterproof-Helmet-Camera-Extra-2-Batteries-/131292778048?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e91a8ce40
Esetleg ez? a wifiset már nem tudják olyan jól hamisítani, és azért 3 akksival elég jó! :D

[ Szerkesztve ]

(#9463) GeryGreyhoun válasza maj-viktor (#9457) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Nálam most előrendelési kupon van míg meg nem jön a következő szállítmány, ami várhatóan hétfő vagy kedd. (10% kedvezmény, 28 800 Forint a sima, 33 750 a wifis) meg persze továbbra is él a 30% akció memóriakártyára, fejpántra és még pár dologra :)

(#9450) sityupityu fel tudsz rakni valahova egy ilyen videót? Én még nem találkoztam a jelenséggel. Szerkesztés előtt is jelentkezik, vagy csak miután megvágtad és exportáltad?

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#9464) zodo válasza sogeri (#9452) üzenetére


zodo
nagyúr

Hétfőn kaptam kézhez a kamerámat és aznap feldobtam a bicajra a csomagban lévő, rögzítő konzollal.
Videó , vágatlan, semmi szerkesztés.
Igen zajos, gondolom a vízálló tok miatt pláne de majd tesztelem anélkül is.
Néztem más ilyen jellegű bicajos videókat és azokon is hasonló "menetzaj" hallatszik de a kép szerintem nem annyira borzasztó. Rosszabbra számítottam.

(#9450) sityupityu

Fenti videón van némi kereszt irányú forgalom kb 6 és 9 perc környékén, igaz távoli és ezért nem lehet viszonyítási alap.

(#9465) sityupityu válasza GeryGreyhoun (#9463) üzenetére


sityupityu
veterán

Fel fogok rakni egy videót, van is egy amin igen szembetűnő a jelenség. Már rögtön nyersen, vágatlan formában látható.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9466) sityupityu válasza zodo (#9464) üzenetére


sityupityu
veterán

AZAZ! Pontosan erre gondoltam ami ezen is látszik! Ráadásul én teljesen merőlegesen és közelebb voltam a kereszteződéshez. Úgy még szembetűnőbb a jelenség. Érdekes, hogy ez csak a gyorsan mozgó járműveknél jelentkezik, a gyalogosoknál például nem. Fel sem töltöm így a videót, mert erről beszéltem. Csak mondom, hogy ha közelebb lennél a keresztirányú forgalomhoz akkor még erőteljesebben látszódna ez a jelenség. Engem egyébként rohadtul zavar. Már az első forgalomban készült teszt felvételemen kiszúrtam.

ui: Kb a 6 perctől valóban érdemes végignézni egészen addig amíg állsz a kereszteződésben, mert azokon a kocsikon látni leginkább a jelenséget amik közelebb vannak hozzád(balról-jobbra). Még ezen a feltöltött videón is igen szembetűnő, otthon a gépen ahol "tisztább" a felvétel még inkább az.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9467) sityupityu válasza sityupityu (#9466) üzenetére


sityupityu
veterán

A 9-ik percnél még jobban látni. A szembelévő forgalom amikor megindul még nincs semmi, de amint kanyarodik az út(nekünk jobbra) és átmennek keresztirányú mozgásba akkor egyből jön a szaggatás. Nekem így rohadt csalódás ez, egy telefonnak a kamerája nem csinál ilyeneket. :(((

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9468) sogeri válasza sityupityu (#9467) üzenetére


sogeri
csendes tag

Az baj ha én nem látom ezt? :DD

(#9469) zodo válasza sityupityu (#9466) üzenetére


zodo
nagyúr

Párom gépén, böngészőben nézve (sajátomon nem játszhatók le a videók) tényleg nem százas a felvétel de letöltve (1,36Gb) a számítógépre már a nyers anyag nézhető.
Viszont én sem látom az említett jelenséget. :U
Látom hogy "remeg" a közlekedési lámpa fénye vagy a benzinkút kijelzője olvashatatlan de hogy szaggatottan haladnának azt nem.

Tölts fel egy nyers videót, szívesen megnézem.

(#9470) sityupityu válasza zodo (#9469) üzenetére


sityupityu
veterán

Rendben, még ma megpróbálom feltölteni.

sogeri

A zodo által feltöltött videón sem látod? Örülj neki.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9471) sogeri válasza sityupityu (#9470) üzenetére


sogeri
csendes tag

Nem, nem látom :D

(#9472) sambenez válasza sityupityu (#9467) üzenetére


sambenez
addikt

Firefoxban nézve nekem is szaggatva megy a kereszt forgalom 9 percnél.
De IE-ben nézve viszont teljesen folyamatos. Letöltve és úgy lejátszva szintén folyamatos.
Szerintem böngészőben nézve a flash rontja el FF alatt.

[ Szerkesztve ]

(#9473) sogeri válasza sambenez (#9472) üzenetére


sogeri
csendes tag

Én IE-n néztem, akkor azért nem láttam :)

(#9474) GeryGreyhoun


GeryGreyhoun
tag

Én Chrome-ban nézem, és szintén teljesen rendben van.

tomanovicsgergely.hu

(#9475) fuze válasza sityupityu (#9467) üzenetére


fuze
őstag

Szerintem a monitor képfrissítése miatt akad be. Ez normális. Amúgy én sem látom

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#9476) Roll1983


Roll1983
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem én is egy ilyen kamerát, 32GB-os memóriakártyával használom. 1080p 30fps mellett és 720p 30fps mellett ugyanannyi felvételi időt ad meg 2 óra 56 percet. 720p 60 fps mellett 1 óra 28 perc, ez logikus, de a 30 fps-nél a full hd és a 720p között miért nincs különbség?

Köszi!

(#9477) mati12 válasza Roll1983 (#9476) üzenetére


mati12
senior tag

Tuti,hogy 32 Gb-s a kártyád? És üres is? Nálam (SJcam 5000wifi) a 32 Gb-s kártyára az 1080p30 felbontásnál 4 óra 45 perc,720p60 felbontásnál 5 óra 21 perc,720p30 felbontásnál 10 óra 43 perc fér.

(#9478) Roll1983 válasza mati12 (#9477) üzenetére


Roll1983
csendes tag

Igen, biztos, hogy 32-es és üres is, mert leformáztam a kamerával. Azért kezdtem el állítgatni a felbontást, mert kevésnek tűnt nekem is a felvételi idő. Átállítottam a minőséget is Fine és Normal beállítás mellett is 2óra 56 perc. Valami gond lehet a memóriakártyával?

(#9479) mati12 válasza Roll1983 (#9478) üzenetére


mati12
senior tag

Nincs esetleg több részre partícionálva?

(#9480) Roll1983 válasza mati12 (#9479) üzenetére


Roll1983
csendes tag

Nincs, PC egyben látja és a méret is stimmel. De most googliztam kicsit és ez a 2:56:25 ez másnál is előfordult már 32-es kártyával, bár még megoldást nem találtam rá, csak említik több helyen.

(#9481) adamikus válasza Roll1983 (#9480) üzenetére


adamikus
tag

Nem szükséges megoldás, ennyit ír ki, de többet tud felvenni. Ha elér arra a pontra, ahol már kevesebb mint 2:56:25 fér rá, akkor elkezd rendesen visszaszámolni.

(#9482) asdf2 válasza Roll1983 (#9480) üzenetére


asdf2
tag

Nekem is ennyit ad meg Transcend class 10-es 32 gigás kártyával. Ennyit is vesz csak fel? Még nem jutottam el oda, hogy megtöltsem, de kiváncsi lennék, hogy megtelik-e a kártya vagy mi van... :W

(#9483) sityupityu válasza fuze (#9475) üzenetére


sityupityu
veterán

A hétvégén elég elfoglalt voltam, nem volt időm a kérdéses részt kivágni és feltölteni.
Egyébként nem, ez nem a képfrissítés miatti akadozás! Azt tudom, hogy milyen. Csak álló helyzetben a gyors oldalirányú mozgásoknál venni észre. Ott is akkor ha teljesen álló és fix helyen van rögzítve a kamera(pl kocsi). Egy motor vagy bicikli kormányán az apró mozgások miatt már kevésbé észrevehető.Ha te haladsz akár gyorsan vagy lassan akkor nem. Nem beképzelem, valós jelenségről beszélek! Lerakott videokameránál, mobilnál stb még nem láttam ilyet csak ennél a kütyünél. Aztán lehet, hogy az én szemem is érzékenyebb pluszba az ilyen dolgokra mint másé, nem tudom. De kifogom próbálni 720p 60fps-el is. Gyanítom, hogy a 30fps felvétel miatt van ez az egész.
Más: HDR mód. Fényképezésnél tudom, hogy mire van ez de videó felvételnél mi célt szolgál? Mert a használati útmutató a videó felvételhez csatolja ezt a funkciót.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9484) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Kis érdekesség:
Az Alcor SJ4000 - TV reklámja imént láttam a Comedy Central-on...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9485) sityupityu válasza maj-viktor (#9484) üzenetére


sityupityu
veterán

Valamelyik sportadón is láttam már reklámozni.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9486) Roll1983 válasza adamikus (#9481) üzenetére


Roll1983
csendes tag

Köszi az infót, kipróbálom! Esetleg valami firmware frissítés nem oldja ezt meg, hogy rendesen mutassa?

(#9487) d3lete


d3lete
aktív tag

Sziasztok. Még mindig vevo vagyok hibas sj4000 alaplapra. Ha van valakinek irjon batran.
Udv!

(#9488) laccy88


laccy88
senior tag

valaki használta már hosszabb ideig a vízálló tokban víz alatt? Mennyire megbízható ez a tok? :U

(#9489) GeryGreyhoun válasza laccy88 (#9488) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Nekem két hónapja van kint egy SJ4000 kamerám a szabadban - kalef365.greyvshop.hu - azóta éri szél, eső, vihar, de eddig szerencsére nem lett baja azon kívül, hogy a vízálló tok nyitószerkezete egyre nehezebben jár (rozsda + az építkezésről elég durván viszi a szél a port)

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#9490) laccy88 válasza GeryGreyhoun (#9489) üzenetére


laccy88
senior tag

jó referencia, de konkrétan az érdekelne, hogy víz alatt bírja-e :)

(#9491) mm89 válasza laccy88 (#9490) üzenetére


mm89
őstag

Görög nyaralás alatt egy hétig minden nap. Elég sokat volt víz alatt, a nyitó rész egy kicsit szorult ha nem mostam ki a sót belőle. Amúgy teljesen jól bírja,nem kell félteni.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#9492) Baloo27


Baloo27
aktív tag

Sziasztok!

Cserélt már valaki a vízálló tokon nyitófület? Lehet egyáltalán?
Sosem használtam még a vízálló tokban, de ma vettem észre, hogy megrepedt a nyitófül.
Valakinek esetleg nincsen egy rossz(karcos) tok, amit eladna jutányos áron? Vagy esetleg csak eladó nyitófül valakinél elfekvőben?

Köszi

(#9493) tirdi válasza Baloo27 (#9492) üzenetére


tirdi
csendes tag

Üdv!
Nekem is ez a problémám, csak engem még egy lencse is érdekelne. :((( :DDD

(#9494) Baloo27 válasza tirdi (#9493) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Közben találtam housing lock néven, de hátha valakinek van. Ha nem jelentkezik senki rendelek egyet.[link]

(#9495) Attila444 válasza Baloo27 (#9492) üzenetére


Attila444
aktív tag

Nekem van egy vízálló tokom, amit bontok. Pár alkatrészem még van (lencse már nincs meg), a nyitófül 1500Ft.

(#9496) fotosjani válasza Baloo27 (#9494) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Komplett tokot is kapsz már 8$-ért.

(#9497) maj-viktor válasza Baloo27 (#9492) üzenetére


maj-viktor
őstag

A repedés még nem feltétlenül kell eltántodítson... én is tapasztaltam, de bírta a vízet... persze hosszútávon valszeg eltörik teljesen, hogy totál nem tartja...
De látom 5-10$-os megoldások vannak...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9498) Baloo27 válasza maj-viktor (#9497) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Írtam közben az eladónak, 10$-ért tud küldeni gyárit. Kicsit félek, ha máshol vennék tokot és nem illeszkedik, akkor mi lesz? Gondolok itt arra, hogy a fake kamera tokja nem biztos, hogy passzol maradéktalanul az eredeti kamerára.
Én is úgy vettem észre. hogy tartani tart törötten is, zár rendesen, de vajon ki fog-e bírni 1 hetet a tengerparton ?:)

[ Szerkesztve ]

(#9499) GeryGreyhoun


GeryGreyhoun
tag

A héten lesz két hónapja, hogy kint van az SJ4000 kamerám a Moszkva téren, eddig jól bírja a strapát :)

Egy újabb 10 napos kedvcsináló timelapse-részlet (plusz titkos kedvezmény a videó leírásában) ;) https://www.youtube.com/watch?v=mbOlfs-bawE

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#9500) krumplista


krumplista
tag

Tudom, hogy nem mindenkit hoz lázba, de itt egy kis hétvégi motorozós videó Horvátországból: Videó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.