Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) Kolondrum válasza maj-viktor (#9950) üzenetére

Kinek mi meglepi, nekem nagyon jól jött, hogy fél kézzel nyitom a tokot meg ilyenek.

(#9953) Ráti válasza Kolondrum (#9937) üzenetére


Ráti
tag

Esetleg egy lassításos videót csinálnál? :C

(#9954) Kolondrum válasza Ráti (#9953) üzenetére

Este kimegyek kicsit csapatni, akkor lesz minden felbontásban egy pár másodperc. Én már 1080P-ben ránéztem MCP-vel milyen ha lassítom és azt tapasztaltam, hogy szép folyamatos a kép. Üzemidő tesztek folynak és már most veri az 5000-et!

(#9955) Kolondrum válasza Kolondrum (#9954) üzenetére

90 percnél járunk és még 2 csík van rajta, közben nyomkodtam. Az 5000 ha hozzá sem nyúltál ment el kb 70-et. Sztem este 2K-ban nézem meg, ami alatta van csak jobb lehet. 720P 120fps-es vidi tetszik, szinte látni a ventinek a lapátjait.

[ Szerkesztve ]

(#9956) Kolondrum válasza Kolondrum (#9955) üzenetére

Most valami nem kerek, ennyit nem mehet. 105 percnél járunk és még vesz.

(#9957) Kolondrum

Egyszer csak kikapcsol. Szembetűnő, hogy nem termel közel sem annyi hőt mint bármelyik elődje. Wifivel viszont keményen tolja a hőt.
Viszont valamiért kisebb darabokat gyárt mint a többi. Még nem jöttem rá a miértekre.

[ Szerkesztve ]

(#9958) Relisys


Relisys
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy találkozott-e már valaki azzal a jelenséggel, hogy fotó módban, wifin keresztül a telefonon nézve akadozik az élő kép, sőt néha be se jön. Konkréten nem lehet használni. A videó mód tökéletesen működik, csak a fotó móddal van a gond. Próbálva volt több telefonon is. A gyártó oldalán található legfrissebb firmware van rajta és a legfrissebb telefon szoftverrel próbálom. Mikor megvettük, akkor egy ideig működött jól, aztán mindenféle szoftver és firmware frissítés nélkül rossz lett. A kamera ki is lett cserélve, de az új ugyanezt produkálja.

bajintka

(#9959) Kolondrum

Jó mértem egy nem hivatalos, első töltéses nyomkodós üzemidőt SJ4000+ alatt. 2 óra. :Y 1080P 30fps.
A 2K megterheli a kamerát, jobban fűt, itt már így nevezném, nem csak langyosodik és irdatlan nagy fájlokat gyárt. 1.24Gb az 2K-ban csak 8 perc 47 másodperc.

(#9960) bokrosolajos válasza Relisys (#9958) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Ezt tapasztaltam én is. Lehet az appal van a probléma!

Egyébként a sima 4000 wifis is melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#9961) krumplista


krumplista
tag

Sziasztok!

Nincs valakinek SJ4000-hez tokja? Vagy csak lencséje külön? Esetleg újfajta tokra beszerzési forrást tudtok?

Köszi.

(#9962) mm89 válasza Kolondrum (#9959) üzenetére


mm89
őstag

Az kemény! 2 óra!

krumplista
Régi fajta
Az új fajta még nem kapható külön, de írj NEKIK

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#9963) Minstrel válasza maj-viktor (#9948) üzenetére


Minstrel
senior tag

Sokba fájt. :) 200.000 Ft körül talán, de pontosan nem számolom ki inkább, ebben benne van minden, táv, töltő, akkuk, fpv, SJ4000.

(#9964) krumplista válasza mm89 (#9962) üzenetére


krumplista
tag

Köszi!
Legelőször én is Bang-en néztem, hogy legyen árakról viszonyítási alapom, csak nem volt kedvem kintről rendelni. De ha nincs más, akkor maradnak ezek.
Írtam SJCAM-éknak, kíváncsi vagyok mennyiért adják postával az új tokot.
Amúgy az történt, hogy a tokom lencséjén ilyen kis 0,5-1mm hosszú mikrokarcok jelentek meg, és így a fény megtörik rajta, ami becsillog a felvételbe. Nem tudom, hogy én töröltem-e bele valami homokot, vagy valahogy máshogy történt, de nem tetszik.

(#9965) Kolondrum

Egy nagyon érdekes akku idő jött ki, ez már rendes körülmények között volt tesztelve, azaz nem egy pontot vett. Le fogtok ülni tőle. Úgy, hogy többször ránéztem azaz ment a kijelző így 2 óra és 16 percet ment el egy akkuval. 2x cseréltem memkarit, mert nekem egy 16-os meg egy 8-as van.
Még egyszer mondom: 2 óra 16 percet ment a 4000+ 2K-s felbontásban! Alig termel hőt, a menetszél annyira lehűtötte, hogy nem is volt érezhető semmiféle hő.
Még egy nagyon lényeges dolog, kis túlzással nyoma sincs hotpixelnek ennyi folyamatos felvétel után sem kevés fény mellett. Ez nyert, veri az összeset. :R

(#9966) Kolondrum válasza Kolondrum (#9965) üzenetére

4 órát tölt 2A-es töltővel cserébe.

(#9967) Czimby


Czimby
addikt

Az Sj-vel keszitett videókat mijen ingyenes programmal lehetne szerkeszteni?
Konkrétan vágni es zoomolni szeretnek.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#9968) don pardon válasza Kolondrum (#9965) üzenetére


don pardon
aktív tag

Ez nagyon durva!
Mennyibe kerult az egesz? Illetve honnan rendelted?

A sj4000-esemet cserelnem le, mert hianyolom hogy nem tud 60 illetve 120fps-t.

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#9969) Kolondrum válasza don pardon (#9968) üzenetére

Én is így látom. Viszont kényes a memkarira, a class4-essel néha meg meg akad a 2K, de nem csoda. Ide már tényleg kell a class 6 legalább.
Pü!

(#9970) don pardon válasza Kolondrum (#9969) üzenetére


don pardon
aktív tag

Meg szerencse hogy van egy class10es kartyam :)

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#9971) dwelablack


dwelablack
tag

Sziasztok,

nem vérlázításként írom, de elcsábultam a gopro irányába, így eladnám az sj4000-emet.
15ezer forint reális érte? (2 plusz aksival + töltővel, wifi nélküli)

Szép volt-jó volt, arra mindenképp, hogy kipróbáljam ezt az egész akciókamerás dolgot.

Köszi a korábbi segítségeket,
Gy.

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#9972) Kolondrum válasza don pardon (#9970) üzenetére

(#9974) giz


giz
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgatom a fórumot már napok óta, de csak lett pár kérdésem, ha tudnátok segíteni.

Először is nehéz eldöntenem, hogy 4000 WiFi-t vagy 5000 WiFi-t vegyek. Ár-érték arányban az előbbi éri meg jobban, igaz? Illetve az utóbbi hsz-ekben sok negatívumot olvastam az ötezresről!? (4000+ az drága lenne most)

Illetve hogy hol vegyem? Ugyebár azt írtátok ez a store megbízható: ali
Ha free shipping-el (china post) rendelem akkor is biztos lesz rá ÁFA? De lehet még úgy is megéri, nem?

Előre is köszi!! :R
giz

(#9975) Kolondrum válasza giz (#9974) üzenetére

Nem negatívum, hanem kicsit leültek átgondolni miket kell kivenni, átalakítani a kamerákban. Kicsit tartottam, hogy hiba volt eladni az 5000-et, de már örülök.

Mit ér egy eredeti SJ4000 akku? Új.

[ Szerkesztve ]

(#9976) bokrosolajos válasza giz (#9974) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Szerintem ha sima postával rendeled, akkor nincs. Jó dolog ez a wifi benne, akkor is látod mit vesz fel, ha egyébként megoldhatatlan lenne pl. kerékpár konzolon a telód sisakon meg a kamera ;)

Az a használt pótakkuval 15-ért jó ár.

(#9977) giz válasza bokrosolajos (#9976) üzenetére


giz
csendes tag

Igen, köszi, mindenképp WiFi-set vennék csak nem tudom megéri-e az 5000-esre annyit ráfizetni..

(#9978) kellerman válasza Kolondrum (#9973) üzenetére


kellerman
tag

Ez mitől raw?

(#9979) Kolondrum válasza kellerman (#9978) üzenetére

Na ez az, semmitől még nem tettem fel, majd a leírásba lesz a link egy órán belül.

(#9980) Kolondrum válasza kellerman (#9978) üzenetére

(#9981) sasa311 válasza giz (#9974) üzenetére


sasa311
veterán

én is ebből a boltból vettem és nem volt fa.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#9982) sasa311 válasza Kolondrum (#9975) üzenetére


sasa311
veterán

10 $ az új akku + külső töltő.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#9983) Kolondrum válasza sasa311 (#9982) üzenetére

Tudom, de 5 nap múlva kell, marad a magyar forrás. Ott nem tudom mi a jó ár. Ami helyben van az 4k lenne egy akkura, de eredeti.

(#9984) mm89 válasza giz (#9974) üzenetére


mm89
őstag

Nincs összefüggés a posta és az áfázás között. Esetleg annyi, hogy a DHL tuti áfa.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#9985) maj-viktor válasza Kolondrum (#9937) üzenetére


maj-viktor
őstag

Muhahahaha!:D
Mostmár itt is - SJ4000 WiFi PLUS (2k felbontással)

facebook.com/SJ4000HUN

Csak 1nap késésben vagyok! :D

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9986) Kolondrum válasza maj-viktor (#9985) üzenetére

Silvert akartam de akkor épp nem volt. :)) Neked van ebből is abból is, várjuk az összehasonlítást.

(#9987) maj-viktor válasza Kolondrum (#9986) üzenetére


maj-viktor
őstag

Lesz-lesz!
Jön-jön!

Mostanában jobban ráálltam a témára... mint compare-k... SJ4000HUN face-n publikálva - youtube csatornámon!

De azért told te is az anyagot, amit "magában" tudsz csinálni... főleg gondolom az újdonságok, mint 2k és lassítás érdekli a népet! :D

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9988) Kolondrum válasza maj-viktor (#9987) üzenetére

Milyen FW-vel kaptad? Ezen van mit javítani amivel én kaptam 0611-es. A visszajátszás menü kb használhatatlan egyes vidik alatt. Valahol kalapáló hangot ad, elnyúlik a kép, keveredik miegymás, de gépen minden oké.

Ha valakit érdekel itt egy 1 perces 2K-s felvétel, bár nem ide szántam. Nyers. Fólia a kamerán van. [link]

[ Szerkesztve ]

(#9989) maj-viktor


maj-viktor
őstag

SJCAM SJ5000 WiFi PLUS VS SJCAM SJ4000 WiFi PLUS

&

(#9988) SymbianOS
Mára már hulla vagyok... de ha jól emlékszem valami 20150605-ös, szal "régebbi" van az enyimén... de holnap megnézem... meg talán lövök első snitteket 2k-ba meg 120fps-ben
(linkedet nem sikerült megnyitnom)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9990) Kolondrum válasza maj-viktor (#9989) üzenetére

Download gomb. Próbáld ki.

Nézd meg ha lesz időd a visszajátszásokat több felbontásban fps-el, hol itt hol ott bugos és akad, de pl 8X-osban már jó. Aztán tegyél bele gyenge minőségű kártyákat és told fel 2K-ra. :R

(#9991) kellerman válasza Kolondrum (#9980) üzenetére


kellerman
tag

De azért nem gondolom hogy raw , azaz feldolgozatlan nyers fáljban rögzít a kamera ami után még be tudod állítani az alapvető dolgokat, pl: fehéregyensúly, színhőmérséklet, expozíció .
A kamera alapban tömörít, de attól, hogy te nem dolgoztad át attól még nem lesz raw.
Én ha csinálok egy raw videót 60d-vel akkor az 1 perc kb 2-3 gb.

[ Szerkesztve ]

(#9992) marciart11


marciart11
aktív tag

Tudom hogy nagyon off de nincs valakinek fölöslegbe egy micro usb tv out kábele?

(#9993) Tóni86


Tóni86
csendes tag

Üdv urak!
Sérült videóval lehet valamit csinálni? Csináltam pár videót, és az egyiket egyáltalán nem tudtam megnyitni, egy másikat pedig másolás után nem tudom. Mi lehet ennek az oka hogy ilyen rossz minőségű videókat csinál? Esetleg a memóriakártya nem jó?

(#9994) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ma jön meg az SJ4000-em. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes rajta FW-t frissíteni mindenképpen? Az oldalon ezt az 1 FW-t találtam hozzá, ezt felrakjam?

Összefoglalóban meg a honlapon teljesen máshogy írják a frissítés menetét. Aki rakott rá FW-t már és sikerült neki, leírná akkor hogy most mi az igazság?

(#9995) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Kövezzetek meg de engem a SJ4000+ nem győzött meg! :DDD

Csak az SJ4000 Wifisemhez tudom hasonlítani, de fullHD-ben az még jobb képet ad, a Plus meg a 2K-ban van kb ugyanaz, mint a "régi" fullHD-ben. Cserébe nagyobb helyet foglal és nem látom értelmét, mert nem is 4K, amilyen natív tévéket már lehet kapni, nem beszélve a méretes árkülönbözetről ...

Szerintem az ár többletért nem nyújt anynival többet. Sőt, igazából semmivel nem lenne több, kivétel a 60 FPS fullHD-ben. Azt irigylem, de az árkülönbözet miatt necces lenne cserélni
;)

(#9996) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Az emberi hülyeség - ostobaság határtalan...
https://www.facebook.com/molnarkrisztian89/posts/127746570892531

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9997) giz válasza maj-viktor (#9996) üzenetére


giz
csendes tag

Jót nevettem.. :DD

(#9998) Kolondrum válasza bokrosolajos (#9995) üzenetére

Hát a 136 perc az 136. Nagyon fontos pont, tudjon csak hd-t.

(#9999) Kolondrum

Reggeli Video Lapse 10s - Szerény véleméynem szerint jó lett, de holnap reggel nem leszek rest és még ha nem is megyek melóba elindítom. Lemerült akkuval eldöcögte ezt az ~1 órát kint.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10000) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ezt a kamerát csak vízálló tokkal lehet rögzíteni bármire? A bepattintós fekete műanyagban úgy remeg ez a kamera mint a kocsonya és ezt a hangot erősen át is veszi, tehát kb. hallgathatatlan lesz a felvétel. :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.