Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) KoVee84 válasza KoVee84 (#8593) üzenetére


KoVee84
senior tag

Nem akarok nyerészkedni, nem titok, 18.967 Ft-ért vettem BG-ról, mikor akciós volt. Ráadásul akarok rendelni 5000+-t, és - itt sokakkal ellentétben ;] - nekem nem kell egyszerre több kamera :DDD

kisbrekes: itt az enyém

[ Szerkesztve ]

(#8602) mihulino válasza maj-viktor (#8600) üzenetére


mihulino
tag

Ott van még az Ali is.
Konkrétan innen rendeltem, szerintemazthiszem eredeti :))

(#8603) Kolondrum

Jelezném ide is, hogy rendeltem az SJCAM-tól. Lehet velük kommunikálni, válaszolnak meg minden. Egyelőre ennyi.

(#8604) szasza0802


szasza0802
tag

Sziasztok. Nézegetem az SJ4000-et igazából drónra kéne, de olvastam több helyen hogy a hamisítványát is hamisítják...hirtelen ránéztem az ebay-re ahol 30-40 fonttól 100-ig is elmegy az ára. Mi a különbség köztük? Honnan lehet őket megkülönböztetni és főleg hogyan a hamistól?
Jah a wifi-s-el lehetne FPV-zni is ? (online képet közvetít mobilra?)

(#8605) mm89 válasza szasza0802 (#8604) üzenetére


mm89
őstag

Küld élőképet, de nagyon nagy késéssel, fpv-re nem alkalmas.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#8606) maj-viktor válasza mm89 (#8605) üzenetére


maj-viktor
őstag

naaaagy!? 1mp az nagy!? szerintem nem... ám a wifi hatóköre nem túl nagy ~10-20méter szóval sokra nem mész vele szerintem....

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8607) galga2


galga2
csendes tag

Sziasztok!

Mivel idehaza Sj5000-ből nincs wifi-s sehol, kénytelen vagyok a banggood uk -ról rendelni.

Ha azt írja: In stock, usually dispatched in 1 business day illetve a

shippingre:7-10 business days

Az azt jelenti, hogy van raktáron és max 2 hét mire ideér?

Mik a tapasztalatok?

(#8608) mm89 válasza maj-viktor (#8606) üzenetére


mm89
őstag

FPV nél rohadt nagy az 1mp :)
Képzeld el, hogy mész egyenesen egy fa felé, de mire te elkanyarodsz a küldött kép alapján, már rég neki is mentél a fának :)
Szóval de, nagy :)
A hatótávról már nem is beszélve

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#8609) Kolondrum válasza maj-viktor (#8606) üzenetére

65-70m Lemértem.

galga2! Azt, de kell az enyém? 45 ropi! :DD

[ Szerkesztve ]

(#8610) maj-viktor válasza mm89 (#8608) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha beletanul az ember és megszokja az 1mp-es lagot, akkor kibírható! :D

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8611) galga2 válasza Kolondrum (#8609) üzenetére


galga2
csendes tag

Pü ment!

(#8612) szasza0802


szasza0802
tag

Erre fel lehet rakni? [link]

(#8613) mm89 válasza szasza0802 (#8612) üzenetére


mm89
őstag

Igen, mivel pont olyan a felfogatása mint a gopronak.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#8614) szasza0802 válasza mm89 (#8613) üzenetére


szasza0802
tag

Köszi.

(#8615) szasza0802


szasza0802
tag

Már csak azt kell kitalálnom, hogy a Wltoys v353-asra hogy rakom mindezt fel... :)

(#8616) Gsx-rr válasza szasza0802 (#8615) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Sziasztok!

Bocs a hülye kérdésért de a wifi-s verziónak mi az előnye?

[ Szerkesztve ]

(#8617) maj-viktor válasza Gsx-rr (#8616) üzenetére


maj-viktor
őstag

Láthatod az élőképet / vezérelheted a kamerát okostelefonnal / tablettal
(felvétel indítás - beállítások)
https://www.facebook.com/SJ4000HUN/posts/1519839288265255

- Nézhetjük az élőképet az okostelefonunkon / tabletunkon (Android & iOS)
- Indíthatjuk / leállíthatjuk a felvételt a mobilunk / tabletunk segítségével
- Az összes beállítást elérhetjük rajta (Felbontás - Képminőség - Vízjel - WB - ISO - Vesion stb.)
- Megnézhetjük - átmásolhatjuk a mobilunk / tabletunkra a felvételeket (bár az átmásolás elég lassú)

http://youtu.be/BQEB7JPaYeU

Ajánlom figyelmedbe az SJ4000HUN facebook oldalt, pont ezért lett megcsinálva, hogy ott talán kicsit tagoltabban - átláthatóbban megvitathatóak az egy-egy témák a kamon belül... itt fórumba meg az egész, ahogy van! :)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8618) Gsx-rr válasza maj-viktor (#8617) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szuper! Köszönöm!

(#8619) mijos


mijos
senior tag

Úgy néz ki, hogy meg fogok válni sj4000 wifi ( szürke ) kamerámtól. EREDETI és aki beéri egy használt de tökéletes kamerával, azzal biztos meg tudunk majd egyezni egy baráti árról. Van 2 plusz akkumulátorom is, az egyik teljesen új ( dobozában bontatlanul), a másikat pedig 1x használtam (szintén dobozában pihen). Valószínűleg lesz egy harmadik is, az az autós tartóval együtt jön majd csájnából. Privátban keressetek, ezzel kapcsolatban nem offolnék többet. Szép napot! :R

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#8620) virbo


virbo
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete követem már a fórumot, én is egy boldog tulaja vagyok egy sima SJ4000-nek.
2014.12.16-os BG rendelés (CN, SKU120425, tehát az eredetinek mondott).
Meg is jött január eljén, öröm boldogság minden működik. Persze rakjuk fel a legfrisebb FW-t mert miért ne. Mert ugye fel kell rakni, nem lehet csak úgy a régivel (N20140822V01) nyomatni, már mindenkinek a legfrisebb van... :DDD

És ugye jöttek a gombfelcserélős problémák: ok gomb leköltözött a lefele nyílra, annak a funkciója meg eltűnt.
Végigpróbáltam elég sok FW-t. Köztük jóval régebbi, még az első kijelzős modellekhez valót. Ezzel csak fehér képernyő fogadott bekapcsoláskor. Az új kijelzős FW-k, köztük az SJCAM-os hivatalos verziók is mind "rosszak" voltak, azaz a két gomb nem működött normálisan.
Azután véletlenül rábukkantam a következő verziószámra, egy külföldi fórum által: N20140809V01. Na ez lett a megváltó, ugyanis minden a helyére került és faszán működik minden.

Aztán olvasom itt mindenkitől, hogy ez a szállítmány tutira FAKE. De miért? Az összes gyári FW felment rá, és működött is, azaz felvételt lehetett készíteni ráadásul tökéletes elvárt minőségben (próbáltam). A régi/új verziós kijelzőre készült FW-vel is azt csinálta amit vártam (fehér kép/működő kép).

A külföldi fórumban azt írták, hogy ebben a szállítmányban az OK gomb panelje más mint a többiben, annak a kábelezése más (mondjuk a fel/le a főpanelen van), ezért van kavarodás az FW-k között.

Szétszedtem a gépet. Azt látom, hogy a neten keringő szétszedős képsorozaton lévő panel az nem ugyanez. Gondolom fejlesztettek azóta.
Akinek van december körül rendelt kamerája, az szétkaphatná hogy végleg pontot tegyünk eme remek történet végére...

Egyébként kérdem én: Ha a kamera hozza az elvárt minőséget, a menü funkciói működnek nem mindegy hogy épp el van csúszva az a fránya G-betű a verziószámban, vagy épp nem lehet feltenni rá a legújabb FW-t (gombcsere miatt), de ugyanakkor az összes gyári FW működik rajta minden más tekintetben, akkor ezt feltétlenül hamisítványnak kell titulálni?

(#8621) mm89 válasza virbo (#8620) üzenetére


mm89
őstag

Engem azért zavar, hogy nem tudom feltenni a legújabb fw - t, mert így nem fogom megkapni az újabb funkciókat sem. Pl videolapse
Azt mondod, más benne egy panel? Nyilván mert más gyártmány, tehát nem eredeti sjcam. Ha nike cipőt akarsz venni, de egy olyat kapsz aminek más az anyaga (esetleg rosszabb is), akkor nem vagy elégedett. Én legalábbis nem vagyok az, mert nem ezt rendeltem.
Próbálgatom a kamerát, volt pár videó, amiben némi csíkozódás volt látható, aztán a következőben már nem. Ezt egyelőre nem tudom hova tenni, mert egyszeri eset volt.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#8622) Kolondrum

Azon gondolkodtam beszerzek egy sima 4000-est, akár az első generációst is a melóba. Bedobom a zsebbe és ha kell csak lerakom, nem árt az ha "lát". Az 5000-et sajnálom így dobálni és nem is kell ide tűéles kép, csak a jelzők színét lássa meg a vágányokat.

(#8623) virbo válasza virbo (#8620) üzenetére


virbo
csendes tag

Mondjuk a képek lemaradtak... :D

(#8624) virbo válasza mm89 (#8621) üzenetére


virbo
csendes tag

A panel mássága annyi számomra, hogy nem ragadtak le a 2013-as verziónál, hanem esetleg továbbfejlesztették. :) Erre nem gondol senki? Mi a garancia, hogy minden egyes alkatrészét ugyanott gyártják?
(A Nike cipőt sem egy kizárólagos kínai gyárban ugyanazon műanyagból gyártják örökké.)

Az alábbi képek a gugli által kidobott SJ4000 szétszerelős topik képei:

Valóban más, holott pl az OK panel verziószáma ugyanaz.

Viszont ebben is ugyan az a Novatek chip van mint az enyémben, ráadásul a hamisnak mondottban pl Samsung (memória?) chip van nem Hynix. Fú csúnya kínaiak nem eredeti Hynix-ot raktak bele... :)

Továbbgondolva a dolgot melyik hirdetésben láttátok egyszer is leírva, hogy a kütyühöz x ideig jár terméktámogatás és FW frissítési lehetőség? Vagy hogy tud timelapsot esetleg magyar menüt? (Ha direkt ezen leírt tulajdonságok miatt vette valaki, akkor az jogos én is becsapva érezném magam.)

Ne értsetek félre nem akarok senkit kigúnyolni, vagy leszólni, de kicsit "műbalhénak" érzem ezt a tuti hamis mert a legújabb gyári FW-vel nem megy a pár napos/hetes kamera normálisan, egyébként minden egyéb funkciója működik. Ha tényleg hamis lenne, akkor egyik gyári FW-vel sem működne nem?

De valaki szedjen már szét egy december környéki "egészenbiztosantutijó" kamerát és kiderül a turpisság. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8625) Pompi válasza virbo (#8620) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ezek szerint neked sima van, nem wifis, ott még az is bonyolítja a dolgot, hogy pl. a legfrisebb play-ről leszedhető verzióval nem működik a "fake" banggoodos verzió. Tehát sem a legújabb firmware-ek nem használhatóak rajta, sem a legújabb androidos app. Persze lehet, hogy van akinek ez megfelel így - de nem fair, mert ugyanannyit kell fizetni érte, mint egy minden tekintetben jól működőért. Adják fél áron és lehet valaki bevállja ezeket a kompromisszumokat.

Erre pedig:

"Továbbgondolva a dolgot melyik hirdetésben láttátok egyszer is leírva, hogy a kütyühöz x ideig jár terméktámogatás és FW frissítési lehetőség? Vagy hogy tud timelapsot esetleg magyar menüt? (Ha direkt ezen leírt tulajdonságok miatt vette valaki, akkor az jogos én is becsapva érezném magam.)
Ne értsetek félre nem akarok senkit kigúnyolni, vagy leszólni, de kicsit "műbalhénak" érzem ezt a tuti hamis mert a legújabb gyári FW-vel nem megy a pár napos/hetes kamera normálisan, egyébként minden egyéb funkciója működik. Ha tényleg hamis lenne, akkor egyik gyári FW-vel sem működne nem?"

OK. Tegyük fel, hogy ez egy olyan verzió, ami újabb. Erről az sjcam.com-on miért nem olvasni?

Van sima SJ4000 régi kijelzős, új kijelzős, van wifisből is december előtti és utáni. Mindegyikhez külön firmware-ek, pl. a régi kijelzős simához már elég régen volt frissítés. Na, de erről a te elméleted szerinti új paneles, samsung memóriás csodafejlesztésről miért nincs egy árva szó se? Ez nem gyanús?

Egyébként a "régi" eredeti nyákján ott az SJ4000, az "újon" nincs. Persze lehet már szitázzák rá. Lehet.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#8626) szedlaci válasza virbo (#8624) üzenetére


szedlaci
csendes tag

Na ez az. Én például a VideoLaps miatt választottam az eredetit. De amit kaptam, abban nincs és valószínűleg nem is lesz. Mert annyira nem jó copy, hogy fogadja az újabb funkciókat. És a mai kütyüknél (akármi is az) elvárjuk hogy ha kiderülnek hibák (mindig kiderülnek), akkor azokat kijavítják egy újabb FW-ben. Egy copy-ban erre nem számíthatsz, mert nem az a céljuk.

(#8627) szedlaci


szedlaci
csendes tag

Korábban már kérdeztem, de nem kaptam választ. Mivel tudom az egyes 2M FHD képeket összefűzni MPEG4 videóvá? Ha lehet, nem fizetős.

(#8628) Pompi válasza szedlaci (#8627) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ingyenesek közül pl. a Windows Movie Maker.

Feel Good Inc.

(#8629) laspring


laspring
tag

Sícipőre mivel lehet stabilan rögzíteni a cam-et?
Fejpánntal próbáltam, de nem tudom elég kicsire összehúzni és így nagyon lötyögne...

(#8630) zetorg


zetorg
aktív tag

üdv

még nyáron vettem egy ilyen kamerát. most gondoltam megfrissítem, hátha változik valami.
mindenek előtt csekkoltam a verziót, V02-t írt menüben. letöltöttem a firmware-t, megfrissítettem, de nem adott képet. megpróbáltam pár V02 FW-t ,de egyik sem ment.
végül próba-szerencse alapon felraktam egy V01-et. ezzel működik és menüben is V01-et ír.

ez hogy lehet? :F

(#8631) Bobyjack válasza laspring (#8629) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Ragaszd rá a kétoldalú ragasztóval a sisakra való papucsot. Az elég keményen fog.

(#8632) laspring válasza laspring (#8629) üzenetére


laspring
tag

(#8633) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Sziasztok!

Autó oldalára vki rakta már fel? Hogyan?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#8634) PoLizei


PoLizei
aktív tag

Ezektől a tips & tricks videóktól kész vagyok. Ez a bakancsos is képes 5 perces filmet készíteni és végigpofázni arról, hogy 1 perc alatt fölgumiz egy tartót a cipőjére. Múltkor láttam egy olyant, ami hosszú perceken át fejtette ki a trükköt, hogy hogyan lehet megoldani egy hosszú timelapse felvételt a GoPróval az akksi lemerülése nélkül. Nem fogjátok elhinni, BEDUGTA A TÖLTŐT! :W

P*L****

(#8635) maj-viktor válasza PoLizei (#8634) üzenetére


maj-viktor
őstag

2dolog:
- tényleg vannak ilyen hülyék akinek nem ésszerűek az ilyen dolgok és ezeknek szájbarágósan kell elmagyarázni
- youtube reklám után / nézettség után kap pénzt a feltöltő (bár ez nem indokolja teljesen, hogy 5perces videót csináljon egy max. 2perces műveletről (videóvágással, intro-outro, stb.), mert 5-10mp után már felbukkan a reklám) szal elég lenne egy 30mpes videót is csinálnia

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8636) Attila444 válasza maggi1886076 (#8633) üzenetére


Attila444
aktív tag

Tapadókorongos tartóval (naggyal) vagy 3M talppal, de azt nem nagyon fogod utána leszedni...

[ Szerkesztve ]

(#8637) Dancee92


Dancee92
csendes tag

Sziasztok! Ha valaki még nem szerzett be Sony HDR AS20-ast és szeretne 22e-ért venni akkor Esztergomban a teszkóban ma 12 környékén volt 7db!

(#8638) maggi1886076 válasza Attila444 (#8636) üzenetére


maggi1886076
addikt

Tapadó korongos kiegészítőt lehet vhol kapni?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#8639) Kolondrum válasza Attila444 (#8636) üzenetére

Nekem kínai utángyártott talppal annyira megfogta a bukót, hogy rongálással fog csak lejönni.

(#8640) Tamás 72


Tamás 72
tag

Érdemes megnézni az utolsó 9 reviews-t a Banggood-on ,néhány perc különbség van közöttük és mindegyik pozitiv és elégedett valahol még a fotó is ugyanaz de más a szöveg.Igy próbálják emelni a saját statisztikájukat.
Egyébként 5 napja nem válaszol már a Bg a paypalon keresztül.
[link]

(#8641) maj-viktor válasza Tamás 72 (#8640) üzenetére


maj-viktor
őstag

De most egyébként melyik kamera a problémás bang-ről!?

a sima SJ4000-es? az SJCAM logós? vagy az SJCAM SJ4000 WiFi-s!? és most akkor csak az EU stock-os!? vagy a CN stockos is!?

Ha jól emlékszem (most lusta vagyok visszaolvasni) az EU stock-os WiFi-s nem!?

Egyébként az egész FAKE / nem FAKE témához:
Itt nem arról van szó, hogy mi csak az eredeti kam-ra verjük a f*szünkat, hanem hogy ha mi úgy vásárolunk, hogy oda van írva, hogy eredeti a kamera és mégis FAKE-t kapunk... akkor okkal "balhézik az ember" és akar minimum egy 50%-os refundot, hamár gagyit kapott! (mert alapból a fake-k nagyrészének szarabb a képminősége / összeszerelés minősége és nincs kompatibils fw hozzá, úgy kell vadászni, ha téglásítottad.)

Szemben azzal ami eredeti és működik a hivalatosan kiadott fw-ekkel (sjcamhd.com - sjcam.com)

Ha FAKE-t akarok venni, akkor azt veszek olcsóbban, de nem "eredeti áron" akarok FAKE-t kapni, így akkor jogosan balhézik az ember, hogy nem felelt meg a leírásnak! (mivel ugyebár a fake darabok minimum 10-20-30$-val olcsóbbak)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8642) Tamás 72 válasza maj-viktor (#8641) üzenetére


Tamás 72
tag

Eu. SJCAM SJ4000 és állitólag a feketék a szinesek jók ahogy olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#8643) maj-viktor válasza Tamás 72 (#8642) üzenetére


maj-viktor
őstag

De az előző komment is a WiFi-sről szólt... és hogy nem lehet párosítani a gyári app-al... akkor most!? a sima is problémás!? csak az EU-s készlet!?

Aki fake-t kapott, írjon meg mindent, hogy honnan / mit / mikor / (akkor a színt is, hátha az is számít) / fw verzió (ugyebár akkor ez az "elcsúszott betűs" fajta

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8644) Tamás 72 válasza maj-viktor (#8643) üzenetére


Tamás 72
tag

Igen wifis.Nekem jött elsőként úgy tudom ami problémás,de ezt irtam már itt jóval korábban.

(#8645) greenapple1 válasza KoVee84 (#8593) üzenetére


greenapple1
újonc

Ez akkor végül is eredeti vagy fake? Olvastam, hogy volt gondod firmware frissítéssel. Sikerült azóta újat tenni rá vagy csak ezzel a verziószámmal megy? Máskülönben árban nagyon megérné.

(#8646) Pompi válasza maj-viktor (#8643) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Aki fake-t kapott, írjon meg mindent, hogy honnan / mit / mikor / (akkor a színt is, hátha az is számít) / fw verzió (ugyebár akkor ez az "elcsúszott betűs" fajta"

Mindenki leírta már, de gyerünk kavarjuk fel megint a topikot, érdemi infó úgy sincs, csináljunk megint egy kis hisztit. Sok értelme nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#8647) maj-viktor válasza Pompi (#8646) üzenetére


maj-viktor
őstag

Akkor a te ennyire képben vagy összegeznéd melyikkel van probléma pontosan!?
Az OK, hogy csak a banggood-ossal, de azon belül!?

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8648) PoLizei válasza Kolondrum (#8639) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Én felraktam a bukómra egy utángyártott talpat, aztán rájöttem, h kicsit másképp jobb lett volna. Addig húztam magam, h úgy döntöttem, ~100Ft-ért nem nézem ezt állandóan, levakarom, újraragasztom. Láttam vhol, h egy zsinórral érdemes alávágni. Előbb lejött a tartó csont nélkül, utána legyúrmáztam a ragacsot a bukóról, semmi nyoma nem maradt :C Nagyon ki van találva ez az anyag.

P*L****

(#8649) Kolondrum válasza PoLizei (#8648) üzenetére

Nekem erre van spré. Feloldja a ragasztót és mint a takony olyan lesz.

(#8650) Pompi válasza maj-viktor (#8647) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Három hete szinte csak erről szól a topik. Te vagy a nagy sjcam huszár, a téma tudora, mindenre görcsösen válaszolni akaró facebook rajongói oldalas, de ezek szerint nem követed a topikot - ami nem lenne gond, csak akkor ne legyél már ennyire rápörögve.

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.