Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) mijos válasza Tursan1984 (#8398) üzenetére


mijos
senior tag

Ha video szerkeszto kell akkor vegas pro. Elsore bonyolultnak tunhet, akar egy photoshop, de vannak magyar nyelvu tutorialok is, sot ha jo az angolod siman elvagy az angol nyelvuekkel is. Sot FAQ is van, meg konyv. En raaldoztam kb 8-10 orat, es ebbe benne van 3 video szerkesztese is, szoval nem nagy dolog.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#8402) nemdan


nemdan
senior tag

Még jó, hogy az én wifisemet nem érintik ezek a problémák. :R

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#8403) GeryGreyhoun válasza mijos (#8401) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Nem ismerem a Vegast, de aki igazán komolyan gondolja, az Adobe cuccokkal kezd, mert ott van lehetőség továbblépni. Én kb 1 év után éreztem azt, hogy kinőttem a Premiere-t, de az Adobe-nál van utána következő szint, a Sony-nál meg nincs. :) (Persze ez szubjektív, kicsit olyasmi hitvita, mint az iOS vs Android... De akkor is.)

tomanovicsgergely.hu

(#8404) concrete4 válasza fotosjani (#8387) üzenetére


concrete4
tag

Egyébként azóta sem javították a hibát,illetve kiadták ezt az egy Fw-t és ennyi.

Csak a N20140806V01! OK gomb Fix >> letöltése (version N20140809V01)

Azóta kijött egy jó pár FW de mindegyiknél szar a gombkiosztás.

(#8405) pinto93


pinto93
újonc

Sziasztok Szeretnék egy S.O.S segítséget kérni !

Volt egy Sj4000 kamerám " eladtam" és a vevő most hívott hogy a kamera teteje túl forró . Előtte sose használtam !! Én mondtam neki , hogy szerintem az aksi . Azt állítja ,hogy a wifi 3 m fog és hogy nem meri használni ne hogy felrobbanjon . Tudja valaki miért jelentkezhetett egy teljesen új gépnél? 32 gb kártyát használ benne de állítása szerint nem az a baj . Igy most nem kellemes helyzetbe kerültem ... :/

[ Szerkesztve ]

(#8406) maj-viktor válasza Tursan1984 (#8398) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nem lehet, hogy codec probléma!? Én Corel-t használok és gond nélkül működik...
Ajánlok egy K-Lite Codec Pack telepítését...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8407) pinto93


pinto93
újonc

Sziasztok Szeretnék egy S.O.S segítséget kérni !
Volt egy Sj4000 kamerám " eladtam" és a vevő most hívott hogy a kamera teteje túl forró . Előtte sose használtam !! Én mondtam neki , hogy szerintem az aksi . Azt állítja ,hogy a wifi 3 m fog és hogy nem meri használni ne hogy felrobbanjon . Tudja valaki miért jelentkezhetett egy teljesen új gépnél? 32 gb kártyát használ benne de állítása szerint nem az a baj . Igy most nem kellemes helyzetbe kerültem ... :/

(#8408) maj-viktor válasza pinto93 (#8407) üzenetére


maj-viktor
őstag

A wifis érezhetően "melegebb működésű", persze kérdés kinek mi a meleg - forró... mert lehet tényleg annyira hibás, hogy van "oka a félelemre, hogy felrobban"... bár ezt kétlem... hamarabb purcan ki - meg az alaplap szerintem a melegedéstől - túlzott használattól - forróságtól, mintsem "robbanásos sérülést okozzon"... esetleg paypal védelem alatt küldjétek vissza a vásárlás helyére, ha külföldi beszerzés!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8409) pinto93 válasza maj-viktor (#8408) üzenetére


pinto93
újonc

Külföldről rendeltem . hát a vevő állítása szerint forró és tényleg jó kérdés kinek mi a forró .A Wifi probléma az normális hogy 3m-ig fog ? Illetve hogy lehet paypal védelem alatt visszaküldeni valamit :) Köszönöm megértését

(#8410) KL48 válasza mijos (#8401) üzenetére


KL48
tag

A szerkesztő programok között a Pinnacle Studio 14 -ről mi a véleményetek, tapasztalataitok? Van magyar nyelvűje is.

(#8411) Kolondrum válasza pinto93 (#8409) üzenetére

Igaz nekem van infra hőmérőm, de usbnél a 60 fok oké. A 4000 nem melegedett amúgy. Wifi legalább 60m-t elvitt.

(#8412) fotosjani válasza concrete4 (#8404) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Valóban.
Ezt csak azért hoztam fel mert volt már ilyen eset az SJCam történetében.
Nem most fordult elő először.

(#8413) pinto93 válasza Kolondrum (#8411) üzenetére


pinto93
újonc

Nem tudom mit tegyek :/ Akkor mondom neki hogy a 60C az még oké

(#8414) Kolondrum válasza pinto93 (#8413) üzenetére

Ne mond, mert nem az egészséges fűt csak adott részek. Meg kéne fogni érted.

(#8415) pinto93 válasza Kolondrum (#8414) üzenetére


pinto93
újonc

Az a baj hogy én eladtam neki garancia nélkül nem gondoltam hogy nem lesz e baja jo ideig lesz de még is lett én nem akarok ujjat kérni a gyártól mert azt megint levámolják vagy valami azt én nem fizetem ki mert akkor nem érte meg nekem kicsit se az üzlet de még is kéne segítsek neki valahogy mit ajánlotok ? Szervíz létezik vagy valami ?

[ Szerkesztve ]

(#8416) balusecurity


balusecurity
újonc

mikre jó a Cctv-kamera tartója... Time-Lapse készítésénél jól jött.,..

(#8417) mijos válasza pinto93 (#8415) üzenetére


mijos
senior tag

"Újat" - az ujj az akibol a ket kezeden 10 van osszesen, jobesetben. Ilyen helyzetben lehet elony a magyar bolti vasarlas. Ha korrekt akarsz lenni akkor intezed a garanciaztatast. Ha nem, akkor szard le, eladtal egy mukodo termeket, ami lehet, hogy hibas. Most vagy altalad van garancia, vagy nincs. Ha nincs gari akkor igy jart, feljelentes meg egyebek az kb vicc kategoria. De mondom: ha korrekt vagy intezed a garit.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#8418) maj-viktor válasza balusecurity (#8416) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mármint!? minek ennyi "felfogatás"? Egy egyszerű mini tripod-dal megoldja az ember... +tripod mount (ez gyárilag van hozzá)

A mini tripod meg egy 1-2-3E Ft-os tétel (külföld-belföld)
Nekem van eredeti kicsi féle JOBY Gorillapod-om, meg ennek az "utángyártott változata"... tökéletesen megfelel timelapse-khoz!
[L:/dl/upc/2015-01/30/387785_rtcpzxkaam6nnvmq_joby_gorillapod.jpg](IMG:/dl/upc/2015-01/30/387785_rtcpzxkaam6nnvmq_joby_gorillapod.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8419) balusecurity válasza maj-viktor (#8418) üzenetére


balusecurity
újonc

valóban igaz hogy nagyon túl lett variálva. csak a kiváncsiság kedvéért próbáltam ki így. az ablakba ezzel tettem ki próbálgattam a time-laspe készítést és így a fa/ablak keretre fel tudtam tenni. de valóban jobb megoldás a tripod mount...így meg is szüntettem ezt a ronda megoldást!. köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8420) #10740416


#10740416
törölt tag

Van akinek 2014dec04 -es Frimware van a Wifis kameráján ? Ha igen , akkor neki milyen verziójú a telefonos applikációja ?

(#8421) Tursan1984 válasza mijos (#8401) üzenetére


Tursan1984
újonc

köszönöm szépen ezzel fogok próbálkozni!

(#8422) #10740416 válasza #10740416 (#8420) üzenetére


#10740416
törölt tag

Már megoldódott !

(#8423) Ol3r


Ol3r
csendes tag

Tudok sj4000 wifi-hez gopro-s taviranyitot hasznalni ?

(#8424) Doki16


Doki16
addikt

Nem ez a legfrissebb FW a kamerához? Felraktam, mert szeretném használni a mobil alkalmazást, de amikor csatlakoznék rá akkor ezt írja ki: [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#8425) Pompi válasza Doki16 (#8424) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem. A 2015.01.16-os a legfrissebb. [link] itt a majmoknál is fent van [link] csak el van szúrva az fw-ben a verziószám és 20140116-ként jelenik meg, és ők így is tették fel az oldalra (majom szokás biztos).

Feel Good Inc.

(#8426) Doki16 válasza Pompi (#8425) üzenetére


Doki16
addikt

Tudod mi az érdekes a majmos oldalról szedtem le a legújabbat és nem volt jó(decemberi volt) Most az SJCAM oldaláról már végre jó. Köszönöm.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#8427) Pompi válasza Doki16 (#8426) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Biztos, hogy a legfrissebbet szedted le a majmos oldalról? Írtam, hogy rossz (az fwben is rosszul szereplő) dátummal van fent náluk.

>> Download (version G20140116V01) [ NEWEST! ]

Csak mert az ugyanaz, mint az sjcam oldalon a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#8428) Doki16 válasza Pompi (#8427) üzenetére


Doki16
addikt

Szerintem az volt a baj, hogy rossz néven volt a monkey-nál. Valószínűleg az eggyel korábbi fw-t nevezték el véletlenül ennek: FW96655A

Még 21-én szedtem le akkor rossz volt. Most leszedtem újból és már jó, illetve a fájl mérete is más. Most már a majmoson is jó van fent meg az SJCAM oldalán is.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#8429) mijos válasza GeryGreyhoun (#8403) üzenetére


mijos
senior tag

Azt meg nem probaltam, de ha mar ennyi idot oltem a vegasba, nem kezdek el megint egy ujat Kiismerni. Nem tudom elkepzelni mire gondolsz "tovabblepes" alatt, de en ugyis csak hobbibol csinalom, szoval nekem eleg lesz ez is :B

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#8430) Pompi válasza Doki16 (#8428) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mindegyik SJ4000WIFI firmwarenek FW96655A.bin a fájlneve ;)

Feel Good Inc.

(#8431) Doki16 válasza Pompi (#8430) üzenetére


Doki16
addikt

Hát akkor ezt benéztem :D Mindegy az a lényeg, hogy már jó :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#8432) aFilipp


aFilipp
újonc

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Számos véleményt, értékelést olvastam már az akciókamerával kapcsolatban. Egy ideje én is elkezdtem félretenni egy kis pénzt, egy bizonyos összeg már összegyűlt, szeretnék vásárolni egy SJCAM sj4000 wifis kamerát. Ahogyan korábban írtam számos véleményt olvastam már, kicsit megoszlik az emberek értékelése.
Szeretnék egy-két nagyon amatőr kérdést feltenni, még soha nem volt akciókamerám.
Első körben megnéztem, a telefonomhoz is van applikáció, tehát gondolom akkor a csatlakozással nem lehet gondom. Ami leginkább érdekes számomra, az FW, frissítésekkel kapcsolatos dolgok. Most, ha rendelek egy kamerát akkor egyből frissítéssel kell kezdenem? Vagy mi által történnek ezek a frissítések?
A wifi hatótávolságáról szintén megoszlik a vélemény. Olvastam már olyat, hogy csak 3 méterre képes, de írta valaki, hogy 60 m a max. Mi az átlagos tapasztalat? Összességében, egy kezdőnek egyszerű kirándulásos, biciklis videózáshoz szerintetek alkalmas ez a kamera?

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!

(#8433) Kolondrum válasza aFilipp (#8432) üzenetére

Egy 3 kocsis MXA-t átvisz az fix. Még az 5000-es is.

(#8434) mijos válasza aFilipp (#8432) üzenetére


mijos
senior tag

Nem muszaj frissitessel kezdeni de ajanlott. Elemi hetedikes megtudja csinalja info ismeret nelkul.
Wifi hatotavVal kapcsolatos kerdesed ertem, de nem ertem miert fontos. Nyilvan azert van a wifi, hogy pl. Kocsiban, biciklizes - motorozas - sieles stbstb. kozben ne kelljen levenned a kamerat, hanem lasd a telefonodon az elokepet es El tudd inditani.. Ha modellre rakod ra, akkor viszont ebben semmi tapasztalatom.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#8435) deicide


deicide
veterán

Sziasztok.

Valaki próbálkozott már autóra rögzítéssel? Érdekelnének tapasztalatok, hétfőn érkezik, ha a DHL is úgy akarja, addig tájékozódnék. Az 5000+-t választottam, nem a 4000-et, de a tartozékok ugyanazok, ezért örülnék véleményeknek, bírja-e a tapadókorong karosszérián (SJ106 lesz a cuppantó), vagy azért érdemes majd gyorskötözővel is odafogni valahová?

Illetve Wifi-vel mennyi a működési ideje a kamerának és megoldható-e az, hogy a kijelző nem megy, csak a telefonon látom a képet, hátha úgy tovább bírja az akksi?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8436) mihulino válasza maj-viktor (#8418) üzenetére


mihulino
tag

http://www.aliexpress.com/item/Gorillapod-Type-Flexible-Leg-Mini-Tripod-for-Digital-Camera-S-mount-Easy-holder-Easy-stand-Steady/1681031613.html

1-2-3 e helyett 600 huffért, bőven jó, én ezzel oldottam meg az autós rögzítést is :) csak úgy kapaszkodik a visszapillantyúba..később teszek fel timelapse róla.

(#8437) _seth_


_seth_
veterán

FHD videók rögzítéséhez megfelelne ez a CL6-os 32 gbos samsung kártya? [link]

CL6-ra rákerestem de nem sokszor van említve.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8438) mm89 válasza _seth_ (#8437) üzenetére


mm89
őstag

Igen, cl4 is elég a kamerának.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#8439) kacsa009 válasza deicide (#8435) üzenetére


kacsa009
csendes tag

(#8440) deicide válasza kacsa009 (#8439) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm, akkor jövő héten neki is esek majd a tesztelésnek.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8441) maj-viktor válasza mihulino (#8436) üzenetére


maj-viktor
őstag

1-2-3E-t úgy értettem, hogy 1E-ért külföld 3E-ért belföldről... ám azt a visszapillantósat megnézném... szerintem az annyira nem fix... túlságosan rezegne... átvenné a kocsi rezgését... egy tapadókorongos felfogatás jobb, ez is 1-2E-ért beszerezhető

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8442) _seth_ válasza mm89 (#8438) üzenetére


_seth_
veterán

Köszi az infót, rendeltem is egyet :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8443) Attila444


Attila444
aktív tag

Egy kis érdekesség...
Látószög és WB kezelés beltérben. Minden 0-n, wb auto, minőség a legjobb, élesség normál.

Papíron ugye az összes 170 fok, de egymás mellé rakva azért látszik a különbség. SJ4000-hez képest az SJ5000-é minimálisan nagyobb, a sonyé meg annál is nagyobb valamivel.

A wb az sj4000nél beltérben szar, ezt szerencsére az sj5000nél javították. Végig próbálgattam minden beállítást, az automata volt a legjobb.

Mindegyik kép videóból lett kivágva (1080p 30fps), fényképek sokkal szebbek, majd rakok fel olyan képeket is, ha érdekel valakit, ott is vannak érdekességek...

A sonynak van a legnagyobb látószöge, a színek is egész jók, (wb-t talán nem is lehet rajta állítani?), a kép széle kicsit elmosódott (ez az egy volt vízálló tokban, mert ugye máshogy nem áll meg...biztos számít ez is egy keveset). Engem nagyon zavar, hogy nincs kijelző, valószínűleg a goprot sem szeretném emiatt. 20 ezret megér, de 60-at nem...ahogy az sj5000+ sem, én többet vártam tőle.

Az 5000 tényleg előre lépés a 4000hez képest, az talán megéri a +10 ezret, már csak a kijelző miatt is, sokkal kényelmesebb a nagyobb és a nagyobb szenzor miatt is.

Az 5000+ engem nem győzött meg, ennyiért nem...teszteltem kint is, hóesésben, beborulva, szóval a lehető legrosszabb körülmények között, de akkoris...a videó szörnyű lett (sima 5000hez képes is), viszont a fénykép szép. Tesztelem majd napsütésben is, normális időben.

És akkor a képek:

Ilyen volt kb a valóság, hogy legyen mihez viszonytani (10 éves Canon S2 IS manuális wb-vel)

(#8444) Kolondrum válasza Attila444 (#8443) üzenetére

Háá végre valaki be is bizonyította. Hiába mondtam, mindenki a számokba kapaszkodott. Halk véleményem szerint a plus csak annak jó aki szeret az FPS-ekkel játszani. A Video slape nagyon bejövős. Látok benne lehetőséget. Ezzel a kamerával is nagyon könnyű együtt "dolgozni". Tudja mit akarok, azt látja. DE ez igaz volt a 4000-re is.

[ Szerkesztve ]

(#8445) maj-viktor válasza Attila444 (#8443) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hasznos komment és nagyjából összegzi is a mások által tapasztaltakat...
Esetleg érdemes lenne beraknod a másik 2 topikba is...
hátha valaki csak az adottat olvassa
SJ5000:
http://prohardver.hu/tema/sjcam_sj5000_fullhd_vizallo_action_cam/friss.html
SONY: http://prohardver.hu/tema/sony_akciokamerak/friss.html

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8446) Attila444 válasza maj-viktor (#8445) üzenetére


Attila444
aktív tag

Tudom, berakhatnám mindenhova, talán még az olcsó kam topikba illene a legjobban, csak nem akartam 4x beírni ugyanazt...

(#8447) Pompi válasza Attila444 (#8446) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Elég ha belinkeled a hozzászólást ;)

Feel Good Inc.

(#8448) aFilipp válasza Kolondrum (#8433) üzenetére


aFilipp
újonc

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

(#8449) maj-viktor válasza Attila444 (#8446) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mondjuk ja leginkább az olcsó sportkam topikba is hasznos...
(bár a SONY még mindig nem számít annak, "csak" most a Tesco akció miatt volt olcsó)

Ponthogy a "drágább": GoPro - SONY - Drift sportkamok olcsó alternatívá lennének ott a cél ár/érték - használhatóság tekintetében

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8450) fotosjani válasza Attila444 (#8443) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Köszi :R
Így a képek alapján nekem 5000plus-os tetszik a legjobban :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.