Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) Hunyus válasza GeryGreyhoun (#9350) üzenetére


Hunyus
senior tag

Hát nem tudom,youtubon van fenn 1emberke aki most vett sj5000+ és neki az a véleménye,hogy elég rossz a mikrofonja.A videót nézve nekem is ez a benyomásom.
Csak azért ez elég bosszantó,hogy rengetek olyan sj4000 felvétel van ami agyon van szerkesztve és ez által be van "futtatva",hogy milyen jó minőséget rögzít a kamera,de valójában közel sincs a valósághoz...
Amúgy amin csodálkoztam az a Mobius kamera,hogy milyen jó hang és kép minőséget produkál.

[ Szerkesztve ]

(#9352) 66zio


66zio
aktív tag

Sziasztok. akciókamera egyveleg témát nem találtam ezért ide írok. Nem teljesen off mivel főként az Sj-vel kapcsolatosak a kérdéseim.

Családi nyaralásra kellene egy akciókamera. Nyilván a Gopro viszi a prímet de ez meglátszik az árán is. Ennél azért kevesebbet szeretnék rákölteni. Mi most az ajánlott? Vízállóság fontos, viszont jó lenne ha a hangminősége is elfogadható lenne, persze tok nélkül. Itt nem stúdió minőségre gondolok, de azért jó lenne ha érthető lenne amit beszélünk. Full hd szerintem már elvárható, de elég a 30 fps. Ilyen tudású kamerák milyen árban mozognak, illetve magyar webshopból szeretném rendelni, melyik az a bolt, ahol biztosan nem hamisítványt kapnék?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#9353) Pompi válasza 66zio (#9352) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"akciókamera egyveleg témát nem találtam"

Ez lenne az: Olcsó sportkamerák (GoPro alternatívák)

Hagminőségre amúgy szerintem a Sony kamerák a legjobbak (nem a GoProhoz képest, ilyen összehasonlítást még nem néztem). Az AS20 (ez amúgy Sonyn belül egy budget vonalat képvisel, mint kb. az új "sima" Hero a GoPro-nál) egy akció keretein belül megvásárolható volt nemrégen 22 ezer forintért. Ennyiért nagyon jó vétel volt szerintem, aprókon még található ezekből, 30-35 ezer forint körül. Ehhez amúgy külső mikrofont is lehet csatlakoztatni, van rajta jack aljzat erre a célra.
Másik alternatíva a nemrég megjelent Xiaomi Yi Sport kamera. Ennek a beszerzése egyelőre külföldről, és még vízálló tok nincs hozzá.
Illetve SJCAM-es alternatívának én az 5000-es szériát javasolnám, a wifit vagy a simát, attól függően, hogy kell-e wifi.
Vagy van még az előbb említett "sima" Hero, de annál szerintem az 5000-es SJCAM és a Yi Cam is jobb vétel.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#9354) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy nem jó helyre írok, de nem találtam jobb topicot rá.

Mobius kamerám van 2.33-as firmware-vel. A SYSCFG-ben beállítottam a Time Lapse-t 2 másodpercre, de sem videónál, sem fotónál nem működik, normál módban veszi fel a videót és egy fényképet készít. Valamit rosszul csinálok vagy valami speciális gombnyomással kell a time lapse módot elindítani? Sehol sem találok infót róla.

(#9355) CGmatula válasza attila666 (#9354) üzenetére


CGmatula
csendes tag

Pont feletted linkelték a neked megfelelő topikot. :))

(#9356) Pompi válasza attila666 (#9354) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Tudom, hogy nem jó helyre írok, de nem találtam jobb topicot rá.
Mobius kamerám van"

És hogy próbáltál keresni?! :F

Én így próbálnám...

Feel Good Inc.

(#9357) 66zio válasza Pompi (#9353) üzenetére


66zio
aktív tag

Köszi. Ott folytatom.

(#9358) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Lehet megválok az SJ4000-től hamarosan.. Első szériás, nem wifis. 3 akksival mennyit érhet használtan? A vízálló tok kapott fóliát a lencse előtti részre + minden tartozéka megvan.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#9359) sityupityu válasza HornedReaper (#9358) üzenetére


sityupityu
veterán

Tokra a lencse részhez hol lehet venni fóliát? Vagy ez valami házilag készített valami?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9360) HornedReaper válasza sityupityu (#9359) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Vastag telefon kijelzovedo-foliabol vagtam egy karikat :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#9361) sityupityu válasza HornedReaper (#9360) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem rossz ötlet. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9362) KL48


KL48
tag

WiFi-s SJ4000-es képét próbáltam megjeleníteni ISmart alkalmazással Op3n Dott tabletten.
Sajnos nem sikerült. A wifi kapcsolat rendben. Utána az ISmart nem akar megnyílni. Mindjárt az elején
azt írja ki, hogy az alkalmazás bezárt. Tudnátok valami megoldást javasolni? Kösz! :F

(#9363) User64476


User64476
őstag

Üdv! Most vettem egy ilyen kamerát, eredeti SJCAM wifi, de szétrobbanok az idegtől, mert gyakorlatilag semelyik videószerkesztő nem hajlandó az általa kreált fájlokkal boldogulni. Nem nagyon az igényeim, csak annyi, hogy a videókat a kártyáról betöltöm a programba, megvágom, és valami értelmesebb méretűt csinálok belőle. Előzetes (teljesen felesleges) újratömörítés kizárva. Meg tudnátok mondani, hogy mégis hogy a jó életbe bírhatnék rá pl egy AVSt, hogy hajlandó legyen create után nem 11kbos semmit csinálni belőle, hanem vágott videót? Ti hogy csináljátok?

(#9364) D@reeo válasza User64476 (#9363) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Adobe Premiere. Van 30 napos trial próba verziója is.

(#9365) maj-viktor válasza User64476 (#9363) üzenetére


maj-viktor
őstag

Általában megfelelő codec telepítés segít ezen... Quick Time... .mov fájl formátum...
Nekem így viszi be VirtualDub-ba gond nélkül és Corel VideoStudio-ba... semmi előzetes tömörítés nélkül... így pik-pak vágható az említett módon!

(alapból K-Lite Codec pack van telepítve... de sajnos az SJ4000 .mov formátum "dekódolásához" kell plusz plug-in VirtualDub esetén is)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9366) User64476 válasza maj-viktor (#9365) üzenetére


User64476
őstag

Köszönöm a választ. A virtualdubhoz mi a neve a plusz pluginnak?

Valami egyszerű vagdosót keresek, így a vdub tökéletes lenne, nem szeretnék hétvégéket tölteni tök profi szoftverek tanulásával (Pinnacle studio, vegas, premiere)

Szerk: menet közben kiderült, hogy a wondershare hajlandó vele dolgozni...

Szerk2: quicktime fent van, mégsem hajlandó semmi más dolgozni vele csak a ws.

[ Szerkesztve ]

(#9367) maj-viktor válasza User64476 (#9366) üzenetére


maj-viktor
őstag

mpeg-2 - mpeg4 - divx - xvid & h.264 - h.265 plugin-t telepítettem pluszba VDub-ra szerintem annó! (ezen formátumok fordulnak meg nálam... pl. régi VHS digizalizálásnál - digitalizáló program mpg-be köpi, így MPEG2... ha hardveresen/szoftveresen jobb lenne, akkor lehetne MPEG4, alapból a legtöbb film az xvid, illetve mostmár újabban x264, így lehet, hogy a .mkv formátummal is el kell boldogulnia... de igen, alap vágáshoz VirtualDub a legjobb, de ez nagyon "fapados"... nem annyira felhasználóbarát a felülete, nincsenek csili-vili gombok, stb. kezdő vágónak kínai lehet... azoknak inkább ilyen MovieMaker való... az felhasználóbarátabb... import és vágás és kész)

És jelen esetben SJ4000 esetén .mov és h264 számít, ha jól emlékszem... most így fejből nem feltétlenül megy...
(régebbi mpg videóknál mpeg2, régi avinál ugyebár divx, újabbaknál xvid.... legújabb .avi és .mkv-k esetén meg xvid és x264 kódolásúak ugyebár... így coder / decoder)

google.... virtualdub h264 és tuti kidob letöltőlinket (telepítés.... Vdub mappába rakás, gép restart és kész)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9368) User64476 válasza maj-viktor (#9367) üzenetére


User64476
őstag

A vdubot ismerem eleg jol, a divx hajnalan sokat jatszottam vele. Koszonom, rakeresek akkor a pluginokra.

(#9369) postas75


postas75
csendes tag

Sziasztok!
Elnézést kérek, ha netán már volt téma, de nem nagyon találtam érdemi választ a problémámra...
Segítségre lenne szükségem. Nemrég vettem egy SJ 4000-est, non-brand-es, viszont eredeti(nek tűnik az összehasonlítás alapján).
A gyári FW elég szegényes volt, es frissítettem az SJCAM oldaláról.
Azóta nem működik az OK gomb, viszont a lefelé nyíl helyett van az OK...
Aztán próbáltam más FW-ket is, de a jelenség ugyanez...
A mostani FW: N201405270ZV01
Ha tudnátok segíteni, ajánlani vmi használható FW-t, hálás lennék.
Köszönöm előre is mindenkinek! Üdv!

(#9370) postas75 válasza postas75 (#9369) üzenetére


postas75
csendes tag

Köszönöm! Találtam... ;-)

(#9371) nemdan


nemdan
senior tag

Ki milyen power bankot ajánl/használ ami bevált? 3-4000 Ft körül..

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#9372) maj-viktor válasza nemdan (#9371) üzenetére


maj-viktor
őstag

Xiaomi Power Bank!?

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9373) Dartimperial


Dartimperial
tag

Sziasztok!
[Itt: 18490ft] Nem láttam még ennyire olcsón! Ez eredeti? Köszi! Üdv.

(#9374) nemdan válasza maj-viktor (#9372) üzenetére


nemdan
senior tag

Pontosabban melyik/honnan? :U Neked az van?

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#9375) szepsuti válasza Dartimperial (#9373) üzenetére


szepsuti
aktív tag

képek alapján kamunak tűnik.

(#9376) HornedReaper válasza Dartimperial (#9373) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Vedd meg az enyémet 23-ért, eredeti, 3db akksival, SJCAM logo nélküli

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#9377) Attila444 válasza Dartimperial (#9373) üzenetére


Attila444
aktív tag

Ennyiért elég valószínű, hogy kamu. Eleve logó nélkülit én már nem vennék sehol.

(#9378) mm89 válasza nemdan (#9374) üzenetére


mm89
őstag

Banggood eredeti xiaomi power bankokat árul, keress rá. Vagy ha gyorsan kell, nézd meg az aláírásom :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#9379) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Memória kártyából van valamilyen márka, ami javasolt SJ4000-hez? Vagy kezelnie kell végülis mindet? Samsung, Kingston ilyesmikre gondoltam. Ideiglenesen egy 4Gb Nokia class 4 azt hiszem ilyen van benne, működik rendesen, de szeretnék egy 8 vagy 16Gb-ot venni bele. Legalább 2 óra nyersanyagot tudjak felvenni. Kösz!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#9380) maggi1886076 válasza kriszwells (#9379) üzenetére


maggi1886076
addikt

32Gb-os jobb lenne. Árban meg nem sok különbség van a 2 között.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#9381) kriszwells válasza maggi1886076 (#9380) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Csak azért gondoltam 8-16G-osra mert akkor alkalomadtán a fényképezőmbe is tudnám használni őket, mivel 32Gb-ost nem ismeri fel, és akkor inkább két 16gb pl. De lehet még meggondolom. Márka tekintetében?

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#9382) gladics válasza kriszwells (#9381) üzenetére


gladics
csendes tag

Én 16 gigás class 4-es Kingstonnal használom, működik tökéletesen. Kb. 2 óra 20 perc fér rá full HD-ben.

(#9383) Kovi1987 válasza kriszwells (#9381) üzenetére


Kovi1987
tag

16GBos Class 10 Kingstonnal használom teljesen jól, 8GB-osat azért nem vennék bele, mert múltkor teljes lemerülésig max minőségben ~10GBot videóztam össze, 8GB-os elfogyott volna mielőtt lemerül az akksi.

(#9384) maj-viktor válasza nemdan (#9374) üzenetére


maj-viktor
őstag

Xiaomi Power Bank 10400 mAh-s (most talán az van legjobb ár/érték arányban)... és ja pl. bang

vatera ajánlatra:
Nem valószínű, hogy eredeti az árából ítélve, "legálisan", leÁFA-zva, eredeti, jelenleg ~25E Ft körül mozog a sima! De ahogy előttem írták én sem vennék logó nélkülit, mert azt hamisítják a legjobban!
(meg amúgy már inkább az SJ5000 WiFi felé kacsingatnék vagy Xiaomi Yi, ha van kis plusz pénz... sokkal jobbak, mint SJ4000)

Kártyára: 32GB Kingston Class10
(de lehet Samsung - Sandisk, stb.)
(lehet kisebb írású C4 vagy C6 - C8)
(méret meg igényeknek megfelelően inkább 16 vagy 32GB)

A 32Gb Kingston C10-et jópárat használok... de Samsung és Sandisk is van nekem folyamatos használatban... (~10-15db kártyát használok mindenhol... DSLR, videokam, fénkyépező, tablet, mobil, sportcam, stb.)

És ár/érték arányban most ez a legjobb vétel (külföld estén ~4-5E Ft körül, belföld esetén: ~6-8E Ft)
DE külföldi rendelés esetén vigyázz, mert rengeteg a FAKE - kamu - hamis - nem valós kapacítású kártya... ellenőrzésre h2testw progi... google...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9385) Kolondrum válasza nemdan (#9371) üzenetére

Original 5000-es Li-po Xiaomi-val szépen megy.

(#9386) HornedReaper válasza HornedReaper (#9376) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Levittem 22eFt-ra az SJ4000 árát, a 3 akksival... Sokat kérek érte?! :(

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#9387) maj-viktor válasza HornedReaper (#9386) üzenetére


maj-viktor
őstag

Már kínába is utánad dobják szinte... mert van már SJCAM logós SJ4000 meg SJ4000 WiFi meg SJ5000 és SJ5000 WiFi, meg konkurencia árszintbe: sima GoPro HERO és most a friss Xiaomi Yi (ami mindent visz)

szal már én se nagyon vennék SJ4000-et... pláne azt, amit hamisítanak, ha nagyon SJ4000... akkor csakis WiFi-t vennék, mint vásárló! (De sokkal inkább ha van még pénz: SJ5000 WiFi vagy Xiaomi Yi, esetleg GoPro HERO... bár ez annyira nem éri meg ár/érték arányban)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9388) asdf2


asdf2
tag

Sziasztok! Szert tettem egy SJ4000 nem wifis kamerára újkijelzős, legfrissebb fw.(És eredeti!)
Az a kérdésem, hogy töltésnél lehet-e kezdeni valamit vele, hogy ne kapcsoljom be a kijelző, hanem 'sötéten' töltse magát.

[ Szerkesztve ]

(#9389) HornedReaper válasza asdf2 (#9388) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Én ki szoktam kapcsolni a régi kijelzőst a power gombbal, miután rádugtam a töltőre.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#9390) csabili74


csabili74
aktív tag

Hali. Adott ez a cucc, rákérdeztem az eladótól, hogy eredeti, és wifis verzió-e, ő persze azt mondta, hogy igen. Ti mit szóltok hozzá?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#9391) maj-viktor válasza csabili74 (#9390) üzenetére


maj-viktor
őstag

DHGATE... free DHL és csak 55$... KAMU!
(egy DHL díja alapból ~15$, ha ő ezt beépíti, akkor már csak 40$-ba van a kamera, amint állítólag haszna is van... jó vicc! :D)
DHgate esetén nincs PayPal, csak bankkártya ha jól tudom... szóval eléggé rizikós lenne, ha megvennéd... te tudod! Én tuti nem kockáztatnám be!

Most ~70$ körül lehet az ára a sima kamerának (annyira már nem vagyok képbe a sima SJ4000 esetén)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9392) csabili74 válasza maj-viktor (#9391) üzenetére


csabili74
aktív tag

Köszönöm, megerősítettél:)

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#9393) csabili74


csabili74
aktív tag

Új kérdésem van, Ez csak kültérre jó, vagy esetleg lakáson belül is használható? Gondolok én itt egy egy családi ünnepségre, vagy akár egy gyenge megvilágítású diszkó, karácsonykor a karácsonyi dzsingőlbell eléneklése gyertyafénynél, stb...

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#9394) asdf2 válasza HornedReaper (#9389) üzenetére


asdf2
tag

És ilyenkor is tölt?

(#9395) mm89 válasza csabili74 (#9393) üzenetére


mm89
őstag

Beltérre nem igazán, vagyis inkább azt mondanám, hogy kevés fénynél szemcsés a kép. Szerintem arra próbáljuk használni amire való :)

Asdf2
Igen, tölti. Akkor van kész ha kialszik a piros led (vagy a kék :D nem is tudom, szóval az egyik)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#9396) Tóni86


Tóni86
csendes tag

Sziasztok!
Nagy különbség van a hamis és az eredeti JS4000 között? És van-e különbség a wifis meg a sima között képminőségben? Lehet már unalmas a kérdés, de már jojozik a szemem annyit olvastam, de nem találtam normális választ a kérdésemre.

(#9397) benikes


benikes
újonc

Sziasztok! Tegnapi napon be szereztem egy SJ4000 kamerát. Itt kezdődtek a bajok. A verzió száma 20141010V1.0. Sokszor le fagy ilyenkor be sem lehet kapcsolni. Felvétel közben is fagyott már le.. Esetleg frissíteni hogyan tudnám?? Kezdő vagyok ebben a kamerás dologban így nem tudom mit kellene tennem egyedül eza frissítés ugrott be. Szerintetek mi lehet a baj??

Üdvözlettel: Benikes

(#9398) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok! Elnézést, hogy nem olvastam vissza a pár ezer hsz-t...
Szeretnék venni egy sj4000-et, wifi nélkül egy drónra(f550).Hallottam olyat, hogy esetleg a készülék zavarhatja a drón gps vételét,ami komoly problémát jelenthet. Van erről itt valakinek tapasztalata?

(#9399) GeryGreyhoun válasza Tóni86 (#9396) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

A wifis és a sima között nincs különbség, a hamis és az eredeti között se sok, viszont az akksi nem kompatibilis (az eredeti akku nem fér bele a fake kamerába) és a hamis kamera akksija csapnivalóan gyenge, nekem fél órát bír. Ezen kívül a firmware is más, könnyen hazavágható a hamis kamera egy eredeti FW frissítésével.

tomanovicsgergely.hu

(#9400) GeryGreyhoun válasza User64476 (#9366) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

A Premiere elsőre ijesztően bonyolultnak tűnik, de pár tutorialt megnézel a Youtube-on és elboldogulsz vele. A virtualdub nekem sokkal körülményesebb, sosem tudtam vele megbarátkozni, pedig próbáltam, de nekem valahogy túl fapados (illetve tudom, hogy sokat tud, de ami Premiere-ben egy gyorsbillentyű vagy jobbklikkes menü, az vdubban kész kínszenvedés)

Van amúgy a Premiere-nek egy "elements" nevű kiadása kezdőknek, én nem próbáltam (a Pro-t is megtanultam pár hét alatt) de talán elsőre jó lehet.

tomanovicsgergely.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.