Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) Tamás 72


Tamás 72
tag

Disz iz ö Very csip verzsön:) Hatalmas:)

(#8102) concrete4 válasza maj-viktor (#8098) üzenetére


concrete4
tag

Köszi,de már megcsinálom.Szereztem hozzá mindent.De lehet majd rendelek egy teleszkóposat is akkor majd neked szólok :)

(#8103) Kisfejes


Kisfejes
csendes tag

Sziasztok mostanában elég sokat foglalkozom a kamerával kezdődött ott hogy a fehéregyensúly valahogyan nem működött rendesen, így utána néztem, és a FW- lecseréltem jobb lett valamivel.
Tegnap láttam hogy megint jött ki egy új na mondom gondoltam orvosolták a problémát nagy izgatottan neki is álltam letöltöttem feltettem rá és akkor gondoltam teszt. jobb lett de viszont más probléma előrukkolt villog a kép tanácstalan vagyok azon gondolkodtam mi legyen tegyem vissza a régebbit egyel, nem tudom, még pár napot tesztelem és utána döntök. Ha tudom hogy ilyen ez a kamera inkább mást veszek ...

itt megtalálod a videót:

sj4000 / Acmell SD28 Firmware 20141204V02 Videó

Ezen a videón látszik ahogy nem tudja eldönteni most világos vagy sötét ! Videó

És minden itt kezdődött mert így nem lehet videót készíteni ha :W nézd meg a videot

(#8104) maj-viktor válasza concrete4 (#8102) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nem azért mondtam... csakhogy ugyanannyi pénzből megkapod a kész terméket, akkor mi értelme vacakolni vele!? És még az eredmény is bénább lesz...

Ám nem magam reklámozására írtam...
2alternatíva: külföldről lassan olcsóbban vagy belföldről gyorsan azonnal, persze kisebb felárral

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8105) mm89 válasza Kisfejes (#8103) üzenetére


mm89
őstag

Most akkor neked SJ4000 van vagy sd28?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#8106) maj-viktor válasza mm89 (#8105) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ma is kaptam facebook-on üzit, és szentül állította, hogy eredeti SJ4000-ese van!

Kértem képet a dobozáról / kamera külső kinézetéről és a menüfelépítéséről!

És lám a doboz / kamera külső kinézet stimmelt (mintha eredeti lenne), de a menü kinézete alapján "lebukott", hogy nem eredeti!

Eskü most már összegyűjtöm azokat az emberkéket / képeket, akik facebook-on szentül állították, hogy eredetijük van és nem ez a probléma a fw frissítés alatt. De az esetek 90%-ában kiderül, hogy ja ez nem is eredeti SJ4000! A menü kinézete tök más volt! No comment!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8107) mm89 válasza maj-viktor (#8106) üzenetére


mm89
őstag

Csak nehogy azért legyen más a menü, mert valami újabb fw-t kaptak..
Én már nagyon várom a wifisem megérkezését (jan.6. eu bang), mert már mindenki megkapta aki akkortájt rendelt. Egy biztos, 100x ellenőrzöm a dolgokat, mielőtt frissíteném :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#8108) kacsa009


kacsa009
csendes tag

Egy kis síelgetős video:
Vimeo: [link] (pw: 121212)
Youtube: [link]

Majd lesz egy összevágott is amint időm engedi :))

(#8109) Kolondrum válasza kacsa009 (#8108) üzenetére

Hát neked nem kéne tartani a melegedéstől. :D

(#8110) PoLizei válasza kacsa009 (#8108) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Szia! A boton kb. hány centire rögzítetted a kamerát?

P*L****

(#8111) kacsa009 válasza Kolondrum (#8109) üzenetére


kacsa009
csendes tag

Hát attól nem :DD

PoLizei: A markolat alá közvetlenül és fordítva fogtam a botot, mert a biciklis kormány rögzítővel tettem fel rá és a bot csak a tetején volt olyan vastag, hogy rászoruljon.

(#8112) laspring


laspring
tag

Rendeltem ebay-ről egy néhány elemből álló mount packot:
- mellkaspánt
- teleszkópos monopod (szelfibot? :D)
- fejpánt
- tapadókorongos szélvédő mount-ot
- bringa kormány mount-ot

Konkréten EZT!
Ha vki kiváncsi vmire akkor kérdezzen bártan!

(#8113) kacsa009 válasza laspring (#8112) üzenetére


kacsa009
csendes tag

Ezt a fajta monopodot már néztem én is, de nem mertem rendelni mert féltem, hogy nem elég stabil. Neked mi az első benyomásod róla?

Szerk: A biciklis tartónak mekkora a legkisebb átmérője? Kisebb mint a gyári?

[ Szerkesztve ]

(#8114) laspring válasza kacsa009 (#8108) üzenetére


laspring
tag

Etalon a carving technikád, sárgulok az irigységtől! Respect!! :)

Gyors mozgásoknál az eredeti felvétel is bekokckásodik vagy csak a youtube csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#8115) laspring válasza kacsa009 (#8113) üzenetére


laspring
tag

Mit is értünk stabilitáson egy monopod esetében? :)
A teleszkópos működését? Az elég masszív, egészen emberes mozdulattal csak lehet széthúzni a teleszkóp részt, véletlen összecsukódás, lötyögés szvsz kizárt!
A biciklis tartó első blikkre határozottan kisebb átmérőjű mint a gyári tartozék. Hogy síbot végére jó-e még nem néztem, de mivel ott egyébként is sérülékenyebb, lehet az a jó megoldás amit Te használtál.

Milyen hosszúak a léceid? Elég rövidnek tűnnek...

[ Szerkesztve ]

(#8116) kacsa009 válasza laspring (#8115) üzenetére


kacsa009
csendes tag

Igen az a kérdés a monopoddal kapcsolatban, hogy rázkódik-e vagy egy esetleges esésnél, mennyire hajlana. Csak azért mert a képen olyan nagyon kis vékonykának tűnik a vége.

Szerk: A kockásodást csak youtube-on vettem észre. Ami nem tetszett az az, hogy nagyon szép fehér volt a hó és amikor kicsit jobban az égre nézett a kamera, és utána vissza a hóra akkor bekékült az egész kép és nem akart visszaállni a fehér egyensúly addig amíg nem állítottam le a felvételt és indítottam újra.

A lécem 161 cm hosszú a magasságom pedig 173 cm

[ Szerkesztve ]

(#8117) laspring válasza kacsa009 (#8116) üzenetére


laspring
tag

Hát a monopod az a valóságban is elég vékony, esésnél biztos eltudna görbülni. De síelésnél a síbotnál jobb monopod sztem nem szükséges :)

Akkor csak a nagylátószög csal, nekem is 160-as lécem van

(#8118) PoLizei válasza kacsa009 (#8111) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Köszi, értem. Én snowboardozáshoz akarok egyet venni, vagy barkácsolni, csak ki kéne találnom, hogy mekkora szükséges. Ez a méret nagyon jó, szépen benne vagy a képben, talán még kicsivel rövidebb is elég lenne. Viszont deszkázásnál nem akarom egész nap a kezemben cipelni, jobb lenne vmi összecsukható :U
Ahogy laspring írja, tényleg egy síbot lenne a legjobb, kéne szereznem egy leselejtezett darabot (körül is nézek a padláson :D ), használaton kívül meg letámasztom a pálya alján (max. ráteszek egy számzárat).

[ Szerkesztve ]

P*L****

(#8119) kacsa009 válasza PoLizei (#8118) üzenetére


kacsa009
csendes tag

Igen... nálam így is, úgy is ott van a bot kéznél.
A botot magad előtt tartva is egész jó felvételeket lehet csinálni, szerintem kevésbé rázkódik mintha a sisakon lenne a kamera. Mindjárt feltöltök egy ilyet is.

(#8120) PoLizei válasza kacsa009 (#8119) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Múltkor sisakra szerelve vettem föl pár csúszást, de abból nagyon unalmas filmet tudnék csak vágni. Kell valami külső kameraállás is.

P*L****

(#8121) laspring válasza PoLizei (#8120) üzenetére


laspring
tag

Deszka elejére, kamera rád irányítva
Monopod
Mellkaspántos felvétel
Sztem kb ezekből lehet jó felvételeket kihozni. Sisakra én fel sem teszem...

(#8122) PoLizei válasza laspring (#8121) üzenetére


PoLizei
aktív tag

A mellkaspánt sínél tökéletes: menetirányba néz, látszik a lécek orra, és a kezek. Viszont snowboardnál oldalra nézne, hacsak nem teszek közé egy csuklót :U Ki kéne próbálni.

P*L****

(#8123) kacsa009 válasza PoLizei (#8122) üzenetére


kacsa009
csendes tag

Sínél sokaknál láttam még, hogy a lábszárra rögzítik a kamerát és úgy is nagyon jó.
Itt például a bakancsra rögzítik: [link]
Ez lehet, hogy snowboardnál is jó csak azt kell kitalálni, hogy merre nézzen a kamera.

Vagy vegyél még pár kamerát és aggasd így tele magad :DD :DD :[link]

[ Szerkesztve ]

(#8124) Pompi válasza PoLizei (#8122) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Volt már snowboardos vidi itt is, kirby76 által, ami "jó irányba" nézett, kérdés, hogy hogyan volt rögzítve: [link]

Feel Good Inc.

(#8125) GeryGreyhoun válasza Ol3r (#8065) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Külföldi fórumon találtam megoldást: 30 másodpercig nyomva kell tartani a bekapcsológombot úgy, hogy töltőre van dugva a kamera és formázott kártyán rajta van a FW BIN file. Sikerült életre kelteni :)

tomanovicsgergely.hu

(#8126) concrete4 válasza laspring (#8114) üzenetére


concrete4
tag

A youtube alapból 480p-n adja le a videót.Jobb alsó sarok beállítások..felveszed 1080p-re és tisztán látod a videót,illetve csak akkor ha a videó is 1080p-ben lett feltöltve.
A Vimeo képminősége viszont alapból jobb mint a youtubos.

[ Szerkesztve ]

(#8127) mm89 válasza GeryGreyhoun (#8125) üzenetére


mm89
őstag

Hoppá, ez érdekes! Összefoglalóban a helye! :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#8128) fuze válasza concrete4 (#8126) üzenetére


fuze
őstag

Szerintem ezt mindenki tudja ;)

A youtube fullHD-val van a probléma. Szerintem teljesen úgy néz ki mintha a gépemen néznék egy dvdrip filmet. Viszont az 1440p youtube videók egy fullHD monitoron már pont úgy néznek ki ahogy az 1080p-nek kellene.

Ki is próbáltam, hogy mi van ha felskálázom 4K-ra az sj4000-el felvett videót és feltöltöm úgy. Sajnos nem lehet vele trükközni, sőt rosszabb lett.

adms.hu | UI Designer

(#8129) nemdan


nemdan
senior tag

Nagyon off tudom, de ma a tescoban végkiárusításban 22245 Ft-ért vettem egy Sony HDR AS20-ast. Kihagyhatatlan ajánlat az SJ4000 wifi mellé. :DD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#8130) PoLizei válasza Pompi (#8124) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Kirbynek a sisakján (is) van a kamera.
Viszont kacsa videójából, amin telegoprózta magát a gyerek, azt látom, hogy a board orráról egész jó a látvány. Mivel jóval rövidebb, mint egy surf, azt hittem, bénábban fog kinézni. Mondjuk a GoPrónak kicsit szélesebb a látószöge.

nemdan: :Y

[ Szerkesztve ]

P*L****

(#8131) concrete4 válasza fuze (#8128) üzenetére


concrete4
tag

Ami neked nyilvánvaló az lehet hogy másnak nem.
Egyébként nekem egy problémám van a youtubbal mégpedig az hogy 170fokos nyers videóknak feltöltés után leszedi a széleit..

(#8132) concrete4 válasza nemdan (#8129) üzenetére


concrete4
tag

Mindenhol 60 ezer forint az ára.Hülye ez a Tesco :)
Na ha ezt tudom akkor én is vettem volna :W

(#8133) kacsa009


kacsa009
csendes tag

Valaki távirányítót próbált már hozzá?

(#8134) -Mosquito- válasza nemdan (#8129) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Azt hogy? :U Újságban 44.490Ft

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#8135) settenkex válasza laspring (#8112) üzenetére


settenkex
tag

Az a monopod nem ér sokat. Nekem 2-3 használat után tönkrement. Elhajlik, görbül, stb.
Eleinte tényleg szoros, de aztán hamar kilazul.

Inkább ez az ajkánlott:

ebay

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#8136) settenkex válasza nemdan (#8129) üzenetére


settenkex
tag

Mi? Hogy? Merre? Az borzasztóan jó ár!
Kiállítási darab volt teletaperolva? Vagy hogyhogy? Melyik tesco?

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#8137) nemdan válasza settenkex (#8136) üzenetére


nemdan
senior tag

3 db volt, full original csomagolás. Kettőt megvettünk, egyet Én, egyet apósjelölt. :C Ja, és 2 év garancia!

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#8138) Kolondrum válasza nemdan (#8137) üzenetére

Akkor keressük OLX-en innentől? ;]

(#8139) settenkex válasza nemdan (#8137) üzenetére


settenkex
tag

B+!
Most nagyon jól jártál! Nekem is kell ennyiért! :D

[ Szerkesztve ]

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#8140) nemdan válasza Kolondrum (#8138) üzenetére


nemdan
senior tag

Először eladásra akartam megvenni, de megtartom mert nagyon bejön. Jó lesz páromnak a sisakjára. :K

Egyébként már árulják OLX-en. Látószöge, fehéregyensúly kezelése, készenléti ideje is jobb mint az SJ-nek, mellesleg tokkal együtt az SJ sisaktartójával is kompatibilis! :)

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#8141) concrete4 válasza settenkex (#8139) üzenetére


concrete4
tag

Na most akkor gyorsan elrohanok az Óbudai tescoba..hátha..

(#8142) -Mosquito- válasza settenkex (#8139) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Áh ez már használt,max 20eft. :D :DDD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#8143) Kolondrum

Banggoodon miért titulálja kb mindenki hamisnak a kamerát? Nem hamis az csak hibás széria.
Egyik G-sen sem megy a wifi?

(#8144) Pompi válasza Kolondrum (#8143) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Nem hamis az csak hibás széria."

Szerintem ezt nem lehet biztosra tudni.

Feel Good Inc.

(#8145) concrete4 válasza nemdan (#8140) üzenetére


concrete4
tag

A tiedet 2x akciózták le :D
44490 a tescós újságban.Mákod van.
Én is így vettem Auchanban a laptopomat 149900 levitték 129900re és fizettem ha jól emlékszem 89900at.És kaptam mellé vásárlói kártyát majdnem 25 ezerért :)

(#8146) Kolondrum válasza Pompi (#8144) üzenetére

Akkor valami nagyon nagy gebasz lehet ha bejutott a megbízható boltba egy jókora adag hamisítvány. Nem is tudom hány panaszt olvastam el több nyelven. Nekem az jött le, hogy ha G-s akkor nem szabad frissíteni, de a wifi sem fog menni. Ez így gáz, de legalább amúgy működik.

(#8147) concrete4 válasza Kolondrum (#8146) üzenetére


concrete4
tag

De nemcsak a "G" verziós rossz,nekem "N" van / nem wifis / és azon is csak a régebbi FW-rek futnak.
Fakét részemről kizárom mert próbáltam acmell SD 28 frissítést felrakni próbából de nem történik semmi./hacsak nincs harmadik fél is../
Vettem eredeti aksit és az is jó hozzá.Minden klappol kivéve a Firmwarékat.
A "G" re is van használható FW ,csak meg kell találni melyik az.

[ Szerkesztve ]

(#8148) Kolondrum válasza concrete4 (#8147) üzenetére

De így aki full nincs képben inkább nem vesz SJ4000-et.

(#8149) loosht válasza mm89 (#8107) üzenetére


loosht
senior tag

Ugyanaz a rendelés, mint neked és még én sem kaptam meg. :(

(#8150) GeryGreyhoun válasza Kolondrum (#8146) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Na, most már kíváncsi lettem erre a FW-mizériára, úgyhogy az imént csak ezért kibontottam egyet a mostani készletből. G-s FW van a kamerákon (decemberi 30, asszem) és kb fél perc alatt probléma nélkül felment rá a legújabb, január 16-i dátumú FW. Működik rajta a wifi élőkép és a gombokkal sincs semmi gond, teljesen fasza.

Ez a második kamera, amire ma új FW-t teszek, az előző, amit délelőtt írtam, egy decemberi szállítmányból való, azon eredetileg dec 4-es FW volt, és a vevőmnek valamiért nem kapcsolt be frissítés után, de nekem sikerült a már említett 30 másodperces bekapcsgomb-nyomvatartással megjavítani.

Mondjuk nekem valahol kapóra jön ez az egész, mert egy nyomós érv lehet a GreyVshop mellett, hogy az én kameráimmal nincs gond, vagy ha mégis van valami gebasz, nem lehet olyan nagy. :)

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.