Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) DJ. Ru$y válasza MaxxDamage (#2800) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sajnos van (főleg a magyar postai berkekben), mivel Sincy ráírja, hogy mi van benne, ugye a ragasztott címen szerepel a beltartalom is, na, ha olyan kezébe kerül akié ragad és tudja mit kell nézni, akkor volt már rá példa sajnos.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2802) MaxxDamage válasza DJ. Ru$y (#2801) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Az meglehet, de jelezve felé újat szokott küldeni, ha mégsem érkezne meg. /arról ő nem tehet, hogy van 1-2 ilyen ember...aki lenyúlja/ :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2803) titetoyz válasza DJ. Ru$y (#2799) üzenetére


titetoyz
tag

na kíváncsi leszek. nagyon jó, köszönöm !

(#2804) Ciccuka válasza MaxxDamage (#2800) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2805) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,

Samsung Galaxy A40 telóba melyik microsd-t érdemesebb megvenni?
- Samsung EVO plus
- Sandisc Ultra
- Lexar

[ Szerkesztve ]

(#2806) MaxxDamage válasza fireman123 (#2805) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia,

Mind3 ugyanazt tudja kb. , így ha ezek közül vennél, akkor mindegyik jó /maga kategóriájában nézve/ az adott készülékbe.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2807) Crucio


Crucio
aktív tag

Hali!
Ezt a micro sd kártyát + sd adaptert + usb 3.0 olvasót néztem ki. Egy Panasonic Lumix FZ38-asban (FZ35-ösben) lenne.
Valakinek van tapasztalata arról, hogy az újabb kártyák hogy működnek régi gépekben, okoznak-e problémát?
Ha van, akkor ez 32 GB-os kiszerelésben megfelelő lenne?
Köszi!

(#2808) Ciccuka válasza Crucio (#2807) üzenetére


Ciccuka
veterán

Jobb, ha SD-t raksz bele. Az Adapter plusz hibalehetőség.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2809) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv.
Jelenleg melyik a legjobb wifis sd kártya?
Egy Sony Cyber-shot DSC-RX100 géphez kellene.


A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#2810) DonMaster


DonMaster
addikt

eos m50-be vennék kártyát,
eddig sandisk extrem pro 64gb-oson gondolkoztam , de az lenne a kérdésem, hogy ha nem sima sd kártyát vennék hanem micro sd-t és azt sd adapterrel használnám a fényképezőgépben okozna valami hátrányt vagy jobb ha sima sd és nem micro sd-zem ? 4k video is játszana a raw+jpeg mellet , ezért a sebesség fontos lenne.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#2811) DJ. Ru$y válasza DonMaster (#2810) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha visszaolvasol sokszor le volt írva. Az adapter plusz egy hibaforrás, ami hibája esetén viheti akár a kártyát is magával stb.

Az adapter egy vész megoldás, esetleg tartalék megoldás. Főkártyának a DSLR-be én is rendes SD-t használok.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2812) vihartigris válasza DonMaster (#2810) üzenetére


vihartigris
őstag

Miért akarnál mikro SD kártyát használni egy SD foglalatban?
Az a legjobb ha akkora méretű kártyát veszel amekkora a foglalat.

bármi reciproka a semmi

(#2813) DonMaster válasza DJ. Ru$y (#2811) üzenetére


DonMaster
addikt

igen ez meg van, hogy +1hiba forrás.
amúgy olvastam vissza de ezt így konkrétan nem olvastam az elmúlt 50-60-ban,
nah mindegy is, mit gondolsz a sandisk extrem pro 64gb 170mb/s sincery-töl kártyáról jó lehet fényképezés és néha 4k-ra ? tudom tudom leírásban az ajánlót, de érdekelne olyan véleménye mint írtad DSLR-BEN használód így , hogy konkrétan ott mi az ami meg felel a célnak ? vagy inkább 128GB- kéne és nem 64-es?

(#2812) vihartigris
jogos a kérdés. de arra gondoltam mivel egy 64-eset vennék csak, nyaralás turistáskodás stb-kor, így ha betelik akkor cumi van :D szépen fogalmazva, és microsd-vel telobe bepattintva átmásol telo belsö táérhelyére, így nyerve helyet, 30-40gb-t akár.
de ez csak egy kosza ötlet volt.
lebeszéltetek rolla gyorsan, sima sd lesz.

közbe átis gondoltam, wifi-n átküldöm fényképezőről a mobilra az meg elküldi automatán felhőbe , így lesz helyem :D.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#2814) vihartigris válasza DonMaster (#2813) üzenetére


vihartigris
őstag

64 GB elég sok fotó tárolására alkalmas, de ha 4K videót is nagy mennyiségben akarsz rögzíteni akkor hamar elfogyhat.
Nem kell sajnálni a nem jó képeket törölni, így helyet szabadíthatsz fel a kártyán.

bármi reciproka a semmi

(#2815) DonMaster válasza vihartigris (#2814) üzenetére


DonMaster
addikt

32gb az kb 30p video 4k-ban.
nem videozni szeretnék , de ha kell pár perces rövid videók azért menjenek,
nem esküvő vagy alkalmakkor-i videozás vagy vlogger kedés lenne, akkor mondjuk nem MILC-et vettem volna hanem mást főleg videózásra.

az lesz a törlés, raw+jpeg-ben rögzítek, utómunka miatt, a jpeg csak azonnali megosztás stb miatt jó . így viszont a 16gb mostani kártyámra, 420kép fér 1-nek számolva a raw+jpeg-et.

köszönöm segítségeteket, akkor 64-es sandisk extrem pro lesz.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#2816) DJ. Ru$y válasza DonMaster (#2813) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azért nem ajánlottam semmit, mert én egy régebbi Samsung C10-es kártyát használok a DSLR-ben, nem videózok vele, csak fotózok.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2817) kopygege


kopygege
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Előre is elnézést, mert lehet, hogy olyan hülyeséget csináltam, amire nincs megoldás. Régebben vettem két Alcatel PIXI4 tablettet a gyerekeknek. Azért hogy növelhessük a tárhelyet vettem hozzá micro SD kártyákat, amiket emlékeim szerint sajnos belső tárhelyként formáztunk az eszközben. Szerettem volna ezeket Fat32-be vagy NTFS-be átformázni, hogy ismét bármilyen eszközben használhatók legyenek, de sajnos a összefoglalóban lévő programokkal nem sikerült megoldani a problémát, mert magát a kártyát a kártyaolvasóval nem sikerült olvasni, betettem régi, nyomógombos telefonokba, de nem ismerték fel.
Sajnos az Alcatel tablettbe betéve sem történik semmi, mintha az sem ismerné fel saját belső tárhelyként, tehát nem tudom leválasztani vagy máshogy megformázni
Van bármilyen esély arra, hogy ezeket visszahozzam a normál használatba, azaz Fat-ba vagy NTFS-be formázzam?
Előre is köszönöm, a konstruktív javaslatokat, vagy a verdiktet, hogy ez bizony kuka.

(#2818) DJ. Ru$y válasza kopygege (#2817) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha semmi nem látja, az sem, amiben volt, akkor bizony k u k a. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2819) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! Rendszeresen rendelek ismerősöknek, barátoknak sincerity-trading.com-ról samsung microsd-ket.
Valamikor kínai csomagolsában jön valamikor latin betűsben.
Honnan tudhatnám 100% megállapítani, hogy eredeti?
Egyikkel sem volt gond eddig,de egy laikusnak hogyan magyarázzam el ,hogy az?
esetleg honnan győződhetnék meg róla jobban én magam is?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#2820) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Bocs, ha OFF, de nem találtam sd kártya hibával foglalkozó topicot.
Van egy Transcend Premium 32GB-os micro sd kárytám, amit a döglődő médiaboxom lehet, hogy kinyírt. A kártyán egy Coreelec futott, amihez egy 512MB-os fat és a maradék hely egy ext4 partícióra lett létrehozva. Most a hibajelenég az, hogy nem tudom formázni a partíciókat, nem tudom törölni őket és másikat létrehozni. A fat-ra ha másolok/törlök/módosítok, akkor a kártya ki és bedugása után az eredeti állapot áll vissza.
Próbáltam a Windows lemezkezelőjét, diskpart-ot, gpart-ot Ubuntu alatt, szintén Ubuntu alatt mkfs-sel törölni a partíciókat, illetve mélyformázni Windows alatt egy neten talált programmal.
Az eredmény mindenhol ugyan az, hogy a formázás Win alatt sikertelen. Partíciók törlése, átrendezése ok, de a háttérben semmi nem változik. Low level format bár lefut, de szintén nem törénik semmi.

Van ötletetek, hogy mit próbálhatok még? Esetleg végleg tönkrement a kártya? Tudom törölni valahogy a partíciós táblát a kártyáról?

Köszi előre is a segítséget!

Üdv:
spgabor

(#2821) MaxxDamage válasza spgabor (#2820) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia,

Az szerintem kuka lesz :U
Kár vesződni vele feleslegesen...

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2822) spgabor válasza MaxxDamage (#2821) üzenetére


spgabor
aktív tag

Szomorú vagyok, de sajnos erős volt a gyanúm, hogy ezt a választ kapom. Akkor veszek másikat, vagy keresek egy megfelelő méretű pendrive-ot helyette.

(#2823) Ciccuka válasza spgabor (#2820) üzenetére


Ciccuka
veterán

Milyen kártyaolvasóban próbáltad?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2824) HUNanoid válasza MaxxDamage (#2768) üzenetére


HUNanoid
csendes tag

Üdv! Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Ezt találtam:
https://pcworld.hu/pcwpro/vegre-jonnek-a-sandisk-villamgyors-microsd-kartyai-254288.html
Az utolsó elötti mondat szerint nem feltétlen támogatja az A2-t? Ez miben nyilvánulna meg? A2 A1 sebesség nuku? Azaz vegyem ne vegyem?
Nekem is Samsung A8-asom van amibe már vettem egy sandisk extreme (4K 90/60MB a tokján okos telefon és fényképező is van..) kártyát sőt asszony s7-esébe is de nem A2-es szabványút, sőt A1 sincs rajt(a többi szabványi megjelölés V30 stb rendben van). Az hogy x gb-ig bővíthető elég sovány infó egy gyártó részéről.. S itt a másik kérdésem, hogy Mio autós daschcambe melyik paraméter a lényeges?
Köszönettel!

[ Szerkesztve ]

(#2825) MaxxDamage válasza HUNanoid (#2824) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Azok 160/90 (R/W) U3/A2/V30 tehát teljesen OK szerintem :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2826) winhate válasza Ciccuka (#2808) üzenetére


winhate
őstag

Én is adapterrel használom mert néha jó ha át tudom rakni a telóba.
Több mint 1.5 éve semmilyen problémám sincs vele !

Amúgy erről már volt szó. :)

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#2827) spgabor válasza Ciccuka (#2823) üzenetére


spgabor
aktív tag

A laptopomba beépítettel és egy noname usb-sel is.

(#2828) Ciccuka válasza spgabor (#2827) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valószínűleg a noname vághatta gallyra. Csak normális kártyaolvasót használjatok!

Legalább egy ilyennel.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2829) Ciccuka válasza spgabor (#2827) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezek a kártyaolvasók lehetnek jók még az olcsók közül.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2830) spgabor válasza Ciccuka (#2828) üzenetére


spgabor
aktív tag

A boxban ment tönkre, mert ott jelentkezett egy hiba rajta. Utána a gépen és később a külső olvasóban.

(#2831) Ciccuka válasza spgabor (#2830) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akkor lehet azzal is van probléma.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2832) spgabor válasza Ciccuka (#2831) üzenetére


spgabor
aktív tag

A boxxal tuti van. Az folyton megdöglik valamivel sajnos. Most megy megint pendrive-ról, de ha továbbra is havonta szét kell szednem, akkor csere lesz a vége, mert a végén mérgembe beleverek kalapáccsal. :DD

(#2833) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Ebbe a gépbe milyen memória kártyát ajánlotok?
[a6000]
Ezt találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#2834) MaxxDamage válasza beci (#2833) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia!

Hivatalos "támogatottsági" lista:
SD Card
Memory Stick

Én bátran vennék az ajánlott gyártok által bármelyik "SD" kártyát ami az igényeimnek megfelelő lehet. A lista kb. végtelen. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2835) beci válasza MaxxDamage (#2834) üzenetére


beci
őstag

Szia.
Köszönöm.
Ez esetleg? Vagy olcsóbban is lenne ajánlott?
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#2836) MaxxDamage válasza beci (#2835) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Bátran veheted, tökéletes darab. :K
/mindenki mindenen spórolni akar és a legolcsóbbat venni./ ;]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2837) beci válasza MaxxDamage (#2836) üzenetére


beci
őstag

Nem a legolcsóbbat keresem,csak mivel nem ertek hozza,igy lehet túlarazottat neztem.
Koszonom a segitseget.
Esetleg ehhez sd-microsd kartyaolvaso?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#2838) MaxxDamage válasza beci (#2837) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Teljesen jó ár/értek arány.
Eleve SD kártya.
mSD kártyához van SD adapter, de SD kártyához is van külön olvasó/adapter (összefoglaló) ami USB PenDrive-ként használható pl. PC/Laptophoz (kimentés esetére) de a legtöbb mai gép tudja a WiFi/BT/egyéb kimentési módot is közvetlen az eszközről.

mSD+SD adapter használata a készülékhez erősen nem ajanlott.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2839) beci válasza MaxxDamage (#2838) üzenetére


beci
őstag

:R

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#2840) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Apám beszerzett magának egy csoda dashcam-et, ami csak azzal segít ki, hogy microSD kártyát fogad 32GB-ig. Miután az összefoglaló alapján úgy értelmeztem, hogy a hagyományos microSD szabványon túlmutat a 32GB méret, jól sejtem, hogy ebbe bele tudom rakni akár ezt is? Class 10-esként gondolom nem ez lenne a szűk keresztmetszet a 720p@30fps számára.

(#2841) MaxxDamage válasza leviske (#2840) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia!

Persze, jó bele simán veheted. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2842) leviske válasza MaxxDamage (#2841) üzenetére


leviske
veterán

köszönöm a segítséget! :R

(#2843) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Sziasztok!
Korábban már feltettem a HDD topikban és ide irányítottak a kérdésemmel.
A gondom, hogy nem tudom formázni a microSD kártyámat. Akárhányszor futtatok NTFS formázást, mindig visszaállnak az adatok. Próbáltam partíciós menedzserrel is, de az adatok visszaálltak.
Hogyan tudom törölni véglegesen ezt a memóriakártyát?
32 GB-os Samsung kártya.
Köszi a segítséget előre is!

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#2844) *Ropi* válasza Biriboyka (#2843) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak kettétöréssel formázható, mert megkattant a kártya.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2845) MaxxDamage válasza Biriboyka (#2843) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia,

Ha az összefoglalóban ajánlott programmal sem megy, akkor az előttem szólóval kell egyet értsek és kuka :K :(((

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2846) Ciccuka válasza Biriboyka (#2843) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mibe raktad bele? Milyen kártyaolvasóba?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2847) Biriboyka válasza Ciccuka (#2846) üzenetére


Biriboyka
senior tag

USB-s. :) Nem univerziális, kimondottan microSD-hez jó kártyaolvasóba.
Megpróbálom a hibrid laptopomba is betenni, mert az közvetlenül tudja olvasni a microSD kártyát.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#2848) Biriboyka válasza *Ropi* (#2844) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Kár, hogy nem lehet "like"-olni a hozzászólást. :D :D :D :D :D

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#2849) Ciccuka válasza Biriboyka (#2847) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem értem. De ha gagyi kártyaolvasót (killer) használtál, akkor könnyen az lehet, hogy az tette tönkre vagy amiatt nem sikerül vele mit kezdened.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2850) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok! 4K-ra szeretnék egy 64GB-os memóriakártyát a Samsung S7-embe.
Ez jó választás lenne hozzá?
[katt ide]

Köszi a választ előre is :R

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.