Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Donki Hóte válasza headhunter (#3900) üzenetére


Donki Hóte
veterán

1., Ezt a MicroSD-t szeretném tesztelni:

Hát teszteld, erre ajánlottuk a CrystalDiskMark tesztprogramot, aminek vágd be ide az eredményét ilyen formában.

2., Egy V10 kártyától nem rossz eredmény a 20 MB/s írási és 40 MB/s olvasási sebesség (ez a duplája a V10 osztály szabványos sebességének), egyáltalán nem biztos, hogy a port vált le USB2.0 üzemmódra, lehet, hogy a kártya egyszerűen csak ennyit tud.

3., Hol tud ez az olvasó SD kártyával 5000 Mb/s átviteli sebességet? Az általad linkelt tesztben nem látok ilyet, a legeslegjobb eredmény 216 MB/s írási és 248 MB/s olvasási sebesség volt (vagy 2160 Mb/s írási és 2480 Mb/s olvasási, ha a biteket átváltjuk bájtokra). A mérés "szépséghibája" mindössze az, hogy ezt a sebességet egy UHS-II kártya tudta, a te kártyád pedig csak UHS-I. A tesztben a legjobb UHS-I kártya a Sandisk Extreme Pro kártya volt, harmadekkora sebességgel.

4., A kártyaolvasó lehet, hogy tudja az 5000 Mb/s (500 MB/s) sebességet egy SSD-vel, de mint írtam, az SSD-k egészen más adatátviteli protokolt használnak, egy SD kártya attól mindig elmarad.

A lényeg az, hogy ha gyors adatátvitelt szeretnél egy SD kártyára, akkor UHS-II szabványú kártyát kell venned, az UHS-I kártyák azokhoz képest harmad-negyed sebességgel mennek. SSD-vel pedig nem is érdemes az UHS-I SD kártyákat összevetni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3902) headhunter


headhunter
addikt


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#3903) MaxxDamage válasza headhunter (#3902) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Mi a kérdés? :)
Kártya ezt tudja, U3 mSD verzió mindjárt más lenne (R/W)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3904) Donki Hóte válasza headhunter (#3902) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mi a különbség a két mérés körülményei között?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3905) headhunter


headhunter
addikt

Első mérés az itthoni gép, amelyik nem akarja felismerni az USB3.0 kártya olvasót az USB 3.0-ás portban.

Második mérés egy Internet kávézóban végzett teszt, ott egyből 3.0-ként azonosította az olvasót.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Murphy alkotott".

Első teszt környezet bővült ezzel: Vention USB Hub 3.0

4 Ports USB 3.0 Front Panel Splitters HUB -------> Vention USB Hub 3.0 ------> Kingston MobileLite G4 USB 3.0 Memory Card Reader FCR-MLG4

Végeredmény:


(#3906) Donki Hóte válasza headhunter (#3905) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, akkor mostmár biztosak lehetünk benne, hogy ennyit tud a kártya :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3907) Juhi113


Juhi113
csendes tag

Sziasztok
Úgy néz ki elhalálozott a memo kártyám a telefonomba egyszer csak gondolt egyet és formázást kért elértem a mappákat rajta de mindet üresnek mutatta. Kivettem a telóból és laptopon ráengedtem egy EASEUS data recovery programot amit HDD-hez szoktam használni de csak ugyanazokat az üres mappákat találta meg. Tudtok esetleg ajánlani valami programot amivel Kingston 64 GB SD kártyáról visszatudom nyerni az adatokat legfőképpen képeket?

(#3908) Donki Hóte válasza Juhi113 (#3907) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A GetDataBack programot használtad?

Ha az nem talált rajta fájlokat, csak üres mappa struktúrát, akkor szerintem semmilyen program sem fogja visszahozni a képeidet :(

De hogy konstruktív legyek, a következő free programokkal próbálkozhatsz:

IOBit Undelete
Recuva
DiskDrill

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3909) MaxxDamage válasza Juhi113 (#3907) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia!

Legközelebb ajánlott időnként menteni a tartalmat a kártyáról, én is ezt szoktam tenni.
Nekem 512-s Kingston van a telefonba, sok kép, videó, zene, stb.. amik megvannak BD-RE lemezen és külső HDD-n is. :K

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3910) Juhi113 válasza Donki Hóte (#3908) üzenetére


Juhi113
csendes tag

Köszönöm szépen kipróbálom őket

(#3911) Juhi113 válasza MaxxDamage (#3909) üzenetére


Juhi113
csendes tag

Igen tudom csak sajna abba a hitbe ringattam magam hogy ha a felhő mentés be van kapcsolva akkor meglesznek

(#3912) Juhi113 válasza Donki Hóte (#3908) üzenetére


Juhi113
csendes tag

Sajnos egyik sem járt sikerrel

A legérdekesebb talán az ahogy a windows megjeleníti

(#3913) Kence Fice


Kence Fice
lelkes újonc

Mobiltelefonba vennék 8 v 16GB-os Micro sd kártyát, tudtok ajánlani bp-i boltot, ahol olcsón megvehető és a telefonba rögtön kipróbálható, hogy működik-e vele?

(#3914) tomek017


tomek017
tag

SD kartya adatvisszaallitasra milyen lehetosegek vannak?
Amennyiben a szoban forgo adattarolo, az ot tartalmazo digitalis eszkozben(fenykepezo), gyorsformazas utan uj/ujabb adatok kerultek ra? Elkepzelheto, hogy meg a formazas elotti adatok visszanyerhetoek?

Koszi!
T

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#3915) Kence Fice


Kence Fice
lelkes újonc

Micro sd kártyához adaptert vagy kártyaolvasót keresek SOS.

Weben találtam egy 450 Ft-os ajánlatot, de 1,5eFt postázással megy, úgyhogy nincs. :o

(#3916) MaxxDamage válasza Kence Fice (#3915) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Elvileg nekem akad itthon belőle, merre felé laksz?
Ha közel akkor adhatok egyet. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3917) Kence Fice válasza MaxxDamage (#3916) üzenetére


Kence Fice
lelkes újonc

Bp 7ker.
Remélem, a közelben laksz. ;)

(#3918) MaxxDamage válasza Kence Fice (#3917) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Sajnos nem, 200km+ válasz el egymástól. :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3919) Kence Fice válasza MaxxDamage (#3918) üzenetére


Kence Fice
lelkes újonc

Nem baj, köszönöm a felajánlást, talán másnak jó lesz.

(#3920) MaxxDamage válasza Kence Fice (#3919) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor a fiókban elfér. :R
Amúgy magát az SD kártyát/átalakítót laptopba tudnám csak kihasználni jelenleg.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3921) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Sérülékeny-e egy MicroSD memóriakártya?
Úgy látszik, hogy igen.Kicsit megakadt a kamerában, mikor visszatettem volna, most döglött :S
[kép]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3922) Ciccuka válasza -=RelakS=- (#3921) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezt gariban se cserélik. Hogy a fenébe tudtad letörni?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3923) MaxxDamage válasza -=RelakS=- (#3921) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Uhh az pech! :U
Hó és vízállóság ismert, de "törhetetlenség" az nem.
Nekem is ilyen van a telefonba, igaz nem sokszor vettem ki.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3924) -=RelakS=- válasza Ciccuka (#3922) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Tettem vissza a kamerába, és valahogy beleakadt a nyílásba. Valamiért közben csavartam is rajta, talán fejjel lefelé volt elsőre. :F

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3925) Ciccuka válasza -=RelakS=- (#3924) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha nem megy nagy szabad erőltetni, mert az általában rossz kimenetellel végződik.

Jártam már én is úgy, hogy fordítva tette be a helyére (többször is), de észbe kaptam. Ilyenkor kiveszem és megpróbálom minimális erővel és ha nem megy, ellenőrzöm a kártyát és a foglalatot is (nem -e került be valami esetleg és azért nem megy be). Persze ha nem muszáj nem szedegetem ki-be (mert az is hibalehetőség).

Csak megbízható kártyaolvasót használok. Érintkezőket nem tapogatom össze. Bizonyos esetekben letisztítom izopropil alkohollal + 100% pamut puha fülpálcikával. Szerencsére eddig nem ment tönkre olyan kártya, ami minőségi.

A-data és Realtek kártyaolvasóm (laptop beépített) van. Samsung, Kingston, Transcend, Lexar, Toshiba, Sandisk minőségi kártyaolvasókat javaslok általában mindenképp.

Most van egy Heyu HY-K300 USB3.0, amit valahol kaptam, de eddig azt kell mondjam, hogy nem olyan rossz (1 éve használom hiba nélkül).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3926) -=RelakS=- válasza Ciccuka (#3925) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Erőltettem én már fordítva, mielőtt észbe kaptam, nem volt belőle baj. Itt kb úgy képzeld el, hogy a kártyának pont a vége volt már a nyílás közelében, mikor úgy döntöttem, hogy meg kell fordítani, és az beleakadt a nyílásba.

Nekem egy frankó Transcend SD/microSD, és egy noname, de még mindig jó (csak forró :D ) microSD olvasóm van. Mindkettő USB3. A kamerába visszatételnél sikerült eltörni, szóval ott más olvasó sem segített volna.

Évek óta kezelek microSD kártyákat, nem kifejezetten finoman, de ilyet most sikerült először produkálni.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3927) alpihun


alpihun
senior tag

Sziasztok. Telefonba vennék egy microsd kártyát és két opció közt vacilálok:
- Samsung Evo Plus 256GB + adapter
- Samsung Pro Plus 128GB + usb kártyaolvasó

- Az áruk ugyanannyi.
- A Pro elméletileg gyorsabb, mint az Evo, de olvastam régebb valahol, hogy a kisebb kapacitású kártyák lassabbak, szóval nem tudom itt hova billen a mérleg.
- Kapacitásból a 128GB is elég lenne egyelőre biztosan, de nem utasítom el a dupláját sem :D
- A Pro mellé adott USB-s kártyaolvasó sokkal praktikusabbnak tűnik (jelenleg van SD olvasó slotom, de változhat).
- De leginkább a megbízhatóság érdekel, de nem hiszen hogy lenne ebben különbség köztük.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#3928) flash-


flash-
veterán

Van egy Sandisk Extreme sdxc kártya ami néha már kezdi azt hogy behelyezem a kamerába a kamerának kell idő még felismeri, illetve a pc kártyaolvasóban is néha leválasztódik..
(ezt a kártyát kamerázásra használom)
mit érdemes ilyenkor tenni? valamivel lehet javítani?ha igen hogyan?
Ez lenne az.
(elvileg ez is ajánlottak között van?)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3929) lezso1987


lezso1987
újonc

Sziasztok!

Sandisk Extreme pro sdhc kártyámból letörlt egy darab, erre lehet érvénenyíteni a 30 év garit?
Még Edigital -nál vásárolt.

(#3930) Donki Hóte válasza Kence Fice (#3919) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A 7. kerületben dolgozom, ha gondolod, akkor egy túrórudiért adok neked egy adaptert, csak az nem világos, hogy melyik fajta adapterre gondolsz:

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3931) Ciccuka válasza Kence Fice (#3915) üzenetére


Ciccuka
veterán

Legalább egy ilyet végy:
UGREEN CM104 SD / microSD USB 3.0
Szállítás ingyenes most easybox-ba emag app-on kártyával fizetve

Ez lenne az optimális, de ahogy nézem a 2x-esére drágult rövid idő alatt:
Transcend TS-RDF5

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3932) SyMbioTe

Sziasztok!

Tönkrement a Kingston olvasóm microsd felé, így kellene helyette egy másik.
Valószínű lesz egy új 128 vagy 256-os Samsung Evo Plus kártya, ezzel fogom használni.

Ehhez megfelelő lehet a fentebb említett Ugreen/Transcend, vagy érdemes komolyabbat nézni?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#3933) MaxxDamage válasza SyMbioTe (#3932) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia!

Igen, megfelelő lehet az is! :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3934) SyMbioTe válasza MaxxDamage (#3933) üzenetére

Szuper, köszi a gyors választ :R

Ha gondolod dobok be erről is valami kis tesztet, ha megveszem :))

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#3935) MaxxDamage válasza SyMbioTe (#3934) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Simán jöhet, szeretettel várjuk és megy az összefoglalóba! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3936) tasiadam


tasiadam
veterán

üdv

Rendeltem kíváncsiságból alin KYR márkájú SD kártyát, elég olcsón, több ezer szavazat és átlag 4.6 értékeléssel bír az áruház és a termék. Elsődlegesen raspberry OS-nek, ha viszont jó, akkor a 128ast a telefonomba tárolni használnám a cloud backup mellett. Pl udemy tartalmakat nem fogok letölteni a telefonra, sem képeket, és ez hamar megtel.jti a telefont. Raspberry-nek meg nettó mindegy, min fut.
Van valami vélemény ezekről az olcsó csodákról? Perpill 32-es canvas van a telefonban, a KRY pedig class 10 és UHS 1-es.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3937) Ciccuka válasza tasiadam (#3936) üzenetére


Ciccuka
veterán

H2testw 1.4
CrystalDiskMark 8

Ezzel a kettővel érdemes tesztelni

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3938) tasiadam válasza Ciccuka (#3937) üzenetére


tasiadam
veterán

H2 megy, csak 2 óra :D 16mb/s eddig, ami egész jó, de messze még a validálás vége

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3939) tasiadam


tasiadam
veterán

A h2test alatt előjött, hogy a fele kb nem elérhető. Az eladó holtig állítja, hogy import és tesztelt kártyákról van szó, jónak kell lennie.
Most másolok rá 120gb-nyi adatot, aminek elvileg visszafele másoláskor el kell majd halnia.
exFAT-re van formázva. Mivel tudnám még tesztelni? Sebessége amúgy 17mb/s olvasás és 15mb/s írás

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3940) MaxxDamage válasza tasiadam (#3939) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Az valami fake kártya lesz.. :U (kukába vele)
"Sebessége amúgy 17mb/s olvasás és 15mb/s írás" --->> Az nagyon gyenge, harmatgyenge... :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3941) tasiadam válasza MaxxDamage (#3940) üzenetére


tasiadam
veterán

ha a 60gb olvasható és írható, meg tudom felezni? Raspberry-be os-nek simán jó lehet még

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3942) MaxxDamage válasza tasiadam (#3941) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Egy próbát megérhet, de sok jóra ne számíts azért. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3943) -=RelakS=- válasza tasiadam (#3939) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha a H2Testw alatt megkotlik az ellenőrzés, akkor az a kártya nem lesz jó.

Ha meg hamis, akkor még azzal is tetézheti, hogy egy idő után azt is elfelejti a kárya, hogy formázva volt. Jó, nem használtam minden nap, de egy pár ilyen hamis kártyát H2Testw-vel úgy teleírtam, hogy még ezen a teszten is átment (a kamu területeket feltöltötte a bejegyzéseivel), de pár hét múlva a kártyák nem működtek.

Az írási sebesség is kamukártyára utal, mert valami ezer éves chip lehet benne, vagy csak ócó gyártásból származik.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3944) tasiadam válasza -=RelakS=- (#3943) üzenetére


tasiadam
veterán

A 128ast akkor nyugdíjazom is egy kukába vágással, a 32-esre ment egy pi OS 32bit lite, ott a sebesség úgysem lényeg, az előző sd kártya class 4 volt, ahhoz képest ég és föld ez a 15mb/s is :D Telefonomban 64-es Sandisk SDSQUA4-064G-GN6IA/186501 ment.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3945) tasiadam


tasiadam
veterán

No, a visszamásolás hiba nélkül 100gb-nél jár, viszont az első 64gb az 2mb/s-el ment. Szóval, hát, lassú, szar, de mégis "él"

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3946) -=RelakS=- válasza tasiadam (#3945) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azért majd a visszamásolt fájlt hasonlítsd össze az eredetivel.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3947) tasiadam válasza -=RelakS=- (#3946) üzenetére


tasiadam
veterán



Há na :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3948) -=RelakS=- válasza tasiadam (#3947) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Gondolom, így már nem annyira jó a helyzet ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3949) tasiadam válasza -=RelakS=- (#3948) üzenetére


tasiadam
veterán

Ha még mindig azt mondják, hogy ez 1 jó kártya, levideózom nekik a másolás folyamatát :D volt kb 4 óra

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3950) Ciccuka válasza tasiadam (#3947) üzenetére


Ciccuka
veterán

a vakvilágba mentetted...

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.