Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Graphics válasza Ciccuka (#3450) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó minőségű kamera, gyanús, hogy a G1W-CB okozta a bajt, mert abban is próbáltam megformázni.

Vagy még behelyezéskor esetleg a slot tüskéje okozta a bajt.

Az AzDome kamerát egyelőre nem hajítom el, elég drága volt ahhoz :) de köszi a tanácsot.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3452) Ciccuka válasza Graphics (#3451) üzenetére


Ciccuka
veterán

Elég régi fajta. Ráadásul itt se írnak túl sok jót róla.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3453) Graphics válasza Ciccuka (#3452) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert az egy fake :) Eredetit kellett venni anno. 3 évig teljesen rendben volt. A novatek újabb chipeset :) De használatban már nincs.

Ebből sajnos volt fake is. De ez most a témát annyira már nem érinti, az AzDome van több mint fél éve használatban.

De részemről a téma zárva. Köszi a helpet :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3454) MaxxDamage válasza Graphics (#3451) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerezz be egy újabb/jobb fajtát és nem lesz gond (remélhetőleg) ;)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3455) lugosi válasza Donki Hóte (#3444) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyre inkább úgy látom, hogy igazad van. Most jutottam el odáig, hogy leszedjem ezeket a programokat amiket itt ajánlottatok. A h2trestw tesztprogramra a virustotal azt mondta, hogy az egyik kereső szerint backdoor van benne, és mivel ez a banki átutalásokra is használt gépem, egy ilyen kártya miatt nem kockáztatok, még akkor sem ha ez nagyon kevéssé valószínű.

Az SD formatter a quick formatra azt írta, hogy failed, most - állati lassan - a rendes formázás megy, de nincsenek illúzióim, ez inkább már csak egy utángondolás, utolsó esély.

Valószínű, hogy utána randi a mikróval ;]

Egy tanulság: fórumról / ismerőstől még egy dologgal kevesebb, amit hajlandó vagyok venni, csak üzletből, még akkor is ha drágább. Nem feltételezem, hogy az eladó szándékosan vert volna át, valószínű ő is jót akart egy olcsó beszerzéssel, valószínű őt is átejtették. Spóroltam rajta pár ezrest ahhoz képest, mintha boltban vettem volna, ellenben most a teljes vételár megy a kukába.

(#3456) -=RelakS=- válasza lugosi (#3455) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Honnan akartad a h2testw-t leszedni? Innen most szedtem le, nod32 szerint tiszta.
A benne lévő weboldal is erre a site-ra visz, szóval szerintem ez a forrása a szoftvernek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3457) lugosi válasza -=RelakS=- (#3456) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az itteni hozzászólásban írt softpedia linkről.

Közben lefutott az sd formatter nem gyorsformázás változata is, failed ugyanúgy. Leírtam már a kártyát, de furdalja az oldalam a kíváncsiság, hogy mi lehet a hiba oka.

(#3458) -=RelakS=- válasza lugosi (#3457) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hamis riasztás?
Letöltöttem, ugyanazt a fájlt kaptam, Nod32 (ESET Internet Security, hogy pontos legyek) egy szót nem szólt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3459) Donki Hóte válasza lugosi (#3457) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hogy mi lehet egy memóriakártya halálának az oka :F Ezer dolog, plusz még egy-kettő :(

Előbb-utóbb meghal a memóriakártya

ha megszakítjuk az adatforgalmat a kártya és a PC közt,
ha kontakthiba van a kártya és az adapter között,
ha áramingadozás éri a kártyát a telefonban,
ha nem kapcsoljuk ki a telefont, fényképezőgépet és úgy vesszük ki belőle a kártyát,
ha sztatikus töltésnek, vagy áramnak tesszük ki a kártyát,
ha nedves, zsíros kézzel érintjük meg az érintkezőket,
ha nedvesség éri a kártyát.

Sok dolog ellen lehet védekezni, de ha akaratlanul, sztatikusan feltöltött ruhában, vagy kézzel (pl. a macska simogatása után) hozzáérünk a kártya érintkezőihez, akkor elég nagy valószínűséggel meghal a kártya.

A sima SD kártya érintkezői kicsit védettebb helyen vannak, de a microSD kártya esetén sajnos nagyon könnyű megérinteni az érintkezőket :(

Mondanám, hogy mindenki csak földelő karpánttal, cérnakesztyűben nyúljon memóriakártyához, de ez ugye nem túl életszerű :K

Sajna egyébként nem csak külső behatásra, hanem az élettartam elérésekor is hajlamosak meghalni a kártyák, tízezer írási olvasási ciklus után meghalhatnak maguktól is, de ezt a számot csakis olyan kártyák érik el, amelyekről Win oprendszert futtatnak, fényképezőgépben, telefonban használt kártyák esetében sok-sok év alatt jön össze ennyi ciklus.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3460) Ciccuka válasza lugosi (#3457) üzenetére


Ciccuka
veterán

H2testw

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3461) lugosi válasza -=RelakS=- (#3458) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valószínű hogy téves riasztás volt ahogy írod, ráadásul egy előttem eddig tök ismeretlen engine jelzett be.

Donki Hóte: ezeket nem tudtam, köszi.
Mindegy, annyira nem stresszelek rajta, igazából egyik telefonom se fogad memóriakártyát, így nem használom (a gps-emben használok egyedül micro sd-t, abban egy 16-os van, bőven elég, a tönkrement egy 64-es volt), csak zavart a tudat hogy van valami ami lehet, hogy megjavítható és csak hagyom ott állni.

(#3462) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Nem tudom mennyire off ez itt, mert inkább szoftveres problémáról lehet szó. Egy ismerősöm keresett meg azzal, hogy GoPro-ból kivett kártyát szeretné másra használni, de nem tudja formázni, mert "lock"-olta az eszköz. Nem tudja semmiben, sehogy sem formázni. Se parancssor, se low level format, se linux alól.

Tudtok esetleg valami ultimate megoldást az ilyen esetekre...na már az EMP gránátot kivéve. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3463) -=RelakS=- válasza aleister (#3462) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

GoPro-ban próbálta formázni? Hátha az rendbe rakja

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3464) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Legutóbb mikor ittjártam az AzDOME-ra fogtam a microSD hibát :D azóta rájöttem, hogy én töröm el őket akaratlanul... Sikerült lenullázni egy 64-est.

Egy adapterbe tettem mindig, amit a zsebembe, de pont annyira lógott ki a kártya, hogy megtört... Szóval kuka a céges kártya :D

De semmi gond, sincerity... :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3465) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Érkezett egy 256GB-os Orico microSD hozzám.
Leírná vki, hogyan, miként és milyen progival teszteljem a sebességét?

(#3466) Graphics válasza zolikaDB (#3465) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Crystaldiskmark?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3467) zolikaDB válasza Graphics (#3466) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#3468) Donki Hóte válasza zolikaDB (#3465) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Először a valós kapacitását teszteld le a h2testw programmal. Mondjuk az Orico nem szokott fake cuccokat árulni, más meg nem hamisítja az Orico memkártyákat (mert ugyanakkora erővel Sandisket is hamisíthatna), de azért nem árt tudni, hogy rendben van-e a kártya kapacitása.

Aztán jöhet a már ajánlott crystaldiskmark program a sebesség csekkolására.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3469) -=RelakS=- válasza Donki Hóte (#3468) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Sebességre esetleg az ATTO Disk Benchmark is mehet. Szebbek a grafikonjai, leginkább azért, mert sok van belőle :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3470) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Orico 256GB microSD.

Ugreen USB3-as kártyaolvasóval tesztelve, ami alaplapi USB3-as portra van kötve.
NTFS-re formázva (Galaxy S10e-ben lesz használva).

Warning: Only 241030 of 241127 MByte tested.
Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 31.1 MByte/s
Reading speed: 70.6 MByte/s
H2testw v1.4

[ Szerkesztve ]

(#3471) MaxxDamage válasza zolikaDB (#3465) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia,

CDM is tökéletes.
Ha pl. telefonba használod, ott is tudod majd tesztelni és képet kapni a telefon sebességről a kártyát illetően. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3472) zolikaDB válasza MaxxDamage (#3471) üzenetére


zolikaDB
veterán

32GB-os Transcend pendrive-om gyorsabb csak :)
De ez tokeletes szerintem!
Szoval, eddig ugy tunik, 27$-t megert az Orico kartya.
Majd hosszutavon meg meglatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#3473) MaxxDamage válasza zolikaDB (#3472) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Reméljük nem lesz vele gond és sokáig használhatod. ;)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3474) Graphics válasza zolikaDB (#3472) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem sok 27$ egy 32-es kartyaert?

Szerk , hülye vagyok 256-osrt nagyon jó ár :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3475) zolikaDB válasza Graphics (#3474) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ami nem hót gagyi, nevesincs, abból nem leltem 30$ alatt semmit.
Blitzwolfok is simán 35$ körül vannak 256-osban.
Mivel a telefon exFAT-ban használja, így is teszteltem ->

[ Szerkesztve ]

(#3476) zolikaDB


zolikaDB
veterán

A1 SD Benchmark a telefonban:

(#3477) Graphics válasza zolikaDB (#3476) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, na azt hiszem én is nézek egy ilyet a Poco X3-ba a képeknek

Honnan rendelted?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3478) zolikaDB válasza Graphics (#3477) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pontosan ezt: Orico micro SD
Appban nézd, meg lehet is kuponozni, és egész emberi időt futott nekem, annyi, h belökték a szomszéd faluban az immedioba. De jött róla üzenet, hát elmentem érte.

(#3479) Ciccuka válasza Graphics (#3474) üzenetére


Ciccuka
veterán

Év elején talán kicsit olcsóbbak is voltak. Tavaly 30 körül volt a Transcend 256GB-os (Save5 kuponnal).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3480) Donki Hóte válasza Ciccuka (#3479) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Most van picit olcsóbban Lexar 256 GB-os kártya.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3481) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Lexar 128GB microSD.

Ugreen USB3-as kártyaolvasóval tesztelve, ami alaplapi USB3-as portra van kötve.

(#3482) MaxxDamage válasza zolikaDB (#3481) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Teljesen jó. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3483) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Összefoglalóba esetleg beleférne, ami kimaradt:
[link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3484) MaxxDamage válasza Ciccuka (#3483) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerkesztem majd. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3485) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Megérkezett a Samsung Micro SD 128GB EVO Plus kártya a szokásos ebay eladótól.

Gyorsan, 18 nap alatt itt volt.
Sebességteszt a memóriakártya írás-olvasás topikban.
A kártya lassabb, mint tavaly vásárolt Micro SDXC 128GB EVO Plus, ami sajnos már nem kapható.
üdv

(#3486) MaxxDamage válasza -szabi- (#3485) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

CDM 0fil-be mérve próbáltad? :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3487) -szabi- válasza MaxxDamage (#3486) üzenetére


-szabi-
őstag

Az alapértelmezett (random) módban mértem.
Nem szoktam állítgatni.

(#3488) MaxxDamage válasza -szabi- (#3487) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Elvileg úgy mérhető a legjobb sebesség (USB port és eszköz tudása/sebessége valósan mutatva)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3489) -szabi- válasza MaxxDamage (#3488) üzenetére


-szabi-
őstag

Megmértem úgy is, az eredménykülönbség kisebb, mint ±0.5MB/s.
Nekem ez már mérési szóráson belül van.

(#3490) MaxxDamage válasza -szabi- (#3489) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor azt tudja amit.
Biztos elegendő a felhasználásra amire vetted. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3491) -szabi- válasza MaxxDamage (#3490) üzenetére


-szabi-
őstag

Vártam annyit, mint tavalyitól ez lepett meg.
Úgy legyen ahogy mondod, köszi. :K
üdv

(#3492) Donki Hóte válasza -szabi- (#3491) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem kapható a régi modell is, meg az új modell is, ha valaki válogatni szeretne.

A réginek valóban volt egy R100W90 jelölése, ami az újnál már nincs meg. Cserébe viszont az új verzió 15 %-al olcsóbb réginél, ami elég jelentős különbség :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3493) Ciccuka válasza Donki Hóte (#3492) üzenetére


Ciccuka
veterán

A régebbi széria, mintha gyorsabb lenne. Jó lenne persze azonos körülmények között letesztelni a sebességét. A tartósság, megbízhatóságuk különbségéről nincs tapasztalat (az se mindegy, hogy milyen piacra szánt változatot vizsgálunk).

Tippem, hogy az újabb széria kompatibilitása jobb, viszont a tartósságán kellett, hogy spóroljanak valamicskét. A sima EVO eléggé (5-ből 4) megbízható típus volt.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3494) -szabi- válasza Donki Hóte (#3492) üzenetére


-szabi-
őstag

Ezt nem is néztem, ebay-en kerestem.

(#3495) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Sony a6400-ban keresnék sd kártyát 4 videó rögzítéshez legalább 256gb-os kellene min 90mb/s, milyet tudnátok ajánlani ?

(#3496) Ciccuka válasza pruzsi (#3495) üzenetére


Ciccuka
veterán

Transcend

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3497) Donki Hóte válasza Ciccuka (#3496) üzenetére


Donki Hóte
veterán

MicroSD kártya kell a SONY A6400-ba :F

Mert ha nem, akkor az adapteres microSD kártya használata nem túl jó ötlet...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3498) Plexicushio válasza Donki Hóte (#3497) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Sőt, kimondottan butaság.
Elég lassan ír a kártyára a 6400-as, még a 40MB/s-et sem hozza, egyszerűbb V30-as kártya is jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3499) Ciccuka válasza Donki Hóte (#3497) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha SD akkor inkább ez valóban:

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3500) -szabi- válasza Donki Hóte (#3497) üzenetére


-szabi-
őstag

#3498 Plexicushio
Hi
Miért nem? Miért butaság?
Fényképezőmbe én is adapterrel használom a microsd kártyát.
üdv
szabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.