Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) szetcsuszott válasza *Ropi* (#2499) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

nna, előkukáztam egy régi "penndrive" kártyaolvasót, abba beletettem az sd adapterbe tett micro sdxc kártyát, és úgy dugtam be usb-be. Felismerte, és láss csodát, nem volt írásvédett ezután! Biztos ami biztos megformáztam, majd megpróbáltam lefuttatni a h2testw tesztet, de mindig megszakadt pár percen belül, meg hibákat dobott, meg ilyesmik..na, mondom kuka az új kártya...kivettem az adapterbe tett micro sd-t a penddrive-os olvasóból, és visszatettem a laptop saját kártyaolvasó aljzatába, és láss csodát::
ű

nem tudom, hogyan történt és miért, de a kártya látszólag okés.

Megnyugodhatok?

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#2502) *Ropi* válasza szetcsuszott (#2501) üzenetére


*Ropi*
félisten

Eszerint a kártyád legalább jó, viszont mindkét átalakítód hibás - ezért nem ajánljuk az átalakítók használatát olyan helyzetekben, ahol fontos adatokról van szó.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2503) szetcsuszott válasza *Ropi* (#2502) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

már ezt is tudom. nem is használok sosem, direkt csak a teszt miatt kértem kölcsön, mert hiába tízezer pozitív visszajelzés meg 4.9 átlag az alin, azért kíváncsi voltam :))

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#2504) szetcsuszott válasza Ciccuka (#2500) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Minden jel arra mutat, hogy nyertél! :K

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#2505) MaxxDamage válasza szetcsuszott (#2501) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Így már biztosan kimondható, a kártyának kutya baja és megy ahogyan kell.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2506) Ciccuka válasza szetcsuszott (#2501) üzenetére


Ciccuka
veterán

Gagyi kártyaolvasók és az ócska adapterek tönkreteszik a jó memóriakártyát.
Laptopokban (HP/Dell) általában jó kártyaolvasó van. Érdemes felrakni hozzájuk a legújabb driver-t.
pl. Realtek Card Reader

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2507) szetcsuszott válasza Ciccuka (#2506) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Probook 455 g2 van nekem, a baj az volt, hogy a kártyaolvasó ugye csak a rendes nagy sd-t fogadja, a micro-t csak adapterrel tudtam belerakni, azzal meg elsőre írásvédettnek látta függetlenül attól hogy a kis lock pöcök merre állt :((( ezért nem tudom mi változott, mi történt, de hálisten a kártya okés.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#2508) Ciccuka válasza szetcsuszott (#2507) üzenetére


Ciccuka
veterán

Vegyél egy normális márkás SD adaptert hozzá. Érdemes lett volna eleve olyat venned amihez gyárilag jár.

Nálunk is van Probook 455 (G1). Néha nehéz belőle kiszedni az SD adaptert/kártyát, mert alig lóg ki belőle.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2509) szetcsuszott válasza Ciccuka (#2508) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Ebben is volt már javítva, bár nem garis hiba volt, hogy sikerült szétbarmolni a kártyaolvasót, de mikor nyáron beszart a vinyó is (5 év garancia van a gépre) , felírattam a szervízlapra gariban, hátha. És zokszó nélkül megcsinálták, hétfőn vitte a futár, pénteken már nálam volt. Le a kalappal a HP háztól-házig garija előtt.
A szép az az adapterben egyébként hogy samsung,és ezek szerint így is szar, hogy márkás. :(((

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#2510) Ciccuka válasza szetcsuszott (#2509) üzenetére


Ciccuka
veterán

Belekerülhetett valami kosz, vagy kikoptak egyszerűen az érintkezők (intenzív használattól pl. ki-be szedegetés)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2511) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Jelenleg egy silverline all in 1 kártyaolvasóm van.
A nagy gépen állandóan megszakad a kapcsolat aztán visszajön, veszett már el adat is miatta.
Ha laptopokon próbálom ki, akkor minden jó.
Mi lehet a probléma?

microsd kártyákkal próbáltam még régen, akkor se működött, most meg egy sima SDXC sandisk 64gb uhs i 3 vagy mivel,
de ahogy nézem ezt a sebességet amúgy se tudná, egyébként ezzel is szakadozik.

Vennék egy másikat. Kingston Mobilelite G4 FCR MLG4 (mintha ezt láttam volna az összefoglalóban is) típust néztem ki.

Van valami olyan, ami miatt inkább ne ezt vegyem? Azért kérdezem, mert ezek az összefoglalók nem szoktak a legfrissebbek lenni.

(#2512) MaxxDamage válasza ReSeTer (#2511) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, az említett jelenség nem az SanDisk kártya hibája.
Az általad említett "Kingston" ajánlott és a régi "SilverLine" eszközt cseréld mindenképp.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2513) VVoid válasza ReSeTer (#2511) üzenetére


VVoid
aktív tag

Ilyen Kingston kártyaolvasót használok legalább 2-3 éve, 2 db is van belőle, teljesen jók, nincs szakadozás, USB 3.0 sebesség is rendben van.

(#2514) MaxxDamage válasza ReSeTer (#2511) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

"Azért kérdezem, mert ezek az összefoglalók nem szoktak a legfrissebbek lenni." --->> Ebből látszik is, hogy nem olvastad végig, mert (összefoglaló) a lap alján szerepel az utolsó update dátuma is. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2515) Ciccuka válasza ReSeTer (#2511) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szerintem a Transcend a minimum szint kártyaolvasóból.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2516) *Ropi* válasza MaxxDamage (#2514) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kingston FCR-HS4 olvasókat használunk az utóbbi években és a leggyorsabbak amik akkor kaphatóak voltak (tippre jelenleg sem kell szégyenkezniük). Párhuzamosan 2 kártyáról tudom így felmásolni a képeket az NVMe SSD-re darabonként 140-150 MB/s valós sebességgel.

Viszont egy kehe van ezeknek, hogy amikor egyszerre formázok bennük CF és SD kártyát, akkor a lassabb (SD) nem fejezi be a formázást, mert a gyorsabb (CF) formázásának a vége megszakítja (vagy valami hibára fut: még nem jöttem rá, hogy hogyan lehet kiküszöbölni). Utána újraformázva az SD-t már jó (csak időveszteség).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2517) justgiveup


justgiveup
tag

Sziasztok!
Telefonomba szeretnék venni egy 16 GB-os kártyát, de fogalmam sincs melyek a jobb, megbízható márkák. Tudnátok segítséget, hogy milyet és hol érdemes beszerezni? Lehetőleg itthonról, mert a jövőhét elején szeretném megvenni. Köszönöm

(#2518) MaxxDamage válasza *Ropi* (#2516) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Külön formázd a 2 kártyát és no problem. ;)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2519) MaxxDamage válasza justgiveup (#2517) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia!

Ajánlom az összefoglalót, ott van megadva, márka, típus, méret, minden. Beírod (vagy másolod GooGle) és a számodra megfelelő boltból megrendeled. Sok sikert.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2520) *Ropi* válasza MaxxDamage (#2518) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt teszem, csak amikor 8-10-12 pár CF + SD-t kell formáznom egyszerre, akkor nem lenne rossz megfelezni az idejét. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2521) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Na, már másodszor fordul velem elő ez a helyzet, és nem értem, mitől lehet. Micro sdhc és sdxc kártyákkal egyaránt. mindkettő sandisk, ha ez számít..
Szóval: Megjön a kártya, beteszem egy sd adapterbe, bedugom a laptop kártyaolvasójába és írásvédett. Se formázni nem tudom, se írni rá, semmi. Ezután fogom a micro sd-t, az adapterrel együtt beteszem egy usb-s kártyaolvasóba, bedugom usb-be, és nem írásvédett. Itt le tudom formázni. Leformázom, kiveszem az usb-s kártyaolvasóból adapterestül, visszadugom a laptop beépített kártyaolvasójába, és már ott sem írásvédett. Ez mitől van? Ennek nem kéne így lennie szerintem. Tud erre valaki épkézláb magyarázatot?

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#2522) MaxxDamage válasza szetcsuszott (#2521) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Ne használd a laptop kártya olvasóját (hiba ott keresendő)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2523) DJ. Ru$y válasza szetcsuszott (#2521) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Laptop kártyaolvasója odavan ahogy Maxx is írja, nálam minden másodikra érzékelte a kártyát stb. aztán egyik nap már semelyik ki-be opció sem segített... Meghalt az olvasó valószínűleg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2524) Pali23


Pali23
csendes tag

Sziasztok. Segítségeteket kérném. Huawei mate 10 lite, ill. P10 lite telefonba szeretnék 128 vagy 256, ill. 64 vagy 128 gb kártyát. Honnan és milyet érdemes? Ha lehet kérnék külföldi ill. hazai ötletet. Előre is köszönöm

(#2525) szetcsuszott válasza Pali23 (#2524) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

az ali elég biztonságos szerintem. Az első kettőtől (Bo cheng store, samsung china store) és a hatodiktól (samsung digital store) már rendeltem, rendben vannak. A sandiskeket be is regisztráltam a sandisk.com oldalon, eredetiek, ebben a régióban 10 év garival (azok, amiket én vettem)

Ha tartanál a garanciális problémáktól, ezt a hsz.-t olvasd el. :K

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#2526) Nigér


Nigér
őstag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy hamis microsd kártyának milyen progival tudom megnézni a valós tárkapacitását?
2db "512GB"-os kártyám van, rájuk eresztettem a H2testw progit.
Az egyiknél 14,9 GB-nál hibát dobott, a másik még most is fut, 85GB-nál tart a H2testw.
Akkor elképzelhető, hogy az első az 16-os, a második meg akár 128-as?
Csak elméleti a kérdésem mert nem tudom hogy kell helyreállítani a valós tárkapacitásukra őket, így nem is használom.
:R

(#2527) MaxxDamage válasza Nigér (#2526) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

ÖSSZEFOGLALÓ //// "Kártya probléma esetén ajánlott program a h2testw mely a segítségedre lehet !" (ott a linkje is egyben)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2528) Nigér válasza MaxxDamage (#2527) üzenetére


Nigér
őstag

A hozzászólásomban benne van hogy azzal "tesztelem", arra lettem volna kíváncsi hogy ami engem érdekel, azt ezzel kideríthetem-e.
Már 167GB-nál tart az írás, de az az érdekes hogy a "haladásjelző" zöld csík még csak az útja kb. 1/7-ét tette meg.
Most ez azt jelentheti hogy 167GB-nál nagyobb lehet a kártya?
Bocs ha hülyeséget kérdezek, nem vágom ezt a témát.

[ Szerkesztve ]

(#2529) MaxxDamage válasza Nigér (#2528) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

A korábban említett program ha lefut és minden OK (zöld) akkor a kártya is valós/eredeti minden bizonnyal.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2530) PHM válasza Nigér (#2528) üzenetére


PHM
addikt

Olvasáskor fog kiderülni a disznóság.
Épp ezért a gyanús kártyát elsőre max a gyanított valós kapacitás
kétszeresével tesztelném.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#2531) Ciccuka válasza Nigér (#2526) üzenetére


Ciccuka
veterán

Felület teszt:
FakeFlashTest (gyors)
H2testw (lassú, pontosabb)

Specifikáció ellenőrző:
ChipEasy
ChipGenius
Flash Drive Information Extractor

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2532) Nigér


Nigér
őstag

MAXX, PHM, Ciccuka: Köszönöm a segítséget, kipróbálom ezeket.
Csak a móka kedvéért meg mert kiváncsi vagyok.
A kártyák 100% gagyik, wishről vannak aprópénzért.
:R

(#2533) szetcsuszott válasza Nigér (#2532) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Hát igen, a wish.. Kétféle wish vásárló van szerintem, aki már beszopta, meg aki be fogja szopni. :B

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#2534) Nigér válasza szetcsuszott (#2533) üzenetére


Nigér
őstag

Én tudtam hogy gagyi lesz, 2,5k- ért egyértelmű, de jatszásiból megrendeltem.
Mindkettőt jelentettem hogy szar, pénzt visszakaptam egyből.
Sajnálkozás, nahát, stb de ugyanúgy árulják...

(#2535) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Van egy samsunk micro sd kártyám, ami régebben egy samsung s4-ben volt. Most s6 van úgyhogy az sd kártyát nem tudom használni hozzá.
Gondoltam csinálok belőle egy otg-s háttértárolót.
Vannak rajta adatok, amiket még a telefon írt rájuk. Képek is. stb. Meg is lehet nyitni őket, telefonon is és a windowson belül is.
Viszont se formázni nem tudom, se írni rá.
Próbáltam a telefonnal is otg-n keresztül. El kezdi formázni. 20%-nál kezdi, de onnan nem megy tovább, és ki is lép.
Próbáltam windowson belül a lemezkezelőben is. Próbáltam CMD parancssorral is. crc hibát ír ki.
Van esetleg erre valami program? Illetve ötlet?
Lehet hogy mehet a kukába?

(#2536) *Ropi* válasza sziku69 (#2535) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Lehet hogy mehet a kukába?"

Nem lehet, hanem biztos. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2537) sziku69 válasza *Ropi* (#2536) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi. Azért még reménykedtem, hátha... :( :R

(#2538) *Ropi* válasza sziku69 (#2537) üzenetére


*Ropi*
félisten

A lepényhal meg utoljára... :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2539) zola96


zola96
senior tag

Sziasztok,

Előkukáztam az első okostelomat melyhez jart egy 8Gb-os memóriakártya. Korábban (meg 2014 -körül) hasznaltam en azt azonban egyszer csak elkezdte nem latni a gep majd a telefon se a kartyat. Van barmi esely, csodaprogram amivel élhetővé lehet esetleg tenni? :R

(#2540) *Ropi* válasza zola96 (#2539) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gazdasági totálkár: meg kellene vizsgálni a kártyát ahhoz, hogy érdemileg bármit is lehessen mondani róla - viszont annak az árából már akár új kártyát is vehetsz.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2541) zola96 válasza *Ropi* (#2540) üzenetére


zola96
senior tag

Gondolom ha az ajánlott teszter program se látja stb akkor let it go. Mert elvinni bárhová valoban felesleges, csak kivamcsi vagyok mi lehet rajta nem szeretném használni.

(#2542) *Ropi* válasza zola96 (#2541) üzenetére


*Ropi*
félisten

Masszírozd meg kalapáccsal: utána nem kell aggódnod, hogy mi volt rajta! :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2543) aDaM909


aDaM909
tag

Melyik a legmegbízhatóbb 4 max. 8 GB-os microSD/SDHC kártya? A sebesség már C4 is elég. A lényeg, hogy sokáig kitartson, bírja a gyakori írást.

(#2544) Ciccuka válasza aDaM909 (#2543) üzenetére


Ciccuka
veterán

High Endurance kártyák között nézz szét: Sandisk, Transcend, Lexar, Samsung

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2545) aDaM909 válasza Ciccuka (#2544) üzenetére


aDaM909
tag

És a nem high endurance kártyák között melyek a minőségibbek / megbízhatóbbak? (Tehát 4 vagy 8GB kapacitással, több nem kell.)

[ Szerkesztve ]

(#2546) aDaM909 válasza Ciccuka (#2544) üzenetére


aDaM909
tag

Az a gond, hogy a high endurance kártyák drágák és ha jól látom ez a kapacitás már nem is elérhető (legalábbis azok közt, amiket találtam). Inkább a szokásosok között keresném a megbízhatóbbakat.

[ Szerkesztve ]

(#2547) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Szerintetek kapható még valahol olcsón stabil működésű MS Pro Duo (MemoryStick) Adapter?

Memory Stick helyett microSD a SONY cuccokban? Lehetséges!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2548) MaxxDamage válasza Ciccuka (#2547) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Akár: 01 , 02

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2549) Ciccuka válasza MaxxDamage (#2548) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ilyenem van, ezek inkább szemétre valók sajnos. Ez nem minőségi adapter!
Mindenesetre azért köszönöm!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2550) Ciccuka válasza Ciccuka (#2547) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ilyeneket még találtam eddig:

TwinMos

WinFos

PhotoFast CR-5400

GoodRam (valószínűleg ez az összes közül a legjobb)

MSDX2-ADP3

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.