Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3302) Donki Hóte válasza #90384640 (#3299) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az OK, hogy ha nagyon vered az asztalt, akkor 2-3 havonta kicseréli neked a kártyát az eladó. Az más kérdés, hogy megéri-e ez a procedúra (még akkor is ha láthatóan nem vagy egy konfliktuskerülő alkat :D ), mert ez a kártyatípus nem felel meg a te igényeidnek.

Ha legközelebb mégy az adrenalinlöketért az eladóhoz, akkor talán érdemes lenne megbeszélni vele, hogy adjon helyette egy high endurance kártyát.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3303) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok !

Találkozott már valaki ilyennel? :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#3304) Ciccuka válasza ThodEE (#3303) üzenetére


Ciccuka
veterán

Milyen kártyaolvasóban van?
Mindenképp nézz át mindent.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3305) ThodEE válasza Ciccuka (#3304) üzenetére


ThodEE
őstag

Semmi értékes nincs a kártyán, teszteltem az össze itthoni memkártyát, egy sima névtelen USB3as olvasóban, mindegyik jó volt ezen kívül és ez is csak a jobb felsőt nem, más fájlmérettel is ugyan így nullát mér :) :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#3306) Ciccuka válasza ThodEE (#3305) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pont az lehet a probléma. Dobd a kukába azt a kártyaolvasót!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3307) MaxxDamage válasza Ciccuka (#3306) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

+1 a javaslatodra!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3308) ThodEE válasza MaxxDamage (#3307) üzenetére


ThodEE
őstag

Ciccuka + MaxxDamage
:R :R :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#3309) Imy


Imy
veterán

Van egy microSD kártyám. Kb 4-5 napot rögzített rá a kamera, és utána semmi. Kivettem a kamerából, sem formázni, sem másolni nem tudok rá. A kamera sem tud rá képet rögzíteni. Ezzel lehet valamit esetleg kezdeni, vagy kuka? (MixzaTOHAOLL kártya) Ezt a kártyát kb 1.5 évet használtam kocsiban zenék voltak rajta, akkor semmi gondja nem volt.

(#3310) MaxxDamage válasza Imy (#3309) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Valszeg kuka.
Vegyél egy normális kártyát és megoldva :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3311) Imy válasza MaxxDamage (#3310) üzenetére


Imy
veterán

Én is arra gondoltam, hogy kuka.
A kártya sokáig bírta, több ilyen kártyám van, nincs gondjuk egyéb eszközökben.

(#3312) kende.zalan


kende.zalan
csendes újonc

Sziasztok,

SD kártya ügyben lenne egy olyan kérdésem, hogy szerintetek "mi van most a kártyával"?
Egy 1 GB-os kártyáról van szó, amin 70-80 zene van. Egy mp3 lejátszóban van használva. Gépről szerettem volna még átmásolni rá zenét, de ahogy betettem egy kártyaolvasóba, először felismerte a kártyát, majd lecsatlakozott, majd megint felismerte és szintén lecsatlakozott. Ezt szerintem 2-3 alkalommal még eljátszotta. Egy olyan kártyaolvasóról van szó, ami mint kiderült hibás...
Nem is értem magamat, hogy miért nem közvetlenül az mp3 lejátszót csatlakoztattam a géphez. Sikerült cmd-ben egy SD kártya helyreállítást csinálni. A gép látja a kártyát, illetve ki is írja, hogy mennyi a foglalt illetve mennyi a szabad hely, de amikor belépek akkor az alábbi két "kiterjesztés" van a mappában. Korábban ez a kártya szintén zenetárolásra lett használva, de utána a régi album törölve lett és került rá egy másik. Na most a recuva program sikeresen visszaállította a kártya tartalmát. De ugye nem azt ami utólag lett rámásolva.
Elnézést, ha kicsit kuszán fogalmaztam meg. Tehát én úgy értelmezem, hogy a kártyán továbbra is rajta van az a 70 körüli mp3 ami utólag lett másolva rá, hiszen a visszaállító progi csak a régebben törölt mp3 fájlokat állította helyre. Ilyenkor szerintetek mi lenne a teendő? Hogyan tudnám megnyitni, vagy most mi is lehet ezzel a kártyával? Ha valaki találkozott már ilyen jellegű érdekességgel, megköszönöm szépen, ha ír egy-két jó tanácsot az SD kártyát illetően is.. : )
Köszönöm szépen előre is!

[ Szerkesztve ]

(#3313) Ciccuka válasza kende.zalan (#3312) üzenetére


Ciccuka
veterán

Milyen kártyaolvasóba raktad bele?
Ha gagyi, akkor ott a probléma. Ha szerencséd van, akkor nem tette tönkre véglegesen a kártyát.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3314) Donki Hóte válasza Ciccuka (#3313) üzenetére


Donki Hóte
veterán

És mi van akkor, ha a kártyaolvasó véglegesen tönkretette az 1 GB-os kártyáját :F

Legalább lenne oka venni egy rendes kapacitású memóriakártyát :D

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3315) #50192640


#50192640
törölt tag

sziasztok,

Samsung 32 gigás microSDHC kártyámmal van gond. Eddig egy Wayteq autós menetrögzítő kamerában volt, most zene tárolására használnám, de Windows és Linux alatt, illetve Androidos telefonban sem tudom formázni. Linux alatt úgy tűnik, lemegy a formázás, de megmarad a tartalma, partíciót se tudok törölni, semmi...
Ez kuka?

(#3316) Donki Hóte válasza #50192640 (#3315) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, kuka :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3317) #50192640 válasza Donki Hóte (#3316) üzenetére


#50192640
törölt tag

köszi!

(#3319) *Ropi* válasza #90384640 (#3318) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor se.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3320) Donki Hóte válasza #90384640 (#3318) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Évekig biztosan nem, legfeljebb 10-15 hónapig, ezt egyszerűen nem erre találták ki :(

Ajánlottam, hogy vegyél egy rövid kivitelű M.2-es SSD-t, rakd be egy ilyen adapterbe és így lesz egy SSD-t tartalmazó pendrive-od. Ez azért már bírni fogja hosszabb ideig is a oprendszer futtatását, hiszen az SSD-t pont erre fejlesztették ki.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3322) Donki Hóte válasza #90384640 (#3321) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hát, ha van papírod róla, amin tájékoztattad őket, hogy pontosan milyen oprendszer fog futni a kártyáról, akkor igazad van.

Mert van olyan "oprendszer", ami fut kártyáról is probléma nélkül, pl. egy Debian Linux tökéletesen megy hosszú időn keresztül is kártyáról. Ha nem hangsúlyoztad, hogy Windows, akkor az eladó mondhatja, hogy ő linuxra gondolt :K

Egy hónapja szenvedsz ezen a témán, el kell döntened, hogy vannak-e bizonyítékaid, mert akkor visszatérhetsz a boltba a fogyasztóvédelmi főfelügyelőséggel a hátad mögött (ahogy írtad), vagy ha nem tudod bizonyítani az igazad, akkor vond le a tanulópénzt és vegyél olyan eszközt, ami alkalmas arra, amire használni akarod.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3324) Donki Hóte válasza #90384640 (#3323) üzenetére


Donki Hóte
veterán

12 ezerért adtak egy olyan kártyát

Akkor téged kétszeresen palira vettek. Ehhez nyilván kell egy dörzsölt bolt, meg egy madár :K Szépen egymásra találtatok :B

Ha a kártya megvétele előtt feleekkora energiával gyűjtötted volna az információkat a témában, akkor nem került volna sor erre :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3325) Biga123


Biga123
addikt

Sziasztok

Arra van esély hogy olyan micro sd kártyát vissza lehet hozni az életbe amit , nem ismer fel a gép. Disk managerben se látszik.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3326) plömplöm válasza #90384640 (#3323) üzenetére


plömplöm
őstag

hátugye, folyamatosan azon rugózol, hogy "kutya kötelességük kicserélni", naná, ki is fogják cserélni neked, igazad van, így akár örökgaranciás terméked lesz, egy valamit ne felejts el, nincs már kötelező határidő ügyintézésre, a kereskedőnek csak törekednie kell a 30 napon belül megoldani, de ha nem adja ki, akkor majd két hónap múlva lesz meg a következő kártyád, vagy visszaadja két hét múlva, hogy szerinte hibátlan. szóval, igen, téged palira vettek, nem is kicsit, nyugodj bele, engedd el.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3329) MaxxDamage


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Kérek mindenkit maradjanak a témánál!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3330) MaxxDamage válasza Biga123 (#3325) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Sajnos az kuka lesz és venni kell egy újat. :(((

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3331) Biga123 válasza MaxxDamage (#3330) üzenetére


Biga123
addikt

Igazából az adat kellene róla. Gondoltam van itt valaki aki ismer valakit aki ilyesmivel játszik hobbiból. Nem Kürtös árakon.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3332) MaxxDamage válasza Biga123 (#3331) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Sajnos nem látok rá esélyt (így látatlanba) és van 1-2 program amivel merevlemezről lehet le menteni, de kártyáról nem.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3333) *Ropi* válasza Biga123 (#3331) üzenetére


*Ropi*
félisten

A szoftverek csak azokról a kártyákból tudnak bármit is kibányászni, amit lát a számítógép - ez jobb esetben csak "pooling-hiba", amikor a kommunikáció felépülésekor először az allokációs táblát keresné, de a kommunikáció hibás vagy nem jön létre: ha adott időn belül nem sikerül, akkor elérhetetlennek tekinti. Ez lehet sérült tartalomjegyzék / TOC / FAT tábla, de akár driver probléma is. Példa az utóbbira amikor bedugsz egy meghajtót a számítógépbe és azonnal formázni akarja, ha viszont kicsit vársz, utána kihúzod és újra bedugod már működik, mert közben betöltődött a hozzá való driver. Ha már odáig jutott, hogy abszolúte fel sem ismeri, a gagyi memóriavezérlők és hamisított NAND chipek korában nem kell rajta meglepődni, mert egyre több esetben fizikálisan hal meg a kártya, amivel a szoftverek semmit sem tudnak kezdeni. Onnantól már csak a hardveres megoldások működnek, amikor a NAND modult leválasztom a saját vezérlőjéről és speciális olvasóban, speciális célszoftverrel olvasom ki, utána pedig (mivel általában több NAND modulból áll egy kártya) elvégzem a kapott adatcsomagok összefésülését, mert a vezérlő nem sorban pakolgatja az adatokat, hanem a saját algoritmusa szerint, így emulálni kell a vezérlőt, hogy visszakapjuk a helyes adatstruktúrát - olyan, mintha egy könyv összes betűjét Scrabble formájában kapnád meg egy zacskóban azzal, hogy olvasd ki a könyvet (ha pedig titkosít, akkor még nehezebb). Csak, hogy végképp ne legyen egyszerű, a micro SD kártyáknak nincsen külön memória komponense, ezért kell felcsiszolni, viszont nem szakszerűen csinálva, közben elég könnyen megsérthető a chip (ami tulajdonképpen maga a kártya). Az ára pedig azért annyi amennyi, mert olyan szervizkörnyezetet, amivel az ennyire meghibásodott kártyák / pendrive-ok / SSD-k menthetők, tudomásom szerint a világon jelenleg összesen 2-3 db cég gyárt és az 1 éves licensz 10.000 EUR körül mozog.

"Gondoltam van itt valaki aki ismer valakit aki ilyesmivel játszik hobbiból. Nem Kürtös árakon."

Ha ilyen valakit keresel, akkor nem is annyira fontosak azok az adatok, mert bevállalod azt is, hogy örökre elvesznek, hiszen egy felelősség nélküli hobbista nem számonkérhető és bármikor mondhatja azt, hogy "sajnálom, nem jött be a kísérletezés: örökre elq®jantottam az adataidat" (ha pedig utána bederiválod és négyzetgyököt vonsz belőle, attól még az adataid ugyanúgy nem lesznek meg). Az adatmentő cégeknél többek közt azt a biztonságot is megfizeted, hogy ha jobb nem is lesz, legalább rosszabb sem: próbálkozni nem érdemes, csak biztosra menni, mert a legtöbb adatmentő cégnél (egyébként nem csak a Kürt Zrt. létezik: ott az Apostol, a HungaroDATA, stb. is) feláras, ha bebizonyosodik, hogy előzőleg már próbálkoztak az adathordozó adatmentésével és ezzel megnehezítették a munkát, mert többször derült már ki, hogy elsőként egy nem hozzáértő próbálkozott vele, az adatmentés alapelveinek minimális ismerete nélkül vágva neki a dolognak "ennél rosszabb már úgysem lehet" alapon. Pedig lett: többször azért nem, vagy csak részlegesen sikerült visszahozni az adatokat, mert valaki már "megszakértette" korábban. Ezért nem szeretek pl. tanácsot adni én sem az információk pontos ismerete nélkül (internetes fórumokon napi szinten többször is előkerülő kérdés), mert nagyjából ahányféle eset annyiféle megoldás: nincsen mindenre általánosan ráhúzható séma. Aki pedig a tanácsot kapja az azt hiszi, hogy azzal átlátja a folyamatot, holott bármikor beüthet egy apróságnak látszó dolog, ami miatt az egész menetrend alapjaiban változik meg és más módon lehet csak eredményt elérni, minden egyéb változattal pedig csak kárt okozni. Ezt viszont az illető már nem biztos, hogy a kellő tudás hiányában le tudja követni, így nagyobb bajt csinál a nem működő megoldás erőltetésével. Ráadásul utána az egész úgy jön vissza, hogy tőlem (vagy attól, akitől éppen kapta) kapott rossz tanácsot. Szóval itt nem működik az, hogy ha kalapácsod van, akkor mindent szögnek nézhetsz, inkább "fordított orosz rulett lvl1000" típusú a játék, amiben nagyon észnél kell lenni ahhoz, hogy megugorjuk a szintet. Ezt gondolt át, aztán ha úgy döntesz, hogy valóban fontosak azok az adatok, akkor válaszold meg ezeket a kérdéseket kérlek (mert ugye ez nem a gondolatolvasós topik :N):

• Pontosan milyen memóriakártya? Mennyi idős?
• Fotót kérek elölről + hátulról és a csatlakozóiról is (olvasható feliratokkal)!
• Az oprendszer eszközkezelője és lemezkezelője mit mutat vele kapcsolatban? Partíció, hibakód?
• Ha micro / mini SD a kártya, akkor átalakítóval volt használva?
• Az átalakítóba / foglalatba belenézve nincs hajlott / törött láb?
• Pontosan milyen számítógéphez lett csatlakoztatva, milyen operációs rendszerrel, milyen kártyaolvasóval és milyen porton (USB-C, 3.x ill. 2.0)?
• Kb. mennyire volt tele és mennyi mentendő adat van rajta?
• Előtte formázva csak gyorsformázással vagy teljessel volt?
• Számítógépen vagy fényképezőben volt formázva, vagy ilyen sorrendben a használata előtt?
• Ha számítógépen, akkor milyen operációs rendszer alól és milyen beállításokkal?
• Ha fényképezőgépen, akkor pontosan milyen fényképezőgép, és milyen beállításokkal (SD kártya esetén gyors vagy normál formázás)?
• Ha telefonban használtad, akkor jelszóval titkosítottad?
• Volt áramszünet vagy hálózati feszültségingadozás (amikor a lámpák "hunyorognak") pár napon belül a hibát megelőzően?
• Pontosan mit csináltál / mi történt vele az adatvesztés előtt, ami okozhatta?
• Pontosan mi és hogyan történt, mi a tünet?
• Mit tettél ezután?
• Próbáltad valamilyen programmal visszaállítani, hibakódot kiolvasni, stb?
• Ha igen, milyen program(okk)al?
• Ha igen, akkor a program milyen hibajelzést adott?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3334) Biga123 válasza *Ropi* (#3333) üzenetére


Biga123
addikt

Ment privi.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3335) Javetur


Javetur
csendes tag

Sziasztok!

Egy Samsung Galaxy Core Prime SM-g361F telefonba milyen memóriakártyát ajánlotok?
Főleg GPS térképek lennének rajta.

Előre is köszönöm a segítséget. :)

(#3336) Donki Hóte válasza Javetur (#3335) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ilyen telefonról beszélünk?

Sajna sehol sem találtam adatot arról, hogy maximálisan mekkora kapacitású kártyát kezel a telcsi :(

Az itt korábban ajánlgatott Sandisk Ultra, vagy Samsung Evo kártyák biztosan jók hozzá, ebből kell olyat venni, ami megfelel a telefon által maximálisan kezelt kártya kapacitásnak (16, vagy talán 32 GB).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3337) MaxxDamage válasza Javetur (#3335) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia,

Az max. a 128GB kártyát kezeli, de a 64-es bőven elég lehet a számodra (Samsung EVO mSD 64GB) :K

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3338) Donki Hóte válasza MaxxDamage (#3337) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Alábecsültem a telefon képességeit, amikor 16/32 GB kártyát ajánlottam hozzá, ezek szerint combosabb kártyákat is kezel. Nem gondoltam volna egy 2014-ben kiadott telefontól :R

Nem tudom, hogy milyen GPS térképekről van szó, de egy teljes Európa térkép (a három betűs navigációhoz) nagyjából 5 GB, szóval tényleg nem kell kihasználni a teljes 128 GB-os lehetőséget.

Szóval vagy egy ilyen Samsung EvoPlus 32 Gb-os, vagy egy 64 GB-os kártya ajánlott a telefonhoz.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3339) Javetur válasza Javetur (#3335) üzenetére


Javetur
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségeteket! :R

Megrendeltem a Samsung EvoPlus memóriakártyát. :)

(#3340) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Mi jelenleg a bestbuy kártya, 128Gb méretben, ha ehhez kell?:
Sony A6400 fényképező, 100Mbps 4k videó

Előny lenne ha viszonylag hamar megjönne.

(#3341) Donki Hóte válasza -FreaK- (#3340) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A helyedben én 128 GB-os Sandisk Extreme kártyát vennék. Ez érezhetően olcsóbb, mint az Extreme Pro, de nem lassúbb valós körülmények között.

A leggyorsabb vételi lehetőség az, ha beballagsz egy boltba érte, ez persze elég jelentős felárat jelent az internetes rendeléshez képest, de ugye az idő pénz...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3342) -FreaK- válasza Donki Hóte (#3341) üzenetére


-FreaK-
veterán

Rendben, köszönöm!
Kapok egy kisebb/lassabb kártyát a géppel, ami nem tudom, hogy tudni fogja-e a 4k videóhoz kellő sebességet, de ahogy látom a kb. fele árért megéri várni rá :)

(#3343) Targis75


Targis75
csendes tag

Sziasztok!
A kocsiba szeretnék tenni egy memóriakártyára zenéket, régi gépen, semmi gond nem volt felismerte, tudtam írni, másolni stb.Összeraktam egy "új" vasat, azóta nem megy, a kártyaolvasót felismeri, de ha berakom a kártyát nem történik semmi. Eszközkezelőben megjelenik mint ismeretlen eszköz, vagy sd kártya de a illesztőprogram frissítésnél kidobja hogy hiba van.Ugyanez van a fiam gépén is, érdekes módon a laptop felismeri és kezeli, úgyhogy nem gondolnám hogy a kártyával vagy az olvasóval lenne gond.
Viszont a gép a telefonban felismeri háttértárnak a kártyát..
Canyon CNE Card-2 kártyaolvasó,SanDisc SDHC 4Gb kártya.

Köszönettel veszek minden ötletet. [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Bgabor

(#3344) Donki Hóte válasza Targis75 (#3343) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Sajna a kártya már eléggé a végét járja :(

Próbaképpen formázd meg az SD Card Formatter nevű programmal (javasolt FAT32, vagy ExtFat fájlrendszerre formázni).

Ha a formázás rendben lemegy és utána írhatónak bizonyul a kártya, akkor kocsiban zenét tárolni még jó lesz, de egyéb dolgokra már nem használnám.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3345) Targis75 válasza Donki Hóte (#3344) üzenetére


Targis75
csendes tag

Laptopon leformáztam a kártyát, utána feltettem a gépemre, ugyanaz...töröltem az illesztő programokat, újraindítottam és láss csodát működik, minden kártyával :)

Bgabor

(#3346) Donki Hóte válasza Targis75 (#3345) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az tényleg csoda, mert elvileg nem is kell illesztőprogram a kártyaolvasókhoz...

Mindegy, az a fontos, hogy működik :R

Viszont ezt a kártyát csak kevésbé fontos dolgok tárolására használd (zenét tárolni az autóban pont jó lesz), mert ezeknek a kártyáknak hiába örök élet plusz egy nap az élettartama, ha a te kártyád már a plusz egy napban van ;)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3347) -FreaK- válasza Donki Hóte (#3341) üzenetére


-FreaK-
veterán

Meg is rendeltem a hétvégén, köszi. Tegnap jött email, hogy fel adták, viszont tracking számot nem küldtek. Nincs is, vagy csak kérni kell?

(#3348) Donki Hóte válasza -FreaK- (#3347) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Amikor fizettél, akkor volt olyan kérdés, hogy nyomkövetéssel kéred, vagy sima postázással. Ha nyomkövetéssel kérted, de nem kaptál tracking numbert, akkor írj nekik és elküldik.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3349) -FreaK- válasza Donki Hóte (#3348) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem volt ilyen sajna, csak egy opció volt, free shipping :/

(#3350) Donki Hóte válasza -FreaK- (#3349) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Free shipping esetén nincs tracking number :(

Arra sajna nem tudok választ adni, hogy miért nem engedte a rendszer, hogy nyomkövetéses szállítást válassz, tavasszal még volt ilyen lehetőség.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.