Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#126) szekreny válasza Esmein (#117) üzenetére


szekreny
tag

Követők? Valaki említette már Dan Simmonstól a Hyperiont.Iszonyatosan jó. Persze jó magyar szokás szerint a folytatást (Endymion vagy valami hasonló) már nem adták ki.
Aztán akkor ott van még David Brin től az Uplift könyvek (6 db).Ebből ki tudja milyen megfontolásból csak a másodikat adták ki (Csillagdagály). A többit lehet olvasni angolul, de nagy bátorság kell hozzá, mert elég nehéz. Az egész univerzum azonban nagyon ki van találva, ráadásul annyi ötlet van benne, hogy az elképesztő. Más sci-fi írók egész életükben elvegetálgatnának ennyi jóságon.
Olvastam még egy tök jót, az íróra sajnos nem emlékszem, az a címe, hogy Vörös Mars, nem találjátok ki, de a Mars kolonizálásáról, meg terraformálásáról szól.Először kissé tamáskodva álltam neki a dolognak, nem nagyon szeretem az ilyen terraformálósmarsos témákat (kivéve Bradbury ;) ), aztán kiderült, hogy ez is jó.Ja igen. Van vele egy baj. Csak az első részét adták ki magyarul..pedig elvileg követi még a Zöld Mars aztán az egészet a Kék zárja le.
Aztán bírom még Larry Niventől a Gyűrűvilágot (nem mondom meg, hogy trilógiából hány rész jelent meg magyarul...úgyis kitaláljátok..), meg a Known Space könyvei is jók.
Még ajánlok egy utolsót, a szerzőre megint nem emlékszem, kicsit már régebbi Az átjáró, meg van második része is magyarul, de a maradék hármat megint elfelejtették lefordítani..miért csinálják ezt velem??

Ajánlati blokkunkat hallhatták.

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.