Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10151) ledgeri válasza fsb1000 (#10145) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha csak a fele, akkor mi??

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10152) Qru válasza Kube (#10149) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1155-öset vegyél. Egy rendesebb 1155-ös konfig simán lever egy 1366-osat is.

#nincsbennetarcsi

(#10153) boogie84 válasza Kube (#10149) üzenetére


boogie84
veterán

Hali!

Én is úgy kezdtem h utánanézek h mit is tud az SB platform. Személy szerint én már nem vennék 1366-os és 1156-ot sem. Vannak összehasonlító tesztek is, érdemes utána olvasni...
Ahogy írtam pár hsz-el előbb is játékra tökéletes választás amit Qru összeállított. Természetesen vga-ból csak a csillagos ég a határ (ki mire használja a gépét), prociból 2500K tökéletes választás.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#10154) Winne válasza boogie84 (#10147) üzenetére


Winne
nagyúr

A mostani 4850-el az eddigi max fogyasztásom konnektorból 300W volt, és ebben nem is csak a gép van, szal elég az 500 wattos is a kétkártyáshoz is szvsz. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10155) Qru válasza Winne (#10154) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De csak ha erős 12V-on. Anélkül kevés.

#nincsbennetarcsi

(#10156) boogie84 válasza Winne (#10154) üzenetére


boogie84
veterán

Monitorral, 2 routerrel együtt konnektorból 330W a max a mostani és a régi konfigommal is. Uh elég lesz tényleg, de az sem hülyeség amit Qru írt. :K
Sok sikert a táphoz! :K

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#10157) ledgeri válasza boogie84 (#10153) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Eszembejuttatta a linked:

S-es (mint ahogy K-s is van) CPU-val találkozott-e valaki?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10158) Winne


Winne
nagyúr

12V-on nem volt gond vele sosem, de brutál terhelést még nem kapott sosem... :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10159) Kube válasza boogie84 (#10153) üzenetére


Kube
senior tag

Köszönöm a linket, mindenképpen elolvasom. A 2500K-ról ha jól emlékszem egy elég jó értékelést olvastam, bár még egy kicsit drága számomra, sajnos nem túl nagy a keret a közeljövőben. Alaplapra mondjuk egy 25-30 ezret és processzorra is szintén ennyit szeretnék költeni, bár majd elválik mi lesz, lehet megveszem a kicsit jobbat hosszú távra, ráadásul még a használt cuccot se vetem meg ott pedig azért lehet spórolni, főleg ha van beszámítás.

Lehet hogy nem ide tartozik de lenne egy tápos kérdésem. Vettem nemrég egy Corsair CX400-as drágaságot, tökéletesen megvagyok vele elégedve.

Jelenleg egy 9800GT-t hajt és egy C2D E6300 2*1,8 1066fsb /picike szegény de még akkor vettem mikor kijöttek, drága is volt elég rendesen, de még mindig szolgál becsülettel/ valamint van melléje 1GB DDR2 667 MHz ramom.

A jövőben mindenképpen szeretnék egy 1155-ös prockót és hozzál egy alaplapot valamint egy DDR3-as csomagot 2*2 GB-os elgondolásban. És most jönne a kérdésem hogy elég lesz-e a kis corsair vagy cserélhetem le?

Qru: neked is köszönöm a tippet :)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#10160) Stukker1987 válasza gézu (#10137) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Vágom a borsót :K

Nálam 4ghz első nekifutása:

Offset: -0,050

Load:1,224V
Idle:0,952V

Ezek a felsőbb értékek. VAn olyan amikor Load:1,208,idle:0,924

Szóval majd megpróbálom a 0,055;0,06V offsete is....

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#10161) dime27 válasza Sefi84 (#10133) üzenetére


dime27
őstag

Hally

sajna ugy néz ki az alaplap a ludas a dologban ill a piros memóriaslot!

Ha a feketékbe teszem a memoimat és dualchanelben van ugye igy akkor minden gond nélkül lefut a Linx azon beállításokkal amit küldtél ha a feketékbe átrakom őket ezután 45ös dr debug led hibakod jelenik meg az alaplapon fel se akar állni a rendszer a ventik pörögnek a monitor be sem kapcsol és igy van.....

A baj az ha alapon rakom a pirosokba a memoriákat akkor simán elindul és lefut a Linx is ez a jelenség olyan 1866mhz felett jön elő hozzáteszem megint h csak a piros memoriaslotokban!

Nos ilyenkor szted garba megy a lap vagy mit csináljak vele külföldi forumokon találtam ilyen hibát ott a gyerek aki neweggről vette a lapot kicseréltette nem tudom sztetek akitől vettem fordulhatok ilyen jelenség mellett garoztatás kérésével?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#10162) Stukker1987 válasza Stukker1987 (#10160) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Kérdés h offset tuninggal mit lehet elérni!

Pl lehet ezzel 4,5ghz-et csinálni úgy h idleben ne legyen alacsony a fesz vagy éppen loadban ne legyen túl magas?

A manuális Cpu fesz állítás esetén van lehetőség energy savingre?

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#10163) XeeN válasza dime27 (#10161) üzenetére


XeeN
senior tag

Természetesen. Hibás a lap.

(#10164) dime27 válasza dime27 (#10161) üzenetére


dime27
őstag

Sajna a fekete slotokban sem jutottam sokkal többre a lInx hibát dobott ki:

[link]

bár ahogy látszik pár kör lefutott most azt nem tudom h ez a laphibának tudható be vagy esetleg adjak neki a ramnak pl nagyobb feszt?!

Nem lehetséges h a prociban hallt meg a memoriavezérlő vagy vmi ilyesmi? :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#10165) #02119936 válasza dime27 (#10161) üzenetére


#02119936
törölt tag

az 1866Mhz hivatalosan nem támogatott, (Intel stratégia)hanyagold a garit . Ez van, de te tudod ...

[ Szerkesztve ]

(#10166) Dj Dekko!


Dj Dekko!
őstag

Sziasztok. Egy 2600K milyen feszültségen bírja a 4 ghz et?! ... és valójában mennyi az alap?! :U

(#10167) csimpok válasza Dj Dekko! (#10166) üzenetére


csimpok
aktív tag

Változó..., de az én 2500K-m 1,22V-on tudja a 4,4-et, szerintem 1,15V-vel nyugodtan kezdhetsz.

Egyébként kipróbáltam most 1,71V-os CPU PLL-lel, de a Burn test max stress mellett a harmadik iterációnál hibázott, majd 1,75V-ra visszatéve lefutott az 5 iteráció.

(#10168) Dj Dekko! válasza csimpok (#10167) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Az mitől van hogy mindenhol más órajeleket ír ki, minden féle órajeleket össze vissza dobálja... :U
Cpu-Z ben folyamatosan változik a szorzó prime terhelés alatt. ez hogy lehetséges?!
38/39/40! :U

[ Szerkesztve ]

(#10169) csimpok válasza Dj Dekko! (#10168) üzenetére


csimpok
aktív tag

Nekem is ez volt, a biosban a turbo boost power limitet kellett megemelni (én 200 körülre állítottam).

(#10170) DNS_65 válasza XaraX (#10106) üzenetére


DNS_65
senior tag

Ne tartsd majd magadban h milyen a Z68-as lap.
Most ezen filozok én is h mit is érdemes most venni p67-et E4 +1év szervizgarival juniusig 35k, vagy ezt az uj csodát Z68 E4 ez viszont 41k.
A gép többi része már kezd körvonalazódni:
cpu:2500k 45k
ram: 2x4gb Vengeance v. Ripjaws 1,5-ös memo 24-25k
csak a lap nem tiszta h mi legyen.....pedig már kinéztem magamnak az Asrock P67 E4-et - itt szinte csak jokat hallottam felőle(de aztán ugye itt van a Z68 E4)

(#10171) fsb1000 válasza ledgeri (#10151) üzenetére


fsb1000
nagyúr

100K-ból nem fog kijönni egy Sandy konfig + középkat VGA + táp.

(#10172) haky


haky
senior tag

4,4Ghz 2500k CPU fesz BIOS-ban: 1,305V.
Idle-ben a Real Temp szerint: 1,23V
Prime-al:1,36xxV
Miért ugrik fel a feszültség, mikor én 1,305-öt adok neki? A Load line calib..-ot bekapcsolom akkor is, ha kikapcsolom akkor is ezt csinálja.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#10173) XaraX válasza DNS_65 (#10170) üzenetére


XaraX
addikt

Első tapasztalatok:
Valamivel kisebb fesszel megy ugyanannyit a proci.
Virtu teszi a dolgát, igaz, fogyasztást nem tudok mérni.

(#10174) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

mi az esélye annak, ha veszek 2 ilyet, single csomag, mert nincs dual kit most.... [link], mennek rendesen 1600 1.5v dualban?

lutri, vagy no para? ;)

[ Szerkesztve ]

(#10175) Qru válasza Winne (#10158) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem sikerült megfektetnem bontott ágas Chifi 550-es tápot egy Q6600-al. Lecseréltem egy 12V-os ágú tápra és kapásból kisebb fesz mellett is ment 100Mhz-el gyorsabban (mert nem a Vcore volt a kevés, hanem a táp 18A-es ereje 12V-on). Extrémebb eset de előfordulhat ilyen kemény tuningnál.

#nincsbennetarcsi

(#10176) Winne válasza Qru (#10175) üzenetére


Winne
nagyúr

Az szép. Nem rántott magával semmit? Mindjárt meg is nézem, hogy ez hány ampert tud, mert amiket délután néztem, azok között volt ha jól emlékszem 50 amper környéki érték is...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10177) Qru válasza Winne (#10176) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, korrekt CWT beles Chifi volt csak egyszerűen nem ment tovább a tuning hiába emeltem feszt a procinak (vagy bármi másnak).

mod:

De hangsúlyozom ez tényleg csak komolyabb tuningnál jöhet elő. Azért nem kell rohanni kilowattos tápot venni. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10178) DNS_65 válasza Qru (#10177) üzenetére


DNS_65
senior tag

Ahogyan elnézem, te biztosra mentél a tx650v2-vel :)
Én is ilyet tervezek majd, ennek elég erős a 12V-os ága remélem elviszi majd a 5850 cfx-et is sandy mellett.

(#10179) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Sziasztok, a mai napon sikerült egy 2500k-t beszerválnom,, az lenne a kérdés, hogy ha biosban 1.425V van beállítva, az rongálja a procit? lynx teszt alatt maximum 69 fokig ment fel a hőfok!

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#10180) Winne válasza DNS_65 (#10178) üzenetére


Winne
nagyúr

Én is ezzel szemezgettem, ez még talán beleférne az árba. Qru írhatnál róla pár adatot. :B

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10181) whitehand válasza ledgeri (#10144) üzenetére


whitehand
senior tag

Z68 mindenképpen igy ha videokártyát cserélsz sem lesz meglőve a gép.....Pl Asrock vagy Asus én ASrockot nem ajánlanám nyugodt szivvel de jobban felszerelt mint az Asus
memo corsair, kingstone.... amin sporolhatsz az videkortyá ugyanis azt 1-2 évente cserélni kell max felbontásban ugysem tudsz majd full grafikán játszani

tudok itt ajánlani egy-két korrekt srácot korrekt árakkal debreceniek ha érdekel, priviben irj rám

(#10182) subaruwrc válasza MontyCrew (#10179) üzenetére


subaruwrc
félisten

milyen órajelhez van ez a fesz ?
nem rongálja, 69fok még elfogadható.

(#10183) MontyCrew válasza subaruwrc (#10182) üzenetére


MontyCrew
senior tag

5ghz éppen, a linxes teszt alatt ment fel erre a hőfokra, így jaték és egyéb elfoglaltságaim meleltt nem melegszik ennyire, persze emeleltt minden energiatakarékossági funkció is aktív :R

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#10184) XaraX


XaraX
addikt

Na akkor, hátha valakit érdekel..
Lucid-al vantage:
[link]
És csak az integrált vga-val:
[link]
Játékok alatt is működik, pl a Crysis2-vel éppen nem akart alapból, de hozzá adva a programhoz, már ment rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#10185) subaruwrc válasza MontyCrew (#10183) üzenetére


subaruwrc
félisten

az oda korrekt. nincs probléma semmivel.

(#10186) boogie84 válasza whitehand (#10181) üzenetére


boogie84
veterán

Szabad tudni h miért nem ajánlanád az Asrock lapokat? :U
Akkor el tudom hinni ha rossz tapasztalatod volt velük P67, Z68 és váltottál egy másikra.. Ellenkező esetben nem nem értem mire fel írod ezt... :U

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#10187) MontyCrew válasza subaruwrc (#10185) üzenetére


MontyCrew
senior tag

köszönöm :R majd ha lesz időm játszadozok még vele :))

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#10188) Dj Dekko!


Dj Dekko!
őstag

1.25V vel bírja a 2600K Cpu-m a 4.5 Ghz
CoolerMaster TX212 Plus hütő ventilátorral Prime alatt 65-69 fok között mozog...
Ez magas már?! :U

(#10189) XaraX válasza XaraX (#10184) üzenetére


XaraX
addikt

Lemaradt az 5850 egyedül. :B
[link]

(#10190) g@bo válasza g@bo (#10174) üzenetére


g@bo
nagyúr

:U

(#10191) jeni válasza Winne (#10180) üzenetére


jeni
félisten

Nem hiába írtam,hogy

1. Corsair TX650-től felfelé vagyis ezt vedd meg. Márka és 5 év garis.

(#10192) Qru válasza DNS_65 (#10178) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az enyém már van vagy 3 éves, szóval nekem még a V1 van nem a V2.

#nincsbennetarcsi

(#10193) Sefi84 válasza g@bo (#10174) üzenetére


Sefi84
senior tag

Valószínű mennek dualban, de biztosat nem tud senki írni, azért nem válaszoltak gondolom!
Egyébként meg honnan veszed, hogy nem kapni kitet?

A másik, hogy nem ebbe a topikba való a kérdésed! :N

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#10194) KAMELOT


KAMELOT
titán

megjöttek a Z68-as lapok!!! :C

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10195) diegho


diegho
nagyúr

Aki netán H vagy P lapról vált Z-re az írhatna pár tapasztalatot, vagy logout cikket róla, érdekelne a valós különbség.

(#10196) N_A_S válasza dime27 (#10161) üzenetére


N_A_S
veterán

Ha csak az egyik memóriaoldalon megy az nem garanciális hiba. Ez sok alaplapnál így van tuning esetén, valószínűleg ha 2T -be rakod akkor mindegy hol van ram, de ez csak tipp.

https://tinyurl.com/phnas

(#10197) sb


sb
veterán

Látom a teljesítmény-visszaesős problémámra már tényleg nincs ötlet. Marad a gari...
Más kérdés: van itt aki nem tuningol, hanem mondjuk alap órajelen feszt csökkent?

H67+i5 2400-ban gondolkodom, ahol ugye nincs tuning.
Árban nem lenne olyan nagy ráfizetés, teljesítményre bőven elég lenne... azért talán a mostani konfigomnál kicsit erősebb lenne, ami egyébként is bőven elég most nekem. Viszont az biztos, hogy jóval kevesebbet enne.
A mostani Phenom II X2 @X4 3.6GHz.
És ugye elvileg nemsokára jön az nv Synergy is mellé (GTX460 van mellette). Az 3D terhelés nélkül még -20W idle.

Szóval feszcsökkentés terén van vmi tapasztalat?

szerk: Vagy a Z68 sem lett olyan horror árú, mint vártam. De mégis több egy Z68+2500k, és hiába gyorsabb 4.5 körül, ha sokra nem tudom kihasználni. :)

[ Szerkesztve ]

(#10198) whitehand válasza boogie84 (#10186) üzenetére


whitehand
senior tag

2 év gar., a felszereltségéhez képest olcsó tehát valahol sporoltak.... elég sok hibás darab...stb

(#10199) dime27 válasza N_A_S (#10196) üzenetére


dime27
őstag

Kipróbálom a 2T bár nekem akkor is gyanus h a feketében pöcc-röff indul igaz ott se tudtam még semmilyen beállítással stabillá tenni a pirosban egyből jön a dr debug 45ös error kod....

itt ezen az oldalon sok emberke járt igy mint én egyiknek pont olyan ramja van mint nekem és kiderült h a lapjában volt meghalva az egyik memóriakontroller de olvasd végig:

[link]

pontosan ezt irta válaszol vkinek aki kérdezte tőle h visszaküldte garba a lapját h mi volt a baj:

Hey djwave28,

it was the Motherboard. One of the channels on the memory controller were bad, my system is running great.

Take care, Chris.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#10200) dime27


dime27
őstag

Kipróbáltam azt h egyesével tuningbeállítással berakogatom a slotokba a memóriamodulokat és a cpu foglalattól távolabbi piros memóriaslotban az egyik modul kidobta a 45ös debug error kódot a másikkal viszont szépen feláll a rendszer akkor ezekszerint ebből következtethetek arra h nem is az alaplap halt meg szal nem az hibás ezekért a stabilitási dolgokért hanem a memóriával van baj?Lécci vmi szaki szóljon már hozzá mert a lapgariztatás huzamosabb ideig tartana mint a szimpla ramcsere köszi előre is! :R

Nah ezt én már nem értem a hibásnak vélt modul a fekete slotokban működik tehát ha azok valamelyikébe tezsem akkor nincs 45ös hibakod az indításkor mostmár tényleg nemtudom h az alaplap vagy a ram e a hiba okozója :W :F

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.