Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10101) shteer válasza fsb1000 (#10098) üzenetére


shteer
titán

az az irónia :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#10102) Blue Thunder válasza XaraX (#10099) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Hát a Z-s alaplapok nem sokkal lettek különbek a P-stől csak annyival tud többet hogy használja a VGA-t, de sokat vissza is vettek, pl. nincs debug led, smart reset gomb, power gomb, clear cmos gomb, hátlapi csatik is kevesebbek de ugye itt van, DVI, vga port, bár jó ha a használók 1%-a ha használja! Mondjuk itt a P67 Pro3 -at hasonlítom a Z67 pro-hoz

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#10103) csimpok válasza Blue Thunder (#10102) üzenetére


csimpok
aktív tag

Ha most vennék gépet akkor is elgondolkoznék, hogy a Z68 kell-e nekem, ha így visszafogja a VGA teljesítményt a Virtu...

(#10104) Blue Thunder válasza csimpok (#10103) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Hát így van meg nincs nagy árkülönbség köztük, ezt megint csak azért dobták a piacra hogy húzzák az embereket! :)

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#10105) #02119936 válasza sb (#10087) üzenetére


#02119936
törölt tag

Bocs a a falusi beszólásomért. :B A képen autó feszt láttam csak, amit rühellek nagyon mert nem tudom normálisan beállítani ( ingadozik) és tudom hogy öli cpu-t, Kur*va magas az feszültség a közel egy milliárd tranyónak. Az intel úgy találta rendszert hogy minél hamarabb tönkre menjen.
Már sokszor leírtam mennyi káros és haszontalan az easy tuninig, de nem sokan hittétek el...

[ Szerkesztve ]

(#10106) XaraX válasza Blue Thunder (#10102) üzenetére


XaraX
addikt

Ha jobb, ha rosszabb, ki kell próbálnom. :)
Megrendeltem az Extreme 4-et, holnap már többet tudok mondani róla.

(#10107) Santiagain válasza #02119936 (#10105) üzenetére


Santiagain
senior tag

Mi a fene köze van ehhez az Intelnek? Az alaplap gyártók határozzák meg az autofeszt.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#10108) gézu válasza Qru (#10100) üzenetére


gézu
őstag

Ez mindig is így volt, a szinetikus teszt sosem fog valós stabilitást mutatni. Furcsán nézem mindig a többezer körös linx teszteket, mert semmi értelme nincs. Én 10 percnél többet sose futtatom a prime-ot vagy linx-et. Ha ennyit kibír az adott órajelen, akkor rá lehet engedni a 3dmark06 vagy Vantage proci tesztjét és ha az is lemegy, akkor jöhetnek a valós alkamazások.
Az csak egy álom, hogy pár óra alatt ki lehet deríteni a stabilitási határt ilyen progikkal. Az csak a valós alkalmazások során napok hetek alatt derül ki 100%-ra.
Még a 366-os mmx procik korában a Delta Force volt nagyon jó progi a maga voxel space enginjével tesztelésre. Akkor egy pár órás hent tényleg megmutatta a frankót. Ma is talán a top fps játékok a legjobbak erre. Persze a bsod-ot be kell vállalni, de ez van.

[ Szerkesztve ]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#10109) fsb1000 válasza #02119936 (#10105) üzenetére


fsb1000
nagyúr

jah... nagy egy marha lehetett aki kitalálta terhelésfüggő cpu feszt, meg a loadline izét.

A JÓ user meg fixre állítja a feszt és nyomatja a loadline calibrationt nehogymár droppoljon az a fixe nekije.
Csakhogy bosszancsa az intel mérnőkeit és növelje a CPU élettartamát.

(#10110) #02119936 válasza Santiagain (#10107) üzenetére


#02119936
törölt tag

Csak annyi hogy P67/h67/61-et stb. az intel fejlesztette ki, és ő adja meg milyen paraméterekkel (szabványban rögzített ) üzemelhetnek.Gyakorlatilag a biosok 95%-a ugyanolyan csak a díszítés más ép a szabvány paraméterek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#10111) #02119936 válasza fsb1000 (#10109) üzenetére


#02119936
törölt tag

Kb! A régebbi lapokban azért láttuk mi referencia fesz a cpunál most mit látunk autó vagy 0,7 -2,0voltig. Semmit nem lát az amatőr user!.
Az új utasítás készlettel autó beállításokkal egy heat pipe-os C2D hűtűvel simám szénné égne a proci, ha nem költünk 20k hűtésre. Ez azért nem véletlen....

(#10112) gézu válasza #02119936 (#10111) üzenetére


gézu
őstag

Mi a gond az auto fesszel? Kipróbáltam 4.5ghz-en. Max 1.35v-ot ad, de inkább 1.33v nálam. Ok, hogy 1.25v is elég lenne ehhez a frekihez, de hol van ez a szénné égéstől?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#10113) xAttilax


xAttilax
őstag

Srácok az normális, hogy a 2500k 1.272V kap alapból?

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#10114) Winne


Winne
nagyúr

Urak anno már előjött a téma a tápokról és most előállt egy olyan helyzet, hogy haverom elvinné a BlueStorm II-esemet, ha jó árat mondok neki és akkor helyette kellene vennem valami okosat a Sandy alá. Mindent összevetve és Iponról nézve mit javasolnátok/mit vennétek magatoknak?

Videokártya a közeljövőben egy 5850-re lesz cserélve valószínűleg, amihez egy testvér is csatlakozhat amint igény lesz rá, tuning nem durva, 4.4-en járatom a cuccot, két disk van bennt, egy optikai meghajtó és 2db plusz venti.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10115) jeni válasza Winne (#10114) üzenetére


jeni
félisten

Jobb márkából és 600W alá ne menj!
Hosszú kábelekkel,a cserélhetőség vagyis a bonthatós szálas táp nem feltétel ha ezen tudsz nyerni némi pénzt.

Gondolom a minél nagyobb Amper szám egy szálon az többet érhet.

Amúgy mennyi a keret?

Itt kérdezzél rá,hátha kapsz erre megfelelő információt.

(#10116) jeni válasza jeni (#10115) üzenetére


jeni
félisten

A bonthatós szálas táp esetében a modulárisra gondoltam

A tápegységek rovatában is találsz pár jó árasítót márkás garis tápot jóval olcsóbban mint a boltban.

[ Szerkesztve ]

(#10117) jeni válasza Winne (#10114) üzenetére


jeni
félisten

egyik változat szerint
1. Corsair TX650-től felfelé
2. ADATA tápról jókat írnak.
3. Chieftec- Cooler Master-Enermax-stb...

[ Szerkesztve ]

(#10118) jeni válasza jeni (#10117) üzenetére


jeni
félisten

(#10119) fsb1000 válasza xAttilax (#10113) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem igen. Sokallod?

(#10120) gézu válasza xAttilax (#10113) üzenetére


gézu
őstag

Nem, 1.20v körül kéne ha az energiatakarékos funkciók be vannak kapcsolva.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#10121) xAttilax válasza gézu (#10120) üzenetére


xAttilax
őstag

szerintem is 1.2 lenne a frankó. de a kukás ECS lapom ennyit ad neki... és nem tudok feszt csökkenteni. írtam a support-nak, hogy most akkor mi van? várom a válaszukat. retek egy lap.

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#10122) gézu válasza xAttilax (#10121) üzenetére


gézu
őstag

Amit adnak hozzá tuninghoz, XTU Utility vagy Easy Overclock Utility , azzal nem lehet visszább venni a feszt?

[ Szerkesztve ]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#10123) xAttilax válasza gézu (#10122) üzenetére


xAttilax
őstag

Easy Overclock Utility egy vicc XTU-t még nem próbáltam (nem is találtam sehol) Meg ha lehet inkább biosban kéne

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#10124) Sefi84 válasza Winne (#10114) üzenetére


Sefi84
senior tag

(#10125) sb válasza csimpok (#10096) üzenetére


sb
veterán

@fsb1000: Nem degradálódott, csak egyszerűen bármilyen beállítással és órajelen megy, 10%-os terhelés alatt kb. 10 perc elmúltával visszaesik a teljesítmény.

(#10126) Winne válasza jeni (#10117) üzenetére


Winne
nagyúr

Olvasgatom, a miket írtatok, aztán próbálok összegezni.

A keret viszonylagos, attól függ mennyit kérjek az FSP-mért és mennyi az új nettóban. Szinte biztos, hogy Iponról lesz rendelve.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10127) XaraX válasza Winne (#10126) üzenetére


XaraX
addikt

[link]
Ezt tudnam jo szivvel ajanlani.

(#10128) sb válasza csimpok (#10096) üzenetére


sb
veterán

Így van, órajel nem ugrál, fixen a maxon marad. Az Aida képeken látszik, hogy végig 100% a terhelés is.
Az egyedüli ami árulkodó a linx gflops értéken kívül az az, hogy a mag hőfokok is visszaesnek 2-3 fokot idővel, ill. van egy cpu power grafikon az Aidában, az is visszaesik.
Sajnos a fogyasztásmérőm bedöglött múlt héten, így azzal nem tudtam ellenőrizni, hogy valóban így van-e.

Még annyit megteszek, hogy felrakok egy új wint és nem teszek rá semmit chipset és vga driveren kívül. Aztán KO. Vagy gari vagy nem tudom...

@fsb1000: Nem degradálódott, csak egyszerűen bármilyen beállítással és órajelen megy, 10%-os terhelés alatt kb. 10 perc elmúltával visszaesik a teljesítmény.

@Kvg: Értem. :) Én is szeretek minden kézzel belőni, a feszt meg főleg. Nilyván az első indításra kipróbáltam az auto feszt is, de amint láttam, hogy elég magas, rögtön megkínáltam offsettel is. Aztán mikor kiderült, hogy az meg a köztes és idle feszt is csökkenti akkor áttértem a fixre. Legalábbis addig, amíg nem sikerül rendesen belőni a procit.
Utána viszont mindent újra végigpróbáltam a teljesítmény-visszaesés miatt. :(

(#10129) dime27 válasza Sefi84 (#10124) üzenetére


dime27
őstag

Sajna ahogy ajánlottad ugy sem megy:

[link]

ráadásul ahogy postol a gép felfigyeltem egy error üzenetre:

system cannot locate HECI driver

ez mi a kukim ezt idáig még nem láttam ki akartam próbálni a bios frissítést is eddig ment simán win alol 1.70es volt fennt de láttam h van 1.80as is fel akartam tenni de kiirt arra is vmi hibaüzit és nem tudok mostmár biost se frissíteni!

Ez a hibaüzi jön ki ha friisiteni aakrom a biost:

[link]

Meghalt volna a lapon vmi vagy mi van?

1866mhzes rambeállítással megy a linx de ez a 2133 megfexi nem tudom mi lehet a baj már kipróbáltam mindent mindig az első kör végén kifexik a linx pedig láthatod h adtam mindennek ugy ahogy ajánlottad!

Most mi tévő legyek? :( :F :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#10130) Sefi84 válasza dime27 (#10129) üzenetére


Sefi84
senior tag

A ramot vedd le 1.5V-ra és az időzítést 9-10-9-28-1T
A CPU PLL-t pedig 1.7V-ra, nem 1.79V-ra :N
VTT pedig 1.051V

Próbáld meg biosból a bios frissítést pendrive-val! :K

Ha ezek után is szar akkor tedd fel a procit 1.35V-ra és ha ezek után is akkor lap hiba vagy nem tom! :U

Frissítsd az adatlapod, ha lehet :))

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#10131) dime27 válasza Sefi84 (#10130) üzenetére


dime27
őstag

Ok kipróbálom a biosbeli error üzit sikerült eltüntetnem egy elemkivéttel ill egy ctrl cmos-gomb beyomással most sikeresen befrissített 1.80as legujabb biosra!

Esetleg egy linket dobhatnál a linxedről h te melyiket használod ki tudja lehet rosszat kaptam le pedig inenn szedtem forumbol :(

a ramom amugy ez lehet neked is ez van nem tudom:

[link]

esetleg ha semmi nem megy amit ajánlottál szted érdemes egy win7 reinstall vagy hagyjam amugy crucial 300on van a win7em és semmi progi meg semmi nincsen rajta csak amik okvetlen szükségesek a linx meg monitorozóprogik meg amik az asrock telepítőlemezén voltak...

Köszi amugy a segítőkészségedet! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#10132) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Srácok !

Jól értelmezem,hogy senki nem cpu core feszt állít,hanem Offsetet állít be tuningnál annak érdekében,hogy idle-ben vissza tudja venni az alaplap a feszültséget?

Ez idle-ben nem eredményez működéképtelenül alacsony feszt?
:R

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#10133) Sefi84 válasza dime27 (#10131) üzenetére


Sefi84
senior tag

Ugyan ezek vannak, az adatlapomon meg is találod!
Azért írtam pontosan le, mit állíts be.

LinX, itt mindig frissíti a csóka!
A pakkot bele kell tenni a feltelepített LinX-be, a legfrissebbet persze, csak úgy fog megfelelően működni!

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#10134) dime27 válasza Sefi84 (#10133) üzenetére


dime27
őstag

Jah sajnos érdekes nálad megy nálam megint nem jo pedig ugy állítottím be mindent ahogy neked van a biosban kellene még mindent ugy belőnön ahogy nálad van csinálhatnál ha tudsz esetleg a fő ablakokrol képet mert mostmár csak azt tudom elképzelni h ott vmi nálad ki van kapcsolva nálam meg bekapcsolva maradhatott bár már átnéztem mindent vagy 100x :W

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#10135) gézu válasza Stukker1987 (#10132) üzenetére


gézu
őstag

De, héha. Procifüggő.
Annyit vegyél vissza offsetben, hogy 0.85-0.9v körül kapjál idle-ben. Ennyi általában stabil szokott lenni. Ha emelni akarsz az idle-en, akkor a c1e és speedstep supporton kívül kapcsolj ki minden energiatakarékos funkciót, nálam ez hozott 0.030v pluszt.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#10136) Stukker1987 válasza gézu (#10135) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Ezzel a fajta tuninggal kb ugyanakkora lesz a Load fesz mintha manuál állítanám be?

Vagy jóval többet ad az alaplap ilyen módszrrel?

Így is ugyan ott van a mhz végpont?
:R

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#10137) gézu válasza Stukker1987 (#10136) üzenetére


gézu
őstag

Load fesz annyi lesz, amennyit a lap ad az általad beállított órajelnél mínusz az offsetben beállított érték.
Példa: nálam idle 0.97v, 4ghz-nél 1.30-1.32v-ot ad a lap. Ha offsetben beállítok -0.050v-ot, akkor idle 0.92 lesz, a load meg 1.25-1.27v. Ha a C1E meg a speedstep-en kívül kikapcsolok minden energiatakarékos funkciót, akkor az idle felmegy 0.95v-ra.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#10138) Winne válasza XaraX (#10127) üzenetére


Winne
nagyúr

Hát igen, csak ez meg elég drága nekem sajnos. Csóróság van. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10139) gézu válasza Winne (#10138) üzenetére


gézu
őstag

FSP Aurum Gold 600W

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#10140) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Sandy-s processort keresek, de csak tuningról olvasok...
Új gépet vennék, de nem tudom, hogy mit fogok használni program szinten...
Most Coppermine cpu-m van kb, így minden léggé megelőzi...
Lehet későbbi tuningról szó, ha az alaptól való elalélásból felébredtem, de lehet, hogy megelégszem az alappal..

Iránymutatást kérnék...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10141) Sefi84 válasza ledgeri (#10140) üzenetére


Sefi84
senior tag

Egyébként tudod mit akarsz?
Nem úgy tűnik!
Mennyi pénzed van rá és mire kell?
Meddig nem akarsz hozzá nyúlni?

Mi kell egy egész gép vagy csak alkatrészek, stb....
Adatokat írhatnál, egyébként nehéz segíteni!

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#10142) Winne válasza ledgeri (#10140) üzenetére


Winne
nagyúr

Kb kétstzáz métert egyenesen, majd a sarkon jobbra. ;]

Írd le, hogy milyen célra vennéd a gépet és mi van benne még. VGA, táp, keret rá.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10143) fsb1000 válasza ledgeri (#10140) üzenetére


fsb1000
nagyúr

2500K + Asrock Z68 pro3. Minden lehetséges út nyitva áll ezzel a párossal.

15.000-el olcsóbban vehetsz egy i5-2400+H61M lapot, alig 10% teljesítmény hátrányal, de akkor ott vége a dalnak. ELesel a tuning lehetőségétől.
Ez is lehet egy alternatíva.

(#10144) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Akkor bővítek:
Több minden van amit kipróbálnék: mai játékok, Videóvágás, 3d animáció, de lehet, hogy csak kipróbálom az ucsó 2-őt, de lehet, hogy nagyon elméjülök
Viszont a keret 200 alatt a házon belül (még most vagyok választás előtt, pedig eléggé nézelődtem már...), és a fogyasztás is visszafog.
Szeretném a fullhd-t is kipróbálni...

Vga -kb 6850, de még az is változhat...
Tápba nem mentem bele...

És mivel pentium 3-ról váltok minden nagy ugrás lesz...

De most még minden dinamikus...
Így több konfigot elfogadnék... (hosszútávra jó lenne, de ...

Áááááááááááááááááááááááááááááááááá
(igazad van nem tudom..)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10145) fsb1000 válasza ledgeri (#10144) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha ennyi a keret akkor ne add lejjeb a 2500K-nál meg egy P67 lapnál.

Ha csak a felét (100K-t) költesz cpu+lap+hűtő, akkor is 3-4 évre beruháztál.
VGA-t meg 1-2 évente váltunk.

(#10146) Qru válasza ledgeri (#10144) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Első körben ha nem lesz extrém tuning én vmi ilyesmit vennék:

Asrock P67 Extrem 4 B3 - 36,6K
Intel 2500K - 45k
AC Freezer 13 - 6,5k
2x2GB Kingston HyperX Black XMP 1600 CL7 KIT - 15,6k
HD 6850/6870 - 40k/50k
ADATA HM-550W - 19,4k

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10147) boogie84 válasza Winne (#10114) üzenetére


boogie84
veterán

Amit a pénztárcád enged. Ha jól tudom a vga is csere lesz idővel uh arra is gondolj. 500W teljesítmény körüli táp elég egykártyás rendszerhez. :K

(#10146) Qru: Sztem ami már sok a játékokhoz az már mezei felhasználónak extrém tuning. ;] Játékra bőven jó amit írtál! :K

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#10148) Qru válasza boogie84 (#10147) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az is igaz, főleg, hogy ha "csak" egy 6850/70 lesz mellé azt alapon is kihajtja.

Lap: ár/érték arányban szvsz az egyik legjobb. Nem drága és van benne tuning tartalék
Proci: Nincs is más értelmes választás játékra felesleges a nagyobb tesó
Hűtő: 4x8mm-es réz hőcsövek, 92mm-es PWM-es venti és alapbó MX4 passzta SB nem melegszik annyira elég ez bőven
Ram: Best/buy ennyiért 1600 CL7-es ram és nem is noname
VGA: no comment nem nagyon van Nv-s alternatíva esetleg az 1GB-os 460 talán...
PSU: CTG500-at ajánlottam volna de abban csak csúszócsapágyas venti van szóval nem lesz az túl tartós és ha meg megnézzük milyen gyakran upgrade-el... :)
A-data meg CWT beles, az megbízható jó minőségű, korrekt hatásfokkal.

#nincsbennetarcsi

(#10149) Kube válasza boogie84 (#10147) üzenetére


Kube
senior tag

Üdv.

Elnézést kérek ha már a kérdésem szerepelt itt a témában...

Érdeklődnék hogy az 1156 és az 1155 foglalat között mi a lényeges különbség, és melyikre lenne érdemes építeni a jövőbeli konfigurációmat? Azt tudom hogy 1156 < 1366 közötti állás így néz ki de ez árban is megmutatkozik, ráadásul én egy intel i5-el is ellennék. Viszont a fent említett két foglalat között csak a számbeli különbséget látom, a kettő közül is ha jól tudom az 1155 az újabb.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#10150) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Próbálta már valaki IGP-vel működésre bírni a CoD2-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.