Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) diegho válasza Speed® (#10450) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem értem miért a gyenge proci drága lap párost akarod. Én 50k-ért megvettem a 2500k-t és a H61 lapot, ha meg tuning kell majd egyszer, akkor meg a 11k-s lapot eladom 5k-ba és veszek 15k-ért P-s lapot, mert akkor már annyi lesz. Szerintem értelmetlen most egy 30k feletti lapot venni és abba egy 25k-s procit rakni, amit húzni se lehet.

(#10452) N_A_S válasza diegho (#10451) üzenetére


N_A_S
veterán

30k alatt is kapsz z68at

https://tinyurl.com/phnas

(#10453) diegho válasza N_A_S (#10452) üzenetére


diegho
nagyúr

A lényegen nem változtat, ha 25k akkor is lassabb a proci+lap páros jóval, mintha H61+i5 lenne és ugyanúgy nem tud tuningolni.

(#10454) Haart válasza diegho (#10453) üzenetére


Haart
addikt

Igazából nem biztos hogy hülyeség a dolog. Én pl a 2120K-t várom most rakták ki hírben hogy jön. Ehhez már csak egy z68 kell és kész is.

(#10455) rankesz válasza diegho (#10446) üzenetére


rankesz
veterán

kíváncsi leszek az eredményekre., anno én is azt akartam, csak akkor mégcsak hír voltróla, így lett akciós Matterhorn

(#10456) diegho válasza Haart (#10454) üzenetére


diegho
nagyúr

2 dolog miatt hülyeség jelenleg megvenni a 2100-at:
1. ha kijön a 2120K, akkor a 2100 ára lejjebb fog esni
2. senki nem fogja megvenni a simát onnantól, ergó eladhatatlan lesz

(#10457) Haart válasza diegho (#10456) üzenetére


Haart
addikt

Ezért vettem 2120-at :D

(#10458) diegho válasza Haart (#10457) üzenetére


diegho
nagyúr

Az még kevésbé lesz eladható, mert kb 1k-val lesz több a K-s, de ti tudjátok, hogy nektek mi éri meg. Nekem megérte azt a 60k-t a lap+2500k+4gb ram hármas.

(#10459) Winne válasza dime27 (#10442) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem meg Extreme4 volt és memóriafoglalat probléma szintén. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10460) Haart válasza diegho (#10458) üzenetére


Haart
addikt

Az a helyzet hogy nálam olyan gyorsan forog a gép, állandóan van csere bere hogy nincs értelme erősebbnek, mert nem évekre tervezek. Játékra meg bőven elég a 21xx proci is. Szinte bármilyen vga-t kihajt. Persze aki megteheti az vegyen 60k ért erősebb cuccot. Ráadásul nekem olyan cucc nem kell ami 1 év mulva a felét se fogja érni, inkább adok ki kevesebbet ami még mindig bőven elég és kevesebbet is bukok rajta. Dehát mint mondtam ez csak pénztárca kérdése.

(#10461) diegho válasza Haart (#10460) üzenetére


diegho
nagyúr

Régen én is gyorsan cseréltem, bár akkoriban hülye módjára vettem meg mindent ami tetszett. 13db vga 1 hét alatt és társai. Most már előre tervezek, ez a 2500k alapon elég lesz idén bőven, jövőre meg kap majd egy tuningos lapot és akkor jövőre is elég lesz. Hogy mennyit bukok rajta? Szerintem a végére kevesebbet, mint te fogsz ugyanannyi idő alatt, mert ha megnézed a jelenlegi használt piacot, senkinek nem kell az olcsóbb hardver, mindenki megveszi inkább a régebbi drágábbat. Nem tudom miért van így, már 2 és fél éve nem vagyok boltos, de itt a ph-n csak az extra dolgokat lehet gyorsan eladni, az olcsó senkinek nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#10462) Haart válasza diegho (#10461) üzenetére


Haart
addikt

Nem tudom, én fordítva érzem, a legolcsóbb kell minenkinek :D Tesco feeling, de akinek van pénze az a drágábbra sem sajnálja.
A másik dolog miért nem vettem 2500k-t hogy ha kihajtja a mostani bármelyik vga-t akkor minek? Inkább egy drágább vga akkor már. Sokkal előrébb leszel vele mint a cpu-val. Ha meg ugyanaz a vga akkor teljesen mind1 hogy 100 vagy 120 fps. Szóval kisebb proci nagyobb vga, legalábbis sztem. Sokkal többet profitálsz.

[ Szerkesztve ]

(#10463) Speed® válasza diegho (#10451) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Alapvetően a lehető legolcsóbb megoldás kell. Ez a H61+2100, ~40k.

De elgondolkodtató a Z68as lap, mert azt nem szeretem cserélgetni..
Tehát ha most veszek Z68at, később csak bele egy Ks proci és ennyi.
Ellenben ha veszek egy 2500Kt H61el, nézegethetem, hiába a tuning.

Mellesleg azért nézelődök 40 körüli páros szinten, mert nincs 60am..
Valószínűleg kijön a 2120K mire eladom a cuccaim, majd kiderül :U

Egyébként a jelenlegi ill. eddigi gép sebessége elég volt, de behalt..
AMDre jelen helyzetben nem vagyok hajlandó pénzt kiadni, szóval ja.
Több teszt szerint is hozza a 2100 a 955öt, a 2120 valszeg le is veri..

(#10464) xAttilax válasza diegho (#10461) üzenetére


xAttilax
őstag

Ha tényleg olcsón adsz valamit azt elviszik (vagyis legalább én ezt vettem észre) Az a baj, hogy sokan majdnem új áron akarják adni és az persze, hogy nem megy el.

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#10465) diegho válasza Haart (#10462) üzenetére


diegho
nagyúr

Ja hát igen, aki csak játszik, annak tökmindegy a proci, aki ezzel keresi a pénzt, annak meg nagyon nem mindegy. Szóval én sokkal-sokkal többet profitálok abból, hogy 2500k-m van, játszani is játszok persze, de nincs pénzem folyamatosan játékokat venni, lopni (warezolni, ha így jobban tetszik) meg nem igazán szeretek.

Az olcsó dolgok eladása pedig tényleg szinte lehetetlen, pl c2d nem e8xxx vagy q9xxx procik nem kellenek senkinek, sima ddr2 nem kell senkinek, olcsó p35/p45 lap nem kell senkinek. Ezzel ellentétben és feltettem a mushkin ramomat és 5 percen belül 3 ajánlat jött rá, barátom feltette a kingston-t 3k-val olcsóbban és még csak érdeklődője se volt 2 hétig. Proci ugyanez E8500 elment a felrakás napján, E6750 senkinek nem kell. Az új SB procikkal is ugyanez lesz hamarosan, a nem K-ra nem nagyon lesz kereslet, ha bejön a 2120K.

(#10466) Haart válasza diegho (#10465) üzenetére


Haart
addikt

Ha melózol a gépen akkor kell a proci azt megértem de ez magán szocproblem. Akkor viszont nem értem miért erőlteted a rábeszélést 2500k-ra. Ha neked az kellett mert dolgozol akkor az kell, aki meg gamel, ill van melós laptopja, vagy gépe annak játékra bőven elég a 21xx is.

(#10467) diegho válasza Haart (#10466) üzenetére


diegho
nagyúr

Már amelyik játékra, már amilyen felbontásban ezt azért tegyük hozzá. Multiplayer játékokhoz sokkal inkább proci kell, mint vga. Pl. CS:Source (jópár éves) E8500@3600 40 fős pálya full grafika 5770-el bizony be tud akadni, 2500k-val semmi akadás. Ugyanez a helyzet BC2-vel is, Cod-al is, igen tudom, hogy a 2100-as gyorsabb, mint az E8500 és elméletileg nem számít az, hogy 100 vagy 120fps van, de gyakorlatilag sokat számíthat, ha az fps leesik 20-ra az i3-al, az i5-el pedig 30+ marad adott szituban. Szóval minden relatív. A mai multiplayer first person shooter-ek eléggé kívánját a 4 magot, nem a 4 szálat, hanem a fizikai 4 magot és a jövőben ez még jobban ki fog jönni. Ha pedig minden játékra elég lenne a 2100, akkor senki nem venne még csak 2300-at sem, holott sokkal többen veszik az i5-öt, mint az i3-at, ez nem véletlen van.

(#10468) Haart válasza diegho (#10467) üzenetére


Haart
addikt

Hát ha nálad ilyen probléma volt azt inkább a 5770 számlájára írom nekem a gtx460-al semmi problémám nincs semmilyen multiban. Pedig tolod black ops-ot is, van cs-source-om is. Bc2-t nem tudok mondani mert azzal nem játszom. De én még nem igazán tapasztaltam semmilyen belassulást. A sandy nagyon erős architektúra szóval pl én x4 965-ről váltottam 2120-ra és nem bántam meg abszolút. Sőt játékok alatt gyorsabb mint a 4 magos amd. Szóval lehet kicsit alábecsülöd a 2 magos sandy-t.

(#10469) DNS_65 válasza Winne (#10459) üzenetére


DNS_65
senior tag

No mi a fene, akkor ez lehet h általános? És mi az h "volt" ezek szerint le is cserélted valami más megoldásra, vagy gariztatás lett belőle?
Azért érdeklődöm mert Ex4-et tervezek venni 5850 cfx alá lenne alap...
Érdemes ebben gondolkodnom, vagy nézzek inkább MSI-t v. anust :F

(#10470) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ha bejönnek a K-s processzorok a vitába, akkor illendő lenne az aktuális GHz-eket is odaírni érvelésnél (nekem hiányzik...)...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10471) diegho válasza Haart (#10468) üzenetére


diegho
nagyúr

5770 számlájára írod azt is, hogy minden low-on ugyanúgy belassul? Mert tesztelgettem és mivel a VGA 11-15% terhelésen ment, a proci pedig 100%-on, így kizárásos alapon a proci volt a kevés. Egyik barátom E8500@3800at cserélt le X4 645-re és a legújabb COD-ban (csak ott) tapasztalt percenkénti 10-15fps-re belassulásai eltűntek és nem lát 80 alatti FPS értéket, mindezt HD5850-el. Ezt mivel magyarázod, ha nem a processzor gyengeségével? Multi játékoknál ez van. Törtnél nem, ott neki is stabil 100+ fps van, de az eredetinél nem csak neki, hanem összes klántársának is jöttek az fps lagok 2 magos procival. Tudom, hogy a SB architektúra elég erős, de én továbbra is sokkal okosabb választásnak tartok egy olcsó lapot i5 procival, mint egy drága lapot i3-al, mert ugye ebből indultunk ki. 2120K már jó választás lehet, hiszen ha ott is el lehet érni mondjuk 45-ös szorzót, akkor már elég erős, de a 2100 alapon nem egy nagy szám, az, hogy a Phenom2-őt megveri inkább az AMD szégyene, nem az Intel dicsősége, a 2120 meg már az X6-ot is sok helyen veri... Amúgy meg mindenki azt vesz amit akar, vagy amire pénze van, nekem ez a tökéletes összeállítás, vehettem volna bármit, i7, 590sli, amit el tudsz képzelni, de én mindig előre gondolkodok legalább fél évvel és jelenleg úgy látom, hogy hamarosan menekülni kell ebből az országból, akkor meg az a +200k még nagyon jól jöhet a zsebben.

(#10472) ledgeri válasza diegho (#10471) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha menekülni, akkor laptop... ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10473) diegho válasza ledgeri (#10472) üzenetére


diegho
nagyúr

Az használhatatlan és drága, ott a telefon olcsó és mindent tud amit kell, pl tudok róla telefonálni, ami sokkal fontosabb, mint a laptopon bármi.

(#10474) Winne válasza DNS_65 (#10469) üzenetére


Winne
nagyúr

Persze, legariztattam. Jó lesz az a lap, ne félj tőle. Én is 5850 cf-t tervezek bele. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10475) DNS_65 válasza diegho (#10471) üzenetére


DNS_65
senior tag

Amit írtál a multis min. fps zuhanásokrol 2 magos proci esetén én is alá tudom támasztani. BFBC2 alatt multiban lof@sz a 2 mag, legalábbis C2D8400-am van és az hamar belefut a cpu limitbe. Én is probáltam mindenfélét, állítgattam a settings-et, nincs árnyék nincs af nincs semmi, annyit sikerült elérni h a gpu usage lecsökkent 10-15%-ra ronda lett a játék de ugyanugy be-belassult. Azért annyit még hozzátennék, hogy nincs miért szégyenkeznie az AMD-nek, mert a phenom2 már nem mai gyerek(viszont még ma is megállja a helyét pl egy 955/965-ös), mig az SB csak nemrég debütált - nem teljesen fair az összehasonlítás (majd a bulldozerrel lehet példálozni).

(#10476) csucsbicep válasza Speed® (#10463) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Sztem elég lesz az olcsó H61 + 2100. Ha kevés lesz az i3, akkor meg veszel bele egy 2300/2400-at és jó napot.
Én is hasonló váltásra készülök. Egy ilyen lapot néztem ki AS H61DE-S3 + 2100.

Viszont a többiektől kérdezném, hogy nincs megbaszva vmi maximális feszültség a ramok terén?

(#10477) DNS_65 válasza Winne (#10474) üzenetére


DNS_65
senior tag

Még gondolkodtam a z68 ex4-en is, de nekem nem ér meg +7kt a vga kimenet (a többi meg még ennyit sem - ssd-hdd hibrid, virtu is iszonyat gyenge.....) Ami meg még a p67 mellett szol, a jun.30-ig élő +1 év szervizgari.

(#10478) Haart válasza diegho (#10471) üzenetére


Haart
addikt

Hát source-om nekem is eredeti van, ez nem lehet probléma. De amíg nem látod a saját szemeddel hogy nem laggol vagy lassul be addig hiába magyarázom itt neked. És akkor nem is beszéltünk arról hogy nem mindenki cs-source-ot tol :D Én pl most world of tanks-ot tolok meg Heroes of newerth-et aktívan ami netes.

[ Szerkesztve ]

(#10479) boogie84


boogie84
veterán

60 fokos a procim Fable 3 közben. Remélem a nagyobb hőségben sem lesz magasabb.. (tetőtér powa :U )

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#10481) Winne


Winne
nagyúr

Urak Iponon mi ez a sokféle Pro3 más áron? Különbségek?

[link]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10482) Viper26 válasza boogie84 (#10479) üzenetére


Viper26
nagyúr

60C bőven jó szerintem terhelés alatt, hidd el panelban sem jobb a helyzet. :D

iPhone 14 | FR955

(#10483) ledgeri válasza Winne (#10481) üzenetére


ledgeri
nagyúr

elsőre Usb port -létszám..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10484) Haart válasza Winne (#10481) üzenetére


Haart
addikt

Nem egészen érthető hogy mire gondolsz.

(#10486) Winne válasza Haart (#10484) üzenetére


Winne
nagyúr

ASROCK P67 Pro B3 vs. ASROCK P67 Pro3 SE vs. ASROCK P67 Pro3 vs. ASROCK P67 Pro3 B3 vs. ASROCK Z68 Pro3-M vs. ASROCK Z68 Pro3.

P67 vs. Z68 az tiszta. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10487) szacsee válasza Winne (#10481) üzenetére


szacsee
nagyúr

P67 Pro
P67 Pro3 (gondolom B2, vagy B3 csak nem jár hozzá a +1 év gyártói gar)
P67 Pro3 B3 +1 év gyártói gar
P67 Pro3 SE (nem néztem a spec infót és a deszkát, gondolom gyengébb mosfet, vagy felszereltség)

Z68-al kapcsolatban:
Tegnap lestem nagyot, hogy a P67 Pro3-al ellentétben a Z68 Pro3 "csak" 4+1 mosfet áramkörrel rendelkezik.

(#10488) Jorus válasza szacsee (#10487) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az ASUS Rampage II Extreme 16 fázisához képest a III Extreme "csak" 8 fázist kapott, mégis stabilabban húzható (köszönhetően a digitális vezérlésnek) tehát nem minden a fázisok száma.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10489) Winne válasza szacsee (#10487) üzenetére


Winne
nagyúr

B2 még mindig árulható? :F

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10490) szacsee válasza Winne (#10489) üzenetére


szacsee
nagyúr

Valószínűleg B3, csak lehet már elhagyták a +1 év gar plecsnit a dobozról.
Ha valaki rendelne és beszámolna róla többet tudnánk... esetleg egy érdeklődő e-mail ipon felé?

(#10491) dime27


dime27
őstag

No hál istennek ami soha nem futott le a Fatal1tymben az a Z68 UD7nek meg se kottyant egyenlőre ez van tőle:

[link]

megnyugodtam h a memóriáknak kutya bajuk :K :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#10492) Winne válasza szacsee (#10490) üzenetére


Winne
nagyúr

Nemsokára rendelünk mi egyet haveromnak, csak most nézegetem, hogy melyiket is kellene a 2500k mellé neki. Ne legyen drága, de legyen jó, bírja a tuningot és nem kell cf/sli neki.

Emellett kell majd valami jó procihűtő is hasonló paraméterek mellett, ami elég lesz a cuccnak.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10493) diegho


diegho
nagyúr

No itt van a Freezer13pro. Mit is mondjak brutálisan nagy!!! Nem kis idő volt mire felszenvedtem, ráadásul csak elforgatva tudtam feltenni, jelenleg a VGA-ra fúj, de majd megfordítom, hogy onnan szívjon, bár nem melegszik a VGA, sőt 5 fokkal hidegebb idle, mint szokott lenni.

No de a lényeg:
Hang: nincs
Idle: 26-35
Load: 40-50

Valamiért a 3. mag mindig magasabb hőfokon megy mint a többi. Kb így van: 29-31-34-26 idle és 40-44-50-41 load, a gyári hűtővel is az egyik mag pár fokkal több volt, mint a többi, nem tudom melyik.

Ja még valami a lap auto feszen 1.2V-ot ad neki alap órajelre, a proci elvileg 4.4-et tud 1.2V-on, levegyem 1.0V-ra?

[ Szerkesztve ]

(#10494) Viper26 válasza diegho (#10493) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nekem a 9800GT-n van AC hűtésem, az is hangtalan szinte, úgy látszik AC-nál nagyon eltaláltak valamit. :C
Remélhetőleg hamarosan megrendelem én is, fura lesz a csend, mert a TX3 bizony tud üvölteni 2800-on. :DDD
Egyébként a 3. mag nálam is melegebb mindig a többihez viszonyítva, talán ez Sandy sajátosság.

iPhone 14 | FR955

(#10495) Topanka válasza FlashBird (#10416) üzenetére


Topanka
aktív tag

FlashBird---------------------- ceaser

Köszi a válaszotokat!!!

[ Szerkesztve ]

(#10496) Pr3no


Pr3no
tag

Hello!

30k-ért melyik i3-as proci éri meg jobban?
Eddig 2100-at akartam, de észrevettem, hogy még 2 másik is belefér a keretbe.

(#10497) Winne


Winne
nagyúr

Kicsit összefoglalva a dolgokat, segítsetek nekem picit legyetek szívesek, mióta megvan a cuccom nem követem figyelemmel az eseményeket. A lap úgy néz ki, hogy Pro3 lesz, proci 2500k, vga 5850, innen indulunk ki.

Ramból ennél jobb dual channeles verzió van?

Ez a lista és ez tűnik a legolcsóbbnak, amit itt dícsértek.

Ugyanez a kérdés procihűtő témakörben is:

Ez elég-e, vagy vmi nagyobb kell?

Tuning nem lesz semmi brutál, szvsz egy 4.4GHz elég lesz a srácnak.

:R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10498) Speed® válasza Pr3no (#10496) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Melyik az a 2 másik? 2120 és?
Igény/lapfüggő egyébként :U

#10476 csucsbicep
Én is így gondolkodok..ha esetleg nagyon jó áron jön a 2120K, elgondolkodok. Egyéb esetben marad a 2100, esetleg 2120, ha kapok jó áron. A B55öt úgy néz ki, viszik hét elején, onnantól már csak kivárás van..

[ Szerkesztve ]

(#10499) boogie84 válasza Winne (#10492) üzenetére


boogie84
veterán

Maradtok az Asrock lapnál? Nálad mennyire melegszik a proci játékok alatt ilyen szép időben? :)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#10500) Gabesz144


Gabesz144
senior tag

Tapasztalt valaki olyat hogy duplán indul a gép. Bejön az Asus Sabertooth felirat aztán fekete képernyő és megint bejön ugyan az és indul. Eddíg nem figyeltem fel rá hogy így indul, ez normális. i5-2500K procim van Asus Sabertooth P67-es lapba 2x4 GB 1600MHz ram. Semmi nincs húzva az alap beállításokkal megy minden.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.