Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10201) Sefi84 válasza dime27 (#10200) üzenetére


Sefi84
senior tag

Az alaplap piros slotja, ennyi! :K

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#10202) dime27 válasza Sefi84 (#10201) üzenetére


dime27
őstag

Nézd most alapra raktam a procit és a memóriát ugy hagytam 2133on ahogy tenálad van beállítva és a piros slotokra koncentráltam az előbbi meoriamodult megjelöltem eg yszürke pöttyel és érdekes ha az 1es slotba rakom a másikat a 3asba akkor feláll a rendszer viszont ha a megjelöltet rakom a 3asba (ahol mikor egymagában volt benne akkor se állt fel a rendsze rmert 45ös hibakod) akkor szintén 45ös hibakodot kapok akkor most ez nem a memoriamodul baja bocsi a szerencsétlenkedésért csak mostmár összezavarodtam csak próbálnám kizárni h melyikkel lehet baj a lappal vagy a modullal :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#10203) hermanyi válasza dime27 (#10202) üzenetére


hermanyi
őstag

ebből számomra az derül ki ,hogy a slott nem egyformán adja a szuflát a memóriák meg nem egyformán igénylik a szuflát
lehet hülyén gondolkozom :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#10204) Sefi84 válasza hermanyi (#10203) üzenetére


Sefi84
senior tag

Ez azért nem állja meg a helyét, mert 1.5V-on is ugyan azt csinálja, mint 1.65V-on ha jól tudom!
Ezek a ramok 1.5V-osak és nekem ugyan ez a rendszer van és simán megy 1.5V-on is, bár a pirosat én nem tudom kipróbálni!

dime27: végképp nem tudom, lehet mind a kettő rossz!? :F
Másik memóval kéne kipróbálnod vagy nem tudom, esetleg a memódat kéne másik lapban kipróbálni! :U

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#10205) whitehand válasza dime27 (#10199) üzenetére


whitehand
senior tag

pl ezért sem javaslom az ASrockot

(#10206) whitehand válasza dime27 (#10200) üzenetére


whitehand
senior tag

ki kell próbálni a modult egy másik lapban ha ott megy akkor alaplap a hibás...
Valoszinüleg a fesz adása nem egyenletes...

(#10207) hermanyi válasza Sefi84 (#10204) üzenetére


hermanyi
őstag

azért azt ne feledjük ,hogy 1600 as modulok ha jól gondolom és 2000 felett járnak
márha a cucok helyesek

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#10208) boogie84 válasza whitehand (#10198) üzenetére


boogie84
veterán

Én tapasztalatból írom h az enyémnek semmi baja.

Neked most milyen lapod van?

(#10188) Dj Dekko!: Ha kicsit olvasnál is, nem csak írnál akkor már tudnád h mi a helyzet... Sőt még olvasni sem kell, mert van pár kép is...

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#10209) dime27 válasza Sefi84 (#10204) üzenetére


dime27
őstag

3.4ghzes alapórajelen a fekete modulokban is ezt a képet kapom ha 2133ra rakom a modulokat az időzítés 9-10-9-28

[link]

:(

még a memóriaproblémát meg tudnám nézni könnyebben de az h a memóriáimat egy másik lapban megnézni nos ez itt a környéken igen nehéz lenne mert a legtöbb embernek még p4e van vagy max 2 magos core 2 duo rendszer :W

megpróbálom akitől vettem a lapomat megkérni h küldjön cserememóriát ill cserelapot ha tud és akkor le tudnám tesztelni rendesen mindkettőt! :K

Cserelapként ugyanilyet kérjek ha tud vagy vmi más gyártót pl asust?

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#10210) boogie84 válasza dime27 (#10209) üzenetére


boogie84
veterán

Próbáltad már alapon a ramokat?

CAS Latency 6-8-6-24-2N
Speed DDR3-1600 (PC3 12800)
Test Voltage 1.5 Volts

Sőt én még az 1333-at is kipróbálnám. Ha ezeken a frekvenciákon nem hibázik akkor világos a dolog és nem lap hiba, sem memória hiba...
Nem kötelező mennie 2133-on az 1600as ramoknak. :(

(#10211) whitehand: Úgy tudom nincs elég rég óta Asus P67, vagy Z68... Ergo nem ismered ezeket a lapokat ,és tapasztalatod sincs velük! :U Én április 7-én vettem meg a lapom, azóta van tapasztalatom és csak azokat írom!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#10211) whitehand válasza boogie84 (#10208) üzenetére


whitehand
senior tag

Az hogy a tiednek semmi baja az nem garancia semmire...

nekem elég régóta asus lapom van

(#10212) whitehand válasza dime27 (#10209) üzenetére


whitehand
senior tag

10-10-10-30-on próbáld a ramokat....

(#10213) whitehand válasza boogie84 (#10210) üzenetére


whitehand
senior tag

Szerintem nekem régebbóta van Asus alaplapom mint hogy a ASrock létezne...mint alaplapgyártó........ szokták mondnai hogy olcsó húsnak hig a leve...azért kiváncsi lennék egy csucsrajáratott procival meddig birná az Asrockod 24/7-ben pl

(#10214) Pala válasza whitehand (#10211) üzenetére


Pala
veterán

Sandy alatt az Asus lapokkal is sok gond van. Talán még a Gigáról olvastam a legkevesebbet. 5 éve még én sem vettem volna ASRock lapot, most már akárhogy is nézem, felfejlődtek a többiekhez. Az Asus meg a Giga egyszerűen drágább, ennyiről van szó, nem többről. Azt mondjuk még el tudom képzelni, hogy Asusnál a ROG-series, vagy Giga esetében a G1-es alaplapok (igaz, ez X58) tényleg minőségileg is übermensch kategóriába tartoznak (bár fene tudja...a marketing csodákra képes), de ezek már ilyen 80-90-100k ársávban mozognak.

Nekem az elmúlt 15 évben volt Asus, Giga és ASRock lapom is, soha egyikkel sem volt semmi gondom. Sőt perpillanat az itthon lévő 3 számítógép egyikében pont ASrock, a másikban Asus, míg a harmadikban Giga üzemel. Egyébként meg mindhárom gyártónál előfordulhatnak hibás termékek, rossz szériák, némelyik ebben jobb, némelyik abban...az öncélú márkahűség az egyik legnagyobb csőlátás!

[ Szerkesztve ]

(#10215) fagy53 válasza whitehand (#10213) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kb addig bírná mint az Asus...
Nincs arról szó, hogy olyan alkatrészekkel, vagy fejlettebb gyártástecnológiával állítanák elő a terméket, melyet a másik hírből sem ismer, nemhogy alkalmaz! A márkanév még mindig sokat nyom a latban amit a másik árletöréssel, vagy extra szolgáltatásokkal kompenzál. Ezt addig teszi míg ki nem alakít egy hasonló image-t, attól kezdve hasonló áron futnak a dolgok.
Az önállósodott ASRock-nak sem volt más választása ezt az utat járja be, csak így tudott kitörni a másodhegedűsi szerepkörből. A mai napig küzd az előítéletekkel, amiknek volt alapjuk, de sikerült a világ harmadik alaplap gyártójává felküzdeni magát az MSI-t megelőzve.
Ez a dolog nem sikerült volna, ha csupa szemetet állít elő, olcsón... :N

(#10216) Sefi84 válasza dime27 (#10209) üzenetére


Sefi84
senior tag

Futtass le egy HyperPI-t
Az leteszteli a memót! :K
32M-et és ha az lemegy akkor nem a memó a baj.

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#10217) Qru válasza dime27 (#10209) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezzel az a baj, hogy a bótban 1333-as 1,5V-os kit-el tesztelnek, ha ott nem hibázik viszsadobják, hogy náluk jó/stabil. A tuningra meg nincs garancia ugye...

#nincsbennetarcsi

(#10218) whitehand válasza fagy53 (#10215) üzenetére


whitehand
senior tag

ha hasonló minőség lenne mint az Asus Giga Msi..akkor nem 2 év gart adnának a cuccra..amig 2 évet adnak a csucslapra is addig egy bóvli kacat marad a szememben...

(#10219) Qru válasza whitehand (#10218) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt tudod, hogy az Asrock meg az Asus ugyan az a cég?
Vhogy el kell adni az Asus azonos tudásást drágábban.

#nincsbennetarcsi

(#10220) Pala válasza whitehand (#10218) üzenetére


Pala
veterán

Te valamiért nagyon nem bírod elviselni, hogy az Asus lapod tudását és minőségét meg lehet venni másik gyártótól (vagyis...ugyanattól, ha egy kicsit visszatekintünk a múltba) olcsóbban is.

(#10221) diegho válasza whitehand (#10218) üzenetére


diegho
nagyúr

A Bentley-re sem adnak 7év gart, mint a Kia-ra, mégis tudjuk melyik a jobb minőség pont.

(#10222) N_A_S válasza Qru (#10219) üzenetére


N_A_S
veterán

Helyesbítenék: volt

(#10218) whitehand:
egyes országokban az ASRock-ra is 3év gari van. ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#10223) dime27 válasza Qru (#10217) üzenetére


dime27
őstag

Egyenlőre ugy néz ki hétfőn kapok egy másik Gskill memot ami alapon 2200mhzes ill egy adata kittet ami 2000es cl9es kipróbálom azokkal is ha ezekkel sem stabil akkor meg remélhetőleg tudom gariztatni a lapot :K :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#10224) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A sandy-s alaplapok biztos jók lesznek a következő generációval?
(akkor most egy jobb z alaplap, s majd ha kell egy új cpu...?)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10225) fagy53 válasza whitehand (#10218) üzenetére


fagy53
nagyúr

Most van a második ASRock lapom, az első egy napot sem bírt, erre 3év gari van....
Az elsőt évekkel ezelőtt vettem, amikor másodhegedűsként muzsikált az Asus-nál, azóta más szelek fújnak! :K
Mindezek tények és ettől még mindenki azt vesz amit akar, az előítéletektől el lehet és el kell szakadni, ha alaptalanok.

[ Szerkesztve ]

(#10226) boogie84 válasza N_A_S (#10222) üzenetére


boogie84
veterán

Pont ezt írták az Ipon-nál is,mikor rákérdeztem h nálunk miért ennyi. Országunkban 2 év a gar, máshol 3. :K A kiterjesztett 3. év gar pedig gyártói gar. Remélem nem lesz rá szükség. :)

(#10224) ledgeri: Ez is egy új generáció. Nemrég született... :D

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#10227) joshua7 válasza whitehand (#10218) üzenetére


joshua7
veterán

P67 szinten az Asrock semmivel sem rosszabb, mint akármelyik más gyártó, abszolút egy szinten van bármelyik Asus vagy Giga lappal, minőségben és tudásban is.
Ez a 2 év gar meg simán elképzelhető, h magyar sajátosság.

szerk: tessék, boogie84 meg is erősítette

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#10228) N_A_S válasza boogie84 (#10226) üzenetére


N_A_S
veterán

Igen. Ahol pedig 3év gari van ott most 4-re terjesztették ki, annyira sz@r nem lehet.

Jó lenne ha megérkeznének nagykerbe a Z68-as lapok. Én is egy ASRock Z68 Extreme4-et tervezek most. Az UD3P-t már eladtam (a procival együtt)

Most meg itt árválkodik egy L041C108 az asztalomon..

https://tinyurl.com/phnas

(#10229) XaraX válasza N_A_S (#10228) üzenetére


XaraX
addikt

Én az Iponból vettem tegnap a Z68 Extreme 4-et.

(#10230) ledgeri válasza boogie84 (#10226) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Tudom...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10231) N_A_S válasza XaraX (#10229) üzenetére


N_A_S
veterán

Az O.K. csak iPonból nem kapom meg 32-be sajnos

https://tinyurl.com/phnas

(#10232) ooloo


ooloo
őstag

Most érkezett az árú ...

Első alkalommal váltok platformot . Az előző négy évig szolgált ( becsülettel :R ) , de elszállt felette az idő .
Hát... nagy változásokat várok az új szerzeménytől !

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#10233) N_A_S válasza ooloo (#10232) üzenetére


N_A_S
veterán

Gigát meg azért nem vennék mert ezekbe nincs Lucid Virtu (UD3P, UD4, UD7-et tudtam volna ma is venni akár)

szerk.:
amúgy jó kis kombó! Grat! :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#10234) Viper26 válasza ooloo (#10232) üzenetére


Viper26
nagyúr

Üdv itt "nálunk", nagy változás lesz, ebben biztos lehetsz. :)
Nekem igen nagy ugrás volt Athlon 5600-ról. :B

iPhone 14 | FR955

(#10235) dime27


dime27
őstag

ha ne adj isten gariztatni kellen mégis a fatal1tymet akkor sztetek milyen más lap jöhetne még szóba a Z-s szériára érdemes lecserélni egy ilyen kaliberű lapot esetleg msi p67 gd65 jo kis lap még olcsobb is és elég jol mennek benne a ramok meg a procik is korrekt körítés van hozzá van uefi jo a monitorozóprogija is ahogy nézem! :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#10236) ooloo válasza Viper26 (#10234) üzenetére


ooloo
őstag

Én eddig LGA 775 (965P-S3) lapban Core 2 Duo E6300 proci párosítással rendelkeztem .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#10237) N_A_S válasza dime27 (#10235) üzenetére


N_A_S
veterán

z68ból az e4 a csúcs egyelőre (sztem jó választás, de visszalépés lenne a fatal1tyhoz képest)

https://tinyurl.com/phnas

(#10238) ooloo válasza N_A_S (#10233) üzenetére


ooloo
őstag

Már nem tudom , hogy hol olvastam , de az is lehet csak álmodtam ( :U ) azt az információt , miszerint nem várható számottevő csökkenés az energiafelhasználást illetően . Tehát , ha van egy jó kártyád , akkor csupán érdekesség ez az opció .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#10239) XaraX válasza N_A_S (#10231) üzenetére


XaraX
addikt

Nem, az biztos, viszont egyelőre úgy tűnik, megéri.

(#10240) whitehand válasza N_A_S (#10222) üzenetére


whitehand
senior tag

pl mely országokban?

(#10241) Воланд válasza ooloo (#10238) üzenetére


Воланд
titán

Nem álmodtál, szerintem itt olvastad.

Btw, holnap, vagyis ma ( :DDD ) kiegészítem az első hsz-t a z68-al.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10242) fsb1000 válasza whitehand (#10213) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ne vegyél Asrockot, nem neked való. Mindig lenne egy trabantos érzésed, hogy Te többet érdemelsz.

És ezt most szó szerint gondolom, nem ironikusan.

(#10243) Milka 78 válasza fsb1000 (#10242) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pedig ha ezt mos ironikusan gondolnád én marha nagyot röhögnék :DDD

(#10244) Santiagain válasza dime27 (#10199) üzenetére


Santiagain
senior tag

A memvezérlő már nem a lapon van, hanem a prociban. Ha 1866-on elindulnak az 1600-as RAM-ok, az szerinted garanciális probléma?

[ Szerkesztve ]

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#10245) LTwinHU


LTwinHU
tag

Üdv.

Az lenne a kérdésem hogy 1 intel core i5 750 milyen Sandy Bridge-s procinak felel meg?
Sok a különbség közöttük játékban? Elég-e a 750?

Előre is kösz: -|=LTwinHU=|-

"LTwinHU has helium in his sneakers."

(#10246) Pala válasza LTwinHU (#10245) üzenetére


Pala
veterán

Bőségesen elegendő az i5-750/760, nemcsak most, hanem még egy jódarabig. Egyébként ezek a procik teljesítményben az i5-2300 alatt vannak valamivel. Itt egy teszt: [link]

Viszont ha új rendszert vásárolsz, akkor mindenképpen Sandy-t válassz, mert ugyanazért a pénzért több powert kapsz. :)

(#10247) Воланд válasza LTwinHU (#10245) üzenetére


Воланд
titán

[link] [link]

2100-as procival van körülbelül egy szinten, a 2300-as (és felette, természetesen) már gyorsabb nála. Viszont a 750-es is bőven elég játékra. De ha vásárlás előtt vagy, akkor mindenképpen sb.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10248) whitehand válasza fsb1000 (#10242) üzenetére


whitehand
senior tag

kinézett a lapot... már csak a megjelenésre várok :D

(#10249) LTwinHU válasza Pala (#10246) üzenetére


LTwinHU
tag

Üdv.

Igen pont most nézem hogy 1k val drágábban jönnék ki a Sandy-ból!
Ezek szerinted jók igy:

Lap: GIGABYTE GA-H61M-D2-B3 [link]
Proci: INTEL Core i5-2300 [link]
RAM: KINGMAX Hercules 2048MB DDR3 1600MHz [link]
Minden jó lenne?

Ami már megvan: Gigabyte HD 6950@6970 2GB Corshair CX500

-|=LTwinHU=|-

"LTwinHU has helium in his sneakers."

(#10250) Воланд válasza LTwinHU (#10249) üzenetére


Воланд
titán

Memóriából érdemes lenne 4GB-ot venni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.