Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) Tomajdon válasza duvi (#7034) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

A shazam nagyon jó! Dirt3-ban megtetszett egy zene, odaraktam (közben beszéltek) és felismerte! :D Felismerés után kiadja a youtube linket, amazon oldalt, lyrics-et, mindent ami kell.

Egy kérdésem lenne:
Lehet valahogy mappából lejátszási listát csinálni? Mert ha csinálok egy lejátszási listát, akkor egyesével kell hozzáadni a számokat, viszont én úgy szeretném, hogy a mappában levő számokat adja hozzá. Csak a gond: nem mappát mutat a zenelejátszó, hanem összes számot és sok idő nagyon mire kikeresem. Erre van valami gyorsabb megoldás?

(#7052) laden


laden
tag

Nekem van egy furcsa észrevételem. Ugye elvileg a Bada linux alapú rendszer. Mégis a telepített alkalmazásokban mindegyiknél található egy exe fájl is. Ami viszont windows-ra utal. Ezt mondjuk csak egy alkalmazás fejlesztő tudná megmondani miért van így. Másnak is feltűnt ez vagy csak nekem?

Wave II ( Android Ice Cream Sandwich 4.0.4 ICZen)

(#7053) kolejo válasza Silenzio (#7049) üzenetére


kolejo
csendes tag

Tudod, a remény hal féle állat! :)
Másnak is q: Az a nyári S8500XXKF2.rar az jó lesz nekem az én TMHKG1-re?
Még én nem kérném a 2.0-t, biztos nem csípném pl.a kusza naplót.

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#7054) leslieke válasza Tomajdon (#7051) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lehet mappát és albumot is hozzáadni. Át kell váltani azokra.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7055) leslieke válasza kolejo (#7053) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Vagy a JL2/JL1 vagy a KF3/KG2 párosok valamelyikét tedd fel. Telepítés után érdemes pre-configgal XEH-re állítani.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7056) kolejo válasza leslieke (#7025) üzenetére


kolejo
csendes tag

Elakadtam, mer ez a multi azt kéri, csati a telót FW frissítés mód.
Ez nekem nem jó, mer csatikor is csak azt mondja, amit már írtam.
Teló tipus- T-mobile logo.

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#7057) Aryes válasza laden (#7052) üzenetére


Aryes
nagyúr

A Bada nem linux, hanem RTOS alapú. Egyébként Symbian alatt is vannak exe fájlok. :)

(#7058) kolejo válasza leslieke (#7055) üzenetére


kolejo
csendes tag

Köszi, töltöm.
Az előzőm nem ér, mert csak elkapkodás esete forgott fenn :B .

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#7059) kolejo válasza leslieke (#7055) üzenetére


kolejo
csendes tag

Letöltöttem, multi indít, kijelöl, behúz, stb, indul, végigmegy, teló bekapcsol. BadaBlog.hu idézet: "Most mindenkit tarts távol a géptől és várakozz amíg a telefonod újra be nem kapcsol magától és nem kéri a nyelvi beállításokat".
Nekem az aláhúzott nem történt meg!
Azóta a teló megint márka, T logo és (ami újdonság) 1 pillanatra felvillan a sim képe, gondolom mivel nincs benne.
Hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#7060) David3


David3
őstag

Tizen OS galériáját bemutató videó.

kolejo: Lehetséges, hogy a SIM hiánya miatt nem írja ki. Viszont a telefon bekapcsol? Illetve feláll rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#7061) laden válasza Aryes (#7057) üzenetére


laden
tag

Köszi. Akkor ez a Linux kernel dolog kavart be.

Más: Mostanság a telóm újraindul mikor aktiválom a gps-t vagy épp deaktiválom. Bada 2.0 és Wave II. Valaki találkozott már ezzel a problémával? Esetleg megoldás?

Wave II ( Android Ice Cream Sandwich 4.0.4 ICZen)

(#7062) David3 válasza Aryes (#7057) üzenetére


David3
őstag

Nos, ez így téves, szerintem a kettő nem egyeztethető össze. A Linux egy operációs rendszer, az RTOS pedig nem. Az RTOS egy operációs rendszer működésére utaló jelző inkább.

Példával szemléltetve: Nem Ferrari, hanem autó.

[ Szerkesztve ]

(#7063) kolejo válasza David3 (#7060) üzenetére


kolejo
csendes tag

Nem. Most is ugyanazt csinálja csak, amit előtte, ill., ahogy kezdődött, amit írtam.
A simet betettem másik telóba, azért vettem ki. De sehol nem olvasom, hogy a multizásnál a sim feltétel lenne.
:F

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#7064) Silenzio válasza kolejo (#7063) üzenetére


Silenzio
addikt

Tedd vissza és nézd meg, feláll-e a rendszer! Ha a ROM lenne hibás, a rendszer fel sem ment volna rá. Szerintem. RAM hiba meg csak nem lesz...

Minden esetre ha nem megy, dobhatsz egy privit hogy mennyit kérsz érte. Ha garis, akkor könnyű dolgod van, a Samsunggal jó tapasztalataim vannak. Ha nem, aránytalanul drága lesz a javítás.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#7065) kolejo válasza Silenzio (#7064) üzenetére


kolejo
csendes tag

Most nem merem berakni a sim-et, mert ahhoz ki kell ugye venni az aksit. Erről meg olvasni, hogy multinál, amíg nincs minden rendben, ne vegyük ki azt.
Ha minden kötél szakad , biztos van az a pénz, amiért megválok tőle. :DDD
Majd gondolok rád. :D
1 és 1/2 éves, van még 1/2 év, ha nem boldogulok marad a service.

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#7066) Silenzio válasza kolejo (#7065) üzenetére


Silenzio
addikt

Boltban vetted? Az enyémre a Telenor csak egy évet adott. Vagy nem jól emlékszem?
Amúgy drukkolok, hogy megoldd, kijelzőt biztosan nem olyan nagy ördöngösség találni - és a telefon is működőképes, igaz, az üvegszilánkokat tapizni kész rémálom.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#7067) duvi válasza Silenzio (#7066) üzenetére


duvi
nagyúr

Fentebb írta, hogy T-s a teló. Ők meg a kezdetektől fogva 2 év garit adtak rá.
Én egy éve vettem náluk a Wave II-t és arra is 2 év garit kaptam.

(#7051) Tomajdon
Köszi a shazam tapasztalatot. Már szóltam a fiamnak, hogy vadássza le a marketről :K

[ Szerkesztve ]

(#7068) Silenzio válasza duvi (#7067) üzenetére


Silenzio
addikt

Értem. Akkor valamit valamiért. A Telenornál aránytalanul olcsó volt, de megszivattak a garival.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#7069) kolejo


kolejo
csendes tag

Az újabb próba eredménye: ha a sim nincs bent, akkor a multi végén a teló bekapcs, (nem kérdez nyelvi beállítást) mutat készülék nevet, majd t-s logot, majd 1 pillanatra a sim kártyát, majd kezdi újból.
Ha bent a sim, akkor a bekapcsig ua. majd a készüléknév, t-s logo majd jön a billentyűtábla, mint mikor kéri a pin kódot, de semmi szöveg nincs a mezőkben, és hiába írom be a pint, nem történik semmi.
Vki. vmi. segítséget esetleg tud javallani?
V. marad holnap a samu v. t-mob service?

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#7070) Bobó_20 válasza kolejo (#7069) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

nem biztos de lehet hogy a CSC-vel van valami gond? biztos passzol a firmhez?

(#7071) TomWexX válasza kolejo (#7069) üzenetére


TomWexX
addikt

Valamit elkúrtál. :N
Csináld az egészet előröl, és a JL2-t tedd fel! Az a biztos... Viszont ne feledd hogy ahhoz külön CSC-t kell leszedni.

Ha a KF3-at tetted fel, akkor ott lesz a baj, ugyanis az nem fullos fw.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#7072) kolejo válasza Bobó_20 (#7070) üzenetére


kolejo
csendes tag

Tomwex:
Nemtom, én most csinálom először, míg nem volt gond, nem próbáltam.
Most pedig nem akar sikerülni, nyilván, mert kopasz vok., és vmit nem jól nyomok, de nem tudom, hogy mit és hol hibázok, mert a leírtak és javasoltak szerint jártam el, de nem minden egyértelmű nekem, sajna. David a BadaBlog.hu-n írja, hogy kellene kérnie nyelvi beállítást, nekem ez pl. nem jön. Leslieke azt írta, hogy v. a JL2/JL1 v. a KF3/KG2-t tegyem fel, nekem meg a letöltésben a mappa neve szerint a JL2 és a KF3 is benne van. Nem értem. CSC-t, hogy teszek hozzá, azt sem tudom, hálás lennék, ha vki. elmondaná ezeket, v., hogy hol tudnám megtudni. Tudom, hogy én vok a hunyó, de nem megy na. Jó hosszú lett, bocs.

[ Szerkesztve ]

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#7073) TomWexX válasza kolejo (#7072) üzenetére


TomWexX
addikt

Töltsd le a JL2-es firmware-t és a CSC-t amit linkeltem, majd a betömörített fájlt csomagold ki! (jelszó a kicsomagoláshoz: samfirmware.com)
Ezután a multiloaderbe mindent linkelj be úgy ahogy a leírás is mutatja, viszont a CSC mezőbe azt a fájlt linkeld amit itt most letöltesz. Ha minden úgy néz ki ahogy a leírásban szerepel, mehet a telefon download módban való csatlakoztatás, majd download gomb.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#7074) Bobó_20 válasza kolejo (#7072) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

akkor tuti kihagytad a CSC-t mert az tartalmazza a nyelvi cuccokat ha jól tudom!
Asszem ez jó lesz neked leírásnak: [link]
Így hirtelen ezt találtam...

(#7075) duvi válasza kolejo (#7072) üzenetére


duvi
nagyúr

Itt egy nagyon részletes leírás, az oldal alján videó bemutatóval. Hátha ez segít. ITT pedig megtalálod a firmware listát a hozzájuk tartozó CSC (nyelvi) fileokkal.

(#7076) kolejo válasza TomWexX (#7071) üzenetére


kolejo
csendes tag

Oké, most látom, hogy ott a hiba valszeg, amit letöltöttem. Jön má amit adtá, csak még akkó azt súgd meg, hogy, hogy adom hozzá majd azt a CSC-t. És köszönöm, hogy segítesz.

Közben még köszi Bobo és duvi is. Bízom benne, nekem is menni fog 1X.

[ Szerkesztve ]

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#7077) kolejo válasza TomWexX (#7073) üzenetére


kolejo
csendes tag

Köszi.
És lassú is vok, és nem is frissítettem,és még van 1 csomó hibám.
Még1X köszi.
Többieknek is.

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#7078) TomWexX válasza kolejo (#7076) üzenetére


TomWexX
addikt

A JL2 fw-ben is van egy CSC fájl, azzal ne törődj, helyette az általam linkelt CSC-t tedd be a multiba a CSC mezőbe. Ennél részletesebben nem tudom leírni. :)

Kicsi magyarázat: Azért kell a külön lévő CSC-t használni, mert abban van magyar nyelv, míg a JL2 fw-ben lévőben nincs.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#7079) kolejo válasza TomWexX (#7078) üzenetére


kolejo
csendes tag

Értem, köszönöm.
Jön le.

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#7080) Kicsimix válasza kolejo (#7079) üzenetére


Kicsimix
őstag

Kolejo,

ez FULL-os KF3, es ennel nincs frissebb bada 1.2-es Fw 8500-ra.

[link]

Régebbit felesleges felrakni..
:R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#7081) leslieke válasza TomWexX (#7071) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tudtommal a KF3 full fw, ellenben a KF2-vel, ami csak egy upgrade. Vagy tévedtem és hülyeséget mondtam?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7082) whited


whited
addikt

Ha esetleg valakit érdekel :B [link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#7083) consono válasza Aryes (#7057) üzenetére


consono
nagyúr

Így van, a Bada nem linux alapú, hanem a Nucleus nevű RTOS-re (vagyis a kernelére) épül. Szerintem az .exe csak azért van, mert az SDK Windowson fut csak jelenleg és a fordító (cross compiler) Windows alatt exe-t köp ki ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#7084) Hubzsi válasza leslieke (#7081) üzenetére


Hubzsi
tag

Sziasztok!

Feltettem ma az S8500XXLA1/OXDLA1 NAMI féle változatát. Minden stimmel és megy szépen, csak az Apps - al van egy kis probléma. Telefonon keresztül nem hajlandó letölteni, lekérés után csak várakozik és nem csinál semmit.
Simán letöltöttem néhány alkalmazást, aztán előjött a probléma és azóta nem akar rendbe jönni.
Előtte is volt ilyen gondom, de azt annak tudtam be, hogy egy régi még nagyon beta 2.0 volt a telón.

Valakinek van hasonló gondja?

Mi lehet baj?

Köszi!
Hubzsi

(#7085) Kicsimix válasza Hubzsi (#7084) üzenetére


Kicsimix
őstag

A telefonodon ha IP cím ütközés van a hálózaton lévő egy másik gépeddel akkor szórakozik a kapcsolat és egyfolytában csak villog a wifi jel miközben nem csinál semmit. Néhány Routerrel csinálja ha DHCP-re van rakva...

Ilyenkor rendbe kell rakni a hálózati beállításokat...

Megoldhatja.

Nami

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#7086) Aryes válasza consono (#7083) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi! :K :R

(#7087) Hubzsi válasza Kicsimix (#7085) üzenetére


Hubzsi
tag

Szia!

Az a gáz, hogy mobilhálózattal is ugyanaz a gond, csak áll 0% - on a letöltés, aztán egyszer csak vagy elindul vagy nem, de általában nem...

Hubzsi

(#7088) consono válasza ABal (#7050) üzenetére


consono
nagyúr

Nem hiszem, ők a warezt sem üldözik. A franchise beindult, már abból élnek nem a szoftverből...

aryes: nincs mit :)

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#7089) Kicsimix válasza Hubzsi (#7087) üzenetére


Kicsimix
őstag

Akkor esetleg formázd le a memóriakártyádat teljesen a telefonnal vagy a gépeddel. Ha az előző rendszer részei is rajta voltak ez is segíthet. Mert lehet valamit ellenőriz rajta a telefon, vagy kínlódik valami nem oda illő dolgon (a pontos oka még nincs meg).

Egyébként meg mindig elkezdi leszedni csak ki kell várni. Tapasztalatok szerint pár ilyen letöltés után akár meg is szűnhet a probléma.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#7090) TomWexX válasza leslieke (#7081) üzenetére


TomWexX
addikt

Az itteni KF3 nem full, legalábbis az van odaírva. :U

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#7091) kolejo


kolejo
csendes tag

Felraktam a JL2/JL1 duót, beindult a teló, sim nélkül. Apró probléma, hogy nem lett magyar a nyelvezet. Ezer hála és köszönet, mert még eddig nem volt sose semmi baj és betojtam.
Közben látom születtek újabb hsz-ek, most akkor cseréljek?
Mondjuk jobb lenne magyarul.

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#7092) Hubzsi válasza Kicsimix (#7089) üzenetére


Hubzsi
tag

Kártyaformázást már megtettem, én is arra gondoltam először, hogy a régi dolgok megzavarják, de sajna egyenlőre semmi javulás, a telefonban a rendszer meg mai.

Elsőre azoknál az appoknál volt gond amik előtte fent voltak, de most már semmi nem megy.

(#7093) Kicsimix válasza Hubzsi (#7092) üzenetére


Kicsimix
őstag

Mondanál egy ilyen alkalmazást amivel ezt csinálja például perpillanat?

:R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#7094) kolejo válasza Kicsimix (#7080) üzenetére


kolejo
csendes tag

Köszönöm.
Ebben a hozzá való magyar hang van?

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#7095) TomWexX válasza kolejo (#7091) üzenetére


TomWexX
addikt

Ugye azt a CSC-t raktad be amit külön linkeltem..? Ha nem, akkor megint újra kell raknod az egészet de akkor már azt tedd fel amit Kicsimix ebben a hsz.-ében ajánlott, ha igen akkor csak egy preconfigot kell csinálnod.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#7096) Hubzsi válasza Kicsimix (#7093) üzenetére


Hubzsi
tag

Szia!

Igazad lett. Egy egész délutáni kínlódás után varázsütésre rendbe jött. (És gyorsabb lett mint valaha.....)

Quick QR reader nem akart lejönni pl vagy a Kint Messenger.

Köszi a segítséget!!!

(#7097) kolejo válasza TomWexX (#7095) üzenetére


kolejo
csendes tag

Persze, azt tettem bele amit és ahogy írtál.

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#7098) Kicsimix válasza Hubzsi (#7096) üzenetére


Kicsimix
őstag

Melyik megoldás segített?

: )

Egyébként nincs mit...

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#7099) Kicsimix válasza kolejo (#7094) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ez egy komplett Magyarországnak való FULL-os firmware. Semmit nem kell cserélgetni benne és ennél nincs is frissebb. Ennél Magyarabbat nem fogsz találni : )

:R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#7100) Hubzsi válasza Kicsimix (#7098) üzenetére


Hubzsi
tag

Pozitív energia besugárzás....:) Vagy nem tudom, de egyszer csak jó lett

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.