Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) szebev válasza TomWexX (#7399) üzenetére


szebev
senior tag

Protekcios ! :) :)

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#7402) satomee


satomee
senior tag

Üdv! Arra van valami megoldás 2.0 (NAMI) alatt hogy ne fogyjon el a memória? Elég gáz hogy még itt, a fórum mobil verzióját nézve is azt írja ki hogy túl nagy az oldal,ezért a hálózati widgetek bezáródnak...

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#7403) leslieke válasza satomee (#7402) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez a 2.0 saját tudása, mindegyik képes erre a produkcióra. :O

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7404) TomWexX válasza szebev (#7401) üzenetére


TomWexX
addikt

:P

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#7405) szimike79 válasza satomee (#7402) üzenetére


szimike79
őstag

Van, szerez egy másik telót. :DDD

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#7406) satomee válasza szimike79 (#7405) üzenetére


satomee
senior tag

Hát lehet hogy az lesz... Bíztam benne hogy a 2.0-val kapok majd valami pluszt a vas mellé ami miatt maradok a wave-nél ha telócserére kerül majd a sor, de egyre inkább úgy látom hogy ez hiú ábránd marad csupán... Nem értem a Samsung-ot... :(

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#7407) osztraksajt válasza satomee (#7406) üzenetére


osztraksajt
őstag

Pedig van benne logika. Egy vonzó külsővel (ami nagyjából 1000 forinttal kerülhet többe nekik mint a totál műanyag android volna) és ígéretekkel eladtak egy rakás telefont amiért mi marhák kifizettünk egy rakás pénzt. Meghirdettek pár fejlesztői versenyt apróért amiből úgy tűnt hogy mennyire tolják a platformot, de valójában kb zéró fejlesztést toltak bele, azt is húzva nyúzva mint a rétestésztát. A profitot pedig zsebre tették. A kritikus tömeget nem érte le platform (ne boncolgassuk minek a hibájából) és most a samsung nagyjából tojik rá. Néhány elégedetlen vásárló pattog, de az androidos vonallal amúgy is betegre keresik magukat. Kb a bada a mellőzött kopasz kiskakas akinek dobnak annyit időnként hogy ne forduljon fel, ha mégis lelőnék szabadalmi trollok a vezérkakast legyen mihez nyúlni.... Kb ez a szomorú helyzet hogy mi vagyunk az elenyésző piaci rész aki pattog és tesznek ránk. :W

(#7408) TomWexX


TomWexX
addikt

:W :W :W
Megvan miért nem lépett be ez a k_rva facebook for bada. A jelszavam nem tetszett neki, ugyanis volt benne egy olyan karakter ami se nem betű se nem szám. ÁÁÁÁÁÁÁ! :Y
Most hogy megváltoztattam a jelszavamat, simán belép. Ezt nem hiszem el!

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#7409) consono válasza osztraksajt (#7407) üzenetére


consono
nagyúr

Szó nem volt kritikus tömegről, a Bada a backup terv, ha az Android bedőlne a szabadalmi perektől. Szép lassan fejlesztgetik a platformot, most beszálltak a Tizenbe is, több frontot tartanak nyitva. Aki azt gondolta, hogy másfél-két év alatt az Android nagyságához ér fel, az nagyon naív volt.

A hibákról meg annyit, hogy szerintem a 2.0 alatt látványosan kevesebb a memória zűr, mint előtte...

TomWexX: ááááá..... Anyám, azt gondolnám ez ma már nem lehet probléma...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#7410) F-ECT$ válasza consono (#7409) üzenetére


F-ECT$
titán

Aki azt gondolta, hogy másfél-két év alatt az Android nagyságához ér fel, az nagyon naív volt.

Hát nem. Hagy idézzek a mobilaréna cikkből:

A harmadik király. Mostantól nem csak az Android és az iPhone az a két okostelefonos rendszer, melyek érdemben, korlátok nélkül használhatók, hanem itt a Samsung bada is, mely gyakorlatilag mindenben ki tudja elégíteni a legextrémebb felhasználók igényeit is.
...
Felesleges kiemelni bármilyen funkciót, a Wave mindent tud, amit egy okostelefontól 2010-ben elvárhatunk.
...
A nagy kérdés persze az, hogy a Samsung Apps alkalmazásbolt milyen hamar fog megtelni szoftverekkel, de azt az irdatlan pénzmennyiséget elnézve, amit a gyártó a fejlesztők között kíván "kiosztani", úgy gondolom, hogy ez nem sokáig lesz kérdés.

Szóval mivel a wave tényleg minden fontos területen fel tudott valamit mutatni, ezért jogosan vártuk, hogy az app store sokkal gyorsabban fog fejlődni, valamint azt is, hogy a 2.0 nem fog 1 évet késni...

Dive ever, work never.

(#7411) osztraksajt válasza consono (#7409) üzenetére


osztraksajt
őstag

Azért a Samsung nyilatkozatai sokszor nem azt tükrözték hogy ez csak egy backup plan, folyamatosan lóbálták a mézes madzagot főleg eleinte hogy majd most mennyire előtérbe kerül a bada. Ezt se felejtsük el, hogy a vásárlásban bizony sokunknál ez is benne volt.

Ami a furcsa, hogy nulláról kezdve kidobtak egy olyan rendszert ami az akkori okostelefon mezőnyben az appok kivételével up-to-date volt gyakorlatilag teljesen. Anyagminőség, kamera, meg úgy az egész hardver talán a legigényesebb volt. Fogalmam sincs mennyi idő alatt rakhatták össze, de olyan tulajdonsággal volt megtömve (pl tethering, 720p vidófelvétel, n wifi) ami feltételezi hogy nem 2 év alatt fejlesztették és csiszolták hanem nagyon is aktuális volt sok olyan dologban is ami az android mezőny legfelső kategóriájára volt akkoriban maximum jellemző.

Na ehhez képest amit a 2.0 címszóval művelnek az valami elképesztő egy olyan fejlesztői brigáddal ami láthatóan a fenti teljesítményre volt képes. Értem hogy jobb a 2.0, sőt alá is írom így 2 hét tapasztalata után (bár fel kelett multiznom mert hivatalosan még se híre se hanva), de azért már 2011 közepén túl kellett volna jutni rajta az én meglátásom szerint, és ha mást nem is de gyári appokkat írni amik bizony égetően hiányoznak. Ami nekem kellene csak példaként: valamiféle Voip/sip megoldás, rdp kliens,
Közösségi cuccok (bár én nem használom de egy bazi nagy réteg viszont igen), esetleg support a fejlesztőknek, gyorsabb app validáció stb., szóval lehetne mit csiszolni.

(#7412) consono válasza osztraksajt (#7411) üzenetére


consono
nagyúr

Mivel én 2011 közepe óta ezt használom, nekem időben megjött:) Abban viszont igazad van, hogy VoIP nincs, de ez a fejlesztők sara, a lehetőség ott van. Ez tényleg egy fájó pont. A fejlesztők meg azért nem fejlesztenek, mert az USA-ban nincs jelen a platform. Ahogy a screenshotokon láttátok, a kínai 2.0-ba bekerült a VoIP gyárilag (azt azonban nem tudom, hogy egy egy generic SIP kliens, vagy mi...), mert az nagy piac. Az RDP klienst sem értem én sem... Mondjuk ezért nem a Samsung a felelős... (Illetve közvetve lehet, hogy mégis: Badán, főleg 2.0-n nem lehet warezolni. Ez sok helyen nagyban csökkenti a felhasználóbázist, a kis felhasználóbázis meg eltántorítja a fejlesztőket. Meg persze az SDK bénasága is, a WP-nek jól jött a sok Visual Studioban felnőtt ember ;) )

Ezt is érdemes megnézni itt, nem lennék meglepve, ha az oroszok is több mindent megkapnának...

"In God we trust. All others must bring data"

(#7413) chipi-85


chipi-85
aktív tag

Sziasztok!

Túladtam a telefonon, és most olyan gondom van, hogy szereztem egy 6230i-t és a SIM kártyán lévő nevek 60% kb így néz ki a 6230i-ben:
@@@@@@@@@@@@@@@or
Ami lehet, tibor,gábor akármi....
De van amit jól jelenít meg. Mit nézzek át? mit ment máshogy a Wave?

(#7414) leslieke válasza consono (#7412) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem csak az oroszoknál ért el szép eredményeket a bada. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7415) F-ECT$ válasza chipi-85 (#7413) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha már nincs meg a wave, akkor ez szerintem cumi. Mondjuk én nem is mentettem a simre semmit, rögtön a telefon memóriájába tettem a neveket, aztán vcard-dal vittem tovább.

Ezért nem szabad downgrade-elni :)

Dive ever, work never.

(#7416) chipi-85 válasza F-ECT$ (#7415) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Megvan még a Wave!

Downgradelés csak csere telefon miatt van... (a névjegyek miatt nem fogok W3-at venni...)

(#7417) leslieke válasza chipi-85 (#7416) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mi köze a névjegyeknek a W3-hoz? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7418) chipi-85 válasza leslieke (#7417) üzenetére


chipi-85
aktív tag

"Ezért nem szabad downgrad-elni"
Tehát nem szabad alacsonyabb tudású telefont venni...
Ergó, ha meg akarom tartani a névjegyeim, akkor vegyek W3-at...

(#7419) leslieke válasza chipi-85 (#7418) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tedd át a Waveben a SIM-ről a telefon memóriájába a névjegyzéket, majd küld át BT-n a 6230i-re.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7420) gelbelex válasza osztraksajt (#7411) üzenetére


gelbelex
őstag

amit a 2.0 címszóval művelnek az valami elképesztő egy olyan fejlesztői brigáddal ami láthatóan a fenti teljesítményre volt képes

Lehet, hogy a badát már csak az exkluzív készülékházakon realizált árrésből fejlesztik..?
Abból tudjuk meg, hogy a Samsung lemond a badáról, ha kijön egy fémházas droidos modellel? ;]

(#7421) zotosz válasza chipi-85 (#7413) üzenetére


zotosz
tag

Szeva

tedd át vhogy outlookba a névjegyeket (pl gmail sync).

Nokia ovi suite régebben tudott contactokat fogadni outlookból.

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#7422) leslieke válasza gelbelex (#7420) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lehet, hogy a badát már csak az exkluzív készülékházakon realizált árrésből fejlesztik..?

A Wave-k olcsóbbak, mint a műanyag doridos telefonok. Inkább utóbbiakon keres többet a Samsung.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7423) osztraksajt válasza gelbelex (#7420) üzenetére


osztraksajt
őstag

SZVSZ amíg megveszik ilyen mennyiségben műanyaggal addig nem fog kijönni fémmel. Még a HTC-t is lenyomta pedig ott elég sok fémet használnak, csak bealudtak.

(#7424) chipi-85 válasza gelbelex (#7420) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Műanyag ház + Bada + drága...a kutya nem venné meg...

(#7425) F-ECT$ válasza chipi-85 (#7418) üzenetére


F-ECT$
titán

A mondat mögött smiley van, csak szólok.

Btw simen tényleg nem érdemes már semmit sem tartani, mert a 200 hely sem sok, és még ott is mindenféle hossz megkötésekkel is számolni kell.

Dive ever, work never.

(#7426) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Mikorra várható a Wawe1-re a bada 2.0? Egyáltalán van esély, hogy hivatalosan kijön?
Tudom, vannak már béta, tört verziók de a fórumokat olvasgatva sok a baj velük és a frissítés sem egyszerű, van akinek nem ment.

PH! addikt since 2004

(#7427) leslieke válasza Tomics (#7426) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem tudni mikor lesz Kiesen magyar bada 2.0.

A cseh verziót mutliloaderrel fel lehet tenni. [link] jelszó: samfirmware.com

Ez tud magyarul is, nem béta, Kiesről van kimentve.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7428) Tomics válasza leslieke (#7427) üzenetére


Tomics
addikt

Köszi. A fizetős appok, amiket megvásároltam azokat hogy lehet megtartani? Vagy a Samsung apps felhasználónév alapján megjegyzi, hogy miért fizettem és újra letölthetem ingyen?

PH! addikt since 2004

(#7429) TomWexX válasza TomWexX (#7408) üzenetére


TomWexX
addikt

Most hogy működik a facebook for bada app, rájöttem hogy nem is nagy szám ugyhogy maradok a böngészőben való mobil-facebook oldal nézegetésnél. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#7430) leslieke válasza Tomics (#7428) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mindent újra kell telepíteni. Felhasználónév alapján jegyzi meg a Samsung Apps, letölteni 1 évig lehet újra, utána megint fizetni kell. Kiesben a Vásárlási történetnél meg tudod nézni mit mikor vettél meg. A Sygic nem megy 2.0 alatt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7431) osztraksajt válasza Tomics (#7428) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ha ugyanazzal lépsz be akkor nekem a legtöbbet sikerült újra leszedni az 1.2->2.0 váltás után telórol, de majd akinek van tapasztalata KIES-sel majd kiegészíti.

(#7432) consono válasza TomWexX (#7429) üzenetére


consono
nagyúr

Én is erre jutottam pár hónapja :) Mondjuk a Social HUB-ot szerettem, de az meg február 21 óta nem frissíti sem az FB-t sem a Twittert nálam "Ismeretlen hiba!" hibaüzenettel...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#7433) leslieke válasza consono (#7432) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem frissíti az FB-t, de érdekes módon az új üzenetek mellett ott vannak a régi, már rég töröltek is. :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7434) consono válasza leslieke (#7433) üzenetére


consono
nagyúr

Most kipróbáltam, hogy hozzáadom az accountjaimat újra, de már azt sem tudom megtenni. A végén felteszem NAMI következő ROM-ját :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#7435) leslieke válasza consono (#7434) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kösz a tippet! A fiók törlésével majd hozzáadásával eltűntek a felesleges üzenetek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7436) TomWexX válasza consono (#7434) üzenetére


TomWexX
addikt

Nekem az van fent és működik rendesen, ráadásul PSH-bal, XEH product kóddal. :P

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#7437) s4tch válasza consono (#7434) üzenetére


s4tch
veterán

http://mobilarena.hu/tema/samsung_s8500_wave/hsz_5933-5933.html
http://mobilarena.hu/tema/samsung_s8500_wave/hsz_5936-5936.html
Volt hasonló gondom, talán nálad is beválik.

(#7438) Tomics válasza leslieke (#7427) üzenetére


Tomics
addikt

Felraktam, nagyon tetszik, mintha egy új telefont tartanék a kezembe. :R És van Angry Birds, már le is kaptam :DDD Ez volt az egyik vágyam.

Először nem sikerült feltenni, a loader hibát írt ki és nem akarta sehogy frissíteni. Már azt hittem ebből szervíz lesz, de találtam egy frissebb loadert amivel sikerült frissíteni hál istennek.

Szóval aki még nem tette meg, frissítsen bada 2-re, megéri!

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#7439) szebev válasza Tomics (#7438) üzenetére


szebev
senior tag

Probald ki a kamerat is ! Ha az is jol mukodik, akkor Nalad minden rendben van ! ;)

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#7440) Goldmen75 válasza Tomics (#7438) üzenetére


Goldmen75
őstag

Na végre még 1 pozitív emberke! hajrá!:D Üdv a 2.0-ások táborában!:D

(#7441) leslieke válasza Goldmen75 (#7440) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem vagytok egyedül. :DD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7442) Goldmen75 válasza leslieke (#7441) üzenetére


Goldmen75
őstag

Tudjuk:D Ez a nami féle rom, most arat nálam, qrva lassan merül az akksi!:) S eddig nem restartolt 1x sem! :) 1-2 apps nem megy rajta, de hálisten olyanok amik nem szükségesek!

(#7443) leslieke válasza Goldmen75 (#7442) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

W1-en még mindig a jó öreg 1.2 van, 3-4 naponta elég tölteni. Majd ha lesz Kies frissítés, akkor felteszem a 2.0-t.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7444) consono válasza s4tch (#7437) üzenetére


consono
nagyúr

Tényleg, emlékszem is rá, így, hogy mondod :D Mindjárt kiderül, már bootol re a telefon!

Isten vagy, hozzá tudtam adni az accokat és mintha működne is :D

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#7445) Silenzio


Silenzio
addikt

Nem tudtok valamit az ebay és a Paypal érzékeny kapcsolatáról? 13-án, azaz 6 napja rendeltem meg a két kijelzőüveget a Wave-hez. Azóta kaptam egy emailt, amelyben megköszönték a vásárlást és tájékoztattak az utaztatási feltételekről.

Viszont kaptam 3 olyan emailt is közben, ami fizetésre szólít fel. A legújabbat ma, amelyben közölték, 3 napom van, hogy kifizessem a két gorilla glasst, különben kizárnak meg jogi lépéseket tesznek meg ilyenek. Namármost a Paypal accountomon a purchase completed, azaz a tranzakció lezártnak minősül és azt írják, le is vontak 25 dollárt.

Viszont miután a tranzakciót megcsináltam, kaptam egy levelet, hogy aktiváljam magam a Paypalon(!), most meg azt látom, a hitelkártya nincs hitelesítve, ezért a biztonság kedvéért leszednek 400 Ft-ot, amit vissza is utalnak valami biztonsági kóddal, amit a későbbiekben használni tudok a Paypalon.

Namármost, ha aktív se voltam "accountilag", és nincs hitelesítve, hogy a bankkártyám az enyém, hogy lehet befejezett a tranzakció? Betelefonáltam egyébiránt a bankomhoz, és én úgy látom, tényleg nem történt meg az utalás.

Mit kell ilyenkor csinálni? Én vagyok túl béna a Paypalhoz? Mit felejtettem el?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#7446) satomee válasza Goldmen75 (#7442) üzenetére


satomee
senior tag

A "qrva lassan" alatt mit értesz, átlag használat mellett mennyit bír (tudom,az átlag mindenkinél mást takar)? Nekem 2 napot se húz ki, míg 1.2 alatt még így másfél év után is ment legalább 2.5-3 napig...

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#7447) osztraksajt válasza Silenzio (#7445) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nem vettél fel új címet esetleg közben?

(#7448) Silenzio válasza osztraksajt (#7447) üzenetére


Silenzio
addikt

Hogy érted, hogy új címet? Lakcímet, vagy új tételt? Véletlenül kétszer nyomtam meg a tétel felvételét, viszont egyszer elraktam save-módba, későbbre. Azt nem tudom, hogy kell a saját terméket közül kitörölni azt, amit mégsem akarok megvenni és meg sem rendeltem. Nincs ilyen gomb, csak a save for later. Lakcímen nem módosítottam, ha így érted, viszont azt írja, az sincs hitelesítve, azt sem tudom, hol kell. Nem értek én ehhez. :)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#7449) m1sk4r válasza satomee (#7446) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Erre én is kíváncsi lennék, mert ugyanolyan használat mellett nekem is érezhetően gyorsabban merül, mint 1.2 alatt.

Aurea mediocritas

(#7450) osztraksajt válasza Silenzio (#7448) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ha új szállítási címet veszel fel paypalban akkor újra kell csinálni a 400Ft-os mókát akkor is ha az ebay vásárlásnál állítasz be/módosítasz a kiszállítási címen. Én is beleszaladtam. :W

De ez nem magyarázza hogy a processed paymentre mért rekalmálnak. Screenshot, ÜfSZ, meg szokták oldani, nem szívódnak.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.