Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) szebev válasza Dhampir (#6299) üzenetére


szebev
senior tag

Keson olvastam vissza! Most mar Wane marad :) !

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#6302) rizso válasza szebev (#6298) üzenetére


rizso
addikt

Most vagy rosszul fogalmaztad meg a mondanivalódat, vagy tényleg egyetértünk, és te sem cserélnéd a ray-t egy wave-re :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#6303) Dhampir válasza Aryes (#6300) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm! :R

(#6304) Aryes válasza Dhampir (#6303) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nagyon szívesen, de majd írd meg, tetszik-e egyáltalán. :)

(#6305) whited


whited
addikt

hy
raktam fel pár témát, és azt írja a .smt nem támogatott formátum :Y
ilyenkor mit tegyek, mert mysamsungwave.com-ról van mind :U

szerk: közben rájöttem

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#6306) szebev válasza rizso (#6302) üzenetére


szebev
senior tag

Szerintem jol fogalmaztam ! Roviden : egyetertunk. Egy olyan telot szerettem volna venni a paromnak ami meretre kb. ugyanakkora es nem badas . Igy esett a valasztas a Rayre. Kiderult kozben, h egy jobb telot vettem neki mint az enyem...Ha most kellene valasztanom a ketto kozul, nem vitas a Rayt valasztanam!

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#6307) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Megnéztem, elolvastam a teszteket, még mindig a wave a jobb vas:) A soft-ot meg hagyjuk , ne arról beszéljünk! Hiszen nyílvánvaló a droid "győzelme" a millió apps miatt...de ennyi!

Nekem special nem teccik a ray...

orövuá:D

(#6308) rizso válasza szebev (#6306) üzenetére


rizso
addikt

Nem voltam benne biztos, de így már teljesen világos:R Cserélj az asszonnyal;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#6309) consono válasza Goldmen75 (#6307) üzenetére


consono
nagyúr

Sajnos(?) nem lehet a hardvert és a szoftvert különválasztani :) Illetve lehet, csak nincs értelme egy mobilnál. De nem csak a milliónyi alkalmazás, amiben a droid a jobb: memóriakezelés (pedig az ott sem leányálom), a rendszer áttláthatósága (Badán egyátalán fogalmunk sincs arról milyen folyamatok futnak a háttérben), egyszerűbb fejlesztés, nagyobb testreszabhatóság stb...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#6310) gelbelex válasza consono (#6309) üzenetére


gelbelex
őstag

(Badán egyátalán fogalmunk sincs arról milyen folyamatok futnak a háttérben)

De legalább azt tudjuk, mikor ütköznek össze... :C
(És ha valamiért, hát bada-témában ezért haragszom igazán a Samsung-ra. :O )

A Wave3-júzereket még ettől is megfosztják. ;]

Wave3: egyet megtapogattam (csak külsőleg) egy MM-ban, a vékonysága és fémház együtt nagyon cool. :C :C (Még ha én tokban nem is érzékelném.)

(#6311) leslieke válasza gelbelex (#6310) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mennyit kért az MM a Wave 3-ért?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6312) lesli.h válasza Aryes (#6294) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Köszönöm a segítségeteket.

(#6313) Gabócza válasza Goldmen75 (#6307) üzenetére


Gabócza
senior tag

Kb. olyan ez az általad állandóan hangoztatott hardver-szoftver különválasztás, mintha tökéletes autó lenne egy Porsche, Trabant motorral. Hát nem.

Volt nekem is Wave-em kb. egy éve. Sokféle telefonom volt előtte, közvetlenül előtte 3 féle droid is. Gondoltam kipróbálok valami változatosságot, én is beugrottam a minőségi vasnak, a jól kinéző programnak és a kezdeti pozitív kritikáknak. Aztán elkezdtem használni, és annyit én még nem szívtam azóta se telefonnal, mint a Wave-vel. Kezdődött azzal, hogy Angliából származott a teló, magyar rendszert akartam rá. Először felraktam rá a magyart, erre nem ment a programtelepítés, félig lötyögött a folyadék (nagyon dizájnos) és ott megállt. Elment 1-2 napom, mire utánaolvastam, levadásztam mindent és a megadott sorrendbe egyesével feltelepítve végre működött.
Utána jött a KIES nevű emberiség elleni bűntett. Arra egy hétvégém ment rá, mert nem volt hajlandó működni a notebookomon. Írták, hogy a .NET bekeverhet. Mindent többször újraraktam, végül az egész windowsomat is, és nem lett jó. Aztán az irodai gépemen végre fel tudtam telepíteni.
Utána elállítódgatott az órája, a pár kirakott widget állandóan bezáródott, böngészni csak Opera mini alatt lehetett, de azt csak több kattintással tudtam elérni a menü almenüjében. Ráadásul csíkozott a kép és minden indításkor megkérdezte, hogy elérheti-e a netet.
Minden sokkal körülményesebb volt, mint amit előtte a droidokon megszoktam. Pl. hogy megnézzem hány %-on áll az akksi, egy csomót kellett kattingatnom.
A programfelhozatal meg a vicc kategória volt. Végre több nap után kijött 1-2 új program, pl. ami hong-kongi nyilvános wc-k helyét mutatta.
Egy hónapig bírtam, eladtam és visszatértem droidra. Olyan érzés volt, mintha újra levegőt kaptam volna.

Ez a droid állandóan lefagy, úraindul, vírusos, hamar lemerül, stb. szöveg meg kb. akkora butaság, minthogy minden holland fapapucsban jár. A droiddal az a "baj" hogy elég nyitott rendszer, és ezt sokan úgy értik, hogy már 1 napja van droidja, de már kötelező tuningolni, romot cserélni. Aztán elb@ssza és jön sírni a fórumba, hogy sz@r a droid. Meg amikor 30e-s telefonból akarja a 100e-s tudását kifacsarni, túlhúzza a procit és erre az a "sz@r teló fagyogat". Rengeteg ember használja a droidot alap állapotában, megelégedéssel, csak ők nem járnak a fórumba.

Nekem jelenleg egy Nexus S-em van, megvettem, raktam rá MIUI-t kb. fél óra alatt, és azóta nagy megelégedéssel használom. Nem cserélgetek romot, nem húzom a procit, mióta megvan, azóta nem lett újraindítva, nem fagy, nem FC-zik semmi, gyönyörűen teszi a dolgát és kb. annyi ideig bírja az akksi nálam, mint a Wave bírta.

Sajnos már ritkán járok Pécsett, mert szívesen megmutatnám ha érdekel. Bocs hogy hosszú voltam...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#6314) Goldmen75 válasza Gabócza (#6313) üzenetére


Goldmen75
őstag

Na még 1x írok aztán hagyjuk a témát:D
Kezdődik ott hogy nem magyar wave-t vettél, de multival minden megoldható pillanatok alatt.
Kiessel néha vannak gondok, de nyilván nem droid market! Nálam teljesen jól működik s sosem kellett még miatta rendszert újraraknom!
Böngészni a dolphinnal a 2.0 alatt már szuperül lehet, tördel is stb.!
Az akksit a 2.0 már százalékban is jelzi:)
Csak a közelben 3 különböző droidos ismerősöm van, akik ugyanúgy azt mondják : a programfelhozatal csillagos 5-ös de a rendszerrel bizony vannak gondok, s nem főzik stb! Hamar merül, fagyogat, kilépeget.....
De igaz, qrva sokan nem járnak ide hanem megelégedéseel használják ugyanúgy a badát mint a droidot!
Szóval részemről ennyi:!
Hajrá Bada!:)))

(#6315) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Valaki próbálta már az earth and legends-et? Természetesen Wave 1-en... Nálam el sem indul, gondolom kevés neki a memória.. Nem láttam, hogy azt írták volna, hogy nem wave 1-re van. Vagy mégis?

(#6316) Goldmen75 válasza csibusz0314 (#6315) üzenetére


Goldmen75
őstag

Nálam tök jól megy, igaz sokáig tölt, de nem egy épületes game...nekem nem jön be s az irányítás eléggé érzékeny...

(#6317) F-ECT$ válasza Goldmen75 (#6314) üzenetére


F-ECT$
titán

A témát nem lehet hagyni, pár hetente előkerül. A válaszaid pedig kicsit sántítanak, de ezek a témák is ki voltak már tárgyalva párszor ;)

Dive ever, work never.

(#6318) Goldmen75 válasza F-ECT$ (#6317) üzenetére


Goldmen75
őstag

Midnenki irománya sántít a másiknak, ezért is hanyagolom a témát s örülök továbbra is a telómnak s mondjon aki amit akar!:D

(#6319) gelbelex válasza leslieke (#6311) üzenetére


gelbelex
őstag

Mennyit kért az MM a Wave 3-ért?

90-et. Új Wave (I) 60 volt.
Drága. (Ahogy ott pl. a PS Vita is.)

[ Szerkesztve ]

(#6320) csibusz0314 válasza Goldmen75 (#6316) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Hmm, akkor csak nálam csinálja :) Remek :D

(#6321) Goldmen75 válasza csibusz0314 (#6320) üzenetére


Goldmen75
őstag

Milyen rom van rajta?

(#6322) csibusz0314 válasza Goldmen75 (#6321) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

A legújabb magyar AL1 vagy mi a neve :/

(#6323) chipi-85 válasza Gabócza (#6313) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Akárcsak én mondtam volna!
Én párhuzamosan használok egy droidos táblát. Igaz nem telefon, de a működése hasonló.
A két rendszer fényévekre van egymástól!
1,5 hónapja használom a táblát, kb 5 fagyás volt, ennyi!
Akksi: minden nap használva a 7" kijelzőt autó fényerőn 2 naponta töltöm a 4400 mAh-s akksit (2 magos procit hajt)
A marketben 1001 program van ami az akkumulátor stabilitásra, feleslegesen futó alkalmazások kilövésére szolgál!

Be kell látnotok hogy túlságosan elfogultak vagytok a Wave-el, és a Badával kapcsolatban!
Aki nem elfogult, az vagy túladott rajta, vagy próbál túladni rajta!
Sajnos ez a BADA vakvágány... :(((

(#6324) ABal válasza chipi-85 (#6323) üzenetére


ABal
őstag

"Be kell látnotok hogy túlságosan elfogultak vagytok a Wave-el, és a Badával kapcsolatban!"

Ez már csak nagyon kevés emberre lehet igaz ezen a fórumon. A legtöbbünknek már nincsenek illúzióink.
Aki meg maradéktalanul elégedett vele, hadd legyen! Engem nem zavar.

Én például még hónapokig fogom használni a Wave-et, mert ahogy eddig is, szépen kiszolgál a hétköznapokban, nincs sürgős okom a cserére, de már most biztosan tudom, hogy búcsút intek a badának.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#6325) [KOCKA]


[KOCKA]
csendes tag

Hát srácok végre megérkezett a wave utódja egy xperia arc s személyében.
Mondanom sem kell ég és föld. Ugyan féltem kicsit, mert még nem volt droidom, de eddig nem csalódtam :) Se fagyás, se semmi csak teszi a dolgát :) Az anyaghasználat meg sem közelíti a wave-et ez igaz, de a kijelző számomra sokkal szebb. Valahogy mostanában nem állt a szemem a super amoled túlszaturált színeire. Mindezt csak azért írom, hogy ha valaki esetleg hasonló telefonra váltana akkor tegye bátran :)

(#6326) Gabócza válasza [KOCKA] (#6325) üzenetére


Gabócza
senior tag

Sajnálom a badát, mert valami jó is kisülhetett volna belőle. De a fejlesztők se ugrottak rá, hiába a pénzdíjas versenyek, meg úgy érzem, hogy a Samsung se fektet bele már túl sok energiát, a felülete már semmiben se különbözik a Samsung droidos felületétől. A Wave 3 nagyon szép készülék lett, de a Samsung kénytelen a bada miatt olcsóbban adni, (szerintem kb. 2/3 áron), mintha droidos lenne. Nem biznisz nekik. Ráadásul megint variálnak, jön a Tizen. Pl. emiatt a variálgatás miatt nem fejleszt tovább badára a Sygic...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#6327) Pindur90


Pindur90
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy a samsung wave telóm, miért irja ki netezés közbe, hogy "Az oldal túl nagy.Lehet hogy a tartalom nem jelenik meg megfelelően!" ?? Azt megértem, hogy egyes oldalaknál kiírja, de olyanoknál is amiket idáig rendszeresen használtam rajta (pl:fb.) és semmi ilyesmi gondja nem volt...Most meg ahogy belépek, szinte már léphetek is ki mert ezt írja :W
A másik kérdésem, hogy nem tudjátok mikor lehet végre letölteni a legújabb szoftvert?

(#6328) Goldmen75 válasza Pindur90 (#6327) üzenetére


Goldmen75
őstag

Milyen rendszer van fenn?

(#6329) TomWexX válasza Pindur90 (#6327) üzenetére


TomWexX
addikt

Erre a hétre tűztek ki időpontot Kies frissítésre, de hogy ebből mi lesz azt nem tudni. A legújabb magyar 2.0-t akár most is letöltheted, de csak multival tudod feltenni.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#6330) Pindur90 válasza Goldmen75 (#6328) üzenetére


Pindur90
csendes tag

bada 1.2

(#6331) Pindur90 válasza TomWexX (#6329) üzenetére


Pindur90
csendes tag

Értem,köszönöm.. Kiessel szeretném, azzal bele merek vágni :)

(#6332) Goldmen75 válasza Pindur90 (#6330) üzenetére


Goldmen75
őstag

2.0 alatt már nincsenek ilyen jellegű gondok!

(#6333) Pindur90 válasza Goldmen75 (#6332) üzenetére


Pindur90
csendes tag

Bízom benne! Viszont az tényleg igaz, hogy sokat fog változtatni? Olvastam, hogy a hívásinfót is teljesen át variálja meg hasonlók :/

(#6334) Goldmen75 válasza Pindur90 (#6333) üzenetére


Goldmen75
őstag

Próba cseresznye:D Sokan sokmindent mondanak, ez egyéni megítélés, ezért nem mondok semmit, próbáld ki! De ha már multizásra adod a fejed, akkor a Nexus félét tedd fel, eddig az a legjobb.

(#6335) leslieke válasza gelbelex (#6319) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A W3-ot a 90 nem is lerugaszkodott ár! W1-et is árulnak még??

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6336) TomWexX válasza Pindur90 (#6333) üzenetére


TomWexX
addikt

Azért csodát ne várj tőle, mert akkor csalódni fogsz. Az tény hogy a böngésző 2.0 alatt alig dob ki kevés memória üzenetet, de összességében maga a rendszer nem lett sokkal jobb, max a kezelőfelület barátságosabb.

Más: Ez amúgy vicc hogy a mai napig nem készült még el semmiféle zenefelismerő alkalmazás 2.0 alá??? :W

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#6337) kenand válasza gelbelex (#6319) üzenetére


kenand
veterán

A wave I a mediában 90 volt, saját szememmel láttam, még akkor is 90 volt amikor a Wave II -gyári garanciával máshol 62....

(#6338) Pindur90 válasza TomWexX (#6336) üzenetére


Pindur90
csendes tag

Eddig se vártam csodát sose egyiktől sem ;) most se teszem másképp.. ez az egész bada egy vicc sajnos :(((

(#6339) Goldmen75 válasza kenand (#6337) üzenetére


Goldmen75
őstag

:)) Médiába csak a nagyon akciós dolgokat érdemes megvenni, amúgy soxor ők se tudják mit csinálnak...vicc néha az egész:D

(#6340) TomWexX válasza Pindur90 (#6338) üzenetére


TomWexX
addikt

Így van, sajnos az nem vicc, hogy a bada egy vicc. :DDD :O

(#6339) Goldmen75: MM-ban leginkább a telefon árak vannak elszállva.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#6341) leslieke válasza Goldmen75 (#6339) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Novemberben náluk volt a legolcsóbb az a TV, amit meg akartam és végül meg is vettem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6342) csibusz0314 válasza Goldmen75 (#6334) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Ez a nexus LA1 féle az? Mert akkor felrakom én is. Ugyanúgy kell ahogy a többit? Multival akkor?
Ja meg egy linket kaphatnék róla ^^

[ Szerkesztve ]

(#6343) leslieke válasza csibusz0314 (#6342) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Custom ROM: S8500XXLA1 by Nexus

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6344) Goldmen75 válasza leslieke (#6343) üzenetére


Goldmen75
őstag

Én privátban írtam neki az okosságot:D

(#6345) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek (=

(#6346) F-ECT$


F-ECT$
titán

Vajon ez jó vagy rossz a badanak?

Dive ever, work never.

(#6347) SeriouS_77


SeriouS_77
tag

Sziasztok!

Rég voltam erre, de picit visszaolvasva (de nem túl sokat :B ) úgy döntöttem felteszem én is S8500XXLA1-et.
Kérdésem az lenne, hogy az appsbol letölthető 2.0-ás alkalmazások mind felmennek wave1-re, vagy van olyan ami csak wave3-on megy?
A másik kérdés az lenne, hogy a Route66 jól működik rajta?
Köszi.

(#6348) leslieke válasza F-ECT$ (#6346) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez jó és nehéz kérdés. Szerintem a Samsung se tudja még. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6349) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Mindenki próbál talpon maradni s valami újjal kirukkolni, előhozni....nehéz világot élünk manapság minden szempontból...

(#6350) a510


a510
aktív tag

Nekem is marad még a Wave I sokáig. Telefonálni, hirtelen netezni tökéletes, kamera naon jó, gyönyörű a hangja. Csak azért hogy fél collal nagyobb kijelzőn rendesen netezzek, nem fogok 80e+-ért újabb telefont venni. Inkább berendeltem a tengerentúlról Kindle Fire-t (így a droid iránti kíváncsiság is kielégítést nyer), $199-et szerintem simán megér. ;]
Mi van a 2.0-ával, már szerda van!!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.