Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) Dhampir válasza Aarpok (#10350) üzenetére


Dhampir
félisten

A fegyverhez talán még nem is baj, mert szeretem a régről megismert egyszerű, jól bevált típusokat.

Egyébként próbáltad már shield magyarításával?

Szebb és jobb az OL 2.2-nél a 2010?

(#10352) Aarpok válasza Dhampir (#10351) üzenetére


Aarpok
őstag

Mikor próbáltam (jó rég volt) én angolul toltam és egészen az X18 - as laborig jutottam a főburer megölése után csak fekete képernyő fogadott és nem tudtam továbbmenni.Biztosan szebb az OL2010 hiszen grafikai tunningot kapott és hogy jobb -e?Nekem nem volt azaz érzésem,mert a OL2.2 végigvittem míg ezt nem tudtam.

Аарпок

(#10353) Dhampir válasza Aarpok (#10352) üzenetére


Dhampir
félisten

Annyira nehéz? Persze én csak sztalker-szinten játszanám, mert nem önkínzás a célom. A COP-ot nehezebb fokozaton is játszottam, az Mester-szinten is élményt nyújtott.

(#10354) Aarpok válasza Dhampir (#10353) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem az,hogy nehéz hanem a program kiakadt (a videó után csak fekete képernyő fogadott).Hiába töltöttem vissza mentést nem tudtam továbbmenni (kép nélkül nehéz)

Аарпок

(#10355) Dhampir válasza Aarpok (#10354) üzenetére


Dhampir
félisten

Világos, mint a vakablak. :K

Már-már arra gondoltam, hogy nagyon megnehezítették a modot mutáns-orgiával és efféle túltengésekkel. :D

[ Szerkesztve ]

(#10356) shield válasza Dhampir (#10353) üzenetére


shield
Topikgazda

Amit letöltöttél, ahhoz holnap délelőtt teszem fel az oldalamra a fordítást, most épp azon ügyködöm. Kissé másabb mint az OL2010-1.02-nél.

Aarpok a fekete képernyős hibára ott a megoldás az oldalamon. :K Más modoknál is előjön, pl. a Legendary-nál is csinálta. Nagyon egyszerű a megoldás ha már tudja az ember. :DDD

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#10357) Dhampir válasza shield (#10356) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy életem-egy halálom, én most rádobtam az OL 2010-re ezt az oblivion_lost_2010_0.995 magyarítást.
Lehet, hogy hülyeség volt. :D

(#10358) Aarpok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10358) Aarpok válasza shield (#10356) üzenetére


Aarpok
őstag

Akkor még nem tudtam rá megoldást és hagytam a fenébe.
(#10355) Dhampir Nem volt probléma a mutánsokkal pusztultak rendsen ahogy illik (sörétestől meg egyenest rettegtek :DDD

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#10359) Dhampir


Dhampir
félisten

Elindítanám OL 2010-el a játékot, de ez történik (az 10005 patch fent van):

[ Szerkesztve ]

(#10360) Dhampir


Dhampir
félisten

Mindent töröltem, a játékot uninstalláltam.

Ennél a játéknál mi a helyes telepítési sorrend?

Én így tettem:

-Alapjáték
-Patch
-OL 2010 gamedata bemásolása
-magyarítás gamedata bemásolása
-fsgame.ltx szerkesztése false-ról true-ra a gamedata sorban
-nocd (hogy ne kelljen az eredeti lemezt koptatni) - Lehetséges, hogy ez kavart be? :U

(#10361) kekeeci válasza Dhampir (#10360) üzenetére


kekeeci
senior tag

A noCD rengeteg modnál bekavar.
(csak halkan mondom, használj mini-image-t)

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10362) Dhampir válasza kekeeci (#10361) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm! (nem tudom, mi az a mini image, másoljam át egy isoba a lemezt?)

Az lehetséges, hogy a mod berakása előtt el kellett volna indítanom a játékot és csak utána bemásolni a gamedata állományt? :F

(#10363) Dhampir


Dhampir
félisten

Az Oblivion Lost 2.2 for 1.005 még letölthető valahonnan?

Innen már nem lehet. :(

(#10364) rétisün válasza Dhampir (#10362) üzenetére


rétisün
veterán

mini-image: egy kisméretű (pár 100 kb) image-fájl amit virtuális meghajtóba (deamon-tools, alcohol120%) raksz, és a játék úgy látja, benn van a dvd a meghajtóban.

valóban nem árt az alapjátékot elindítani, mielőtt felteszel egy modot, úgy leagább tuti a mod kavar be, ha utána már nem indul a játék.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10365) Dhampir


Dhampir
félisten

Az Oblivion Lost Remake mod mi a csuda lehet? Letöltési linkre nem leltem.

(#10364) rétisün

Értem, köszönöm szépen! :R

Ez jó megoldásnak tűnik. Hogyan lehet elkészíteni? Mindegy, majd holnap utánaolvasok, mert ilyesmit még nem kellett mountolnom. Amúgy WinCDEmut használok más esetben Windowson, de lényegtelen, mert ezek nagyjából ugyanazt tudják.

[ Szerkesztve ]

(#10366) Dhampir válasza Dhampir (#10365) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Oblivion Lost 2.2 for 1.005-öt megtaláltam, innen letölthető. :C

[ Szerkesztve ]

(#10367) rétisün válasza Dhampir (#10365) üzenetére


rétisün
veterán

én shield-től kaptam, de a linkje már nem él, ahová feltöltötte :( esetleg feltölthetem valahová, a hozzávaló XR_3DA.exe-vel.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10368) Aarpok válasza Dhampir (#10365) üzenetére


Aarpok
őstag

[Oblivion Lost Remake]

Аарпок

(#10369) Dhampir válasza rétisün (#10367) üzenetére


Dhampir
félisten

Igazából csak költői kérdés volt, mert az Ol 2.2 keresése közben szaladtam bele. Egy torrent oldalon megtaláltam, legalább 4,79 GB volt, de nem töltöm le. :)

(#10368) Aarpok

Köszi a videjót! :)

(#10370) shield válasza Dhampir (#10366) üzenetére


shield
Topikgazda

Az Oblivion Lost 2.2 for 1.0005-tel már volt dolgom. Szívás volt benne, ha több cucc volt a hátizsákban akkor nem lehetett legörgetni az aljára,pl. kaja stb. Az volt a megoldás, hogy fegyvert kellett cserélni, akkor azt az aljára tette és ilyenkor volt elérhető az alsó cucc.
Megy a privi.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#10371) Dhampir válasza shield (#10370) üzenetére


Dhampir
félisten

Az szívatás. :U

Létezik olyan OL 2.2, amelyben ezt javították?

Köszönöm, megkaptam! :R

(#10372) Dhampir


Dhampir
félisten

Belekezdtem az OL 2010-be, végre szépen fut.

Fürge kiszabadítása előtt már a dombnál letámadtak a macskák, a banditákkal való harc közben pedig a kutyák. Minden ismert ösvény, út jobban tele van anomáliával.

Az észrevételem az, hogy valamiért sötétebb van még mindig, kevesebb a fény, csakúgy, mint a Complete mod esetén. Nem tudom, hogy mi okozza ezt. :U

Ahonnan kifüstöltem a banditákat (a többiek nem tudom hová tűntek, pedig a csoportos támadást választottam), ott kívül volt egy autó. Én botor beleültem, de kimászni már nem tudok belőle, ráadásul gyorsmentéssel belementettem magamat. :D

Melyik gombbal lehet kiszabadulni a kocsiból? :F

(#10373) kekeeci válasza Dhampir (#10372) üzenetére


kekeeci
senior tag

Ugyanazzal, amivel beszálltál, csak közben az autóra kell nézni (nekem ez szokott segíteni). :)

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10374) hubai1979 válasza Dhampir (#10372) üzenetére


hubai1979
őstag

[link]

Ezt próbáld meg.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#10375) Plazmacucci válasza kekeeci (#10373) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Úgy emlékszem az ajtóra kell nézni. Legalábbis az egyik pre buildban.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10376) rétisün válasza Dhampir (#10372) üzenetére


rétisün
veterán

nálam a legendary-ban mindig esik, és persze elég sötét is van..... :(((

mod: tényleg, a legendary-ban nem lehet autózni?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10377) shield válasza Dhampir (#10372) üzenetére


shield
Topikgazda

Hamarosan kész hozzá a javított fordítás. Sajnos a videó feliratozás nem megy, nem tudom mi a gondja.

rétisün én nem is próbáltam az autózást. Valamelyik modban autóztam, de mire másnap mentem az autóhoz, fel volt borulva, megrongálták.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#10378) kekeeci válasza rétisün (#10376) üzenetére


kekeeci
senior tag

Dehogynem:
a kordonnál - katonai ellenőrző pontnál - BTR
- autópark (Fürge) - NIVA
- híd utáni romos tanya (Róka) - UAZ

a szeméttelepen - a középső nagy épülettől északnyugatra - traktor

eddig jutottam, biztos van több is.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10379) rétisün válasza kekeeci (#10378) üzenetére


rétisün
veterán

na, akkor nem szaladgálok keresztül a pályákon, autózok mint az urak :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10380) Dhampir válasza shield (#10377) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönet a fáradozásodért! :R

Érdemes lehet a mutánsok elől biztonságos helyen leparkolni, mert a behemótok szétszedik, mint tehén a Trabantot. :D

(#10373) kekeeci

Köszönöm! :)

Tegnap elindítottam a játékban a konzolt, és próbaképpen a quit begépelésével azonnal a Windowsban találtam magamat, az autóból való kiszállás helyett. :D

[ Szerkesztve ]

(#10381) kekeeci válasza rétisün (#10379) üzenetére


kekeeci
senior tag

Amúgy kezd már megint telelenni a cipőcském a L.E.N.D.A.R.Y.-val.
Csak két példa:
- Kordonban az áteresztől a kezdők falujáig hatszor áll le tölteni, van úgy, hogy két lépés közt
- az fekete esőkabátos banditák 8-10 fejlövést is kibírnak 5.56 AP lőszerből
A sok 'stack overflow' -os ctd-ról már nem is szólok.
Lehet, hogy pihentetem kicsit, úgyis félbevagyok még az OL 2010-zel, a NS DMX-el, a Secret Tails 2-vel, a Call of Zone-al, a LOST WORLD REQUITAL-al, az S:S:M:O:-al, meg a Clear Sky-al is. :DD

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10382) Dhampir válasza kekeeci (#10381) üzenetére


Dhampir
félisten

Secret Tails=Titkos Frakk :D

A Secret Trails 2-höz és a Call of Zone-hoz létezik magyarítás?

(#10383) kekeeci válasza Dhampir (#10382) üzenetére


kekeeci
senior tag

Sajnos nem.

(az a fránya elírás, a vicc az, hogy a játék mappájának nevét másoltam - Ctrl-C/Ctrl-V :)) )

[ Szerkesztve ]

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10384) shield válasza kekeeci (#10383) üzenetére


shield
Topikgazda

"- az fekete esőkabátos banditák 8-10 fejlövést is kibírnak 5.56 AP lőszerből"

Próbáld ki ugyanezt a sörétessel! Egy vagy két célzott lövés a sörétessel és már fekszik is, közepes távolságon is.
Már sokszor leírtam, még az oldalamon írtam, hogy főfegyver a sörétes másodlagos a mesterlövész távolra. A többi fegyver sz@rt sem ér ebben a modban. Próbáld ki a receptem! :DDD

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#10385) Dhampir válasza kekeeci (#10383) üzenetére


Dhampir
félisten

Nagyon tetszik így, azért is idéztem vissza, nem megszólásképpen. :R

(#10386) kekeeci válasza shield (#10384) üzenetére


kekeeci
senior tag

SAIGA-val járkálok, mesterlövész fegyverem még nincs, egy XM8-assal próbátok 'sniperkedni'. Olyan távolságra, ahonnan ők csipkednek az Abakanjaikkal, AK-47, AK-74-eseikkel (mind-mind távcsöves), már sörétessel nem igazán vagyok hatásos, ha meg közelebb megyek, bedarálnak. :O

Mellesleg ha jól tévedek, a fordítást neked köszönhetjük - ezzel kapcsolatban lenne két problémám:
- az AEK 919K leírásának a vége angol

(az érdekes karakterek azért vannak, mert hirtelen egy OL2010 alapra raktam rá a modot)

- az egyik rejtekhely leírása már az eredeti 'fi csoport' által készített fordításban is hibás:

"Menedék a pincében"
"Belöktem a hátizsákot a pincébe. Később visszajövök, most nem tudok érte menni."

a hiba az, hogy a rejtekhely a padláson van.
Lehet, hogy ez csak egy tréfa volt a fordítók részéről?

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10387) rétisün


rétisün
veterán

találkozott valaki olyan ruhával a legendary-ban, amiben 80 kilónál többet lehet vinni? asszem az összes exo-t (is) próbáltam, de mindnél 80 volt a max., pontosabban 100., afölött már nem tudok menni

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10388) kekeeci válasza rétisün (#10387) üzenetére


kekeeci
senior tag

A Turista ruha 150 kg-t tud

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10389) rétisün válasza kekeeci (#10388) üzenetére


rétisün
veterán

olyannal még nem találkoztam :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10390) Antonius1978 válasza rétisün (#10389) üzenetére


Antonius1978
addikt

En viszont igen, meg az AMK-ban is benne van ha jol emlekszem. (vagy esetleg a Geo 2-ben).

(#10391) rétisün válasza Antonius1978 (#10390) üzenetére


rétisün
veterán

AMK-ban annyira nem vészes a súlyhatár, pár artival feljjeb lehet tolni, csak a ShoC-ban nincs olyan arti, ami növelné a teherbírást :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10392) Antonius1978 válasza rétisün (#10391) üzenetére


Antonius1978
addikt

A Fotograf-ban 90 kilo a hatar, kepzodmenyt meg nem kaptam, csak 1-et lattam ami egy kuldetes resze volt, de azt is visszavette a prof.Amugy nincs nagy boseg ebben a modban, szoval ugysem kell millio fegyvert es loszert cipelj, es sok szorny sincs benne, szoval nem egy esztelen verengzos mod, amolyan masodik WIP, egyszoval tetszik, es van par uj palya, ami szinten jo, mert nem az unalomig ismert palyakon kell koricalnod.

(#10393) rétisün válasza Antonius1978 (#10392) üzenetére


rétisün
veterán

"nem az unalomig ismert palyakon kell koricalnod."

a ShoC esetében ez nálam még nem fenyeget, nagyon régen játszottam vele azelőtt, hogy a legendary-t elkezdtem.
igaz, hogy pont azért kezdtem el a legendaryt, mert a CoP-nál meg már egy kicsit előjött ez...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10394) Antonius1978 válasza rétisün (#10393) üzenetére


Antonius1978
addikt

En is azert nyergeltem at a Fotografra :)
Az ShoC-el nem jatszodtam vagy 5-6 eve...a CS-el meg vagy 4-5 eve.
Erdekes, hogy ebben a Fotograf modban olyan palya is van, ami a CS "szemettelepe", de egesz mas, kivancsi vagyok, ez volt az eredeti palya, es a CS-hez atalakitottak, vagy a CS-e volt az eredeti, es erre alakitottak at...

(#10395) kekeeci válasza rétisün (#10389) üzenetére


kekeeci
senior tag

Szidorovics árulja, ha néhány mellékküldetést megcsinálsz neki.

Néha ilyesmit is találni nála:

A második képen a fegyverek:
Mauser Kar 98, Browning Hunter, AKS-74 "Sturmovik", Winchester 1200, AN-94 Tactical, AEK 971, LR 300S, AK-104S, Gewehr-43, M4A1 Sopmod és kicsit lejjebb Mauser C96. (és még a főküldetést el se kezdtem, a szeméttelepnél messzebb nem jártam :) )

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10396) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Megyek szepen a Fotografban az erdo palyan, es egyszercsak kilep.Vagy 3 ujrainditottam a jatekot, kilep...Mi a @>!:L@L@ baja lehet, ez a hibauzenet :

[error]Expression : wave&&wave->length()
[error]Function : CSoundRender_Source::LoadWave
[error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xrSound\SoundRender_Source_loader.cpp
[error]Line : 65
[error]Description : Can't open wave file:
[error]Arguments : c:\shoc\gamedata\sounds\aaz\ÑÂÄ-Ñ\svd-c_draw.ogg

Es az allomanyok ott vannak. :W :W :W

(#10397) rétisün válasza kekeeci (#10395) üzenetére


rétisün
veterán

most én is eléggé elakadtam a mellékküldikkel, meg a közben 'elhunytak' rejtekhelyeinek felfedezésével :D

most úgyis negyek majd kordonba (ott is van egy rejtekhely) benézek szidorovicshoz ruha ügyben.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10398) shield válasza kekeeci (#10386) üzenetére


shield
Topikgazda

Nem vettél fel egy kemény társat? Az könnyítene a helyzeteden valamelyest, természetesen ez a mod nem a könnyűségéről híres. Nekem van egy jó társam Morcos, sokat segít, igaz sokszor kell visszatöltenem miatta a mentést mert feldobja a tutyit. Én még szereztem két egyedi karabélyt, ami elég hatásos, csak nem szeretem mert rohadt nagy a rúgásuk. Az egyik neve azt hiszem Zakan, a másik nem jut eszembe.
Most is szoktam játszani free play modban, de még mindig a SAIGA-al tudok operálni, söréttel. Messziről egy jó sniperrel piszkálom őket. Már rétisün-nel beszéltünk róla, hogy lehet nem is egyforma verzióval játszunk. Nekem 3 verzióm van belőle ami mind más méretű.

Köszi, hogy jelezted a hibákat, igyekszem hamar kijavítani.

Most a Clear Sky van porondon, élvezem, hogy teljesen más a megszokottól.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#10399) kekeeci válasza shield (#10398) üzenetére


kekeeci
senior tag

Próbáltam már, de teljesen hülye volt, állandóan belerohant a tűzbe, amikor kértem, hogy várjon meg, a pálya másik végén találtam rá, szóval inkább hagyom és megyek egyedül.
Amúgy az érdekes, hogy csak barátot lehet megkérni, hogy kísérjen, viszont ha elbocsájtod, semleges lesz. Ki érti ezt... :Y

A hibákról:

Úgy veszem észre, hogy az eredeti fordítás több helyen tartalmaz padlás helyett pincét, lehet, hogy az orosz változatban is így van??

Lefordítatlan részt is már többet találtam, ha kéred, képet adok róla.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10400) rétisün válasza kekeeci (#10399) üzenetére


rétisün
veterán

"viszont ha elbocsájtod, semleges lesz."

megsértődik, és többé már nem a barátod :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.