Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9051) Veszett Róka válasza szabogyula99 (#9050) üzenetére


Veszett Róka
csendes tag

Rough
Fine
Calibration

[ Szerkesztve ]

(#9052) szabogyula99


szabogyula99
újonc

köszönöm :)
esetlek a szervo ruhát hol lehet maxra kifullozni , melyik szerelőnél?

(#9053) Zsoxx válasza szabogyula99 (#9052) üzenetére


Zsoxx
senior tag

A Cordonon dekkoló technikusnál is lehet, de úgy emlékszem, hogy a LA-ban nem lehet olyan szintűre fejleszteni, hogy futni is lehessen benne.

(#9054) Veszett Róka válasza Zsoxx (#9053) üzenetére


Veszett Róka
csendes tag

Ugyan nem mindegyiket, de fel lehet fejleszteni. Azt hiszem a military exoskeleton prototype az, aminek van servomotor upgrade-je. Viszont miután ezt kifejleszted, akkorát tudsz benne ugrani, hogy egy csomó szürke zónába (azaz már nem játszható területre) át tudsz ugrálni. Pl fel lehet ugrálni a régi bár tetejére, vagy kiugrani a Great Metal Factory kerítésén kívülre. Ajánlatos menteni minden ilyen kisérlet előtt.
No majd megnézem, valahol még megvannak az ilyen freeplay mentéseim.

(#9055) Veszett Róka válasza szabogyula99 (#9052) üzenetére


Veszett Róka
csendes tag

Exoskeleton M1-et ki lehet maxolni. A Szarkofág bejáratánál található titkos szobából tudod felvenni (stash of legends, ami a kódos ajtó mögött van).

[ Szerkesztve ]

(#9056) szabogyula99


szabogyula99
újonc

melyik teknikusnál tudom upgradeolni ? :)

(#9057) szabogyula99


szabogyula99
újonc

amugy Lost Lapha DC Extented 2.86

(#9058) Veszett Róka válasza szabogyula99 (#9056) üzenetére


Veszett Róka
csendes tag

Bármelyiknél, akinek megvan mindhárom szerszámkészlete. De ez a ruha alapból képes a futásra, úgy emlékszem. Az upgradek csak a védelmek, plusz súly, illetve könnyebb saját súlyra vonatkoznak.
Én kizárólag a vanila 1.4007 DC-vel játszottam

(#9059) szabogyula99


szabogyula99
újonc

na közbe utánna olvasgattam, Maddog gépén vagy egy fájl amivel lehet upgradeolni az exo ruhát, a PDA-ban benne is van a PC-hez a jeszó ( a jelszó : maddog) , de hiába írom be semmi nem történik csak annyi hogy : Hibás jelszó ://////

(#9060) Laris2


Laris2
aktív tag

Sziasztok, feltelepítettem a Lost Alfa 1.4007 DC, rátettem a magyarítást, és kilépéskor lefagy. Van valami megoldás erre? még annyit hozzá, hogy induláskor kiír valami nem várt hibát, vagy hasonlót.

(#9061) Laris2 válasza Laris2 (#9060) üzenetére


Laris2
aktív tag

Újratelepítettem a játékot, jó lett.

(#9062) Zsoxx válasza Laris2 (#9061) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Akkor most játék közben fog kifagyni, nem kilépéskor. ;]

(#9063) Laris2 válasza Zsoxx (#9062) üzenetére


Laris2
aktív tag

Még a legelején tartok, eddig simán fut a játék, de betöltés előtt most is kiírja, hogy valami hiba miatt instabil a játék. A részletekért a logs fájlra utal. Kerestem is benne a hibát, de nekem ez magas. (álltalában az "error" szót keresem, de nincs ilyen benne.) :DDD

(#9064) Weor


Weor
csendes tag

Na, pár hónap kihagyás után folytatom a kalandom a zónában :)

Már megtapasztaltam az évek során, hogy fel kell jegyzeteljem, hogy mit és hogyan kell telepíteni ahhoz, hogy frankó legyen. Meg is van minden.

Felírtam, azt is, hogy a "a Configuratorban a választható modok közül letölthető a HD NPC Pack". Csakhogy már nem választható ez a mod, nem dobja fel a configurator :( .
Tuti, hogy feltettem és új játékot sem kellett kezdenem, ment minden simán vele és tök szépek lettek az NPC-k.

Próbáltam letölteni a moddb-ről ezt: [link] (ezzel a mentésem nem töltődik be, vegytiszta crash úgy, ahogy a leírásban is szerepel, új játéknál semmi gond és az NPC-k azok, amikre emlékszem).

Ennél az egyik hozzászóló ezt írja:
"Open LA luncher-->click "Mods"-->just under you will se "Mod Channels"-->click V@alerok and apply--> so, find HD NPC Pack."

Én is erre emlékszem, a ValeroK csatornán volt, és egy külön modról van szó.

Illetve próbáltam ezt is a moddb-ről: [link] (ezzel meg nem történik semmi, de ez amúgy is 1.4005-höz van; azért egy próbát megért)

Ezek közül egyik sem a mods könyvtárba másolandó.

Aztán próbáltam még a fenti első mod leírásában szereplő linkekről is letölteni, azokat már a mods könyvtárba kell tenni, de nem változtak meg az NPC-k, tehát nem töltődik be (az egyik igen, mert a célkeresztem megváltozik, de az NPC-k változatlanok).

Kérdések: megvan esetleg valakinek? Illetve ha valaki használ ilyen modot, akkor mit ajánl?

Amúgy meg :D :

[ Szerkesztve ]

(#9065) Weor válasza Weor (#9064) üzenetére


Weor
csendes tag

Közben egy orosz fórumon ráleltem egy google drive linkre, van itt minden nyalánkság és itt megtalálható a Not Recommended mappában :DDD :

https://vk.com/away.php?to=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Fdrive%2Ffolders%2F12IWVgamKiNT_qC21VdlSMF4bjXYUZ_lc&cc_key=

Azt írják, hogy zabálja a RAM-ot is, meg a VRAM-ot is ez a HD NPC Mod és azért nem ajánlott. Meglátjuk, a mentéseimet vajsimán betöltötte és baromi jól néznek ki az NPC-k.

[ Szerkesztve ]

(#9066) Weor válasza Weor (#9065) üzenetére


Weor
csendes tag

Standard:

HD NPC mod:

[ Szerkesztve ]

(#9067) Dhampir


Dhampir
félisten

Boldog Karácsonyt!

(#9068) Dhampir


Dhampir
félisten

Boldog Új Esztendőt kívánok! :)

(#9069) PeL válasza Dhampir (#9068) üzenetére


PeL
addikt

Boldog új évet :) És minden más stalkernek is persze.

(#9070) Veszett Róka


Veszett Róka
csendes tag

Nem tudom, volt-e már szó róla, de előrendelhető a szeptemberben érkező S.T.A.L.K.E.R. 2 - Heart of Chernobyl.
https://www.stalker2.com/en/preorder/digital

Az ultimate edition 101 eurót kóstál, jelen árfolyam szerint kb 39000 forintot.

Ezért viszont lehet kapni 3 új skint a játékosra, és 7 új skint a fegyverekre. :(
Szóval mégiscsak megyünk az agyatlan lövöldék és mikrotranzakciók világába?

[ Szerkesztve ]

(#9071) PeL válasza Veszett Róka (#9070) üzenetére


PeL
addikt

Egyszerű: Ha nem látod értelmét, ne vedd meg az Ultimate Edition-t...

Egyébként meg nem csak az jár hozzá:
...and access to two upcoming story expansions along with all the additional downloadable content.

[ Szerkesztve ]

(#9072) Veszett Róka válasza PeL (#9071) üzenetére


Veszett Róka
csendes tag

Félreértettél. Egyébként tényleg nem látom értelmét az Ultimate Editionnak, de nem erre céloztam. Hanem hogy egy Stalker játékban nincsen helye különféle skineknek, pláne nem a fegyverekre. Ez nem egy CS-GO.

(#9073) Weor válasza Veszett Róka (#9072) üzenetére


Weor
csendes tag

Abszolút egyetértek, de sajnos el kell fogadnunk, hogy a trend és a pénz beszél.

A leendő játékosok csak kis része játszott anno a Shadow of Chernobyllal, a nagy részének lövése nem lesz arról, hogy ki kicsoda a sztoriban, és majd szokás szerint megy a "kivittem 6 óra alatt", meg az "xy szkinnel lőttem az ellent" színvonal.

Sajnos elkurvult a világ, de ha egyszer erre van igény és egy valag pénzt lehet lehúzni így játékosokról, akkor szemrebbenés nélkül megteszik akkor is, ha ezen a játékosok 3-6%-a (beleértve téged is, meg engem is) zsörtölődik.

A Porsche is kiröhögte az ötletet anno, hogy SUV-t gyártson, aztán már a Lamborghini és a Ferrari is megcsinálta a sajátját.

Nagyítóval kell keresni a minőségi filmeket is, aminek van értelme, de ha talál is egyet az ember, a hozzászólások között hemzsegnek a "nem értem, ez szar" megnyilvánulások és rohan megnézni valamit, amin nem kell gondolkodni.

Sajnos a színvonal minden téren zuhan. Olvastam pár éve, hogy valahol 2000-2005 között volt az emberiség az intelligenciája csúcsán és az azóta eltelt 20 évben jóval meredekebben zuhant, mint ahogy az azt megelőző 20+ évben emelkedett.

Lehetne még sorolni, a lényeg, hogy a divat, a trend és a pénz diktál.

(#9074) PeL válasza Veszett Róka (#9072) üzenetére


PeL
addikt

Valószínűleg ahogy eddig sem, ezután sem lesznek kötelezően használandóak, aki akarja majd felrakja a fegyverekre, aki nem akarja nem teszi fel őket. Szerintem nem feltétlen rossz dolog ez, legalábbis amíg nem megy el a CS:GO féle gambling üzletmodell felé.

(#9075) lacika93


lacika93
csendes tag

Sziasztok. LA DC v1.007
Hogyan lehet növelni a betűméretet? (hogy maradjon az 1980x1080 felbontás)
Egyszerűen bele kell bujnom a tv-be :))
Köszönöm ha tudsz segíteni

(#9076) Weor válasza lacika93 (#9075) üzenetére


Weor
csendes tag

használsz magyarítást?

Csak azért kérdezem, mert a magyarítás kicsinyíti a betűméretet és nem mindegy, hogy azt kell visszaállítani eredeti méretre, vagy az eredeti betűméretet szeretnéd-e nagyobbra.

(#9077) lacika93 válasza Weor (#9076) üzenetére


lacika93
csendes tag

Igen, használok. Ezek szerint van módja :)

[ Szerkesztve ]

(#9078) Weor válasza lacika93 (#9077) üzenetére


Weor
csendes tag

Van, mókoltam a magyarítással is és arra emlékszem, hogy nem csak kicsinyíti, de a betűtípust is módosítja.

Először egy teszt erejéig nézd meg légy szíves, hogy kikapcsolod a magyarítást és hogy az alap angol szöveg méretben megfelelő lenne-e.

(#9079) lacika93 válasza Weor (#9078) üzenetére


lacika93
csendes tag

Ugyanakkora nekem az alap angol szöveg is, mint a magyar, most hogy néztem.

(#9080) Weor válasza lacika93 (#9079) üzenetére


Weor
csendes tag

én írtam hülyén, szóval ne angolra állítsd, hanem a Launcherben a modok közül a magyarítást tedd "Disabled"-re és úgy nézd meg :K

(#9081) lacika93 válasza Weor (#9080) üzenetére


lacika93
csendes tag

Próbálom, csak nekem ott olykor kidob egy hibaüzenetet, ha rámegyek a mod fülre, kilép a konfigurátor. A játékot azonban el tudom indítani. De ezt tök random csinálja

(#9082) Weor válasza lacika93 (#9081) üzenetére


Weor
csendes tag

Nálam így néz ki "Enabled" magyarítással, DE angolra állítva:

és így néz ki kikapcsolt magyarítással:

Még úgy tudod "Disabled"-re tenni a magyarítást, hogy belépsz a játékba, a menüben átállítod angolra, majd kilépsz, bemész a mods könyvtárba ahova telepítetted a játékot és átírod a magyarításhoz tartozó fájlokat így:
SLADC_Magyaritas.xdb0
SLADC_Magyaritas.xdb1
SLADC_Magyaritas.xdb2

ˇˇˇˇˇˇˇ erre kell átírni: ˇˇˇˇˇˇ

SLADC_Magyaritas.~xdb0
SLADC_Magyaritas.~xdb1
SLADC_Magyaritas.~xdb2

vagyis a pont után az xdb0, az xdb1 és az xdb2 elé teszel egy hullámjelet (Alt Gr + 1)

De közben megnéztem és természetesen nem olyan egyszerű, hogy átírunk valahol egy számot egy nagyobb számra.

Az SLADC_Magyaritas.xdb0 fájlban a textures\ui könyvtárban vannak a fájlok, amik módosítják a méretet (bal oldalt a magyarításban a módosított fájlok, jobb oldalt az eredetiek a gamedata\textures.db5\ui\ könyvtárban:

Vagyis ki kell csomagolni az SLADC_Magyaritas.xdb0 fájlt, majd az eredetieket is ki kell csomagolni a gamedata\textures.db5 fájlból, utána az eredeti, kicsomagolt fájlokkal kicserélni a kicsomagolt SLADC_Magyaritas.xdb0 fájljait (hozzátenni a végére, hogy _hu) és visszacsomagolni egy SLADC_Magyaritas.xdb0 nevű fájlba, végül pedig betenni a mods könyvtárba :DDD

Ha ezt így nem tudod megcsinálni, akkor hétvégén meg tudom neked csinálni, ha akarod :K

[ Szerkesztve ]

(#9083) shield


shield
őstag

Srácok, tudja valaki, hogy a Stalker modokban melyik fájl(ok)ban szokott lenni az anti-cheat?
Remélem tud segíteni valaki, előre is köszi. :)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#9084) Zsoxx válasza shield (#9083) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Minek lenne single player játékban anti-cheat? Ráadásul az Anomaly-ban bekapcsolható a launcherben a cheat.

(#9085) shield válasza Zsoxx (#9084) üzenetére


shield
őstag

Úgy értem, hogy nem engedi megváltoztatni a fájlokat.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#9086) Zsoxx válasza shield (#9085) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Lehet, hogy hülyeséget írok, de ha ilyen funkció lenne, akkor nem lenne modolható a játék. (Egy Stalker mod is modolható további modokkal.)

(#9087) shield válasza Zsoxx (#9086) üzenetére


shield
őstag

Nem az alapjátékról van szó, hanem a modról. Ha jól emlékszem a LA egyik verziójánál is volt olyan, ha átírtál egy értéket, nem indult el.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#9088) Weor válasza shield (#9087) üzenetére


Weor
csendes tag

Egy Stalker-játéknál még átírnod sem kell semmit, akkor sem biztos, hogy elindul... :DDD

De amúgy én sem tudok anticheatről, pedig buzeráltam eleget minden irányból.

(#9089) robcsika79 válasza shield (#9087) üzenetére


robcsika79
csendes tag

Az újabb verziókban másik fájlban kell átírni az értékeket. Futás, súlyhatár, stb.
De ugyanúgy lehet módosítani

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.