Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) KSparrow válasza zorzy4 (#34049) üzenetére


KSparrow
senior tag

Dobj rá egy új fekete-arany 930-ast XXL-GSM-ből, és az is jó! :DDD

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34052) sz.balazs.95 válasza KSparrow (#34038) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

adok rá 2k-t :DDD :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34053) FoxiestFox válasza Fancy-boy (#34050) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha nekem lenne egy, eladnám 10-ért, csak hogy ne találkozzak vele a lakásban. :D

(#34054) KSparrow válasza FoxiestFox (#34053) üzenetére


KSparrow
senior tag

Ha van és eladod, akkor megveszem ennyiért, jó? Ha fekete, akkor 12-t is adok érte :D

Stufen Kolléga nem értékeli a Protokat. (persze ami van neki, azt nem akarja eladni, hogy a fene vinné el.) Van, aki túlértékeli. Ennyire egyszerű. A reális az, hogy ritkább, tehát gyűjteménybe érdekesebb, értékesebb, mint egy hagyományos darab. Telefonnak meg telefon - vagy annyi sem: tehát kommersz telefonként az értéke kevesebb.
Ez olyan, mintha egy makulátlan Ladát hasonlítunk egy Peugeot 206-hoz. A P. jobb, eladhatóbb, hiszen ki akar ma Ladát. De a Lada meg veterán, életérzés, és új állapot: akkor van, aki azt nézi, hogy peugeot VS lada, és van, akinek egy veterán kontra egy tucatkocsi.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34055) imi290


imi290
aktív tag

Érdekes dolog történt velem.Nézegettem a telefonjaimat,be-be kapcsolgattam néhányukat,persze csak a nokiákat,mondom megnézem a NOKIA 6220 protot.Kártya be,akku be,bekapcsolom,beakarom állítani az időt,de nem kérte.Nézem,és be volt rajta percre pontosan állítva az idő,és a dátum is pontosan.Idén még be sem volt kapcsolva. :U

A fura az hogy vele egykorú telefonok,mind elvesztik az időt és a dátumot,ha csak egy kicsit is kiveszed az elemet.Sőt még az ennél újabbak is.Na mindegy érdekes volt,és meglepődtem. :C

(#34056) ferret77 válasza imi290 (#34055) üzenetére


ferret77
tag

Be van kapcsolva az automata dátumfrissítés. Ennyi történt :)

(#34057) stufen2


stufen2
tag

Nem értékelem kevesebbre, de a protoknak, mint minden más ritkább dolognak van egy eszmei értéke és egy reálértéke, a kettő nem összekeverendő, megspékelve pláne némi érzelmi túlfűtöttséggel. A Munkácsy Golgotájának művészettörténeti értéke is felbecsülhetetlen, még is visszavásárolták egy bizonyos összegért. Az meg a másik, hogy ezek nem olyan ritka darabok (tudom páran nem így gondolják), mint pl egy 8800 Brian Eno. De nagyon egyszerű fel kell tenni az ilyen állítólagos drága ritkaságokat ebayre 1 misiért (annyiért tuti nem viszik el) és a max licit majd megmutatja hol van kb az ára. Csak lehet, hogy pofára esés lenne belőle, pár telefon értékével kapcsolatban.

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#34058) stufen2 válasza stufen2 (#34057) üzenetére


stufen2
tag

De vigasztaljon mindenkit, 50 év múlva értéktelen lesz mindegyik, mert lehet akkuk se lesznek, és akkor nincs null perc mutogatás se :DDD . (Ha megéljük természetesen).

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#34059) Fancy-boy válasza stufen2 (#34058) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mert pl. a mostani retro telefonokat bekapcsolva mutogatják a vitrinben? ;]
Egyébként szerintem akár már most is megoldható akku nélkül bekapcsolni egy telefont, persze megfelelő felszereléssel.

(#34060) stufen2 válasza Fancy-boy (#34059) üzenetére


stufen2
tag

Nem hinném, de van egy pár null perces mániás. Nálam a dummyk mindig bekapcsolt állapotban vannak ;] :P

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#34061) KSparrow válasza stufen2 (#34060) üzenetére


KSparrow
senior tag

Bekapcsolni nem gond, a null perces meg hogy ugye új, vagyis jobb állapotú, mint a használt - azaz a legjobb elérhető. És a zsebkopás nem imitálható vitrinben tárolással.
A dummy meg: nyomogatni meg gyereknek jó, meg gyűjteményben impozáns, de egy valódinak nem éri utol az árát.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34062) zorzy4 válasza stufen2 (#34058) üzenetére


zorzy4
őstag

Na pont ez amivel nem értek egyet. Egy-egy különlegesebb darab, és most nem 6310re gondolok, hanem pl samu n400ra, vagy benefon Qra, igenis érjen igazi pénzt, ha be se kapcsol. Nem csak 50 év múlva hanem most is. Én sem bírom azt a hisztit, hogy legyen ritka hibátlan, jó akkuval, és akkor talán ad érte 2000ft-ot. Előbb utóbb mindegyik telóban úgy öregednek az alkatrészek, hogy meghalnak, de attól az még egy ritka emlék lesz abból a korból. Más gyűjteményekben is vannak rossz darabok, rádiók tvk órák, római kori víziorgonák stb.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#34063) zorzy4


zorzy4
őstag

[link]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#34064) stufen2 válasza zorzy4 (#34063) üzenetére


stufen2
tag

ennyiért jó áron van

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#34065) stufen2 válasza KSparrow (#34061) üzenetére


stufen2
tag

egy 8910 dummy ára majdnem vetekszik az eredetivel, persze a többire nem igaz ez, max a diorámákra

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#34066) zorzy4


zorzy4
őstag

Ez viszont így meredek, ráadásul gyári fotót tesz be, hogy kattintsál. [link]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#34067) Earl_Muttley válasza zorzy4 (#34066) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Hulladekarus... No comment..

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#34068) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Nokia 3100+DKU-5+MOBIL Edit
Kíváncsi vagyok min megy el a lementett jar.

(#34069) quailstorm


quailstorm
nagyúr

rápakoltam a Nokia 3100 játékait a 6822-re és mennek :DDD
most az ellentettjét szeretném, de ahhoz régebbi suite kell...

(#34070) sz.balazs.95 válasza quailstorm (#34069) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

látom elvagy :DD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34071) Fancy-boy válasza quailstorm (#34069) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ilyet szerezz hozzá. :DDD

(#34072) quailstorm válasza Fancy-boy (#34071) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez mi a kecske?

(#34070) sz.balazs.95: én el :))

(#34073) Fancy-boy válasza quailstorm (#34072) üzenetére


Fancy-boy
addikt

(#34074) ferret77 válasza Fancy-boy (#34071) üzenetére


ferret77
tag

Nekem kék van. Majd egyszer szerzek pirosat is. :)

(#34075) quailstorm válasza Fancy-boy (#34073) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elsőre nem jött le, hogy kamera.
Ha nem volt annyira drága, akár volt is értelme. Pár képet lehet vele lőni a 3100-ra, DKU-5 meg áttolja gépre.

(#34076) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok!
Szerencsére hozzájutottam egy 7110-es Nokiához (régi álom elérhetővé vált :DDD ) és kérdésem az lenne, hogy tudna valaki segíteni, hogyan lehet rátenni magyar szoftvert? Jelenleg angol nyelvű van rajta.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#34077) KSparrow válasza Fancy-boy (#34071) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nekem egy darabig 2 volt, egyik bliszteres (bontott, de komplett. A simával már nem tudom, mi lett, a biszteres el van rakva. :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34078) Fancy-boy válasza KSparrow (#34077) üzenetére


Fancy-boy
addikt

És használtad is? :DD

(#34079) arkades


arkades
aktív tag

N82-höz nincs valakinek eladó fehér akku fedele? Ma vettem egy ilyen telefont, csak a az akku fedél szürkés, a kamera feletti rész pedig fehér. Nem csúnya így sem, csak épp a rend kedvéért.

Каждый дрочит как он хочет.

(#34080) imi290 válasza lehella (#34076) üzenetére


imi290
aktív tag

Szia!
Ha van kábel hozzá,és gyakorlatod menni fog.

Ez segíteni fog.[link]

A 3. rész a Flash.

(#34081) KSparrow válasza Fancy-boy (#34078) üzenetére


KSparrow
senior tag

kicsit. macera, mert 2 elem kell bele, meg menüje nem sok van, de ott lehet állítgatni. lehet vele kerek képet lőni. a kivehető lencsés keresőnek pont annyi értelme van, azaz semmi. de nem kell hozzá a telefon, vakon lövöldöz az ember, és ha megtelt a memória (asszem nem fér rá 10 kép) akkor csatlakoztatni kell, és áttölti a fix fókuszos VGA képeket. :D
de lehet csak CIF felbontást tud, most fejből nem tudom. Nem sokkal több, mint a kamerás headset.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34082) quailstorm válasza KSparrow (#34081) üzenetére


quailstorm
nagyúr

VGA

Anno fotóztam a k508-cal meg az 5140-nel is
az volt a technika :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34083) KSparrow válasza quailstorm (#34082) üzenetére


KSparrow
senior tag

Ó, 5140i, még zoom se volt! (bár vga esetén a digitális zoom...) de szerettem.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34084) Fancy-boy válasza KSparrow (#34081) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ma már persze kicsit mókás, de Én annak idején gondolkodtam rajta, mivel az általam kinézett kamerás telefonok ( 7650, 3650 ) nagyon drágák voltak.
Azért szerintem a Siemens S55 vagy az Ericsson T68 megoldása jobb volt, mert ha az ember csatlakoztatta a kamerát, akkor a telefon kijelzőjét lehetett használni keresőnek.

[ Szerkesztve ]

(#34085) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Egyébként érdekes, hogy ha az ember rákeres egy régebbi Nokiára pl. 3660, akkor még elő lehet szedni a Nokiának a régi weboldalát vagy legalábbis az interaktív bemutató részét: [link]

Nem tudom, hogy ezt ki rakta el, vagy hogy maradt meg, csak már máskor is csodálkoztam, hogy egy kb. 10 évvel ezelőtti oldal jött be.

[ Szerkesztve ]

(#34086) ferret77 válasza Fancy-boy (#34085) üzenetére


ferret77
tag

Ez tök jó :) Bejön a 3650 és a 3200 is. Még megnézem, mik jönnek be.

(#34087) Fancy-boy válasza ferret77 (#34086) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Bizony. Jól ellehet vele szórakozni és nosztalgiázni.

Régebben minden telefon egy egyéniség volt.
Sokkal részletesebben foglalkoztak velük a gyártók, ez ebből a weboldalból is látszik.
Kitaláltak hozzájuk valami témát, aztán az visszaköszönt a telefon dobozán, stb...
Emlékszem a 7650-től kezdve volt, hogy a dobozon látható borító volt az alap háttérkép.

Ma meg kb. a minimalista dizájn weboldal van, minimális információkkal és bemutatóval.
Persze akkoriban nem volt ekkora választék, így valahol érthető, hogy ez miért van.

(#34088) zorzy4 válasza Fancy-boy (#34087) üzenetére


zorzy4
őstag

Megdobban a szív. A régi szép idők, pedig mintha tavaly lett volna.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#34089) zorzy4


zorzy4
őstag

[link]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#34090) ferret77 válasza Fancy-boy (#34087) üzenetére


ferret77
tag

Régen lehetett forgatni is a telefonokat az egérrel, életnagyságban. Így meg lehetett nézni őket minden oldalról és a színüket is lehetett változtatni.

(#34091) zorzy4 válasza ferret77 (#34090) üzenetére


zorzy4
őstag

Befejezted!!!

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#34092) ferret77 válasza zorzy4 (#34091) üzenetére


ferret77
tag

Mit?

(#34093) zorzy4 válasza ferret77 (#34092) üzenetére


zorzy4
őstag

A nosztalgiázást, és hogy emlékeztetsz, menyi idő elment.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#34094) ferret77 válasza zorzy4 (#34093) üzenetére


ferret77
tag

Az egész retró telózás erről szól :)

(#34095) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ez a cucc elmegy a Nokia 3100-on.

Szerintem nem gyengébb az 5140i-nél. Csak elvágták a kommunikációt vele. 5.8-as Nokia suite tudott rá java appot tenni, míg a 6822-re a legutolsó is. Ja és Vista nem volt jó neki, csak XP.

De legalább lehet 4FPS-sel csapatni az FPS műfajt 3100-on :DDD
Ez de menő lett volna 6-8 éve.

Bounce sajnos élvezhetetlen az utánhúzás miatt.

link eslőre lehet hogy reklámot hoz be, nem megijedni

kép

[ Szerkesztve ]

(#34096) Fancy-boy válasza ferret77 (#34090) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Sőt, bár most a Nokiáról beszéltünk, de emlékszem, hogy a Sony Ericsson oldalon volt virtuális telefon.
Kijött teljes képernyőn az adott modell, és az egérrel lehetett nyomogatni.
Belehetett kapcsolni, lépkedni a menüben, elindítani játékot, stb... felhívni valakit, ha beírtam a számot, persze foglalt jelzéssel letette.
Ott "csorgattam a nyálamat" egy T68 vagy egy T610 virtuális másolata előtt... :DDD

(#34097) quailstorm válasza Fancy-boy (#34096) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nokiának meg fejlesztői oldala volt, ami nem emulátor, hanem távolról lehetett vezérleni a telókat.
Mikor felfedeztem, ott ragadtam előtte. S60v5-ör kb ott használtam legtöbbet :DDD

(#34098) sz.balazs.95 válasza Fancy-boy (#34087) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ezek ma is lennének, csak akkor nyilván a költségeit beépítenék a készülékek árába, akkor meg gyak. azonnal menne a hőbörgés, hogy mért drágább.

Hasonló a helyzet a csomagolással.

Régen egy PDA-nál alapfelszereltség volt a tartalék stylus, bőrtok, headset, stb. ma meg max. egy töltőfej+ usb jut még a csúcskategóriánál is.

Egyszerűen nincs rá igény, erről viszont nem a gyártók tehetnek; ők csak kiszolgálják az igényeket.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34099) ferret77 válasza quailstorm (#34097) üzenetére


ferret77
tag

Jaja, RDA. Mennyi proto volt ott. Lehetett telepítgetni, fényképezni velük, mindent. Volt olyan teló, amit kicsináltam ott. :D

(#34100) Fancy-boy válasza sz.balazs.95 (#34098) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Meg ugye a környezetvédelem...
Régebben aktatáska méretű doboz, több 100 oldalas használatival.
Ma meg mini doboz, mini használati, ami már nem is használati, inkább csak egy kezdő lépések bemutatása.

Egyébként asztali töltőre, meg igényes bőrtokra ma is lenne igény a dobozban.
Egyszerűen arról van szó, hogy inkább megvetetik külön, aranyáron. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.