Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) ferret77 válasza stufen2 (#33750) üzenetére


ferret77
tag

Én is azt hiszem :D

(#33752) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Urak!
Adott egy N95. Nokia logó, majd csak fehér kijelző.
Mit lehet tenni? 3gombos reset nem megy. :( :(

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#33753) ferret77 válasza Earl_Muttley (#33752) üzenetére


ferret77
tag

Ha a gép felismeri, akkor megpróbálhatod phoenix-szel dead módban feléleszteni.

(#33754) Earl_Muttley válasza ferret77 (#33753) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Nem ismeri fel, mit lehet? :(

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#33755) zorzy4 válasza Earl_Muttley (#33754) üzenetére


zorzy4
őstag

Nyomtál bekapcsoló gombot egy pillanatra, mikor bedugtad? Ha semmi akkor szerviz, már ha meg tudják csinálni. Pont nálam van egy n90, már vissza is dobták. Boxal lehet szoftverezni, de ugyan ezt fogja csinálni.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#33756) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

A HWID 1605-ös (régebbi build) egészen egyszerűen gyönyörű. Annyi zseniális részlet van a formájában, hogy nézegettem vagy 15 percig. Még a "vak" médiavezérlőkkel is elfogadnám.

Prototípusok.

Egyébként szerény (és a legtöbb itteniétől valószínűleg eltérő :D ) véleményem az, hogy a Nokia meglehetősen kevés igazán szép telefont adott ki S60v3-tól felfelé... Egykori csúcsmodelljük (N95) az egyik legrondább telefon volt, amit valaha láttam, pocsék anyagminőséggel és minősíthetetlen (de még ezen belül is változó gyártási minőségű) csúszkával... Volt a családban kettő, emlékszem a hátlap és készüléktest burkolatára, ami egy év után a zsebben hordástól egészen egyszerűen lehámlott... és ezt a "bevonatot" több, méregdrága telefonnál is alkalmazták, pl E90... :DDD
Amik viszont erősen szívdobbantóan néztek ki számomra is: N93i, N92, N91, E71, E55, régebben még a 6630, (a kerek seggével mindenki rondának tartotta, én mindig vágytam egyre) 6680, N-Gage QD.
A titkos kedvencem pedig a a dev device N950 mellett az N810-es tabletjük, borzasztó igényesen megépített eszköz volt (bár csak egyszer foghattam kézbe futólag, még nem tettem le róla, hogy lesz egy olyanom.).

Na meg évekig próbáltam szerezni egy Nokia 6708-at (Benq P31), de sosem sikerült... ha valamelyikőtöknek van, körbefotózhatná a kedvemért. :D

(#33757) quailstorm válasza FoxiestFox (#33756) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát ja, már az én N95 8GB-om is rohad lefelé. Pedig újkorában kellemes volt.
Csúszkából én a legfaszábbat kaptam, finn cucc, de már kapott pár maflást, nagyon nem olyan mint újkorában.

Designja meg nekem marhára bejön, bár szerintem a 8GB szebb mint a sima.

(#33758) FoxiestFox válasza quailstorm (#33757) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálunk a 8gigások voltak. Nagyobb kijelző, ugyanolyan felbontás. Egyet irigyeltem, azt a döntögetéses golyós játékot, nem emlékszem már a nevére. :D Akkoriban nekem N93-am volt és egy Benq P50-em, egyikben sem volt giroszkóp (vagy gyorsulásérzékelő, vagy mi a tök), így nem tudtam azzal játszani.
Szerk: utána 5800-n viszont zsírul ment, kijelző is jobb volt. :D
És a Quake 3 sem futott az N93-on valamiért, pedig abban is volt 3D gyorsító, mint az N95-ben, amin simán ment. Szoftverben viszont butább volt a 93.

[ Szerkesztve ]

(#33759) quailstorm válasza FoxiestFox (#33758) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mondjuk N93-mason ki is nézett volna valahogy a girózás.

Amúgy a Q3 inkább dísz, kevés FPS, multiban végképp elvérzik. Ellenben a Quake 2 gyönyörűen tarja a 60-at, multiban is.
Az irányítás meg bekonfigolható. NOVA se jobb szvsz. Aki mobilon akar játszani, annak számolni kell az ilyennel.

(#33760) TommyX_ válasza FoxiestFox (#33758) üzenetére


TommyX_
őstag

Erre gondolsz? :)
Amúgy Nekem is volt N95, igaz csak a sima, de az igaz, hogy az első szériák csúszkája nem volt jó, de amit a szervizben kapott, azért jobb volt.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#33761) Fancy-boy válasza FoxiestFox (#33756) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ízlések és pofonok.
Nekem mind az N95 és az N95 8GB is bejön.
Viszont az anyaghasználat az gatya lett. Nem méltó a csúcskategóriához. Nagyon kopós bóvli.
Pedig tudtak ám jobbat is. Pl az N80 egy része fém volt.
Rövid ideig használtam sima N95 modellt, és nem lötyögött, sajnáltam is, hogy eladtam.


[ Szerkesztve ]

(#33762) quailstorm válasza Fancy-boy (#33761) üzenetére


quailstorm
nagyúr

N95 8GB is elég sok helyen fém. Leginkább a fölső része, ami csúszik.

[ Szerkesztve ]

(#33763) Fancy-boy válasza quailstorm (#33762) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem vagyok egy Samsung párti, de valami ilyesmit várt volna az ember:

(#33764) quailstorm válasza Fancy-boy (#33763) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ettől a fostól falnak megyek.
Biztos soha nem lett volna N95-öm, ha így néz ki, akkor se ha Crysis 3-at is viszi.

Ebben az elcsépelt, designtól mentes, ott egy telefonban mi a szép? Most komolyan?
Olyan filléres tucatsemmi.

De igazából ezt is ott baszta el a kedves Samsung, hogy azóta minden készülék így néz ki.

Hátulján az a sok logo is annyira gáz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33765) novinyul válasza quailstorm (#33764) üzenetére


novinyul
veterán

Csak hát ez a fos tönkre verte a Nokiát ;) Az összeszerelés és az anyagminőség is mérföldekre volt,azt még az I7110i-t meg sem említettük.Otthon pihen mindkettő :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#33766) Fancy-boy válasza quailstorm (#33764) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Összeszerelés és anyagminőségről volt szó.
Nem arról, hogy hogyan néz ki.
novinyul kolléga jól mondja, hogy ott volt még az i7110, ami meg az N79-nek állított konkurenciát.

#33767) quailstorm

Ha elém-pakolnának egy új N95-öt meg egy Samsungot, elhiheted, hogy én is a Nokiát választanám, de azért jó ha látjuk a teljes képet.

[ Szerkesztve ]

(#33767) quailstorm válasza novinyul (#33765) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fogni nem fogtam. Én meg mondtam, hogy jót fogtam ki az N95 8GB-ból. Nagyon jót.
Amiket átvettünk/eladtunk a boltban, meg akárhány a kezembe volt, mind rosszabb volt.
L700 volt kb a legjobb a kezemben ebből a generációból. De szeretni sose fogom. Számomra egyrészt ingerszegény a külső, unalmas, másrészt mindig van benne valami koreai dili, a színekkel, témákkal, ikonokkal, menüvel. Szerencsére azt a logos baromságot mostanában csak a levehető fólián sütik el.

(#33766) Fancy-boy : akkó' jó. Arról nincs infóm. Gondolom masszívan egyben van, körben fém, és úgy siklik szó nélkül.

Ebből kettőt az én finn N95-2-őm is tudott 2 évesen. Most meg már 7 éves...

Amúgy az olyan király, hogy régen a Samsung erről az aluról volt híres, most meg évek óta a biliműanyag 20 féle variációja megy a belülfestett szálcsiszolt utánzatú átlátszó csúszós hátlappal.

[ Szerkesztve ]

(#33768) FoxiestFox válasza quailstorm (#33759) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ismered az álláspontom a mobilon játékról, csak néha kell 5 percre, arra jó volt a Q3. :D N900-on is fent van.

(#33769) novinyul válasza quailstorm (#33767) üzenetére


novinyul
veterán

Egy raklap Nokiát adtam el én is,nekem is volt nem egy.De ahogy megjött az INNOV8,na az más világ volt.A témák nekem sem tetszettek de kapott Nokiásat azt probléma megoldva. :) De hogy a formavilág szarul sikerült volna,szerintem az egyik legjobb lett amit a samu letett az asztalra.Az i7110i még jobb lett,csak sajnos nálunk hivatalosan nem lehetett kapni(N79,85 ellen lett bedobva).
[link]
[link]
Mai napig a kedvencem :B

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#33770) quailstorm válasza novinyul (#33769) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem úgy van bajom a designnal. Elcsépelt. Túl sok a hasonló hozzá.
N95-re meg kevés teló emlékeztet.
Tudom, nem sok a lehetőség formák terén, hogy kezelhető is maradjon, de valamit csak lehet erőlködni.

Ha 5 évvel ezelőtt kérdezel tuti mást mondok. Most azt érzem, hogy a készülék formavilágának minden darabjához tudok kötni valami szarszungot.

[ Szerkesztve ]

(#33771) novinyul válasza quailstorm (#33770) üzenetére


novinyul
veterán

Pedig az I8510 előtt nem volt nagyon ilyen Samsung.Na jó a G810,de az inkább hasonlított az N95-re. :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#33772) FoxiestFox válasza novinyul (#33769) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az Innov8 nagyon szép, az tény. Anyagminőség, felépítés, mind kakcsivápürézi az N95-öt.

(#33773) Fancy-boy válasza quailstorm (#33770) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Akkor lássuk a Nokia mennyire erőltette meg magát bizonyos modelleknél :DDD

N96, N85, N86 ( N95 a kakukktojás )

Plusz az N81:

[ Szerkesztve ]

(#33774) novinyul válasza Fancy-boy (#33773) üzenetére


novinyul
veterán

Nem látod a különbséget,mások a gombok :D Na meg hol samu bili műanyag volt(N96,85),hol meg egész kellemes matt tapintású(N95 8GB). :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#33775) quailstorm válasza Fancy-boy (#33773) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az kemény. Nekem ez a széria a proci miatt amúgy is kimaradt.

Amúgy hasonló Samsungok az előbb vitatottakhoz:
Soulb L870 D780 U800

Ez meg olyan C7 nekem.

OMNIAPro a gyengém: [link] [link]
De az i900 se volt csúnya, csak elcsépelték azt a designt is.

(#33776) FoxiestFox válasza Fancy-boy (#33773) üzenetére


FoxiestFox
félisten

N81-em volt, szar volt kézbe venni, fröccsműanyag borzalom.. vigyázva volt rá, de pár hónap alatt kikoptatta a csúszka a billentyűzetet... de legalább kitolt billentyűzettel jó volt rajta Fifázni néha. :D

(#33777) Fancy-boy válasza quailstorm (#33775) üzenetére


Fancy-boy
addikt

:DDD

dying_star

Nekem nem volt, de tapogattam annak idején...
Ez a széria szerintem elég zsákutca volt.
Egyen-kaptafa dizájn, N96 tudásra is visszalépés volt az N95 höz képest, N81 tudásra és anyagra is gagyi.
N85 szintén nem egy nagy eresztés, az N86 már valami, de az inkább válasz volt a Samsungnak.

[ Szerkesztve ]

(#33778) KSparrow válasza Fancy-boy (#33777) üzenetére


KSparrow
senior tag

N81-em még nincs, majd egyet akarok egyszer. N96-ot használtam, nagyon nagy a kijelző, és nem szép. ha jobb lenne a felbontás, lenne értelme, hogy ekora.
N85 jó, de lassú, akkor már inkább N86. Az jobban bejött. N82 meg egy stabil pont volt, szerettem nagyon. E90 mellé jók voltak így ezek zenére. :) Aztán egy E75 két hétig és meglett a 808.

A samsung mostanában ontott ki (legalábbis sokaknak van) valami olyan, ami tisztára a Nokia 2323 (=2330) design.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#33779) zorzy4


zorzy4
őstag

Nekem ott kezdődik a problémám, hogy mit esztek ezeken a szétcsúsztatható telefokon. Ocsmányak főleg kinyitva. Mintha két fél telefon lenne. Becsukva meg hiányérzetem van. Miért kell mozgatnom egy telefont, hogy teljes értékűen használjam. Akkor már egy n82 vagy 79 ha már n széria.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#33780) sz.balazs.95 válasza zorzy4 (#33779) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nekem speciel kimondottan tetszenek. :)
Ez gondolom elsősorban annak köszönhető, hogy a PDA-kat mindig is kedveltem, összecsukva meg ezek olyan hatást keltenek.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33781) quailstorm válasza zorzy4 (#33779) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt, hogy úgy veszem fel, hogy kinyitom.
Amúgy tudjafene.

(#33782) FoxiestFox válasza zorzy4 (#33779) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én mindent kedvelek, ami mechanikus, és a használata beleilleszthető egy kellemes mozdulatsorba. :)
De én amúgy is a mozdulatok híve vagyok, pl szívesen tartanék zsebórát csak a mozdulat kedvéért, illetve kinyithatós telefont, régóta gondolkodom egy V3 vagy azzal rokon Motorolán. :D

Szerk: a Nokia is hasonlóan gondolkodhatott amúgy, mikor tervezte ezeket a kétfelé csúszós telefonokat, mert a zenevezérlő kicsúszó gombsornak a világon semmi értelme nem volt (jelentkezzen az, aki pl zsebből azzal kezelte a zenéit, rendkívül kényelmetlen manőver, a d-paddal sokkal egyszerűbb, az mindig ott is van), viszont elég techbuzi kinézete volt eleinte, illetve néhány játéknál volt használati értéke, de azoknál sem a kicsúszás miatt, hisz épp elfért volna a kijelző fölött két gomb amúgy is (N81 pl).

Emlékszem, N93i-nél volt oldalt egy kis d-pad, ami kézre is esett, és kezelte a médialejétszót, na, az elég kúl megoldás volt, sokat használtam.

[ Szerkesztve ]

(#33783) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Fun fact:
Tudtommal N95-ön nem megvalósítható a hívás befejezése összecsukással.
De a Skype (amíg ment) tudta. Droidszarjaimon soha nem volt fenn Skype. N95 8gigán meg N900-on viszont nagyon sokat használtam. Volt, hogy egyhuzamban 4 órát is pofáztam rajta. Mert azzal spóroltam RAMot. Bekötöttem a PC-be, hang ment a fülesre, teló meg az asztalon.

(#33784) FoxiestFox válasza quailstorm (#33783) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezt én is csináltam, csak a teló bluetoothon kapcsolódott a gépre. Ha játszom, és rajtam a gép mikrofonja, és épp rá van kapcsolódva a teló (zenét szoktam hallgatni néha így), sima telefont is a gépen veszem fel.

(#33785) stufen2 válasza FoxiestFox (#33756) üzenetére


stufen2
tag

N0 proto B-t láttam pár hónapja egy 10esért, hátlap nélkül. N950et meg 1-2 havonta lehet találni 120-130 körüli áron.

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#33786) TommyX_ válasza quailstorm (#33783) üzenetére


TommyX_
őstag

Gyárilag nem is, egy app kellett hozzá.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#33787) quailstorm válasza TommyX_ (#33786) üzenetére


quailstorm
nagyúr

kősz
pár év alatt nem találtam rá

(#33788) Fancy-boy válasza zorzy4 (#33779) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem értem, az miért lenne probléma, ha valakinek más az ízlése. :F
Milyen unalmas lenne, ha mindenki egyforma lenne... :D
A mozdulatsor ahogy eltolod a telefont, vagy kihajtod, van benne valami elegáns, különleges...
A Matrixban is jól mutatott, nem? :P

Pl. az N95 elég jól fogyott, sőt, nagyon jól, persze ebbe is bele lehet kötni, hogy a tudása miatt vették inkább, nem a kinézete miatt stb...
Én inkább azt nézném szempontnak, hogy kevesebb a hibaforrás, pl. a kinyithatósaknál általában a fólia bemondja az unalmast egy idő után...

(#33789) quailstorm válasza Fancy-boy (#33788) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jaja. Aztán pont az emlegetett N95-nél se olcsó, de pl. egy Xperia X10 minipro esetén se kutya.
Van a sima szalagkábel, pl SEW910, 700Ft, csere, csókolom.
Nade az X10minipro-ban van rajta fényszenzor, rgb led, meg még harminc kutyafüle. 7k HUF itthon, a hamis Kínából meg 2k.

Amúgy fogtam pár szalagkábelt, az N95 8GB élen jár, az kemény, erős cuccos. Ebből 2 méterrel fel lehet lógatni egy embert. D900i szalagkábel elszakadna.
Ezzel magyarázható, hogy ilyen sokat bír.

(#33790) Fancy-boy válasza quailstorm (#33789) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Látom vágod a témát.
Gondolom ezeket cserélni sem olyan egyszerű, persze típusa válogatja...

Ha már csúsztatós megoldások, akkor Siemens SL10, ráadásul ujjlenyomat olvasóval, ami manapság olyan nagy újítás a tapicskolósaknál. ;] Persze csak proto:

[ Szerkesztve ]

(#33791) KSparrow válasza Fancy-boy (#33790) üzenetére


KSparrow
senior tag

Szerintem valami áprilisi tréfa lehetett :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#33792) Fancy-boy válasza KSparrow (#33791) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mivel kint volt a 98-as CEBIT-en, ezért kizárt. Plusz a Siemens múzeumban megtalálható:

[link]

(#33793) quailstorm válasza Fancy-boy (#33790) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Teljesen típusfüggő. Ráadásul a használat mértéke és módja, ideje is számít. Nem tudok telefont szerelni, utálom, de már elég sok ezrest kaptam érte, és a városban a "hivatásosok" még nálam is szarabbak. Evvan...

(#33794) sz.balazs.95 válasza Fancy-boy (#33790) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ez mondjuk megmagyarázza, hogy miért volt akkora üresség a végleges verziónak az előlapján. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33795) Fancy-boy válasza sz.balazs.95 (#33794) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Tényleg, a végleges az egy évvel később, 99-ben jelent meg, most nézem. :K
Sajnáltam is annak idején, hogy megszűnt a Siemens mobile.
Voltak úttörő megoldásaik, több sikeres készülék, de a végén valami félrecsúszott. Nagy kár...

(#33796) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Egyébként lesz újra Cityman! :D
Legalábbis kódnév formájában:

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33797) Salmi


Salmi
tag

Van esetleg valakinek gyűjteménye régi Nokia Service Manual-okból? Kellenének. :K

(#33798) ferret77 válasza Salmi (#33797) üzenetére


ferret77
tag

Neten vannak letölthetők.

(#33799) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Megint vásároltam egy Új Nokia 6301-et. A múltkorit eladtam, ez viszont marad. :))




(#33800) arkades


arkades
aktív tag

A 6230i-ben hol van a csörgő hangszóró? A beszéd hangszórót megtaláltam, ha minden igaz, akkor a közkeret (amin a billentyűzet fólia is van) tetején van, de a csörgő hangszórót nem tudom beazonosítani.

Каждый дрочит как он хочет.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.