Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) stufen2


stufen2
tag

Ha valakit érdekel egy működő Haier p5 töltővel az privátban keressen meg!

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#32202) arkades válasza stufen2 (#32201) üzenetére


arkades
aktív tag

Esetleg külön csak töltőd, nincs véletlenül?

Каждый дрочит как он хочет.

(#32203) stufen2 válasza arkades (#32202) üzenetére


stufen2
tag

Nincs, csak 1 van

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#32204) arkades válasza stufen2 (#32203) üzenetére


arkades
aktív tag

Köszi.
Megőrülök, sehol nem találok.

Каждый дрочит как он хочет.

(#32205) Dr Dee


Dr Dee
újonc

Van a mai napra kettő darab akciós telefonom eladó,Nokai 7360, dobozos,hibátlan működéssel,de kopottas előlappa,5000ft. A másik egy Nokia 7210-es dobozos,makkulátlan állapot,új elő,hát lappal, 5000ft!
Valakinek?

(#32206) Dr Dee


Dr Dee
újonc

Az N70,és a Sirocco elkelt!
Ujjab eladó készülêk Nokia 5110, Makulátlan,dobozos,Telenoros!
5000ft

(#32207) Dr Dee válasza Dr Dee (#32206) üzenetére


Dr Dee
újonc

Van egy N70-es is eladó! Szép állapotban! A típus hiba a kamera takarón,középen a kopàs!

(#32208) zorzy4


zorzy4
őstag

Sharp gx29 Meclarem Mercedes, az különleges retro, vagy nem nagy szám?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#32209) KSparrow


KSparrow
senior tag

Ma megcsináltam egy régóta tervezett összehasonlítást:
Két Nokia telefont hasonlítottam össze zenei szempontból: Nokia N91 és 808. Az egyik ugye a zenetelefonok koronázatlan királya, a másik a Symbian telefonok csúcsa.
Az összehasonlítás objektivitása és szubjektivitása: Ugyanazokat a számokat hallgattam meg, egyszerre, ugyanazzal az agybadugós TDK fülessel. Nem volt teljesen objektív ugyanakkor: nem natúr, hanem saját magam által beállított hangszínnel néztem meg. Mindkét telefont hasonlóan állítottam be, ahogy szeretem.
A végeredmény: Olyan számokat néztem meg, amiben van basszus és magas is, és a cél az volt, hogy szépen, egységesen szóljon. Az N91 kicsit doboz volt a 808 után, a 808 pedig "műanyag" volt az N91-hez képest. A basszus és a magas is mindkét telefon esetében megvolt. Nyilván van különbség a kettő között, de ilyen tiszta hangot sehogy nem csiholtam ki a BB-ből, vagy bármi másból, szóval mindkét telefon remek, zenére tökéletesek.
A 808 használhatóbb a mindennapokban, ez kétségtelen, szóval a használhatóság, mindennapi használatban, praktikusságban a 808 nyert.
Mégis, mivel ez egy zenei összehasonlítás, az N91 nyert (szerintem), egy fő dolog miatt. Ez pedig a hangerő. A 808 jó, de hogy elnyomja a külső zajokat, legalább 70%-ra kell hangosítani. Az N91 45-50%-on már semmit nem enged be. 70%-on nem hallottam a metróból semmit, azt se, ha mellettem csapta be az ajtót. A buszon 60%-on kivettem a fülest, mert nem tudtam eldönteni, hogy szirénázik-e a mellettem elhajtó mentő. Szirénázott, csak nem hallottam. A 808 nem éri el ezt a szintet 100%-on sem. És az N91 nem torzít közben. ugyanolyan szépek maradnak a hangok, kb 80%-ig. De itt, illetve fölötte már bántja a fület, olyan hangos. Közel van a két telefon, de az N91 jobb.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#32210) T0rnad0 válasza KSparrow (#32209) üzenetére


T0rnad0
addikt

Egyszer volt a kezemben N91 és mikor megfogtam azt mondtam: aztak*rva! Van benne anyag rendesen, a kettő közül N91-et vennék :K

Kinek mit sikerült megvenni a nagy vaterás retrobuliból? Nekem a 7110-est. R310 sajnostúl drága lett nekem. R250 meg 20 ezerért ment el... :U

Z Fold 4

(#32211) Earl_Muttley válasza T0rnad0 (#32210) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

SE T600

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#32212) Zotykoresz


Zotykoresz
csendes tag

R380,9110...

Nokia 7710 => Samsung Galaxy Mega 6.3 => Lenovo Phab Plus => ???

(#32213) puputewe válasza Zotykoresz (#32212) üzenetére


puputewe
újonc

Grat mindenkinek aki tőlem vásárolt :)))) Természetesen ily módon is köszönöm. Igyekszem mindent mielőbb intézni hogy Ti is hamar megkaphassátok. Persze nincs ellenemre ha néhányotokkal személyesen is találkozom, ha szíveskedtek eljönni érte ;)) Tea, sör, pálinka van, de ez csak a vevőimnek jár :)))

(#32214) arkades válasza T0rnad0 (#32210) üzenetére


arkades
aktív tag

6210, 6220

Каждый дрочит как он хочет.

(#32215) Zotykoresz válasza puputewe (#32213) üzenetére


Zotykoresz
csendes tag

Erzsébeti vagyok úgyhogy személyesen lesz intézve az ügylet :)

Nokia 7710 => Samsung Galaxy Mega 6.3 => Lenovo Phab Plus => ???

(#32216) Earl_Muttley válasza puputewe (#32213) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Csepel (Mordor), tuti nem úszol meg :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#32217) puputewe válasza Earl_Muttley (#32216) üzenetére


puputewe
újonc

Helyes, helyes, gyertek, gyertek :))) Aki személyesen elfárad, mindig a vendégem de ez mindig csak utólag derül ki persze, nem szeretem reklámozni. Csepel, Erzsébet, Lőrinc laktam egész életemben - dél pesti gyerek vagyok, nagyon szeretek itt élni ;)

(#32218) bunkomen válasza puputewe (#32217) üzenetére


bunkomen
tag

3650-et sikerült nagy nehezen elhoznom:) A Nokia 450-et akartam még, 1500ért nem rossz, de akkora harc volt a másiknál, hogy el lett felejtve...

Ahogy elnéztem egyes telefonok durván elrobbantak az 5 perces hosszabbító funkciónak hála. Pl: Nokia 9000.... 27ezer forint, én meg eladtam 15-ért úgy hogy tutira működött a bele, na mindegy :)

Üdv

(#32219) golya32 válasza bunkomen (#32218) üzenetére


golya32
aktív tag

T630 z520 lett az enyém sajnos a t39 nagyon drága lett nekem, meg a 8148 is...:(

Nekem posta játszik..

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#32220) MurdR


MurdR
veterán

Én meg elbasztam, az R290ért még többet is adtam volna. :( :O

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#32221) bunkomen


bunkomen
tag

Mivel szeretek mások pénztárcájában kutakodni, megnézegettem a lejárt aukciókat ;] Két vásárló is 40-50 ezer forint környékén fog fizetni puputewe-nek, pár darab telefonért. Ez azért kicsit beteg :Y

Üdv

(#32222) puputewe válasza bunkomen (#32221) üzenetére


puputewe
újonc

Tudod, ha elmondanám, a 10 év alatt mennyit költöttem a gyűjteményre, NA arra azt mondanád hogy valóban beteg :)))

(#32223) stufen2 válasza bunkomen (#32221) üzenetére


stufen2
tag

Az a gond, hogy ahogy megyünk előre az időben egyre könnyebb lesz ennyit elkölteni. Főként, hogy van egy két alkatrész ami piszok drága.

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#32224) MurdR válasza stufen2 (#32223) üzenetére


MurdR
veterán

Pontosan. Most még amit viszonylag könnyen megveszel, az pár év múlva kuriózum és ritka lesz. Emlékszem, amikor volt 6250-em, és el akartam adni pár éve, a kutyát nem érdekelte. Most meg....

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#32225) KSparrow válasza MurdR (#32224) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nemrég piacok tele voltak 2110, 5110, 3210, c35 mobilokkal. Ma alig van egy-egy a piacon. Az is 1-3000, mert "retró, gyűjtőknek", etc. Van, ami 20k. Ezek kikoptak. Emlékszem, mikor anno a Verseny utcai piacon egy doboznyi(!) fóliás 2110 között turkàltam. Ma meg alig van egy-két darab.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#32226) puputewe válasza KSparrow (#32225) üzenetére


puputewe
újonc

Óóóhhhhhh Verseny utca.......... Sírtam mikor bezárt. Szó szerint. Nyitástól ('96 tavasz) zárásig részt vettem a lüktetésben...:)

(#32227) stufen2 válasza MurdR (#32224) üzenetére


stufen2
tag

2 éve vettem egy dobozos minden cullangos gold arte-t 70ért, látatlanba azonnali 200at ajánlottak érte, csak vigyem azonnal, kb egy hónapja, kiröhögtem ;] :P, kb aakkor vettem 2 fóliás minden cullangos 8910i-t fóliás dokkolókkal azokat +2000ért, ma még egy jó állapotú használtat is nehéz keríteni. De szerintem ez is most egyfajta divat hobbi, lecseng ugyan úgy ez is, mint amikor 2006 környékén robogó tuning őrület volt, utána jöttek a forhant öreg bmw-k, most meg az öreg golfok voltak menők, de szerintem ennek a hóbortnak is a végét járjuk

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#32228) stufen2


stufen2
tag

Meg ha megnézitek a "klasszikus" mobilboltok megszűntek, a boltok 80%-a főként Bp.-n arabok által üzemeltetett tok meg kiegészítő bolt lett. Vidéken meg a mobilboltok csak vergődnek, alig van egy pár. Amik meg megmaradtak, a 90%uk olyan árat használ, hogy hihetetlen, legutoljára egy 6230i-t kérdeztem meg, messziről jól nézett ki, közelről meg olyan volt, mint ami egész nap a betonkeverőben forgott, de még engem néztek hülyének, hogy mondtam, hogy nem kérem, amikor meghallottam a bűvös 9ezres árat.

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#32229) CharlieDrop válasza KSparrow (#32184) üzenetére


CharlieDrop
veterán

8800 -> nyami :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32230) stufen2 válasza MurdR (#32224) üzenetére


stufen2
tag

Már az elmúlt 2-3 évet tekintve van egy 20%-os drágulás nagy általánosságban, de azért még vannak jó árfekvésűek is.

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#32231) bunkomen


bunkomen
tag

Erre az egész drágulásos dologra azt mondom, hogy mindig vannak nem hozzáértő eladók, akik röhejesen alacsony áron árulnak 1-1 ritkaságot... Én kivárom ezeket, és a jó 1ft-os "telefon csomag eladó" aukciókat :) Számomra erről szól a gyűjtés. Nem pedig arról, hogy horror áron megveszek mindent, csak mert kell...

Üdv

(#32232) stufen2 válasza bunkomen (#32231) üzenetére


stufen2
tag

Igen ez igaz, aztán eltelik egy kis idő és az alacsonyabb ár kategóriájú telefonokat ha beszerezted akkor hova tovább vagy többet költesz vagy befejezed, és vannak olyan telefonok amik ebbe az általad leírt kategóriába soha nem fognak beleesni. 1-1,5 éve én is belefutottam egy 3 ezres 8910-be, nem vitte el a hülye, feltette újra az ürge 5ért rá 2 napra, autóba ültem elmentem érte, de egy kezemen megtudom számolni hány ilyet láttam.

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#32233) bunkomen válasza stufen2 (#32232) üzenetére


bunkomen
tag

Soha ne mond, hogy soha :) Egyszer biztos, hogy bele fognak esni az általam említett kategóriákba, azok amiket szeretnék. Ha meg nem, akkor kimaradnak a gyűjteményből, vagy belenyúlok a pénztárcába, de erre kisebb esélyt látok. Attól mondjuk picit félek, hogy a 8800,8810,8850,8910,8910i telefonokkal bajban leszek. Sajna ezekkel szinte mindenki tisztában van, hogy nem 2000ft-ot érnek. Ettől függetlenül volt már vaterán hibátlan 8850, ami 4500ft-ért kelt el. Illetve, tuti van itt valaki aki ezekhez is jó áron jutott hozzá.

Közben szerkesztetted: Nem az a lényeg, hogy hány kezeden tudod megszámolni az ilyen eseteket. Hanem, hogy néha bele lehet futni....

[ Szerkesztve ]

Üdv

(#32234) stufen2 válasza bunkomen (#32233) üzenetére


stufen2
tag

6650-et 2 éve nem láttam hirdetni senkit, az sem lesz egyszerű

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#32235) bunkomen válasza stufen2 (#32234) üzenetére


bunkomen
tag

Van még jó pár típus, amit a 2-3 éves "gyűjtési karrierem" óta nem láttam eladót. De eléggé bizakodó típus vagyok :D

Üdv

(#32236) CharlieDrop válasza bunkomen (#32233) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mi a reális ára egy jó állapotú 8850-nek?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32237) bunkomen válasza CharlieDrop (#32236) üzenetére


bunkomen
tag

Most pl 20-ért kelt el egy 8850. Szerintem ez kissé több lett, mint amit ér. De hát látod... Kinek mi.

Üdv

(#32238) CharlieDrop válasza bunkomen (#32237) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32239) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Nagyon szép Nokia 9110i gombokért a vaterán! :)

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#32240) zorzy4 válasza Mulderpapa (#32239) üzenetére


zorzy4
őstag

Hát azért ez nem gombok, pont a reális ára.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#32241) Mulderpapa válasza zorzy4 (#32240) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Amikor én kerestem 9210i-t 1-2 éve, akkor ilyen 7-8000 Ft körül mentek és a szép állapottól nagyon messze voltak. Azt hittem a 9110i-k drágábban mennek.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#32242) KSparrow válasza bunkomen (#32235) üzenetére


KSparrow
senior tag

Na én így voltam az n92-vel. Azért vettem meg azt
Azóta se volt eladó.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#32243) bunkomen válasza KSparrow (#32242) üzenetére


bunkomen
tag

Na jó, de neked már nem sok választási lehetőséged maradt :D

Üdv

(#32244) KSparrow válasza bunkomen (#32243) üzenetére


KSparrow
senior tag

Hát.. 245 típussal... A héten megyek plusz egyért..

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#32245) bunkomen válasza KSparrow (#32244) üzenetére


bunkomen
tag

Mi lesz az újdonság?

Üdv

(#32246) zorzy4 válasza bunkomen (#32231) üzenetére


zorzy4
őstag

Mondjuk sokaknak nem szimpatikus ez 3000ftig vásárolok hozzáállás. Még én is megkaptam hogy igénytelen meg forintos, és nem igazi gyűjtő vagyok, pedig nem egyszer adok ki 10-15000ftot is telefonért.
Én ugye csak ritka telefonokat gyűjtők, ott meg nincs nagyon kecmec. Se árban se állapotban, stb. Lehet ott is 200ftokér venni, de az sok hajnali piacozást jelent. Most pl vettem egy 7280ast 7000ftért, meg egy xelibri 6ot 5000ért. Jó árban voltak még ha nem is filléres tételek. Nem sokára kép.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#32247) bunkomen válasza zorzy4 (#32246) üzenetére


bunkomen
tag

A dobozos hibátlan E60-at 4500ért vettem :D
Hibátlan ringo3, csak világítós 6250, hibátlan 9000 csomagot 10ezerért vettem... (az más tészta hogy a 9000 elment 15-ért)
Szóval nem limit a 3000 nálam sem. A lényeg, hogy ár alatt legyen!

De ha valaki 3000-ig vásárol és azt mondják rá hogy nem igazi gyűjtő, akkor én nem vagyok igazi gyűjtő. És? Felveszel ilyen kritikát? Mindenki úgy gyűjt ahogy akar...

Xelibri-t, azt vetted amit még linkeltem, Érdről?

[ Szerkesztve ]

Üdv

(#32248) sz.balazs.95 válasza bunkomen (#32247) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

"De ha valaki 3000-ig vásárol és azt mondják rá hogy nem igazi gyűjtő, akkor én nem vagyok igazi gyűjtő. És? Felveszel ilyen kritikát? Mindenki úgy gyűjt ahogy akar..."

Hatalmas +1! :R

Eleve aki ilyet mond, hogy nem igazi gyűjtő, meg hasonló, az nyilván csak arra megy ki, hogy minél többért tudja rásózni a másikra, hogy "igazi gyűjtő" lehessen.
Ez számomra egy kategóriába esik azzal, amikor valamire rásütik, hogy "retro", majd mindenféle szégyenérzet nélkül 3-4x-es áron adják a normálhoz képest. :(((

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#32249) CharlieDrop válasza bunkomen (#32247) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ilyeneket hol sikerül lőnöd?

Vagy más kérdés, hol szoktatok vásárolni? :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32250) stufen2 válasza zorzy4 (#32246) üzenetére


stufen2
tag

Nálam az elv az, hogy 1-2 darab esetén 500, 10 db felett 300. Jó, volt kb, 10-20 db ami többe került, de azok ritkák voltak. 1-et vettem rohadt drágán, de én bontottam fel a dobozát és előtte meg utána se láttam többet.

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.