Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) sz.balazs.95 válasza Mulderpapa (#31250) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

biztos úgy döntött, hogy ennyire jó telefonra nincs szüksége, és inkább beéri egy „ipHone”-nal. ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#31252) stufen2 válasza ferret77 (#31236) üzenetére


stufen2
tag

Ezzel a kompatibilitással vigyáznék, pl az e75 és az e52 lcd-je nem kompatibilis, egymással mégis minden oldalon az van, hogy igen...

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#31253) zorzy4


zorzy4
őstag

És gyűjtés nem áll le......

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#31254) Dr Dee válasza zorzy4 (#31253) üzenetére


Dr Dee
újonc

Amikor az ME45 megjelent,mindig olyan narancssárga-fehéret szerettem voln😃
Eladó?

(#31255) ferret77 válasza stufen2 (#31252) üzenetére


ferret77
tag

Hát igen, azt pl jó lenne tudni, hogy melyik az, ami fullra megegyezik, csatlakozó, stb.

(#31256) zorzy4 válasza Dr Dee (#31254) üzenetére


zorzy4
őstag

Nem sajna.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#31257) ferret77 válasza zorzy4 (#31253) üzenetére


ferret77
tag

Innen csak az ME45-t ismerem. Ezért is van, hogy csak nokiákat gyűjtök. Azokat szinte mind ismerem, volt nekem, esetleg elfogadtam volna régen. Más márkákról mondhatjátok nekem, hogy ilyen ritka, olyan ritka, fingom nincs a legtöbbről. :D Egy-két típus van, amit elfogadnék más márják közül gyűjteménybe.

(#31258) stufen2 válasza ferret77 (#31255) üzenetére


stufen2
tag

Én pont belefutottam... e55-be akartam, beletenni az e75-öt, mert ugye az e75 lcdje kompatibilis az e52-vel az meg az e55-ttel (jó pár oldal szerint), igen csak az lcd-n lévő flex kábel - csatlakozó rövidebb, mint az e52-nél...amúgy működik vele, még a csatlakozó is megegyezik, csak nem tudod ugye a helyére tenni az lcd-t és összeszerelni, meg máshogy vannak meghajtva harmónika szerűen a flex kábelok is a különböző készülékekben, hiába egyforma hosszúak

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#31259) zorzy4


zorzy4
őstag

Szép n96 doboz valakinek?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#31260) Fancy-boy válasza zorzy4 (#31259) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Egyébként miért jó egy olyan doboz, aminek az IMEI címkéje nem egyezik a telefonéval?
Tehát szerintem akkor van értelme a dolognak, ha a telefon és doboz összepasszol.
Persze tárolásra lehet használni...
Ne vedd kötekedésnek, csak érdekel...

[ Szerkesztve ]

(#31261) KSparrow válasza Fancy-boy (#31260) üzenetére


KSparrow
senior tag

Van, amikor nincs más. De én is jobb szeretem a sajátot, bár nem létfontosságú a doboz nekem. Már nem tudom hova tenni őket :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#31262) zorzy4 válasza Fancy-boy (#31260) üzenetére


zorzy4
őstag

Semmi gond. A ezen dobozon nincs imei matrica, de még a helye se. Általánosságban meg pl. a nokiás dobozókról le lehet húzni az imei matricát, és akkor multi kompatibilis. Amúgy meg sosem értettem ezt az imeire izgulást, nekem még olyan telefonjaim is vannak, amiben nem egyezik a szoftveres imei. És akkor mi van.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#31263) iday válasza zorzy4 (#31262) üzenetére


iday
aktív tag

Azt jelenti ha nem egyezik az imei, a hátlapon lévő címkével, hogy a készülék valószínűleg lopott.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#31264) KSparrow válasza iday (#31263) üzenetére


KSparrow
senior tag

Vagy burkolat volt cserélve, de mindenképp berhelt.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#31265) zorzy4 válasza iday (#31263) üzenetére


zorzy4
őstag

Általában amit ksparrow mondott. És ha lopott.......? ;] Egy 10 éves telefonnál már kit érdekel. Valószínűleg az eredeti tulaja sem sír már utána. Ez persze nem azt jelenti, hogy direkt támogatni kéne az orgazdaságot, de ki tudja mitket vesz az ember piacon. De az imei nem jelent semmit.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#31266) sz.balazs.95 válasza Fancy-boy (#31260) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Mert jól néznek ki. :D
Legalábbis a régi Nokia dobozok élettel teli vidám borítást kaptak mindig. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#31267) Fancy-boy válasza sz.balazs.95 (#31266) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Jah. :)
Egyes modellek belsejében még smiley is volt. :DD

(#31268) sz.balazs.95 válasza Fancy-boy (#31267) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nekem még az N-Gage doboza tetszik nagyon, illetve a Siemensek is jópofa dobozokkal rendelkeznek. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#31269) stufen2 válasza zorzy4 (#31265) üzenetére


stufen2
tag

Főként, hogy mi olyan telefonokat gyűjtünk, amik pár ezer forintosak, egy ismeretlen számára meg értéktelenek, nem valami nagy ezeknél a telefonoknál a lopási kedv...

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#31270) zorzy4 válasza ferret77 (#31234) üzenetére


zorzy4
őstag

Egy ilyenre nálam is van vágyás.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#31271) Dr Dee válasza zorzy4 (#31262) üzenetére


Dr Dee
újonc

Nekem fontos a doboz,sőt az Imei szám is stimmeljen! A régi telefon dobozok jól néznek ki. Számomra így kerek😃😃
Lehet rajta vitázni meg minden!
Pár éve gyűjtöttem a Matchboxokat is! Na ott ki is készülnêl a doboztól!! Ott van olyan meló ahol a doboz többet ér😉
Az,hogy lopott vagy nem egy telefon,az pedig szerintem erkölcsi kérdés!

(#31272) zorzy4 válasza Dr Dee (#31271) üzenetére


zorzy4
őstag

Persze megértem. Én sem keresem a lopott telókat. De honnét tudja az ember, hogy mit vesz? Nem tudok pedigrét kérni egy telefonhoz, ha 300, ha 30000ft. Ha meg főtelefont veszek, akkor meg nem lehet kérdéses, mert azt csak újonnan magyar gyártói garanciával veszek.
Mondjuk erre mostanában nem fog sor kerülni, mert ugyan terveztem de aztán rájöttem, hogy minek. Hiszen egy 808as, de még e72 is tökéletesen kiszolgálja az igényeimet.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#31273) KSparrow válasza Fancy-boy (#31267) üzenetére


KSparrow
senior tag

De az miért? Elő jött a téma a szerdai mobilarena tv-ben is.. :)

Na igen, a doboz. Leginkább amiatt fontos, hogy legyen, és saját legyen, mert az az eredeti tulajròl mond valamit. És pedig azt, hogy rendes, rendszeretõ. Nekem is ami saját és újonnan vettük, a legkisebb zacskó is el van rakva.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#31274) sz.balazs.95 válasza KSparrow (#31273) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

én tudom. :P /néztem az adást, igaz, utólag, nem élőben/

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#31275) MurdR válasza iday (#31263) üzenetére


MurdR
veterán

:U

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#31276) iday válasza zorzy4 (#31265) üzenetére


iday
aktív tag

Ebbe csak az a rossz, ha bármi okból kapsz egy házkutatást már gáz. :U
De nem kívánom senkinek se.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#31277) zorzy4 válasza iday (#31276) üzenetére


zorzy4
őstag

És találnak egy 10 éve lopott 3310est..... Akkor mi lesz?

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#31278) KSparrow válasza iday (#31276) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nálam ne kutasson senki!

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#31279) sz.balazs.95 válasza iday (#31276) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

de gondolom a bejelentett lopáshoz tartozó papírok már rég valami archívum legmélyén figyel, ha nem semmisítették meg azóta. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#31280) zorzy4 válasza sz.balazs.95 (#31279) üzenetére


zorzy4
őstag

Jól elkanyarodtunk, a nem egyező imei számú doboztól.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#31281) sz.balazs.95 válasza zorzy4 (#31280) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

hát ja. :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#31282) bunkomen válasza zorzy4 (#31280) üzenetére


bunkomen
tag

Az biztos, szerintem az eltérő imei számok 1% keletkezett lopás miatt, a többi felújítás-javítás eredménye....

Üdv

(#31283) Fancy-boy válasza KSparrow (#31273) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Sajnos nem tudom.
De ha tudja valaki Jorma Ollila elérhetőségét, akkor szívesen megkérdezem. :)

Mellesleg erről a mobilarena tv adásról is megvan a véleményem.
Ennél többet érdemelt volna a Nokia. Rádaásul nem pont Bog-nak kellett volna szerepelnie benne...nem részletezném, hogy miért.

[ Szerkesztve ]

(#31284) Dr Dee válasza zorzy4 (#31277) üzenetére


Dr Dee
újonc

A rabositás nem kellemes!!!😀😀 ha utána még ejtik a gyanúsítást az ügy elévülése miatt,báááár ha egy komolyabb bűncselekménynél használták a telefont.... akkor lehet problémád belőle!

(#31285) zorzy4 válasza Dr Dee (#31284) üzenetére


zorzy4
őstag

Jó ennyi erővel senki ne vegyen, használt dolgokat, mert ki tudja honnét van.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#31286) Dr Dee válasza zorzy4 (#31285) üzenetére


Dr Dee
újonc

Inkább úgy mondanám,hogy ellenörzőtt forrásból szabad használt dolgot venni,szerintem😉

[ Szerkesztve ]

(#31287) zorzy4 válasza Dr Dee (#31286) üzenetére


zorzy4
őstag

Mert te még ne vásároltás semmit neten, vagy piacon.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#31288) ferret77


ferret77
tag

Érdekel valakit egy 6250? Lehetőleg olyan valaki, aki magának szeretné és nem kereskedni. Nem az enyém.

(#31289) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Eredeti Vertu Constellation a vaterán, ha valaki ki szeretné próbálni milyen lehetett egy 1 millás telefon annak idején. :)

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#31290) zorzy4 válasza Mulderpapa (#31289) üzenetére


zorzy4
őstag

Persze és hozzád csapja rongyos 15000ért az eredeti vertut.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#31291) Mulderpapa válasza zorzy4 (#31290) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Írja, hogy regisztrált.
Ezt pedig a hátulján belegravírozott sorozatszám alapján ellenőrizni lehet 1 perc alatt.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#31292) Dr Dee válasza zorzy4 (#31287) üzenetére


Dr Dee
újonc

Piacon nem,neten pedig igen. De ott is igyekszem körültekintő lenni.....😉

(#31293) Dr Dee válasza ferret77 (#31288) üzenetére


Dr Dee
újonc

Nekem is van egy kék eladó darabom😃😃😃

(#31294) zorzy4 válasza Dr Dee (#31292) üzenetére


zorzy4
őstag

Nyilván full dobozos telefonoknál elég kis esélye van, hogy lopott legyen.
De nem hiszem, hogy nekünk gyűjtőknek le kéne mondani a piacolás élményéről, az még nem bűn. Azon meg szerintem nem kell elgondolkozni, hogy annak a pár száz, vagy ezer forintos telefonnak, milyen az előélete. Persze érvényes ez minden másra ami piacon vesznek ez emberek. Márpedig tömeg van mindig, és nem hiszem, hogy mindenki potenciális orgazda. Nyilván, nagy értékű telefont, vagy bármit nem vennék piacon, de még használtan se.
Pont most vettem boltba biciklit, aminek az ára hat számjegyű, de eszembe se jutott, hogy piacon vegyem, pedig volt hasonló 25000ért, papírok nélkül "hát itt vagyok minden héten" garanciával és eredetiségigazolással.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#31295) Mulderpapa válasza zorzy4 (#31294) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Én full dobozos, full papíros telefon miatt mentem már rendőrségi kihallgatásra, mert mint kiderült lopott volt a telefon. IMEI szám egyezett a telefonon, dobozon, papíron és 2 hetes volt.
Mivel benne volt a SIM kártyám, ezért megtalált a rendőrség, de "szerencsére" addigra már eladtam, így nem tőlem foglalták le.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#31296) zorzy4 válasza Mulderpapa (#31295) üzenetére


zorzy4
őstag

Hol vetted?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#31297) Dr Dee válasza zorzy4 (#31294) üzenetére


Dr Dee
újonc

Ok,részemről a téma lezárva!

(#31298) stufen2 válasza Mulderpapa (#31289) üzenetére


stufen2
tag

A számot is simán másolják, rafkósak ezek a húzott szeműek, és attól még ugyanúgy lehet maga a szerkezet egy másolat, a bolti eladó meg nem tudja megkülönböztetni a profi másolatot az eredetitől, Angliában bevizsgálnák, de kicsit messze van. Magyarán van egy olyan telefonod ami lehet hamisítvány, de nem tudja itthon megmondani senki sem, hogy az-e, mert olyan számmal már gyártottak egy olyan telefont, vagy többet is.

Más: Csak nekem tűnt fel, hogy oprendszere android :DDD

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#31299) Mulderpapa válasza zorzy4 (#31296) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Itt hardveraprón...
De 2 éve vettem egy drágább Samsungot, szintén full dobozos bontatlant vaterán, ott pedig az hívott fel pár hónap múlva, akitől vettem (több darab is volt neki), hogy ő igazából lopta ezeket a telefonokat és most vissza kell adnia az összeset a tulajdonosának, mert ha nem akkor fel lesz jelentve, stb..., ezért visszavásárolná olcsóbban tőlem. :D
Azóta be is fejeztem a telefonokkal való seftelést, mert nem hiányzik ez nekem és időm sincs már rá nagyon.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#31300) zorzy4 válasza Dr Dee (#31297) üzenetére


zorzy4
őstag

Ja nem tudom ki vetette fel de szerintem is túl hosszúra nyúlt a téma.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.