Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) bunkomen


bunkomen
tag

Ilyet miért és hogyan produkál némely telefon? Legutoljára a 7650-nél vettem észre. Most pedig a 3660-nál. Kikapcsolt állapotban akkuszintjelzés.... De legalább eszembe juttatta, hogy elfelejtettem leragasztani az érintkezőket :D

Üdv

(#30652) zorzy4 válasza bunkomen (#30651) üzenetére


zorzy4
őstag

Néha töltés után megzavarodnak. Ha kiveszed és visszarakod, akkor is csinálja?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#30653) bunkomen válasza zorzy4 (#30652) üzenetére


bunkomen
tag

A 7650 lemerülésig csinálta. Most ezzel nem teszteltem a ki-be rakosgatást, már cellux van rajta.

Üdv

(#30654) stufen2


stufen2
tag

Van valakinek nokia 6070 ese és 5070 ese? Arra lennék kíváncsi konkrétan, hogy az 5070-re rá lehet-e tenni a 6070 burkolatot.

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30655) MurdR válasza stufen2 (#30654) üzenetére


MurdR
veterán

Mindkettő van valahol. Ha jól emlékszem nekem az 5070emen 6070 burkolat van.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#30656) stufen2 válasza MurdR (#30655) üzenetére


stufen2
tag

Megnéznéd, ha nem nagy gond? :R

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30657) MurdR válasza stufen2 (#30656) üzenetére


MurdR
veterán

persze. Már ha megtalálom. :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#30658) stufen2 válasza MurdR (#30657) üzenetére


stufen2
tag

köszi

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30659) KSparrow válasza stufen2 (#30658) üzenetére


KSparrow
senior tag

6070, 6080, 5070 csont ugyanaz, csak színben és designban van eltérés.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#30660) stufen2 válasza KSparrow (#30659) üzenetére


stufen2
tag

értem, nekem a lényeg, hogy a közkeret és az elő-hátlapok kompatibilisek legyenek

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30661) KSparrow válasza stufen2 (#30660) üzenetére


KSparrow
senior tag

Azok. Színben nem, de amugy...

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#30662) bunkomen


bunkomen
tag

Zálogházba szoktatok járni? Egy mellett néha el szoktam menni és végiglesem a kirakatot, hátha van valami értelmes mobil... de nem nagyon szokott.

Üdv

(#30663) bunkomen


bunkomen
tag

Így fizetés után akinek égetné a kezét a pénz... :DDD Nokia 8800 arte sorozat

[ Szerkesztve ]

Üdv

(#30664) Dr Dee


Dr Dee
újonc

Ez kié?
[link]

(#30665) bunkomen


bunkomen
tag

A mai napom is egy ezresbe fájt. Független 6303ci és egy vodás 6300... Semmi bajuk, bár egy új előlap rájuk férne :)

Üdv

(#30666) bunkomen válasza bunkomen (#30665) üzenetére


bunkomen
tag

Üdv

(#30667) stufen2 válasza bunkomen (#30663) üzenetére


stufen2
tag

Ez pont az a pár telefon, amit a dobozuk és az összes tartozékuk nélkül nem szabad megvenni, de ennek is a nagyképűsége nagyobb mint a tudása, csak ha a mobilarénás tesztek árait figyelembe veszem akkor a helyes árazási sorrend:
gold 400e felett
sapphire 340e
carbon 300e
black 150-200e
elvégre is egy darab szénszál lapka nem kerül annyiba, mint egy zafír drágakő

de volt belőle egy két cég (goldstriker, knalish athem) által kreált giccsesebb darab is
sapphire platinum snow fox 340e huf
sapphire arte diamond 1000db gyémánttal 20e $
royal edition ?
princess 3,25 millió huf
(de ezek csak érdekesség képpen)

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30668) zorzy4 válasza stufen2 (#30667) üzenetére


zorzy4
őstag

Most nem értem mi ebben a nagyképűség ha 70000az indulóár? És mi az hogy doboz és tartozékok nélkül nem szabad megvenni. Talán ez a nagyképűség? Mindenki eldönti, hogy ezek nélkül kell e, és menyit ér meg a teló.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#30669) Dr Dee


Dr Dee
újonc

Lehet....

(#30670) Dr Dee válasza Dr Dee (#30669) üzenetére


Dr Dee
újonc

(#30671) ZsizsiZsozsó


ZsizsiZsozsó
tag

Sziasztok!
Lehet anno volt kérdés, de most újra felszeretném tenni. Nokia 9300,9300i és 9500 között gondolkodom. Szerintetek melyiket érdemes választanom? Csak szeretnék néhány érvet és ellenérvet kérni a kommunikátorokról(gondolok itt melyik a megbízhatóbb, melyiknek jobb az anyaghasználata(tartósság szempontjából), symbian gyorsasága, típushibák stb). Külföldi teszteken és felhasználó vélemények alapján a natúr 9300 dicsérték. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

The Power Is Yours!

(#30672) sz.balazs.95 válasza ZsizsiZsozsó (#30671) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a 9300-nak szerintem egy komoly hiányossága van: a Wi-Fi hiánya, szóval én a 9500 és a 9300i között gondolkodnék.
Nekem külsőre a 9500 jobban bejön. Illetve annak van kamerája is. + nagyobb a kijelzője is.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30673) KSparrow válasza sz.balazs.95 (#30672) üzenetére


KSparrow
senior tag

Ma már ha a 9500 mellett a kamera nem érv. A. Wlan meg
.
Főtelefonnak egyiket se ajánlom. A 9500 nagyon nagy, a 9300i vagy a sima aranyos, de szintén nem nagy valami. A wlan nem sokat használ, mert régi a szoftver és nem bírja el a nagy oldalakat. Mobil nézetre meg nem kell akkora adatforgalom, hogy kelljen a wlan.
Szerintem elég a sima.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#30674) stufen2 válasza zorzy4 (#30668) üzenetére


stufen2
tag

Ezek a telefonok tartozékok doboz nélkül szép állapotban sem mennek el 35-40-45-nél többért, cuccokkal a duplája, de ezek, legalább is 2 tuti átlagos állapotban van, ha meg kellene venni 100 nál többet nem adnék érte.
A nagyképűség ez: "Nemrégiben komolyan rá voltam kattanva erre a sorozata és megkockáztatom, hogy elég sokat is tudok róluk. Ezért: tisztelettel kérek minden érdeklődőt, hogy az „eredeti-e”, made in holgyártották”, „Koreai-e”, töltsél fel képet az akkumlátor alatti címkéről meg adj IMEI számot dolgokkal ne fárasszuk egymást és a life timerrel ......."
Lehet csak nekem szúrja a szemem, de egy ennyire tahó szövegeket én nem bírom. Jelene eseten meg ugye a zafír a drágább és nem a karbon - de ő nagyon ért hozzá. :C Ahelyett, hogy ő is utánanézett volna, ahogy én is kiolvastam a mobilaréna cikkekből az árakat.

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30675) stufen2 válasza Dr Dee (#30670) üzenetére


stufen2
tag

Szép nincs is olyan rossz állapotban, mint mondtad.

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30676) bunkomen válasza Dr Dee (#30670) üzenetére


bunkomen
tag

Eladó valamelyik? Ár?

Üdv

(#30677) stufen2


stufen2
tag

Azon nem gondolkodtatok, hogy ha pl 10 év múlva bedöglik az összes akku, akkor hogy fogjuk őket áram alá helyezni és bekapcsolni?

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30678) Dr Dee válasza stufen2 (#30677) üzenetére


Dr Dee
újonc

Addigra én tutti,hogy megválok tölük :DD

(#30679) Dr Dee válasza bunkomen (#30676) üzenetére


Dr Dee
újonc

Igen,de ami eladó lesz,az most még nem működik....remélem fog!

(#30680) Dr Dee


Dr Dee
újonc

Eladóak posta vagy személyesen nálam Budapesten a XVIII.Kerületben! Nem viszem sehova sem!


(#30681) bunkomen válasza Dr Dee (#30679) üzenetére


bunkomen
tag

Mennyi lesz a 6250?

Üdv

(#30682) Dr Dee válasza bunkomen (#30681) üzenetére


Dr Dee
újonc

Nem tudom még,jelzem ha tudunk bele életet lehelni! :DD

(#30683) sz.balazs.95 válasza stufen2 (#30677) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

de már gondolkodtam ezen. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30684) KSparrow válasza sz.balazs.95 (#30683) üzenetére


KSparrow
senior tag

Szerintem ilyen gond nem lesz, mert a Nokia BL-5C akku még akár ma is van újonnan (a 108-ban pl ugyanaz van, csak a design más); a régiek pedig: 2010, 2110, 8110: mind vagy van utángyártott, nagyobb, vagy újra lehet cellázni. de nekem van 2110 akkum, ami még ma is jó, pedig már 20 éves. Szerintem nem reális a félelem. (legalábbis Nokiánál. A SonyEricsson, Sharp meg ezek csináltak fura akkukat :DDD)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#30685) sz.balazs.95 válasza KSparrow (#30684) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Jó persze, a BL-5C 100 év múlva is lesz még :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30686) stufen2 válasza KSparrow (#30684) üzenetére


stufen2
tag

a rosseb se fog több ezret költeni újracellázásra, a 8110akkut meg nem hinném, hogy újracellázák mert abban még ilyen lapka cellák vannak

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30687) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

egyébként működő Nokia 2010 akkut hol lehet szerezni?
Illetve Hitachi CR-D500-hoz és Nokia 3110-hez hogy lehetne burkot szerezni? ugyanis mindkettő repedt. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30688) KSparrow válasza sz.balazs.95 (#30687) üzenetére


KSparrow
senior tag

keresel és találsz. vagy nem. Akkor meg vogsz egy régit, van benne elég hely, és a cella helyett újratölthető elemeket teszel bele. :) Én ezt csináltam a 1011-es akkujával, és ha csak 2 percet is, de elmegy saját erőből :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#30689) Dr Dee


Dr Dee
újonc

Tényleg szép állapot!!!

(#30690) Earl_Muttley válasza Dr Dee (#30689) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

WOW! Mennyibe fájt ha szabad tudni?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#30691) Dr Dee válasza Earl_Muttley (#30690) üzenetére


Dr Dee
újonc

Sajna nem az enyém. Egy Orosz oldalon találtam,hogy eladó. Kíváncsiságból ráirok....

(#30692) bunkomen


bunkomen
tag

Ezt valaki próbálta már? Régi BB5 unlock DKU-5 kábellal

Üdv

(#30693) KSparrow válasza bunkomen (#30692) üzenetére


KSparrow
senior tag

majd kipróbálom, csak elő kell szernem a DKU-5-öst. De N91 pl MiniUSB, szóval az felejtő. Na meg a másik baj, nekem ezek ind függetlenek :) Illetve van egy N91-esem, de az meg pont nem ez a kábel,mint írtam. :))

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#30694) bunkomen válasza KSparrow (#30693) üzenetére


bunkomen
tag

Nekem 6630, 6680, N70 mind függő... DKU5-öm pedig nincs, de találtam egy közelit a neten most próbálom elbizniszelni. Eléggé hitelesnek tűnik ez a progi, több helyen is utánaolvastam, de olyan fura lenne hogy itt a fórumban senki nem tudott még róla :D

Üdv

(#30695) KSparrow válasza bunkomen (#30694) üzenetére


KSparrow
senior tag

A 6680-asom elvileg nyitva van (lehet T-s, majd meglesem), az N70-est még én nyittattam, a 6630-asaim protok, N90-esem meghalt, de független volt, N91-et meg írtam.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#30696) bunkomen válasza KSparrow (#30695) üzenetére


bunkomen
tag

Szegény N90-el mi lett? Ezek a rémálmaim, hogy egyszer kapcsolnám be valamelyik értékesebb darabot és nem reagál :D

Üdv

(#30697) KSparrow válasza bunkomen (#30696) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nem tudom. Dobozos a telefon, használtam is, minden szép volt és jó, aztán elkezdtek nem reagálni a gombok. jó, ezt valahogy még megoldottam, most viszont mikor betölt a rendszer, kikapcsol a telefon.
Nemrég vennem kellett egy új 3650-est, mert a régi nem kapcsolt be. Persze bosszant, hogy kidobtam egy halom pénzt rá, de örülök is, mert ezen hófehér a közkeret meg a bekapcs. gomb, 2 hónapot volt összesen használva a telefon.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#30698) zorzy4 válasza stufen2 (#30677) üzenetére


zorzy4
őstag

Én már ebből rég nem csinálok problémát. És nem is az akku a legnagyobb probléma, hanem az hogy minél régebbi egy telefon annál valószínűbb, hogy álltában elromlik. Az alkarészek száradnak vetemednek bomlanak, és elég egy mikroszkopikus változás valahol, és a teló meghal. Ezért nem bírom azt a hozzá állást, hogy csak működő telefon való a gyűjteménybe. Persze egy tucatmodellnél, vagy egy közelmúltbeli telefonnál, érdemes válogatni, de minél régebbi vagy ritkább egy teló, annál inkább el kel fogadni, hogy muzeális értékét, nem a működése, akkuja, doboza, és külső állapota határozza meg. Akkut általában meg lehet oldani, de egyszerre úgysem lehet az egész gyűjteményt használni.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#30699) bunkomen


bunkomen
tag

"Az e90-be kell egy másik akksi, a ház kopott, mem kártya takaró hiányzik. a 770 szalagkábelével kell valamit csinálni, de így is használható, azon linux op rendszer fut"

ez így mennyit érne? illetve valakit érdekelne?

Üdv

(#30700) #43960832


#43960832
törölt tag

Sziasztok!

Rég írtam, de szoktam ám olvasni a fórumot. :P
Bemutatnám a jelenlegi fő telefonomat, amit magáncélra használok:

Vissza a gyökerekhez. :)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.