Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30901) Dr.Zoo válasza Dr Dee (#30899) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Feljelentheted, csak leszarják. A vatera egy külföldön bejegyzett cég..
itt olvasgass. :(
Meg itt: [link]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#30902) Dr Dee válasza Dr.Zoo (#30901) üzenetére


Dr Dee
újonc

Kap egy semlegest! Nem idegelem magam ilyenen! :D

(#30903) arkades válasza ferret77 (#30892) üzenetére


arkades
aktív tag

Mikor is volt az, amikor a Nokia piacvezető volt és a Sharp vagy a Sony meg sehol nem volt?

Каждый дрочит как он хочет.

(#30904) #43755008 válasza ferret77 (#30889) üzenetére


#43755008
törölt tag

És a 3410-essel mi a helyzet? Abból nem kaptak a japánok?

(#30905) Dr.Zoo válasza Dr Dee (#30902) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Jaja, annó volt olyanom, hogy házhoz vittem a csöves riaa korrektort, direkt alkatrészként árulva, erre a helyszínen benyögi, hogy nem tettszik neki, és visszaléphet-e? Pff. Erre mit mondjak?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#30906) KSparrow válasza #43755008 (#30904) üzenetére


KSparrow
senior tag

3410 meg 5140 amiben van. (kivéve nmt, 440 is van ott, meg sokban van 4-es... és látod, már nem is használhatóak!

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#30907) Dr Dee


Dr Dee
újonc

Két sőr közötti beãrazãs😀😀[link]

(#30908) zorzy4 válasza arkades (#30903) üzenetére


zorzy4
őstag

Pl a monokróm kijelzős korszakban.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#30909) arkades válasza Dr Dee (#30907) üzenetére


arkades
aktív tag

Ez azért nagyon túlárazott.

Каждый дрочит как он хочет.

(#30910) ferret77 válasza arkades (#30903) üzenetére


ferret77
tag

Na jó, Japánban mondjuk nem, ahogy stufen is írta, ott akkor is jó évtizeddel előrébb járta ebben a témában is. De összességében a legelterjedtebb mobil márka a Nokia volt akkor is. A Sharp és a Sony sem volt ennyire elterjedt.

(#30911) arkades válasza zorzy4 (#30908) üzenetére


arkades
aktív tag

Szerintem azért bőven voltak ott telefonok, amik nyilván el sem jutottak Európába.

Каждый дрочит как он хочет.

(#30912) arkades válasza ferret77 (#30910) üzenetére


arkades
aktív tag

Igen, Európában nem voltak nagyon elterjedtek, na de Dél-Kelet Ázsiában?

Каждый дрочит как он хочет.

(#30913) ferret77 válasza Dr Dee (#30899) üzenetére


ferret77
tag

Még jó, hogy nem ütöttem le. Hogy lehet így elírni? 8000 helyett 1500? 8000-ért igen csak túlárazott lenne, repedten.
Azért kíváncsi lettem volna, hogy mennyiért láttuk volna viszont, ha megkapod annyiért. ;]

(#30914) Dr Dee válasza ferret77 (#30913) üzenetére


Dr Dee
újonc

Ezt 4999ft :DD
Amúgy ezt egy ideig nézegettem volna! Az a baj,hogy meg is unom őket. Igyekszem ezekkel a pici hasznokkal enyhittem a veszteségeimet!

[ Szerkesztve ]

(#30915) Dr Dee válasza Dr Dee (#30914) üzenetére


Dr Dee
újonc

Irni sem sikerült😀
Szóval enyhittem a fájdalmakat!!!

(#30916) stufen2


stufen2
tag

mondjuk ilyen telefonok mellett teljesen érthető, hogy a nokia kivonult Japánból 2008-ban, ezek mellett a nokiák röhejesek lettek volna

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30917) quailstorm válasza stufen2 (#30916) üzenetére


quailstorm
nagyúr

N95 8GB azért tuti odaverte volna mindenben a kamerát kivéve. És abban se gagyi.

(#30918) arkades válasza stufen2 (#30916) üzenetére


arkades
aktív tag

Igen, a Sharp nagyon jó telefonokat csinál. Nekem van egy 902 SH-m, még most is szoktam használni. 903.ast sehol nem tudok szerezni sajnos.

Каждый дрочит как он хочет.

(#30919) Dr Dee válasza stufen2 (#30916) üzenetére


Dr Dee
újonc

Olyan Sharpot elfogadnék,vennék egyet😉

(#30920) stufen2 válasza arkades (#30918) üzenetére


stufen2
tag

emlékszem egy két sharpnak tűéles kijelzője volt messze jobbak voltak, mint az akkor kapható többi telefonoké

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30921) stufen2 válasza quailstorm (#30917) üzenetére


stufen2
tag

nem voltam sose oda az n95ökért, én akkor már a nokiák irányába se néztem, bár a 8gb teccik nekem is, de egy 500 forintos dummynál akkor, meg most se tartom többre, akkor htc td2 vel rohangáltam, nem hinném hogy tudtak volna olyat mondani, hogy nokiát vegyek, ahogy most se, de ez a csúszkás mechanizmus szerintem amúgy is egy zsákutca, még szarabb mint a flippes, elég sok kábelhibás volt anno

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30922) arkades válasza stufen2 (#30920) üzenetére


arkades
aktív tag

A GX széria első darabjai nagyon jók voltak. (10, 20, 30, 25)

[ Szerkesztve ]

Каждый дрочит как он хочет.

(#30923) sz.balazs.95 válasza stufen2 (#30921) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

hát HD2-ről én sem nagyon akartam volna váltani. :D
Az mondjuk már tényleg az a korszaka volt a Nokiának, hogy már lehetett érezni, hogy gázos a helyzet.
Akkor kicsit úgy tűnt nekem, mintha a Nokia arra koncentrált volna, hogy a Sony Ericssont lenyomja (ami egyébként mindig is sikerült nekik :DDD ), viszont a többiekkel nem foglalkoztak eléggé.
Mindenesetre elég drágán adták a cuccaikat, pláne a többiekhez képest.

jó teló a HD2 nagyon, egyet majd kéne is szereznem. (persze szigorúan gyári ROM-mal, gyári cuccokkal, mégiscsak úgy az igazi. :) )

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30924) stufen2 válasza sz.balazs.95 (#30923) üzenetére


stufen2
tag

td2! de volt hd2őm is
az n95 után nyugdíjazni kellett volna a symibiant, pláne amikor megjelent az ájfón 3g, el kellett volna lesniük mindent, ahelyett hogy foltozgatják a sajátjukat, be is verték az első szeget a koporsóba, de volt egy évfolyamtársam akinek n95 8gb ja volt nekem td2 én röhögve navigáltam igoval az meg baszakodot a fos nokiás navival, pár hónap után lötyögött is neki a csúszka, pláne rengetegszer szaggatott neki a gép, de a hd2 valami hatalmas agy pofon volt a nokiának, hiszen alig volt köztudatban a htc név, fiatal kis pár éves cég volt akkor még, de akkora pofont adott a mezőny jó pár tagjának, mint az apple amikor megjelent az első szifon

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30925) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Igen ám, csak a HD2 szériahibásan ette az érintő szalagkábelét...
Amúgy meg sokkal elavultabb egy WinMO 6.5 mint egy S60v3. Pl netezni is...

Symbiant nem nyugdíjazni kellett volna, fejleszteni. Belsős mérnökök már 2006-ban akartak bellét, de a Nokia nem. Aztán S60v5-ben GPU-t se akartak. N95-ben is csak a hardver van ott, SW tényleg fos.
Ha 2008-ban kijöttek volna a Bellével az megmentette volna az egészet. Pláne ha átállnak ARMv7-re. Lendületből megmaradt volna.

Nekem megy semmi bajom az N95 8GB-tal, de ez eredeti finn cucc.

HD2 rendszere amúgy mindenkinek pofon volt. Az a directx-es felület meg a sebesség... kár hogy a WinMO ARMv4-re volt kitalálva és közel se tudott mit kezdeni a QSD8250-nel. Majd a Jelly Bean alatt volt kb kihasználva. Meg a WP7.8 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#30926) sz.balazs.95 válasza stufen2 (#30924) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ja, azt hittem, hogy csak elírtad. :DDD

Az ideális megoldás talán az lett volna, ha a középkategóriában megmarad a Symbian, és a felső kategóriába keményen tolták volna a Maemo-t.

De amúgy a WM nekem mindig is sokoldalúbbnak tűnt, mint a Symbi.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30927) sz.balazs.95 válasza stufen2 (#30924) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ja amúgy a HTC akkor minden volt, csak pár éves fiatal nem.
1990 környékén alapították, és azóta komolyan foglalkozott WM alapú PDA-kkal.
Emiatt is szomorú, mennyire elhanyagolják a WP-t, pedig ők hagyományosan Windows OEM-ek. :(
Na meg a PC-knél ismert gyártókat látnám ismét nagyon szívesen! Főleg a Dell-t. Meg úgy az összes volt WP7-es gyártó visszatérhetne a WP-be.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30928) Dr Dee


Dr Dee
újonc

A lãnyom az igazi gyűjtő😊

(#30929) sz.balazs.95 válasza Dr Dee (#30928) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30930) MurdR válasza Dr Dee (#30928) üzenetére


MurdR
veterán

Szereti Ő is a retrot? :)

SzB.: Min használsz Te NT-t? :O

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#30931) Dr Dee válasza MurdR (#30930) üzenetére


Dr Dee
újonc

Inkább Apãt szereti,ezért segít sokat mikor pakolgatok,fotózok meg ilyenek😄
Mondjuk a Phillips videpoac-kal szeret játszani az pedig egy 1978-as videójátėk😉

(#30932) bunkomen


bunkomen
tag

Nokia N92 tegnap óta 5 ezret csökkent az ára, hátha így érdekel valakit :DDD

Üdv

(#30933) MurdR válasza Dr Dee (#30931) üzenetére


MurdR
veterán

MIk ezek a karakterek amúgy? :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#30934) bunkomen válasza sz.balazs.95 (#30927) üzenetére


bunkomen
tag

A Nokia is a Windowsnak köszönheti a halálát. Isten őrizz, hogy a HTC is azt a vonalat kövesse.

Üdv

(#30935) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Új, 0 perces, full dobozos Nokia 6301.
Nem volt olcsó, de valószínűleg használni fogom. Magyar menüt már megkapta.



(#30936) stufen2 válasza sz.balazs.95 (#30927) üzenetére


stufen2
tag

pda-kat igen kicsit régebb óta gyártott, de normális telefonokat nem, azokon sense felület sem volt még

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30937) stufen2 válasza quailstorm (#30925) üzenetére


stufen2
tag

meg a sense felület volt nagy ütőkártya még, még a szifonosok is azt mondták, hogy tényleg jó

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30938) stufen2 válasza bunkomen (#30934) üzenetére


stufen2
tag

amikor már összeállt a winfossal akkor már le volt szerintem játszva a dolog, 2006-2007 be megállt a nokiánál az élet, mintha nem hitték volna el, hogy tényleg szarul állnak és mindenki utolérte vagy még előréb is van a symbit meghagyják az olcsóbb gépeknek és a belle-t meg felturbózzák a kor követelményeinek, de hát nem

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30939) KSparrow válasza Fancy-boy (#30935) üzenetére


KSparrow
senior tag

én nem tenném, így szép, betenném dokkolóban vitrinbe.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#30940) sz.balazs.95 válasza stufen2 (#30936) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ez jogos :K

MurdR: wat?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30941) MurdR válasza sz.balazs.95 (#30940) üzenetére


MurdR
veterán

WinNT6.2? :U

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#30942) sz.balazs.95 válasza MurdR (#30941) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

rövidebb, mintha azt írnám, hogy „Microsoft Windows Embedded 8 Standard Edition” :DDD
Na meg az alapja (a Windows NT) amúgy is ugyanaz, mint a Win8-nak.
+ ebben a formában menőbb :P

mielőtt rákérdeznél: Ez nagyjából ugyanaz, mint a sima Win8, csak ehhez lehet legálisan 180 napos ingyenes licencet szerezni, emiatt van ez fent.
Majd valamikor beszerzem a rendes Win8-at, ha épp lesz elfekvőben felesleges pénzem rá.
szóval lehet 2 hónap, de lehet 2 év múlva is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30943) KSparrow válasza bunkomen (#30932) üzenetére


KSparrow
senior tag

Kösz a tippet :)

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#30944) stufen2 válasza bunkomen (#30932) üzenetére


stufen2
tag

a felét talán...

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30945) MurdR válasza sz.balazs.95 (#30942) üzenetére


MurdR
veterán

De a win 2k is NT alapokon van, mégsem írod azt hogy win NT hanem w2k :U :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#30946) bunkomen válasza Dr Dee (#30931) üzenetére


bunkomen
tag

Ha jól emlékszem valamikor dobozos 7210-et kerestél. Ha még nem sikerült volna akkor ÍME

Üdv

(#30947) sz.balazs.95 válasza MurdR (#30945) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A Win 2K technikailag a Windows NT 5.0, bátran lehetne így nevezni, mert lényegét tekintve ugyanaz, csak az egyik az OS neve, míg a másik az OS család + a az OS verziószáma. teccikérteni? :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30948) stufen2 válasza bunkomen (#30932) üzenetére


stufen2
tag

amúgy mi lenne a reális ára? gondolom az eladó a 100ezres ebayeshez méri az árát

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#30949) KSparrow válasza stufen2 (#30948) üzenetére


KSparrow
senior tag

nem találtam ebayen, linkeled?

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#30950) sz.balazs.95 válasza KSparrow (#30949) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

hasra ütére mondta (gondolom) - az eBay-re jellemző, hogy a ritka cuccokat k.va drágán kínálják, mert úgy is találnak valami szerencsétlent, aki megveszi. - kicsivel többen látogatják, mint a vaterát - a számok törvénye ugye. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.