Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) Kalandor válasza Vangelis (#19496) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem szoktam viccből írogatni, sőt ilyet leírni sem, max nem írom le, hogy mit gondolok, de ez nagyon most kikívánkozott.

Komolyan mit gondoltok? :O Online van a fele moderátori banda és dolgozik, parci, lezso, stb, mindenki a szervert csinálja, hogy ingyen használhassatok egy szolgáltatást.
Komolyan azt hiszitek, hogy direkt ártani akarunk?! :O Kicseszni? Hogy azért jutottunk el eddig? Nem.
Korrekció történt. Egy már nem elsődlegesen szakmai topic a helyére került. Végigpörgettem 400 hsz-t, és ez nem elsődlegesen szakmai topic, hanem egy közösség. Van benne szakmai is, de nem szakmai topic. Majdnem 20.000 hsz-t átválogatni nincs kapacitás.

Nem fogom törölni, ha ez a véleményed, akkor ez a véleményed. nem vagyunk XDA vagy magyar társai. Sőt, teljesen példátlan módon az ilyen méretű fórumok közt leállunk veletek vasárnap este beszélni saját nicken. Pedig kényelmes lenne szimplán törölgetni a hsz-eket, kitiltogatni anonim módon, mint máshol.

[ Szerkesztve ]

(#19502) .bruszli. válasza #65675776 (#19500) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

És ez nem sántít szerinted ? Az eddigi szakmai hozzászólások ( mert voltak szép számmal ) mostantól visszamenőleg értéktelenek lennének ? Már nem számít szakmainak,mert átraktátok a locsogós szekcióba ? Eléggé logikus... :U

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#19503) golya32


golya32
aktív tag

Vasárnap este is van a hó is esik, az adás is elment, nem is tudom mit írjak :W

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#19504) #65675776 válasza .bruszli. (#19502) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez most lehet fájni fog: az SGSOFF topicba kénytelenek vagyunk rendszeresen járni, szóval az eléggé figyelve van. Nos, az egy alapból off-nak nyílt topic, alapból a Lokálba, mégis messze több szakmai hsz van benne arányaiban, mint ebben a topicban. iOFF topic detto.

(#19505) golya32


golya32
aktív tag

Hagyjuk a vitát emberek!!!
Ebből már jól nem fogunk kijönni, moderátorok döntöttek, mi meg elfogadjuk dérrel dúrral.
Nem értek egyet én sem a leírtakkal, de nem tudunk mit tenni ez van!

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#19506) mezesmaci válasza stufen2 (#19498) üzenetére


mezesmaci
csendes tag

szerencsetlen r2d2 meg siratja az oseit.
:)

>>>what you listen is what you are<<<

(#19507) novinyul válasza #65675776 (#19504) üzenetére


novinyul
veterán

Ez így még talán érthető is lenne.De ez a topic régi mára elavult telefonokról szól.Itt nem lehet állandóan és csak is szakmai hsz,-t írni,de ha van szakmai kérdés,jön is a válasz.Igazán meghagyhattátok volna annak a néhány oszlopos tagnak a besorolását,akik tényleg sok szakmai segítséget nyújtottak.Mindezt egyik pillanatról a másikra.Megértem hogy sok a meló(nekem is van 3 munkahelyem)de egy kis figyelmesség azért jólesik :R

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#19508) Kalandor válasza novinyul (#19507) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A monitorok sem egy pörgős dolog, ott úgy oldották meg, hogy van off és szakmai topicjuk, külön.

(#19509) .bruszli. válasza #65675776 (#19504) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Nem kell OFF-ba rakni,ez MÁR NEM SZAKMAI topic...csak beszélgetős. :D
És ha jobban körülnézel nem találsz több szakmai topicot,ami nem 100 %-ban szakmai ? Ugyan... Kitörölgetitek a bratyizós/UP/pü meg szmájlis értéktelen hozzászólásokat ? Vagy ilyenek miatt leminősítitek ? Nyilván nincs rá kapacitás...de erre volt.
Nem lehetett volna előtte 'beszólni',hogy szedjétek össze magatokat,a kirívó eseteket meg moderálni ? Kisebb meló lett volna,mint így utólag magyarázni a bizonyítványt.
Szerintem ezt simán meg lehetett volna beszélni / előzni. Persze ha az lett volna a cél...de tényleg nincs már jelentősége.

Ha meg annyira közösségi beszélgetés folyt csak itt,akkor miért a noname lokálba került ? Lehettünk volna Szabad Retro Közösség... :Y

(#19508) Kalandor És itt nem lehett volna megoldani így ? :U

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#19510) KSparrow válasza .bruszli. (#19509) üzenetére


KSparrow
senior tag

Én is ezt akartam kérdezni.
Vagy hogy miér nem lehetünk szakmai logout topic. "A számítástechnikai világ közösségi szemmel. Higgadtan, kulturáltan, érvekkel."
ez szerintem pont az, ami ez a fórum. nem pedig "helyi topikok, találkozók, táborok, események...", azaz lokál.
A visszamenő büntetés pedig elég rosszul esik. engem speciel elkég brutálisan érintett. És én hiába tudom, amit tudok, csak a 2 és fél évet sajnálom, hogy ennyi időt töltöttem itt, ezek szerint hiába... se az időm, se a tudásom nem étékelik, még ennyivel se.

Most valahogy minden összeáll ellenem... Itt is ezt kapom, 2 bizniszem, amire számítottam meghiúsult...
Lehet nem most kéne Laptopot venni, még a hazaúton ellopják..

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#19511) golya32


golya32
aktív tag

Ez igaz nézzétek meg a " Nagy Mobiltelefon kibeszélő topic"-ot 3 hónapja senki sem szolt hozzá

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#19512) imi290 válasza KSparrow (#19474) üzenetére


imi290
aktív tag

Na utána néztem 8600 forintba jönne bele+ postaköltség.De ebben benne van már a gombok,mert azok is kopottak,az elő+hátlap,a középső keret,és egy új ki/be kapcsoló fentre.
Szerintem megveszem rá a dolgokat,ha majd az összes telefonon összeírom mi kell ,és majd együtt megrendelem.Megint lesz egy kis kiadás.
De hát mindenkinek kell egy hobbi:D

Ja hozzátenném hogy ez a telefon nagyon régi álmom volt.De ez álom mára megkopott mint a telefon az előző tulajánál.De amennyiért vettem megérte.És a felújítás is megéri.

[ Szerkesztve ]

(#19513) KSparrow válasza imi290 (#19512) üzenetére


KSparrow
senior tag

Persze, ahogy gondolod. :)
Ha pesti vagy, segíthetek összerakni, szereltem már ilyet.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#19514) mezesmaci válasza .bruszli. (#19509) üzenetére


mezesmaci
csendes tag

"Szabad Retro Közösség..."

ja,meg judea nepe front.
:DDD :O

>>>what you listen is what you are<<<

(#19515) golya32


golya32
aktív tag

Igen legyünk szabad retro közösség!!
Előre a retro közösségért!!

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#19516) mezesmaci válasza golya32 (#19515) üzenetére


mezesmaci
csendes tag

es vedd a fakat,egyel hodot!

;]

>>>what you listen is what you are<<<

(#19517) novinyul válasza mezesmaci (#19516) üzenetére


novinyul
veterán

Vagy verd agyon egy Ericsson 197-l :D

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#19518) imi290 válasza KSparrow (#19513) üzenetére


imi290
aktív tag

Köszönöm,de nem pesti vagyok.Ami azt illeti én már tegnap szétkaptam,kipucoltam,ez a legrosszabb használt telefon vételekor,hogy a telefon belsejéből ki tudnám vonni a tulaj DNS-ét :D Tele hajszál meg egyéb dolgokkal...Volt hogy már valami !madártollat! találtam a telefonban.A lényeg hogy amíg nem kell mikroszkóp alatt forrasztani,addig értek hozzá.Persze ez is telefonfüggő.

(#19519) KSparrow válasza imi290 (#19518) üzenetére


KSparrow
senior tag

Én is bontottam mát marártollat vagy lószőrt telefonból. A múltkor kitakarítottam az N82-esem, tiszta por volt. :D 2 évig használtam :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#19520) mezesmaci válasza novinyul (#19517) üzenetére


mezesmaci
csendes tag

telefont nem bantjuk!
:)
viszont ha mar erik fia meg 197 es fa,eszembe jut az a fertelmes fa utanzatu burkolat,ami ezen a modellen debutallt.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa........
:O

>>>what you listen is what you are<<<

(#19521) #43960832 válasza .bruszli. (#19509) üzenetére


#43960832
törölt tag

Ott a pont. Még mindig keressük a miértet, valószínűleg hiába. Legutóbb (évekkel ezelőtt) VladimiR kolléga stílusán akadtam ki ennyire, de akkor (átmenetileg) ő húzta a rövidebbet végülis.

Nekem is rengeteg segítő hozzászólásom volt itt, igyekeztem minden kérdezőnek minél hamarabb legjobb tudásom szerint segíteni, legyen az külföldi alkatrészbeszerzés vagy felújítás...ez mind kuka, hiábavaló volt.

Sokkal hasznosabb az apple fanboyok mellveregetése a szakmai topicokban, azzal valóban előrébb van a fórum. Nem találok megfelelő szavakat, szánalmas amit csináltatok.

(#19522) #43960832 válasza quailstorm (#19489) üzenetére


#43960832
törölt tag

Megkérdezhetem, hogy trollkodni minek jöttél?

(#19523) Playstation1


Playstation1
csendes tag

Köszönjük szépen ! :((

"Ja, csak ne spórold ki a pisztáciát ! " "Ki az a Corporation ? - Bunkó vagy Bugsy" :D

(#19524) Kalandor válasza #43960832 (#19521) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Több mint 1.5 éve már be lett ígérve ez a LOKÁL áthelyezés, és semmit se változott a topic.
Én (mi) ugyanazt mondtam akkor mint most, és ugyanaz folytatódott, ami előtte.

Az ügy lezárva :(

[ Szerkesztve ]

(#19525) #43960832 válasza Kalandor (#19524) üzenetére


#43960832
törölt tag

Ha akkor azt írtad, hogy közösségi kategóriába kerül 0.25-ös pontszámítással, akkor miért nem így történt?

UPDATE: Utolsó hozzászólásod OFF része. (Vagy azután változott a potozási rendszer? :F )

[ Szerkesztve ]

(#19526) Kalandor válasza #43960832 (#19525) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Légyszíves olvasd el, hogy mit írtam :W LOKÁL-t már akkor is...

Akkor kiemelem a linket, külön is, hogy te is láthasd. <- ide kell kattintani.

[ Szerkesztve ]

(#19527) KSparrow válasza stufen2 (#19460) üzenetére


KSparrow
senior tag

Na végre itt is megeredt az éjjal a hó, most lehet 10-15 cm.

Minolta5-nek hála pár napja kapott egy új, gyári, fóliás előlapot a 3110-em. Nagyon szép, igaz, a gombsor nem hófehér, de inkább nem szedném le róla a lakkréteget csak emiatt, így egyenletes.
Oké, ezen a fólia nem olyan, mint a maiakon, hogy méretre vágott, stb, hanem csak rá van tolva egy nagyobb, de gyári, tuti. Az előlap meg gyönyörű.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#19528) #43960832 válasza Kalandor (#19526) üzenetére


#43960832
törölt tag

Akkor még más volt a pontszámítási rendszer, azért írtad, hogy 0.25-össel mennek tovább a hsz-ek. (Közben rájöttem.) Most már ez ugye nincs, mert nem számolódnak a lokál hsz-ek. Szerintem Te vagy az aki nem érti, hogy mit kérdeztem.

"Mellékszál, de ez esetben a 12000 hsz szakmaiból közösségivé válik, vagyis negyedelődik pl rangszámításkor."

Nem vagyok hülye, de köszönöm a kiemelést, figyelmes vagy. :K

[ Szerkesztve ]

(#19529) allando


allando
tag

Sziasztok,
Osztrák t-s kártyája nincs valakinek fölös?

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#19530) Kalandor válasza #43960832 (#19528) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És akkor ennek fényében a #19476-es hsz-ed első bekezdéséért egy kövér elnézést illik kérned, de nem muszáj, bennünket nyugodtan szét lehet fikázni, hiszen mi nem vagyunk emberek sem. Csak tessék, csak tessék!

(#19531) #43960832 válasza Kalandor (#19530) üzenetére


#43960832
törölt tag

Abban a bekezdésben nem írtam semmi olyat, amely a szabályzatba, vagy alapelvekbe ütközne.

(#19532) Kalandor válasza #43960832 (#19531) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Semmi probléma ;)

(#19533) .bruszli. válasza Kalandor (#19526) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Ha már ilyen szépen 'összejöttünk' és meghallagatásra találnak a szavaink,akkor a korábban felvetődött kérdés még egyszer : van arra mód,hogy nyíljon egy SZAKMAI retro telefonos topic e mellé az OFF retros mellé ( ha már ennek a visszaállításától elzárkóztok ) mint több más téma esetében ?
Illetve ha itt marad minden az 'új iránynak megfelelően' akkor ennek az OFF topicnak nem lehetne módosítani a 'jogkörét' ? Ha már le lett nullázva,meg húzva,akkor legalább a csere-bere mehetne ( hiszen a 'rajongáshoz' szervesen kapcsolódik a gyűjtés,csere-bere,és ez ugye elég speciális témakör;ezzel segítenétek a fórumozók dolgát ); pl "Főváros és környéke retro telefon rajongó adok-veszek beszélgetős topic"...mert jelen helyzetben a legrosszabb besorolásban van minden szempontból. :(

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#19534) KSparrow válasza .bruszli. (#19533) üzenetére


KSparrow
senior tag

nyitottam egyet, remélem nem lesz belőle baj. :) [link]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#19535) .bruszli. válasza KSparrow (#19534) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Majd a nagyok eldöntik. Én egyelőre nem könyvjelzőzöm... :U

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#19536) Kalandor válasza .bruszli. (#19533) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az új topic rendben, de az üzletelés tilos mindkét topicban.

(#19537) allando válasza Kalandor (#19536) üzenetére


allando
tag

Szia,
Meddig üzletelés az üzletelés?
Ha pl. egy hangszóró kell és ide írom és valaki jelez, hogy neki van és egy sör mellet összetalálkozunk akkor az minek számít itt?

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#19539) Kalandor válasza allando (#19537) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minden az, virágnyelven is az, tehát tilos.

(#19540) 7 válasza KSparrow (#19534) üzenetére


7
addikt

Adminisztráltam, betűztem ennek a topicnak az első hozzászólásába is a linket. :)

(#19541) KSparrow válasza 7 (#19540) üzenetére


KSparrow
senior tag

Köszi!

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#19542) meroly


meroly
veterán

kicsit lemaradtam....huh

Srácok!

Nem tök mindegy mi hol van helyileg? Ők üzemeltetik, ők döntöttek így, engem teljesen hidegen hagy. Eddig is kedvencek közt voltatok, most is ott vagytok, egy kattintás és elérem. Google is hamarosan frissül.

Retro telók mindig is voltak, vannak és lesznek, erről lehet itt beszélgetni, ennyi.

Azzal hogy leminősítések is jártak a dologgal, nem tudunk úgysem mit kezdeni....

szerk: A lokálon belül egy kiemelést esetleg még megérdemelnénk véleményem szerint!

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#19543) Volkov


Volkov
aktív tag

Tyű... hát nem ma nyitottam ezt a topicot, s azt hiszem átolvasni se ma fogom :D
Megnyitottam, majd aztán nem sokkal egy költözés miatt a kis gyűjtemény otthon maradt, nem is foglalkoztam velük, de most készül az új lakásba is a vitrin a legszebb daraboknak :)

Újra visszatérek a gyűjtők aktív táborába így pár év kihagyás után :DDD

Üdv újra! :R

:)

(#19544) zorzy4 válasza Volkov (#19543) üzenetére


zorzy4
őstag

Üdv és mindenkinek. Lejárt a kitiltásom, amivel elintézték a reklamációm. Továbbra is vannak kérdéseim. Mitől letehet volna régi telefon gyűjtésről szóló topik szakmai? Miért kellett a rangjainkat elvenni?
Aztán térjünk vissza a telefonokhoz.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#19545) zorzy4 válasza Kalandor (#19536) üzenetére


zorzy4
őstag

És akkor a egy telefon gyűjtő topikba hogy segítsünk egymásnak, ha pl egy alkatrészt keresünk?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#19547) .bruszli. válasza allando (#19546) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Az nem is retro. ;]

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#19548) KSparrow válasza meroly (#19542) üzenetére


KSparrow
senior tag

Éljen, megkaptuk a kiemelést! :C

:R :R

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#19549) golya32 válasza .bruszli. (#19547) üzenetére


golya32
aktív tag

Mire válaszoltam volna törölték a hsz-t

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#19550) golya32 válasza KSparrow (#19548) üzenetére


golya32
aktív tag

Akkor törölhetnéd az alsó megjegyzésedet..

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.