Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) meroly válasza Stylewars_kp (#20250) üzenetére


meroly
veterán

3720 már itt is téma? Hűha. Retro telefont használok? :) Egyébként bátran ajánlom még karcosan is. 1500ért lehet swap előlapot venni rá. Már másodszor cserélek. ;)

Impossible is nothing

(#20252) KSparrow válasza Stylewars_kp (#20250) üzenetére


KSparrow
senior tag

ez nem kamu, swapos. gyári,gariban ilyet kaptál, ha cseréltek. de ennyit nem ér, az tény.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20253) Elims válasza stufen2 (#20248) üzenetére


Elims
veterán

Ez azért erősen túlzás.. :-)))
Szerintem egy nullával többet írt. Irreális.

A n95-ömben kijelző cserén gondolkodom,mert igen megviselt.Mennyire elfogadható minősége van az ebay-es pár $-os n95 kijelzőnek? Cserélt- ,volt már dolga vkinek ilyesmivel?Vagy inkább nézzek gyárit x ezerért?

[ Szerkesztve ]

(#20254) draco31 válasza Elims (#20253) üzenetére


draco31
veterán

Én annyit tudok segíteni, hogy az öcsém 5610-esében 1200Ft-os a kijelző, és teljesen rendben van szín ügyileg is, betekintés szögben is, fényerőben is. N73-ban is ilyen kaliberű kijelzőt raktam, nem volt azzal sem gond szerintem.
Egyébként ezeket vaterán vettem, nem kellett rá heteket várni, csak két napot.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#20255) KSparrow válasza Elims (#20253) üzenetére


KSparrow
senior tag

Persze, hogy az. ez olyan 30k-ért lenne reális, a dobozos ment el asszem 40-ért.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20256) Elims válasza draco31 (#20254) üzenetére


Elims
veterán

Köszi!!
Ez lesz.

KSparrow: madarat keres.Ekkorát biztos nem talál. :-)

(#20257) KSparrow válasza Elims (#20256) üzenetére


KSparrow
senior tag

Én is majd lehet kell vegyek kijelzőt, N95 8gb-ba. ha megnyerem.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20258) Elims válasza KSparrow (#20257) üzenetére


Elims
veterán

Te mint Profi telefonos,hol keresgeted/licitálod? (nem teszek rád,az enyémbe úgysem jó,meg egyébként sem.. :-) )

(#20259) KSparrow válasza Elims (#20258) üzenetére


KSparrow
senior tag

Vat€rán volt egy, dobozzal, darabokban. De most csak 1500-am lett volna rá, és felém nyomtak, így kihagyom. simám van dobozos pöpec állapotban.
Meg megnyertem az E61i-t, ha minden igaz, ma veszem át, telenoros, dobozos finomság. :P
Kijelzőt amúgy szintén ugyanott szoktam venni, ha kell, bár általában megoldom bontott alkatrészből ;] Majd kelleni fog egy sajnos, egy 5220-ba, fel ajkarom újítani, lesz belőle pink. :B

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20260) Elims válasza KSparrow (#20259) üzenetére


Elims
veterán

Mennyi pénzt "elvertek" ti telefonokra..atyaúristen. :-)
Pár ezer -persze- nem sok,de amikor már a sokadikra megy ki,úgy már húzós lehet.
Végülis legalább van látszatja. (én ezzel szoktam magam "nyugtatni" amikor vmelyik kisebb gyűjteményem bővítem)

Ami viszont tényleg,komolyan érdekelne -hogy felejtettem el ide,hozzátok beírni?- az egy ac-15 nokia töltő.Tudom,nem retró,de hátha lenne otthon vkinek egy.
Csak gyári nokia érdekelne,ebay-es kizárt.

(#20261) KSparrow válasza Elims (#20260) üzenetére


KSparrow
senior tag

hát bizony sok pénz ez. Sokban áll, de szépek egyben és engem ez kárpótol. Meg mire költsem? :DDD nem iszom (nem sokat) nem dohányzom, valami kell. :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20262) zorzy4 válasza Elims (#20260) üzenetére


zorzy4
őstag

Ja ezzel én is így vagyok. És bár eszem ágában sincs eladni, de talán befektetésnek is jó lesz.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#20263) Earl_Muttley válasza zorzy4 (#20262) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Én egy részét befektetésnek tartom, amiket akkor vettem amikor nulla közeli értékkel vettem, és kezd felmenni az áruk :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#20264) Elims válasza KSparrow (#20261) üzenetére


Elims
veterán

Mindenképpen.
Elhiszem,hogy jól mutat :-) olyan gyűjtemény szép is lehet... Sok Idő,sok pénz.

Minolta: ezek a telefonok már bizony jók lehetnek befektetésnek is. (bár amennyiért te adod..... :-) nem gazdagszol meg belőle az biztos)
Ezeknek az értékük már nem csökken.Vagy stagnál vagy nővekszik kicsit.Főleg ha egyben megy el.Mondjuk én sem adnám el semmi pénzért azt a pár darabot,ami nekem van.

[ Szerkesztve ]

(#20265) zorzy4 válasza Elims (#20264) üzenetére


zorzy4
őstag

Általában mi itt egymásnak beszerzési, vagy közeli áron adjuk a telefonokat. Vagy legalább is szeretném azt hinni. Azért mondok neked is olyan árat amit. Kivéve ha kapok valami akkor én határozom meg az árat.
Rengeteg pénzem van amúgy a gyűjtésben, mivel én csak különleges ritka telefonokat gyűjtök. És azokat akkor kell megvenni ha felbukkannak, ha 200ft, ha 10000ft.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#20266) ligeti8


ligeti8
csendes tag

Nekem is van 9 db swappom.
Amelyik nem xpress-es házzal volt szerelve ( magyarul csavar nélküli házelem ) az teljesen komplett, de mondjuk a 3510 es swappom az csupasz volt amikor megkaptam.
Befektetésnek nem rossz, de megértem hogy védőárat rakott rá. Német ebayen 200euro felett ment 2 hónapja...
Nehéz belőni hogy mennyit érhet... de ennyit biztosan nem.

Bizonyos esetekben mindenre igen !

(#20267) ligeti8 válasza #43960832 (#20246) üzenetére


ligeti8
csendes tag

Anyukám NOKIA boltos 7373-a volt made by nokia-s.....

Bizonyos esetekben mindenre igen !

(#20268) KSparrow válasza ligeti8 (#20266) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nekem csak a tőled lévő 6820-asom van. Persze nekem is van új telefonom még ;)
(#20264) Elims: 25k volt a legtöbb, amit egy telefonért adtam, összesen 2X tettem ilyet, nyáron a 6650 és előtte az N82, amit 2 évig használtam. Valóban nem olcsó buli, de árában/ az alatt vettem mind a 192 típusom :) mindjárt indulok az E61i-ért, tegnap megjött az SU-27W Bluetooth tollam, már csak meg kéne tudni a hozzá tartozó párosítási kódot... :U

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20269) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Üdv népek.

Nokia 7110-es flipjét lehet valahogy renoválni? Már csak finoman lecsúszik, nincs az a határozott lecsapódás. ;___;

FW-frissítés megoldhatja az időnkénti fagyásokat?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20270) Earl_Muttley válasza Synthwave (#20269) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Levágsz egy kicsit a rugóból :) Feszesebb lesz.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#20271) Elims válasza zorzy4 (#20265) üzenetére


Elims
veterán

Így most már 100%-ra értelek és nagyon köszönöm az eddigieket is (biztos lesz még,ha rajtam múlik tuti)!

KSparrow: én már többször adtam 50e körüli összeget telefonért.A legtöbbet a n95-ért adtam '07szilvesztere körül,75e-ért vettem doboz nélkül :-). (igaz,akkor igen olcsónak számított a 75,ezért csaptam le rá)
De ezek összege sem karcolja a te 192 :-o db tizedértékét. Az már azért Nagyon nagy szám.Az már az. :-)

Sajnálom,hogy nem tudtam elmenni a kiállításotokra.Remélem lesz még rá vmikor alkalmam.
Csinálnék egy pár 100fotót..

Bluetooth toll??Mire való az?

(#20272) Elims válasza Earl_Muttley (#20270) üzenetére


Elims
veterán

Az a "kattanást" nem teljesen oldja meg.
Szedd szét és meglátod,hogy mit kell vele csinálni.Egyszerű.
Lesz benne két lemez egymás mellett,azon kell korrigálni picit.Már régen csináltam meg az enyémet,ezért nem emlékszem pontosan,de az rémlik,hogy könnyen orvosalható.
Persze a rugó rövidítést is csináld meg.
A frissítés szinte biztos megoldja a fagyást.
Esetleg még szokott olyan hiba is lenni,hogy kikapcsol a telefon. (ez igaz a hasonló akksis telefonokra7110,6210,6310,6110,6150,stb.) Ezellen én egy nagyon poci olvasztást szoktam csinálni a forrasztópákával az akksi fogató pöckön.Szinte láthatatlan és biztosan fogja az akksit,így a kikapcsolgatás megoldva.

Ha megvagy vele és sikerült,azt ajánlom -ha nem használod aktívan a telefont-,hogy nyitott flippel tartsd.Nem nyúlik annyira a rugó.

Szerk.: most olvasom...a kattanással nem is volt gond. :-)
Bocs AnevemEarl. :-)

[ Szerkesztve ]

(#20273) Earl_Muttley válasza Elims (#20272) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Semmigáz :)

A kattanás az pont ettől a feszes rugótól van, ahogy lecsúszik :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#20274) draco31 válasza KSparrow (#20268) üzenetére


draco31
veterán

A tollnak töltsd le a használatiját, abban benne van, elvileg az ilyen cuccoknak nem lehet megváltoztatni. Szerintem négy vagy öt nulla lesz, vagy 1234, 12345

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#20275) susu88 válasza draco31 (#20274) üzenetére


susu88
csendes tag

Én most pont elolvastam, mert erről a BT-os tollról még nem is hallottam és marhára érdekelt, hogy milyen lehet. Abban azt írták, hogy a csomagban hozzá adott kártyáról lehet leolvasni a párosítási PIN-t, amit később esetleg valami szoftverrel meg lehet változtatni.
Amúgy milyen Nokia BT-os kiegészítőket ismertek még? Van ugye billentyűzet, fejlhallgató, meg most már tudom, hogy toll is. Még valami? :)

(#20276) ligeti8 válasza susu88 (#20275) üzenetére


ligeti8
csendes tag

Über brutál ritka a nokia medallion 1-2-3 ...
Ilyen kis "ékszer" ami valójában egy kis digitális képkeret...

Bizonyos esetekben mindenre igen !

(#20277) draco31 válasza susu88 (#20275) üzenetére


draco31
veterán

Az ilyen húzásai miatt nem kedvelem őket. Minek kell így bonyolítan? Úgy is kell valami gombot nyomni a párosítási módhoz nem? Akkor meg nem lenne elég 0000 és kész? Oké, fontos iratok lehetnek a toll memóriájában, de ügyeljen rá a tulajdonos, és akkor nem veszíti el. De ezt lehet csak én gondolom így.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#20278) Earl_Muttley válasza ligeti8 (#20276) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

én majdnem vettem egyet, csak sokalltam érte 4 rongyot... nagy hiba volt

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#20279) ligeti8 válasza Earl_Muttley (#20278) üzenetére


ligeti8
csendes tag

Nekem csak nagyon halovány emlékeim vannak előben ezekről.

Bizonyos esetekben mindenre igen !

(#20280) zorzy4 válasza Elims (#20271) üzenetére


zorzy4
őstag

Na jó de ezeket nem gyűjteménybe vetted, hanem fő telefonnak?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#20281) Don Pityu


Don Pityu
csendes tag

Szevasztok!
Van két 6111-em amin a hívott fél nem hall semmit.Elvileg a mikrofont kéne cserélni,ami már megtörtént többször különböző roncsokból,de az eredmény nem változott.Lehetséges,hogy más okozza a problémát,vagy ez a kis bigyó mikrofon olyan érzékeny,hogy mire kioperálom a roncsból addigra már megsérül? :F :W

(#20282) KSparrow válasza Don Pityu (#20281) üzenetére


KSparrow
senior tag

Szívesen megnézem neked, alkatrészem is van. De gyere el, elmenni nem fér bele nkem időben.

Amúgy megvan az E61i, arról írok ;)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20283) Elims válasza Earl_Muttley (#20273) üzenetére


Elims
veterán

Naná.Természetesen igazad van. :-)

Minolta: Igaz.Tényleg.Fő telefonnak vettem. Ha a gyűjteményembe -ami csak egy pár darab- vásárolnék,nem adnék érte annyit. (max. egy pár ezer és azt is nagyritkán)

Don Pityu: Szinte biztosra mondhatom,hogy más probléma van.Én úgyanígy jártam a 6101-gyel.Volt egy házcsere -én csináltam,már a sokadik volt,vigyáztam nagyon- és utána nem hallott a hívott fél.Gondoltam vmi gubanc lehet a mikrofonnal,szétszedtem,átnéztem,semmi.Vettem bele egyet,majd még egyet,aztán a 4-nél beláttam,hogy nem mikrofon probléma.
Beadtam egy gsm boltba,ahonnan úgy jött vissza,hogy nem javítható. :-/
Azóta úgy áll a szekrényben.
Ha lenne vkinek vmi ötlete én is szivesen hallgatnám -olvasnám-.

KSparrow: Ha nem vagyok indiszkrét,megkérdezhetem mennyiért jutottál hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#20284) Don Pityu válasza Elims (#20283) üzenetére


Don Pityu
csendes tag

Fenébe.Pedig ezt a 6111-et még akár használtam is volna...De akkor lehet hogy kimérjük alkatrésznek.De azért gyanus hogy 2-ből 2 ugyanilyen hibát produkál.

(#20285) Elims válasza Don Pityu (#20284) üzenetére


Elims
veterán

Szerintem a kimérés előtt vidd el KSparrow-nak,hátha tud bele életet lehelni.
Vagy add be egy gsm boltba,hogy nézzenek rá.Annyit megér.

(#20286) Don Pityu válasza Elims (#20285) üzenetére


Don Pityu
csendes tag

6101-ről jut eszembe.Van egy külföldi függő szép 6102-m.Nagy barbárság lenne tenni bele egy 6101 alaplapot?/azért hogy használható legyen/Egyáltalán árulták ezt mo-on?Lehet hogy nem is kompatibilis... :F

(#20287) KSparrow válasza Elims (#20283) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nekem ha nem is 6101, de 6103 panelem van elfekvőben, kettő is. (egyik lehet 01, már nem tudom)
Félig üres (nincs meg csak az egyik tojástartó :O )dobozzal volt 8,5k. Még telenoros, nyitással lesz 9,5k, de lehet marad így, nekem jó, én is 20-as vagyok. A sima E61-esem volt 10, nyitással. Az teljes doboz ;] .

Pityu: Szívesen megnézem a 6111-est, panelem is van, az a telefonom is csak szalagkábeles (nem a polcon, hanem a sokadik, tartalék) A 6102 így egyben lehet érdekelne polcra, meglenne a sor: 6101, 6102, 6103.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20288) Elims válasza Don Pityu (#20286) üzenetére


Elims
veterán

Azért alaplapot cserélni? :-)
"Csak" a függősége a gond?Ha igen,küld el nekem az imei-t üzenetben,teszünk egy próbát.
Vagy van esetleg más probléma is?
Megnéztem.Fotók alapján egyformának tűnik.Szerintem jó lehet.De várjunk egy tényleg hozzáértő véleményt.

Szerk.: KSparrow,megint megelőztél. :-)
Megbeszéljük..

[ Szerkesztve ]

(#20289) Don Pityu válasza Elims (#20288) üzenetére


Don Pityu
csendes tag

Valaki megelőzött.Az imei szám alapján nem tudtam rádumálni a dominóat,de kiderült,hogy az alaplap most is 6101 benne. :F

(#20290) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

A Boschal jött többek közt egy CF62 amit szerintem el fogok ajándékozni, nekem nem kell....

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#20291) Elims válasza Don Pityu (#20289) üzenetére


Elims
veterán

Ha így akkor jó bele a 6101,hisz olyan van benne. :-)
De nem akarom KSparrow üzletét rontani.. :-)
Ha az enyém lenne és egy gyűjtőnek ez hiányozna két széria közül (6101-6103) simán neki adnám.Még a postát is állnám ajánlottan. :-)
De természetesen azt csinálsz vele amit akarsz. Én felajánlhatnám az alaplapom,de az is rossz. :-/ Ez 100%.
Azért ha szükséged lenne rá,írj rám nyugodtan!

(#20292) stufen2


stufen2
tag

Na akkor most melyik az eredeti?
Mellesleg cserélt valaki hangerőgombot a középrészben 8850-en vagy tudja, hogy kell? :F

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20293) KSparrow válasza stufen2 (#20292) üzenetére


KSparrow
senior tag

ezesetben nekem a bal finn tűnik eredetinek. szilómplán azért, mart az NSM-4 asszem a 8850- Otthon megnézem.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20294) allando válasza stufen2 (#20292) üzenetére


allando
tag

Sajnos EGYIK SE.

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#20295) pszili8 válasza stufen2 (#20292) üzenetére


pszili8
aktív tag

Annyi az egész,hogy egy csavarhúzóval óvatosan kitolod(fentről le,lentről fel,nem emlékszem) magát a gombot,van rajta egy kis lemezke,az tartja ott a műanyag gombot ami látszik,ha kitolod utána kiesik mindkettő.

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#20296) KSparrow válasza stufen2 (#20292) üzenetére


KSparrow
senior tag

Megcsinálni meg tudom, de elmondani nem, már nem emlékszem, milyen is belülről. látnom kéne.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20297) ligeti8 válasza stufen2 (#20292) üzenetére


ligeti8
csendes tag

A jobb az tuti nem . És nem a made by bokia miatt....
Az enyémen máshol vannak a prés-szerszám nyomai .
A másikra sem tenném az életem.
8850 érdekes kérdéskör...

Bizonyos esetekben mindenre igen !

(#20298) stufen2


stufen2
tag

Én is úgy gondolom, hogy ebből eredetit sose találok már, meg biztosan megmondani se lehet, hacsak valakinek lenne egy kínai rokona, akinek van, egy ott kint vett valamilyen mobil szolgáltatósa-függőse, akkor talán az eredeti lenne és lenne viszonyítási alap,bár igaz annyira nem is izgat, mert még az utángyártott is ritka :D

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20299) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

T39-en az akkupöcköt hogy kell cserélni?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#20300) #43960832 válasza allando (#20294) üzenetére


#43960832
törölt tag

+1

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.