Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) quailstorm válasza quailstorm (#20399) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nokia 3310 telefonzár kódja sikeresen lekapva orion1025 kábelével. Ha valaki még van olyan őrült, mint én, hogy ilyenekbe belefog, akkor kérdezhet részleteket. Meg akkor is ha csak érdekli.

(#20402) golya32 válasza arkades (#20400) üzenetére


golya32
aktív tag

Sokkal jobb, sajnos az már nekem nagyon drága, a 3gs is 45e volt a 4s 85ért lenne annyim most nincs telefonra.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#20403) Elims válasza quailstorm (#20401) üzenetére


Elims
veterán

Kár volt kábelezgetni.Van egy kis pici program,csak beírod az imei-t és megad egy olyan master kódot,amit mindig elfogad biztonsági kódnak.

Golya: ha a kijelző miatt szeretnél n8-ra váltani,ne tedd!Nekem most n8 van,előtte 3gs volt és biztosra mondhatom,hogy érezhetően keskenyebb a kijelző.Emiatt a billentyűzet is kényelmetlenebb.
De tény,hogy odaver a 3gs-nek pár dologban. (alkalmazás ellátásban sajnos nem :-/ )

(#20404) Stylewars_kp válasza golya32 (#20402) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Hali!

Nekem most egy iPhone 4 telóm van. Előtte is volt az összes iPhone típusból szépen sorba az elejétől fogva. Itthon elsők közt vettem 2g-t. Rengeteg alkalmazással bírnak, szép kijelző, jó megjelenés, stabil rendszer, de akkor is csak egy telefon marad. Jó telefonok, de mindig volt mellette egy második telóm. Nem vagyok elfogult Alma buzi.
Múltkor megszámoltam és 82 telefonom volt 2007 óta az iPhone mellett. :K Meg voltam elégedve a szifonnal, de mindig vágytam valami másikra főleg régebbi szériás telókra amiket 2007 előtt nem tehettem volna meg magamnak, hogy újba megvegyem. :)
Arra akarok kilyukadni, hogy szerintem ne vált mert jók a szifonok! :K

[ Szerkesztve ]

(#20405) golya32 válasza Stylewars_kp (#20404) üzenetére


golya32
aktív tag

Hát igen én is úgy vagyok vele ahogy te!
Mindig van egy fő telefon a céges ami 4Gb adatforgalmas előfizetéses, annak tudni kell mindent, mailok wifi gps, mellékletek megnyitása, erre alapban a legjobb az iphone, nem kell semmi extra progit letölteni, mint az androdnál, nem zabálja fel a memóriámat. stb. Akku sajnos 1 nap, igaz ilyen használatnál a htc-m is csak 1 napot bírt.
Talán még a palm tudott ilyen jó telókat csinálni, ahhoz viszont nincs ennyi program.

Másod telókat cserélgetem én is, most n95 8G van ez sokkal jobb az elvártnál.
Utóbbi 3 évben volt ilyenre pénzem, és az összes álom telefont kipróbáltam. Most már csak a megfelelőt keresem, nagyon nokia párti vagyok, sajnos az új modellek már nem jöttek be úgy, C7, X7 lassú volt 700 jó sebesség de kicsi kijelző, N9 ára az határon volt, nem tudtam megszokni a rendszert, lumina 700 ig próbáltam, nem jöttek be, talán majd az újabbak, azok még egyenlőre drágák.
Próbáltam Toshiba panasonic sharp Mitsubishi, dell imate nem rosszak, viszont eladhatatlanok itthon, meg nincs hozzájuk semmi.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#20406) quailstorm válasza Elims (#20403) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Úgyis fel kell rakni egy főzött rendszert a sajátomra, akkor meg minek szenvednék a programokkal? Ha kész a gép, akkor kábel bedug, program indít és kiírta.

(#20407) zorzy4


zorzy4
őstag

Ha valakit érdekel. [link]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#20408) KSparrow válasza zorzy4 (#20407) üzenetére


KSparrow
senior tag

szép darab, írtam neki, bár ennyiért holtan kicsit sokallom.
DCV-10 asztali töltőt nem tud valaki 3410-hez? kéne 5-7 db.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20409) stufen2


stufen2
tag

Ennyire sikerült felújítanom a (hibrid, nem biztos, hogy minden része eredeti) 8855-öt, sz@arból várat ugye nem lehet, de szerintem egész vállalható, a borús idő miatt nem olyan jók a képek, meg a htc sensation csak ennyit tud :) :
1.kép
2.kép
3.kép
4.kép
5.kép

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20410) Polarstar válasza stufen2 (#20409) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Figyelt, Te srác!

Ez szép! :R

Biztos vagyok benne, hogy az emberek szeme megakad majd rajta! Ez a telefon is igen csini!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#20411) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nem egészen off topic.

Eri t68-ast tud valaki rendesen megszoftverezni, hogy mehessen a számküldés?
Napi szinten használom és rámszóltak, hogy anonim vagyok.
Meg is lepődtem kissé, de igaz.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#20412) meroly válasza stufen2 (#20409) üzenetére


meroly
veterán

Nagyon szép ez a telefon is :K

Impossible is nothing

(#20413) stufen2


stufen2
tag

Köszönöm szépen!

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20414) KSparrow válasza stufen2 (#20409) üzenetére


KSparrow
senior tag

ja, csatlakozom az előttem szólókhoz, csini.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20415) orion1025


orion1025
őstag

Nekem sosem tetszettek az ilyen típusú telefonok, minden esetre nem egyszerűek élőben, na meg egy letűnt kor relikviái :)

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#20416) meroly válasza orion1025 (#20415) üzenetére


meroly
veterán

Pedig a Nokia 8xxx széria a valaha készült legszebb sorozat. Jó lenne folytatni, de nem sok esélyt látok rá.

Impossible is nothing

(#20417) zorzy4 válasza orion1025 (#20415) üzenetére


zorzy4
őstag

Szerintem is tök ronda megoldás az ilyen szétcsúsztatható, és ezeknek is legrondábbika a 8110. Becsuva még elmennek de kinyitva. És szerintem tök fölösleges mechanika. Letehet kicsi telefont gyártani enélkül, pl 6510. Kenterbe veri az összeset.
stufen de a felújítás jól sikerült.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#20418) KSparrow válasza zorzy4 (#20417) üzenetére


KSparrow
senior tag

A 8800 szép telefon, imádom csattogtatni a halottamat. De tény, hogy ekkorára, mint a 8855, felesleges.
N91-nél, N95-85-nél van értelme, de itt csak csicsa :) Persze, szép telefon, de...

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20419) meroly válasza KSparrow (#20418) üzenetére


meroly
veterán

Gyönyörű fémes hangja van, én is imádom ;)

Impossible is nothing

(#20420) Earl_Muttley válasza zorzy4 (#20417) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

A 8110 jó cucc... Feltűnő, sötét, bunkó, stb... Végre lett egy

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#20421) zorzy4


zorzy4
őstag

Sosem szerettem ha egy telefon flippes kinyitható, elforgatható stb. Csak 2 teló tetszik ami ilyen, az e90 és az e7. Persze nekem is akad a gyűjteményben pár nyitható stb telefon, de ezek csak a különlegességük miat vannak.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#20422) meroly válasza zorzy4 (#20421) üzenetére


meroly
veterán

Én sem, alapból sérülékenyebbek a mozgó alkatrész miatt, én is a bar kialakítást preferálom. :K
De a 8800 akkor is gyönyörű és az örök darab ;]

Impossible is nothing

(#20423) stufen2 válasza meroly (#20422) üzenetére


stufen2
tag

Gold arte-nél én szebbet még nem láttam.

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20424) meroly válasza stufen2 (#20423) üzenetére


meroly
veterán

A sima eredeti 8800 nekem sokkal jobban bejön. Vagy akkor már inkább a carbon arte.

Impossible is nothing

(#20425) ligeti8 válasza stufen2 (#20423) üzenetére


ligeti8
csendes tag

Szép lett a 8855 öd nagyon gratula.

Nekem a favorit a 8800 sirocco white.

Bizonyos esetekben mindenre igen !

(#20426) orion1025


orion1025
őstag

Számomra az E szériában lehetne valami épkézláb folytatás, mert az legalább minőségi volt.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#20427) stufen2 válasza ligeti8 (#20425) üzenetére


stufen2
tag

Köszi. Sajna siroccom-még nincs, a gold arte után az van nálam a második helyen (white), eredeti goldot szeretnék, enyhén hajszálkarcosat, a doboza se érdekelne igazándiból fontosabb a dokkolója, de nincs, vagy white-ot, de szinte csak kamukba futok bele. Ami eredeti az meg olyan, mintha drótkefével átmentek volna rajta. Írreális áron persze.

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20428) Sly Bp.


Sly Bp.
addikt

Sziasztok!

Nokia 6310i-t vennék! Valaki esetleg tud Újat?

Erről mik a vélemények?

Köszönöm

(#20429) stufen2 válasza Sly Bp. (#20428) üzenetére


stufen2
tag

Jó ha a felét éri :D természetesen számomra. Ha veszel egy kopott de műszakilag jót, és te újítod fel szerintem max 15-20 ba megáll vagy még annyiba se, mert ez is felújított, de szerintem csak kapott egy burkot.

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20430) stufen2


stufen2
tag

Ehhez mit szóltok? Eredeti vagy sem?

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20431) kovy79 válasza stufen2 (#20429) üzenetére


kovy79
őstag

Egy karcmentes, használt, gyári (mondjuk már nincs rajta a fólia) 6310i előlap 10K, egy új meg 15-20K (már ha találsz)... Új BPS2 akksi se 2 Forint... 34-35K-ért szerintem nem túl elrugaszkodott.
Más kérdés, hogy nekem a 6310i beige színben az igazi, abban pedig szinte beszerezhetetlen a gyári, hibátlan előlap.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#20432) TommyX_ válasza stufen2 (#20430) üzenetére


TommyX_
őstag

Ezt elfogadnám szívesen, főleg így Aston Martin-os verzióban. :B

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#20433) stufen2 válasza kovy79 (#20431) üzenetére


stufen2
tag

Persze, de minek vegye meg pl a gyári akut 6-ért ha 2-ért kap után gyártottat. Sose vettem gyári, mert kész rablás, és nem tud többet az után gyártottakban is van normális.Az meg, hogy ad egy kartont, meg cd-t most azzal mit kezdjen? Marha nagy extra, ami ugye feleslegesen húzza fel az árát, mert gondolom nem gyűjteménybe kell neki. 20-ast egy kommersz telefon előlapjáért meg teljesen...

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20434) stufen2 válasza TommyX_ (#20432) üzenetére


stufen2
tag

Én is! :D

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20435) kovy79 válasza stufen2 (#20433) üzenetére


kovy79
őstag

Nem sértésből mondom, de látszik, hogy nem gyűjtői szemmel nézed a dolgokat. Utángyártott akku egy gyűjteménybe szánt 6310i-be?? Doboz, tartozékok szintén. Aki pedig ilyen szép példányt vesz, valószínű gyűjteménybe veszi, esetleg emlékbe.
Egy gyönyörű állapotú 6310i szerinted kommersz?
Én simán adnék 20K-t egy új beige előlapért...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#20436) draco31 válasza kovy79 (#20435) üzenetére


draco31
veterán

Hogy nem bírt egy doboz beige előlap szállítmány leesni előttem egy kamionról tizenpár éve! :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#20437) Earl_Muttley válasza kovy79 (#20435) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

6310i nálam is erősen best kategória, de én a kovy79 által vázolt cuccból Jet Blacket kéreeeek :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#20438) kovy79 válasza draco31 (#20436) üzenetére


kovy79
őstag

:D
2005-ben 5K-ért vettem új, gyárit, aztán 1-2 hét múlva egy nagy balesetben vége is lett a telefonnak...

(#20437) anevemearl, na, pont Jet Black utángyárott előlapot vettem pár hónapja ebay-en, ami teljesen hibátlan, gyönyörű.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#20439) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok, 6230i-t újat hol lehetne venni jóáron, lehetőleg újat?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#20440) stufen2 válasza kovy79 (#20435) üzenetére


stufen2
tag

Kommersz, mert egyrészt nem limitált, másrészt régen annyi volt belőle (meg most is), hogy minden második ember ezzel futkozott. Gyűjteménybe meg venni egy eredeti újat, a használt eredeti helyett, hogy porosodjon, majd évek múltán tönkremenjen, tuti buli :) , tudom ez nem gyűjtői felfogás, hanem épp ész érv.

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20441) KSparrow válasza stufen2 (#20440) üzenetére


KSparrow
senior tag

Én kaptam egy roncsot, és évek alatt felújítottam. Nem teljesen; bontott, de nagyon szép, gyári alkatrészekből.
De van, amiből nem lehet mást, mint újat venni. Természetesen gyűjteménybe mindenből jobb lenne :D de 6650, sima csak új volt, ami biztosan az enyém lesz. Mármint volt egy a neten is, de csak kicsivel volt olcsóbb, és nincs rá garancia, hogy nem nyúlja be senki. A boltban igaz, 25k volt, de a life timer az 0000:01, gyári fóliás, és tuti új.
Meg amúgyis, jobb és olcsóbb is újat venni, mintveni egy roncsot, fáradozni, vadászni az alkatrészeket, és külön mindent megvenni. Meg van, amiben a matricát is át kéne rakni. szép lesz, de teljes értékű sose.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20442) zorzy4 válasza stufen2 (#20440) üzenetére


zorzy4
őstag

Ezzel tökéletesen egyet értek, pedig én is nem kevés pénzt áldoztam telefonokra, és nem csak 200 forintjával.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#20443) KSparrow válasza zorzy4 (#20442) üzenetére


KSparrow
senior tag

Persze, ha valamit nem lehet beszerezni másképp / irreáálisan drága, akkor jobb megállpodni a használtnál, de az igazi az az új.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20444) stufen2 válasza KSparrow (#20443) üzenetére


stufen2
tag

Persze, ez igaz nekem ilyen a gold artéhoz a hátlap minimális kis pötty a hiba a bőrön, kb 2mm, de az én szemem bántja, de akkor is 65 ezret kiadni egy hátlapért...bár egyszer tuti berúgok és megrendelem :D Ettől függetlenül eszembe se jutott, hogy egy eredeti akut vegyek bele, főként amikor meghallottam hogy 7 ezer, egyből elmosolyodtam :)

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20445) kovy79 válasza stufen2 (#20440) üzenetére


kovy79
őstag

Nem éppen ésszerű ebben a topikban észérvekről beszélni...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#20446) stufen2 válasza kovy79 (#20445) üzenetére


stufen2
tag

tom

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20447) allando


allando
tag

Ma beújjítottam egy Nokia N900-ra
Van valakinek tapasztalata róla? Esetleg progik, alkalmazások?
Köszi előre is.

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#20448) quailstorm válasza allando (#20447) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem van elég sok. Azt is mondhatnám így elsőre, hogy ha nem vagy elszánt linux kocka akkor semmi örömöd nem lesz benne, de akkor se sok ha az vagy...
A terméktámogatás februárban véget ért, azóta nincsenek rendesen repositoryk ahonnan le lehet tölteni, bár nagyjából mindenhez hozzá lehet még jutni. talk.maemo.org-ot érdemes olvasni, meg tőlem kérdezni barmolásügyben. Most az én telóm sokkal smoothabb, okosabb és gyorsabb mint gyárilag, de elég kevés az app...

(#20449) KSparrow


KSparrow
senior tag

Ma kaptam egy szeretetcsomagot. pár Dummy (6230i, 5100, 5140i, stb, 5100 ház jó lett a telefonra (nem az igazi, de elmegy) emellett volt benne egy 1200, 19 perc használattal, és egy E51 is. Abban kijelzót kellett cserélni, de amúgy pöpec! állapotot nem részletezem, csak a life timert: 000004:19. Ez mindent elmond. :DD :DD :DD

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20450) Polarstar válasza allando (#20447) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Semmi gáz!

Tolj fel rá egy vadiúj Sailfish-t! :C
Máris lesz egy k.va menő új telcsid! :R

Regisztrálj a Jollánál!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.