Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) Don Pityu


Don Pityu
csendes tag

Helló májerek!Van egy E50-em,lehet,hogy kuka,de egy próbát megérne,de bekapcsolás után biztonsági kódot követel.Tudja valaki hogy lehet erről lebeszélni!? :W

(#20502) KSparrow válasza Don Pityu (#20501) üzenetére


KSparrow
senior tag

keress master code generátort a neten, l nfader.su . Valami kérdésed volt régebben a 6111-gyel, írtam, segítek, de nem kerestél. vagy nem kell?

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20503) quailstorm válasza Don Pityu (#20501) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Újrarakod rajta a szoftvert. Nokia 6300-on működött a dolog. Ahhoz már nem találsz master keyt...

(#20504) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Üdvözlet!

Nokia 7250 vagy 7250i-t keresek! nincs valakinek esetleg egy jól működő darab??? a színe szinte mindegy:)
az állapota már inkább:)

autós kihangosítóba szeretném....

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#20505) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Változott a terv:)

Nokia 6230i-t keresek. függetlent, szépet!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#20506) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Urak!

Mi baja lehet egy 7110-nek, ami nem érzékeli a flip le/feltolását?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#20507) LaciGSM válasza Earl_Muttley (#20506) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

a flipp tövében oldalt van 2 kis érintkező "pöcök". az ha meg van barmolva, vagy csak be van szorulva, mert rugós, akkor simán nem ér hozzá a flipphez!

ilyenkor simán nincs kontakt!

ha hibás az érintkező, az elég macera!

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#20508) KSparrow válasza LaciGSM (#20507) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nem. Az a két oldalsó kontakt a mikrofon érintkezője. ami a fel-letolást érzi, az 2 fémlap, ami a sorcsatlakozó közepén van. Ott, ahol normál esetben (az összes többi ilyen tervetésnél, 5110-től 6310i-ig) a mikrofon lenne. Alapesetben már nem tudom, hogy összeér, és a pöcök választja ketté, vagy épp a pöcök érinti őket össze... erre nem emlékszem.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20509) susu88 válasza kovy79 (#20495) üzenetére


susu88
csendes tag

Jövő héten én is utazom pár hétre Stuttgart mellé :) Kaphatok esetleg tippeket, hogy hol vannak a legendás bolhapiacok, ahol fillérekért lehet kincseket találni? :D

(#20510) kovy79 válasza susu88 (#20509) üzenetére


kovy79
őstag

Arra annyira nem vagyok járatos, de itt nézelődhetsz: [link]. :)
Egyébként én is megyek újra BW-be jövőhéten, bár Ravensburgba. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#20511) zorzy4


zorzy4
őstag

Ha valaki ilyenre vágyik. [link]

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#20512) KSparrow


KSparrow
senior tag

Tudom, off topic, de hátha értetek hozzá: szakos topicban nemigazán kapok választ erre...
Adott egy új Dell Inspiron 5520 laptop (i3-as procis konfig). Eredetileg ubuntu volt rajta, de én windows párti vagyok, így feltettem rá azt (Win7 ultimate, 64bites). Egy kicsit nehezen, de a .net framework telepítése után látta a WLAN kártyát, és ment. Egy hétig. Amikor elegem lett abból, hogy képtelen megjegyezni egynél több wifi hálózat jelszavát (hurcolom a gépet, zavaró volt, hogy az ismert hálózathoz mindig meg kellett adjam a jelszót). Leszedtem a wlan drivert, mondom felteszem újra, hátha megoldja.
itt kezdődtek a gondok. nem találtam hozzá egy értelmes wlan drivert, a Dell saját oldalán sem. Már 3-at leszedtem, és ebből 2 azt mondja, hogy nem kompatibilis a rendszerrel, egy meg elindul, majd kilép magától, hibaüzenet meg minden munka nélkül. így most van egy új gépem, amit egy hetet tudtam használni, és 3 hete csak áll, wlan nélkül, kb használhatatlanul. Mit tudnék tenni? az újratelepítés nem oldja meg a problémát, próbáltam, és ugyanaz a baja minden driverrel.
A gépre meg szükségem lenne, egyetemen használom jegyzetelésre. Egyelőre még megy a mostani (előző) gépem, de az egy 6 éves Fujitsu siemens, szóval enyhén szólva le van lakva, szétesik, stb. Azon is, és az asztai gépemen is ugyanez a Win7 van fent, és ezeknél semmi gond nem volt egy driverrel sem, sose, mindent látott automatikusan. Csak a dell lázadozik.

Tudna valamelyikődök segíteni ezügyben?

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20513) zorzy4 válasza KSparrow (#20512) üzenetére


zorzy4
őstag

Inkább a pcworld segélyfórumán próbálkozz.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#20514) KSparrow válasza zorzy4 (#20513) üzenetére


KSparrow
senior tag

megkérdezem azért, valaki csak jobban ért itt ehhez, mint én... de már nagyon elegem van az egészből... hiába vinném garival, ez a win7 agybaja, nem hardware..

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20515) csoda120


csoda120
tag

Újra elkezdtem a gyűjtést. Tudnátok olyan telefonokat mondani amik különleges kialakításúak, retrók és átlagban 5k körül van az áruk.

Amik nekem most hirtelen eszembe jutnak...
Nokia 3300, 5510, 6260, N-gage, N-gage qd, 7373,
Motorola V70, V80, V100

Facebook: szerelem a négyzeten

(#20516) T0rnad0 válasza KSparrow (#20514) üzenetére


T0rnad0
addikt

Mi a pontos típusa a wifinek ami benne van?

Talán egy kicsit már retro: pár napja vettem egy Samsung i600-ast, nagyon jó kis telefon, kicsit talán jobban bejön, mint az E61, talán a mérete miatt. Meg windows mobile-t is régen használtam már :)
Viszonylag olcsó volt, 5500ft, a Nokia majd duplájába került.

Z Fold 4

(#20517) draco31 válasza KSparrow (#20512) üzenetére


draco31
veterán

A Driver Solution Pakk 13-at próbáltad már, hátha segít.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#20518) KSparrow válasza T0rnad0 (#20516) üzenetére


KSparrow
senior tag

nem tudom, inspiron 5520as gép, gyári minden.
Draco: köszi, majd holnap utánanézek, most már hagyom, tele vele a hócipőm. ;)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20519) Gaborpecs


Gaborpecs
újonc

pár újdonság ismét :)
itt

(#20520) Stylewars_kp válasza quailstorm (#20503) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Jut eszembe a 6300 ról. Valóban volt belőle wi-fi-s kiadás? És ha volt olyat honnan akasztok le? :U

Szerk.: Közbe googléztam egy jóízűt. 6300i De a kérdés fennál, hogy honnan lesz nékem ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#20521) LaciGSM válasza Gaborpecs (#20519) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Szép kis gyüjtemény! a Sony MZ5-re nagyon irigy vagyok:)

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#20522) Don Pityu válasza Stylewars_kp (#20520) üzenetére


Don Pityu
csendes tag

6301 Valóban ritkaság.Én legalább is 1× találkoztam vele.Nem rég a vaterán nyomtam el.

(#20523) quailstorm válasza Stylewars_kp (#20520) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Biztos erre van neked szükséged? Azé még N95-2-őn se nagy élmény netezni, ezen meg pláne. 14k-ért már simán kapsz Xperia X8-at. Feltolsz rá egy 2.3.7-et, és elég korrekt netezési élményt kapsz.

(#20524) T0rnad0 válasza KSparrow (#20518) üzenetére


T0rnad0
addikt

Ha esetleg ezt letöltöd, meg tudod nézni. Azért csak létezik hozzá jó illesztőprogram :)

Z Fold 4

(#20525) Stylewars_kp válasza quailstorm (#20523) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

iPhone 4 telóm van. :) Meg van egy iPad 3. Ezt a 6300i-t csak szórakozásnak venném, mert még nem volt ilyenem. Régen szerettem volna, de akkor még nem volt gempantoszom rá most meg volna... Egyszer volt ilyen alsó kategóriás androidom amit említettél. Nekem nem jött be. Kicsi kijelző és lassú instabil rendszer. Érintőkijelzője és borzasztó volt számomra. :U

(#20526) quailstorm válasza Stylewars_kp (#20525) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Van kínlódás vele rendesen, de ilyen árban ami stabil, az közel sem tud annyit, ez van...
Egyébként a telefon kerete az antenna, és miután az leesik, a telónak annyi. 2-3 év intenzív használat után ez baleset nélkül bekövetkezik. Azt meg nem tudtam hogy netezni van mivel.
De igazából maga a 6300 nekem sose jött be, kevés a RAM, és buta. 5130c-2, 5310 sokkal jobbak. A WiFi meg kb felesleges, elég béna vele netezni, java meg még az X3-02-ben sem kap wifit...
Egyébként tuti jó játék, csak szerintem nem gazdaságos, főleg hogy nehéz beszerezni. Nekem más az ízlésem.

(#20527) Stylewars_kp válasza quailstorm (#20526) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Értelek...hát ahány ember annyi ízlés... :)

(#20528) KSparrow válasza T0rnad0 (#20524) üzenetére


KSparrow
senior tag

WIRELESS : INTEL 2230 WLAN CARD (802.11N: ezt adta ki a Dell oldala a service tag alapján. Most a kód alapján próbálok meg még telepíteni, meg még vacakolok vele egy darabig, egyszer már ment, de nem tudom, hogy...
Mindenesetre köszi a segítséget.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20529) T0rnad0 válasza KSparrow (#20528) üzenetére


T0rnad0
addikt

Ezt esetleg próbáld meg, hátha...

Z Fold 4

(#20530) KSparrow válasza T0rnad0 (#20529) üzenetére


KSparrow
senior tag

Na nagy nehezen sikerült :) Végre működik. Most már lementem a drivert inkább, most azon a pár fájlon nem fog múlni, de nem lesz többet vele ilyesmi gondom, remélem :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20531) kovy79 válasza KSparrow (#20530) üzenetére


kovy79
őstag

Jaja, ilyen esetre ajánlom Driver Magician-t! :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#20532) zorzy4


zorzy4
őstag

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#20533) KSparrow válasza zorzy4 (#20532) üzenetére


KSparrow
senior tag

Jaj, de felmentek az árak! :DD

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20534) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Nokia 6303i retro? Mert van egy...
Láttam a topicjában mekkora szájkarate ment a design-ról. A 6300 szerintem jellegtelen tégla, majdnem ronda. Ez meg kényelmes, harmonikus nyugodt designú... De biztos ízlés kérdése.
Ja most mindkettőből van az asztalomon egy-egy, tudom mit beszélek. Ezen felül a 6303i erősebb, és kényelmesebb is. Unokatesóm anyjának is van, azt próbáltam ki röviden.
Ugyanis én ezt csak úgy kaptam. Vodafone függő, és betört a képernyő. A tulaj izomból a padlószőnyeghez vágta...
Vakon valahogy beraktam PC suite módba, szoftverfrissítettem, így elszállt a telefonzár meg a sok szar beállítás. Aztán elkezdtem tesztelni.
Leginkább a kamera izgat, mert elég jó van benne, erős vakuval. Eddig 2 Nokia járt a kezemben, aminek nem megy a modulja, a 6822a-m, meg haver 6300-a ami most nálam van. Ezek kiírják hogy művelet sikertelen. Nem bírják felvenni a kapcsolatot a kamerával.
Namost videókat néztem, és közben böktem a szilánkos kijelzőjű telefont(középen van egy két csík ami vált néha színt). Bejelentkező hang van, billentyűhang van(ez már két hangszóró), aztán valahogy beléptem kamerába, lőttem vakuval, és hallottam a kamerahangot. Azóta ez nem sikerült, de akkor ezek szerint működne? Sötét volt hozzá...
Kb itt tartok. Semmi más nincs hozzá mint akku, de nem is kell, mert 3,5jack, microUSB, töltő meg van az N95-höz.
Azon gondolkozok, hogy akkor erre költsek-e. Árérzékeny vagyok, szal legolcsóbb képernyő: [link]
Szerintetek érdemes rá költeni, működni fog ezek után?

(#20535) Stylewars_kp válasza quailstorm (#20534) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Van rá esély, de Én jártam úgy, hogy azt hittem a kijelző szállt el közbe pedig az alaplapról lejött teljesen a csatoló felület...leszakadt.

(#20536) quailstorm válasza Stylewars_kp (#20535) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fényképezzem le? Szilánkosra van törve :DDD

(#20537) Playstation1 válasza zorzy4 (#20532) üzenetére


Playstation1
csendes tag

3330 <3 :)

"Ja, csak ne spórold ki a pisztáciát ! " "Ki az a Corporation ? - Bunkó vagy Bugsy" :D

(#20538) Playstation1


Playstation1
csendes tag

Jut eszembe ! Tudok szerezni 9000 ft-ért Swap Nokia 5510-et ! 3 db van.
Várni kéne rá kb 4-5 napot :)

"Ja, csak ne spórold ki a pisztáciát ! " "Ki az a Corporation ? - Bunkó vagy Bugsy" :D

(#20539) draco31 válasza zorzy4 (#20532) üzenetére


draco31
veterán

Ott a 3330-asom, de nem működött a házassága és elvált, függetlenként jobban érzi magát, nincs elkötelezve senkivel. ( sikerült eléggé burkoltan leírnom ) :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#20540) zorzy4 válasza draco31 (#20539) üzenetére


zorzy4
őstag

Legjobb telefonok voltak, és milyen nagy élmény akkor megvenni egy ilyet. Csak kár hogy nem vodás az árlista. Én 13 éve ugyan azt a vodás számot használom. Persze a simmet cseréltettem.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#20541) .bruszli. válasza zorzy4 (#20540) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Mondjuk az én T-s számom meg hamarabb ténykedett,mint a Vodafone Magyarországon... :DD
De van egy 11 éves Vitamax kártyám is ( Vitamax City csomagban ;] )

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#20542) Don Pityu


Don Pityu
csendes tag

Van egy 6310i-m ami melegszik.Lassan kesztyü helyett lehet használni.Mi lehet a kínja?Vagy a finnek a kormányfűtés mintájára kitalálták az aksifűtést? :Y :DD

(#20543) Don Pityu válasza zorzy4 (#20532) üzenetére


Don Pityu
csendes tag

Dögös..Mi volt az a 49900-as Motorola???Most biztos nagy meló lenne 2000-ért elpattintani.

(#20544) LaciGSM válasza Don Pityu (#20543) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

A motorola egy T260 Timeport! az első GPRS képes motorola! emlékszem rá, akkor pont Westelnél dolgoztam!
Adatkábel, demo Sim, és arról neteztünk!
Nem mondom mennyire volt gyors:)

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#20545) Don Pityu válasza LaciGSM (#20544) üzenetére


Don Pityu
csendes tag

Van egy 6310I-m ami melegszik.Az aksi lesz kuka? :Y

(#20546) LaciGSM válasza Don Pityu (#20545) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

nem biztos hogy akku hiba! nem akarok hülyeséget mondani!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#20547) meroly válasza quailstorm (#20534) üzenetére


meroly
veterán

Lehet azért nem ment még egyszer a fényképezés mert megtelt a memória? Gondolom még ha kártya van is benne a szoftverezés visszaállította az alapállapotra. Bár egy fényképnél akkor is több kell hogy elférjen rajta.
Még azért nem retro, de szerintem 1400-at megér a kijelző ahhoz hogy működésre bírd, ha másnem bőven e fölött el lehet adni.

(#20532) minolta5: wow, ez 2002-es :Y Akkor vettem az első telefonom a pannon djuice előtti konstrukciójából, mi is volt a neve??!! .......... BEE :K

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#20548) quailstorm válasza meroly (#20547) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Látom ez itt már sport, hogy összeszeditek a régi hirdetéseket. Nekem is van pár.
Egy kis teaser, aztán majd scannelek, ha lesz időm.
Westel2000: tarifatábla

készülékek

[ Szerkesztve ]

(#20549) Polarstar válasza quailstorm (#20548) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Pfff...

Eri t39 90ezer!
Mondom én, aki egy eri t68ast kapott ajándékba a marketingesektől. Mennyi is volt az? 189ezer?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#20550) .bruszli. válasza Polarstar (#20549) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Itt már enyhén kifutó modell volt a T39i...azért volt egyáltalán dominoval,na meg ilyen áron.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.