Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Landsmann válasza Alex_90 (#499) üzenetére


Landsmann
addikt

Energiazabáló, nem erre a típusú kijelzőre van kitalálva.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#502) papp54


papp54
aktív tag

Unatkoztam csináltam egy romot.https://forum.xda-developers.com/t/redmi-8-miui-12-global-custom-rom.4226501/

Honor 50 5G

(#503) jociolaszi


jociolaszi
tag

Kijött telenorra is a 12 verzió! Frissitsetek!

(#504) Vigneau válasza sony309 (#495) üzenetére


Vigneau
félisten

Feleségemnek csak péntek délelőtt ugrott fel az új verzió letöltésének lehetősége. Jó szórások vannak időben az ID-k között.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#505) Landsmann


Landsmann
addikt

Tegnap települt a MIUI12. Az alkalmazott háttérkép felső része világos, így a térerő, óra, stb ikonok nem látszanak, mert ezek is fehér színűek. Korábban fekete színű volt az állapotsor ugyanennél a háttérképnél. Alkalmazásokban változik a szín, attól függően, hogy világos vagy sötét a háttér. De a kezdőlapnál csak fehér. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy ez így marad?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#506) sony309 válasza Landsmann (#505) üzenetére


sony309
őstag

"Képernyőkivágás elrejtése" alatt van három mód.

Egyik sem felel meg?

S3x, hifi & rock and roll

(#507) Landsmann válasza sony309 (#506) üzenetére


Landsmann
addikt

A középső módozatnál lesz fekete a hátterea felső sávnak, így látszik minden. Az a sáv mindig fekete és fehér az ikonok. EZ így oké. Csak korábban az ikonok mögötti terület színétől függően holo fehér, hol fekete volt az ikonok színe. Most meg cak az alkalmazásoknál változik, a kezdőképernyőn mindig fehér. Ha az alsó opciót választom, azzal ugyanaz a helyzet mint az elsővel, csak nem lóg bele a kamera. DE mindegy, a középső beállítással legalább látszik mindig.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#508) sony309 válasza Landsmann (#507) üzenetére


sony309
őstag

🙄
Nekem az első van bejelolve, de mindig látszik az óra, térerő, akkuszazalek.
Ha fehér a háttér, akkor fekete a karakter és fordítva.

S3x, hifi & rock and roll

(#509) Landsmann válasza sony309 (#508) üzenetére


Landsmann
addikt

Itt is úgy volt, de mióta MIUI12-re frissült, mindig fehér az ikonlista akkor is, ha fehér vagy nagyon világosa háttérkép. Nem változik meg a színe. Ha egy alkalmazás el van indítva, akkor már változik, attól függően, világos vagy sötétebb a háttérkép. De a kezdőoldalon nem változik.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#510) sony309 válasza Landsmann (#509) üzenetére


sony309
őstag

Kipróbáltam.
Nálam változik a kezdő oldalon is.

S3x, hifi & rock and roll

(#511) adman


adman
tag

sziasztok, milyen tapasztalatotok van a wifi-vel kapcsolatban? nálunk van 2 ilyen készülék a családban és elég harmatosan működnek. router-től 2 szobára már dobálja el, miközben egy RedmiNote 4 ugyanott 30 MBit/sec-et tud 2,4G-n. tapasztalt más is ilyet?

(#512) internetezoo válasza adman (#511) üzenetére


internetezoo
senior tag

Ha be van kapcsolva a bluetooth is akkor a wifi sebesség nagyon lassú. Ki kell kapcsolni a bluetoothot mert a kínaiak spórolás címen egy chipet használnak wifihez, bluetoothoz ugyanazon a frekvencia sávon. Redmi 8 nem támogatja az 5ghzt még ha tudja a router.

[ Szerkesztve ]

(#513) apep


apep
újonc

Sziasztok!
Xiaomi Redmi 8
Jelenleg: Android 10 és MIUI Global 12.0.1
Androidos biztonsági hibajavító csomag szintje: 2020-12-01
rendszeralkalmazás frissítések engedélyezve.
A telefont 2020. júliusban vásároltam és semmi baj nem volt vele egészen 2020. december 30-ig. A telefonon szabadon hagytam 12 GB-t a 64-ből, a többi meg volt pakolva zenékkel, plusz 50 letöltött applikációval, közöttük 21 játék applikációval. Minden rendben volt, a játékok is működtek, majd december 30-án az egyik játék alatt, amivel pedig már két hónapja játszottam, a teló hirtelen lefagyott. Onnantól fogva 2021 januártól, mind a mai napig időről időre fennáll az a probléma, hogy a telefon lefagy vagy újraindul magától és ehhez játszani sem kell, ledob az applikációkról (a saját gyári applikációiról is), majd egy hibaüzenet ablak ugrik fel, hogy az adott applikáció működés közben leállt. A Play áruházzal, a messengerrel, de pl. a Beállítások menü használatakor is így jártam nem egyszer. Később a wifire sem akart csatlakozni.
Csináltam egy gyári visszaállítást, de a probléma továbbra is fennált, pedig hanyagoltam a korábbi applikációkat és nem töltöttem le őket újra. A telefon már nemcsak kidobott az applikációkból, de magától újra bootolt, majd ismét és ismét, miközben le is fagyott többször is. A telefont sokadjára tudtam csak visszahozni, újraindítani. Volt, hogy egymás után legalább ötször újraindult. Elvileg bug-nak nem kellett volna már rajta lennie, ha egy játék korábban hibás is volt esetleg.
Ismét gyári visszaállítást alkalmaztam egy hete, nem töltöttem rá semmi újat, csak a messengert meg a MÁV Startot, és egy hétig működött, majd ma megint elkezdte. A saját gyári alkalmazásairól is ledobott, vagy magától újraindult használat közben. Legutóbb üzenetírás közben indította magát újra a telefon, és betöltés után ismét újra indult csak úgy.
A teló két év garis egyébként, amiből még másfél év hátra van.
Amikor megvettem, bár akkor még nem foglalkoztam ezzel, de ha jól gondolom, eredetileg Android 8 és MIUI 10-ről indult gyárilag. A frissítések vagy a Bugos szoftverek vagy azok esetleges maradványai okozzák ezt?
Mit gondoltok, mi lehet a gond? Köszönök minden meglátást!

(#514) vamatty


vamatty
újonc

Hello, mik a tapasztalatok a MIUI 12-vel, érdemes telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#515) Landsmann válasza vamatty (#514) üzenetére


Landsmann
addikt

Nem tapasztaltam hibát.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#516) papp54


papp54
aktív tag

Csináltam két újabb Miui 12-es custom romot. Videok roluk itt: [link] [link]

Honor 50 5G

(#517) Soma01


Soma01
veterán

Milyen hívásrögzitő alkalmazás működik jól ezen a telefonon? Nem fontos, hogy ingyenes legyen, csak működjön megbízhatóan és be lehessen állítani, hogy minden hívást automatikusan rögzítsen.

(#518) pocok1970 válasza Soma01 (#517) üzenetére


pocok1970
tag

Root nélkül nem hiszem,hogy fog menni.

(#519) Soma01 válasza pocok1970 (#518) üzenetére


Soma01
veterán

Azt bonyolult megcsinálni ezen a telefonon?
Nem akarok újra rakni semmit.

(#520) internetezoo válasza Soma01 (#519) üzenetére


internetezoo
senior tag

[link] Magisk appal.
Miuin van natív root is, de nem egyenlő a teljes rootal.

(#521) internetezoo válasza Soma01 (#519) üzenetére


internetezoo
senior tag

Esetleg ezzel a módszerrel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#522) Soma01 válasza internetezoo (#520) üzenetére


Soma01
veterán

Az említett natív root, gondolom nem elegendő a hívásrögzítéshez.
Az a youtube-os videó, csak azt mutatja, hogy hogyan kell bekapcsolni a menüben. De ott természetesen nincs ilyen, mert már be lenne kapcsolva a tulaj által. Meg én is átnéztem a menüket és nincs ott ilyesmi. (alapból)

(#523) Levente1991


Levente1991
tag

Sziasztok!

150/5 mbps internetem van, TP-Link Archer C6-os routert használok. Anyukám Redmi 8-as telefonja ennek a sebességnek viszont csak a harmadát-felét észleli úgy, hogy 4-5 méterre van a routertől falak nélkül.
Kodin keresztül néz online tartalmakat, és a legegyszerűbb SD felvételek is 5 percenként pufferelnek.

Én magam egy 4 éves Redmi Note 3-at használok, és a fenti sebességet maximálisan ki tudom használni 5GHz-en, a Redmi 8 csak 2.4-et tud, de szerintem akkor sem kellene ekkora sebességbeli különbségnek lennie.

Tud erre valaki valami megoldást?

Előre is köszönöm!

(#524) sony309 válasza Levente1991 (#523) üzenetére


sony309
őstag

Gigabites netből 39/39 Mbps, amit "lát" a Redmi 8 telefonom 1 méterre a routertől.

Nincs bekapcsolva a BT?

Ha netrádió hallgatáskor BT hangszórót használok a telefonhoz, akkor nekem is pufferel 10-15 percenként.

Hosszútávon nem tudom együtt használni a wifi-t és a BT-t.

S3x, hifi & rock and roll

(#525) Levente1991


Levente1991
tag

Szia!

Nincs bekapcsolva a BT, nem is használja.

Akkor ez a telefon hálózati szempontból ennyit tud, nincs is rá megoldás?

(#526) sony309 válasza Levente1991 (#525) üzenetére


sony309
őstag

Hogy megoldás van-e rá, nem tudom!
Nem érdekelt, mert nem nézek filmet telefonon.

Ha gondolod, NAS-ról elindítok egy filmet a telefonon és megnézem, hogy mit művel!

S3x, hifi & rock and roll

(#527) sony309 válasza Levente1991 (#525) üzenetére


sony309
őstag

37 perce megy egy film (720p.BluRay.x264.DD2.0.), még csak egy "röccenés" se!
Nálam VLC volt a lejátszó.

Édesanyádnál nem a kiszolgáló (ahonnan a filmet nézi) a gyenge láncszem?

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#528) Levente1991 válasza sony309 (#527) üzenetére


Levente1991
tag

Kodin keresztül nézi az RTL Most és a Médiaklikk tartalmait.

Én is sűrűn nézem ezeket egy Xiaomi Mi Box 3-on keresztül, nálam nincs semmi probléma a lejátszással, megakadni sem szokott.

(#529) sony309 válasza Levente1991 (#528) üzenetére


sony309
őstag

Ki a szolgáltató?
Nem a Digi?

Mert akkor értem a pufferelést, nálam a netrádió csinálja ugyanezt 2-3 hónap óta! :DD

S3x, hifi & rock and roll

(#530) Levente1991 válasza sony309 (#529) üzenetére


Levente1991
tag

Telekom.

(#531) sony309 válasza Levente1991 (#530) üzenetére


sony309
őstag

Hétvégén megnézem valamikor az RTL Most-ot Kodin.

S3x, hifi & rock and roll

(#532) Levente1991


Levente1991
tag

Köszönöm, de szerintem nem a Kodival és az addonokkal lesz a probléma, hanem valami hálózati gubanc van nálam, amire nem tudok rájönni. Kb. egy hónapja vettem a korábbi bejegyzésben említett routert, előtte a szolgáltatói Telekom-routerrel nem volt ilyen jellegű probléma. Ugyanazok a beállításaim, és mégis csak a töredékét tudja kihasználni az internetsebességnek a Redmi 8.

(#533) sony309 válasza Levente1991 (#532) üzenetére


sony309
őstag

Rendben.

Nem próbáltál segítséget kérni itt a fórumon a router beállításaival kapcsolatban?
Hátha van topikja.

S3x, hifi & rock and roll

(#534) Levente1991


Levente1991
tag

Van, de ezzel kapcsolatban még nem kerestem fel, ha nem jövök rá, megteszem.

(#535) internetezoo


internetezoo
senior tag

Aki használja a prohardver és társai fórumot az próbálja már ki a Ph! Topik figyelő appot. Nekem becsukódik, nem lehet használni MIUI 12 alatt.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#536) szárnyacska


szárnyacska
tag

Sziasztok fiam teloja tegnap ota nem kapcsol be töltést nem jelzi pc-re dugva felcsatlakozik aztán le.Valaki találkozott már ilyennel? Most elindult ...

[ Szerkesztve ]

(#537) internetezoo


internetezoo
senior tag

Frissült 12.0.3-ra és nálam nem mutatja az ikon a naptári napot és hőmérsékletet. Másnál is ez van?

(#538) Landsmann válasza internetezoo (#537) üzenetére


Landsmann
addikt

Eddig sem mutatta.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#539) internetezoo válasza Landsmann (#538) üzenetére


internetezoo
senior tag

A gyári téma mutatta és amelyik téma támogatja.

(#540) internetezoo válasza internetezoo (#539) üzenetére


internetezoo
senior tag

(#541) Landsmann válasza internetezoo (#539) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem is gyári téma van, de sosem mutatta. Lehet szoftverfüggő is, nekem magyar nyelvű.
Az időjárás az valóban nekem is változik, de a naptár nem. Fix 31-ét mutat.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#542) internetezoo válasza Landsmann (#541) üzenetére


internetezoo
senior tag

Nézem a gyári nem mutatja, de ki lehet cserélni az ikont vagy olyan témát kell keresni.

(#543) sony309


sony309
őstag

Landsmann és internetezoo:

Google widget nem jó nektek erre a célra?

Változik az időjárás is, a naptár is.

S3x, hifi & rock and roll

(#544) Landsmann válasza sony309 (#543) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem tökmindegy, nem az ikont nézegetem. A Naptárt meg talán sosem használtam. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#545) Midway


Midway
senior tag

Mennyit ér egy ilyen telefon most? 4/64 kb egy éves

(#546) szaki04 válasza Midway (#545) üzenetére


szaki04
senior tag

Talán 20000.- Ft ha független, szép állapotú.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#547) kicsigee444


kicsigee444
csendes tag

Sziasztok!

Redmi 8 telefon tartalmát szeretném kirakni tévére MI Sticken keresztül. A két készülék "párosodása" megtörténik. Bluetooth, vezeték nélküli megjelenítő, kivetítés bekapcsolva a telefonban. Mindkét készülék azonos WI-FI hálózaton van még sem működik. Google Home app nem látja a Mi Sticket, a kivetítés bekapcsolásakor a telefon elkezdi kerresni a hálózatokat de nem látja a Mi Sticket.
Köszönöm!

(#548) Meghivott


Meghivott
addikt

Üdv!

1 napja kezdte el csinálni a teló, hogy random újraindul. Tokot is levettem, nem az a gond. Jelenleg kb 3 percenként csinálja. Mi lehet a gond? Köszi

Sokszor már a REDMI feliraton sem jut túl és ismét újraindul...

[ Szerkesztve ]

(#549) kecsawi


kecsawi
senior tag

MIUI-V12.5.1.0.QCNEUXM frissítés van.

(#550) Landsmann


Landsmann
addikt

Érdekes hiba. SIM1 vodafone, SIM2 Telenor. mobiladat a Telenorra bekapcsolva, aktív VoLTE szolgáltatással. Minden oké. Mivel külföldre készül a telefon utazni, beállítorttam az adat roamingot, illetve a most szeptember 19.-ig használható 5 gb miatt az adatforgalmat ákapcsoltam az 1-es, Vodafone SIM-re. Reggel szembesültünk, hogy hívni lehet a telefonról a Telenoros kártyáról, viszont a Telenoros kártyát nem lehet hívni. A Vodafoneost igen. Újraindítás nem segített. Hívni lehett róla, de nem volt hívható a szám. Mivel más változtatás nem történt, az adatot visszaállítottam a Telenoros kártyára. Egyből hívható lett a szám. Visszakapcsoltam a vodafone-os kártyára a mobil adat forgalmat, most ugyanúgy hívható. Nekem kicsit gázonak tűnik a készülék működése. Gyanakszok a Telenoros SIM-re, bár másik készülékben rendben működött. Előfordult, hogy eltűnt a telefonról. Csak egy térerő ikon volt kint, a beállításokban sem látszott sehol. Ennek ellenére ha hívtam a számot, én kicsöngést hallottam, de a telefon meg sem csörrent. Ekkor megcseréltem a két kártyát. Ez a hiba megszűnt, bár nem tudom, hogy a Vodafone-os kártya is játszott-e ilyen eltűnőset, mert az nem igen van használva, így nem tűánik fel a hiánya. De előfordul, hogy vagy nem halljuk egymást, vagy csak az egyik fél nem hallja a másikat, de újraindítás után a rend helyre áll. Tapasztaltatok hasonló gondot?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#551) Landsmann


Landsmann
addikt

1-2 órával később ismét nem hívható a telefon. Vissza kell állítani a Telenor SIM-re a mobil adatot.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#552) internetezoo


internetezoo
senior tag

Másnak se frissül a Mi Credit illetve a Váltakozó hátterek app a rendszeralkalmazások frissítőben?

(#553) sony309 válasza internetezoo (#552) üzenetére


sony309
őstag

A hátterek app biztosan frissül, láttam valamikor.

S3x, hifi & rock and roll

(#554) Landsmann


Landsmann
addikt

Mindig tud meglepetést okozni ez a telefon. Javában internetezünk számítógépről, egyszer csak megszólal a telefon: Haladjon észak felé! :D
Elindult a Google térkép és még útvonalat is tervezett és már pofázott is, hogy merre kell menni. Csak lestünk mint mozis a lyukon.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#555) Thermaltake válasza Landsmann (#554) üzenetére


Thermaltake
tag

Neked legalább 'frankón' üzemel rajta a gps.
Én rájöttem ,hogy HA bekapcsolom az adathasználatot, és a helymeghatározást.... ezután újraindítom, kb CSAK ekkor talál jelet, és kezd el navigálni google-el vagy waze-vel.
Vagy ekkor se. :(((

(#556) Landsmann válasza Thermaltake (#555) üzenetére


Landsmann
addikt

A GPS nincs bekapcsolva alapból? Mert ha ki van kapcsolva, akkor nem nagyon fog tudni navigálni.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#557) Thermaltake válasza Landsmann (#556) üzenetére


Thermaltake
tag

a tartózkodási hely nálam mindig ki van kapcsolva, akkor pöccintek rá ha épp szükségem van arra, de ugyanígy vagyok a wi-fi (itthonról) vagy a mobiladatokkal ( utcán ) is.

(#558) Landsmann válasza Thermaltake (#557) üzenetére


Landsmann
addikt

Akkor azért talál lassan GPS jelet. Nekem mindig be van kapcsolva a GPS és a wifi is. Wifin sokkal kevesebb energiát használ mint mobiladat kapcsolattal.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#559) Thermaltake válasza Landsmann (#558) üzenetére


Thermaltake
tag

De ez semelyik korábbi ( volt vagy 6-8 féle) okostelón nem volt negatívum.
Nem is értem, miért kéne null24-be mennie ennek az opciónak.
Az, hogy elindítja és "feláll" ok, de ,hogy 5-10 perccel később sem talál pozíciót az mindennek a teteje. Első xiaomi telefonom...de valószínűleg az utolsó is.
Emiatt járt már (garos időben) szervizben.... nyilván azzal jött vissza, hogy tökéletes. :((
Elsőnek kínából rendelt mágneses tokkal használtam, arra gondoltam biztos a mágnes leárnyékolja... vagy valami. Megszüntettem, kapott üvegfóliát és gyári szilikon tokot.

EXTRA érdekesség, hogy a 10. emeleti panel lakásban alig van rajta térerő. Mindig állandóan... mindenki.. hogy mit mondtál? robot hangod van, akadozik. stb... elegem van már ebből...IS

(#560) Landsmann válasza Thermaltake (#559) üzenetére


Landsmann
addikt

Ismerősöi, családi és saját tulajdonban is sokféle Xiaomi Redmi van. Tény, egyikkel sem volt gond, de a 8-as csinál/t furcsaságokat. Mintha ez nem lett volna egy sikeres típus.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#561) kecsawi válasza Landsmann (#560) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nálunk is a 7-es nagy megelégedéssel szolgál, míg a 8-ast sokszor szeretném a földhöz csapkodni... :K

(#562) Landsmann


Landsmann
addikt

Most újabban állandóan navigálni akar. El van mentve 3 útvonal, kezdőképernyőre kirakva hozzá az ikon. Azt gondoltuk, valami miatt úgy érzékeli, hogy a kijelzőn meg van nyomva két útvonal. De nem. Át lett helyezve az ikon és akkor is megnyitja, hiába van bezárva. Le van téve a telefon készenlétben, majd egyszer csak el kezd pofázni, hogy "forduljon balra". Nem az én telefonom, így nem tudtam behatóbb vizsgálat alá vetni, de ha a wifi le van róla kapcsolva, akkor nem indul el a navigálás. Valami ötlet, hogy mit lehetne vele kezdeni, azon kívül, hogy lassan már a földhöz keni a gazdája?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#563) sony309 válasza Landsmann (#562) üzenetére


sony309
őstag

Akkor legalább vehet valami drágábbat, aminek más bajai lesznek!
Az én telefonom sem hibátlan, sokszor felbosszant. Nincs hibátlan.

Laikusként:
Gyári visszaállítás, amit én megcsinálnék.
Ikonok törlése végső esetben. Jobb ötletem nincs.

S3x, hifi & rock and roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.