Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) k-dani válasza Garalab (#241) üzenetére


k-dani
csendes tag

Azért ezek is elhangzottak még abban a témában:
"I have looked at the ATA standard and the "silent" errors (and their timeouts) ARE INDEED controlled by the streaming command set, and only allowed when these commands are used. (...) A so-called stream is created, associated with an error limit; and then the streaming read/write commands work on this stream, and are affected by this limit, and may be configured so as to silently skip errors.
Now this does not mean that the drive doesn't have shorter-than-normal error recovery time limits (similar to e.g. the TLER in the Enterprise-class drives); perhaps that's where the misunderstanding stems from. In any case, whatever the time limits may be, when using the regular ATA commands the standard does NOT allow the drive to make a silent error (see e.g. section 7.27, READ DMA command), which is the whole point and what is being so dramatically emphasized in the review. Then knowing an error has occurred, the OS can take over and request a re-try of the command or whatever measure is appropriate."

"In desktop use, the SATA controller will in all likelihood issue the regular ATA read/write commands (such as the READ DMA I was exemplifying in the previous post), in which silent errors are explicitly not allowed by the standard."

Másik hozzászóló:
"As somebody who worked for Hitachi for 7 years, I need to inject a bit of common sense in here if you don't mind.
The "guaranteed response time" on the AV drive is ONLY in play if the specific streaming instructions are used. Typically these instructions are only found in highly sophisticated surveillance systems where the software is aware that frames may have been dropped (...).
For normal Desktop use these instructions will never be in play. If you think about this, what some commentators are writing is ludicrous. If it ever was possible for a disk to write corrupted data the file system would be completely stuffed in milliseconds!"

Tehát csak a streaming típusú utasításoknál csinálhatja a merevlemez, hogy nem szól, ha hibát észlel. Normál utasításoknál a szabvány szerint szólnia kell.

Az általad idézett 1-2. pontok pedig csak annyit mondanak, hogy a merevlemez nem molyol túl sokat a hibajavítással. Azt ugyan nem említi (talán mert ez egy "summary"), de erősen gyanítható (ha feltételezzük, hogy a WD betartja a szabványokat), hogy ez annyit jelent, hogy normál utasításnál jelez az operációs rendszernek, hogy hiba történt, streaming utasításnál meg nem jelez.

Ha ezeken a merevlemezeken előfordulhatna, hogy desktop környezetben hibásan írna/olvasna, már perek százezrei folynának az USÁ-ban. Még a mikróra is ráírják, hogy ne tegyél bele élő háziállatot, akkor a WD is odaírná, hogy desktop/RAID környezetben NE használd.

Ettől függetlenül mindenki használjon, amit akar, de biztonsági mentés MINDIG legyen.

(#252) krealon válasza olahdave (#237) üzenetére


krealon
veterán

"Nekem a Transmissionnal(2.84_14307) van bajom.
Betallózok egy torrentet és elindul a letöltés elég jó sebességgel, de 10% körül leesik a sebesség nullára, majd 1-2 perc múlva ismét elindul. Ez megy 10%-ként amíg le nem töltődik. Igaz van olyan is amikor csak 2-3 alkalommal áll le a letöltés.
Ismeri valaki ezt a problémát? Vajon mi okozhatja?
"

Valoszinuleg az okozza, hogy a routered cimforditasi tablaja betelik (connection tracking) a tul sok egyideju kapcsolattol.
Emiatt uj kapcsolat nem johet letre (leall a forgalom), amig a regi bejegyzesek ki nem kopnak (par perc utan).

Megoldas:
Csokkenteni a torrentkliensben a megengedett kapcsolatok szamat addig, amig stabil nem lesz az atvitel.

Vagy olyan routert kell venni, aminek allithato a conntrack table merete. OpenWRT-t futtato routereken ez parameterezheto, persze ez mar halado tema.

Itt egy eset, ami hasonlo tunetekkel rendelkezik (nem torrent a hiba forrasa, de a jellege ugyanaz):
https://prohardver.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_64961-64969.html

(#253) MaCS_70


MaCS_70
félisten

520-as rendelés az Edigitaltól:

ssid3956 tanácsára felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol bruttó kb. négy órányi gépnénihallgatás után kapcsolatba tudtam lépni egy igazi nénivel. Egy kedves idős hölggyel beszéltem, aki megnyugtatott, hogy olyan baromi hosszú az 520-as-rendelésük felől érdeklődők sora, hogy biztosan nem lesz semmi baj. Amiatt se aggódjak, hogy már kifutott a termék, biztosan megszerzik.

Nagyon az volt a benyomásom, hogy a típussal kapcsolatos problémáról nem tud, nem is ajánlott fel semmilyen helyettesítő terméket, csak szépen megkért, hogy legyek még türelemmel.

A néni öt csillagot érdemel, az Edigital nullát...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#254) olahdave válasza krealon (#252) üzenetére


olahdave
tag

Köszi!
A kliensen lejjebb vettem a peerek számát és jónak tűnik. A második torrent már jól ment, de utána egy nagyobbnál ismét produkálta.
Az volt a furcsa, hogy a NAS-on rossz volt 40/100-as peernél, de a gépen jó, folyamatos volt a letöltés 60/200 peernél.

Ez nem lehet HDD probléma, mert az sem a legjobb 34004 óra és 1208 restart van benne, de még működik?

Mondjuk a router sem a legjobb(Netgear WNDRMAC), mert hiába állítom be a port forwardingot, akkor is zárva van a TM szerint a port.

(#255) krealon válasza olahdave (#254) üzenetére


krealon
veterán

"Az volt a furcsa, hogy a NAS-on rossz volt 40/100-as peernél, de a gépen jó, folyamatos volt a letöltés 60/200 peernél."

Ez ugyebar nem csoda, hiszen a gepben egy sokszoros teljesitmenyu (radasul CISC) processzor (CISC vs RISC) es sokkal tobb memoria van, mint a NAS-ban. Es sajnos a torrent egy osszetett protokol, ami sok szamitast kivan (kapcsolattartas a tobbi pear-rel; le- es feltoltes; a lemezre kerult anyag ellenorzese checksum (ellenorzooszeg) szamitassal; kommunikacios csatorna titkositsa; stb).

[ Szerkesztve ]

(#256) olahdave válasza krealon (#255) üzenetére


olahdave
tag

Igen, ezt értem, de előtte egy WD MyBook volt, ami rendesen működött hasonló beállításokkal.
De szerencsére most már beállítottam, ahogy mondtad és jó! :C :R

(#257) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#253) üzenetére


MaCS_70
félisten

Újabb "fejlemény" :F edigitalos rendelésem kapcsán...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#258) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok
Számításba jöhet a Zyxel NAS520 vétele . Azt szeretném kérdezni hogy a torrent sebességnél ti mit tapasztalatok ? Volt egy SYNOLOGY nasom de a 240/60-as nettel max 3-4 megával jött a torrent lefelé, nem szeretnék ezzel is így járni . Illetve alapba mi a véleményetek , megéri megvenni ? Köszönöm előre Is :R

(#259) section9 válasza Boss81 (#258) üzenetére


section9
őstag

Nekem papíron csak 50-es netem van, azt kihajtja teljesen, de volt már, hogy 8 megával töltött. Vedd meg aztán ha nem jön elég gyorsan, akkor vidd vissza.

(#260) Boss81 válasza section9 (#259) üzenetére


Boss81
senior tag

Szuper ez jó hír . Csak kérdezem mobilról az elérése gondolom megoldott ? :C

(#261) Boss81


Boss81
senior tag

Most néztem egyet jó áron szerintem :C

(#262) section9 válasza Boss81 (#260) üzenetére


section9
őstag

Én csak belső hálózatról használom, de megoldható. :)

(#263) Boss81 válasza section9 (#262) üzenetére


Boss81
senior tag

Külső hálózatról vajon megy ?

(#264) czsolti válasza Boss81 (#261) üzenetére


czsolti
csendes tag

szia,

en eladom az enyem 30 ezerért, irj ha erdekel.

(#265) Boss81 válasza czsolti (#264) üzenetére


Boss81
senior tag

Köszi de mindenképpen újat szeretnék venni

(#266) ShERiFF91 válasza Boss81 (#258) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

nekem 100-as netem és 520-as nasom van, kihajtja rendesen ami a csövön kifér :)

(#267) Boss81 válasza ShERiFF91 (#266) üzenetére


Boss81
senior tag

Szuper , köszi neked is az infót , épp most rendeltem még a NAS-t
Amúgy kliens csak a transmission van rá ? Vagy mást is rá lehet rakni ? :R

(#268) mariska


mariska
csendes újonc

Sziasztok, olyan problémám van az 520al hogy WiFi keresztül nézek filmet Samsung TV és vagy a film elején vagy a közepén lefagy és kilép vagy újra indul a tv tudjátok miért lehet? Ja ha kilép kiirja hogy nincs jel de mobilon és laptopon is van hálózat csak a tv nem látja. Köszi előre is :R

(#269) gyulazsolti válasza mariska (#268) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

Nálam ilyet akkor csinált amikor haldoklott a 3 hetes vinyó. Nézd meg a smart-ot.

[ Szerkesztve ]

(#270) ShERiFF91 válasza Boss81 (#267) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

hát van a beépített és a Transmission. Csak ezekről tudok, de biztos van másik is. Ha találsz esetleg, akkor ne tartsd magadban pls, kicsit én is aluloptimalizálhatónak tartom a Transmissiont :D

(#271) ShERiFF91 válasza mariska (#268) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

Hogyha laptopon próbálod nézni a tartalmat TV helyett, akkor is tapasztalható?
Mert ha nem, szerintem TV-vel kapcsolatos hiba lesz

(#272) Boss81 válasza ShERiFF91 (#270) üzenetére


Boss81
senior tag

Rendben , szólni fogok ha találok :C

(#273) Boss81 válasza ShERiFF91 (#270) üzenetére


Boss81
senior tag

Sajna csak a Transmission van , alternatív megoldást nem találtam .
Ami pozitív , hogy a letöltésnél teljes sebességgel jön a torrent , amin kiakadtam , hogy egyszerre csak 10 torrentet lehet futtatni

(#274) gyulazsolti válasza Boss81 (#273) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nekem 100+ torrent fut egyszerre.

(#275) Boss81 válasza gyulazsolti (#274) üzenetére


Boss81
senior tag

Állítottál valamit vagy alapba korlátlan ??

(#276) gyulazsolti válasza Boss81 (#275) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nem állítottam semmit.
Kivétel ezeket. [kép]

(#277) Boss81 válasza gyulazsolti (#276) üzenetére


Boss81
senior tag

Ezeket én is megcsináltam :)

(#278) section9 válasza Boss81 (#277) üzenetére


section9
őstag

A settings.json-ben át tudod írni, alapból a download lista 5, a seed lista 10 elemre van korlátozva. :)

(#279) Boss81 válasza section9 (#278) üzenetére


Boss81
senior tag

Egy kicsit tudsz segíteni? Most nem igazán tudom hogy azt hol keressem .
Ennyire még nem ismerem a gépet , pár napos , bár nem túl bonyolult eddig legalább is . :R

(#280) mariska válasza ShERiFF91 (#271) üzenetére


mariska
csendes újonc

Köszönöm szépen igen úgy nézem a tv-vel lesz valami.

(#281) ShERiFF91 válasza Boss81 (#279) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

ha a settings.json-t akarod módosítani, akkor először kell csinálnod egy terminált puttyal (így éred el az összes adatot a nason)
ROOT-ként jeletkezz be, vagy az első parancs a 'su' legyen (ezzel váltasz át root-ra)

a settings.json fájl alapértelmezett helye:
./i-data/sysvol/.PKG/Transmission/config/Transmission/settings.json

ha ezt az állományt szeretnéd módosítani, akkor én a beépített 'vi' editort ajánlom, így a folyamat a következő lesz:
1. PuTTY
2. ROOT belépés (ezt kell látnod: root@NAS520:/#)
3. service transmission-daemon stop (Transmission leállítása, lehet web ui-ben is)
4. cd /
5. vi /i-data/sysvol/.PKG/Transmission/config/Transmission/settings.json
6. Insert gomb lenyomásával tudsz beleírni
7. Ctrl+C (insert eldobása)
8. :wq (ment és kilép)
9. service transmission-daemon start (Transmission indítása, lehet web ui-ben is)

Talán ez a legegyszerűbb, de meg lehet oldani win fájlkezelővel is :D

(#282) Boss81 válasza ShERiFF91 (#281) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia

Az a gondom , hogy nem akar beengedni a Putty :( Nem igazán tudom , hogy ilyenkor mi van , utána néztem a neten , találtam is megoldásokat , de egyik sem hozott sikert

Közben Puttyal beléptem , most nekiállok :R

[ Szerkesztve ]

(#283) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Abban tud valaki segíteni , hogy a settings.json belül , hol kell átírni , hogy mennyi torrentet tölthetek le és fel egyszerre ? Mivel le van korlátozva download lista 5, a seed lista 10 elemre . Valamint hogy külső eszközről is hozzáférjek , pl mobil .
Nem találom ezeket , vagy csak kiszúrja a szemem :W

Köszi előre is :C :R

(#284) ShERiFF91 válasza Boss81 (#283) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

szerintem ezeket érdemes megnézni:
download-queu-size
peer-limit-global
peer-limit-per-torrent

(#285) Boss81 válasza ShERiFF91 (#284) üzenetére


Boss81
senior tag

Oks ezek megvannak , és milyen értékekre állítsam ? Illetve mire érdemes ? :R

(#286) Anonymus23 válasza Boss81 (#285) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mi a kérdésed?
A beépített (tehát nem a TM) jellemzője az, hogy összesen 10 torrentet tud kezelni, azaz 10 a maximum berakható torrentek száma. Ezzel nincs mit kezdeni, ezért használjuk a TM-et.

Ha a TM-et használod, és az a bajod, hogy EGYSZERRE nem tölt lefelé 10 torrentnél többet, akkor meg sokkal egyszerűbb a dolgod, semmint setting fájlban turkálni, a TM GUI-nál a beállításoknál van egy olyan, hogy letöltési sor hossza, most nem rémlik, hogy ki kell venni a pipát, vagy beírsz mondjuk 100-at, és akkor 100 torrentet enged egyszerre letölteni, ugyanez feltöltési irányba is igaz.

;) - The Power of the Light Side

(#287) ShERiFF91


ShERiFF91
csendes tag

Sziasztok! Miket kell tennem ahhoz a NAS520-on, hogy elérjem PuTTY-al távolról is? Köszi!

(#288) GáborG válasza ShERiFF91 (#287) üzenetére


GáborG
tag

Sziasztok,

Találkozott valaki már olyannal, hogy időközönként a NAS rövid sípolásokat kb 20-30 sec-ig, majd azt követően fogja magát és újraindul?
Utána semmi gond és különösebb bejegyzést sem találtam hogy mi volt a gondja.
Valakinek valami ötlet?

Köszi,

GáborG

(#289) GáborG válasza GáborG (#288) üzenetére


GáborG
tag

Valamint vagy ezzel egybefüggő vagy sem, de a RAID1-es kötetet folyamatosan újraszinkronizálja.
:((( :( :F

GáborG

(#290) mariska válasza GáborG (#288) üzenetére


mariska
csendes újonc

Nekem is elő jött már néhány alkalommal, vagy mikor tervéről nézem wifin keresztül akkor van olyan hogy elinditom a filmet és kidob majd újra indul, sajnos meg nem tudom mi a megoldás

[ Szerkesztve ]

(#291) GáborG válasza mariska (#290) üzenetére


GáborG
tag

És a diszkszinkronizáció is megy nálad is?

GáborG

(#292) ShERiFF91 válasza GáborG (#291) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

lehet, hogy messze van a legoptimálisabb megoldástól, de próbáljátok meg downgrade-elni a firmware-t. A beszámolók alapján a legújabbal vannak problémák (én mondjuk még nem tapasztaltam)

(#293) GáborG válasza ShERiFF91 (#292) üzenetére


GáborG
tag

Merre találtál róla írást? Én nem találtam sehol... :(

GáborG

(#294) ShERiFF91 válasza GáborG (#293) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

mármint a legújabb verzió problémáiról? itt fórumon. random restartok, fagyások, prociterhelések

(#295) macilaci78


macilaci78
nagyúr

NAS520, eddig csak 1 HDD volt benne, most beletettem egy újabbat, le is formázta, látszik 100% a webes felületen, de a számítógép nem látja, csak a Disk1-et. Hol lehet megadni a Disk2 elérését?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#296) gyulazsolti válasza macilaci78 (#295) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

Megosztott mappák--megosztott mappa közzététele. [kép]

(#297) macilaci78 válasza gyulazsolti (#296) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:R Meg is van, köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#298) mariska


mariska
csendes újonc

Olyan problémával találkoztatok hogy zyxel drive applikacioban nem játszik le hangot telefonon? A zyxel cloud meg rengeteget tölt mielőtt elindulna a film

(#299) czsolti válasza ballatom (#54) üzenetére


czsolti
csendes tag

A Plex nálam NAS520-on elfut, 70-80% prociterhelést mutat 3D filmen, 13,8Mb/s stream, de 5-10 mp-ként szaggat. 10 Mb/s streammal is megfekszik negyed óra, húsz perc után.
Itt kérdezem hogy a Plex csak Webes kód után működik? Az hogy az LG smart tv látja mint DLNA szervert, de tartalom nem jelenik meg, normális?

(#300) czsolti


czsolti
csendes tag

Sziasztok!

Végigcsináltam Mr Dini leírása szerint a minidlna telepítést. Gyakorlatilag fent is van, de mégsem indul el.
root@NAS520:/home/shares# /ffp/start/minidlna.sh rescan
Starting minidlna...[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!
root@NAS520:/home/shares#
Ezzel ért véget a mai nasolásom....

Valakinek valami ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.