Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) mobilizmo válasza Upo (#699) üzenetére


mobilizmo
addikt

A 2. hozzászólásban írtam, ami felment az a metarepo-ból ment fel. Mégsem működik az "opkg". Lehet, hogy itt is a PATH a ludas? Nekem a leírásnak ez a része is homályos. A path script futtatása is egy fájlban működik? Azt is írja nem a legjobb megoldás berakni az etc/profile-ba mert minden boot-nál lefut. Akkor elég csak egyszer?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#702) Upo válasza mobilizmo (#701) üzenetére


Upo
addikt

Nem írtad hogy onnan ment fel, akár kézzel is le lehet tölteni és felrakni.
Amint írtam:
/opt/bin/opkg
formában írva működik, vagy berakod az elérési útba.

Hol találtad hogy nem jó megoldás a /etc/profile? Az általad linkelt leírásban van egy script, amire azt írja, hogy az a hátránya, hogy kézzel le kell futtatni minden alkalommal, ezért legjobb betenni a /etc/profile-ba, mert az minden boot-nál lefut. Hol írtak ezzel ellentétes dolgot?

Egy gond van csak a /etc/profile módszerrel, hogy linuxos gépen működik, NAS520-on nem. Azért nem, mert a /etc mappa egy ideiglenes fájl rendszeren van, amit a rom-ból csomagol ki minden indításkor, hiába írsz át bármit, az leállításkor eltűnik és következő indításkor a gyári változatból kerül előállításra.
Próbáld ki, nyisd meg a /etc/profile-t, írj bele egy sort ami #-el kezdődik (akkor nem csinál semmit csak megjegyzés lesz), például ezt:
#ez egy comment
Aztán indítsd újra a nas-t és nézd meg mit csináltál. Elárulom hogy semmit, nem lesz ott, mert csak az ideiglenes memóriában ülő másolatot szerkesztetted.

Elvileg a /opt/etc/init.d/rc.unslung bootoláskor lefut, és ott be is állítja az elérési utat, de úgy néz ki valahol utána felülírja. Nekem ffp is van fent, próbáltam a /ffp/etc/rc fájlban beírni a PATH-ba, de ez se kerül be ssh után. Annyira nem ismerem a rendszert hogy kapásból tudjam hogy hol csúszik el a dolog.
Ha csak opkg kell, és van ffp akkor áthidaló megoldásnak írd be ezt a parancsot:
ln -s /opt/bin/opkg /ffp/bin/opkg

Utána menni fog simán az opkg parancs.
De lehet hogy jönnek okosabbak és elmondják hogy hova kell írni a PATH módosítást hogy ssh-zás után éljen.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#703) mobilizmo válasza Upo (#702) üzenetére


mobilizmo
addikt

Valószínűleg félreértelmeztem a leírást, azért írtam a nem jó megoldást.
Viszont valami nagyon nincs rendben ezzel a telepítéssel. Az /opt/bin/opkg sem működik. Megnéztem az /opt/bin /opt/sbin mappákat (vagy miket) és tök üres mindkettő. Gondolom az opkg-nek valami .sh futtatható állománynak kellene lennie. Na ilyen sehol nincs, legalábbis a keresés nem talált. Pedig a kezdőoldalon ott van, a telepített alkalmazások között is. Ha ráklikkelek akkor a package kezdőoldala bejön, meg a linkekeket is futtatja.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#704) Upo válasza mobilizmo (#703) üzenetére


Upo
addikt

Mivel nézted hogy üres a mappa?
A /i-data/sysvol/.PKG/Entware-ng/opt/bin mappa is üres?
A "kezdőoldalon" (kék lap) a Logfiles alatt van hasonló bejegyzésed?
[15:55:38] Create symlink /opt -> /i-data/bd6d5b1d/.PKG/Entware-ng/opt
[15:55:38] Execute /opt/etc/init.d/rc.unslung start
[15:55:38] Done /opt/etc/init.d/rc.unslung start

A kötet azonosítód más lesz, egyébként ilyent kéne írnia.
Ha valami hibát ír, akkor nem jól lett telepítve. Az App center alatt ki kéne kapcsolni, uninstall és újra feltelepíteni.
Metarepository csomag ugye a 20181001zypkg015 van fent? És az All Apps alatt hozza a 2 képernyőnyi appot AuroraSyncBackup-tól pyLoad-ig (26 db) ??

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#705) mobilizmo válasza Upo (#704) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szia!

mc-ben turkálok
/i-data/sysvol/.PKG/Entware-ng/opt/bin, nem üres: *find, *locale.new, localedef.new, *opkg, *xargs
kezdőoldalon:
Opened logfile at Mon Dec 3 18:36:52 CET 2018
Flushing memory buffer
Starting up
Flushing done
[18:36:52] Create symlink /opt -> /i-data/6e262b3b/.PKG/Entware-ng/opt
[18:36:52] Execute /opt/etc/init.d/rc.unslung start
[18:36:52] Done /opt/etc/init.d/rc.unslung start
Closed logfile at Mon Dec 3 18:36:52 CET 2018

Ez eddig jónak látszik.
Na érdekes most már nem üres az /opt/bin :-)
De feljebb látszik is, hogy ma 18:36-kor futott le az rc.unslung start.
Sikerült telepíteni a minidlna-t csak a path még nincs kiegészítve.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#706) Upo válasza mobilizmo (#705) üzenetére


Upo
addikt

Akkor vagy beírod az ln -s kezdetű sort, és azután már működik a sima opkg parancs, vagy az entware leírás szerint ssh belépés után mindig beírod a következő parancsot:
. /opt/etc/profile

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#707) mobilizmo válasza Upo (#706) üzenetére


mobilizmo
addikt

Köszi az eddigieket is.
Abban még tudnál segíteni, hogy lehet kideríteni, miért nem indul az rtorrent. Van egy rtorrent-easy-install script ami feltelepíti, de a végén nem tudja elindítani. Utána sem lehet, az üzenet annyi, hogy Starting rtorrent.... failed. pkg_run_script: package "rtorrent-easy-install" postinst script returned status 255.
* opkg_configure: rtorrent-easy-install.postinst returned 255.

Az rtorrent.conf-ba belenéztem, de nem lettem okosabb. Hol lehetne még megnézni miért nem megy? Jó régen használtam még optware-en az rtorrent-et és nagyon szerettem. Most visszatérnék rá.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#708) FefeeX


FefeeX
veterán

Brokenstones-on kaptam egy warnt a 2.92-es TM kliens miatt.
Úgy nézem, hogy ennél frissebb már nem készült a NAShoz, kérdésem, hogy most mit csináljak?
Simán vissza tudok tenni valahonnan alacsonyabb verziót?
Vagy hogy resetelem a beállításokat meg a programokat, hogy minden anyag megmaradjon ami a NASon van?

Előre is köszi

(#709) mobilizmo válasza FefeeX (#708) üzenetére


mobilizmo
addikt

Bocsi, nem értem. Ha warn-t kaptál, akkor valószínűleg azért kaptad mert régi, nem? Akkor viszont újabbat kellene felraknod. FFP-vel vagy Entware-el tudod megtenni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#710) FefeeX válasza mobilizmo (#709) üzenetére


FefeeX
veterán

Azért kaptam, mert konkrétan a 2.92 van tiltva az oldalon, gondolom azért, mert azt érintette a féreg.
Ugyebár mivel ez kvázi gyári, ezt nem érintette, lehet, hogy emiatt át lehetne tolni rajt.

Ahogy néztem amúgy, nincs itt fent 520-hoz se 2.93, se 2.94, tehát hiába "tudod" feltenni FFP-vel, ha nincs mit.

(#711) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

transmission_5-2.93-arm-1.txz van, Dini listájában. [link] [link]
Vagy Tonyk gyűjtötte össze a múltkor. [link]

(#712) FefeeX válasza gyulazsolti (#711) üzenetére


FefeeX
veterán

Köszi
Ugyan a 326 topikjában azt írták, hogy kétmagos nincs, tehát 520-ra optimalizált, de kitiltás ellen jó az egymagos is, meg az hátha nem indíttatja újra a NAS-t ha túl gyorsan töltök le :)
Most látom, hogy a linken viszont van 5-öshöz is, akkor viszont vagy rosszul kerestem a topicban, vagy az van lemaradva...

[ Szerkesztve ]

(#713) gyulazsolti válasza FefeeX (#712) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Tonyk szokta fordítani.[link]
Csak optimalizálni kell, de én nem értek hozzá.[link]
Egyébként nálam a " transmission_5-2.93-arm-1.txz " megy, de ha teljesen ráengedem, nálam megfogja a NAS-t. Ezért a letöltést én lekorlátoztam 5000KB/s -ra

(#714) FefeeX válasza gyulazsolti (#713) üzenetére


FefeeX
veterán

Nálam 10ezerre van állítva, de ha sok szálon fut, és sok be van téve, akkor újraindul a NAS. Aztán megint. Igazából a 320-ason gyorsabban és problémamentesebben futott a TM mint ezen, bárki bármit hekkelt eddig rajt.

(#715) BViktr válasza FefeeX (#714) üzenetére


BViktr
tag

Nemrég játszottam én is a transmission_5 -el. Igaz nekem csak 100-as netem van és újra éppen nem indult a nas520 de közel elérhetetlenre lassította 1 letöltés.
Én a settings.json-t az alábbiakban módosítottam, így jön szépen 10-11M-val és meg sem csuklik:
"cache-size-mb": 4,
"dht-enabled": false,
"download-queue-enabled": true,
"download-queue-size": 3,
"encryption": 0,
"incomplete-dir-enabled": false,
"lpd-enabled": false,
"peer-limit-global": 200,
"peer-limit-per-torrent": 25,
"peer-socket-tos": "lowcost",
"preallocation": 1,
"prefetch-enabled": true,
"rename-partial-files": true,
"utp-enabled": true

Módosítás előtt Tm-et mindenképp le kell állítani különben olyan mintha semmit nem csináltunk volna!
Ezt csak azért írtam ide, hogy ha jönnének a commentek, hogy nem ér semmit a beállítás. :)

[ Szerkesztve ]

(#716) FefeeX válasza BViktr (#715) üzenetére


FefeeX
veterán

Köszi, ezt kipróbálom, jól hangzik.
Mielőtt újraindul, előtte szinte elérhetetlenné válik, ez van nálam egy letöltés esetében, ha felmegy 7 mega fölé. Ugye ha ehhez kap még, és nincs lefogva, akkor kezd újraindulni is... :)

(#717) BViktr válasza FefeeX (#716) üzenetére


BViktr
tag

Nekem igazából mindegy volt mert a korlátozással is belassult mikor elérte a beállított max-ot. Ott kezdtem el gyanakodni, hogy valami nem stimmel, mert hiába korlátoztam akár 3M-ra, ha elérte onnan a T.remote gui csak karikázott a jobb felső sarokban. Amíg le nem jött a cucc nem frissített semmit.
Az újraindulás meg azért lehet, ahogy turkálódtam a nasban, mert van egy watchdog, ami ha sokáig nem válaszol neki a proci (fullra van terhelve) akkor ő tol egy restartot, mert azthiszi kifagyott.

[ Szerkesztve ]

(#718) gyulazsolti válasza BViktr (#715) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Ha WinSCP -ben írom át az is jó ügye? [kép]
Nekem nem is kell mindet, csak hetet.

(#719) BViktr válasza gyulazsolti (#718) üzenetére


BViktr
tag

Szerintem mindegy hogy írod át, a lényeg hogy a tm le legyen közben állítva.

(#720) konyi79


konyi79
addikt

Hali,
inkább hálózati gondom adódott az 520-szal, de bedobom, hátha tudtok segíteni.
Egy ideje a hálózati fülön eszközkezelőben nem látom a NAS-t. tragédia nem volt, mert hálózati meghajtóként a két HDD csatlakoztatva van, de most HDD csere miatt kicsit már szívat a dolog.
A régi HDD látszik, az eltávolított HDD miatt a másik értelemszerűen nem.
Munkacsoport megegyezik, hol keressem a problémát szerintetek?
Köszi!

(#721) BViktr válasza konyi79 (#720) üzenetére


BViktr
tag

Hello.
Eszközkezelőben hálózat fül? Nem a Sajátgépre gondoltál?
Win7, vagy win10?
Első tippre szerintem a hálózat felderítés ki van kapcsolva.

(#722) konyi79 válasza BViktr (#721) üzenetére


konyi79
addikt

Bocs, intézőre (Sajátgép/Hálózat) gondoltam, csak már összezavarodtam este.
Időközben megtaláltam a megoldást. W10-ben az SMB1.0 ki van kapcsolva alapértelmezettben a Windows-szolgáltatások között, azt kellett visszakapcsolni működjön a NAS-ról a Samba.
Hálózatfelderítés természetesen be volt kapcsolva.

Azért köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#723) klrt


klrt
tag

Üdv!

Boldog Karácsonyt!

Próbálta már valaki az új firmwaret V5.21(AASZ.2) ?
Van értelme frissíteni?

(#724) Upo válasza klrt (#723) üzenetére


Upo
addikt

Én még a .1-et se raktam, .0-n vagyok. Olyan szépen működik, be van lakva. Ha meg valami gond van akkor lehet elölről kezdeni. Amilyen lusta vagyok, lehet hogy megint hónapokig állna mire belekezdenék (Ez volt az 5.21 felrakáskor is :B )...
Release notes alapján engem nem nagyon érint, és most ezen megy a domoticz, nem lenne jó elröptetni.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#725) mobilizmo válasza klrt (#723) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én feldobtam, semmi különbséget nem vettem észre.
Mellesleg azt valaki meg tudja mondani, miért nem tudok https-en csatlakozni? Beállítottam a web configurator oldalon, az ssl tanúsítványt importáltam, mégsem működik. Nem biztonságosnak mondja az oldalt.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#726) szjoci válasza mobilizmo (#725) üzenetére


szjoci
őstag

+1, nekem is felment az upgrade probléma nélkül.

Most próbáltam csinálni ssl-tanúsítványt, chrome alatt nekem is problémázott, de edge-nél belépett https kapcsolaton keresztül :F
Először azt írta a tanúsítványra hogy nem megbízható, telepítsem a megbízható legfelső szintű hitelesítésszolgáltatók tárolójába... :U Erős guglizás után windows10-en ez volt a megoldás: mmc futtatása->fájl menü/beépülő modul hozzáadása->Tanúsítványok hozzáadás->Saját felhasználói fiókom->OK
Majd rákattintva a tanúsítványok menün belül a "Megbízható legfelső szintű hitelesítésszolgáltatók"-ra jobb gombbal Összes feladat/importálásnál betallóztam a tanúsítvány fájlt. Ezután Edge alatt működött...

(#727) klrt válasza Upo (#724) üzenetére


klrt
tag

Megértem, hogy ilyen előzmények után nem akarod piszkálni, ha jól működik. Előbb-utóbb csak megtanulnak firmwaret készíteni, hogy ne okozzon galibát a frissítés.

mobilizmo, szjoci: Nektek is köszi az észrevételt! Akkor majd este bátran frissítek.

(#728) Upo válasza klrt (#727) üzenetére


Upo
addikt

Amúgy nem okozna problémát, az ffp-s cuccokat szokta néha meglökni. Aztán vagy helyre lehet tenni, vagy lehet elolről kezdeni. De nekem erre most nincs érkezésem, marad ahogy van.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#729) FefeeX válasza Upo (#728) üzenetére


FefeeX
veterán

ja meg az FTP-t cseszte agyon az egyik update...

(#730) klrt


klrt
tag

A frissítés simán ment, Amit én csináltam mappákat azokat kellett engedélyezni a felhasználóknak, mert nem látszódtak.

Viszont kívülről ftp-n nem tudom elérni(eddig nem volt kívülről elérhetőség) az adataimat! Belsőhálón működik az ftp.
Ebbe tudtok segíteni?
Addig jutottam, hogy a total commander port parancs hibára hivatkozva nem hozza létre a kapcsolatot. A routerba a nas ip 21 (ez van alapból a routerba) portjára van irányítva a külső port. Mit kell még állítani-engedélyezni?

[ Szerkesztve ]

(#731) FefeeX válasza klrt (#730) üzenetére


FefeeX
veterán

Milyen net? Csak mert a dupla nat miatt megbukhat a hálózaton... Nekem a Tkomnál csak úgy ment normálisan az FTP kívülről, hogy bridge módba tetettem a modemet, viszont azóta van megint IPTV-m így nincs normális FTP-m...

(#732) klrt válasza FefeeX (#731) üzenetére


klrt
tag

Digi FTTB. A routeren pppoe kapcsolattal csatlakozom.
Ftpn kívül mivel lehetne még távoli fájlátvitelt csinálnom?

(#733) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy gyári, legújabb fw rendelkező 520 és szeretném a TM-t le jelszavazni.
De a midnight commandert nem tudom telepíteni, putty-on kersztül nem megyek semmire :W

Köszi!

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#734) klrt válasza DeniBoy (#733) üzenetére


klrt
tag

Szia!
Én a winscp-t hsználom win-alól!
Próbáld ki.

(#735) DeniBoy válasza klrt (#734) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Köszönöm, megnézem.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#736) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Kezdek megőrülni a transmission-től. Tünetek, tracker problémák, unregistered torrent üzenetek tömkelege gyakorlatilag bármilyen trackerről. Tracker frissítgetéssel (amit persze nem lehet folyamatosan csinálni) időlegesen el lehet hárítani a hibát, de aztán visszajön, napi szinten többször, bármikor. Letöltés egyébként probléma nélkül működik még a hibaüzenet mellett is, csak a seed nem megy. Eredetileg entware-ng-s transmission-t használtam (évekig egyébként problémamentesen), amikor már nagyon elegem lett ebből a hibából, akkor jobb híján átálltam a NAS transmission-jére (próbálkoztam entware-ng rtorrent-jével is, de az meg bár feltelepül, de egy általam kideríthetetlen hiba miatt nem indítható el, linux hozzáértőtől nem sikerült segítséget kapnom). A beállítással ekkor nem nagyon foglalkoztam (mivel csak otthoni gépről használom), ami a legfontosabb volt megszűntek a hibaüzenetek, látszólag működött minden. Aztán ahogy telt az idő azért kiderült, hogy nem minden kerek (bár hibaüzenetek nem voltak). A seed továbbra sem úgy működött ahogy kellene. Tegnap megnéztem a transmission beállításokat és azt gondoltam megtaláltam a probléma okát. Alapbeállításban a bejövő port automatikuson van, gyakorlatilag upnp-vel intézi a routeren a port nyitást. A port próba zárt-at jelzett, ekkor van az, hogy nem megy jól a seed. Szóval kivettem az automatikust, beállítottam a routerben egyébként is forward-olt portot és a port próba máris nyitottat jelzett. Néhány perc múlva megjelentek a tracker hibák. Ezen a ponton elakadtam, nincs ötletem. Segítsetek mit próbáljak még ki? Ha valaki tényleg próbálna segíteni, akkor leírom a hálózatomat is, esetleg számíthat ez is.

Üdv.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#737) DeniBoy válasza klrt (#734) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Köszönöm, sikerült a jelszó a TM-re :R

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#738) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Ha 520-asról váltok 542-esre, át tudom tenni a winyókat egy az egyben? Vagy muszáj leszek egy üressel kezdeni és aztán arra átmásolni?

Köszi.
Üdv.

(#739) mobilizmo válasza mobilizmo (#736) üzenetére


mobilizmo
addikt

Megoldás: én voltam a hülye.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#740) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Ráakadtam egy cikkre, amiben debiant és OpenMediaVault-ot varázsolnak a nasra.
A kérdésem az lenne, hogy a tárolt adatokat látom majd a telepítés után, vagy formázni kell a hdd-ket ahhoz hogy debian alatt csatasorba álljanak?

[ Szerkesztve ]

(#741) mobilizmo válasza szjoci (#740) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szinte teljes linux analfabétaként is nagyon érdekelne engem is. Viszont elég kockázatosnak érzem a dolgot, bár említi, hogy a NAS firmwarehez nem nyúl és egy paranccsal vissza lehet térni, de ezt már nem fejti ki. A leírás alapján én egyébként úgy tippelek, hogy látja a tárolt adatokat, csak nyilván valahogy be kell mount-olni a lemezeket.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#742) szjoci válasza mobilizmo (#741) üzenetére


szjoci
őstag

Nem vagy egyedül, én is csak "összegúglizni" szoktam a parancsokat, de az már nagyon megy :).
Ez a debianos dolog azért érdekelne,mert át tudnám költöztetni rPi-ről az otthonautomatizálást a nasra, így egy helyen lenne minden

[ Szerkesztve ]

(#743) mobilizmo válasza szjoci (#742) üzenetére


mobilizmo
addikt

Sejtettem, hogy erről szól a történet. :-) Nincs tapasztalatom, hogy az rPi mennyire stabil, de én asszem nem költöztetném át. Néhány erősebb torrent plusz esetleg egyszerre némi kis videó és/vagy zenei stream meg tudja fogni rendesen a NAS-t. Ettől aztán az OMV dolgai is belassulhatnak.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#744) szjoci válasza mobilizmo (#743) üzenetére


szjoci
őstag

Nem nagy erőforrásigényű dolgok ezek (domoticz, node-red, mqtt broker amiket használok), a málnapc procija is csak pár %-on pöcörög. Mindenesetre kipróbálni biztosan ki fogom a közeljövőben valamikor :K

(#745) Upo válasza szjoci (#744) üzenetére


Upo
addikt

Én meg épp azon törpöltem hogy az 520-ról át kéne költöztetni a domoticzot rpi-re. Mert persze az a r0hadék nas pont akkor fagy le amikor a világ végén vagyunk, aztán napokig nincs semmi amíg haza nem érünk újraindítani. Úgy még talán bírná, hogy ha csak az menne rajta, de én másra is használom a nas-t. Hiába kicsi az igénye ezeknek ha más miatt ledobja a láncot a nas.
Úgyhogy pont a stabilitás miatt kéne nekem is valami más, vagy pi, vagy valami x86 mini pc/thin client ami kis fogyasztású, amd soc, celeron/pentium N, újabb atom. Néha fillérekért vannak 1-2 giga rammal, 16-32 ssd-vel, annyiért szerintem nem érdemes vacakolni a nassal.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#746) mobilizmo válasza Upo (#745) üzenetére


mobilizmo
addikt

Pontosan erre gondoltam én is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#747) szjoci válasza Upo (#745) üzenetére


szjoci
őstag

Nálam a rpi nem muzsikál tökéletesen, 2-3 naponta lefagy a domoticz. Próbáltam microsd-ről pendrive-ra (tutira hibátlan volt mind akikkel próbáltam) rakni a rendszert, akkor naponta kellett újraindítgatnom... Több táppal is próbáltam mert arra gyanakodtam hogy az lehet kevés, de elkezdtem mérni a felvett áramot és még csak a harmadát se igényelte annak ami kivehető belőle.
Az 520 viszont még sosem fagyott, mondjuk csak a transmission, plex, és gdrive szinkron megy rajta.

De hogy ontopic is legyek:
Ma délelőtt elkezdtem felrakni az OMV-t, du 5-ig párszor újrakezdve addig jutottam hogy sikerült felcsatolni a nem formázott hdd-ket, szóval "már csak" meg kell majd osztanom, meg feltelepíteni amiket szeretnék. Pikk-pakk pár nap alatt végezni fogok vele szerintem :))

[ Szerkesztve ]

(#748) szjoci válasza szjoci (#747) üzenetére


szjoci
őstag

Nem volt időm szórakozni még vele sajnos (na meg nem is nagyon akartam mert rendeltem egy ssd-t, amiről vagy az OMV fog menni, vagy a málnapc kapja meg), így aztán hogy működjön a szerver visszaállítottam az eredeti állapotot. Egyébként tényleg csak egy parancs (sudo /firmware/sbin/info_setenv next_bootfrom 1), és már működik is a "gyári" rendszer.

(#749) szjoci válasza szjoci (#748) üzenetére


szjoci
őstag

Volt egy kis időm játszani a dologgal, de sajnos ssd-vel is ugyanazt tapasztaltam mint amikor pendrive-on volt az OMV: egy idő után (max egy nap) újraindításkor nem akart bootolni a rendszer, csak úgy tudtam életet lehelni a nasba ha csináltam egy új boot eszközt az OMV lemezképből... Az okára nem sikerült rájönnöm, így feladtam a dolgot.

(#750) Mr Dini válasza szjoci (#749) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ez érdekes. Nem néztem bele a linkelt cikkbe, hogy ez pontosan milyen sufnitákolt OS (feltételezem, gyári kernel alapú), meg nem is vagyok már aktív a fórumon, hogy kövessem a történéseket, de annak idején én kollégának hekkeltem fel egy Debiant szintén OMV-vel. Azóta egyszer nem volt rebootolva, s hasít. SSD-ről kihajtja a 25 mb/s-t is. :D

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.