Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok, 310S-ről váltottam 520-ra. Mindent töröltem, szüzen került bele két vinyo. Feltettem leirásnak megfelelően a transmissiont. A problémám, hogy kb 1 napig megy, s leáll, vagy fagy vagy mittudomén, a lényeg, hogy nem elérhető. Vezérlőpultból tiltás-inditás, s megy újra, csak akkor mindent "elfelejt" mintha akkor inditottam volna elsőnek. Mi a megoldás? A 310S-en évekig ment folyamatosan :(

"If you're good at something, never do it for free!"

(#652) csapee


csapee
senior tag

Hi
Az milyen hibaüzenet amikor folyamatosan bip-bip van csak áramtalanítás segít?

Csapee

(#653) mtibusz


mtibusz
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következő problémával kapcsoltban:

Előtörténet: volt a NAS-on teszt jelleggel egy FW downgrade ezen leírás alapján: [link]
Ez teljesen működőkepés dolog volt, igaz azóta már ismét egy újabb FW van fent.
Most szeretném vissza állítani az FFP-t, és úgy mindent ahogy volt az FW csere-bere előtt.

Mint ahogy ezen a képen is látszik, most bent van a 2TB-os HDD (majdnem tele adatokkal), ami látszik is.

Itt viszont ha a létrehozásra kattintok, akkor azt írja, hogy helyezzek merevlemezt a NAS-ba.

Mi a hiba? Miért írja ezt? Mikor ott van és látszik. :F
Illetve, ha sikerülne a létrehozás, akkor törlődni fog róla minden ? (ezt nem igazán szeretném)

Mit bénázok el? :F

Köszi a segítséget.

Üdv. Tibi

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#654) Upo válasza mtibusz (#653) üzenetére


Upo
addikt

A Volume1 nevű meglevő köteted elfoglalja a teljes lemezterületet a hdd-n. Mégis hova kéne még létrehoznia azt az új kötetet? :U

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#655) mtibusz válasza Upo (#654) üzenetére


mtibusz
tag

Ez igaz... menet közbe már nekem is kezdett derengeni, hogy talán ez lehet a gond ... :K
de nem voltam benne biztos... :K

Ami viszont még fura volt, hogy a már 1 létező mappát valamiért nem tudtam a megosztott mappák résznél, hozzáadni, tallózni... , megosztást beállítani... :F

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#656) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Próbálta már valaki a V5.21(AASZ.1)C0-át? Nálam még 5.20 van.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#657) mobilizmo válasza B@ldrick (#656) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem csak most jött, hogy új fw van. Bár már előzőleg is 5.21 volt. Felraktam, de tapasztalat igazából még nincs. Első blikkre minden működik ami eddig ment. nekem entware-ng van fent és abból a cuccok. Már nem ffp-zek.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#658) mtibusz válasza mobilizmo (#657) üzenetére


mtibusz
tag

entware-ng --> ?? :F Ezt még nem hallottam... ;)
Tudom google a barátom ... ;) de mégis pár szóban ez jobb mint az ffp? vagy miben másabb?

Köszi.

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#659) mobilizmo válasza mtibusz (#658) üzenetére


mobilizmo
addikt

[link]. Zanzásítva, több csomag van hozzá, frissebb talán mert többen fejlesztik. Egyébként ffp-vel együtt is lehet használni, bár értelme számomra nincs mert minden megvan benne amit én használok.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#660) klrt


klrt
tag

Üdv!

Költözés után vettem észre, hogy nem működik a transmission webes felülete. Újraindítottam, de nem oldotta meg. Töröltem, majd újratelepítettem. A webes felület működik, viszont mentési helynek teljesen mást adott meg mint az eredeti telepítés.
Hogy tudom az eredeti útvonalat megadni, hogy lássa a meglévő állományt?

(#661) klrt válasza klrt (#660) üzenetére


klrt
tag

Nagyon nem értem a dolgot!
Rákattintok a transmission indításra és a :http://nas520:9091/transmission/web/ helyen nyílik meg. Nincs is web mappa a gépen.
A settings.json fájlban rendesen szerepel az elérési út : "download-dir": "/etc/zyxel/storage/sysvol/admin/download/Transmission/download",

Valakinek valami ötlete?

(#662) krealon válasza klrt (#661) üzenetére


krealon
veterán

Nem keveredik veletlenul az FFP-s es a gyari transmission?
Mindkettonek mas-mas helyen van a settings.json fajlja.

(#663) klrt válasza krealon (#662) üzenetére


klrt
tag

Egyenlőre mindenből gyári van.
A transmissionba levő jsont néztem.
Annyi előre lépés van, hogy a torrent fájlok tűntek el. Hogy miért, mi okból az talány!

Újra töltöttem egy meglévő fájlhoz a torrentfájlt és érdekes módon elkezdte ellenőrizni és megjelent a transmissionba, aztán be állt seedbe.
Nekem az lett volna a logikus, hogy minden fájlt látok a transmissionba(mivel egyszer már használatba voltak) csak ki ír valami hibát és úgy nem működik.

Elég macerás lesz minden torrenthez megkeresni honnan van és újra indítani.

(#664) mtibusz


mtibusz
tag

Sziasztok!

A kérdésem FFP-Stick -el kapcsolatos lenne:
Próbált már valaki pen drive-ra FFP-t varázsolni ami működött a NAS520-on?

Én részben ezt a leírást [link] vettem alapnak. Gondoltam valamilyen módon biztos meg lehet oldani az 520-on is.

- Vettem egy 8GB-os pen drive-ot, leformáztam winfoson FAT32-re.
- A NAS-t fix IP-re raktam.

- Az FFP-Stick-hez szükséges fájlokat innen töltöttem le: [link]

A releasenotes.txt szerint támogatja már a NAS520-at.
2015-09-03: Added:
Support for the NAS540 and NAS520. Only for firmware 5.10+.
Older firmwares with a 64kB page size are not supported.

Nálam V5.21(AASZ.0)-ás FW van jelenleg.

- Letöltöttem ezt a fájlt: FFPStick-2015-10-12.zip ill. a beta mappában lévővel is kísérleteztem:FFPStick-2016-09-24.zip

- Letöltés után a fenti ZIP-et kicsomagoltam majd a pen drive-ra másoltam minden fájlt.
- A nas hátoldali 1-es USB portjába csatlakoztattam, és a webes felületéről , újraindítottam az egész szerkezetet.

- Restart után a lemezkezelésnél látszik, hogy létrejött a pen drive-on még egy partició. Eddig látszólag jónak tűnik a dolog.

- Ezek után a webes felületen engedélyeztem az SSH-t.

- Most a winscp és a putty szó nélkül csatlakozik a NAS-hoz. :K

Innentől viszont már érdekesebb a dolog. ;)

- A putty-os bejelentkezéskor nem az FFP-s szöveg köszönt, hanem a gyári.

Ebből arra sikerült következtetni, hogy valami nem úgy sikerült ahogy kellett volna. :F

Néztem, hogy hol milyen mappák jöttek létre, mi változott.

Itt látszik a két partició, ami a pendrive-on van. A 1347a.... az újonnan létre jött.

Ezek az eredeti fájlok, amiket a pen drive-ra másoltam, meg maradt mint egy külön partició.

Lenne esetleg valakinek ötlete, hogy hol lehet a hiba? :F

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#665) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Transmission-al kapcsolatban kellene tanács.
Hetek óta szarozik a tm. Nem tud kapcsolódni a trackerhez, amikor éppen letölti a fájlt akkor is hibát jelez, a 60 torrentből 48-ra jelez hibát. Ha azt jelzi, hogy le van állítva, elindítom, néhány percig megy, aztán megint hibás.
Még igen érdekes hiba, ha újra indul a NAS (mondjuk áramszünet miatt, a héten), akkor elkezd letölteni hetek, hónapok óta törölt torrenteket.
Évek óta tök jól működő 520-as szarakodik, úgy hogy nem történt közben semmi, ami befolyásolná a működését. Eddig én a szerver hibájára gondoltam, mert jöttek is onnan ilyen kósza hírek. Most azonban ránéztem a WAN beállításokra és a port próbára No response hibát dob. Érdekes a dolog mert a web felől nézve nyitva van (tesztelve), úgy hogy most benne van a pakliban egy transmission hiba. Van valakinek ötlete.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#666) szjoci válasza mtibusz (#664) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Van különösebb oka hogy pendrive-ra akarod telepíteni? A nasra pillanatok alatt megoldható a metarepository telepítése, onnan pedig 1 kattintás az ffp.

[ Szerkesztve ]

(#667) mtibusz válasza szjoci (#666) üzenetére


mtibusz
tag

Szia, igen olyan oka lett volna, (igaz csak az én kis agyamban), ha bármi lenne bármelyik winyóval, akkor a komplett ffp-s telepítéssel, és minden szarsággal már nem kell újra szórakozni.

HDD-re fel bírom rakni, az nem okozott gondot. kop-kop ;)
A pen drive-os megoldás érdekelt volna, a fenti indokok miatt. Gondoltam egy misét megérne.
Most megy, igaz a winyóról. :)

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#668) mtibusz válasza mobilizmo (#665) üzenetére


mtibusz
tag

A Transmission több verziójával is kísérleteztem az 520-on.
Vot amelyik eddig jó volt, aztán egy idő múlva elkezdett szórakozni.
Volt amelyik elindult, de nem akart letölteni semmit sem, csak állt és várt.

Erre a verzióra mondanám, azt hogy megy: [link] Transmission 2.92_14714

Ha gondolod, próbáld meg. Ide másold be, írd felül: /i-data/93be9adb-hdd/.PKG/ffp/ffproot/ffp/bin
De a régi fájlokról azért csinálj egy mentést előtte.

Üdv.
Tibi

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#669) gboszi


gboszi
senior tag

Üdv, 310S-ről váltottam 520-ra. Soha semmilyen problémám nem volt filmekkel kapcsolatban, nem tudtam olyan filmet nézni, ami megreccent volna SAMBA-n. Viszont amióta 520 van, már a 1080p sem nagyon megy ha DTS hang van rajta, HD hangok, meg nagyon nem.
Gondoltam itt az idő az NFS-nek, amivel szépen muzsikál, viszont nem értem, hogy mi lehet a gond. Nem szivesem pakolgatom meg ilyenek. Van esetleg valami trükk, hogy a mostani mappáim (video, zene) menjen egy az egybe NFS megosztásba?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#670) Upo válasza mtibusz (#668) üzenetére


Upo
addikt

Nekem a Dini féle transmission_5 vált be nagyon, kimondottan az 500-as szériára készült. Elejétől fogva stabilan megy, pedig még a gyári transmission is néha lefagyott, de ezzel nincs gond. Mondjuk amikor felraktam, akkor a torrenteket, beállításokat áthoztam a gyáriból, nyilván a megváltozott könyvtárszerkezethez igazítva, de 1-2 óránként kilépegetett, instabil volt, nem akart elindulni, nem lehetett törölni. De rájöttem miért volt, a régi transmission-ból áthozott minden álapotot, melyik volt elindítva, leállítva, stb. és ez nem tetszett az újnak. Leállítottam az összes torrentet, reboot, elindítottam őket és azóta egy nyekkenés nélkül dolgozik, már szerintem több mint 1 éve (vagy még több).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#671) mtibusz válasza Upo (#670) üzenetére


mtibusz
tag

Akkor lehet teszek egy próbát vele... ;)

Nálam most ez a verzió (2.92), az ami egyenlőre úgy néz ki, hogy nem szarakodik működik, ahogy kell...
Majd írok, mire jutottam vele...

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#672) mtibusz válasza gboszi (#669) üzenetére


mtibusz
tag

Szia!

Próbáltad már az FFP-s verziót felrakni az NFS-ből?

Még régebben Tonyk írt arról, hogy hogyan lehet telepíteni, stb, stb... [link]

- Nas-on feltelepiteni az ffp-s nfs-utils csomagot (slacker -a nfs-utils)
- A nas-on, ha engedélyezve van a NFS a gyári csomagok között, úgy azt le kell tiltani!
- Futtathatóvá tenni az /ffp/start/nfsd.sh -t
- /usr/local/zy-pkgs/etc/exports fajlba beirni a kivant nfs megosztasokat. Pl:

/i-data/00a9cff4/tftpboot/_kepek *(ro,sync,no_subtree_check,wdelay,no_root_squash

- Elinditani a nfs daemont : /ffp/start/nfsd.sh start
- Próbaképp ellenőrizni a nfs-es megosztásokat stb,stb...

Szerintem ennek a megoldásnak illene működnie...
Lehet a gyári szarkaszik és az szivat téged ... :F

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#673) m0ski válasza mtibusz (#672) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia!

Nekem ugyan NAS326 van, de gyanítom ugyanaz az NFS csomag lehet rajta gyárilag. Annak az a legnagyobb baja, hogy már meglévő mappát csak erős mókolás árán lehet hozzáadni. Próbálkoztam vele én is, aztán azt entware nfs csomagnál kötöttem ki.

(#674) mtibusz válasza m0ski (#673) üzenetére


mtibusz
tag

Igen, ezért gondoltam én is arra, hogy gyárit valahogy el kéne felejteni egy kis időre, mert lehet hogy ott valami nem kerek... és emiatt szenved az NFS beállításokkal is.

Ugyan ez a helyzet a gyári Transmission-al is,működik, csak épp nem lehet úgy testre szabni mint pl. az ffp-s verziót. ;)

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#675) calvin76


calvin76
tag

Valakinek van ötlete az alábbi problémára:
Volt két különálló basic kötet (egyik 1TB és egy 2TB HDD-n) az 1TB volt az elsődleges, azon volt az admin share stb.
Most kicseréltem az 1TB-s HDD-t egy 3TB-osra, felismerte, basic kötet létrehozva eddig jó, viszont a NAS-ba admin-ként belépve nem tudtam rá másolni a másik HDD-ről illetve könyvtárat sem tudtam létrehozni.
Gondoltam egy full reset talán megoldja, de nem, annyit értem el, hogy könyvtárat már tudok létrehozni de a másolni nem akar (hibaüzenet nincs, rákérdez, hogy "move" vagy "copy" aztán ennyi).
Hogy érdekesebb legyen a transmission könyvtára azon a HDD-n van és a töltés normálisan megy rá, illetve a CIFS-en is tudok másolni rá.

Köszi előre is

(#676) szjoci válasza calvin76 (#675) üzenetére


szjoci
őstag

Régen másoltam a "beépített" fájlböngészővel, de most kipróbálva nekem sem megy drag'n'drop módszerrel...

szerk.: hupsz, sokadjára próbálva kiírta bal felülre hogy "A rendszer fájlokat mozgat/másol"... Nem értem miért nem indul el egyből. :F

[ Szerkesztve ]

(#677) calvin76 válasza szjoci (#676) üzenetére


calvin76
tag

Köszi, hogy megnézted. Szerinted mit érdemes használni, ha nem akarom hálózaton átrángatni az egészet?

(#678) Somatom válasza calvin76 (#677) üzenetére


Somatom
veterán

FFP -> MC.
Bár, én anno úgy költöztem, hogy a NAS -sal létrehoztam a megosztásokat, aztán kikaptam a PC -mből a vinyót, a helyére betettem a NAS -ból az egyiket. A másikat egy e-SATA portos külső házba raktam, majd pendrive -ról bebootoltam egy Puppylinux -szal, és SATA sebességen átmásoltam az adatokat a NAS -sal létrehozott könyvtárakba. Persze, ha van a gépben két SATA hely, akkor nem kell külső rack.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#679) calvin76 válasza Somatom (#678) üzenetére


calvin76
tag

Köszönöm a válaszokat! :R

(#680) calvin76 válasza Somatom (#678) üzenetére


calvin76
tag

Elnézést még egy kérdés:
Áttettem a diszkeket gépbe és mount-oltam a puppy alatt, de a Gparted ismeretlennek mutatta. Te melyik partition manager-t használtad?
Az a legelszomorítóbb, hogy a NAS-ból kivett HDD-t külsőként visszadugom USB-n, akkor sem ismeri fel a fájlrendszert.

Valami ötlet, hogy mit bénáztam el? Köszi!

(#681) Somatom válasza calvin76 (#680) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem használtam Puppy alatt a Gpartedet. A NAS -sal formáztattam a vinyót, tehát gyakorlatilag első beüzemelést csináltam. Aztán a NAS -sal létrehoztam a másik vinyóval megegyező megosztásokat. Utána vettem ki a vinyót és másoltam át Puppyval a tartalmat a létrehozott megosztások alá.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#682) calvin76 válasza Somatom (#681) üzenetére


calvin76
tag

Én is a NAS-ban formáztam, a gparted-el csak azért néztem meg mert nem látta az adatokat mount után.

(#683) denko


denko
senior tag

Sziasztok,

520as NAS-t használok kodival együtt, és fájlok letöltése után nem mindig történik meg a fájl lista frissítés. Kodin belül hiába frissítem, nem történik változás, olyan 24 óra után látom a fájlokat kódin keresztül.
Csak az a workaround müködik hogy várok néhány órát, és akkor befrissit vagy újrainditom a nas-t.

Esetleg erre van valami parancs ami kipusholja a syncronizációt?

(#684) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Home assistant-ot működésre lehet bírni valahogy ezen a nason? Python alá telepíthető, de pl nem találok olyan csomagot opkg-ban hogy phyton3-venv. A wheel települt, de a home assistant telepítése hibával állt le

[ Szerkesztve ]

(#685) szbarna1


szbarna1
csendes tag

Sziasztok, olyan problemaban utokoztem a minap amit nem tudok megmagyarazni. Nemreg vettem eszre hopgy a Transmission nem tolt le semmit de azok a torrentjeim amik mar le vannak toltve azokat visszafele seedeli rendesen. Probaltap portot is valtoztatni, a router es a nas ujra volt mar inditva de megis ugyanaz a jelenseg. VAlakinel mar fordult elo ilyen ?

(#686) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Nem telepített mostanság valaki FFP-t az 520-ra?
Vagy nem rakta újra?

Mivel zyxel NAS orgos linkek nem működnek, ezért nem tudtam felrakni rá újra az FFP-t.
Van aki mostanság csinálta és sikerült neki?
Köszi előre is az infót!

;) - The Power of the Light Side

(#687) klrt


klrt
tag

Üdv!
Találkozott már valaki olyannal, hogy a torrent lefelé tölt, de semmit sem seedel?
Több torrent-több tracker, de vissza semmi. Eddig már letöltés közben is ment vissza, de kb. 3 napja nem jó.

Volt már trasmission restart, nas reset, de semmi változás.

Valami ötlet?

(#688) klrt válasza klrt (#687) üzenetére


klrt
tag

Úgy néz ki, hogy transmission újra telepítése megoldotta a gondot(csak a torrentek tűntek el).

(#689) Kicsicsucsu


Kicsicsucsu
csendes tag

Sziasztok!

Mr Dini listájából telepítettem a minidlna 1.2.1-es verzióját, viszont az indításnál a libavformat.so.57 hibaüzenetet írja. A fórum túrása után arra jutottam, hogy frissítettem a libav és az ffmpeg-et, viszont még mindig ugyan azzal az üzenettel tagadja meg az indulást. Teljesen elakadtam. Segítenétek légyszi? Köszönöm!

(#690) Kicsicsucsu válasza Kicsicsucsu (#689) üzenetére


Kicsicsucsu
csendes tag

Megtaláltam a slapt-get-es módszert, viszont a downloads.zyxel.nas-central.org megszűnése óta elég nehézkes a leírásokat követni :F

(#691) szjoci válasza Kicsicsucsu (#689) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Ha entware van telepítve, akkor opkg install minidlna paranccsal felmegy.
Ha nincs fent, akkor ebben a hsz-ben van link, ahol le van írva hogyan lehet feltelepíteni a metarepository-t. Miután feltelepült, a nas webes felületén a programcsomagok között ott lesz az entware-ng. Azt is feltelepíted, utána SSH-n belépve fel tudod telepíteni az első sor szerint.

Üdv,
Joci

(#692) Kicsicsucsu válasza szjoci (#691) üzenetére


Kicsicsucsu
csendes tag

Szia!

A helyzet a következő: a minidlna 1.0-s változatát sikerült feltenni, viszont ennek hatására, vagy nem, a TM is elkezdett hülyéskedni. Nagyon gondolkozom egy teljes nulláról újrahúzáson.
Eddig is volt metarepository fent. Bemásoltam a web_prefixet, meg is találta a metarepo-t, frissíteni akarta, frissítettem is. A következő lépés a leírás és a fórum szerint egy ismételt lista lekérdezés az internetről. A frissítés gombra kattintva megint csak a metarepository jön fel üzenettel, hogy a lekérdezés sikeres.
NAS restart után a prefix értéke visszaáll localhost:59999-re, ne kérdezd hogy miért, emlékeim szerint ezzel is mókoltam 2 éve, amikor beüzemeltem
Az downloads.zyxel.nas-central megszűnése miatt most kicsit elbizonytalanodtam, a leírások 90 százaléka így mondhatni kuka. Nincs ezekhez valami alternatív elérhetőség?

(#693) Kicsicsucsu válasza Kicsicsucsu (#692) üzenetére


Kicsicsucsu
csendes tag

megtaláltam a slapt-get telepítőjét a fórumon nem nas central linken, viszont a -u parancsra az is a nas centralra mutat, így nem frissít. Ördögi kör ez... :(( :((( Ötlet?

(#694) Kicsicsucsu válasza Kicsicsucsu (#693) üzenetére


Kicsicsucsu
csendes tag

slapt-get-tel mr dini repójából való minidlna telepítés kész, viszont a hiba a hiányzó libjpeg.so.9 :) hihetetlen

(#695) szjoci válasza Kicsicsucsu (#692) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Nekem is hasonló volt a helyzet metarepository-val: hiába írtam bele az új címet, ráfrissítve egy olyasmi üzenet fogadott hogy hiba a csomagok letöltése közben. Mivel annyira nem értek a linuxos dolgokhoz, így inkább hard reset után újratelepítettem mindent. Az új web_prefix fájl bemásolásával telepítettem a metarepo-t, utána pedig már megjelentek az extra csomagok is.
Ha nem nagy érvágás az újrahúzás, szerintem tedd meg ;)

(#696) Kicsicsucsu válasza szjoci (#695) üzenetére


Kicsicsucsu
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Rávettem magam, nulláról felhúztam az egészet nem kis szenvedés árán, nem is akarok már foglalkozni vele. Egy bónusz kérdés, hátha valaki tudja a megoldást:
A TM 2.93 520-asra készült változata, illetve a 2.92-es is azt produkálja, (egyáltalán nem új probléma, nálam ez jelentkezett már 2 éve is) hogy 100-200 torrentet futtatva ha hozzáadok egy letöltést, kérdés nélkül kifagy pár mp múlva. Az egyetlen megoldás erre a 2.84-es gyári változat, ami stabilan fut, nincs baj vele, megbékéltem a dologgal, nem vagyok verziószám függő, amíg működik addig nem vagyok hajlandó foglalkozni vele.
A nagyobbik baj az, hogy 7 MB/sec-es letöltési sebesség fölé egyik verzióval sem tudtam menni sosem.
Olvastam, hogy mások ennek többszörösével képesek letölteni akár gyengébb vasakon is. A nettel nincs probléma, 500-as Digi. Erre valami ötlet? :)

(#697) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Az új entware-t sehogy nem tudom felvarázsolni.
Egy linux értő tag nem tudna végigmenni ezen a leíráson. Már a 2. pontnál elvérzik valahogy a telepítés, nem sikerül az /opt mount-olnia. Így látszólag települ az entware, de semmit nem lehet install-ni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#698) mobilizmo válasza mobilizmo (#697) üzenetére


mobilizmo
addikt

20181002zypk006 entware ment fel, de azt mondja az opkg-ra, hogy nem tudja mi az. Ez most a telepítendő csomagok között jelent meg, úgy raktam fel.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#699) Upo válasza mobilizmo (#697) üzenetére


Upo
addikt

Elég fura leírás.
A 2. pontban file nevet sem ír, de feltételezhető hogy ez lesz az a bizonyos entware amit említ.
Aztán az a da290f2e mappa, az nála lehet hogy az, de mindenkinél más. Vagy ki kell nézni hogy mi, vagy sysvol-t kell írni helyette. Tehát a /i-data/da290f2e/opt az mindig /i-data/sysvol/opt.
Az is fura, hogy elvileg megcsinálja az opt mappá(ka)t, ami olyankor elvileg üres. Azután meg megpróbálja futtatni a /opt/etc/init.d/rc.unslung start parancsot, amikor elvileg az opt alatt nincs semmi, mert még nem futtatta az installert. Nem tudom miért pont ezt a leírást választottad, ránézésre eléggé össze-vissza butaságnak látszik.

De szerintem sokkal egyszerűbb metarepo alól felrakni kb. 3 kattintással, mostanában volt róla szó, mivel lett új link ahonnan megint működik.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#700) Upo válasza mobilizmo (#698) üzenetére


Upo
addikt

Annyiban a kaotikus leírásnak igaza van, hogy a PATH-hoz érdemes hozzáadni a /opt/bin és /opt/sbin könyvtárakat. Ha ez nincs meg, akkor nem találja az optware/entware parancsokat. Ilyenkor teljes elérési úttal kell indítani őket. Nálam:
/opt/bin/opkg

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.