Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) lukgab válasza Mr Dini (#550) üzenetére


lukgab
tag

Én mindenképpen adom az ötletet, mert a most vásárolt 326 os NAS omra képtelen vagyok felokozni a ffp -t holott a korábbi 325v2-re gond nélkül ment.

1 hete próbálok a NAS326 ra ffpt és miniDLNA -t tenni, de képtelen vagyok rá.

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#552) Mr Dini válasza lukgab (#551) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Sajnálatos módon, a 326-nál valamelyik fw frissítés tönkrevágta az FFp kompatibilitást. Amíg az FFp fent van, addig a webes felület használhatatlanná válik. Sajnos, mivel se nekem, se Mijzelfnek, sem pedig barmalej2-nek nincsen fizikai 326 hardvere, így eddig nem tudtuk kideríteni, hogy pontosan mi is okozhatja a jelenséget. :(

Egyébként azt nem ígérem, hogy aktívan tudom majd figyelni ezt a topikot is, de ha elakadtál, nyugodtan fáradj át a 325v2 topikjába.

És, hogy legyen értelme is a hozzászólásnak, melyik módszerrel próbálod telepíteni az FFp-t? MetaRepository-val?

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#553) gyulazsolti válasza Mr Dini (#550) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

A parancsra ez a válasz. :) [kép]

(#554) lukgab válasza Mr Dini (#552) üzenetére


lukgab
tag

Szia

köszönöm szépen a választ, akkor folytatom azon a topicon és majd ott leírom..
de a rövid válaszom, mindenféleképpen :D

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#555) Szabi1979


Szabi1979
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni az alábbi problémámmal kapcsolatban? Tegnap egyszer csak azt vettem észre, hogy nem látják a helyi hálózaton lévő eszközök (számítógép, médialejátszó, telefon) a NAS fájljait. Böngészőből próbáltam bejelentkezni a mentett jelszóval, de hibás jelszó. Az admin/1234 gyári felh/jelszó párost beütve egyből új jelszó megadását kéri

de akármilyen jelszót próbálok beírni és elfogadtatni, csak ezt látom

Majd mire letelik a 60 másodperc, a felh.nevet és jelszavat kérő bejelentkezési oldal jön be ismét, ahol persze nem él az új jelszó. Egyszerűen nem tudok belépni, jelszavat nem tudok változtatni.

Mi lehet a baj?

Nagyon köszi bárkinek, aki segít! :R

(#556) Anonymus23 válasza Szabi1979 (#555) üzenetére


Anonymus23
veterán

Csinálj egy szoft resetet ami csak a jelszót reseteli és úgy próbálj a gyári jelszóval belépni.

;) - The Power of the Light Side

(#557) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Van itt valaki, aki használja a WEBDav-ot. Segítsen már, én egyszerűen képtelen vagyok nem otthoni hálózatból elérni a NAS megosztásait.
Előre is köszönöm.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#558) Alukard


Alukard
senior tag

Ahoy :D

Már régóta gazdája vagyok egy 520-asnak, viszont elkezdett szorítani a gyári OS + FFP... esetleg van valakinek ötlete, hogy mit lehetne ez ellen tenni? Bármilyen megoldás érdekelne :)

Eredetileg iktatni szerettem volna és egy otthoni mini szervert felrántani rendes x64/x86 -os... de az asszony közbe szólt...

[ Szerkesztve ]

https://blackfyre.ninja

(#559) mobilizmo válasza Alukard (#558) üzenetére


mobilizmo
addikt

"elkezdett szorítani a gyári OS + FFP..."
Ez mit akar jelenteni? Elég nehéz válaszolni ha kérdést se értjük pontosan.
Elnézést ha csak én vagyok értetlen.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#560) Somatom válasza mobilizmo (#559) üzenetére


Somatom
veterán

Megnyugodtam. Nem csak én vagyok "nehéz felfogású". :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#561) Alukard válasza mobilizmo (#559) üzenetére


Alukard
senior tag

Sok problémába ütköztem NFS, SMB és Média vonatkozásban amit az FFP (FonzFunPlug) sem oldott meg túl sok mindent.

Azt tudom hogy az 520/540/542 -ben van serial, gondolom lehet flash-elni új OS-t rá, mondjuk valami korrektebb debiant vagy fedorat, nem ezt a legyalult 1 vágányra helyezett valamit... A FreeNAS-hoz tudom, hogy kevés az 520-as, de valami jó lenne...

https://blackfyre.ninja

(#562) mobilizmo válasza Alukard (#561) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szia,

bocs, de ebben még mindig elég kevés a konkrétum. Pontosan mi volt a probléma például a SMB-val kapcsolatban? Hátha másnál is előfordult és van rá megoldás. Annál is inkább mert 520-tól felfelé már nem kell "csak" ffp-ézni, ott az entware-ng is pl. annyi csomaggal, mint égen a csillag.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#563) Alukard válasza mobilizmo (#562) üzenetére


Alukard
senior tag

Pl.: NFS... csak a web-ui -al létrehozott megosztásokat engedi, amint hozzányúlok az /etc/exports -hoz teljesen fejre áll a cucc és nem hajlandó működni.
Az SMB a legutóbbi fw update óta gyakorlatilag meghalt. Nem beszélve arról, hogy a hostname -t sem engedi átírni.
A support már újra húzatta velem az aktuális verziót 2x -is, de a helyzet változatlan.
Ezek a legfőbb gondok...

https://blackfyre.ninja

(#564) mobilizmo válasza Alukard (#563) üzenetére


mobilizmo
addikt

NFS-t nem használok, SMB nálam teljesen jól működik. Firmware verziót nem tudom, de biztos az utolsó, mert a héten ellenőriztem van-e új. Akár hardware hibád is lehet.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#565) Alukard válasza mobilizmo (#564) üzenetére


Alukard
senior tag

FW frissítés előtt jó volt, és az NFS működik amíg a web-gui -t használom, csak én többet szeretnék tőle, az SMB-től detto...

https://blackfyre.ninja

(#566) Alukard válasza Alukard (#565) üzenetére


Alukard
senior tag

Úgy fest van rá lehetőség: http://l.unchti.me/2016/02/12/debian-nas540.html
Lehet inkább mégis meggyőzőm az asszonyt... és lesz 1 HP microserver...

[ Szerkesztve ]

https://blackfyre.ninja

(#567) mobilizmo válasza Alukard (#566) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hajrá! Szívesen látunk egy leírást majd ha megcsinálod.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#568) Somatom válasza Alukard (#566) üzenetére


Somatom
veterán

Itt, a fórumon is van olyan, aki Debian -t rakott a 310 -re.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#569) Mr Dini válasza Alukard (#566) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Elnézést a pár napos késésért, csak egyszerűen nem bírok ennyi ZyXEL-es topikot párhuzamosan követni... :DDD

NFS FFp alatt cserélhető nfs-utils-ra, vagy unfsd-re. Mindkettő szépen konfigurálható bármilyen mappára, gyorsak és userspace-ek. Samba pedig entware-ng alól frissíthető, ha több funkciót hiányolsz. Bár ezzel kapcsolatban nem voltál elég részletes. Ha konkrétabban kifejtenéd, mit hiányolsz, könnyebb lenne konkrétabb tanácsokat adni.

Debian-t pedig a SoC inkompatibilítása miatt a vanilla kernellel nem fogsz tudni telepíteni. Egyedül a ZyXEL féle GPL kernel forrásból tudsz előállítani egy kernelt, ami így ugyanazon verziójú lehet csak, mint a gyári kernelé (ugyanaz konkrétan a magic header is, max módosítani tudod a kernel konfigot). Bár ez is elég nagy szabadságot ad. Viszont FFp alól is korlátlanok a lehetőségeid. Amit Debian alá tudsz telepíteni, azt FFp alá is. A Debian erőssége, hogy ott mások lefordítják a csomagokat, míg itt Neked kell, illetve páran üzemeltetünk repositorykat is. Szóval ha hiányolsz egy csomagot, bátran írd meg, bizonyára nekünk is hasznos lehet! :)

Amúgy a gyári OS egyetlen nagy hátránya az, ha az egyes kernelmodulok hiánya miatt nem tudsz használni funkciókat (pld. iptables támogatás, bridge modul hiánya miatt csak full userspace vpn szérver etc). De ezt kernel módosítással ki tudod küszöbölni.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#570) FefeeX


FefeeX
veterán

Szépen lassan megvártam, míg a NAS majdnem teljesen lerohad... :)
- Ugye a TM hibával már megtanultam nagyjából együtt élni, be volt korlátozva a letöltés 10 megabitre és egy fájlra, és így nem indult újra.
- Jött a frissítés utáni FTP hiba, elindítaná, csak mégsem, FW-t nem akarok visszafelé cserélni, az meg nem segített, hogy kivettem a megosztásokat, majd visszatettem
- Eddig csak az elsődleges vinyóra töltöttem le TM-ben, de pár napja betettem a másodlagost is, így a helyzet elég sokat romlott. Gyakorlatilag pár percenként újraindul. Eleinte csak a TM viszi a processzort, majd bejön a swappoló 30-40%-ra (úgy, hogy a memória 30%-on fut!!!, ilyenkor mit akar swappolni??), majd IRQ error kezelő 30%, TM szépen lefut nullára, eközben sok marhaság, és bumm, egyszer csak csippan és restart.

Kérdés:
- láttam, hogy MrDini csinált egy új TM verziót, ami elvileg nem fog fagyni, ezzel kapcsolatban van már valami?
- van-e valami egyszerűbb módszer az FTP újraélesztésére, vagy le kéne formázni hozzá az egész NAS-t (amit nem fogok megcsinálni, nyilvánvalóan)?
- le lehet-e állítani a swappolást, hogy csak 90% memóriaterhelésnél kezdje el?
- egyéb okosság, amit érdemes lenne megnéznem?

És képekben a probléma:

(#571) m0ski válasza FefeeX (#570) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia!

Az FTP problémához: ismerősnek csináltam 520-ast, és a fw frissítés után nála is megdöglött az ftp. Némi guglizás után simán vissza tudtam rakni a korábbi verziót, így mindenféle adatvesztés nélkül életre kelt az ftp. Azóta kerülöm a frissítést 520-on :)

Így csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#572) Boss81 válasza m0ski (#571) üzenetére


Boss81
senior tag

A Zyxel nasokkal az a baj , hogy ritkán frissítik , és ha igen az is hibás , nagyrészt , és hiába van nekik jelezve , akkor sem javítják csak hónapok múlva . Na én pont ezért cseréltem le :K

(#573) m0ski válasza Boss81 (#572) üzenetére


m0ski
aktív tag

Nekem egy 326 van, azon gond nélkül megy frissítés után is.
Ettől függetlenül persze igaz, hogy frissíthetnék/javíthatnék gyakrabban is a szoftvert, főleg ha jelzett hiba van.

Ismerősi körben van Syno is, arra átlag 2-3 hetente jön valami frissítés. :U (az ára más kategória...)

(#574) Boss81 válasza m0ski (#573) üzenetére


Boss81
senior tag

Igen a Synology más kategória , én az enyémet most cserélem le másikra , az sem tökéletes .
Ami a synology-ból jó lenne az több száz ezer ft .
Én úgy néz ki találtam egy köztes megoldást egy harmadik gyártótól , ami elfogadható áron van jó , és jó hardverrel és szoftveres támogatással .

[ Szerkesztve ]

(#575) Anonymus23 válasza Boss81 (#574) üzenetére


Anonymus23
veterán

Melyik az?

;) - The Power of the Light Side

(#576) Boss81 válasza Anonymus23 (#575) üzenetére


Boss81
senior tag

Egy Qnap Nas-t választottam . :K

(#577) FefeeX válasza m0ski (#571) üzenetére


FefeeX
veterán

Köszi, főleg a linket, ez így hamar visszament (mondjuk a vi-vel nekem nem engedett beleírni, de a MC-ben tudtam szerkeszteni és menteni)
Szóval most FTP megy, ugyanazok a programok futnak, ezek érezhetően kevesebb erőforrást visznek.

Ehhez kapcsolódóan 3 kérdés:
- Python 20% kereken, folyamatosan, de nem fut kb semmi, ez miért van? Le lehet-e lőni valahogy?
- A TM meg a Python fogyaszt összesen 60-70-et, minden más 0, mégis összesen 90-en van a proci, az hogy?
- Azt meg lehet-e oldani, hogy a FW-t amit leszedett magának, letörlöm, hogy minden alkalommal ne szóljon már be, hogy van újabb FW? :)

(#578) m0ski válasza FefeeX (#577) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia!

Örülök, hogy sikerült. A Twonky nincs engedélyezve? Úgy rémlik, hogy az tudja pörgetni a pythont.

Letörölni szerintem nem tudod, én az ismerős eszközén kikapcsoltam az automatikus új verzió keresést.

(#579) FefeeX válasza m0ski (#578) üzenetére


FefeeX
veterán

Kikapcsoltam az újabb verzió keresését, de szerintem valahol megvan neki letöltve, ezért buzerál vele ennek ellenére folyamatosan :)
Minden DLNA-t és más felesleges szemetet kikapcsoltam, ezért nem értem, mi ez a python.

(#580) FefeeX


FefeeX
veterán

Lehet, hogy az a baj (python), hogy az NFS elszállt, pl el sem indítja, nem is értettem, miért nem értem el, de már egy ideje nincs is rá szükségem, csak nem volt kedvem átalakítani mindent (vissza kell másolni a mappákat, stb)

Ezt az sh-t meg nem is tudom hová tenni...

(#581) Mr Dini válasza FefeeX (#577) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Valószínűsítem, hogy a python egy ZyXEL szkript okán tekeri a procit. Elég gyakori jelenség sajnos. hogy beragad az amúgy (általában) felesleges szkript... Megoldás Mijzelf MetaRepository-jából a Tweaks csomag telepítése, ahol a Disable unneded daemons fül alatt ki tudod kapcsolni ezeket. Sok memóriát/procit spórolsz meg.

Egyébként valóban nagyon sok swapet használ a gyári rendszer (legalábbis a 3** szérián ez volt a helyzet, 520-am nincs). Ha kevesebbel beéred, érdemes nem a gyári rendszerben gondolkozni, hanem felhegeszteni rá egy Debian-t. Bár amúgy a kevés RAM miatt nem feltétlen hátrány, ha van.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#582) FefeeX válasza Mr Dini (#581) üzenetére


FefeeX
veterán

Ezt a metarepository-s dolgot hogy csinálom meg? Korábban fent volt, de most a metarepository-ra ha rámegyek akkor csak ilyen logfájl szerűségre mutat.

m0ski:
Itt meg is oldódott a ne ajánlja fel az új FW-t dolog:

Itt felül látszanak a könyvtárak szerkezettel, hol lehet megtalálni a fájlt.
Ezt a fájlt kell törölni, itt még csak egy másik könyvtárba helyeztem át, hogy megnézzem, működik-e. Működött :)

[ Szerkesztve ]

(#583) Mr Dini válasza FefeeX (#582) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mi az a MetaRepository? :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#584) m0ski válasza FefeeX (#580) üzenetére


m0ski
aktív tag

Én a helyedben megnézném putty-ban top paranccsal, hogy éppen milyen feladathoz pörgeti a pythont annyira.
Az imént néztem a sajátomat, és amíg a webes felületen be voltam lépve, volt egy jelentős CPU használatot generáló python script.
Amint kiléptem, ennek a proci használata lejjebb ment.

(#585) FefeeX válasza Mr Dini (#583) üzenetére


FefeeX
veterán

"A MetaRepository Mijzelfnek köszönhető. Tulajdonképpen ha felrakjuk a csomagot, akkor a gyári csomaglistában elérhetővé válik néhány rendkívül hasznos csomag, mint például a Tweaks, az FFp és az entware-ng."

Oké, akkor elvileg ez nem probléma, mert fent van, az entware, FFP innen van, viszont a tweaks-t nem találtam tegnap a listában, pedig vagy 4x lehúztam újra, de majd megnézem megint.

(#586) FefeeX válasza Mr Dini (#583) üzenetére


FefeeX
veterán

Bocs, megtaláltam, csak vak vagyok :) :C
Most egyelőre frankón megy minden, a TM-be beraktam egy 4K videót, felemeltem a sebességet, de egyelőre elérem a NAS-t és a TM-et távolról (eddig letöltés mellett elfelejtett válaszolni), nem indult még újra. Szépen lassan kiszedem a letöltés korlátot és hogy egyszerre csak egy fájlt szedjen...

(#587) FefeeX válasza FefeeX (#586) üzenetére


FefeeX
veterán

Na, tegnap este 9 óta folyamatosan online a vas, pedig küldtem rá egyszerre 2db 4K anyagot. :) TM-ből kivettem a korlátozásokat, el is ment a kapcsolat, csak néha sikerült összekapcsolódnia a remote-tal, de nem indult újra.
Eközben a főoldal ugyan lassan, de távolról elérhető maradt, a python 33% körül mozgott.
Szóval az újraindulás megoldódott, viszont a 10MB/sec feletti írás sajnos kvázi elérhetetlenné teszi a NAS-t...
Lehet csinálok egy csiga profilt, hogy ha már nem akarok hozzáadni több cuccot, akkor lövöm be a mehet full sebességgel dolgot :)

(#588) asprey


asprey
tag

Sziasztok!
Egy megoldásra nem tudok rá jönni és kellene egy kis segítség! A barátom vásárolt egy Zyxel 520-nas-t. A transmission-ba sehogy nem tudom beállítani a letöltési mappát úgy hogy hálózati meghajtóra töltsön.

Nekem egy Qnap nas-om van ott így néz ki a transmission remote elérési utak:

/share/CACHEDEV1_DATA/Multimedia/Film=Y:\Film
/share/CACHEDEV1_DATA/Multimedia/3D Film=Y:\3D Film
/share/CACHEDEV1_DATA/Multimedia/Sorozat Film=Y:\Sorozat Film
/share/CACHEDEV1_DATA/Multimedia/Dokumentum Film=Y:\Dokumentum Film
/share/CACHEDEV1_DATA/Download/Os=Z:\Os
/share/CACHEDEV1_DATA/Download/Appz=Z:\Appz

Milyen elérési utat kellene a Zyxel-hez beirni?
Azt tudom, hogy így kell (/i-data/md0/video/Film) de nem működik nem lehet tallózni a letöltés helyét transmission-on belül. Nem tudom a meghajtó betűjelét hogyan kell megadni.

Segítséget előre is köszönöm!

(#589) mobilizmo válasza asprey (#588) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nézzétek meg a hdd azonosítóját mc-ben. Nálam legalább is nem md0; md1-el működik, hanem valami ilyesmivel d245fsk5. Persze ezt csak hasaltam most nem tudom mi van pontosan. Nekem is furcsa volt 320 után ahol még md0-os lemez azonosítók voltak.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#590) Bélaaaa válasza asprey (#588) üzenetére


Bélaaaa
őstag

/etc/zyxel/storage/sysvol/Volume1/"Konyvtarneve"

ez a pontos elérési útvonal, persze, ha 2. lemezre akarsz tölteni, akkor Volume2-t kell megadni.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#591) gyulazsolti válasza asprey (#588) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Az elérési út nálam.

PL:

/i-data/7e3cb213/admin/5GB+/=l:\5GB+

/i-data/40b38f24/Gyula/DOKUMENTUM/=f:\DOKUMENTUM

A két HDD azonosítója, elnevezés, mappa.

Ha fel van csatolva hálózatiként akkor az egyenlőség után, úgy néz ki.

(#592) a8l


a8l
aktív tag

Sziasztok
Van bármilyen lehetőség hogy a nas520 -al működjön w10 1709-es verziónál az smb megosztás?
Nem is látja a hálózati gépek között. Baromi idegesítő. Sikerült két hálózati meghajtóként csatlakoztatni a két video mappát, de a többinek is kell akkor lesz egy rakás meghajtó amit nem akarok, nekem jó volt úgy ahogy régen. Azt hittem én rontottam el valamit, de aztán olvastam hogy a w10 új verzióban letiltották az smb1-et. Más gépekről kodis boxokról telefonról stb tökéletesen elérhető smb-vel.

(#593) mobilizmo válasza a8l (#592) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem igazán értem pontosan mire érted a rakás meghajtót. De nekem ugyanezzel a konfigurációval minden ugyanúgy működik mint eddig. Nem változott semmi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#594) Somatom válasza mobilizmo (#593) üzenetére


Somatom
veterán

Gondolom, egyben szeretné csatolni az összes megosztást (310 -en Volume1), és nem külön-külön az alatta levőket.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#595) mobilizmo válasza Somatom (#594) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ja, pedig úgy többet kell kattintani amikor kiválasztasz egy konkrétat.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#596) Somatom válasza mobilizmo (#595) üzenetére


Somatom
veterán

Én sem örülnék, ha az ABC összes betüje szerepelne meghajtóként. A Volume1 csatolásának van másik előnye is. Megosztások közötti áthelyezéskor csak meghajtón belüli átcímzés történik, nincs valós adatmozgatás. Gondolom, nem kell részleteznem a kettő közötti különbséget.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#597) BViktr válasza a8l (#592) üzenetére


BViktr
tag

Létrehozol egy megosztott mappàt, belelinkeled a megosztásokat és azt mappeled fel.

(#598) mobilizmo válasza Somatom (#596) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem kell. De különbözőek vagyunk. Én pont azt szeretem ha a megosztásaim külön meghajtón vannak. Mondjuk munkahelyemből kiindulva én sem szeretem ha az abc összes betűje ott virít a tc-ben, már csak azért sem, mert a többségéről nem tudom megjegyezni, hogy micsoda. Éppen ezért itthon felhasználás alapú a megosztás: download, music, családi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#599) Somatom válasza mobilizmo (#598) üzenetére


Somatom
veterán

De, ugye, azon túljutottunk, hogy miért lenne hasznos. Most jöhetne az, hogy miként lehetne megvalósítani.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#600) a8l


a8l
aktív tag

Akkor kérdezem máshogy.
Tehát van mód arra hogy NAS520 sambán ugyanúgy látható legyen a hálózaton mondjuk TC-ből mint eddig?
Megnyomom a hálózatot, kiválasztom a nas-t, ott vannak a mappák...
Most nem is látja. (1709 w10 óta van így)

A medion nas-t(zyxel nsa-212) meg nem lehet felcsatolni mert ezt írja ki:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.