Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) BViktr válasza czsolti (#300) üzenetére


BViktr
tag

Valszeg az a baj, hogy root-al léptél be ssh-n.
520-nál admin-al kell belépni majd su-val megszerezni a root jogot. Ezután telepítsd fel a leírtak szerint.

(#302) BViktr válasza czsolti (#300) üzenetére


BViktr
tag

Vagy még az is lehet hogy kimaradt a:
Chmod a+x /ffp/start/minidlna.sh

(#303) szedina


szedina
csendes tag

Sziasztok!

A tanácsotokat kérném...
Vacilálok, hogy használtan vegyek egy ZyXEL 540.es NAS-t 40-45ezerért, vagy vegyek egy új 542-est br. 48.500.-ért!
Amit láttam kb minden ugyan az (tényleg a fiók színek miatt kapna új típus számot???)
Itthoni hálóra kötném 200-as nethez gigás routerhez.
A gépben lévő 2-3-4TB-s vincsik kiugranának bele és menne helyettük egy 250-es EVO750-es.
Így mindenki jól jár! :))
Egy TV van ami hálón használja a tartalmat, illetve a torrent is kiköltözik a dobozkába!
Kb ennyi a terv, ha nem volt elég pontos, kérdezzetek ;)

A kérdés az lenne, hogy jó irányba gondolkodok evvel a konfiggal ezekre az igényekre?

Köszi! Boldog Karácsonyt!!! :DD

(#304) Boss81 válasza szedina (#303) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia

Most vettem egy Nas520-as típust , WD Purple merevemezeket raktam bele . Szinte csak arra használom amire Te is használni fogod
Privát vélemény , én biztos , hogy csak újat vennék .
A beépített torrentkliens , kihozza a max le és feltöltési sebességet a netedből .

:C :K

(#305) czsolti válasza BViktr (#301) üzenetére


czsolti
csendes tag

Szia,

adminként léptem be, majd su. Reboot után elindult, meg se várta hogy kézzel indítsam. :-) Köszi az észrevételeket!

(#306) encory


encory
tag

Hello,
En is anno BF-en vettem egy NAS 520-at amibe beleraktam 2 * 1TB WD RED-et, FW-t felraktam 5.20-ra, semmi gondom nincs az eszkozzel eddig.
Elegge sokmindent beallitottam mar az eszkozon, a forumot is vegig bongesztem, most igazabol csak 1 otlet / tanacs kene nekem.
Szeretnem megoldani, hogy a filmek a NAS-on lejatszhatoak legyenek egy masik halozatban levo TV-vel is (external).
Milyen programot ajanlanatok erre? Olvastam a forumon, hogy vannak akik a PLEX-el probalkoztak, de nem nagyon olvastam arrol hogy milyen lett a vegeredmeny. Illetve, hogy egyaltalan birja-e a masina a PLEX-et (azt olvastam eleg nagy az eroforras igenye).
DE ha valaki megnyugtat es nincs jobb megoldas akkor nekileselkedek. Illetve otthoni lejatszasra erdemes-e a miniDLNA felrakni emelett a megoldas melett vagy az mar 2 in 1 lenne.
Elore is koszonom a segitsegeket,
encah

UI: Mr Dini es a blogja a legnagyobb kiralysag :DD egy kincseskamra :C

[ Szerkesztve ]

(#307) interstate76 válasza encory (#306) üzenetére


interstate76
addikt

Ha jól sejtem, akkor a LAN-on kívülre történő megosztás szinte biztosan transzkódolási feladatot ró a Plexre, ezt viszont a NAS 520 hardvere nem képes megoldani.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#308) encory válasza interstate76 (#307) üzenetére


encory
tag

Ertem, akkor ezt csak ugy fogom tudni megoldani, hogyha ok letoltik az adott filmet a nasrol es azt nezik a sajat tvjukon..

(#309) mrrr74 válasza encory (#306) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Szia,

van két TV-m, az egyik egy Samu 6400-es (talán E széria) és egy öregebb Pana ami nem okos.
Utóbbira van egy Openelec-es player kötve, így ezzel semmi gondom nincs, nas-t jól kezeli.
A Samsung nem nagyon akarta kezelni a hálózati lejátszást, így megörültem, hogy a repoban és a TV alkalmazási között is van Plex.
Feltettem és nagyon jól mennek együtt, nálam nem volt gond.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#310) interstate76 válasza encory (#308) üzenetére


interstate76
addikt

Szerintem igen. De van sokkal jobb megoldás is a külső (LAN-on kívüli) végpontra: mini PC-nek hívják. Nekem S905-ös CPU-val szereltek vannak. Alapjáraton androidot futtatnak és erre is telepíthető Kodi, vagy ha nem megfelelő minőségű az ott talált tartalom, akkor pl. Flud a torrentezéshez, de a kis kütyük tudnak memóriakártyáról LibreELEC-et futtatni, ami a sokkal dárágább médiaplayerekkel helyezi őket egy szintre (ill. sztem sokkal feljebb, mert egyik médiaplayernek sincs a LibreELEC-hez mérhető rendszere, de ebbe most ne menjünk bele). A lényeg, hogy 10-15 ezer Ft-ból megoldható a dolog és nem kell mindig a te NAS-odról letöltögetniük, ráadásul a lejátszás is sokkal minőségibb lesz, mint bármely TV beépített lejátszójával. Emellett bárki, szó szerint bárki tudja kezelni, ha egyszer megmutatod neki, hogy hol találja Kodiban vagy LE alatt a keresés menüpontot. Több infó az itt található topikban és utóbbi összefoglalójában.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#311) encory


encory
tag

A miniDLNA felirat kezeleserol van valami tapasztalatotok? Esetleg inkabb a PLEX? Ezt most LAN-on belul kerdezem.

(#312) dhgi


dhgi
újonc

Én is gondoltam ilyen alkalmazásra. Azaz Zyxel NAS520-on levő házi videoimat külső hálózaton távol levő kompatibilis Samsung televízión, vagy PC-n megnézni. Te is így érted a feladatot ? Nekem eddig nem sikerült megoldást találnom. Neked?
Köszönettel !

(#313) encory válasza dhgi (#312) üzenetére


encory
tag

Igen erre, de egyenlore nem talaltam, mivel ami opcio van az nagyon leterhelne a procit.. Szoval szerintem az lesz a vegen hogy valami ftp eleressel majd leszedik tavolrol es ugy nezik meg.

(#314) encory


encory
tag

Applikaciokat hogy tudok torolni? Felraktam kiprobalasra ezt a szar logitech media szervert + mysql-phpadmint, de nem jott be es szeretnem leszedni, de csak disable-be tudom tenni, a mysql-t meg abba se.

(#315) gyulazsolti válasza encory (#314) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

Rákattintasz és eltávolítás. [kép]

(#316) dhgi válasza encory (#314) üzenetére


dhgi
újonc

alkalmazási központ - Telepítve - alkalmazás mezőre kattint - új ablakban zöld eltávolítás gomb

(#317) encory válasza dhgi (#316) üzenetére


encory
tag

koszi a helpet sracok, meg 1 kerdes lenne, az ffp-t felraktam de nincs ikonja valamiert, hol tudok bealltiani neki egyet, tudtok adni elerest a konyvtarszerkezetben?

[ Szerkesztve ]

(#318) gyulazsolti válasza encory (#317) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Az nekem sincs viszont működik. :) [kép]

[ Szerkesztve ]

(#319) encory


encory
tag

hello, na fent van a plex server, viszont amikor updatelni akarom folyton ezt a hibauzit kapom: "could not extracet url from https://plex.tv/downloads"
Valakinek volt hasonlo problemaja? :Y

(#320) encory válasza encory (#319) üzenetére


encory
tag

Web interface-rol siekrult updatelni, viszont sehogy nem latok semmilyen sharet ha a tv-men belepek a plex-be, pedig mar osszelinkeltem az eszkozoket, a NAS-on beallitottam a sysvol megosztasra a koviket:
[kép]

(#321) encory válasza encory (#320) üzenetére


encory
tag

megoldottam kozben, web interfacen jol eldugtak a mappelest, mindossze egy pluszjelet kell eszrevenni, mivel a beallitasokbol kozvetlenul nem talaltam ilyen opciot.

(#322) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Szeretném regisztrálni a Nasomat , ezen és ezen az oldalon , de a szériaszámot egyszerűen nem fogadja el , folyamatosan azt írja ki hogy a szám nem megfelelő . Esetleg találkozott valaki ilyennel , vagy ötlet esetleg ?

(#323) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#257) üzenetére


MaCS_70
félisten

Végül 326-os lett belőle (nem én akartam...), úgyhogy hosszas hallgatás után távozom. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#324) Zeláj


Zeláj
csendes tag

Sziasztok!

Olyannal találkozott már valaki, hogy bár adminnal vagyok belépve, de nincs ott a bal felső menüsorban az admin felületre mutató ikon. Így nem is tudok átmenni oda.

És ha pl ssh-val belépek szintén az admin user-el, akkor nem engedi írni a Transmisson setup fájlát, így nem tudok jelszót sem beállítani.

Próbáltam, hogy létrehozok egy másik admin usert, de úgysem működik.
Abban biztos vagyok, hogy az elején még át tudtam lépni az admin felületre.
Resetelni nem szeretném, mert gondolom akkor szétesne a raid1 kötet és adatvesztéssel is járna.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#325) tatu611088 válasza Zeláj (#324) üzenetére


tatu611088
tag

Nem tudom konkrétan mire gondolsz admin felület alatt, a képen azon vagy, ott a vezérlőpulttól elkezdve minden "jóság"...
SSH-ba root-al szokás belépni, ott mindent tudsz változtatni, de transmissiont előtte ki kell kapcsolni, mert csak úgy marad meg a változtatásod.

(#326) Zeláj válasza tatu611088 (#325) üzenetére


Zeláj
csendes tag

Szia,

Arra gondolok ami pl ebben a tesztbe is van:
https://prohardver.hu/teszt/zyxel_nas520_felhos_ketfiokos/szoftver.html

és pl ez a kép:
https://prohardver.hu/dl/cnt/2016-02/125693/shot/61_s.jpg

Tudom hogy erről a csilli villi felületről is elérek mindent, de úgy hozzászoktam a NSA310-én a hagyományos felülethez :) ...

(#327) ShERiFF91 válasza Zeláj (#326) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

Ez az eggyel előbbi firmware lesz szerintem
Valamelyik menüpont alatt tudsz downgrade-elni

(#328) Zeláj válasza ShERiFF91 (#327) üzenetére


Zeláj
csendes tag

root-al ssh-n tudok módosítani, köszi
(bár hiába állítottam be user / passw párost, a transmission web interface nem kéri)

firmware-t nem változtattam, de emlékszem hogy mikor először beüzemeltem 2 hete, akkor még volt egy ikon a felső menüsorban, na mindegy ettől még mindent be tudok állítani

(#329) denko


denko
senior tag

Sziasztok,

Új 520 user vagyok.

Hogy tudnám elérni a nas-t távolról / megosztani külső hálozatra?
Gondolom erre való a cloud szolgáltatás?
Találtam ezt a webdav leirást:[link]

Viszont ahogy látom ehhez pc-re telepit alkalmazást. Úgyis eltuom érni a nas-t ha ki van kapcsolva a gép?

Második kérdés: A k*rva zugást ( rezgést) berezgeti a winyó a müanyag tartot nas-ban. Hogy oldottátok meg?
Egyenlőre nem jött semmi értelmes az eszembe.

(#330) denko válasza Zeláj (#328) üzenetére


denko
senior tag

Jelentkezz ki.
Töröld a cookikat, elözményeket stb browserben és jelentjezz be.

Most néztem, nekem is ezt mutatta, ki / be jelentkeztem és már adminba vitt be.

(#331) tatu611088 válasza Zeláj (#328) üzenetére


tatu611088
tag

igen, az az előző firmware-ről készült kép, az új már így néz ki amit linkeltél is.
a transmission-t leállítottad előtte, mielőtt a .json-fájlt módosítottad? és módosítás után kell újra elindítani a transmisson-t

(#332) tatu611088 válasza denko (#329) üzenetére


tatu611088
tag

wd-red winyóval esetleg halkabb, én próbáltam minden félét(nem nas-hoz fejleszett HDD-t használok), de nem sikerült sehogy se megfelelően lehalkítanom, ezért ki kábeleztem a spejz-be, és beraktam oda a NAS-t ;]

(#333) denko válasza tatu611088 (#332) üzenetére


denko
senior tag

wd-red van benne.
Nincs spájz és tv mellé raktam, ott kell megoldást találni :DDD

(#334) Anonymus23 válasza denko (#333) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ez érdekes, nekem is WD Red van benne, és szinte hangtalan.
Én azért azzal kezdeném, hogy kivenném, megnézném, hogy minden csavar a helyén van-e, és normálisan visszacsúsztatni. Esetleg szivaccsal, vagy valami szövettel lehet fixálni egy kicsit jobban, persze úgy, hogy a szellőzés megmaradjon.

;) - The Power of the Light Side

(#335) Zeláj válasza tatu611088 (#331) üzenetére


Zeláj
csendes tag

igen, leállítottam előtte.
aztán a settings.json-ban állítottam be felhasználónevet és átírtam a jelszót.
aztán mikor újraindítottam a TM-et, újra belenéztem a json-ba, és ott a jelszót át is formálta a saját képére, szóval elvileg ez sikeres volt.
Munkahelyről néztem ma, és még mindig simán beenged, de majd este otthon még ránézek.

(#336) Anonymus23 válasza Zeláj (#335) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azt is beállítottad, hogy autentikációt kérjen?

Ez a sor át lett írva így?
"rpc-authentication-required": true,

;) - The Power of the Light Side

(#337) Zeláj válasza Anonymus23 (#336) üzenetére


Zeláj
csendes tag

oops az kimaradt :)
most már rendben van, köszi a segítséget.

(#338) denko


denko
senior tag

erre valaki?

Új 520 user vagyok.
Hogy tudnám elérni a nas-t távolról / megosztani tartalmat külső hálozatra (más tudjon letölteni)?
Gondolom erre való a cloud szolgáltatás?
Találtam ezt a webdav leirást:[link]
Viszont ahogy látom ehhez pc-re telepit alkalmazást. Úgyis eltuom érni a nas-t ha ki van kapcsolva a gép?

[ Szerkesztve ]

(#339) Anonymus23 válasza denko (#338) üzenetére


Anonymus23
veterán

Pl erre való az FTP.
Az, hogy más a netről el tudja érni, ahhoz fix külső IP kell, vagy DDNS (akár ingyenes) szolgáltatás. Routerben portforward miegymás legyen beállítva.

;) - The Power of the Light Side

(#340) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

NSA320-ról váltottam erre a nasra. A 320-asra/ról úgy másoltam asztali géppel, hogy mindkét hdd fel volt csatolva hálózati meghajtóként. Az 520-ason viszont csak a megosztott könyvtárakat lehet külön-külön felcsatolni ha jól látom. Kényelmi szempontból esetleg van-e megoldás itt is a hdd-k hálózati helyként való csatolására?

szerk.: külön kötetként van a 2 hdd, szóval nincs raid tömb

Köszi,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#341) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

Valaki meg tudná mondani, hogy max. mekkora sávszélességű nettel boldogul el ez a NAS? Vagyis, hogy pl. egy 500 mbit-es kapcsolatnál tud-e letölteni full sávszélességgel?

Köszönöm

(#342) Upo válasza szjoci (#340) üzenetére


Upo
addikt

És ha csinálsz egy megosztást (könyvtárat) a hdd-n és mindent azon belül használsz, az miért nem jó?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#343) szjoci válasza Upo (#342) üzenetére


szjoci
őstag

Tudtam hogy túlbonyolítottam agyban :B
Egyszerű és nagyszerű, köszi :R

(#344) krealon válasza Hoorus (#341) üzenetére


krealon
veterán

"Valaki meg tudná mondani, hogy max. mekkora sávszélességű nettel boldogul el ez a NAS? Vagyis, hogy pl. egy 500 mbit-es kapcsolatnál tud-e letölteni full sávszélességgel?"

FTP protokollon elerheto lenne ez a sebesseg.
Ha torrent miatt kerdezed, akkor a valasz nem. 500 Mbps letoltes meg egy PC-t is megizzaszt.
100-120 Mbps korul lehet a vege, tekintve, hogy egy alacsony fogyasztasu, ARM processzor ketyeg a masinaban.

(#345) Hoorus válasza krealon (#344) üzenetére


Hoorus
őstag

Köszönöm a választ. :R

(#346) encory válasza Hoorus (#345) üzenetére


encory
tag

Ugye csak a beepitett torrent kliensben van maximum seed limit, a transmissionbe ez ugye nincs limitalva 10-ben right?

[ Szerkesztve ]

(#347) tatu611088 válasza encory (#346) üzenetére


tatu611088
tag

úgyvan :) nincs limit

(#348) mtibusz


mtibusz
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.
Azt mondjátok meg nekem, hogy mit nem értelmezek jól ?
Mert ez a fos nekem nem akar előjönni a telepíthető programoknál.
Jó helyre raktam ezt a web_prefix -et ?? :W

Kép:
[link]

pls. help :F

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#349) mtibusz válasza mtibusz (#348) üzenetére


mtibusz
tag

na probléma megoldva :K :DD

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#350) klrt


klrt
tag

Üdv urak!

Tulaja vagyok a címben szereplő nas-nak. Előre mondom, hogy most kezdek vele ismerkedni és nem értek hozzá. Olvasgattam a forumot és felmerült bennem a kérdés, hogy mi van olyankor, ha nem RAID-ben (azaz RAID1 ben (én nem tudtam mást beállítani)) használom és amit először raktam bele vinyót tönkre megy? Olyankor a másik vinyó tartalma is ugrik?
Először berakom az új vinyót ugye arra felrakja a kis dolgait, utána berakom a már meglévő tartalommal megtöltött vinyót azt meg leformázza?
Ha ez így működik akkor ez nekem kicsit furi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.