Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) atike válasza Jim Tonic (#49) üzenetére


atike
nagyúr

Nem bagatelizálni akartam...

Hanem megmutatni azt, hogy ilyen múltbéli infót lehet találni nem csak a Synology-ról... :U

És ismétlem - az hogy volt ilyen a múltban (mert igen volt) az nem egyenlő azzal, hogy naponta széttámadják. Nem jól gondolom?

(#52) Jim Tonic válasza atike (#51) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azért az a 1,5 év nem annyira múltbéli még. Tavaly májusban is volt valami a fotós szolgáltatás körül.

Igen, de általában csak sebezhetőségekről lehet híreket találni, nem konkrét esetekről, amikor lett egy halom fertőzött NAS.

A Syno a legnagyobb gyártó, így aztán valószínűleg inkább van a hackerek célkeresztjében, mint a többiek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#53) ncc1701


ncc1701
veterán

Előbb-utóbb abbamarad mindennek a támogatása, onnan szabad préda.

(#54) ballatom


ballatom
csendes tag

Szeretnék rajta futtatni
Torrent
Webserver
Plex
Ezt a hármat együtt elbirja az 540-es? Vagy izmosabbat keressek?
Valakinek nics tapasztalata ebben?

(#55) depmod válasza ballatom (#54) üzenetére


depmod
senior tag

Maga a plex elég hardverigényes, meg lennék lepve, ha jól és reccenés mentesen futtatná a NAS, de ha ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata, azt tényleg megoszthatná.
Nekem a 325-öst a PLEX simán kifektette (persze, mit is vártam :DDD) , innentől kezdve én ebben a szegmensben nem keresem a videostream integrált kódolásának opcióját, mert úgyis ráfázom :D .

[ Szerkesztve ]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#57) Boxi88


Boxi88
őstag

Helló

Kicsit kihalt ugyan a fórum, de felteszem a kérdést hátha:

Miután feltelepítettem a transmission-t, hogyan tudnám lejelszavazni? Mert ami az NSA310s-en működött itt nem sikerül, más lehetőséget meg nem találtam lejelszavazásra...

Előre is köszi a segítséget!

(#58) Upo válasza Boxi88 (#57) üzenetére


Upo
addikt

Pedig szerintem ugyanúgy kell mint a 310-en, nekem 325-ön működött. Meg kell keresni a settings.json-t, attól függ hogy a gyári repóban levő transmissiont rektad fel, vagy ffp van fent és az alól telepítetted, mert más helyen van. Abba kell beírni a nevet és jelszót a leírás szerint. Arra kell még figyelni, hogy ilyenkor ne fusson a transmission, le kell állítani. Ha megy közben, akkor hiába írsz bele bármit a konfig fájlba, visszaíródik az eredetire, mert menet közben a transmission időközönként újraírja a settings.json-t, és amit közben beleírsz, azt nem veszi figyelembe.
Tehát:
-transmission leállít
-settings.json szerkesztése
-transmission elindít
-öröm, boldogság!

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#59) Boxi88 válasza Upo (#58) üzenetére


Boxi88
őstag

Az a baj, hogy nem látni sehol a settings.json-t! Az admin mappában kellene lennie a zy-pkgs mappába, de ilyen mappa nincs...

(#60) Upo válasza Boxi88 (#59) üzenetére


Upo
addikt

Én még csak az előbb rendeltem meg az 520-at, holnap lesz itt.
Honnan kerested? Ha ssh-val belépsz, akkor kiadod a
find / -name settings.json
parancsot, és megvárod hogy hol találja meg.

Ha nem megy, akkor majd meg tudom nézni neked ha átköltöztettem a hdd-t az újba.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#61) Boxi88 válasza Upo (#60) üzenetére


Boxi88
őstag

Azt megköszönném! Nekem az 520, nem vette be a 310s-ből való vincsit, adatmásolgatás volt a vége.

(#62) Upo válasza Boxi88 (#61) üzenetére


Upo
addikt

Hát sajnos nem mára hanem holnapra igazolták vissza a szállítást. Pedig azt hittem, ha nem túl késő délelőtt megrendelem és még aznap átadják a szállítónak akkor a következő munkanapon odaviszik a kijelölt pickpack pontra (mint a régebbi hasonló rendeléseimnél), de nem, holnap kapom meg.
Pedig tegnap este a kimásolást is megcsináltam, már csak be kéne dobni a hdd-t, telepíteni, és utána visszamásolni az anyagot. Még jó hogy nincs rajta olyan sok adat, 2 óra alatt megvolt a másolás, olyan 95-97 MByte/s-l tolta asztali gépben.

Amúgy a gyári menüben levő transmissiont raktad fel, vagy ffp alól?

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#63) Boxi88 válasza Upo (#62) üzenetére


Boxi88
őstag

A gyárit, ffp-t nem ismerem, és mivel a régiben a gyárit is tudtam jelszavazni, azt hittem ez.is menni fog... De úgy néz ki tévedtem!

(#64) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Elolvastam a cikket és a fórumot is, de nem láttam letöltési tesztet. Az 520 vagy 540 milyen sebességgel tud letölteni az internetről? Nekem van egy 320-am, de az max 6-7MB/s-et tud.

(#65) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Tegnap nekem is megjött a NAS520. Életem első NAS-a, így elég láma dolgokkal kell kezdenem. Hogyan tudom helyi hálózaton kívülről elérni?
Win-ben hogyan lehet betűjellel ellátott hálózati meghajtóként felcsatolni a nas gyökérkönyvtárát? A főmappákat engedi, de macerásnak érzem így használni, magát a gyökérkönyvtárat szeretném egyetlen betűjellel ellátni.

Tegnap este már 2 db google drive fiókkal szinkronizáltam, egy frissen letöltött filmet az LG okostvről megnéztem egy szinkronos filmet. A feliratoshoz a feliratot nem olvasta be. A TV ezeken túl csak a média mappákat látja, az admin mappát, ahová a fájl letöltődött, nem. Az Android telefon fájlböngészőjéhez is hozzáadtam a nas-t, mint hálózati helyet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#66) Upo válasza macilaci78 (#65) üzenetére


Upo
addikt

Hú, most jött az értesítő hogy megjött az enyém is az átvételi pontra, mindjárt el is ugrok érte.
Gyökérkönyvtárat nem tudsz megosztani betűnek, én csináltam egy központi mappát amit megosztottam, az a gyökérmappa, mindent azon belül kell létrehozni amit látni akarsz alatta, és kész. Transmissiont is át lehet állítani hogy oda töltsön le, vagy lehet symlinkelni amit kell, és látszani fog.
Ha bele akarsz mélyedni, akkor itt már elég nagy tudásbázis halmozódott fel, a topik vége felé már az 520-ról is elég sok szó esik, mert szinte mindent ugyanúgy kell rajta csinálni mint a régebbieken.
De most mennem kell... :C

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#67) Upo válasza Upo (#66) üzenetére


Upo
addikt

Meg is van, mekkora nagy állat ez a 325-höz képest!
Jöhet az üzembe helyezés!

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#68) Upo válasza Boxi88 (#63) üzenetére


Upo
addikt

Ha be tudsz lépni telneten vagy ssh-n, akkor a gyári repóból felrakott transmission konfigurációja a régihez képest átkerült, az új hely:
/i-data/sysvol/.PKG/Transmission/config/Transmission/settings.json

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#69) macilaci78 válasza Upo (#66) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a topik, ahol eddig semmilyen kérdésemre semmilyen reakció nem érkezett. :(((
Ha nem boldogulok vele, akkor 2 hét elállás, mert nem tartok 30k-s kütyüt, mert egyszer csak jó lesz valamire....

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#70) Boxi88 válasza Upo (#68) üzenetére


Boxi88
őstag

Valamiért csak egy: "Permission denied" választ kapok... :(((

(szerk.)
Próbáltam úgy is, hogy le volt tiltva a transmission

[ Szerkesztve ]

(#71) Upo válasza Boxi88 (#70) üzenetére


Upo
addikt

Akkor valószínű nem root felhasználóval léptél be, hanem admin lehetett, root-nál a parancssori prompt vége # (pl.: root@NAS520:~#). Ha nem # van a végén hanem $, akkor be kell írni egy
su -
parancsot, jelszónak az admin jelszavát kell beírni. Így már engedni fogja a szerkesztést.
Előtte mindenképp tiltani kell a transmissiont, ha megy és úgy szerkeszted akkor a transmission leállításakor/újraindításakor kitörli az általad beírt sorokat, mert olyankor újraírja a settings.json-t az éppen futó konfigurációval (amiben ugye még nincs benne a jelszó).
Tehát tiltás, akkor leállításkor beírja a transmission az éppen aktuális konfigurációt. Beszerkeszted a nevet, jelszót, elmented, és utána indítod a transmissiont, akkor jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#72) a8l


a8l
aktív tag

Sziasztok
Van egy ilyen 520-as nas-om és sehogy sem tudok JBOD-ot létrehozni.
1 lemezzel minden ok disk group 1 basic kötet, beteszem a másik lemezt(mindkettő wd red 3TB) és disk group 2 -t hoz létre, de nem tudom megadni hogy a kötet JBOD legyen(ha jól tudom ez amikor két külön meghajtóként kezeli és nem egy összevont lemezként amit nem szeretnék)
Erre lenne szükségem hogy külön kezelje mert így ki tudom venni a 2. meghajtót és kicserélem egy másikra akár, de ha nem is cserélem akkor is jobb így, ha meghal az egyik akkor a másik függetlenül tovább működik.
Hogyan tudnám beállítani a JBOD-ot?
Az áttekintésnél ott van a 2. lemez is, de pl total commanderben nem látom, ugyanúgy 2,7TB-ből 700szabad mint eddig.

Szerk:
Közben rájöttem. Admin oldalon a megosztásoknál csináltam egy új mappát erre a lemezre és már látszik a teljes új meghajtó.

Egyébként nagyon csökkent a színvonal wd rednél. Van egy 2-3éves meghajtóm az hangtalan, erre ma beteszem a vadi újat és jóval hangosabb ahogy dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#73) Boxi88 válasza Upo (#71) üzenetére


Boxi88
őstag

Sikerült! Nagyon szépen köszönöm! :R

(#74) Boxi88 válasza Upo (#71) üzenetére


Boxi88
őstag

Abban véletlenül nem tudnál nekem segíteni, hogy mikor a transmission-ba más helyre akarok letölteni mint amit megadtam alap értelmezetnek, akkor miért fagy ki a transmission és teker 100%-on a nas?

Tehát alap esetben az admin/transmission/ mappába tölt (ami jó is), de ha a torrent hozzáadása után én átírom neki, hogy a photo/transmission-ba töltsön akkor megfagy. Pedig nem bánnám ha több mappába is tudnék tölteni egyszerre, ha már a 310s-nél tudtam...

Előre is köszi ha kipróbálod, hogy nálad ez működik-e?!

(#75) interstate76 válasza Upo (#71) üzenetére


interstate76
addikt

Ha Transmission Remote GUI-ban beállítok egy felhasználónevet és egy jelszót, az sem marad meg?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#76) tatu611088


tatu611088
tag

Sziasztok!
Teljesen kezdő vagyok nas témában.. Nemrég vettem egy nas520-at, szeretnék rá PLEX-et felrakni, de az FFP felrakásnál már el akadok.. Valaki tudna nekem egy szájbarágós leírást csinálni, letöltési linkekel együtt? Köszönöm! :R

(#77) Upo válasza Boxi88 (#74) üzenetére


Upo
addikt

Nálam is rendszerezve van,de az alap letöltési mappán belül megadva. Tehát admin/transmission/linux admin/transmission/photo admin/transmission/iso stb.
Szerintem amit te megadtál, arra a transmissionnak nincs jogosultsága. Tehát az admin/transmission mappán belül nyíló mappákba tudsz dolgozni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#78) Multibit válasza a8l (#72) üzenetére


Multibit
veterán

Rosszul tudod. JBOD esetén össze van vonva a két HDD. Nem ismerem a Zyxel felületét, ezért nem tudom, hogy mit kell választani a független kötetek kialakításához.

(#79) Upo válasza interstate76 (#75) üzenetére


Upo
addikt

Nem pontosan értem mire gondolsz. A settings.json-ban beállítasz nevet, jelszót. Utána a gui-ban a szerver konfigurációnál autentikáció szükséges bepipálva, beírod ugyanazt a nevet, jelszót. Rákérdezés a jelszóra négyzetben ne legyen pipa. Leokézod, és utána meg kell maradjon. Nálamlegalábbis megmarad, 5.0.1 verzió van telepítve belőle.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#80) interstate76 válasza Upo (#79) üzenetére


interstate76
addikt

Én csak a laptopon futtatott GUI-ban állítottam be jelszót, amikor először kapcsolódtam a NAS-on futó Transmission-höz, hogy másik gépről már csak jelszó magadásával lehessen letöltést indítani, de természetesen így nem is működik.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#81) interstate76 válasza tatu611088 (#76) üzenetére


interstate76
addikt

Engem is érdekelne, hogy ugyanúgy kell-e feltenni a Plexet, mint NSA310-esre, vagy valamit máshogy kell csinálni.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#82) a8l válasza Multibit (#78) üzenetére


a8l
aktív tag

Nekem mindegy, másik topikban írta valaki hogy ez a jbod.
A lényeg hogy működik úgy ahogy szeretném tehát a 2. meghajtó teljesen külön van, ha kiveszem akkor is működik tovább az 1. Így ki lehet cserélni a 2.-at ha éppen arra van szükség.
Megosztásoknál csináltam egy új mappát ami a 2. drive-ot használja csak.
Amúgy is az új red ami jóval hangosabb mint a régi 3éves. Lehet veszek egy használtat ami régi széria ha csendesre vágyok, nevetséges hogy egyre szarabbat árulnak.

(#83) Boxi88 válasza Upo (#77) üzenetére


Boxi88
őstag

Ahham értem, akkor mindegy, köszönöm szépen! :R

(#84) Upo válasza interstate76 (#81) üzenetére


Upo
addikt

Nagyjából ugyanúgy. Nálam az admin megosztásban kellett létrehoznom egy zy-pkgs mappát, és abba bemásoltam a mijzelf féle web_prefix fájlt. Mást nem, csak azt. Utána a packages alatt frissítettem a listát, megjelent a metarepository, felraktam, újra frissítés, és már van ffp lehetőség. Onnan már ugyanaz mint a 310-en.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#85) macilaci78 válasza Upo (#84) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Na, akkor picit szájbarágósabban azok kedvéért, akik életük első nasával küzdenek. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#86) Upo válasza macilaci78 (#85) üzenetére


Upo
addikt

[link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#87) interstate76 válasza Upo (#84) üzenetére


interstate76
addikt

Köszönöm! :R

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#88) interstate76


interstate76
addikt

Nem vagyok egy régi motoros NAS-ok terén, szóval lehet, hogy a zöldfülűségem miatt, de igencsak meglepődtem rajta, hogy 1 szem letöltés futtatása mellett folyamatosan 30% környékén volt a CPU-használat. Felét a TM adta, a másik felét pedig egy httpd nevű folyamat. Ez utóbbi egyébként mit csinál?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#89) tatu611088


tatu611088
tag

Eljutottam oda, hogy fent van az ffp, el is kezdtem "telepítgetni"a plex-et ez alapján.
egy ilyen hibára futottam: sh /ffp/start/plexmediaserver.sh
Usage /ffp/start/plexmediaserver.sh [ start | stop | status | restart | install [ /path/to/file ] | uninstall ]

install [ /path/to/file ] will install Plex Media Server from a Synology Arm package.
If the file is omitted, the script will try to download
http://plex.r.worldssl.net/PlexMediaServer/0.9.7.11.386-d353989/PlexMediaServer-0.9.7.11.386-d353989-arm.spk
If that fail, try to download it yourself at http://www.plexapp.com/getplex/
You need the Synology Arm download

Innen hogy kéne tovább mennem? Bocs ha nagyon láma kérdés..

(#90) Upo válasza tatu611088 (#89) üzenetére


Upo
addikt

Csináld amit ír. Parancssorba beírni, hogy
/ffp/start/plexmediaserver.sh install
és akkor feltelepíti

(#88) interstate76:
httpd az a web server, az szolgálja ki a wewbes felületet.
Nem tudom hogy van beállítva, de szerintem letöltés indításakor lehet hogy preallokálja a letöltendőket, az felnyomja a terhelést, de azután visszaáll kisebb terhelésre.
NSA325-ön ilyenkor azért simán verdeste az elején a 100%-ot, én épp azon élvezkedek most, hogy simán elintézi az 520 ilyen kis terhelésen.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#91) tatu611088 válasza Upo (#90) üzenetére


tatu611088
tag

Igen, de kiír egy ilyet:
root@NAS520:~# sh /ffp/start/plexmediaserver.sh install
Installing Plex
wget: bad address 'plex.r.worldssl.net'
Download failed!

(#92) interstate76


interstate76
addikt

Van olyan, akinek ez sikerül az 520-ason?

wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh
chmod a+x /ffp/bin/uwsiteloader.sh
uwsiteloader.sh

A memiks repo kivételével bepipáltam mindent, de utána sem lett sima az út... itt a történet.

Aki átvergődött ezen a részen, az írja már le nekem, legyen kedves, hogy hogy csinálta! Köszönöm!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#93) interstate76 válasza interstate76 (#92) üzenetére


interstate76
addikt

A megoldás.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#94) tatu611088 válasza tatu611088 (#91) üzenetére


tatu611088
tag

Sikerült feltennem a plexet, de valami még mindig nem smakkol:
root@NAS520:~# sh /ffp/start/plexmediaserver.sh status
Plex Media Server is running...
plex 18117 0.4 1.6 151228 16940 pts/0 Sl 10:41 0:01 /ffp/lib/plexmediaserver/Plex Media Server
plex 18188 0.2 1.4 152912 14312 pts/0 Sl 10:41 0:00 /i-data/54fe976d/.PKG/ffp/ffproot/ffp/lib/plexmediaserver/Plex DLNA Server
root 20036 0.0 0.0 2920 928 pts/0 S+ 10:45 0:00 sh /ffp/start/plexmediaserver.sh status

viszont a webes felületen: http://192.168.0.18:32400/web/index.html 404 not found

(#95) interstate76 válasza interstate76 (#93) üzenetére


interstate76
addikt

Na, ezt már szeretem! :K A Plex szkenneli a fényképeinket, a NAS mégis teljesen csendes. A Samu HD753LJ természetesen nem a világ leghalkabb eszköze, kerreg kicsit, de úgyis noti hdd-re fogom cserélni, csak még be kell szerezni a megfelelőt. A CPU 100%-on pörög, de szkennelés közben ez teljesen természetes dolog, és így is csak 40°C-os.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#96) Upo válasza interstate76 (#93) üzenetére


Upo
addikt

Akkor te is root-al képtél be ssh-n, akkor keveri össze a PATH-ot. beírod hogy su és nyomsz egy entert, és már jó a path, nem kell semmi export meg piszkálás. Az is jó, ha admin felhasználóval lépsz be és utána su parancs.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#97) interstate76 válasza Upo (#96) üzenetére


interstate76
addikt

Így tényleg egyszerűbb lett volna :K , de a lényeg, hogy végül sikerült megoldani.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#98) interstate76


interstate76
addikt

Na, kész a képek szkennelése, LAN-on belülről és kívülről is elérem/elérjük őket, ami szuper!

Viszont a CPU-terhelés továbbra is magas (65-70%-os): hol az ffmpeg (erről nem tudom, micsoda), hol a python (erről pedig azt hittem, visszaesik, ha vége a szkennelésnek) folyamat miatt. A kettő közül az egyik mindig 50% körül van, és mellette 15-20% között van a httpd nevű folyamat.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#99) interstate76 válasza interstate76 (#98) üzenetére


interstate76
addikt

Benéztem, LAN-on kívülről nem érem el a Plex szervert. Amikor megpróbálok bejelentkezni (LAN-on belülről, böngészőben, a NASIP:32400/web címen) a Beállítások/Általános/Szerver menüpontban, akkor azt írja ki, hogy "Hiba lépett fel a Plex bejelentkezéskor." A 0.9.12.13 verzió van fent a NAS-on és a routeren beállítottam a port forwardolást.

Ezt mi okozhatja? Vagy érdeklődjek inkább a Plex topikban?

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#100) interstate76 válasza interstate76 (#99) üzenetére


interstate76
addikt

Hátha mást is érdekel, justice84 kolléga segtségével megoldódott a dolog: miután bejelentkeztem a plex.tv felületen, utána már a NASIP:32400/web címen elérhető adminisztrációs felületen is meg tudtam ezt tenni és immáron LAN-on kívülről is elérhetőek a plexes megosztások. Hurrá! :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.