Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) BViktr válasza ShERiFF91 (#150) üzenetére


BViktr
tag

Hello.
Itt is web_prefix et kell létrehozni a zy-pkgs mappába.
Ha ez megvan megjelenik egy metarepository amit fel kell telepíteni. Ezután már benne lesz az ffp a telepíthető alkalmazásokban.
:))
Itt is van: http://zyxel.nas-central.org/wiki/3rd_party_zypkgs

[ Szerkesztve ]

(#152) lappy


lappy
őstag

Hogyan lehet elérni androidon keresztül egy Nas520-at.
A Zcloud nevű alkalmazás wifin jól megy, de távolról hibát add fel. Egyáltalán lehet ezzel az alkalmazással pl. torrentet elindítani, másolni stb.
Vagy van egy jobb alkalmazás?
Mit kellene beállítani ? DNS, stb

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#153) BViktr válasza lappy (#152) üzenetére


BViktr
tag

meg is valaszoltad a kerdest. dns kell hozza.

(#154) ShERiFF91 válasza BViktr (#151) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

köszi szépen, közben megoldódott :)
viszont még egy extra kérdés:
Transmission-ben hogy kell beállítani, hogy ha egy mappába bemásolok egy torrentet, akkor egyből indítsa is el, ne kelljen külön az UI-ban felvenni? settings.json-ban láttam egy ilyen paramétert, ahol be is írtam az elérési útvonalat és engedélyeztem a funkciót, de valamiért nem veszi fel a .torrent fájlt...

(#155) lappy válasza BViktr (#153) üzenetére


lappy
őstag

Be lett állítva de mégsem tudom elérni (valószínű rosszul)

miket kellene beállítani? és hogyan, mire

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#156) BViktr válasza ShERiFF91 (#154) üzenetére


BViktr
tag

Hogy írtad be az elérési útvonalat konkrétan?

(#157) BViktr válasza lappy (#155) üzenetére


BViktr
tag

Mi lett beállítva és hogyan?
Routerben dynamic DNS?
Upnp engedve?

(#158) lappy válasza BViktr (#157) üzenetére


lappy
őstag

Szia!

A router kapott egy DNS ip címet ami fix.
A DDNS engedélyezve van, az Upnp nél az összes port engedélyezve.

A router egy tp-link 3600-as

De ha leírod hogy mit hogyan kellene akkor azzal megpróbálnám.

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#159) BViktr válasza lappy (#158) üzenetére


BViktr
tag

"A router kapott egy DNS ip címet ami fix." ??? Ez nem így működik.
Előbb regisztrálnod kell egy host nevet. Ingyenes szolgáltató és a tplink is támogatja pl.: noip.com
A regisztrált host nevet kell megadnod a ddns-nél a routerben + user pass amivel regisztráltál a noip oldalára.
Ha ez sikerül ellenőrizni kell, hogy valóban működik-e.
ping regisztralt.host.név
ha érkezik válasz akkor jónak kell lennie.

(#160) lappy válasza BViktr (#159) üzenetére


lappy
őstag

A regisztráció az megvolt.
és a ping után nem jött válasz
akkor mi a teendő mit állítsak be?

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#161) BViktr válasza lappy (#160) üzenetére


BViktr
tag

A pingrol is tudsz kepet?

(#162) lappy válasza BViktr (#161) üzenetére


lappy
őstag

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#163) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!
Nyugtassatok meg, hogy ha az 520-asomban lévő 1db 2Tb-os winyó mellé (melyeken egy halomnyi adat van) beteszek egy pontosan ugyanolyan méretű és típusú winyót, akkor az automatikusan RAID1-be rakja a második lemezt anélkül, hogy az elsőről mindent törölne.
Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#164) ShERiFF91 válasza BViktr (#156) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

Ennek az állományak a tartalmát:
/i-data/sysvol/.PKG/Transmission/config/Transmission/settings.json

módosítottam a következő értékekre:
"watch-dir": "/etc/zyxel/storage/sysvol/admin/download/Transmission/torrent/",
"watch-dir-enabled": true

(#165) Upo válasza ShERiFF91 (#164) üzenetére


Upo
addikt

De ugye leállítottad előtte a transmissiont? Ha nem akkor nem csináltál semmit, ha megnézed újra akkor nem marad meg olyankor a beállítás.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#166) ShERiFF91 válasza Upo (#165) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

a transmissiont nem állítottam le, de a beállítás megmaradt. induláskor olvassa csak be a paramétereket?
mert akkor csinálok neki egy restartot

(#167) BViktr válasza lappy (#162) üzenetére


BViktr
tag

http://kb.zyxel.com/KB/searchArticle!gwsViewDetail.action?articleOid=014720&lang=EN

(#168) lappy válasza BViktr (#167) üzenetére


lappy
őstag

A Telnet-et miért kapcsolja ki mindig.
Beállítom de következő belépésnél már megint OFF :O

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#169) lappy válasza lappy (#168) üzenetére


lappy
őstag

Sikerült ezt a lépést megoldanom, de még nem próbáltam ki hogy elérem- e kívülről (majd holnap tudom megnézni)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#170) Richard


Richard
őstag

Sziasztok!

Adott egy NAS520 és a gyári Transmission. A csomagkezelőből feltelepítettem, és szeretném módosítani a settings.json filet. A NAS-on az 5.20-as FW van fent.
A beállításokban engedéyeztem az SSH-t, belépek mint root és ez a prompt fogad: ~ #:

Beírom a következőt:

/i-data/sysvol/.PKG/Transmission/config/Transmission/settings.json

és jön a permission denided felirat.

A transmission természetesen le van állítva ez idő alatt.

Hogyan tudom módosítani a settingst?

Köszönöm!

(#171) Upo válasza ShERiFF91 (#166) üzenetére


Upo
addikt

Mindenképp le kell állítani szerkesztés előtt.
Egyrészt induláskor olvassa be a paramétereket, ami még nem volna gond. De leállításkor az aktuális paramétereket menti. Tehát ha neked még mindig benne van amit beírtál akkor azóta még nem állítottad le a transmissiont? Mert ha leállítod, már el is tűnik. Akkor megszerkeszted, utána elindítod, akkor jó lesz.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#172) Upo válasza Richard (#170) üzenetére


Upo
addikt

Nem parancsként kell elindítani, mert ez egy szövegfájl, hanem valami szerkesztővel szerkeszteni. Nem tudom hogy milyen csomagok vannak telepítve.
Egy windowsos egérembernek még talán a legegyszerűbb letölteni a WinScp-t, azzal csatlakozni. Az SFTP protokoll jó, beírod a csatlakozási adatokat ugyanúgy mint az ssh-nál. Jobb ablakban elnavigálsz az általad írt útvonalon a fájlhoz, és F4 gombbal szerkeszted.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#173) ShERiFF91 válasza Upo (#171) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

Igen, közben mókoltam rajta egy keveset, valóban úgy van, ahogy írod. Először service stop, paraméter beállítás, majd service start és így már működik is. :) köszi a segítséget!

(#174) ShERiFF91 válasza Upo (#172) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

Szerintem mivel nem egy nagy fájl, ezért vi editorral simán szerkeszthető:
vi /i-data/sysvol/.PKG/Transmission/config/Transmission/settings.json

"i"-vel tudsz beleírni, Ctrl+C a kilépés insert módból, aztán ":wq" a mentés-kilépéshez

ha így nem megy, akkor én még próbálkoznék a jogosultságok felülvizsgálatával, bár a root szerintem alapértelmezetten tud bele írni
"ls-l"-el tudod ellenőrizni pl a Transmission mappában található settings.json fájlt:
ls -l /i-data/sysvol/.PKG/Transmission/config/Transmission/settings.json
chmod-dal pedig tudod módosítáani az írási/olvasási jogokat

[ Szerkesztve ]

(#175) Upo válasza ShERiFF91 (#174) üzenetére


Upo
addikt

Én ismerem a vi-t, de a beírása alapján eszembe nem jutott volna vi-t vagy vim-et ajánlani, nem egy parancssoros embernek tűnik. Még gondolkoztam hogy a hsz végére beírjam, hogy ha gonosz akartam volna lenni akkor vi-t ajánlok, de végül nem írtam be, nem kezdőnek való vidék az. Szerintem jogosultság gond se lehet, root-ként lépett be, és # promptot kapott. A winscp-t gondoltam a legegyszerűbben megvalósítható megoldásnak, esetleg lehet mijzelf metarepository-t felrakni és ott van mc, vagy FFP, de ehhez nem kell semmi más, és total commander szerű felületet ad. Direkt letöltöttem, kipróbáltam, és működik.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#176) ShERiFF91 válasza Upo (#175) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

ne érts félre, nem azt mondtam, hogy a Te megoldásod nem jó, csak ajánlottam egy másik opciót :P

(#177) Gólya.


Gólya.
tag

eDigital BF:
Rendelés leadva: 2016 nov. 18
Végösszeg 28 490 Ft
Beszerzésre vár

Valakinek sikerült megkapnia?

(#178) lappy válasza Gólya. (#177) üzenetére


lappy
őstag

Szia!

Azóta már üzembe is helyezve :DD

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#179) MaCS_70 válasza Gólya. (#177) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is éppen efelől akartam érdeklődni. Van két visszajelzésem, de 20-a óta néma csend.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#180) GAthersw válasza Gólya. (#177) üzenetére


GAthersw
csendes tag

Szia!

Nekem akkor szerencsém volt, mert 19-én már át is vettem a Camponában lévő Edigitalban.

(#181) ssid3956 válasza Gólya. (#177) üzenetére


ssid3956
tag

Szia
Nekem is dettó ugyanez. Kezdek aggódni hogy valami nem ok... Írtam hétfőn üzenetet az ügyfélszolgálatnak, hogy mi van, de azóta sincs válasz.
Ha valami infód van, akkor légyszíves oszd meg velünk is itt a fórumon :D

(#182) konyi79


konyi79
addikt

(#180) GAthersw
Én pont így jártam, másnap átvehettem a helyi boltjukban.

[ Szerkesztve ]

(#183) MaCS_70 válasza konyi79 (#182) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vannak egyenlők, és vannak még egyenlőbbek! Eléggé orwelli cég ez az Edigi... ;]

Az ügyfélszolgálat egyébként szinte sosem válaszol... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#184) section9


section9
őstag

Nézzétek meg a címet a rendelés oldalán. Nekem hiányzott a város és az irányítószám ezért nem tudták kiküldeni. Miután ezt leboxoltam velük telefonon, még aznap postára adták.

(#185) MaCS_70 válasza section9 (#184) üzenetére


MaCS_70
félisten

A boltjuk még megvan, és gondolom, annak a címét csak ismerik -- én pedig bolti átvételt kértem.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#186) section9 válasza MaCS_70 (#185) üzenetére


section9
őstag

Csak mondom, hogy nekem mi volt a probléma és annak a megoldása. Nem mondom, hogy nálatok ez lesz, de annyi idő csak nem fáj, hogy megnézzed a rendelés részleteit az edigitalos felületen, hogy minden oké-e. Egyébként az én címem is megvolt adva a profilomban, a név és az utca stimmelt, de mivel nem volt város+irányítószám ezért mégsem hozták ki.

(#187) ssid3956


ssid3956
tag

Ez lesz itt a baj ... Nincs készlet. Kifutott a termék.

(#188) konyi79 válasza MaCS_70 (#183) üzenetére


konyi79
addikt

Én tavasszal fényképezővel jártam így. Betolták a Sony ILCE-6300 vázat 400k-ért megjelenéskor, de nem volt még kapható. Elő is rendeltem, mert minden máshol 440-en nyitott. Persze törölték a rendelést, nem tudják szállítani. :((( De azért majd egy hónapot vártam erre. A semmire.

De csak vigasztaljalak benneteket: Ne sírjátok annyira, szerintem messze nem annyira stabil az 520, mint a pl a 310. Legalábbis az 5,2fw-rel valami nem okés...

[ Szerkesztve ]

(#189) MaCS_70 válasza konyi79 (#188) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jaja, itt az ssid által is linkelt történet bontakozik ki.

Tavaly egy side-by-side hűtőt rendeltünk, amit brutális késéssel szállítottak, minek következtében a leváltandó, de még jó hűtőszekrényeink a nyakunkon ragadtak, ráadásul a szállítók nem voltak hajlandóak felhozni, mert szerintük nem fért el a lépcsőn, úgyhogy a feleségemmel kellett felszenvednünk. Elfért...

NAS-ügyben mondjuk a 326-os is elég lehet, azonos arányú kedvezménnyel -- ha jól gondolom, itthonra megfelelne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#190) interstate76 válasza konyi79 (#188) üzenetére


interstate76
addikt

5.20 esetén milyen problémák jelentkeznek? 5.11-gyel atomstabil, ezért nem is nyomtam rá a frissítésre - hála Istennek, ugyanis nem te vagy az első, aki szidja az 5.20-ast.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#191) Richard válasza Upo (#172) üzenetére


Richard
őstag

Köszönöm, működik!

(#192) konyi79 válasza interstate76 (#190) üzenetére


konyi79
addikt

Először a TM-nel szívtam.
De ettől függetlenül nem stabil. Néha eldobja a hálózatot, egy gépről se elérhető. Meg belassul. Most pl nem tudom miért, csak 10-11 MB/s-el másol hálózatról. Ha kikapcsolom a TM-t akkor is. Mintha nem menne, csak 100Mbiten, fogalmam sincs miért..

(#193) interstate76 válasza konyi79 (#192) üzenetére


interstate76
addikt

Furcsa, főleg, hogy a fw-frissítés miatt jönnek elő ilyen hibák.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#194) konyi79 válasza interstate76 (#193) üzenetére


konyi79
addikt

Na ezt nem tudom, mikor bedugtam első volt a fw frissítés. Szóval nem ismertem az előtte lévőket, de addig hasonlókról tényleg nem hallani.

(#195) interstate76 válasza konyi79 (#194) üzenetére


interstate76
addikt

Én is fw-frissítéssel kezdtem, de akkor még - hála Istennek - az 5.11-es volt a legújabb.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#196) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Hát gyerekek én úgy megbántam, hogy lecseréltem a 325v2-t erre az 520-as, mint a kutya ami hatot kölykedzett.
Semmivel sem tud többet, viszont legalább egy komolyabb terhelésre újraindítja magát.
Pl töltök lefelé 2-3 torrentet egyszerre, és elkezdek közben másolni hálózaton, egyszerűen összefossa magát, és újraindul...
Nem ma kezdtem a nassolást (210,310,325v2 és most ez), de ez nagyon gáz.

;) - The Power of the Light Side

(#197) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok.

Az miért van, hogy látok több IP címet is mikor zárva van az SSH.

[ Szerkesztve ]

(#198) MaGa válasza Anonymus23 (#196) üzenetére


MaGa
csendes tag

Én is EDigital-nál rendeltem, de még nem érkezett meg. Ettől függetlenül nézegetem a beírásaitokat, mert érdekelnek a tapasztalatok.
Az új FW-re kapcsolatban az alábbi linket talán érdemes megnézni:
http://forum.nas-central.org/viewtopic.php?f=303&t=19171&sid=12689167f192db0df6d2285595f54028

Hangsúlyozom, még nincs ilyenem (NSA325v2-t cserélne le), de hátha segít a fenti link.

Üdv

(#199) Anonymus23 válasza MaGa (#198) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ezt nem értem mennyiben lenne válasz az én problémámra, ott egyszerű userfail volt, nem frissítette le a programcsomagokat.

Nekem az a gond, hogy komolyabb terhelésre újraindul az egész NAS. Más is panaszkodott már erre a hibára.
Ez hardveres gond lesz szerintem.

;) - The Power of the Light Side

(#200) MaGa válasza Anonymus23 (#199) üzenetére


MaGa
csendes tag

Csak tipp volt.
...talán másnak még jól jöhet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.