Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Somatom válasza a8l (#600) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt nem is értem. Ez miért tiltás, miért nem csak figyelmeztetés? Mi az, hogy nem biztonságos? Az SMB alapból csak belső hálón működik, VPN -nel kellene megerőszakolni ahhoz, hogy külső hálón is menjen. Ha csak belső hálózatot használok, akkor milyen biztonsági kockázatot rejt az SMB1?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#602) Zoltn


Zoltn
senior tag

Sziasztok!

Most nézem, hogy van új FW5.21. Megéri felpakolni a 5.20 helyett?

"Music is your only friend. Until the end!"

(#603) Bélaaaa válasza Zoltn (#602) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Gondolom, azért adták ki, nem?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#604) mobilizmo válasza a8l (#600) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem lehet, hogy ez a TC hülyesége? Egyébként én is azt használom amióta az eszemet tudom, de most megnéztem Intézőben, akarom mondani Fájlkezelőben és ott úgy van ahogy te szeretnéd. Van egy NAS520 ikon -> klikk és ott vannak a megosztások, nekem mind a három.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#605) a8l válasza mobilizmo (#604) üzenetére


a8l
aktív tag

Milyen w10 verziód van?

(#606) mobilizmo válasza a8l (#605) üzenetére


mobilizmo
addikt

[kép]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#607) a8l válasza mobilizmo (#604) üzenetére


a8l
aktív tag

Nem a TC hülyesége, mert mindkét gépen ez volt a frissítés óta, és nem csak TC-ben nem látszott egyik nas sem hanem windows intézőben sem.
Elsőre nem tudtam mi lehet a baj, weben elértem őket. Aztán a win10-es topikban egyből rávágták a smb1 dolgot, és utána már rengeteg írást találtam erről mindenfelé.
Nem tudom nálad hogyan működhet mégis alapból, mert az új build letiltja az smbv1 protokollt. A lényeg hogy sikerült visszakapcsolni vezérlő pultból és már nálam is minden ok.
Van egy laptopom amit nyár óta nem frissítek, még netet se nagyon adok neki mert van egy program ami kék halált dob indításkor az egyik júniusi win10 frissítés óta, töröltem azt az update-et és letiltottam a windows update-et, remélem így nem fog frissülni amig nem akarom.

(#608) mobilizmo válasza a8l (#607) üzenetére


mobilizmo
addikt

Akkor nekem valami különleges Windows-om van.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#609) Upo válasza a8l (#607) üzenetére


Upo
addikt

Nekem sincs gondom vele. Szerintem a hálózatfelderítés is ki van kapcsolva, az is még kőkorszaki SMB csökevény. Intézőben a címsorba beírod hogy \\nas520 és már ott is van. Vagy ha átnevezted akkor azt amire nevezted.
Nem állítgattam semmit, nem csak az smbv1-et viszi az 520. Amikor bekapcsoltad, akkor más szolgáltatások is elindulnak, azért tudod tallózni a hálózatot. Szerintem felesleges, az erőforrásokat is jobban fogja, egyszer kell beállítani hálózati meghajtókat, akkor meg beírom kézzel hogy \\nas520 oszt jónapot. :N

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#610) Indiant


Indiant
addikt

Sziasztok!
Van értelme ilyet venni egy tv-hez és egy LE-s médialejátszóhoz?
Eddig külső winyókat használtam.
Mi lehet a reális ára használtan?

(#611) mobilizmo válasza Indiant (#610) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én 30-ért vettem nyáron garist. 46 volt az utolsó ár, most úgy látom nem is kapni. Aprón sincs most.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#612) Indiant válasza mobilizmo (#611) üzenetére


Indiant
addikt

Köszi, csak nem tudom van-e létjogosultsága. (esetemben)
Nem tudom 30e-ért lenne-e értelme. (ennyiért már kapok egy jó nagy winyót...

(#613) Somatom válasza Indiant (#612) üzenetére


Somatom
veterán

Szerintem van. Én egy 310 -est vettem és remek vétel volt. Több boxot kiszolgált már. Csak azt sajnálom, hogy a Gdrive kliens lehalt benne (fejlesztés hiányában). LE -hez talán nem annyira lenne lényeges, Android eszközökhöz viszont hasznos feature.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#614) Indiant válasza Somatom (#613) üzenetére


Indiant
addikt

Köszönöm szépen a válaszod. Persze, biztosan hasznos, csak ugye eddig nem használtam ilyesmit és nem akarom a pénzt kidobni.

(#615) Upo válasza Somatom (#613) üzenetére


Upo
addikt

520-on megy a gdrive kliens, most lőttem be. Google accounts-on kell engedélyezni a zyxel klienst, utána a kapott kódsort beilleszteni a nason és kész.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#616) Somatom válasza Upo (#615) üzenetére


Somatom
veterán

Tudom. De, nekem 310 van, amihez a Zyxel nem adott ki javítást azután, hogy a Google változtatott a Gdrive elérésén. Van kliens, csak nem működik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#617) Upo válasza Somatom (#616) üzenetére


Upo
addikt

Ez érdekes. A zyxelnél a 310-re 0.4.0 googledriveclient van fent a repóban. Van még egy nsa325-öm, annak is 0.4.0 a googledriveclient verziója. Most próbáltam ki, látszólag működik, legalábbis a fiókomat jelzi, és most azt írja hogy szinkronizál. A mappában is gyűlnek a fájlok.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#618) Upo


Upo
addikt

A napokban láttam, hogy jött frissítés ffp csomagra, és balga fejjel ráfrissítettem. Na ettől az összes ffp csomagom eltűnt. Gyári csomagkezelő is bebolondult, 3 csomagot írt és nem talált többet. SSH alatt is olyan hibaüzeneteket produkált, hogy letettem a hajam. Ffp-t visszajátszottam, de slacker cuccok se akartak menni. A hibaüzenetek alapján keresve elkezdtem kézzel csomagokat telepíteni, de ahogy mentem előre egyre több hiba jött elő. Aztán az egyik másfél oldalas hiba ahogy elment előttem, eldöntöttem hogy vége, ki fogom resetelni. Tartottam magam az 5.11-en, de mondom ha már lúd legyen kövér, befrissítettem 5.21-re. Fiókokat leválasztottam, package-ket töröltem, firmware frissítés lement 5.21-re simán. (Jó ég, ez az ablakos ikonos felület valami szörnyű, ami az 5.11-en még a nemrég berakott "karakteres" felület volt, az már itt ablakos, lassú tetű, pörgő karika minden kattintásra
Aztán kezdtem volna a kályhától. Metarepository felment, utána az ffp csomag is. Viszont az uwsiteloader már problémás. A reset után ebben a fázisban levő wget nem ismeri a https protokollt! A közkézen forgó parancssorra Uli site-ja http/302-vel átirányít https-re, arra meg a wget leáll ismeretlen protokoll miatt. Jó, kézzel a készülékre került. Futtatáskor szintén kiugrik, a hibaüzenetet kinyerve szintén https átirányítás történt, és nem hajlandó elfogadni Uli Letsencrypt-es cert-jét.

--2018-03-06 13:11:38-- http://wolf-u.li/u/439
Resolving wolf-u.li... 2a01:488:66:1000:2ea3:4c22:0:1, 46.163.76.34
Connecting to wolf-u.li|2a01:488:66:1000:2ea3:4c22:0:1|:80... failed: Network is unreachable.
Connecting to wolf-u.li|46.163.76.34|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 302 Found
Location: https://wolf-u.li/downloads/4554-bff1e89e4cb361c3447f55661daa971a/sites.txt [following]
--2018-03-06 13:11:38-- https://wolf-u.li/downloads/4554-bff1e89e4cb361c3447f55661daa971a/sites.txt
Connecting to wolf-u.li|46.163.76.34|:443... connected.
ERROR: cannot verify wolf-u.li's certificate, issued by `/C=US/O=Let\'s Encrypt/CN=Let\'s Encrypt Authority X3':
Unable to locally verify the issuer's authority.
To connect to wolf-u.li insecurely, use `--no-check-certificate'.

A fenti opciót a script-be írva végre elindult, működik.
Amúgy mióta nem megy a fonz repo? A memiks-re is rápróbáltam, változatlanul nem megy, de a fonz-on most elcsodálkoztam. Vagy valamit még kellene állítani/frissíteni?
Úgyhogy most hogy Uli nem szolgáltat http-n, lehet hogy át kellene írni a tutorialokat.

Fonz repóra a következő a hibaüzenet (közben néztem, a repo ott van):

Updating package lists...
fetch: rsync -q 'rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/CHECKSUMS.md5' '/ffp/funpkg/cache/s'
rsync: failed to connect to ffp.inreto.de (2a03:4000:6:80dd::80): Network is unreachable (101)
rsync: failed to connect to ffp.inreto.de (37.120.178.135): Connection refused (111)
rsync error: error in socket IO (code 10) at clientserver.c(125) [Receiver=3.1.2]
FATAL: s: No CHECKSUMS.md5
Thanks for using UW Site Loader!

Ez a br2 féle rsync, de próbáltam uli repo-ból, és a fonz-tól kézzel letöltött rsync csomaggal is, ugyanezt a code 10 hibát dobja mind. Azért még keresgélek hátha lesz rá valami.

Közben próbából átírtam a /ffp/etc/funpkg/sites fájlban az s repo-t rsync: -ről http: -re, így szinkronizál és működik.a telepítés is. De azért illene az rsync-es megoldást működővé tenni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#619) Mr Dini válasza Upo (#618) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az érdekes. :Y

Gyári ZyXEL OS-os wget van alapból használva, ez egy ismert bug. Nem az FFp okozza. Alternatív megoldás a PATH környzeti változó módosítása, hogy az FFp-s wget binárist részesítse előnyben a shell.

Fonz rsync szervere meghalt, Ő pedig anno 2013 környékén, mikoris kiadta a 0.7-es FFp-t, nyomtalanul eltűnt a fórumokról, más elérhetőséget pedig senki nem tud róla. Nehéz lenne szólni Neki.

Igen, a http-re átírást javasoltam volna én is, mert a webszervere még megy. :U

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#620) Upo válasza Mr Dini (#619) üzenetére


Upo
addikt

Nehéz lenne szólni Neki.
Akkor esetleg Uli átírhatná http-re a repót hogy működőre töltse le a script.

Transmission_5 csomagodat felraktam, előtte a gyári volt fent. Konfigokat, torrenteket, stb. áthoztam. El is indul, megy, de egy idő után eldobja a web interface-t, se böngészőben se klienssel nem megy a csatlakozás. Újraindítottam már a nast is, azután elég jól bírta, 31 perc után állt meg. Ezt a logból tudom, hibaüzenet nincs, a logbejegyzések egyszerűen nem folytatódnak. A status-al lekérdeztem a pid-et, ps-el, top-al ott van, de 0% cpu. Ha kill-elem és elindítom megint, akkor 5-10 percet megy és megint eltűnik. Hogy lehetne valami debugolást belőni hogy mi történik?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#621) mobilizmo válasza Upo (#620) üzenetére


mobilizmo
addikt

Miért nem próbálsz áttérni entware-ng-re? Nekem hiba nélkül működik.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#622) Mr Dini válasza Upo (#620) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Rendben, jelzek Neki.

A TM kapcsán pedig, hogy őszinte legyek, egy 5** NAS nélkül nem nagyon tudok mit kezdeni. Ezzel a csomaggal eddig senkinek nem volt ilyen gondja. Akkor nem szokott logolni, ha megtelik a RAM, s a rendszer (vagyis egy watchdog nevű bináris) kilövi. Kérdés, hogy ezt hogy teheti meg, amikor ez a build pont arra van pofozva, hogy kihasználja a RAM-ot, de soha ne lépje túl. Ha gondolod, nyiss egy ticketet a TM bug trackerben, mert ők tudnak konkrétabban segíteni.

Egyébként ha a rendszer dobja el, akkor kell csinálni egy olyan binárist, ami nincs strippelve, s tartalmazza a debugger szimbólumokat, majd azt kell futtatni gdb-vel. Amennyiben elszáll, onnan ki tudod olvasni a részletes backtrace-t.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#623) Upo válasza Mr Dini (#622) üzenetére


Upo
addikt

Leállítottam minden torrentet és újra elindítottam a seedeket. Azóta jó, 1 napja meg se rezzen. Adtam hozzá torrenteket, le is szedte. Nem akarom elkiabálni, de lehet hogy gyógyultnak lehet nyilvánítani. :D

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#624) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Már másodszor fordul elő, hogy újraindulás után (az első talán egy áramszünet miatt volt, a második azt hiszem spontán) elkezdte újra letölteni a már hetek óta törölt torrentek közül egy csomót. Ez mitől lehet, vajon feature (beállítás) vagy error?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#625) Anonymus23 válasza mobilizmo (#624) üzenetére


Anonymus23
veterán

Amikor törölsz egy torrentet, akkor adat+torrent törléssel csinálod?
Lehet fenn maradnak a torrent fájlok, és azokat újra elkezdi letölteni.

Igazából nekem még mindig olyan bajom van vele, hogy ha 1-nél több torrentet rakok be letölteni, akkor 99% összezuhan az egész és lefagy minden, csak fizikai újraindítás segít.
Előtte volt 210/310/325v2, egyikkel sem volt soha semmi ilyen jellegű gondom, ez elvileg sokkal erősebb lenne, de rohadtul megbántam, hogy lecseréltem a 325-öst erre. :W
Gyári TM fut, lehet fel kellene rakni a srácok által (Tonik/MrDini) fordított klienst...

;) - The Power of the Light Side

(#626) mobilizmo válasza Anonymus23 (#625) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mindig adat+torrent törléssel csinálom, ezért nem értem én sem. Ezenkívül nekem nincs vele problémám, tök stabil, 50+ aktív torrenttel is. Persze letölteni egyszerre 3 vagy 4-et kezd csak el, a többit beállítja sorba. Seedelni viszont bármennyit tud. Én entware-NG-t toltam fel rá, onnan megy minden, transmission is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#627) Anonymus23 válasza mobilizmo (#626) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem is van 200+ torrent seedben, nem az a baj, hanem ha 1-nél több torrentet indítok el letöltésben, akkor fagy le.

Az, hogy mennyit tölthet egyszerre lefelé, azt az opcióknál a letöltési sor hossza alatt tudod megadni, hogy egyszerre mennyi torrentet tölthet le, de lehet az lesz, hogy én beállítom 1-re, és akkor talán nem fogja magát összetrottyolni ha már 2 torrentet berakok egymás után.
Nem az zavar, hogy miért nem tölti le az összest egyszerre, hanem, hogy miért döglik meg!

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#628) mobilizmo válasza Anonymus23 (#627) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem emlékszem, hogy azt állítottam volna, valószínűleg nekem alap beállításon van.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#629) Anonymus23 válasza mobilizmo (#628) üzenetére


Anonymus23
veterán

Elvileg 5 szokott lenni a default, de igazából elég az 1 is, kivéve ha nincs megfelelő mennyiségű és sebességű seeder mert akkor ha belekezd egybe, és onnan csak csordogál, addig nem fogja a másikat tölteni, ami pedig esetleg gigabites kapcsolatokról jönne.

;) - The Power of the Light Side

(#630) mobilizmo válasza Anonymus23 (#629) üzenetére


mobilizmo
addikt

Próbáld meg először a letöltési sávszélt korlátozni, ha értelmes korláttal esetleg stabilizálódik akkor jó. Ha nem működik ez akkor próbáld meg a gyári TM-et lecserélni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#631) Anonymus23 válasza mobilizmo (#630) üzenetére


Anonymus23
veterán

Úgy döntöttem, hogy amíg ez a winchester ki nem purcan belőle, addig nem foglalkozok most már vele, ezzel, hogy leveszem majd 1-re a letöltést szerintem meg is oldódik, akkor szoktam többet berakni amikor pl hétvégén az adott hét sorozatait, amit szoktunk nézni beraknám letölteni, de ezzel megoldódik, hogy nem kell ott várnom, és elindítani, hanem magától lerendezi.

;) - The Power of the Light Side

(#632) gyulazsolti válasza Anonymus23 (#631) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

Nekem is ezt csinálta, "levágta" a NAS-t nem lehetett elérni a GUI-t, egy nagyobb, vagy több torrentnél, főleg ha
több megával szedte lefele.

Fel lett téve a 2.93 Dinié, azzal is meg-meg torpan, viszont nem vágja le a NAS-t, és több torrenttel is megbirkózik.

Én lekorlátoztam a letöltést 7000 KB/s-ra, a feltöltést meg 700 KB/s-ra. Kicsit lassabb a le- és feltöltés, de van időm. :)

Ha esetleg az Ncore-n fent vagy ott írtak egy beállítás javaslatot a "Bittorrent kliensek" topikban.

(#633) Upo válasza gyulazsolti (#632) üzenetére


Upo
addikt

Nekem is a dini féle transmission_5 csomag vált be, a többi mind fagyasztotta (a gyári is). De a 325-ön is ugyanez volt, azért cseréltem 520-ra. A 325 is még megvan, tán még van benne két 500-as hdd is, friss rendszerrel gyakorlatilag üresen, ki kéne esetleg találni hogy mire lehetne használni. Esetleg valami tükrözött mentés az 520-ról (nyilván a torrentek nélkül), de ennek még utána kéne nézni hogy mivel. Fizikailag távoli helyen tudna jó netet kapni a 325.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#634) mobilizmo válasza gyulazsolti (#632) üzenetére


mobilizmo
addikt

A feltöltést felesleges korlátozni a letöltési sebességgel szokott gond lenni ha "elszáll". Esetleg ha olyan előfizetésed van, hogy egyforma a fel-le sávszél akkor van értelme.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#635) gyulazsolti válasza mobilizmo (#634) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

A feltöltést azért korlátozom főleg, mert átlag 1TB a havi forgalmam így is.
Átlag 500 torrent van bent.

[ Szerkesztve ]

(#636) mobilizmo válasza gyulazsolti (#635) üzenetére


mobilizmo
addikt

:R

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#637) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Ha ilyen hibát kapok mit kell csinálnom? [kép]

(#638) krealon válasza gyulazsolti (#637) üzenetére


krealon
veterán

A kepen ugy latszik, hogy ssh-n keresztul leptel be a nas-ba, es utana akarod elinditani az ssh-t.
Nem csoda, ha nem tudod elinditani a mar mukodo dolgot. (Az, hogy a hibauzenet semmitmondo, jelenleg lenyegtelen.)

(#639) gyulazsolti válasza krealon (#638) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Igen, de nincs net a NAS-nak és a webes felületét sem érem el.

Puttyn, WinSCP be tudok lépni. Itthon a MiniDlna is megy. Viszont a TM nem. PyLoad, és hiába teszek be letölteni valót nem tölti le, a webws felületét viszont elérem. Fel van téve a HDsentinel, az is mutatja a NAS értékeket. [kép] F, L, Z, a NAS.

A másik topikban leírtam a problémát, bővebben [link] meg még 3 hsz.

[ Szerkesztve ]

(#640) gyulazsolti válasza krealon (#638) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Itt is online-t ír még sem enged be. [kép]

(#641) szjoci válasza gyulazsolti (#640) üzenetére


szjoci
őstag

Nem tudom van-e köze hozzá, de a nas ip-je az egyik képen 9-re végződik, a másikon 3-ra. A nast célszerű fix ip címre tenni
Esetleg böngésző címsorába nas520/ -rel próbálkoztál már?

[ Szerkesztve ]

(#642) Upo válasza gyulazsolti (#640) üzenetére


Upo
addikt

Bal felül a Configuration menüben az Administration pontban a jelszót beírva elindítja a web felületet, akármi is a címe.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#643) gyulazsolti válasza szjoci (#641) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Azért más az IP cím, mert többszöri újraindításkor, meg resetkor más címet osztott ki a router. UPC-s , UbeeEVW326

Figyeltem rá.

A hátulján is csak a felső led égett. Nem volt internet kapcsolata.

Először 1 sípolásik nyomtam a reset gombot, akkor felhozta a felületet, de nem engedett belépni.
Az alap jelszó sem volt jó, sem amelyiket én állítottam be. Még mindig nem volt internet.

Utána nyomtam 3 sípolásig, újraindult, és helyre állt minden. Úgyhogy most jó.
Azért jó lenne tudni, hogy mi okozhatta ezt.

Upo

Ha legközelebb így járok, kipróbálom, bár nem tudom internet nélkül is működne-e.

Viszont arra kíváncsi lennék, hogyha a GoogleDriveClient-tet feltelepíteném, akkor tudnék-e letölteni róla, ha megosztanak velem, nagyobb fájlokat, PC nélkül?

/mint egy torrentet PL/

Hogy ne kelljen a PC-t és a böngészőt járatni amíg lejön.

[ Szerkesztve ]

(#644) gboszi


gboszi
senior tag

Üdv urak,

NSA 310S -t cseréltem 520-ra. Azt már előre tudtam, hogy a régi rendszer nem lesz használható (kiveszem a vinyot, berakom a másikba).
Viszont, gondoltam berakom a másik slotba, látja majd valaminek és átmásolom ami kell, majd arra is mehet a formázás. De nem, azonnal ugye formázni akarja.
Ok. akkor külső vinyoként felcsatolom. De azt se látja, csak valami plusz particiót, ilyen lost found könyvtárat, párszáz megát.

Ötlet?

Mert most csak úgy megy, hogy egy hálózaton megy a két NAS és ftp-n másolok :(

"If you're good at something, never do it for free!"

(#645) mobilizmo válasza gboszi (#644) üzenetére


mobilizmo
addikt

Sajnos nem úszod meg az 520-al való formázást. Mentésre jobb lehetőség talán egy Linux Mint (vagy egyéb disztro) live, amivel tudsz közvetlenül másolni a HDD-ről (usb3, esata, stb...), nem kell hálózat hozzá.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#646) gboszi válasza mobilizmo (#645) üzenetére


gboszi
senior tag

Nem akarom meguszni, csak átmásolnék elötte ezt az a már formázott (uj) vinyora, ami bent van a slot 1ben. Ezt szerettem volna megoldani egyéb eszközök linuxok és stb nélkül. Ami rendelkezésre áll:
2 NAS (310 lés 520)
2 vinyo
egy külső rack (?)
win10-es laptop

"If you're good at something, never do it for free!"

(#647) k-dani válasza gboszi (#646) üzenetére


k-dani
csendes tag

Régi merevlemez slot2-be, az új NAS parancssorában kézzel mountolás és másolás szerintem működhet.

(#648) gboszi válasza k-dani (#647) üzenetére


gboszi
senior tag

Na és azt hogy ? :) :U

"If you're good at something, never do it for free!"

(#649) k-dani válasza gboszi (#648) üzenetére


k-dani
csendes tag

A választ rábíznám egy profira, mert könnyű eltévedni a Linux parancssorában. Ha magamnak kellene, eljátszanék vele, de távolról nem próbálnék segíteni. Talán már okafogyott is a probléma.

(#650) gboszi válasza k-dani (#649) üzenetére


gboszi
senior tag

Jaja már megoldottam, nagyjábol ez volt. Csak annyi hogy elotte még láthatová kellett tenni.

"If you're good at something, never do it for free!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.