Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Upo válasza Anonymus23 (#400) üzenetére


Upo
addikt

Akkor próbálom máshogy megértetni. Biztos hogy engedélyezve van a limit, nem csak beállítva az érték? Ezt a webes vackot nem nagyon ismerem, de egy Transmisison Remote GUI alatt szépen látszana. Vagy a legjobb, ha megnézed a
/i-data/sysvol/.PKG/Transmission/config/Transmission/settings.json -t.
Ha a teknőst erőlteted, akkor az
"alt-speed-enabled": true
kell legyen, ha az alap limit, akkor meg a
"speed-limit-up-enabled": true
kellene hogy legyen benne.
Ha nem, akkor le kell állítani a transmissiont, és utána átírni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#402) Anonymus23 válasza Upo (#401) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem nekem van gondom vele, de megpróbálom máshogy megértetni veled:
Akár a TM GUI-ban, akár a WGUI-ban beállítod az értéket, OK-ézod vagy kiixeled az ablakot, vagy csak tabbal/egérrel a következő beállítási lehetőségre mész (webGUI-ban nincs leokézás, hanem beállítod az értéket, és kiixeled a felugró ablakot), akkor azt azonnal érvényesítenie kellene, nekem így működik, de végigmentem anno a ranglétrán (210, 310, 325v2 és most azt 520) mindegyiknél így működött, nem most kezdtem vele foglalkozni.

Íme, éppen csak beállítottam, egy tabbal továbblépek a következő mezőre, és máris él a beállított érték.

Ugyanez van, ha teknőst állítasz be vagy csigát (GUI függő), akkor az ott beállított értékek azonnal életbe lépnek. Én újratelepíteném a TM-et, mert valami nem stimmel ott.

;) - The Power of the Light Side

(#403) Upo válasza Anonymus23 (#402) üzenetére


Upo
addikt

De hibakeresési szempontból azért mégis célszerű lenne megnézni a json fájlt. Ha ott az általam írt "enabled"-ek bent vannak, akkor valóban transmission gond lehet, meg kell próbálni újratelepíteni.
Ha ott "disabled" van, akkor meg valahogy nem jut el a beállítás a web felületről/gui-ból a transmission felé. Mondjuk akkor is lehet hogy érdemes újratelepíteni, de nem biztos hogy megoldja ha valami más konfigurációs hiba van. Ha ffp is van fent, onnan simán lehet olyan dolgokat telepíteni/állítgatni amitől pl. a nason belüli kommunikáció blokkolódik, vagy valami hasonló hiba lép fel.
Azért lenne a legjobb próba, hogy a TM-t leállítva kézzel be kell lőni a settings.json-t és úgy kipróbálni. Ha ott bent van és engedélyezett a korlátozás, és mégsem csinálja meg, akkor egyértelműen TM hiba. Feltéve ha egy TM van fent és nincs több helyről összekeveredve.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#404) klrt válasza Upo (#403) üzenetére


klrt
tag

Szia!
Köszi, hogy te is próbálsz segíteni!

A json fájlba minden úgy van ahogy írtad. Az enabledek true-n vannak.

Újra telepítés még nem volt. Viszont annyi változás van, hogy most valamitől a feltöltésben résztvevő aktív torrent az csak 2 db, így már a feltöltési sebesség is jó. Tartja a 20kb/s-t.

Amikor nem tartotta a 20kb/s akkor ott 4+ os volt az aktív torrent szám. Nem értem, hogy most mitől csak 2, meg azt sem, hogy most mitől tartja a korlátozást?

Anonymus23: Köszönöm, hogy megbeszélted Upo-val a problémám!

Te mit szólsz a fenti változáshoz?

(#405) Upo válasza klrt (#404) üzenetére


Upo
addikt

Ez ugyanúgy beállítható paraméter, amit "force start"-al felül lehet bírálni, akkor is lehet több. De attól még a korlátozást be kéne tartania. Nekem is vannak a default-on felül force-olt torrentek is, de a korlátozás működik.
De ezek talán újraindítás után visszaállnak simára, vagy ha lejárt a beállított idő, nem tudni mitől állt át, azt csak te tudod hogy miket csináltál.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#406) klrt válasza Upo (#405) üzenetére


klrt
tag

Semmit sem csináltam, azaz 1 torrentel szaporodott az állomány és ennyi.

(#407) konyi79


konyi79
addikt

Hali, megint előjött a fagyós bajom a NAS-sal.
Próbáltam kiszűrni mi az, hát a transmission. Letöltés indításakor 96-7%-ig hasít, majd mikor kész lenne a letöltés, a CPU használat kiakad, a rendszer kifagy. Kb 2 perc után katt, kilövi magát és újraindul. Na ezt képes napokig csinálni végtelenített ciklusban. Újraindulásnál rövid ideig marad elérhető a NAS. A letöltést nem a végénél, valahonnan a közepétől folytatja, a letöltendő anyag méretétől függően. Ha a netet lekapcsolom, nem fagy ki, a torrentet törölve vissza is mehet a net, új indításáig semmi gond. A kliens már többször töröltem, semmi változás. Kapcsolatok számával, sávszéllel variáltam, nem lett jobb. Van tippetek?
Köszi.

(#408) BViktr válasza konyi79 (#407) üzenetére


BViktr
tag

Melyik tm van fent?
Ha ffp-s 2.92 akkor tedd fel a gyári csomagot.

(#409) konyi79 válasza BViktr (#408) üzenetére


konyi79
addikt

Gyári, 2.84

(#410) klrt


klrt
tag

Üdv urak!

Kb 5 napja nem megy a távolról való elérés!

Esetleg más nem találkozott ezzel a problémával?

(#411) Boss81 válasza klrt (#410) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia

Nálam is ez a gond

Nem tudom hogy lehetne megoldani, amikor ismét megpróbáltam beállítani a szolgáltató modem felületének a belépési oldala jött be :W

(#412) klrt válasza Boss81 (#411) üzenetére


klrt
tag

Nekem megoldódott!
Eddig úgy működött, hogy a zyxel oldalán regisztráltam magamnak egy "címet"(akarmi.zyxel.me) vagy hogy hívják és ott összekapcsolódott az oldallal a nas. Aztán egyszer csak nem működött.

Most a routerban van beállítva egy akarmi.ipdns.hu cím (amit az ipdns.hu oldalon regisztráltam és az ip címem helyettesíti). Nekem a routeren OpenWrt fut, azon van dinamikus DNS lehetőség. Ott beállítottam a regisztrált adatokat.

A port továbbításnál megadtam egy külső port számot amit a nas ip címére és a transmission portjára(alap esetben 9091) re irányítottam.

Így, ha meghívom az "akarmi".ipdns.hu:külső port akkor szépen megnyitja a transmissiont vagy remote guba szépen csatlakozik.

Remélem kitudod venni a lényeget :)

(#413) Boss81 válasza klrt (#412) üzenetére


Boss81
senior tag

Persze 😉 megnézem én is :R

(#414) klrt válasza Boss81 (#413) üzenetére


klrt
tag

Sikerült?

(#415) Boss81 válasza klrt (#414) üzenetére


Boss81
senior tag

Még nem volt időm sajnos, ha minden igaz akkor majd ma :)

(#416) szbarna1


szbarna1
csendes tag

Sziasztok ! firmware frissites utan a Zene, Video,es a Kepek mappa ures pedig ott vannak a filok . Masnal is van ilyen ?

(#417) szbarna1 válasza szbarna1 (#416) üzenetére


szbarna1
csendes tag

Kozben megoldodott a problema egy gyari visszaalitassal.

(#418) encory válasza szbarna1 (#417) üzenetére


encory
tag

hi, szeretnek kiprobalni egy masik torrent klienst - ami nem transmission se nem a gyari cucc, feltudok rakni valami mas torrent kliens valami repobol? Par otlet jol jonne.
Udv, enc

(#419) ronaldo


ronaldo
őstag

Ez a vas ki tud hajtani 500mbit-es netet beépített letöltéskezelővel, vagy transmission-el?

(#420) Anonymus23 válasza ronaldo (#419) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem.

;) - The Power of the Light Side

(#421) encory


encory
tag

Sziasztok, elkezdett a NAS idonkent kifagyni, eg mind a 3 led, de nem elerheto semmi, a torrentek se futnak stb.. Ujrainditas utan helyre all, tapasztalt ilyet mas is? Mit tudnek ezzel kezdeni? esetleg valami logot lehet valhogy kicsikarni az eszkozbol? Koszi

(#422) gyulazsolti válasza encory (#421) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

Nekem is vannak ilyen gondjaim. Itt le is írtam, de nem tudtak még segíteni.

Az a topic kicsit jobban pörög.

(#423) BViktr válasza encory (#421) üzenetére


BViktr
tag

Próbáld ki, hogy csak a lan kábelt kihúzod, visszadugod. Nekem az is segített. Újra elérhető lett a nas. A hiba csak akkor jött elő ha laptopról be akartam menni a public megosztásba akkor dobott el mindent, ugyanezt nem csinálta, ha asztali gépről mentem ugyanide. Ebből leszűrtem, hogy a laptopon van valami ami nem tetszik a nasnak. Elkezdtem kilövöldözni a futó programokat és az egyiknél megszűnt a hiba. Nálam ezt az engineeringfeedback.exe okozta. Tűzfalban letiltottam azóta no problem.

[ Szerkesztve ]

(#424) csiki52


csiki52
tag

Hello mindenkinek
Feltettem, / NAS 520 / a firmvare frissitést 5.20 rol 5.21 re.
Azota egyszerüen nem lehet elinditani az FTP-t a szovtverben .
Visszaállni régebbi firmvare -re nem enged a ssh sem telnet megoldással sem.
Router tüzfal minden jol van beállitva.
Legalább arra kellene megoldás hogy a régebbi szoftverre vissza lehessen állni.
Köszi

(#425) szjoci válasza csiki52 (#424) üzenetére


szjoci
őstag

Telnetes megoldással működnie kellene, legalábbis 5.20-ról sikerült felraknom régebbit. Le is írtam a topikban hogy kell, keress rám.

(#426) szjoci válasza csiki52 (#424) üzenetére


szjoci
őstag

Frissítettem én is. Tudom nem vigasztal, de nálam működik az ftp. Próbáltad frissítés óta újra indítani? Hátha magához tér.

(#427) klrt válasza csiki52 (#424) üzenetére


klrt
tag

Hali!
Én is a te cipődben járok! Frissítettem és nem engedi indítani az ftp-t. Hiába teszem be a pipát és töltöm ki az adatokat. Alkalmazás után újra üresek a mezők és nem működik.
Ha tudsz megoldást oszd meg! Köszi!

Nálam a procit 80% pörgeti az ffmpeg. Eddig ez sem volt..

[ Szerkesztve ]

(#428) Anonymus23 válasza klrt (#427) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ffmpeg akkor volt (ha jól emlékszem) amikor be volt kapcsolva a ZyxelCloud és ezerrel gyártotta a miniatűröket a fotókból és a mintaképeket az összes videóból. Teleszemetelte a wibchester.

;) - The Power of the Light Side

(#429) csiki52 válasza szjoci (#425) üzenetére


csiki52
tag

Köszönöm segitségedet az általad leirt modon vissza tudtam állitani az 5.21.es ről az 5.20 ra, saját magátol visszaállt a régi beállitásokra minden müködik.
Halkan megjegyzem 8-10 havonta jo esetben kiadnak uj firmware-t amit a rendszer maga ajánl fel...gyanutlanul frissitesz és sz....bb mint a régi nem kis bosszuságot okozva.

(#430) csiki52 válasza klrt (#427) üzenetére


csiki52
tag

állitsd vissza a régebbi verziora a "szjoci" által leirt modon telnettel

(#431) klrt válasza csiki52 (#430) üzenetére


klrt
tag

Köszi!
Esetleg azt nem lehet tudni hol tárolja az ftp beállításokat? Megpróbálnám magát a fájlt szerkeszteni.

Anonymus23 Köszi!
Igen, be volt kapcsolva a ZyxelCloud. Azt lehet tudni hova szemetel, mit lehet törölni?

(#432) Anonymus23 válasza klrt (#431) üzenetére


Anonymus23
veterán

Minden mappába, ahol van videó vagy képfájl.
Nézzél bele egybe ahol tudod, hogy vannak ilyenek, azonnal meg fogd látni, lehet törölni bátran.

;) - The Power of the Light Side

(#433) Blizzardking válasza klrt (#431) üzenetére


Blizzardking
őstag

klrt, Anonymus23

Erre a szemetelésre van megoldás. 2 cloud-os cuccot használ a nas, az egyik MyZyxelCloud, amivel össze lehet párosítani valami accountal, és az adja a dyndns kapcsolatot (én ezt nem csináltam meg, mert már volt dyndns-em). Ezt a főképernyőn elindítva ott egy kapcsoló hogy generáljon thumbokat vagy sem.

A másik, az OwnCloud amit én személy szerint nagyon csípek, és az őrületbe kergetett az is a ratyi thumbnailjeivel. Ennél pedig

- a telepített appok között le kell tiltani
- be ssh-zni és megkeresni az
/i-data/vincsineve/.PKG/ownCloud/gui/ownCloud/config mappában a config.php nevű fájlt, és abban hozzáadni egy sort, hogy

'enable_previews' => false,

én az alá a sor alá tettem hogy 'loglevel' => '4',

- elment, kilép
- a telepített programok között újraindít

és megszűnt az ész nélküli tekerés.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#434) klrt válasza Blizzardking (#433) üzenetére


klrt
tag

A MyZyxelCloud csak azért volt, hogy távolról elérjem a nast. Aztán egyszer csak nem működött akkor csináltam a routerre egy dyndns-t és azzal használtam. Töröltem is a MyZyxelCloud-ot mert nincs rá szükségem(egyenlőre).

Azt nem tudod hol tárolja az ftp beállításokat, vagy azt nem lehet külön szerkeszteni mint pl a transmission settigs.json fájlát?

(#435) Blizzardking válasza klrt (#434) üzenetére


Blizzardking
őstag

Az FTP-t nem nagyon bolygattam, mert nekem nem jött be. Konkrétan az volt vele a bajom, hogy nem lehet meglévő felhasználókat kizárni az ftp elérésből. Úgy akartam megcsinálni, hogy létrehozok egy ftp júzert, akinek kiosztok valami mappát, de az erősebb hozzáférésű júzerek akik helyi hálón minden megosztást látnak, ne tudjanak FTP-n csatlakozni, csak az az egy aki korlátozott hozzáférést kapott. Na ez nem ment. Az erős felhasználó ftp-n elérte a teljes tartalmat. Emiatt nem néztem utána. Van egy tweaks csomag, abban be lehet kapcsolni hogy forszírozza az FTPS-t, javaslom hogy használd ha ftp-ben gondolkodsz. Sajnos többet nem tudok.
Ha törlöd a myzixelcloudot, nem teszi vissza magától rendre?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#436) klrt válasza Blizzardking (#435) üzenetére


klrt
tag

Én csak most ismerkedem a nasolás rejtelmeivel, azt is lassan. Bocsi, ha nem vagyok tisztába az alapokkal.

Akkor te , hogy mozgatod az állományokat belső hálón?

Eddig egy restart volt, a myzixelcloudot telepítetlennek mutatja. Gondolom akkor nem is fut.

Ha, jól értem szavaid. Akkor a különböző felhasználók nem a nevükkel és jelszavukkal tudnak ftp-zni és nem csak a hozzájuk rendelt mappát látják?

Nálam egyenlőre csak én vagyok mint felszanáló és inkább csak nagy méretű filmeket tárolok mozgatok pc-nas oda vissza. Filmet média lejátszóval nézek az is ftp-n kapcsolódik.

Azt a tweaks csomagot hol találom, mert nálam a gyári telepíthető csomagok közt nincs.

(#437) Blizzardking válasza klrt (#436) üzenetére


Blizzardking
őstag

Na az FTP nekem se ment az új firmware-rel. Nekem elindult csak mindig csatlakozási hibát írt ki.

Belső hálón úgy mozgatom az állományokat, hogy létrehoztam usereket, megosztottam a nason mappákat, és beállítottam hogy melyik user melyik mappát láthatja. Utána a windows intézőben bemappeltem a megosztásokat. Mivel ezek a felhasználók gyakorlatilag mindent láthatnak, nem akartam ilyen jogokkal usert engedni ftp-zni. Azt akartam, hogy legyen egy ftp user, aki csak az ftp mappát láthatja.

A tweakst így kell felrakni. Nemcsak az ffp jelenik meg hanem a tweaks csomag is. Szerintem én is visszaállok 5.20-ra. Az Owncloud se tetszett frissítés után.

szerk - visszaálltam 5.20-ra és megjavult az FTP.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#438) PlasmonX47


PlasmonX47
újonc

Sziasztok!

NAS520
Tegnap történt a lakóépületben egy 30 másodperces áramszünet miközben a NAS ment.
Miután visszajött az áram újra bekapcsoltam.
A SYSTEM LED fehéren villog miközben folyamatosan pittyeg a készülék.
A HDD led rendben fehéren világít.
Nem érem el a NAS-t.

A ventillátor működik.
Sokszor újraindítottam, reseteltem, nem változik semmi.
Pls help.

(#439) BViktr


BViktr
tag

Frissítettem én is 5.21-es fw-re. Nekem megy az ftp. A másolás is gyorsabb lett. Nasról gépre 108000kbs, gépről nasra 88000kbs. :)
Ez eddig 30000-el kevesebb volt.

[ Szerkesztve ]

(#440) klrt válasza Blizzardking (#437) üzenetére


klrt
tag

Vissza álltam 5.20-ra, így már menti a beállításokat az ftp.

Értem azt hiszem az a sambás megoldás.

Amit linkeltél a tweakshez már próbáltam mikor a transmissiont akartam lecserélni, de nem sikerült.

(#441) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ezt a felületet hol tudom előcsalni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#442) szjoci válasza macilaci78 (#441) üzenetére


szjoci
őstag

Ez az 5-ös fw előtti verzióban volt.

(#443) Upo válasza macilaci78 (#441) üzenetére


Upo
addikt

Az adminisztrátor ikont nyomd meg. Nekem 5.11 firmwae alatt még megy.

Amúgy 5.20, 5.21 alatt megy az ffp?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#444) szjoci válasza Upo (#443) üzenetére


szjoci
őstag

Akkor rosszul emlékeztem, és 5.20-tól más a weboldal. :B
FFP-t kíváncsiságból feltelepítettem 5.21-re, de telefonról nem tudok belépni. Holnap majd megpróbálom asztali gépről, és megírom a fejleményt

(#445) Upo válasza szjoci (#444) üzenetére


Upo
addikt

Még ennél is jobban elcs€szték? Pedig azt hittem ennél az ikonos vacaknál nincs lejjebb... :(

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#446) szjoci válasza Upo (#445) üzenetére


szjoci
őstag

Lehet csak én vagyok vaksi és nem találom (printscreen), de kerestem én is ezt az nsa310 és 320-nál már megszokott menüt. Hál'isten már nem kell piszkálni, így ritkán látom :)

(#447) Upo válasza szjoci (#446) üzenetére


Upo
addikt

Alkalmazás központ esetleg? Olyan nekem nincs.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#448) Blizzardking válasza Upo (#443) üzenetére


Blizzardking
őstag

5.20 alatt megy. 21-el nem próbáltam.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#449) szjoci válasza Upo (#443) üzenetére


szjoci
őstag

Megy az ffp 5.21 alatt is.

(#447) Upo: Nem, az a telepített és telepíthető alkalmazásokat rejti. Mókolás nélkül ennyit.

(#450) Upo válasza szjoci (#449) üzenetére


Upo
addikt

Akkor ez van helyette. És akkor a metarepository is ide teszi be a plusz csomagokat ahogy látom.
Jáj de nem komálom én ezeket az ikonos felületeket, nyilván jó lesz még nekem az 5.11 egy darabig.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.