Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) szjoci válasza Mr Dini (#750) üzenetére


szjoci
őstag

Még egyszer próbálkozni fogok vele, csak beiktatok egy y kábelt is a képletbe. Mivel bootkor hasalt el a rendszer, elképzelhető hogy usb tápellátási gond lehetett.

(#752) hodostamas


hodostamas
addikt

Ha esetleg más is hasonlóan járna..

Aktuális konfig volt: 2x 2TB WD RED RAID 1
Tervezett: 2x 4TB WD RED RAID 1

nem volt kedvem mindent előlről kezdeni, hátha vinyó cserélgetéssel szépen újraépíti magát mint ahogy a nagykönyvébe írja és jó lesz. Hát 2-3 próba után is hiába futott le, a végén sérült raid-el elszállt. FFP-t kilöttem(SD kártyán volt) első próba után hátha, de nem.

Ami viszont segített: menet közbeni vinyó csere. Na így 2TB + 4TB -vel meglett az első szinkronizálás, majd utána 4TB + 4TB. Ez is zöld lett. Annyi hogy mikor végzett látszólag nem tekerte a vinyókat, proci használat is leesett még mindig azt írta hogy "javítás". Fél napig hagytam, aztán restart.

Így végül sikeresen migrálva lett a régi tartalom, és a dupla tárhely elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#753) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Jött rendszer frissítés!

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#754) hodostamas válasza mobilizmo (#753) üzenetére


hodostamas
addikt

Frissitettem is, kár volt, gyári transmission és phpmyadmin is megadta magát :(((

(#755) mobilizmo válasza hodostamas (#754) üzenetére


mobilizmo
addikt

:F Én nem használok gyárit szinte semmiből.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#756) hodostamas válasza mobilizmo (#755) üzenetére


hodostamas
addikt

pedig semmi gond vele, mióta megvan a nas stabilan ment mindkettő :)

/háttérbe persze ott az ffp ;)/

(#757) hodostamas válasza hodostamas (#756) üzenetére


hodostamas
addikt

Frissités után visszaáll a bind-address 127.0.0.1-re... 0.0.0.0-ra átirva fasza :)

(#758) Christian79


Christian79
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a NAS-ban lévő hálózati kártya /kártyák/ tudnak-e működni switch-ként, tehát az egyikkel csatlakozok az otthoni hálózatra, a másikra további eszközt /okos-tv/ csatlakoztatnék, hogy az is elérje a hálózatot, teljes hozzáférhetőséggel?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#759) denko


denko
senior tag

Sziasztok,

Valaki esetleg tudna segiteni NAS520-ason való Transmission beállitásában?

Frissités után elszáált a letöltés. Torrenteket hozzátudom adni. De pirosan világitanak.
GUI ban már nem látom a transmissiont hogy töröljem és ujrarakjam, sem .json fájlt sem találom már a nason.
Viszont ugye klient létezik, csak nem jó. Tracker fül: Nem tudok csatlakozni a trackerhez.

Ugye ISP nem blokkolhatja , mert gépre tudok tölteni (más klienssel).
Torrent oldal sem blokkol, mivel ugyan onnan tudok tölteni lokálisan.
Pedig megnéztem a tüzfalam és nem blokkol semmit. Valami ötlet hol keressem a hibát?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#760) denko válasza denko (#759) üzenetére


denko
senior tag

illetve network tabban ezt látom browserben :
Failed to load resource: the server responded with a status of 409 (Conflict)

404: Not Found /ffp/share/transmission/web/javascript/jquery/jquery.ui-contextmenu.min.js.map (No such file or directory)

(#761) klrt


klrt
tag

Üdv!
Találkozott már valaki olyannal, hogy nem lehet a wordpress csomagot feltelepíteni az alkalmazások közül eredeti rendszeren?
Elindul a telepítés és 25% körül megáll, sokáig gondolkodik, majd ismeretlen hibára hivatkozva megáll! Újraindítással már próbálkoztam, de ugyan ez a vége.
Ki lehet deríteni valahogy hogy mi miatt nem települ vagy valahogy működésre lehetne bírni?

(#762) meke11 válasza klrt (#761) üzenetére


meke11
aktív tag

A PHP és a MySQL miatt van, az új WP már nem kezeli a NAS-on lévő verziót. Túl öreg!

(#763) klrt válasza meke11 (#762) üzenetére


klrt
tag

A WP se frissült azóta mióta megvettem a nast. Legalább is én nem vettem észre egy alkalmazáson se hogy frissebb lenne.
Gondolom annó csak tesztelték, hogy működnek-e együtt.

(#764) calvin76 válasza klrt (#763) üzenetére


calvin76
tag

Ha jól emlékszem transmission-ből volt verzió váltás, de amúgy tényleg nincs az az őrült kapkodás :)

(#765) oserenella


oserenella
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja a NAS-on futó ftp szerver lelassult.
22 Megás neten van felfele. Eddig 2700-2800 kbytes/s-mal töltöttem le, magyarul kihasználta a netet.
Pár napja meg leesett 1000 kbytes/s-re legjobb esetben.
Az átlag 700 körül van, de néha 350-re is leesik.
Minden ki van iktatva, nem használ semmit feltöltést a netem, csak ezt.
PC-n elindított ftp szerveren keresztül viszon hozza a maximális sebességet, tehát nem a nettel van a hond, hanem a NAS-al vagy a rajta futó ftp szerverrel.
De inkább a nasra gondolok, mert a "webes közzététel"-en is szintén ilyen lassú.
Ha a PC-n futó ftp szerveren a nas-t állítom be könyvtárnak, akkor onnan tölt normálisan.
Nem az új firmware miatt van, arra csak ezután frissítettem, gondoltam megoldja, de nem.
(Nekem frissítés után is meghagyta a Transmission letöltéseimet és működik is rendesen)

(Újrarakni nem nagyon akarom.)
Esetleg valaki találkozott már ilyennel?

Előre is köszi!
Üdv.

(#766) mtibusz


mtibusz
tag

Sziasztok,

Filmet akartam nézni az asztali gépen,(amit már rég nem tettem) és azt vettem észre, hogy akadozik, darabos a film lejátszás közben, mondom mi a bánat lett ezzel ..?

Aztán megnéztem a kábeleket Cat5e végig az összes.

Aztán speedtestet is néztem a gép és a NAS között.

Szerintem ez úgy rendben is lenne.

Aztán elkezdtem a fájlok másolásával szórakozni, és az is az egyik irányba siralmas. :F

Ha a NAS-ra másolok valamit (kábelen) akkor olyan 25 mega/sec körül elég szépen megy a dolog, erre aztmondanám, hogy úgy nincs bajom vele.

Ha viszont a NAS-ról a gépre (kábelen), akkor gyalázatos a sebesség, kb. 200-300 kbyte/sec. :W
Mi okozhatja ezt a fos másolási sebességet ?? :O

Nincs valakinek valami tippje, mi a bánatot nézzek még meg?
Pedig ez tiszta jól müködött annó ... :F

Köszi előre is. :R

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#767) denko válasza mtibusz (#766) üzenetére


denko
senior tag

Winyodat teszteld le először írás olvasásra

(#768) poolbig


poolbig
aktív tag

Üdv!
Zyxel520 olyat csinál, hogy fájlokat kinulláz. Egyik nap még használja valaki, másnap meg már 0 byte. Több fájl is. Mi lehet az oka?
Köszi

(#769) mobilizmo válasza poolbig (#768) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én a HDD-re gyanakodnék. Rá kellene nézni valami normális szoftverrel, esetleg HD Sentinel-el.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#770) poolbig válasza mobilizmo (#769) üzenetére


poolbig
aktív tag

Köszi.
Hogyan tennéd? Kivennéd és külön megnéznéd mondjuk egy másik gépre csatlakoztatva? Vagy van más ötlet? Gondolom erre a NAS-ra nem nagyon lehet beszerezni, valami HDD diag appot. Egyáltalán van hozzá valami HDD elemző app?

(#771) mobilizmo válasza poolbig (#770) üzenetére


mobilizmo
addikt

Van rá HD Sentinel, ingyenes.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#772) poolbig válasza mobilizmo (#771) üzenetére


poolbig
aktív tag

Ok, de ezt magára a NAS-ra nem lehet ráapplikálni, vagy mégis? :)
Ha tényleg nem lehet, akkor meg valamilyen külső eszközről kell indítani a Linuxos HDSentinelt és úgy tesztelni a merevlemezeket. Gondolom. :)
Egyébként történnek olyan furcsaságok is, hogy időnként mappák fájlokkal együtt a Lomtárban landolnak, holott a userek váltig állítják, hogy ők aztán nem töröltek semmit.

(#773) mobilizmo válasza poolbig (#772) üzenetére


mobilizmo
addikt

Megnézted a linket?
Kicsit lejjebb görgetsz az oldalon és láthatsz egy olyan szekciót, hogy letöltés és ott egy ilyen sort:
Hard Disk Sentinel Linux ARM változat NAS eszközök vizsgálatához.
Azt ha letöltöd, lehet telepíteni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#774) poolbig válasza mobilizmo (#773) üzenetére


poolbig
aktív tag

Igen, megtaláltam. Köszi.

(#775) poolbig válasza mobilizmo (#773) üzenetére


poolbig
aktív tag

Kérhetnék egy kis segítséget, hogyan tudom én ezt feltelepíteni? Az Alkalmazás Központban nem találtam külső forrásból történő telepítéshez semmit. :W

(#776) mobilizmo válasza poolbig (#775) üzenetére


mobilizmo
addikt

Valahogy így, de már én sem emlékszem:
HD Sentinel

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#777) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok,

Tegnap beszereztem egy 520-ast NAS-t, szeretném 24/7 torrentek futtatására is használni. Transmission-t feltettem rá, viszont ha a saját mappáján kívül jelölök ki letöltési helyet akkor megfagyasztja a NAS-t. Ezt hogyan szoktátok kijátszani? Olyan share-t szeretnék ahonnan megy folyamatosan a seed, és közben DLNA sharing is megy a mappáról (filmek)
Köszi :R

(#778) mobilizmo válasza gergobaby (#777) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem teljesen értem amit írsz. Miért akarsz a saját mappáján kívül másik letöltési helyet? A seed és a dlna share egy mappából működik, nálam is így van.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#779) gergobaby válasza mobilizmo (#778) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Jelenleg az /admin/download/Transmission/download mappába teszi le a dolgokat. Ennél valami szofisztikáltabb helyre szeretném. Ha a Control Panel-ben megnézem a megosztott mappákat, akkor csak a teljes admin-ra tudom beállítani, legyen-e DLNA. Gondolom az azért nem túl okos megoldás.

Az elképzelésem az lenne, hogy van egy külön share, nevezzük: Media, és az alá teszem a filmeket, sorozatokat. Vagy ez ellenkezik az ökoszisztémával?

(#780) calvin76 válasza gergobaby (#779) üzenetére


calvin76
tag

Bármelyik share-en lehet, nekem van 3 és mindegyiket látja a TV.

(#781) mobilizmo válasza gergobaby (#779) üzenetére


mobilizmo
addikt

Lehet ez gyárilag bútorozott :) transmission, nekem simán az /admin/download-ra van beállítva. Mondjuk a filmeket jellemzően addig tartom meg amíg megnézem. Zenék, programok, könyvek, egyebek, ha megtartom manuálisan másolom át a saját helyükre. Ezek közül egyedül a zenék helye van a NAS-on, de azt is meg lehet teljesen normálisan osztani.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#782) poolbig válasza mobilizmo (#776) üzenetére


poolbig
aktív tag

Köszi. Megpróbálom felhegeszteni. :))

(#783) garak


garak
csendes tag


Sziasztok!
Egy áramszünet után nem tudom elérni a NAS-omat. Ránézésre működik, bekapcsoláskor sipol is egyet, pörgeti a vinyókat. A router nem add neki IP címet. Resetre is sipol rendesel egyet majd mégegyet de semmi változás. A NAS startet utility felismeri az MAC címét de az IP címe szerinte 0.0.0.0. Szóval tanácstalan vagyok. Ezeket írja ki a NAS starter utility:

[ Szerkesztve ]

(#784) garak


garak
csendes tag

Megoldódott. A resetet hosszabb ideig nyomva, volt egy harmadik sípolás is , és azután elindult.

(#785) denko


denko
senior tag

sziasztok,

520-assal lehet még google driveről auto backup csinálni vagy google photos-ról?

(#786) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Emby-t valaki telepített már fel 520-ra? Előzményekben nem találtam rá utalást, se itt se a sokkal forgalmasabb 310 ffp-s topikban.
Megköszönném ha lenne valakinek telepítési útmutatója.
Entware-ng-ben nincs ha jól látom.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#787) hodostamas


hodostamas
addikt

Hali,

legfrissebb plex telepitéssel foglalkozott valaki mostanság? Bármilyen leirást találok, nem elérhető a weboldal.

(#788) meke11


meke11
aktív tag

Sziasztok!

Van egy NAS520 OpenMediaVault5 rendszerrel. Pár nappal ezelőtt az eszköz kapott egy elektromos tüskét és azóta végtelen indítási ciklusba került. Milyen módon tudom újra működésbe hozni a rendszert?

Előre is köszi a segítséget!

(#789) Christian79


Christian79
tag

Sziasztok!
Az egyértelmű, hogy megszűnt a NAS520 támogatása hivatalosan. De! Vettem bele kettő új merevlemezt, a nas-t reseteltem, gondoltam induljon 0-ról. Minden tökéletesen ment, de amikor alkalmazást /transmission/ telepítettem volna rá a kezelőfelületén, nem talált programcsomagot hozzá!!! Gondolom le van tiltva a Zyxel szerveréről, a támogatás megszűnése miatt.
Tudnátok abban segíteni, hogy legegyszerűbben hogy tudom rá felvarázsolni a transmission programot? Működik az alap letöltő programja torrenthez is, de azt nem tudom mobilról, illetve más végpontról egyszerűen vezérelni. A transmission-hoz csak letöltöttem a végpontokra a kezelőfelületet és mindent tudtam állítani, hozzáadni, kezelni.
Továbbá aki hasonlón gondolkozik /teljes reset/, az készüljön rá, hogy nem lesz már rá hivatalos programcsomag. :(

(#790) Christian79 válasza Christian79 (#789) üzenetére


Christian79
tag

Esetleg a NAS540 firmware-jét rá lehetne tenni? :F

(#791) m0ski válasza Christian79 (#790) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia!

Rakj rá Entware-t, abban lesz Transmission, meg egy csomó más is.
link

(#792) mobilizmo válasza m0ski (#791) üzenetére


mobilizmo
addikt

Neked 520-as van Entware-el?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#793) m0ski válasza mobilizmo (#792) üzenetére


m0ski
aktív tag

Nekem 326 van Entware-el, de a korábbi Zyxel programcsomagok hiánya, illetve korábban a frissítések elmaradása miatt régóta az Entware repos Transmissiont illetve MC-t használom (csak hogy az általam leggyakrabban használtakat említsem).
Ismerősnek üzemeltem be még évekkel ezelőtt 520-at, és neki is Entware-ből raktam fel a fent említett programokat. A mai napig megelégedéssel használja. Én szoktam időnként frissíteni a csomagjait.

(#794) mobilizmo válasza m0ski (#793) üzenetére


mobilizmo
addikt

Az utolsó mondatod miatt kérdeztem. Nem tudom pontosan megmondani, de legalább 4 éve Entware van fent nekem az 520-on. Nem túl sok mindent használok, transmission, minidlna és mc. Tulajdonképpen nincs is ezekkel gondom, de nagyon régen nem tudtam frissíteni a csomagokat. Egyszerűen nem hoz fel semmit ami frissíthető lenne.
Ehhez képest transmission-ből 2.94-5, minidlna-ból 1.2.1-2, mc-ből 4.8.20-1 van fent.
Van ötleted mi lehet a probléma, mert én linuxból nagyon gyík vagyok.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#795) m0ski válasza mobilizmo (#794) üzenetére


m0ski
aktív tag

Ha a “gyári” Entware van fent, ami a Zyxel csomagkezelőjében is szerepel(t), ott ezt el tudom képzelni.
Én menet közben lecseréltem, így a mai napig frissül, a Transmission azt hiszem 3.0.valami környékén jár.

[link] itt találsz leírást, hogy hogyan tudod felrakni. Persze csak akkor, ha van kedved és affinitásod némi SSH-hoz

[ Szerkesztve ]

(#796) mobilizmo válasza m0ski (#795) üzenetére


mobilizmo
addikt

A "gyári"-t az úgy érted, hogy metarepository-ból felrakott (azt hiszem úgy került fel)? Egyébként van affinításom egy kis ssh-ra :-). Kérdés hogy szedem le ami most fent van.
Köszi egyébként a segítséget.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#797) m0ski válasza mobilizmo (#796) üzenetére


m0ski
aktív tag

Igen, arra értettem, hogy gyári. Nem most volt, amikor a sajátomat valahogy felokosítottam, hogy más forrásból szedje a csomagokat, de szerintem mindenképpen megérné neked a nulláról kezdeni.
Leszedni szerintem simán tudod a csomagkezelőből, ahol anno felraktad (miután a metarepo felment)

(#798) mobilizmo válasza m0ski (#797) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szia!
Úgy tűnik sikerült! Köszönöm a segítséget!
Bár még a transmission ellenőrzi a torrenteket (visszamásoltam), minidlna is építi az adatbázist, de ez már szerintem azt jelenti, hogy oké a rendszer.
Persze kicsit megjött az étvágyam és csomagok iránt érdeklődnék.
Ezt megtaláltam: [link] , de jó lenne valami olyan hely ahol mindenhez van egy egysoros leírás egyáltalán miről szól. Így tudnám kell-e nekem. Esetleg neked van-e valami tapasztalatod hasznos csomagokról.
Előre is köszi.
Ja és gondolom a metarepositoryra már nincs is szükség, gondolom van mc vagy esetleg jobb fájlkezelő az entware-ben.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#799) m0ski válasza mobilizmo (#798) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia!

Entware-ben van ugyanúgy MC, csak frissebb verzióval. Nyugodtan használhatod.
Itt találsz a csomagokról egy nagyon rövid leírást. De itt eléred a hivatalos honlapot, changelog-ot is találsz.
Sok minden nekem sincs fent, Transmission, MC, meg 1-2 apróság.
MetaRepot igazából szerintem kipucolhatod, én azért nem tettem meg, mert sokéves telepítés, még a MetaRepos entware-t migráltam a külsőre, és nem tudom milyen következménye lenne, ha leszedném.
De szűz rendszer esetén semmi akadályát nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#800) Christian79 válasza m0ski (#791) üzenetére


Christian79
tag

Köszönöm, már tárgytalan. NAS feljebblépés miatt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.