Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Anonymus23 válasza MaGa (#200) üzenetére


Anonymus23
veterán

Jaja, jogos, másik topikban is volt akinek ez gondot jelentett :DDD
De sajnos ez nem oldja meg az én problémámat :(

;) - The Power of the Light Side

(#202) denko


denko
senior tag

ziasztok,
Lenne egy hálózatos problémám.
Van 2 routerem összekötve WDS-el wifin keresztül :
1) nappaliban: 192.168.0.102
2) hálóban-:192.168.0.1.
102-esre rá van kötve a NAS-om (LaN) amit el is tudok érni laptopról ami rávan kötve a 102-es routerre, de ha a számitogépemről ami 01-re van rákötve probálom elérni a NAS-t akkor nem tudom, sőt meg sem tudom pingelni.pedig az IP scanner látja a nast a hálózatban.
wtf, van ötletetek :W ?

az az érdekes még hogy findmyzyxel látja a nast->átirányi az Ip-re ami 105-s és semmi.. network connection problem.

(#203) konyi79 válasza Anonymus23 (#199) üzenetére


konyi79
addikt

Neked is 5,2 fw? Előtte is csinálta?
Nekem is volt elejében, de ezt szerencsére azóta nem csinálja.
Mondjuk be is van lassulva. Még megvan a 310, agyalok rakom vissza a francba, ha lesz alkalom veszek egy Syno-t. Ez miatt úgyis be vagyok rájuk rágva, főleg így, nekik a modernebb, újabb, fejlettebb = instabil.

(#204) meke11 válasza BViktr (#151) üzenetére


meke11
aktív tag

Feltettem ezt a metaremository-t, de nekem semmi új alkalmazást nem kínált fel. Mit ronthattam el?
Ha rákattintok a MR-re ez jön be:

(#205) BViktr válasza meke11 (#204) üzenetére


BViktr
tag

Apply, restart volt?

(#206) BViktr válasza Anonymus23 (#196) üzenetére


BViktr
tag

Az enyém ilyet nem csinál, dlnan film, 2 torrent le, 6 fel, +másolgatás meg se kottyan.
-5.20as fw +1db 3tb toshiba vinyo van benne.

[ Szerkesztve ]

(#207) Anonymus23 válasza konyi79 (#203) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, 5.2 előtt is csinálta...

;) - The Power of the Light Side

(#208) denko


denko
senior tag

Srácok,

Miért lehet az hogy ha NAS-ra rakok filmet pl. MKV-t.
Tv látja, de nem játsza le mert ismeretlen formátum, de ha ugyanezt rárakom usbre és rádugom a tvre akkor lejátsza?

(#209) konyi79 válasza denko (#208) üzenetére


konyi79
addikt

Vannak tv-k, (pl sony) aminek más a formátum támogatása usb-n és dlna-n. Jellemzően hálózaton gyengébb.
Nem a nas hibája.

[ Szerkesztve ]

(#210) BViktr válasza konyi79 (#209) üzenetére


BViktr
tag

Dlna szervertől is függ.

(#211) mariska


mariska
csendes újonc

Sziasztok!

Vettem egy 520-as NAS-t egy héttel ezelőtt, még nem nagyon ismerem, szeretnék egy kis segítséget kérni hozzá. :F

1. A netem 600 K-val tudna feltölteni, de jó esetben is 3-200 K között tölt vissza, de az sem folyamatosan, pedig van legalább 30 torrent a listában. :W
2. Linuxban nincs sok tapasztalatom, úgy fogalmazzátok légyszí, hogy tudnám jelszóval levédetni a távoli elérést (xxxxxxx:9091)
PUTTY-tyal ezt követtem: https://mobilarena.hu/tema/re_nassoljunk_nsa-310_es_az_ffp/hsz_15045-15045.html
, de nem jutotam semmire. :W Nincs FPP-m, azt olvastam, hogy ha letöltöm, akkor az megjelenik a NAS kezelőfelületén az alkalmazások között, de ott nem látom...
Nem találom a transmission mappát és azon belül a settings.json-t sem. Ezt hogy tudnám elérni? :F
3. Csatlakoztattam egy külső merevlemezt, hogy filmeket másoljak rá, de 2-3 MB-nál nem másol gyorsabban és ugyanez a sebesség, mikor a NAS-ban lévő 1 merevlemezen szeretnék másolni egyik mappából a másikba. :W

Kérlek segítsetek a felmerülő problémáimban!!! :( Előre is ezer köszönet! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#212) BViktr válasza mariska (#211) üzenetére


BViktr
tag

Hello.

A feltöltéshez a kapcsolatok számával kell játszani.
Ha a "gyári" transmissiont tetted fel akkor a settings.json-t a
/i-data/sysvol/.PKG/Transmission/config/Transmission/ mappában találod.

ffp-hez előbb létre kell hozni egy \admin\zy-pkgs\ mappát amibe kerüljön egy webprefix file.
Ez legyen a tartalma:
http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/zypkg-repo/

Ha ez megvan ráfrissítesz az alkalmazásközpontra, megjelenik egy Metarepository alkalmazás.
Felrakod, megnyitod, apply, megint ráfrissítesz az alkalmazásokra és megjelenik az ffp -is a listában.

(#213) mariska válasza BViktr (#212) üzenetére


mariska
csendes újonc

Kedves BViktr!

Nagyon nagyon köszönöm a segítséget, szuper lett és működik a jelszavazás! :C :C :C :R :R

Az FPP-nem látja az alkalmazás központ, de gondolom így már nincs is szükségem rá?

Azt viszont nem tudom továbbra sem, hogy miért másolok merevlemezen belül 2-3MB-al és ugyanez ha külső vinyót teszek rá, hogy lehetne kihasználni amit tud valójában? (80-100MB+)

köszönöm szépen a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#214) interstate76 válasza mariska (#213) üzenetére


interstate76
addikt

Mivel és hogy (gigabtes lan/100-as lan/wifi) csatlakozol a NAS-hoz, amikor olyan lassan megy a másolás?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#215) konyi79


konyi79
addikt

Én egyszerűen kivagyok már az 520-tól. Már elgondolkodtad, az edigital BF akcióban valami selejteket dobált kifelé. Rászántam magam, kiderítsem miért van úgy most meg belassulva. Na nem kellett sokat keresni, ugye a LAN-on zöld led mutatta csak 100Mb-tel van a routerre csatlakozva. Cserélek kábelt, portot a routeren semmi... Aztán átdugom a LAN2-be a NAS-on, ott már gigabites a kapcsolat, az adatmozgatás sebessége is megfelelő. Na ezt magyarázza meg nekem valaki :W
Persze a LAN2 MAC címe más, szóval a függőségeket ha így akarom használni, lehet a tizenpár eszközön átírni...
Szerintem ezt a NAS-t nyugodtan ki lehetne venni az ajánlottak listájából, amíg nem teszik helyre a bugokat benne,

(#216) Garalab válasza ivarg (#20) üzenetére


Garalab
csendes tag

Sziasztok, egy remélem közérdekű megjegyzés a WD AV-GP vinyókkal kapcsolatban, mert sok bosszúságot okozhat, ha nincs a helyén az infó (bár lehet, hogy már vki írta, akkor elnézést az ismétlésért). AZ AV-GP széria video rögzítésre van optimalizálva, és gyakorlatilag nincs sector ellenőrzése, vagyis nem ellenőrzi vissza a kiírt adatot, illetve nem jelöli a bad sectorokat. Ennek az az oka, hogy video esetében 1-2, vagy akár 10 bad sector max. 1-2 eldobott frame-et jelent, nem okoz lényegi adatvesztést. Mondanom sem kell, hogy más adattípus esetén veszélyes lehet. Valóban 7/24-es terhelésre vannak belőve, ehhez is van igazítva a spinup/down, a head parking és a fordulatszám vezérlés is (nem véletlenül halk és hűvös), de a sector ellenőrzés hiányában érzékeny adatra nem ajánlanám, raid0-ra meg egyenesen öngyilkosság, elég 1-2 bad sector, hogy szétessen a tömb.
Jómagam is nyúzok két ilyen drive-ot, mert olcsó volt, de én is csak filmek és zenék archiválására használom, érzékeny adatra pedig van egy RED, illetve mivel a RAID nem backup egy külső vinyó-ra tükrözés...
Remélem segítettem a későbbi HDD választásokban.

(#217) Upo válasza Anonymus23 (#199) üzenetére


Upo
addikt

Nekem meg a 325 csinálta, ha nem egyesével adagoltam a torrenteket akkor csontra fagyott, illetve 2-nél többre állítottam a letöltést akkor is. Az 520 meg bírja mint az állat, nem tudom leakasztani. A 325 is megy amúgy, régi 500-as hdd-kkel, ffp nélkül, azóta is.
Én még a múltkori 30e-s akcióban vettem, akkor még 5.11 volt a friss, rögtön arra frissítettem. Most nekem is beadta az 5.20 értesítést, de nem engedem frissíteni. Szerencse hogy a 326-ra már előbb kijött az 5.20, onnan már tudom hogy enyhén szólva nem problémamentes, úgyhogy eszemben se volt frissíteni mikor megjelent. Az 5.20-asok meg töltsék le az 5.11-et és flasheljék vissza szerintem.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#218) GAthersw válasza Upo (#217) üzenetére


GAthersw
csendes tag

Nekem 5.20 teljesen problémamentesen működik, transmission is teljesen gyári, nem indulgat újra, ~25 torrenttel szépen tölt le-fel. Mondjuk Metarepoból én csak az MC-t telepítettem.

(#219) k-dani válasza Garalab (#216) üzenetére


k-dani
csendes tag

gyakorlatilag nincs sector ellenőrzése, vagyis nem ellenőrzi vissza a kiírt adatot, illetve nem jelöli a bad sectorokat
Forrás?
Szerintem olyan merevlemezt nem árulnak, ami "nem jelöli a bad sectorokat", vagy nem számít neki 1-2 bit hiba.
Valószínűleg innen indult ez az "őrület": http://archive.techarp.com/showarticlebda7.html?artno=659&pgno=4
Aztán a fórumában tisztázták, hogy az említett jelenség (hogy a merevlemez esetleg hibásan írhat ki adatot) csak a speciális stream (multimédia) típusú merevlemez-író utasításoknál fordulhat elő, normál utasításoknál nem. És ezeket a speciális utasításokat csak a speciális alkalmazások (például kamerás megfigyelőrendszerek) használják, szándékosan.

[ Szerkesztve ]

(#220) mrrr74 válasza GAthersw (#218) üzenetére


mrrr74
aktív tag

A Metarepo mellett lehet használni a gyári progikat? MC kellene és így lenne a legegyszerűbb. Igazából azt szeretném tudni, hogy ha telepítem a repót, akkor marad-e a többi (transmission, stb), vagy ezek elvesznek?

köszi

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#221) GAthersw válasza mrrr74 (#220) üzenetére


GAthersw
csendes tag

Maradnak a gyári csomagok is persze.

(#222) mrrr74 válasza GAthersw (#221) üzenetére


mrrr74
aktív tag

köszi, akkor ez jó hír

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#223) mrrr74 válasza BViktr (#151) üzenetére


mrrr74
aktív tag

csodásan elakadtam. A 320-on látok mindent, itt nincs zy-pkgs mappa. Ezt hogy tudom elérni?
Ráadásul a külső merevlemezt nem látja indításkor, csak ha a HDD-t ki-be kapcsolom. Ez normális?

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#224) mrrr74 válasza mrrr74 (#223) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Hű... user error, de azért ez az új felület eléggé más...

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#225) szbarna1


szbarna1
csendes tag

Sziasztok

Nekem az a gondom akadt az 520-al , hogy kb 1-1.5 honappal ezelott feltettem ra a Metarepository es az FFP ezek kozul csak az MC-t telepitettem fel es a gyari Transmission-t hasznalom. Eddig minden rendben volt de egy par napja vettem eszre, hogy a csomagoknal nem jelenik meg sem a FFP sem az MC sem a Metalrepo csak a gyariak vanna, ha pedig visszamasolom a web_prefix-et akkor a gyari csomagok eltunnek es marad Metalrepo. Mitol lehet ez, amiota feltelepitettem, hoza sem nyultam.
A FW-t nem frisitettem nekem is meg a V5.11(AASZ.3) van rajta.
Neha random meg azt kezdte csinalni, hogy nem erem el sem belso halon sem kintrol, de van olyan is maikor csak kintrol erem el.

udv,
SZBARNA

(#226) mrrr74


mrrr74
aktív tag

van ismert külső HDD probléma ezzel a nassal? Egyszerűen nem jövök rá mit kéne tennem, hogy ne kelljen minden esetben ki-be kapcsolgatni a külső vinyót. Egy idő után nem látja, sőt, ma a nas is úgy elaludt, hogy nem lehetett felkelteni. Elég gáz ez így, lehet nem költözöm tovább rá, mert nem stabil semelyik fw-el.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#227) szabozsolt87


szabozsolt87
tag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem a mesterekhez. Van egy DIR-645 routerem, gigabites wan és lan portokkal. Most vettem egy Zyxel NAS520-at. Minden funkció tökéletesen működik, de annyi problémám van, hogy a másolási sebességem kritikán aluli ami azt jelenti 7MB/s feljebb nem ment. A háttérben semmi nem fut és a NAS is gigabites azzal a LAN kábelel kötöttem össze amit adtak hozzá. Egyszerűen nem jövök rá mit ronthattam el.

Hol kellene keresnem a hibát?! A router resetelésével még nem próbálkoztam és nem is konfiguráltam újra.

Előre is köszönöm a tippeket.

Üdv:
Zsolt.

(#228) MaCS_70 válasza szabozsolt87 (#227) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miről mire akarsz másolni?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#229) konyi79 válasza szabozsolt87 (#227) üzenetére


konyi79
addikt

A LAN portoknál milyen színű LED villog?

(#230) szabozsolt87 válasza MaCS_70 (#228) üzenetére


szabozsolt87
tag

PC-ről másolok a NAS-ra...

(#231) MaCS_70 válasza szabozsolt87 (#230) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hümmmm....

Annak viszont kb. tízszeres sebességgel kellene mennie. Nincs jobb ötletem, mint a kísérletezgetés: egyéb folyamatok leállítása a routeren és a NAS-on is, ha van rá lehetőség, akkor keresztpróbák...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#232) szabozsolt87 válasza konyi79 (#229) üzenetére


szabozsolt87
tag

A NAS-on a led naracssárgán világít...

(#233) mrrr74 válasza szabozsolt87 (#227) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Nekem csinált ilyet, de nem minden másoláskor. Összefűzött 2 HDD van a NAS-ban, megnéztem mit ír a SMART. Az egyik elég sor errort produkált, arra gondolok, hogy az hibás és ez okoz olvasási hibát.
Nálad nem lehet ilyen?

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#234) szabozsolt87 válasza mrrr74 (#233) üzenetére


szabozsolt87
tag

Nálam egy HDD van benne és egy kötet, semmi extra.

(#235) konyi79 válasza szabozsolt87 (#232) üzenetére


konyi79
addikt

És a pc-n?

(#236) MaGa


MaGa
csendes tag

Sziasztok!

Van még rajtam kívül itt valaki, akinek a BF-es EDigitaltol vasarolt 520-ast nem szállították még ki, vagy csak engem tisztelnek meg ezzel a gyorsasággal? Továbbra is 'beszerzésre vár' státuszt látok a megrendelésnél.

Ügyfélszolgálat azt mondta, hogy 6-án érkezik hozzájuk meg és amint lehet postázzák. 1 nap elteltével sem történt semmi...

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#237) olahdave


olahdave
tag

Nekem a Transmissionnal(2.84_14307) van bajom.
Betallózok egy torrentet és elindul a letöltés elég jó sebességgel, de 10% körül leesik a sebesség nullára, majd 1-2 perc múlva ismét elindul. Ez megy 10%-ként amíg le nem töltődik. Igaz van olyan is amikor csak 2-3 alkalommal áll le a letöltés.
Ismeri valaki ezt a problémát? Vajon mi okozhatja?

[ Szerkesztve ]

(#238) ssid3956 válasza MaGa (#236) üzenetére


ssid3956
tag

Nekem azt mondták hogy logisztikai probléma miatt nem is fog érkezni, és felajánlottak helyette egy NAS326-ot 22ezer forintért.

És nem csak én vagyok így ezzel, a fúrumon van még 2-3 ember akiről biztosan tudom hogy velük is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#239) MaCS_70 válasza MaGa (#236) üzenetére


MaCS_70
félisten

Alapítsunk klubot!

Én is várok még az Edigitalre, de semmi hír az 520-asomról (ami a megrendelési visszajelzés alapján gratuláltan már biztosan az enyém...).

Ellenben még 28-án rendeltem tőlük egy komoly tételt, amire ma jött meg a visszajelzés, hogy majd szólnak, ha meglesz! Mindössze 9 nap kellett nekik ahhoz, hogy regisztrálják a rendelést -- igaz, elég komoly és nehezen beszerezhető, egzotikus tételről van szó: USB-kábel.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#240) ssid3956 válasza MaCS_70 (#239) üzenetére


ssid3956
tag

Gyertek tombolni ide :DD :DD
Most írtam ki magamból szívem bánatát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#241) Garalab válasza k-dani (#219) üzenetére


Garalab
csendes tag

Pontatlanul fogalmaztam elnézést. De az indoklás is pont megerősíti amit írtam, még ha nem is pont ugyan úgy (a TLER működését itt nem részletezném):

"Mike from WD just confirmed it. To summarize :

1. The time limit for error correction is preset for these AV-type drives. It prevents the drive from hanging/recovering too long while recording. Otherwise, you will lose a few seconds of video.

2. ATA Streaming Commands won't change the time limit.

3. The AV hard disk drive has a different hardware and is tested at a higher temperature limit, thus a higher temp spec.

4. With or without ATA streaming command support, the drive is still optimized for AV purposes e.g. recording/playing back up to 12 HD streams simultaneously

Well, if you are only looking to serve video files on your home media server, the AV-GP hard disk drive should run just fine. It will ensure that your video streams will never get disrupted by error correction. This is important if you also intend to record videos directly to the server (perhaps from satellite TV).

The time limit for error correction will usually not cause any problems since you won't actually write critical data to the HDD, e.g. office documents, original copies of family photos (without backups elsewhere), etc. I just don't recommend it for desktops, or file servers, or any situation where it will store the ONLY copy of any data you have."

Az 1-es pont simán előfordulhat, ha még nem is olyan egyszerűen, de ha már "by design" is megengedett, hogy a TLER ne szóljon közbe (hogy ne vesszen a stream), akkor nekem ennyi pont elég, hogy ne erre, hanem egy pár ezressel drágább termékre bízzam a fontos adataimat. A többinél pont nem érdekes, én is ilyeneket nyúzok filmekre :)

De csak jeleztem, kinek-kinek egyéni döntése és pénztárcája szerint. :))

(#242) Garalab válasza Garalab (#241) üzenetére


Garalab
csendes tag

Vagy csak rosszul értelmezem....akkor sorry...

[ Szerkesztve ]

(#243) Garalab válasza Garalab (#242) üzenetére


Garalab
csendes tag

Ez is meeehkora bulshit WD részéről (már ha valóban tőlük jött):

"4. I want to use my WD20EURS as my only drive in my computer. Occasionally I will backup important files, but if they were written incorrectly to my drive then it does not help if I copy that incorrect data to a backup drive. Does it have a higher chance then for example with a desktop Caviar Green?

ANSWER: WD20EURS does not have higher or less chance then Caviar Green to write incorrectly the data as long as customer use it as it's designed for in an appropriate environment.

5. Do AV-GP drives go into deep recovery cycle when needed if used in a desktop with Windows XP, 7, 8, etc?

ANSWER: Yes except if TLR is enabled when the drive is in a raid array. HDD will only spend 7 seconds to attempt to recover to avoid dropping out from an array."

"Designed to go the distance in high-temperature, always-on streaming digital AV environments" Ott használtad barátom....hááát nem? Akkor köszönjük szépen...meg ugye a green sem a top, szóval ahhoz hasonlítani...meghát kivéve és ha és akkor....figyeljünk, figyeljünk... :C

(#244) czsolti válasza BViktr (#206) üzenetére


czsolti
csendes tag

Szia,

dlna-ra a gyári Twonky-t használod? Hogyan működik? Elég átláthatatlan a felülete, nem igazán értem hogy lehet betallózni neki hogy hol találja a filmet. A TV-t elvileg látja, és a TV is felismeri a NAS-t, de nincs a NAS-on film, pedig feltöltöttem a video könyvtárába néhányat...
Előre is köszi a segítséget!

(#245) czsolti


czsolti
csendes tag

Egyebkent nem akarom leszolni ezt a NAS-t de szerintem egy kalap szar...
Mondom ezt ugy hogy ez az elso NAS-om, kb 10 éve csak linxot használok PC-n. Rygel-t a notimon feltelepítve, betallózva a kívánt médiát tartalmazó könyvtárakat, egyből megjelenik az LG smartshare alkalmazásban, és játszható, nézhető minden...

(#246) MaCS_70 válasza czsolti (#245) üzenetére


MaCS_70
félisten

És mégis, konkrétan mi a gondod vele, amitől egy "kalap szar"-nak tartod?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#247) czsolti válasza MaCS_70 (#246) üzenetére


czsolti
csendes tag

Szia,

fentebb írtam hogy a médiszervert nem igazán tudom beállítani, nem látom át az egész logikai felépítését. A twonky -ban itt: http://10.10.2.235:9001/webconfig#sharing
az "add new folder " gombra kattintva nem történik semmi.
A vezérlőpult -->médiakiszolgáló-->megosztások közzététele menüben minden pipa kijelölve, vagy default beállítás szerint sem müködik.

(#248) czsolti válasza MaCS_70 (#246) üzenetére


czsolti
csendes tag

most a többiről nem írok, hogy az előlapi usb3 -rol a mentés nem egy villám, smb protokolon megint csak szar, közel sem hozza 100 MBit/s csatoló átvitelét (ugyanis még csak 100-as a mikrotik hAP lite mögötte). Raid 1-ben van két 1 Terrás HDD, Barracda es2.

(#249) BViktr válasza czsolti (#244) üzenetére


BViktr
tag

Nem.
Én minidlna-t használok. A twonky nem tudja a folytatást, meg a feliratokkal is probléma van vele.
A minidlna majdnem tökéletes, az csak a hangsávok közt nem tud váltani. Ha azt is tudná...

(#250) BViktr


BViktr
tag

Egy olyan kérdésem lenne linux gurukhoz, hogy hogyan lehet megcsinálni az /i-data/md0 könyvtárat az 520-on, hogy benne legyen az összes shared folder, rendszermappák nélkül.
310-en így volt, de itt hiányzik.
+ az sem tetszik, hogy csak foldereket lehet mountolni. Ha egyben akarom látni a nast mint meghajtó valami nfs-t kellene használni. 310-nél simán ment ez is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.